Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) V/ válasza KutyiHU (#47250) üzenetére


V/
Topikgazda

A hibáról kép, videó és leírás, a dispute-t is előbb az eladó fogja látni és tesz ajánlatot a megoldásra

(#47252) Manus4 válasza Szállító76 (#47243) üzenetére


Manus4
tag

Átlagban innentől 15-20 nap szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#47253) hevizms válasza cof (#47242) üzenetére


hevizms
addikt

Ó köszi.
:R

(#47254) seawolf007


seawolf007
csendes tag

Sziasztok!
rendeltem Aliról ezt a sokjátékos Nintendo gba klónt!
megérkezett de nem működik ,zöld lámpa világít mást nem csinál!
elindítottam open disput!eladó rögtön elutasította mondván csináljak reset ,és jó lesz!
Hát nem lett!
Ali döntött küldjem vissza és vissza kapom az egész vételárat!
Vagy ne küldjem és visszaadják a felét!
Van itt vm.i fellebezés még???
posta drága ,de én nem szeretnék egy fillért sem adni egy nem működő játékért!
mit tegyek??
köszi!
üdv

(#47255) V/ válasza seawolf007 (#47254) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha esetleg már PayPal-al fizetted akkor 9300 Ft-ig ők kifizetik a visszaküldés díját.

Az Összefoglaló 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás leírás végén van ez a rész: A dispute döntés elleni fellebbezés

(#47256) DDA40X válasza sagesz93 (#47245) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Hát nagyon remélem hogy nem betűreszámra ugyanilyen.

(#47257) Szállító76 válasza Manus4 (#47252) üzenetére


Szállító76
tag

Hát nagyon remélem, nincs kedvem a saját igazamat bizonygatni a 75. nap után.
Így még sosem jártam, eddig mindig minden megjött időben. Az összes megrendelés pár ezer forint csak tehát nem nagy összeg inkább bosszantó. :o

(#47258) erik365 válasza Szállító76 (#47257) üzenetére


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Erre valakinek van ötlete? Elvileg Francia országból kellebe jönnie egy csomagomnak.
Nekem ez nem úgy tűnik mintha Francia országból jönne.
Bocsi új hozzászólàs akart lenni.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47259) V/ válasza erik365 (#47258) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan milyen nyomkövetési számot kaptál mert azzal előrébb tartanánk. Van spanyol végcél, kínai szállítási szöveg, de ha EMS China Post számot kaptál az nem Franciaországból jön, Ugye nem valamelyik új francia webshop regisztrációról vásároltál nagyon-nagyon kedvező áron?

[ Szerkesztve ]

(#47260) erik365 válasza V/ (#47259) üzenetére


erik365
aktív tag

LZ652086989CN, dehogynem sikerült nem figyelnem....

1.4 T-jet M32

(#47261) seawolf007


seawolf007
csendes tag

Ez így meg is történt leírás videó !
eladó elutasította hogy reseteljek nem fizet!
ali meghozta a döntést visszaküldöm kifizetnek mindent, nem küldöm akkor a felét fizetik!
pont ez a gond!!
visszaküldeni sok pénz !
nem szeretnék 20$ bukni!
erre kérdeztem van még mód “,fellebbbezni”??
most látom írtad van mód a fellebezésre!
megnézem gépen ,mert mobilon nem látom ezt az opciót!
köszi az infót!!!

[ Szerkesztve ]

(#47262) V/ válasza erik365 (#47260) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál már ez egy 5-i vásárlás ugye?
Nézd meg ezt itt Franciaországból Dániába megy.

(#47263) erik365 válasza V/ (#47262) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem 2.-án vásároltam, de tegnapig felsem volt adva.
Írtam neki, hogy miújság, majd láttam alin hogy feladva ezzel a nyomkövetési számmal.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47264) V/ válasza seawolf007 (#47261) üzenetére


V/
Topikgazda

erre kérdeztem van még mód “,fellebbbezni”?? :F Már írtam 5-el feljebb: Az Összefoglaló 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás leírás végén van ez a rész: A dispute döntés elleni fellebbezés
Ha már volt egy dispute ahol azt döntötték hogy küldd vissza és annak fellebbezésére is azt írták hogy küldd vissza, akkor itt meg áll a fellebbezés, nincs Kúria, Legfelsőbb Bíróság a fellebbezés felülbírálatára mivel ez nem jogi vonal.

Fent középen van az hogy Összefoglaló kinyitása.

Megkeresed a 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás pontot

Alul látsz egy ilyet:

Bővebb leírás ezen a linken olvasható.

A linkelt leírás végén van ez A dispute döntés elleni fellebbezés

Ezen a linken Aliexpress Special Dispute Appeal
áll rendelkezésre egy fellebbezési űrlap

A linkre kattintva egy bejelentkezési oldal jelenik meg. Az jó ha nem vagyunk belépve az AliExpress-re mert megkavarja egy kicsit és kínai nyelvre válthat.
Az AliExpress azonosítónkkal lehet belépni.

3 lépésben kell megadni adatokat.
1. A dispute-ban érintett vásárlás azonosítója.
2. Bizonyítékok, amivel igazoljuk hogy rosszul döntöttek, az adott anyag linkjét kérik, jó nekik a Google Drive is, Youtube stb és persze szöveg is a kérésünkkel.
3. Mit szeretnénk a fellebbezés eredményeként, jelölni.

A Submit-ra kattintva küldjük el, 5 munkanapon belüli reakciót írnak.

[ Szerkesztve ]

(#47265) minikahona


minikahona
tag

Sziasztok! Rendeltem Aliról egy 6os ventillátor szettet, amit most megfogott a vám, nem rég kaptam meg az sms-t róla, a postánál van. Elolvastam a kisokost itt a fórumon, és áfa mentes lesz a csomag, mert 34,98 euro a rendelésem teljes összege, aminek az áfája 9,45 euro lenne, tehát nem éri el a 10 eurót.
Olyan problémám van, hogy megnéztem az Alin és az eladó cég neve csupa kínai karakter. Ilyenkor mit tudok tenni? Google fordító? Írtam az eladónak hogy küldje el angolul a cégadatokat, majd meglátom válaszol e.
Másik dolog, gondolom töltsek fel majd a kérelem mellé minél több bizonyítékot arról, hogy a rendelésem tényleg ennyibe került. Aliexpress screenshot elég? Vagy mellékeljek egy számlakivonatot is? Sajnos csak a tranzakcióról nincs meg az online bizonylat (igen lementhettem volna...), mert még decemberben rendeltem így max számlakivonatom van csak. Az is jó?
Bocsi ha olyat kérdeztem amit már más is, de a kínai karakteres dologra nem dobott fel találatot nekem, a többi meg csak úgy jött a hsz írásakor.
A válaszokért előre is ezer hála és örök köszönet! :D :R :R

szerk:
Még az jutott eszembe, és ez lehet h***e kérdés lesz, de ez egy 6-os veni csomag, a nevében is benne van. Akkor gondolom mennyiségnek 1db-ot adok meg annak ellenére hogy 6 venti van benne ugye? Mert ez ilyen csomagban árulják. 1 csomagba 6db veni van. Bocsi abénázást, csak biztosra akarok menni! :D

[ Szerkesztve ]

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#47266) azbest válasza minikahona (#47265) üzenetére


azbest
félisten

írj feladó nevének aliexpress-t, ha más nem.
mennyiség 1 csomag, csomag ár, össz ár.
Ali felületről a rendelési adatok részen olyan nézetet, ahol látszik hogy mi az és mennyi volt, meg a szállítási azonosító is ott van.
Fizetésről meg akár netbankos vagy appos képernyőmentés, de lehet az alisat magában is elfogadják.

(#47267) V/ válasza minikahona (#47265) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet csak kínai karakteres a cég név, add már meg a linkjét annak amit vettél.
De legfeljebb Aliexpress webhop.
Leírtam azt is amit mellékelni kell, gondolom van Netbankod, ott azért decemberig vissza lehet menni és az adott tranzakcióra is lehet pdf nyomtatást csinálni.
Egy készletet vagy szettet vettél

(#47268) erik365 válasza V/ (#47262) üzenetére


erik365
aktív tag

Még egy kérdésem lenne.
Van esély rá szerinted, hogy megérkezzen? Mert ha nincs akkor megrendelem máshonnan, mert a termékre szükségem lenne.
Aztán időközben tudom intézni, ha nem érkezik meg vagy esetleg más érkezik helyette.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#47269) minikahona válasza V/ (#47267) üzenetére


minikahona
tag

Ezt rendeltem:
https://a.aliexpress.com/_mqhWh47
OTP-s vagyok és max 1 honapot enged visszamenni, van olyan hogy ez a honap, ill. olyan hogy előző hónap, de sz csak január. Kivonatot tud adni, de azt is csak decemberig visszamenőleg.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#47270) Redneck válasza minikahona (#47269) üzenetére


Redneck
veterán

1 évre visszamenőleg meg tudod nézni az adott számlához tartozó számlakivonatot a részletes lekérdezést választva. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#47271) V/ válasza minikahona (#47269) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt kell írni Feladási hely Kína, Feladó neve: CO Tech Store

(#47272) V/ válasza erik365 (#47268) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy rossz számot kapott a logisztikájától vagy eltévesztette. Tisztázni kell az eladóval, hogy te nem Dániába kérted, ez egy másik csomag nyomkövetési száma.

(#47273) minikahona válasza V/ (#47271) üzenetére


minikahona
tag


Ja hogy ennyi elég? Én azt hittem hogy részletesen kell a postacimük meg minden a cégről.
Én a business license résznél néztem ahol ez van:

[ Szerkesztve ]

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#47274) V/ válasza minikahona (#47273) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl értelmezted. Hely a származási ország, a név meg a webshop neve ha nem magánszemély, de a címe sehol nem kell.

(#47275) minikahona válasza V/ (#47274) üzenetére


minikahona
tag

Rendben! Köszönöm a segítséget!! :R :R

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#47276) laskr99


laskr99
addikt

Alin meddig lehet refundolni?

Novemberben rendelt fék 2 hónapja folyik, 1x újra lett töltve, írtam neki előző hóban,hogy nem annyira jó a cucc. Mondta,hogy videót kér meg képeket, erre most tömítés cserét mondott, ha ez nem oldja meg akkor kb kuka a fék :(

(#47277) V/ válasza laskr99 (#47276) üzenetére


V/
Topikgazda

Kézhezvételtől számolt 15 nap. Ez már garanciális téma és az eladóra és rád van bízva, nem folyik bele az AliExpress.

(#47278) Flashget


Flashget
félisten

A 75 nappal parhuzamosan a megrendelt aru feladasi idejet is kitolta az Ali?
Mert februar 1-en rendelt aprosagra azt irja van meg 16 napja ra az eladonak. Vagyis o mar akkor elment holdujevezni? Van egy masik rendelesem is masiktol, detto ugyanez. Egy harmadik pedig feladta ajanlottan.
[link]

Realme GT Master Edition

(#47279) V/ válasza Flashget (#47278) üzenetére


V/
Topikgazda

11-17-ig kínai új év, ebben az időszakban mindig így szokott lenni. Még 2 nap és megáll az élet, már a mai vásárlások ott maradnak, mire a vámosokhoz kerülnének addigra már ők nem dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#47280) Flashget válasza V/ (#47279) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom tisztaba vagyok ezzel, de a rendelest 1 hete hetfon adtam le, pont ezt is figyelembe veve. 3-bol 2 fule botjat sem mozditotta es mar nem is fogja a 3. feladta.

Realme GT Master Edition

(#47281) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy okosórát 42 dollár értékben még decemberben, alipay-os fizetéssel, megjött január végén. A pulzusmérés, véroxigénszint, vérnyomás, ECG funkciója egy nagy kamu.
Nyitottam egy vitát, amiben leírtam, hogy egészségvédelmi célból vettem (ami ráadásul igaz is), de nem megbízható, össze-vissza mér (122-es pulzus helyett 74-et mér, meg hasonlók), a takarón is mér, nem használható, full refundot kértem.
Mellékeltem videókat vérnyomásmérővel összehasonlítva, szobabicikli-pulzusmérőjével összehasonlítva, a takaróra fektetve mérés közben az óráról.
Az eladó próbálkozott, hogy frissítsem az app-ot, meg eltérések lehetnek, ezért meg azért stb, az Ali döntése első körben, hogy 11$ refund, vagy full refund és visszaposta.
Hát nem igazán nyerő egyik opció sem.
Szerintetek most kb mit tehetek?

(#47282) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos olyan problémám van, hogy az összes nyomkövetési oldalon az látszik, hogy átvettem a csomagot (TN: RE176354160CN). Itthonról dolgozom, szóval hallom, ha csenget a postás. Aznap a MPL-es postás hozott is egy másik alis csomagot (TN: LT479826547NL). Az a fura, hogy az első csomag kézbesítési ideje 11:34, a másodiké pedig 14:45 Tehát még azt sem mondhatom hogy egyszerre lett kiszállítva a kettő. A csomag 8500 ft értékű volt, két Shimano féktárcsa volt benne, nem mondanám, hogy annak aki nem ért hozzá tudná mennyit is ér két darab acéltárcsa.
Most ilyenkor mit lehet csinálni? Sajnos van egy olyan sejtésem, hogy bemegyek a postára, majd el fognak küldeni, mert ugye átvettem a csomagot. Ez az első eset hogy eltűnik valami, nem szoktam olyan sokszor rendelni Aliról, most is inkább csak bringához rendelek ezt-azt. Viszont ez így nem lesz buli, hogy most még azon is aggódhatok, hogy valaki elteszi-e a csomagomat magának mert olyan kedve van :W
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert nagyon nem szeretem ha meglopnak, mivel én sem loptam soha senkitől.

Üdv,
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#47283) V/ válasza bogarfx (#47282) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elsőt a postai kézbesítő vitte, a másodikat az MPL kézbesítő. Két külön könyvelés, az persze nem segít hogy az elsőnél a postás írja a kézbesítést, de elő tudják szedni és meg lehet kérdezni hogy ugyan hogy is adta át. De az is lehet hogy ott van a Debrecen 2. postán csak épp az hiányzik a bejegyzésekből hogy ott átvehető, mert az értesítési kódot lusták voltak beírni.
De már eltelt 5 nap, mire vártál? 5.én csak érdeklődtem volna és akkor még jobban visszaemlékszik a kézbesítő is.

[ Szerkesztve ]

(#47284) V/ válasza kicsiPistike (#47281) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha véletlenül már a PayPal-al fizetted akkor jó neked a visszaküldés is, ők 9300 Ft-ig kifizetik a postaköltséget.

(#47285) bogarfx válasza V/ (#47283) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Köszönöm a választ :)
Először nem foglalkoztam vele, mert azt hittem az a második csomagra írta hogy megérkezett. Hétvégén néztem meg jobban és akkor esett le, hogy gáz van. Tegnap meg nem akartam már bemenni munka után, mert hétfőn vannak a legtöbben a postán. De ma bemegyek, remélem sikerrel járok.

(#47286) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok visszaküldtem január 14 én egy fülhallgatót Kínába,nem hiszem hogy a határidőig meg fog érkezni szerintetek mire számíthatok Ha tényleg nem érkezik meg ? Buktam a pénzem ? Péntekre vagy szombatra kéne megérkeznie.. [link]

(#47287) V/ válasza laleeee (#47286) üzenetére


V/
Topikgazda

Írsz az eladónak hogy igazolja le ha megérkezett vagy emelje ezt az időt

(#47288) kicsiPistike válasza V/ (#47284) üzenetére


kicsiPistike
tag

Alipay-jel fizettem, nem paypallal.

(#47289) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok!
Kezd a hócipőm tele lenni ezekkel a kínai "boltosokkal"


Azt értem hogy törölték de miért?
Írtam a kicsi kínaiak de b@szik válaszolni!

(#47290) V/ válasza kicsiPistike (#47288) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért gondoltam mert novembertől már hozzáférhető volt, a visszaküldés 500 g-ig kb 5000 Ft lenne, ha ezt te finanszírozod akkor nem biztos hogy megéri visszaküldeni.

(#47291) V/ válasza Szállító76 (#47289) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokszor írtam már. A vám nem engedi ki mert valami nem jó, vagy ezzel a csomaggal vagy azzal a konténerben volt valami amit nem lehet kiküldeni, ilyenkor megy vissza a logisztikának az egész, a kiküldés előtt megsérült a csomagolása és nem bírná a szállítást, rosszul van csomagolva, hibás nyomkövetési számot írtak be, nem a tied ez a szám stb.
Nézd meg a böngészős oldalon, lehet hogy van egy új számod.
Nem mindig az eladó intézi a szállítást, van amikor nem is tud róla hogy ez van, így nem igazán tud szólni, mert még vissza sem kapta ha visszafordították.
De teljesen mindegy írsz neki hogy ezt látod, nézzen utána és tájékoztasson hogy elküldi vagy nem küldi el, ha igen akkor adja meg az új számot vagy miként legyen rendezve a téma.

[ Szerkesztve ]

(#47292) kicsiPistike válasza V/ (#47290) üzenetére


kicsiPistike
tag

Igen, sajna nem néztem meg akkor ezt a topikot, hogy mivel fizessek.
Mindenesetre érdekes ez a fajta vevő-védelem, hogy az Ali első döntése szerint, vagy bukom a pénzem 3/4-ét, mert számomra használhatatlan a cucc, vagy visszaküldöm és én fizetem a postát, amivel szintén bukom a pénzem kb felét.

(#47293) laleeee válasza V/ (#47287) üzenetére


laleeee
őstag

És mi van ha nem emeli ?

(#47294) V/ válasza laleeee (#47293) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor igazolnod kellene hogy úton van és még ne zárják, de azt is nézd már meg hogy neked van-e lehetőséged emelést kérni. Egyébként mit mutat a nyomkövetés mert már ott kellene lenni.

(#47295) nihill


nihill
őstag

Sziasztok,

most futottam bele egy nagyon jó ajánlatba, kb. 40%-al olcsóbb egy kamera az egyik eladónál ami nekem kellene
[link]

viszont

Shop911421270 Store0.0% Positive feedback FOLLOW21Followers

ez valami teljesen új eladó lehet ez alapján.
A kameráról sincs semmi sem írva csak a típusa, más helyeken viszon 5-10 oldalon keresztül kell görgetni a leírást.
Lehet átverés?
Bukhatok pénzt ha mégsem kapom meg a terméket, vagy mást küld? Lehet ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#47296) martonl válasza nihill (#47295) üzenetére


martonl
senior tag

Ne vedd meg. Én lassan 2 hónapja várok a pénzemre hasonló témában. Az Ali egyszerűen nem adja vissza, holott a javamra döntöttek. Rövid határidejű szállítást ígérnek (esetleg Laposte), de más csomaghoz tartozó nyomkövetési számot fognak adni. Így nehezebb lesz a pénzt visszakérni, hiszen a csomag státusza kézbesített lesz. Fura, hogy ezek még mindig tevékenykedhetnek.

(#47297) V/ válasza nihill (#47295) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is egy friss francia regisztráció, ezekkel az a gyanúm hogy mivel a francia cégnyilvántartás is hozzáférhető onnan vesznek kamu adatokat.
Ez a shop FANNAN GALLERY néven fut és itt vannak az adatai az hogy valós az AliExpress regisztráció könnyen kideríthető.
Kérdezz rá valamire a kamerával kapcsolatban.
Én ezektől semmit nem vásárolnák, az egész téma bűzös az hogy a gyári ület itt ezt a kemrát akciósan németből HUF 30,201.38 ez meg franciából HUF 18,213.39 ami olcsóbb a kínai árnál is HUF 22,232.59+1417 száll.díj az hihetetlen

[ Szerkesztve ]

(#47298) nihill


nihill
őstag

Köszönöm a megerősítéseket, nekem is erősen az az érzésem, hogy túl szép hogy igaz legyen. Hagyom is, szeretek nyugodtan aludni inkább.

(#47299) laleeee válasza V/ (#47294) üzenetére


laleeee
őstag

Nem nagyon látok olyan lehetőséget hogy én is kérhetnék emelést :(( ráadásul most valami ünnep van

(#47300) Sátán44


Sátán44
addikt

Végre megmozdult a csomagom dec. 23. óta, erre most ilyen bejegyzés jelenik meg. Ez mit jelent?
[link]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.