Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14874) Silentfrog válasza buci30 (#14873) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tehát.:
A csap azért jó mert ha elzárod akkor ott helyben szét tudod szedni a szűrőt és nem folyik a víz.
Ha nincs csapod akkor az egész szűrőt csövekkel együtt kell kivenni az akváriumból és mindent viszel,pl a kádba és ott szeded szét.
Nagyon jó találmány a csap de én azért linkeltem azt amin nincs mert azt írtad,hogy 15 a keret max.
El lehet lenni csapok nélkül is volt nekem is úgy szűrőm.

Szerintem keress rá a you tube-on,hogy lásd pontosan.

Vízcsere.: Heti egy alakom 20-30%.

Szűrőanyag.: A szivacsok leginkább a koszt szűrik ki ezért az mechanikai szűrést végzi.
A biológiai szűrő anyag a vízben lévő halakra káros anyagokat amit halak anyagcseréjéből és az etetés miatt a vízbe kerül segít biológiailag lebontani.
Ezek baktériumok.
A szivacsban is meg tudnak telepedni,de vannak kifejezetten erre kitalált anyagok,pl a kerámiagyűrűk amik a porózus anyaguk miatt a hasznos baktériumokból sokkal többet tudnak munkára fogni.
Ilyen anyag a az olcsóbbak közül a kimért Sera Siporax vagy a Matrix Trop / 2000 forint körül van literje ezeknek,a te akváriumodba egy liter elég./
A külső szűrőt akkor kell tisztítani ha jelentősen visszaesik a vízforgatása ami akár fél év is lehet.

Egy kis olvasnivaló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.