Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) PuMbA válasza Alex91 (#11524) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell meghallgatni, hogy hogy szól, mert a Philips sose csinált jó ár/értékű hangfalat és nem is fog, mert a cégnél tudják, hogy hol van a nagyobb profit. Csinálnak egy átlagos, modern kinézetű cuccot I-kütyü támogatással, mert ők nagyobb eséllyel veszik meg, a weblapra odaírnak csomó jól hangzó mondatot meg technologianevet (SoundCurve, SoundSphere, FullSound), tesznek bele egy DSP-t, ami alapból komolytalanná teszi az egészet és már kész is a profitgyáras termék. Ugyanezt csinálja a Bose, a Bowers and Wilkins, Harman Kardon és a JBL is a multimédiás és alsó kategóriás cuccaival. 2-300k alatt semmi különlegeset nem nyújtanak, csak kihasználják a nevüket, de ha átmész a HIFI topikba és mondod, hogy van 180k-m akkor biztos nem ajánlják ezt a Philipset.

[ Szerkesztve ]

(#11552) Alex91 válasza PuMbA (#11551) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom ezt nem a "vajtfulu" hifistaknak szantak. Es altalaban eleg jo ertekelest szoktak kapni a kategoriajukban a Fidelio cuccok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11553) PuMbA válasza Alex91 (#11552) üzenetére


PuMbA
titán

Ha több ideig jó rendszer/eket hallgat valaki odafigyelve a zenére - azért az sem árt, ha szereti a zenét meg érdekli a téma - akkor egy idő után "vájtfülű" lesz :) Az értékelések azért nem érnek sok esetben semmit, mert nem tudod, hogy aki tesztelte miket hallott eddig és mennyi ideig.

[ Szerkesztve ]

(#11554) Alex91 válasza PuMbA (#11553) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de te meg minden fajta hallgatas nelkul mondasz rola rossz velemenyt... :) Mar ne haragudj :C !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11555) dudika10 válasza Alex91 (#11554) üzenetére


dudika10
veterán

Egészen meg volnék lepve, ha az árának a harmadát megérné ez a philips. :U

Hivatalos teszt túl sokat nem ér. Én se írnék semmi rosszat arról a termékről, amit el akarok utána adni, ha meg felkérnek tesztelni úgy, hogy "itt van 1 misi meg egy szar tejfölösdoboz, de szeretnék eladni belőle pár darabot", akkor megint csak nem lehet rosszat írni róla.

"Ipod kompatibilitás" mindig meglátszik az árban elég durván, nem az ár/érték arány javítására tették oda azt a dokkolót az biztos.
A design általában a minőség rovására megy, meg lennék lepve, ha ebben az olcsó kategóriában nem úgy lenne (mert akárhogy is nézzük ez nem számít túl drágának).
A marketingesek viszont elérték a céljukat, mert felkeltette az érdeklődésedet.

Egészen biztos, hogy nem ezt próbálnám ki először, ha ilyen árban keresgélnék.

Te meg mindenféle hallgatás nélkül beírtad, hogy komoly cucc, akkor most melyik a rosszabb? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11556) Alex91 válasza dudika10 (#11555) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, benne van az AirPlay ara is az araban. Es ahogy irod, nem igazan draga, ezert az arert mar komplett cuccot kap az ember meg Philips-ben is.

Nekem tetszik, az ara mar kevesbe, de ettol fuggetlenul majd kivancsi leszek, ha itt is teszteli valaki a PH-n vagy a Logout-on, hogy mi lesz rola a velemeny.

Meg a helyen kellene kezelni, mert en csak sima iPod vezetekes dokkolokat (Denon, Marantz) is eleg huzos aron lattam. Az Airplay kompatibilis hangfalak ara is alapban magas, az erositok is inkabb a dragabb kategoriakban tudjak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11557) Diablo18


Diablo18
senior tag

ami szerintem jó cucc
1 cd deck
a 90 es évekből
1 hozzá való jó féle erőlködő 80-90 es év beli

és 2 nagy böszme hangfal ami olyan hangszórókból is áll ami minőség volt

bár régen szinte minden minőség volt :R

[ Szerkesztve ]

(#11558) Diablo18


Diablo18
senior tag

mi is pontosan a hifi forum neve ? mert nem találom

(#11559) Járókeret válasza Visormail (#11535) üzenetére


Járókeret
senior tag

én fél éve vettem egy ilyen hangfalat és teljesen rendben. 10 K-ért szinte ingyen van ez a minőség. külön basszus és magas szabályzó. metált is és getto rap-et is nagyon élvezetesen lehet vele hallgatni. játékhoz és filmhez egyaránt merem ajánlani. tuti,hogy ebben az árkategóriába (10-20K) ez a legjobb ár-minőség.

(#11560) Diablo18 válasza Járókeret (#11559) üzenetére


Diablo18
senior tag

én nem vagyok pénzes
de inkább nem veszek semmit ha nincs jobbra pénzem gyűjtöm és veszek 1 jót mert
kétlem hogy getto rap amit nem igazán hallgatok de halottam már olyan jó minőségű lenne

és hogy ezen a 2 kis hangszórón jól szólna metál meg van jó minőségben de annyi hang sáv stb van amit nem hiszem el hogy ez jól meg szólaltat

még 1 drágább 5.1 is meg fekszik jó hangos zene alatt

(#11561) Járókeret válasza Diablo18 (#11560) üzenetére


Járókeret
senior tag

attól függ.... ha te egy 60 éves zenetanár vagy, aki kihall minden kis hangszöszt, az akkor vegyen 80 ezerért valami cuccot... de ha egy laikus vagy, aki csak szeretné,hogy ha van basszus a zenében,filmben,játékban, az kihallatszódjon JÓL, akkor ez teljesen megfelelő.

de nem kell elhinni.... menj és próbáld ki vhol :D én is több oldalt olvasgattam, több napot kutattam, mire erre jutott a választásom, mert erre volt a legkevesebb panasz. azok is abból álltak, hogy összerakási probléma volt (meglazult csatlakozó pl)...

(#11562) dudika10 válasza Diablo18 (#11560) üzenetére


dudika10
veterán

Azonos minőségben az 5.1 3x de inkább 4x annyiba kerül és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a szobában is el kell rendezni. Jó akusztikus környezet kialakítása nem kis fejfájás már sztereo rendszer esetében sem, hát még 5.1-nél. Mélynyomót rendesen egy szobában alapból nem lehet rendesen elhelyezni mérés nélkül.
Ráadásul olyan zenei felvételeknél, ahol nincs meg a 6 sáv, hanem csak sima sztereo, szimplán ront az összképen.

Hallgass meg egyet inkább ahelyett, hogy csuklóból leszarozod. Elég sokan használják elégedetten és drágának sem drága. Jobbat persze nem nehéz találni, csak meg kell duplázni a keretet.
Nem ugyan azok az igények, van aki ilyen téren nem igényes, de cserébe drága autóval furikázik és vice versa.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11563) Diablo18 válasza dudika10 (#11562) üzenetére


Diablo18
senior tag

ebben 100 % igazad van

van aki meg 200 ezres öltönyt vesz

én megértem kinek mi szíve csücske

csak hát ha már 2.0 és 2.1 topic ban vagyunk a véleményem írtam le

zenéről van szó

(#11564) Járókeret


Járókeret
senior tag

hozzátenném, hogy a getto rap-el a basszust akartam kifejezni, a metállal pedig a magasat ( cintányérok, gitárok, esetleg hevay metálnál a magas ének ) /doboltam pár évet metál bandába, szal tudom miről beszélek/ .

csak hogy clear legyen a mind-od..... "-.-

[ Szerkesztve ]

(#11565) Diablo18 válasza Járókeret (#11564) üzenetére


Diablo18
senior tag

ez az hogy a metálban annyi hang van

a basszus is
de hát ha a genius ilyen ár érték arányt alkotott akkor örülök neki
ha aránylag jól adja a hangokat

(#11566) Diablo18


Diablo18
senior tag

nekem az x-fi vel
és a genius 5100 al is

1 két számban úgy ki hallatszik az elektromos gitár hogy az már zavaró

bár ez 5.1

de majd ha össze kapartam rá a lóvét

veszek 1 normális hifi rendszert mert ahogy itt megírtátok
nem nagyon érik meg a drágább pc s hangfalak az árukat

szóval akkor azon a pénzen már normálisabb hifit össze rakok

(#11567) harry válasza Járókeret (#11561) üzenetére


harry
veterán

Az a genius jó cucc, főleg az áráért (nekem is van), de azért nem kell túlzásokba esni. Laikus is vehet drága cuccot, azért ezen a szinten még nem nehéz kihallani a szebb hangokat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11568) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ide is beírom, hátha... :B [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11569) harry válasza Speeedfire (#11568) üzenetére


harry
veterán

Pont így 15-20k között nem igazán van, vagy 10-11 Genius 1255a, vagy Edifierek, 22-24 körül talán. De nézd meg az első hozzászólást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11570) Speeedfire válasza harry (#11569) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem csak falak kellenek, nem kell bele erősítő. De közben már ajánlottak sok polcsugárzót. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11571) R.U.Z.S.I


R.U.Z.S.I
tag

edi r1900 a genius1255-höz képest hangzásban, jól érzékelhetően többet tud? Kizárólag hangzásilag érdekelne a különbség.

(#11572) redbull86 válasza R.U.Z.S.I (#11571) üzenetére


redbull86
aktív tag

Most viccelsz ? :D Már az ára alapján is egyértelmű a dolog,..

közel sem egy kategória,.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11573) dudika10 válasza redbull86 (#11572) üzenetére


dudika10
veterán

Hallottad is mind a kettőt, vagy az ár alapján mondasz hülyeséget? Csak azért, mert túlságosan nincsenek messze egymástól (ráadásul ahogy nő az ár, úgy egyre kisebb lesz a különbség).
Az az egy igaz abból, amit írsz, hogy az Edi jobb ,de nem az ára miatt. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11574) redbull86 válasza dudika10 (#11573) üzenetére


redbull86
aktív tag

Eleve ti sem egy kategóriába soroltátok így nem nagyon mérhető hozzá,.

A genius nak nagy volt az alapzaj legalább is amit próbáltam,..
A régebbi széria jobb volt,.. 1250 illetve a 2000X

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11575) dudika10 válasza redbull86 (#11574) üzenetére


dudika10
veterán

Szérián belül is van egy nagyobbacska szórás és az elektromos hálózatok közt pedig aztán pláne. Ha csak egy konnektorban (hálózatban) próbáltad ki, akkor egyáltalán nem releváns. :N

Azért mert nem egy kategóriába sorol valaki valamit azért még nem mérhető hozzá a másik?
Nem, nem egy kategória, sem árban, sem összeszerelési minőségben, sem a felhasznált anyagok minőségében, de hangban messze nincs akkora különbség mint a többiben.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11576) redbull86 válasza dudika10 (#11575) üzenetére


redbull86
aktív tag

Próbálgattam többen is,.
És máshol is ugyan ez volt a probléma,.. Sejtésem szerint az egész házban ilyen,.

Az R600 visszot sikeresen bejáratódott és ez nem igazán függ a konnektortól,. illetve a hang kártyától sem,.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11577) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kérlek ajánljatok nekem valami márkát, típust, hogy milyen asztali hangfalpárt vegyek bnőm gépéhez. Eddig egy monitorba épített hangfalat használt, de mivel cserélni kellett a monitort, így ez már nem aktuális, de ebből látható, hogy nincsenek nagy igényei. Viszont ha már veszek, ennyi pénzért a fellelhető legnormálisabbat venném neki, durván 5ezerből.
Mondta, hogy nem kell komolyabb, ha zenét vagy ilyesmit akarunk hallgatni, akkor azt úgyis az 5.1-es Genius hangrendszeremről fogjuk, aminek szép hangja van.
Tehát ötleteket kérnék, milyet vegyek neki? Ebből kiindulva elég egy 2.0 is szerintem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#11578) Speeedfire válasza A_ScHuLcZ (#11577) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ebben az árban szinte mindegy, mert mind dobozhangú lesz. :U
De ha nagyon kellene márka akkor szerintem genius, de lehet hogy ennyiért már van használtban valami kis fadobozos genius is akár.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11579) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy teljesen jó helyen vagyok, de olyan jó pörgős a topik... :)

Tehát adott egy 6 ohmra számítva 2X10 wattot leadó Panasonic mikrohifi, ehhez keresnék egy, a gyárinál jobban szóló, nem drága (10-15e) hangfalpárt. Az itthon levő Bártfay-féle, Tangbandekkel szerelt kis dobozaimat szépen meghajtja, de olyat pont nem kapok most. Van valakinek esetleg tippje? Orion Mambó?

Mire kell figyelni? Ez pl. jó lehetne, vagy valami el fog füstölni? Köszönöm!!!!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#11580) A_ScHuLcZ válasza Speeedfire (#11578) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tudom, én mondtam is neki, de mondta, hogy nem baj, neki jó lesz.

Én persze kicsit másképp állok hozzá, mert az apró különbségeket is meghallom. Pl eleve nem hallgatok zenét alaplapi hangkártyáról, füles vásárlásnál sem adtam alább egy Seni HD 555-nél.
De talán pont ezért keresem a gyengébbek között is a "jobbat". :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#11581) orrlyuk válasza orrlyuk (#11579) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

megkérdeztem a hifis topikban is...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#11582) Napeta


Napeta
csendes tag

Srácok, és mi a helyzet egy Edifier R2000T -vel? Tudom, itthon nem beszerezhető, de pl. ezen az oldalon szállítási költséggel együtt 30e eleje lenne. Mennyivel lehet jobb, mint egy R1900T?
http://www.macbook-covers.net/Edifier-R2000T-Theater-Home-20-CH-PC-DVD-Multimedia-Speaker-p98984.html

[ Szerkesztve ]

Napeta

(#11583) Napeta


Napeta
csendes tag

http://www.edifier-international.com/products/edifier-studio/r1900tii
http://www.edifier-international.com/products/edifier-studio/r2000t

Napeta

(#11584) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv,

Egy olyan 2.1-es hangrendszert szeretnék venni, amivel tudok rádiót hallgatni, van rajta USB bemenet, ébresztő és elalvás időzítő.

Eddig csak a Samsung D320 hi-fi-t találtam, de ma a MM-ban meghallgattam és nagyon hiányoltam belőle a mélyet, azonban 2.1-es hangfallal sehol se találok ehhez hasonló hi-fi-t.

Valaki tudna ajánlani ilyen 2.1-s hangrendszer? Nem kell, hogy nagy teljesítményű legyen.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#11585) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Egy éve T20-asom van, nagyrészt meg voltam vele elégedve, de most tönkrement és úgy néz ki nem tudnak másikat szerezni helyette.
Logitech Z520-ast nézegettem, vele mik a tapasztalatok? Esetleg T40 jöhet meg szoba de annyit nem igazán akarok kiadni érte.
Olvastam első hsz-ben a Edifier-ekről, de ahogy a T20-at, azokat se lehet beszerezni.
Mit ajánlatok?

"Csak úgy mondom"

(#11586) Diablo18 válasza Csapi007 (#11585) üzenetére


Diablo18
senior tag

t20 at miért ne lehetne be szerezni?
nem 1 bolt van ahol lehet kapni
gyökér a gariztató...

v be akarnak húzni

[ Szerkesztve ]

(#11587) Diablo18 válasza Tottu (#11584) üzenetére


Diablo18
senior tag

1 ilyentől ne várj mélyet

keresgélj rádiós erősítőt v nem tudom:S

v vegyél 1 normális 2.1 et és hallgas netes rádiót :S

de most komolyan ilyen hifitől mélyet várni:S

sajnos ez nem adott és nem is fog neked mélyet adni :(

(#11588) Csapi007 válasza Diablo18 (#11586) üzenetére


Csapi007
veterán

A bolt korrekt, bármikor bemegyek visszaadják a pénzt, szóval ha mondasz egy helyet Pesten ahol van raktáron azt megköszönném, én nem találtam.

"Csak úgy mondom"

(#11589) Diablo18 válasza Csapi007 (#11588) üzenetére


Diablo18
senior tag

http://www.argep.hu/trend/CREA/Creative-t20-series-2.html

bár igaz ez 2 es széria :B

(#11590) harry válasza Csapi007 (#11585) üzenetére


harry
veterán

Hogyhogy nem lehet beszerezni az Edifiereket? Ezt még nem hallottam senkitől. PCGear, EDigital? [link], [link]. Leginkább ezeket ajánlanánk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11591) chros válasza harry (#11590) üzenetére


chros
őstag

Az R200T-rol volt szo, es azt nem lehet ...

Egyebkent anno enis neztem a macbook-covers-t, de aztan nem vagtam bele ...

(#11592) Speeedfire válasza chros (#11591) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csapi007 nem is írt típust...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11593) Csapi007


Csapi007
veterán

Közdben rájöttem hogy az Edifierek túl nagyok lennének.
Kösz a linket, de nem sokra megyek vele, ezeket eddig is láttam.

Logitech Z520-ról vélemény?

"Csak úgy mondom"

(#11594) Speeedfire válasza Csapi007 (#11593) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Véleményem szerint túl vannak ezek már árazva, eddig sem voltak occók (annó 21k volt a z-4e amit vettem).
Nem hallottam még a Z520-at, de már csak adatok és méret szerint is jobb lehet a Z-4e. :)
(És ezt nem azért mondom, mert el akarom adni....)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11595) harry válasza Csapi007 (#11593) üzenetére


harry
veterán

És, felhívtad, nincs?
Logitechre keress rá a topicban, én sok jót hozzáértőbb emberektől még sosem olvastam róluk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11596) H0sT|s


H0sT|s
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2.1-s hangfalat 15-20k körül, főleg zenehallgatásra esetleg néha filmezésre. Miket tudtok ajánlani? Olvasgattam a topicot és az Edifier-t ajánljátok nagyon sokan, megéri rátenni azt a 10-15 ezer forintot? Mennyi a különbség egy c2-s és egy "plus"-os verzíó között? Előre is köszönöm

PSN: bryanhostis, Butters_St

(#11597) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

van egy Altec 321-esem. Utóbb elkezdett a jobb oldali hangszóró kimaradozni, egyre gyakrabban, gondolom, valami kontakthiba lehet. Viszont nem találtam (a gumitalpak alatt sem) csavart, hogy szétszedném, hátha elég valami potiba kontaktspray-t fújni. Valakinek ötlete a szétszedésre (persze reverzibilis eljárásra gondoltam)? Nem akarnék másikat venni, teljesen elégedett volnék vele egyébként.

Köszi

(#11598) Denyiro


Denyiro
tag

Klipsch 2.0 tulajdonosként érdeklődnék, hogy az EDIFIER R1900T II. Studio Speaker 2.0 jobb hangzást biztosítana vagy nem jelentős az eltérés és kár a többletkiadás érte? Egy Panasonic C3 plazmához használnám filmekhez illetve zenehallgatáshoz is számítógépen. Ahogy olvastam jó véleménnyel vagytok az EDIFIER-ről.
Alapjában véve abszolút tetszik a Klipsch által nyújtott hangzás de bosszant a potméter vacakolása.

[ Szerkesztve ]

Denyiro

(#11599) Gaboren


Gaboren
tag

Végre megjött az Edifier hcs2330. Azt kell mondanom, hogy így bejáratlanul is már nagyon tetszik. Sokkal tisztább a hangzása a Genius sw3600-nál, bár hangerőben biztos a genius nyerne, de azt csak 20-30%-on használtam.
A basszus hangok jobban kivehetőbbek,nem csak puffognak, és minőségibb az összkép.
Filmet még nem néztem vele, de majd a Matrix trilógiával letesztelem, mit nyújt. :)

(#11600) Visormail válasza Diablo18 (#11565) üzenetére


Visormail
addikt

Én se 0 tapasztalattal írtam hogy ez normálisan szól, ennyiért szerintem is ingyen van. Nekem az egyik szobában technics sztereo erősítőm heco spirit 100 "polc"hangfalakkal, előtte álló jamo e430-al ment, a másik szobában marantz sr7400 hm erősítő alr/jordan entry 5m álló hangfalakkal. Egyáltalán nem szoktam ajánlgatni az ilyen pc-s szetteket, de egyszerűen meglepődtem rajta hogy természetesen kompromisszumokkal de alkalmas zenehallgatásra amit sok hasonló és 2x ekkora áru dologról nem tudnék elmondani.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.