Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) _tRebroN_ válasza harry (#12650) üzenetére


_tRebroN_
tag

Ha lehet hinni az árgépnek a HCS2330 meg a S330D hozzávetőleg egy árban vannak.

(#12652) redbull86 válasza harry (#12650) üzenetére


redbull86
aktív tag

Igazad van Sokat jelent a jó anyag használat! :)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#12653) harry válasza _tRebroN_ (#12651) üzenetére


harry
veterán

Valaki keresett ilyet nemrég, akkor ezt én is felvetettem, de akkor azt hiszem arra jutottunk, hogy nem volt ott sem 30k körül az S330D. Most néztem én is, fel kell hívni, s ha van, akkor jó, ha nem, akkor a HCS.

Amúgy utánajártam a használt Edifier-nek, de már nincs meg a srácnak, csak fennmaradt a hirdetés.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12654) Casper36662 válasza harry (#12650) üzenetére


Casper36662
csendes tag

És a watt számbeli különbségek szerintetek sokat jelent?
mondjuk megjegyzem egy 3,5mx3m-es szobába lenne a cucc.

(#12655) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! Companion 3-es (esetleg 5-ös) talajok jelentkezését várnám (akár itt, akár privátban). Volna egy-két kérdésem hozzájuk.

(#12656) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok!
15k-s kategóriából szeretnénk valamilyen hangfalszettet vásárolni, lehet 2.0, vagy 2.1 is, de nem jutok dűlőre. Igazából ami nekem fontos lenne, az a jó basszus és a szép hangzás az árhoz mérten. Amit kinéztem, az a HF 1255A, 1800A, SW-G 1250, illetve Logitech Z323. A vonalbemenet is fontos lenne. Az 1800A felé hajlok igazából, de jó lenne ha segítenétek megtalálni az igényeimnek legmegfelelőbbet.

Köszi előre is.

(#12657) harry válasza BaZsee91 (#12656) üzenetére


harry
veterán

Első postot olvastad?
Ezek körül a Genius 1255a az ajánlott. Jó 2.1-ek magasabb áron vannak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12658) BaZsee91 válasza harry (#12657) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Olvastam, de azt azért szeretném megtudni, hogy az 1255A és az 1800A között milyen különbség van hangminőségben. Illetve megéri-e a plusz 3 ezer forint?
Jelenleg egy sok éves Creative Inspire P380-at használok, ahhoz képest az egy 2.0-ás 1255A, vagy 1800A basszusban mennyire tudna többet nyújtani? Hangzása gondolom azért sokkal szebb.

(#12659) JoinR válasza BaZsee91 (#12658) üzenetére


JoinR
senior tag

1800A túl sok utas hangfal ennyi pénzért (nem tudom ki mondta ezt először, de nagyon ötletes volt :-) ), hogy jó legyen.
Ha zenére kell, akkor 1255A. Ha játékra, meg filmre, akkor Z323, de az 1255A ott se szólna rosszul, csak amikor robban a gránát melletted, nem fog remegni minden.

(#12660) dudika10 válasza JoinR (#12659) üzenetére


dudika10
veterán

Viszont amikor egy mélyebb hangú szinkronszínészre kerül a sor, akkor nem a mélynyomóból fog szólni legalább. :U

A keresőt egyébként ajánlom figyelmébe mindenkinek. Eléggé unalmas 20x válaszolni ugyan arra a kérdésre.
Ez a téma nem olyan mint a többi hardver. A fejlődés lassú mint a fene. Amit fél éve leírt akárki, az most is úgy van ha akkor úgy volt valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12661) SirRasor válasza dudika10 (#12660) üzenetére


SirRasor
őstag

Érdekes dolog ez a fejlődés. Hangfalak tekintetében egyre jobban érzem, hogy inkább visszafejlődés van. Egyre több a tucat 500-1000 hufos hangfal, amit már zenére árulnak, mert "100W-os" :DDD

Viszont most érdekes kérdéssel jövök (és nem olyannal; olvastam az 1. hsz-t :D), mivel nem értek hozzá: a hangfalak belső felépítése ilyen brutálisan bonyolult és költséges, hogy egy normális hangcuccot ne tudjanak összerakni 5k körül?

Make Love not war!

(#12662) -conrad- válasza -conrad- (#12645) üzenetére


-conrad-
addikt

Tudom, hogy fura kérdés, de ezzel a dologgal van valakinek tapasztalata?

(#12663) dudika10 válasza -conrad- (#12662) üzenetére


dudika10
veterán

Felvesz a konnektorból teljesítményt amit ki kell fizetned.
Hosszú távon az élettartamban is megjelenhet, de ez a mai fogyasztói társadalomban nem igazán mérvadó.

(#12661) SirRasor: mérettől függően kell 3-5-10kg fa valamilyen formában.
Kell 2+2 hangszóró, hangváltó és egy erősítő kapcsolás trafóval általában. Már az anyagköltség is meghaladja az 5k-t még egy pici modell esetében is. Add hozzá az áfát, szállítást, csomagolást, összeszerelést és gyárfenntartást, mérnöki munkadíjat ...
Irreális az elvárás.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12664) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok ismét!

Voltam Media Marktban és alkalmam volt meghallgatni a HF 1255A-t. Rájöttem, hogy nekem nem igazán az kellene, így elkezdtem nézelődni a 2.1-es szettek felé. Volt egy Trust Tytan 2.1-es, ami jobban szólt szerintem, mint a Genius. Haverom, aki kicsit jobban ért hozzá, mint én, azt mondta, hogy szerinte is a Trust jobban szól. Namost a kérdésem felétek, hogy szerintetek 15-20k-s árkategóriában mi az ami már jónak mondható? Persze most ne egy Edi R1600T-hez és társaihoz hasonlítsatok. Szerepel még többek között a Philips SPA5300 is és egy Altec Lansing VS2721E is. További ajánlatokat is szívesen fogadok.

Köszi előre is.

(#12665) _tRebroN_ válasza BaZsee91 (#12664) üzenetére


_tRebroN_
tag

Mekkora térben hallgattad? Előtte megkértél mindenkit, hogy ne csináljon zajt a helyiségben? :U

(#12666) BaZsee91 válasza _tRebroN_ (#12665) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

A tér az rendkívül nagy volt, az igaz. Illetve egymás mellett volt a két hangfal is. De ettől függetlenül én tompának éreztem a hangzást és a mély is gyenge volt nekem, ha meg feljebb tekertem, akkor meg inkább csak "hupogott". Gondolhatod, mennyire meg voltam lepődve, amikor az ajánlott kategóriába tartozik.

(#12667) _tRebroN_ válasza BaZsee91 (#12666) üzenetére


_tRebroN_
tag

10k hufért ne várj már csodát a jelenleg újonnan 2,5x annyiba kerülő Edifierem is puffog mindig mihez képest kell nézni ám... :U

(#12668) harry válasza BaZsee91 (#12666) üzenetére


harry
veterán

Remélem azt is érzed, hogy ilyen körülmények között egyáltalán nem ugyanazt kapod, mintha a szobádban hallgatnád :U Eladótérben feltekered, és huppog, na most vagy ennek hiszel egyszeri hallásra, vagy azoknak, akik már hallgattak mást is értelmes körülmények között, és ezt is használják már egy ideje.
Mély: sokaknak az a mániája, hogy sok mély legyen, és ja, az tényleg jól elnyomja a gyenge minőségű közép-magas tartományt. A geniusnál ez azért kiegyensúlyozottabb, nem rengeti a házat, de a többi tartomány is szebben szól.
Nem mondom, hogy ezt kell venned, nyilván, de ennyi alapján ne kérdőjelezd meg, hogy ajánlott-e vagy sem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12669) BaZsee91 válasza _tRebroN_ (#12667) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Csodát nem várok, csak annyi lenne a vágyam, hogy 15-20k-s kategóriába a lehető legjobbat szeretném. Egyébként sem vagyok egy denevérfülű. :)

harry:
Én nem kérdőjelezem meg egyáltalán. Csupán a tapasztalatomat írtam le.
Nyilván akkora térben nem ugyanazt kapom, mint egy szobában, de ahhoz képest a Trust hangzása nekem jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

(#12670) R.U.Z.S.I válasza BaZsee91 (#12669) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

Miért akarod, hogy itt győzzenek meg?
Hallottál 1 itt jónak tartott hangfalat +1 másikat, ami neked jobban tetszett.
Azt kell venni, ami tetszik.
Nem ajánlják Trust-t, mert nem ismerik, vagy akinek van, összehasonlítási alapja nincs.
Tesztet sem igazán találni róla. Videó alapján meg nehéz véleményezni:[link]

(#12671) Diablo18 válasza BaZsee91 (#12669) üzenetére


Diablo18
senior tag

ha jobban be jött
azt vedd meg
mert másnak más tetszik de neked nem akkor miért vennéd azt ami másnak tetszik
AZT KELL VENNI AMI NEKED TETSZIK
TE FÜLED TE PÉNZED TE HANGFAL SZETTED LESZ
TE FOGOD HALLGATNI :) :C :R

(#12672) harry válasza Diablo18 (#12671) üzenetére


harry
veterán

Bár valóban így van, és nekem kb. mindegy mit vesz, ismét megjegyzem, hogy nem mindegy, milyen a teszkörnyezet. TV-t sem úgy vesz az ember, hogy bemegy a boltba, az egyiken a gyártó direkt promóciós céllal megvágott remek videója megy, a másidok meg valami SD videó... Itt gondolom a jelforrás legalább ugyanaz volt, bár én ilyen környezetben talán akkor sem döntenék. De mindegy, ha tetszett, felőlem vegye.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12673) dudika10 válasza harry (#12672) üzenetére


dudika10
veterán

A tesztkörnyezet egy kérdés. A referencia meg meg egy másik.

Bemegy az ember TV-t venni, néz két TV-t, ahol az egyiken élénk színek vannak a másik meg élettelen mellette. De amíg nem rakják mellé a harmadik kalibrált TV-t, addig nem tudhatja az ember, hogy melyik is a jobb.
Hangszóróknál ugyan ez. Amíg nincs mellette egy referencia, addig csak azt lehet eldönteni (kellő tapasztalat hiányában), hogy neki melyik tetszik jobban.

Aztán utólag előjöhet ilyen faktor, hogy "miért fáj a fejem".

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12674) -conrad- válasza dudika10 (#12673) üzenetére


-conrad-
addikt

Aztán utólag előjöhet ilyen faktor, hogy "miért fáj a fejem".
Ismerős, nekem is volt egy ilyen kvázi noname 2.0-ás szettem aminél a tápegység miatt gerjedt és nagyon magas sípolás volt tőle a hallásküszöb tetején.
Mondjuk szerencsés vagyok, az egyik nagyobb gyártónál dolgozom így most minőségi van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12675) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ma meghallgattam a saturnba a genius 1255A hangfalat.Egész szépen szólt.Nem nagyon vettem észre hogy sokkal gyengébb lenne a Edifier 1900T-nél.
Ugyanebbenaz árban tudok szerezni egy Creative T20 II -t.Azonos áron az jobb vétel a 1255A-nál?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12676) JoinR válasza Ace Ventura (#12675) üzenetére


JoinR
senior tag

Hallgasd meg a T20-at is :DDD (ha egyértelműen lehetne rá válaszolni, akkor az ajánlott listában csak az egyik szereplne)

[ Szerkesztve ]

(#12677) harry válasza Ace Ventura (#12675) üzenetére


harry
veterán

Úgy rémlik az itteni vélemények alapján, hogy a genius talán mélyben jobb... méretben van igen nagy különbség, ha ez esetleg számít. Nekem szimpatikusabb a genius, de az egy dolog. Rákereshetsz, biztos többször volt róla szó, de nem igazán rémlik, volt-e valamilyen egyértelmű következtetés. Így, hogy egy árban van, mondjuk érdekes kérdés lehet, amúgy könnyebb lenne dönteni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12678) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egy ismerősöm vett egy ilyet.
Kisebb garázsban tartott házibulik kiszolgálásához.
Elégedett lesz?

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#12679) odrif válasza odrif (#12678) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:F

20 éve a Prohardveren

(#12680) _tRebroN_ válasza odrif (#12678) üzenetére


_tRebroN_
tag

Arra, hogy valami szóljon jó! :K

(#12681) Roliiii válasza odrif (#12678) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Puding próbája az evés. :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#12682) R.U.Z.S.I


R.U.Z.S.I
tag

Többen érdeklődtek már 10e körüli 2.1-ekről.
Állítólagos vájt fülű tesztelők, nagyon elégedettek voltak a Microlab M-700-assal.
[link]
Saját tapasztalat valakinek?

(#12683) odrif válasza _tRebroN_ (#12680) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen arra elég. Semmi másra nem. :(

20 éve a Prohardveren

(#12684) dudika10 válasza R.U.Z.S.I (#12682) üzenetére


dudika10
veterán

Csak annyit fűznék hozzá, hogy nem szabad mindent vakon elhinni, amit az interneten találunk. :N

(#12678) odrif: ha már megvette, akkor mit befolyásol az, hogy másnak mi a véleménye róla?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12685) korner83


korner83
tag

Sziasztok! Akit érdekel annak itt van egy kis összegfoglaló az idei desktop audiókhoz: LINK

Tesztekkel, árakkal, műszaki adatokkal, DAC-ok, aktív hangfalak, fülesek stb.
Jó olvasást (angolul van)!

[ Szerkesztve ]

(#12686) dudika10


dudika10
veterán

10 nap alatt senkinek nem tűnt fel az aprón a 6k-ért árult 1250X? :Y
Hát én lecsaptam rá. Délután meghallgatom, ha minden rendben van vele, akkor jön haza a TV mellé. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12687) Slownz válasza dudika10 (#12686) üzenetére


Slownz
senior tag

Én szemeztem vele nagyon, aztán végül letettem a dologról :B

[ Szerkesztve ]

(#12688) harry válasza dudika10 (#12686) üzenetére


harry
veterán

Lehet be kéne scriptelni tényleg, hogy naponta ránézzen adott típusokra :) Amúgy ritkán rákeresek 1-2 típusra, de hát, vagy van, vagy nem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12689) dudika10 válasza harry (#12688) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a hajo mar eluszott. Mar az duruzsol a tv alatt. :P

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12690) popp válasza dudika10 (#12686) üzenetére


popp
tag

Nekem feltűnt, amikor kb 3-4 napja volt fent, de már akkor is csodálkoztam hogyhogy megvan még ez a bombaárú, régóta nem forgalmazott slágerhangfal. Biztos mindenki csak a 1255-öt fürkészi. :DD Amúgy én a sajátomat nem használom amióta megvan a pm1, de ennyiért maradna is inkább porfogónak. :C

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#12691) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Olcsó 2.0 hangfalat szeretnék, sima PC mellé, kis játék, zene, youtube, filmek.
Kis pénz van rá, nyílván nem várok túl sokat......

Olvastam az 1. hsz-t is. 10K körül szánnék rá, ezek alapján akkor a legjobb vétel számomra ez a típus lenne? (Genius 1255A)

(#12692) harry válasza ImI87 (#12691) üzenetére


harry
veterán

Így van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12693) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
Genius SP-HF 2020-ról van valami véleményetek?
Tudom nincs az ajánlott listán..

(#12694) ImI87 válasza harry (#12692) üzenetére


ImI87
őstag

köszi ! :R

Fizikai méretet nem találtam sehol. Mekkorák ezek a hangfalak? :F

(#12695) harry válasza ImI87 (#12694) üzenetére


harry
veterán

Topicban volt már róla szó. [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12696) ImI87 válasza harry (#12695) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi ! :R :B

(#12697) Tothgera30 válasza dudika10 (#12686) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, sajnos régóta nem néztem az aprót :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12698) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Hangfalat szeretnék venni 30k körül. Most egy Tento S-30-am van ami elég régi és néha a hangja is fura. Ezeket szeretném lecserélni. Egy Dual CV6010-es erősítőm van. Elolvastam az első oldalt, rá is kerestem az Edifier r1900t-re, ami pont jó árban lenne, de nem nagyon lehet kapni és a színe se tetszik:D Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#12699) harry válasza zenwalk (#12698) üzenetére


harry
veterán

- nem nézegetni kell, hanem hallgatni
- Itt az R1600T [link] Nekem személy szerint némileg szimpatikusabb - na nem értek hozzá különösebben, a kettő között a topic véleménye alapján talán annyi a különbség, hogy ebben kicsit több a mély

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12700) harry


harry
veterán

Kérdeznék én is, kicsit összetettebb a helyzet, szóval a részletek:

Lehetőségünk lesz öcsémmel otthon egy saját zenés - filmes - stúdiós szobát kialakítani, az ő témája inkább a hangtechnikusi / stúdiós rész, engem csak az élmény érdekel :D Szóval amire használva lenne a hangfal:
- leginkább egy PC-re lesz kötve
- általános: zene, film, játék, zenére komolyabb szinten
- készülnek majd felvételek (elektromos dob/gitár, hang, stb), ezeket visszahallgatni, szerkeszteni, keverni, stb (nem az én témám)
- elektromos dob kapcsán felmerült bennem, hogy esetleg lehetne-e PC nélkül egyből a falra kötni (aztán hallottam, hogy abból is vannak USB-s típusok, nem tudok, azokon van-e kimenet - a lényeg, hogy talán jól jöhet, ha több cucc is a hangfalra köthető)

Egyelőre mindketten a Behringer MS40-et néztük, mint kicsit komolyabb cucc (nyilván még ez is belépőnek számít, ha komolyabbra fordítjuk a szót, de szerintem hobbi/otthoni felhasználásra, ráadásul első vételnek bőven jó egy ilyesmi kategóriás fal).
Az ajánlások alapján néztem még a Swans D1080MKII falat esetleg... de egy helyen találtam csak, és nem tudom, ott tényleg van-e. Illetve nem tudom, miben más, jobb-e egyáltalán - kicsit olcsóbb.
Még a Prodipe Pro5-ről hallottam itt, de ez már kereten felül van.

Kérdéseim:
- jó választás lenne a Behringer? Előnyök / hátrányok?
- mik az alternatívák?
- ehhez nem értek: esetleg valamilyen erősítős / keverőpultos / passzív falas megoldás? Vagy ez sokkal komplexebb / drágább lenne?

Most lesz kis időm, átrágom a topicot a korábbi véleményekkel kapcsolatban, addig ha valaki hozzá tud tenni a témához, azt szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.