Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Ace Ventura válasza kkrisi (#12849) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is 1255A-t tervezek venni, mert azt nem hallottam normális körülmények között.
A T20-am nagyon szépen szól. Magas, és közép hangok kellemesek, a mély az hiányzik nekem, de a 1255A is hasonló.Szép telt mélyekhez mélynyomó kell.
A 2.0-ból ez hiányzik sajnos.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12852) kkrisi válasza Ace Ventura (#12851) üzenetére


kkrisi
senior tag

akkor azt mondod jól járok egy 1255a-val is mindenképp? mert már megrendeltem :/

(#12853) Ace Ventura válasza kkrisi (#12852) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én csak pár percre hallgattam, de nem volt csend körülöttem.Nekem tetszett, de letesztelném rendesen. :K

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12854) kkrisi válasza Ace Ventura (#12853) üzenetére


kkrisi
senior tag

minőségbeli különbség szerintem nem nagyon lehet....mind2 pattan bekapcsolásnál, de azt viszont nem tudom hogy búg e alapjáraton.. :/

(#12855) Ace Ventura válasza kkrisi (#12854) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A T20 nem búg, legalábbis az enyém nem.A 1255A-t nem tudom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12856) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Hasonló van nekem is és elégedett vagyok vele. Bár megtámogattam egy szubládával, így lágyabb és halkan is szépen kihozza a mélyeket. Az asztalon vannak elhelyezve a dobozok, így nagyon kellemes hallgatni.

Szerk: 1250-es Genius + SW

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12857) kkrisi válasza TigerCat (#12856) üzenetére


kkrisi
senior tag

Látom neked 1250x van még a ritka de nagyon ütős szett. Nem tudom mennyivel térhet el az 1255a-tól, de neked nem búgnak? Mert valakinél olvastam, hogy nagyon halkan de lehet hallani...:/ és milyen subbal és miként egészítetted ki? :)

(#12858) TigerCat válasza kkrisi (#12857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A szett tényleg jó. Ennyi pénzért még nem találtam jobbat nála. Amúgy nem búgnak, nagyon szép a hangjuk. Egy Aiwa mély van rákötve, a kimeneten egyszerű elosztóval. Teszi a dolgát, ahogy kell. Alig van kakaó adva rá és nagyon lágyra állítottam. Nekem ez jön be a legjobban. Ha kell, akkor bulit is lehet vele csinálni, bírja egész éjjel. Mondjuk a hangszóró már cserélve lett, de a másik irodában az említett 1255 van, ami egy sz@r dobozhangú ócskaság ehhez képest. Ez alatt nem a gyomorremegtető mélyeket értem, hanem egyszerűen a tisztább hangképet, ami minden dobozhangtól mentes. Egyszóval klassz. Sajnos nem tudom megmutatni, de tényleg bevált így a szett.

Szerk:
Ha cserélem, akkor valami komoly B&W, vagy hasonló kerül a helyére, természetesen Mac rendszerrel. Gagyi 2.1-eket nem akarok venni, mert amiket néztem pl. MM-ban, hááát, kritikán aluliak...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12859) dudika10 válasza TigerCat (#12858) üzenetére


dudika10
veterán

Az összes 1250X-nek van egy halk sistergése és búgása ami eddig nálam járt.
Tekerd fel a potmétert bekapcsolt állapotban és hallgasd meg. ;)
Persze ez a használatot nem befolyásolja. A 7x drágább hangfalaimnak is van, és kutyát sem zavar (bár lehet egyszer felnyitom őket és visszaveszem az erősítést bennük, így is -30dB-n van a hátukon a potméter).

Csak hogy irigykedjetek ( ;] ): 6k-ért vettem egy 1250X-et nemrég. Most az van a TV alatt. Kéne nekik egy állvány még.
Tényleg best buy volt annak idején, és a mai napig nagyon jó az áráért. Sajnos már nem gyártják, az utódok meg nem lettek jobbak sajnos.
Most van az asztalomon egy 3000A (csak az egyik fele), ami pici tuningra jött, az mondjuk felveszi vele a versenyt talán. De még mindig inkább az 1250X, még ha picit csúnyácskább is.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12860) kkrisi


kkrisi
senior tag

Most sikerült lecsapnom egyre vaterán, zsír új állapotban dobozával adják!! 8k volt villámáron, rögtön lecsaptam rá, mert szerintem nem sok érte, (olcsóbb mint az 1255a) és jobb is és nem szerettem volna ha elviszik az orrom elöl!

Úgy hogy én is boldog tulajdonosa lettem! :))

[ Szerkesztve ]

(#12861) TigerCat válasza dudika10 (#12859) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aham, már értem. Igen, van a földhurok miatt. De ahogy bekapcsolom a PC-t, megszűnik.
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12862) kkrisi válasza TigerCat (#12858) üzenetére


kkrisi
senior tag

és én ha laptopra szeretném kötni, akkor én esetleg mélyet, hogyan tudnék rákötni? Csak külső hangkártya jöhet szóba? :/ az meg nem olcsó....

(#12863) djsensore válasza sultansmith (#12823) üzenetére


djsensore
tag

Csövi!

Logitech z2300

a legjobb választás a dübörgésre, a többiek véleménye meg a whitefülüek ilyen olyan sztereo hangfalajánlásai ne is foglalkoztassanak.
Nekem volt logitech és mindenki azt mondta menjek vele a ...csába.. mindenki nagyon tudja hogy milyen szar, de én szerettem. ha dübörögni akarsz akkor az a legjobb választás

(#12864) harry válasza djsensore (#12863) üzenetére


harry
veterán

Ennyi erővel menjen egy aluljáróba ami fölött kamionok járnak, aztán majd ott lesz dübörgés. Értelmesebbek többnyire a zenei élményért választanak hangfalat. Bár végül is ez nem várható el mindenkitől...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12865) TigerCat válasza kkrisi (#12862) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bekötsz egy elosztót a kimenetbe, aminek egyik felére mehet a 2.0, másikra pedig a SW. Mivel van benne hangváltó, csak a mélyeket nyomja majd. Ez a legegyszerűbb megoldás. Az elosztó elé tégy hosszabbítót, így szebb lesz a végeredmény is. Ennél egyszerűbben nem nagyon lehet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12866) kkrisi válasza TigerCat (#12865) üzenetére


kkrisi
senior tag

esetleg egy ilyesmi elosztót tudnál mutatni melyiket lenne szerencsés venni? csak hogy tényleg a tutira menjek :)

(#12867) harry válasza kkrisi (#12866) üzenetére


harry
veterán

Ha a sub-on is egy jack csati van, akkor egy jack Y elosztó kellhet: [link]. Van kábeles ('lengő') verzió is, és akkor nem áll ki ilyen nagy csonk az aljzatból.
De ez a mélyláda csatlakozásától függ, az pedig még nincs, nem?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12868) XtremLor válasza kkrisi (#12866) üzenetére


XtremLor
őstag

a tescoba vettem anno en is azt a "lengot" ugy remlik hama markaju volt par szaz huf nem draga.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12869) kkrisi válasza harry (#12867) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi a segítséget, sajnos még sub-om nincs, azt még nem tudom milyet lenne érdemes (ha egyátalán érdemes az 1250x mellé 13nm szobába) venni. De amúgy a 3,5 kimenetre lehetne subot is kötni és a laptop automatikusan cska a mélyet küldené rá? :Y

(#12870) harry válasza kkrisi (#12869) üzenetére


harry
veterán

Egyelőre szerintem várd meg a hangfalakat, járasd, ismerd meg, aztán ráér ezzel foglalkozni. Sub: a noti kiküldi a jelet, nem hinném, hogy bármit is variálna rajta (mi alapján?), itt korábban is arról volt szó, hogy a ládában van hangváltó, ami ezt megoldja, legalábbis ezt szűrtem le, ehhez annyira nem értek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12871) kkrisi válasza harry (#12870) üzenetére


kkrisi
senior tag

oké rendben, holnap már nálam lesznek! :))

(#12872) kkrisi


kkrisi
senior tag

jobban járok vele mint az a1255-el igaz? :)

(#12873) harry válasza kkrisi (#12872) üzenetére


harry
veterán

Már mindegy ;]
De ahogy láthattad is, többek szerint igen...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12874) TigerCat válasza kkrisi (#12866) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, mint a hozzászólásban linkelte valaki, az tökéletesen megfelel. Notebookkal is jó lesz, nem kell parázni. És hogy kell-e majd a sub, azt döntsd el, miután meghallgattad a szettet magában. De szerintem jó cucc, nem fogod megbánni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12875) kkrisi válasza TigerCat (#12874) üzenetére


kkrisi
senior tag

rendben köszi! :))

amúgy olvastam, hogy neked már volt benne hangszóró csere, de azt még neked anno garanciába csinálták meg? vagy esetleg ha most halna meg valamelyik, akkor genius már gondolom nem csinálná meg....

(#12876) TigerCat válasza kkrisi (#12875) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak a mélyládában cseréltem, mert nagyon régi volt. A két Genius hibátlan...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12877) kkrisi


kkrisi
senior tag

Srááácooook! :))

Eszméletlen szépen szól az 1250x :Y :Y :Y
Nagyon szépen köszönöm, hogy rábeszéltetek, tényleg közelébe nem ér semelyik 2.1! Főleg 8k-ért szerintem ingyen volt. Most még csak élvezem szépségét, és az biztos hogy estig nem lesz kikapcsolva! :)

[ Szerkesztve ]

(#12878) TigerCat válasza kkrisi (#12877) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratula!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12879) kkrisi


kkrisi
senior tag

viszont....kéne hozzá állvány nekem. Mert így egy kicsi aránytalanul néz ki :D

Nem utolsó sorban nem olyan jó így a hangzás, jobb lenne a szoba 2 végébe, meghajtja a kicsike szépen! :)
Esetleg valaki valami olcsó, de hozzápasszoló állványt nem tudna?

[ Szerkesztve ]

(#12880) plx2


plx2
csendes tag

Hello!
Edifier R1900TII / r1600t-plus alkalmas stúdiózásra?:

(#12881) Tothgera30 válasza plx2 (#12880) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Minden lehet, de csak mértékkel. Nagyon profi szettnek szerintem nem, de átlagos szinten szerintem bőven megteszi.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12882) schawo válasza plx2 (#12880) üzenetére


schawo
titán

Milyen stúdiós feladatra? Ha keverésről beszélünk, akkor csak nagyon korlátozottan. Egyenletes frekimenetről és részletességről (stúdiós mértékkel mérve) nem beszélhetünk. Ha ez a maximális keret, akkor viszont nincs jobb, ezzel kell beérni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12883) harry válasza schawo (#12882) üzenetére


harry
veterán

10-15k+ talan egy behringer ms40 (44k talan), errol velemeny esetleg?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12884) sultansmith válasza harry (#12883) üzenetére


sultansmith
senior tag

kicsit többért:
[link]
vagy
[link]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12885) dudika10 válasza sultansmith (#12884) üzenetére


dudika10
veterán

Ezeknek DARABJA ennyi továbbra is. Egy párnál egy kicsit jóval több pénzről beszélünk. Mondjuk úgy kb 5x annyiról.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12886) plx2


plx2
csendes tag

Stúdió monitorból egyszerre kéne venni kettőt, az meg úgy elég húzós.
Vagy érdemes egyesével?

[ Szerkesztve ]

(#12887) schawo válasza plx2 (#12886) üzenetére


schawo
titán

Vagy érdemes egyesével? :F :Y

Ha szereted nézegetni... De akkor elég a papírdoboza is, azt is lehet nézegetni. Sőt, akkor már inkább egy Genelec doboz, mégiscsak jobb látvány.

;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12888) kkrisi


kkrisi
senior tag

Valaki tudna abban segíteni, hogyan tudnám megoldani azt, hogy van a 1250x genius rendszerem laptophoz, és azt szeretném valahogy megoldani, hogy én tudjam szabályozni mikor küldjön jelet a hangfalakra és mikor ne. 3,5 jackivel van csatlakoztatva, de pl játéknál nem szeretném hogy menjen, oda jó a laptop sztereoja, viszont ha zenét akarok hallgatni akkor meg a hangfalakra tudjam küldeni a jelet. Ez megoldható esetleg egy programmal úgy hogy ne kelljen kihúzni a jackit?

[ Szerkesztve ]

(#12889) PuMbA válasza kkrisi (#12888) üzenetére


PuMbA
titán

A Windows hangbeállításoknál ki tudod választani az alapértelmezett hangkimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#12890) Nczvik


Nczvik
csendes tag

Trust 2.1 Tytan 60w RMS :N
Esetleg hallotta szólni már valaki?
Tapasztalok?
Nagyon jó árban juthatok hozzá...... :))

(#12891) djsensore válasza harry (#12864) üzenetére


djsensore
tag

Köszi az értékes hozzászólást.

(#12892) sultansmith válasza dudika10 (#12885) üzenetére


sultansmith
senior tag

jaja, darabja ennyi, de ezek a belépő szintű stúdió hangfalat, most tudna venni egyet, aztán meg majd még egyet. ezek alatt meg kb nem érdemes, inkább egy jobb fülessel kevergessen, jobb eredményt kap mint egy torz stereoval.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12893) dudika10 válasza sultansmith (#12892) üzenetére


dudika10
veterán

"most tudna venni egyet, aztán meg majd még egyet"

Gondolom ha nincs pénzed autóra, Te is megveszed először az egyik kereket, aztán a másikat... :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12894) sultansmith válasza dudika10 (#12893) üzenetére


sultansmith
senior tag

a szükség nagy úr.

am volt már ilyesmi, pl gépvásárlásnál abszolút bevált dolog sztem kb mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12895) schawo válasza sultansmith (#12894) üzenetére


schawo
titán

Baromság. Akkor inkább tegye félre a pénzt. Mit csinál, ha a gyűjtögetés kellős közepén kivonják a forgalomból??? Sőt akkor inkább vegyen használtan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12896) dudika10 válasza schawo (#12895) üzenetére


dudika10
veterán

Vesz mellé egy másik típust. ;]
Az olcsóbbaknál egyáltalán nem is lehet egyesével megvenni a dobozokat, csak így írják ki az árat, hogy "komolyabbnak" és olcsóbbnak tűnjenek a szettek.
Sőt, olyan terméket is láttam, ami 1 aktív és egy passzív dobozból állt, és ott is darabárat adtak meg, na ott aztán végképp semmi értelme nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12897) schawo válasza dudika10 (#12896) üzenetére


schawo
titán

Azért van darabos egységár, mert szokás 5/7/9 darabot is venni házimozi stúdiómunkához, nem pedig azért, mert egyébként nem fér ki az árcímkére. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12898) dudika10 válasza schawo (#12897) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, ez tiszta sor. Csak oda nem a belépő kategóriás vackok mennek, hanem a komolyabbak, a belépő kategóriánál pedig, még ha párosával is árulják, akkor is gyakran egységárat adnak meg, mert az komolyságot tükröz a tájékozatlan számára.
Lényegében ugyan arról a jelenségről beszélünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12899) kkrisi


kkrisi
senior tag

Valaki nem tudna valami jó kis hangfalállványt a 1250x-nek? bőven jó a használt is!

[ Szerkesztve ]

(#12900) harry válasza sultansmith (#12894) üzenetére


harry
veterán

Gépvásárlásnál mi? Ha használni is akarom, akkor legfeljebb ram, proci, vga-val tudom eljátszani, hogy csak egyet veszek, ezt is akkor, ha (indokoltan) több háttértárat akarok, meg ha van integrált vga.
Amúgy nem látom értelmét megvenni pl. egy procit, csak, mert van rá pénzem. Ha esetleg van egy nagyon jó használt ajánlat, akkor ok, de, ha boltból újonnan szedem össze a hardvereket hónapok alatt, akkor az első vásárolt cuccnak esélyesen csökken is addig az ára...
Ez meg ráadásul olyan cucc, amiből legalább kettő kell, ha tényleg arra akarja használni az ember, amire ki lett találva, márpedig ha ilyet vesz...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.