Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) dudika10 válasza Diablo18 (#12750) üzenetére


dudika10
veterán

:U

A hangminőség a kulcsszó. Például elvárás a minél lineárisabb frekvenciamenet és hasonlók.
Ezeknek az anyaga is fa. Drágábbak közt találni alumíniumöntvény házzal is.
Utanként és csatornánként külön erősítés, jó minőségű hangszórók, jó minőségű doboz... És a többi...

(#12747) inner: az a baj, hogy nincs rájuk kereslet itthon. :(
Ha biztos volnék benne, hogy gyorsan relatíve jó áron el tudnám passzolni a Prodipeokat, akkor vinném, de ez esélytelen itthon sajnos. Nagyon nyomott árak vannak. :(

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12752) harry válasza dudika10 (#12751) üzenetére


harry
veterán

Egyszer jártam az egyetemi hangstúdióban, és ott hallottam 3 Genelec 1030A finomságot (kb. 500eFt darabja), mondhatni szépen szólt :) Van ott még pár érdekes cucc: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12753) harry válasza harry (#12752) üzenetére


harry
veterán

Hmm ezt vagy korábban néztem, vagy akkor is rosszul - a 1030A fal 'csak' 230eFt körül van, a 1032A-t láttam 500e körül. Érdekesség továbbá, hogy míg előbbi tömege 7kg körül van, addig utóbbi 21kg... meg persze fizikai méretei is mások. A mélyláda viszont tényleg 700e fölött van, az akkor sajnos nem volt bekötve, durva lehet az is. Itt van amúgy pár ár, ha valakit esetleg érdekelne: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12754) inner válasza dudika10 (#12751) üzenetére


inner
csendes tag

Szerintem minnel olcsobb egy cucc annal konnyebb eladni. A KRK RP6 is egy olyan kategoria, ami ar ertekaranyban eleg jo, de mar arban picit fentebb van. Viszont, ahhoz, hogy hallhatoan jobb dobozokat szerezz, sokkal tobbet kellene rakolteni.
Amugy meg szepen lassan mindenre lesz lesz vevo. En ezen nem paraznek.

(#12755) Diablo18 válasza harry (#12753) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát szerintem ebbe az országba
otthoni felhasználót nem hiszem hogy csakis ilyenek érdekelnek

nagyon kezdetek el menni :D audiofil irányba pedig ez 1 2.1 es topic :R

de igen én is vennék szívesen csak poénból is:D de hát ennyi pénz..

[ Szerkesztve ]

(#12756) inner válasza Diablo18 (#12755) üzenetére


inner
csendes tag

2.1/2.0 :)) Azert ez meg messze van audiofiltol, de tenyleg nem az also kategoria. Az a baj, hogy egy ido utan az ember aprankent mindig jobbat es jobbat akar. En is genius 5.1 -el kezdtem aztan M-audio AV40, majd M-audio BX8A es most a Krk volt az aminek tenyleg tetszett a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#12757) Diablo18 válasza inner (#12756) üzenetére


Diablo18
senior tag

én meg már fene tudja mivel kezdtem

valami gagyival
aztán szereztem z-5500 at

elite pro hangkarival

aztán rá jöttem hifinél nincs jobb
és azt használok régi japán cuccokat

persze lehetne őket javítgatni hogy még jobbak legyenek de itthonra elég

(#12758) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Merre keresgéljek ha azt szeretném, hogy "halkan" szóljon szépen? Mivel nem is szeretném hangosan hallgatni, meg lehetőségem sincs rá.
Tehát a teljesítmény az elhanyagolható számomra, inkább a minőség lenne a lényeg.
Mivel inkább filmre, meg játékra használnám, talán jobb lenne a 2.1 de ha tudja ezt egy 2.0 is, attól sem zárkózom el.

[ Szerkesztve ]

(#12759) inner válasza odipapa (#12758) üzenetére


inner
csendes tag

Mekkora szobaba es milyen arkategoriaban?

(#12760) harry válasza Diablo18 (#12755) üzenetére


harry
veterán

"otthoni felhasználót nem hiszem hogy csakis ilyenek érdekelnek"
De, tuti, hogy mindenkinél csakis több száz ezres cuccok vannak, minden bizonnyal azért írtam :U ...
És nagyon nem 2.1-es topic, sőt, aránylag ritkán kerülnek ajánlásra.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12761) odipapa válasza inner (#12759) üzenetére


odipapa
senior tag

Kicsi.
És természetesen a legolcsóbb értelmes ajánlás érdekelne.
Egy jó ár/minőség mutatóval rendelkező cuccot keresek.

[ Szerkesztve ]

(#12762) harry válasza odipapa (#12758) üzenetére


harry
veterán

Esetleg árat írhatnál... Olcsóbbak közül Genius 1255a, 10k körül van. De van még pár ajánlás az első hsz-ben.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12763) inner válasza Diablo18 (#12750) üzenetére


inner
csendes tag

Jo minosegu hangszorok, A/B osztalyu erosito, minosegi anyagok, professzionalis akusztikai tervezes. Ezeknek koszonhetoen a frekvencia atviletel 44Hz - 20kHz gyonyoru linearis. A kikepzes miatt nincsen mosott mely hangja, a magassugarzobol pedig pontos magasak jonnek. Osszesegeben a sztereo lekepzese egy ilyen hangfalnak nagysagrendekkel jobb, mint egy kisebb kategoriasnak. Az mar csak hab a tortan, hogy 2X68W max hangeron hallgatasnal sem torzitanak a dobozok. De hallanod kell, akkor biztos erezni fogod a kulonbseget. Ilyen arkategoriaban mar ki lehet hallani.

Ja es ennek is fabol van a dobozo termeszetesen.
Annyira nem is kicsik 13" (330mm) x 8.82" (224mm) x 10.87" (276mm).
Nem veletlenul 18kg a par. :))

Remelem ez kielegito valasz volt, hogy miert kerul ennyibe egy studio monitor es mit ad a hangzashoz, de ismetlem meg kell hallgatni.

(#12764) Diablo18 válasza inner (#12763) üzenetére


Diablo18
senior tag

:R

(#12765) zenwalk válasza zenwalk (#12742) üzenetére


zenwalk
senior tag

Köszönöm a segítséget. Akkor optikaival kötöm rá a TV-re, viszont hogyha a laptopommal is össze szeretném kötni, akkor milyen kábelt vegye? Nem igazán értek hozzá, de van itthon egy 3,5ös jack-Sztereo RCA kábelem. Ezzel megoldható?

(#12766) odipapa válasza harry (#12762) üzenetére


odipapa
senior tag

Eddig a Creative T20 és a Inspire S2 nézegettem.
Az S2 satelitei elég "soványnak" tűnnek. A T20-nak meg félek nem lesz mélye.
A Genius-tól tartózkodnék, mióta sikerült tőlük egy gagyi webkamerát beszereznem.

(#12767) harry válasza odipapa (#12766) üzenetére


harry
veterán

És mi köze a gagyi webkamerának egy jól összerakott hangfalhoz? Nem általánosságban jó a genius (legalábbis ezt nem mondtuk), hanem konkrétan ez a típus, többen használunk ilyet, ilyen áron jó vétel.
Szerintem nincs értelme egy termék alapján az egész márkát leírni, ráadásul ez nem zsákbamacska, hogy 'hátha ez egy jó típus'.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12768) Greentea válasza harry (#12749) üzenetére


Greentea
senior tag

Edifier-t nem nagyon lehet kapni (ahol én venném ott speciál nem), most látom hogy ma szűnt meg a Modecom Hf 100 as forgalmazása abba a boltba :(

[ Szerkesztve ]

(#12769) harry válasza Greentea (#12768) üzenetére


harry
veterán

Sosem értettem ezt a "nem nagyon lehet kapni" dolgot, rákeresel, találsz, veszel: [link] argep.hu szerint r1900tii is van több helyen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12770) Greentea válasza harry (#12769) üzenetére


Greentea
senior tag

De én olyan boltokat mondok mint például [link]
Itt már megszűnt a forgalmazás.
Én ezekről a boltokról nem hallottam semmit, ezért nézegetem inkább a nagyobb üzletláncokat.

(#12771) dudika10 válasza Greentea (#12770) üzenetére


dudika10
veterán

A PCGear abszolút megbízható, már 2 éve is ők forgalmazták leginkább az Edifiereket. A többi bolt csak utánuk jött rá, hogy jó biznisz. :K
Aztán mostanában, hogy egyedül maradtak, elkezdték emelni az árakat (persze az is lehet, hogy külső oka van a dolognak).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12772) udvarhelyi46


udvarhelyi46
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a fórumon, de mivel nem vagyok szakértő, csak műkedvelő, egyre zavarodik a kép.

Roland VS 880-as digitális felvevőre játszok fel zenéket a kisérőautomatikás Roland szintimmel. A felvett anyag (8 csatorna) itthoni keveréséhez szeretnék venni valamilyen nem túl drága (max 50e ft) stúdió monitort. Ha a hifi-men keverem az anyagot, igazán csak ezen a hifi-n szól jól.

Ha valakinek ezirányú ismerete, tapasztalata van, kérem írja meg, mit érdemes venni.

(#12773) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok!

Adott két hangfalszett: Logitech Z523 és Edifier E3300. Akinek esetleg az Ediről van valami infója, milyen a Z523-hoz képest, az kérem ossza meg velem. Egy ismerősömnek lenne, de a kettő közül vacillálunk. Z523-ról rengeteg jót is írnak de rosszat is. E3300-ról viszont nem sok infónk van, csupán a márka, ami sokat elmond.

Köszi előre is.

(#12774) RM1 válasza BaZsee91 (#12773) üzenetére


RM1
aktív tag

Szia, ha nem fontos a hangerő, akkor az E3300-t merem ajánlani, nagyon pozitív meglepetés volt a hangja. Hátránya, hogy magasabb hangerőn a mélye már nem bírja az "iramot". Előnye még a 2 utas front hangszóró. Media Markt-ban meg lehet hallgatni, 20 ezer körül ott talán a legjobb hangú cucc volt. Z523-t nem hallottam, de minden bizonnyal eltúlzott mély (ami van akinek tetszik, van akinek nem), gyenge közép, és viszonylag nagy hangerő jellemzi, akárcsak a többi 2.1 logitech cuccot.

(#12775) BaZsee91 válasza RM1 (#12774) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Köszi! Esetleg azt megtudnád nekem mondani, hogy az E3300-nál a mélynyomó és a szatelitek milyen anyagból vannak? Ennyi pénzért gondolom a mély fából, a két szatelit pedig műanyagból, de azért erősíts meg kérlek.

(#12776) RM1 válasza BaZsee91 (#12775) üzenetére


RM1
aktív tag

A szatellit műanyag, és azt hiszem a mély is.
Egyébként ha ez számít, a H/K gla-55 kb. 200 ezerbe kerül és az is műanyag.

(#12777) frame>24 válasza harry (#12701) üzenetére


frame>24
addikt

Azonnali jelleggel rendeltem meg a Microlab-ot.
1 hét után jött meg. (előre utaltam, nem is siettek nagyon, 5 nap után indították el.)

Most itt van, összerakva és szól belőle a zene.

Sírok, zokogok a gyönyörűségtől... olyan frekik, hangok jönnek elő, amiket eddig a szokásos zenéimen nem is hallottam (pedig egy SP HF 2000A-m volt előtte, de hát más kategória).

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#12778) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok 1255A tulajok! Nemrég óta van ilyen hangszóróm és picit csalódtam. Szépen szól, de a mélyet egyáltalán nem szereti, így teljesen le van véve. Ha feljebb tekerem csak puffog és a kezelőpanel mellől fújja a levegőt. Így mély nélkül nem az igazi sajnos. Ti hogy vagytok vele?

(#12779) Diablo18 válasza Laybee (#12778) üzenetére


Diablo18
senior tag

valahogy ezért nem vásárolok én ilyen hangszórókat :(dobozokat)R

[ Szerkesztve ]

(#12780) dudika10 válasza Laybee (#12778) üzenetére


dudika10
veterán

Sajnos nem tudom elhelyezni így a koordináta-rendszeremben.
Előfordul, hogy szelel az előlapnál, de ez nem egy nagyon vészes dolog általában, így lehet, hogy rosszat kaptál.

A puffog pedig sok mindent jelenthet. Ha a búgó mélyeket hiányolod, akkor nem ez a Te rendszered. Vegyél valami elhangolt mélyládával rendelkező 2.1-et (kb az összes ilyen, főleg az olcsóbb kategóriákban).
Vagy sokkal inkább szokd meg a nem eltúlzott mélyeket.

Sajnos így nem lehet megállapítani, hogy tényleg hibás darabot fogtál-e ki, vagy az elvárásaid "rosszak".

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12781) Laybee válasza dudika10 (#12780) üzenetére


Laybee
őstag

Nem rossz a gép, tökéletesen működik. Csak én vártam többet tőle. Volt egy nagyon öreg 2.1-es rendszerem. Igaz nem volt magasai és eltúzott mélyei sem és nem is szólt szebben, csak hát öreg és csúnya volt. Gondoltam egyet, kerestem olcsón hangfalat, de nem kelett volna. +10k nem érte meg. Inkább fizettem volna +30-at, de mivel annyi nem volt erre így ezt vettem meg.. Amúgy én vagyok a hibás, nem hallgattam meg előtte.
Még egyszer tisztázni szeretném, jó hangfal a 1255a, szépek a magasai és a közepei, de a mély semmilyen formában nincs jelen. Végre van tere a zenének. Nekem úgy tetszik, hogy le van véve a mélyei és közepes hangerőnél teljesedik ki.

(#12782) harry válasza Laybee (#12781) üzenetére


harry
veterán

Persze nincs 'sok' mély, de szerintem azért bőven be lehet érni azzal, amennyi van (bár zenei stílus kérdése is).
Néhol picit tényleg szelel (jack csatik előlapon, hátul kábel kivezetésnél), de nálam sok basszus és nagy hangerő mellett jött csak ez elő.

frame>24 - köszi a beszámolót :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12783) Laybee válasza harry (#12782) üzenetére


Laybee
őstag

Most picit javult a helyzet, távolabb raktam őket. Sajna meg kell szoknom, remélem nem lesz nehéz. Közép és magas tartományba szépen szól :K
dudika10 Általában közepes hangerővel Led Zeppelin, Hendrix ilyesmiket hallgatok. Igen tudom, hogy még nagyon friss az élmény, 2 hét múlva beszámolok újra :R

[ Szerkesztve ]

(#12784) dudika10 válasza Laybee (#12781) üzenetére


dudika10
veterán

Mennyire hallgatod hangosan a zenét?
Ha másnak megmutatod, akkor nem az az első reakciója, hogy feltekeri a hangerőt?
Mert a fülünk egyáltalán nem lineáris és minél kisebb a hangerő, annál "kevesebb" a mély.
Ez egy mélyben erősen túlzó rendszernél kevésbé jön ki alacsonyabb hangerőn.

Hát ennyi pénzért ezt kapja az ember mostanság.
Azzal nincs mit tenni. Járasd egy picit és szokd (majd 2 hét után hallgasd meg újra a régi rendszert), nem túl tapasztalt fül első benyomása nem számít túl sokat. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12785) JoinR válasza Laybee (#12783) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha újonnan vetted, az is benne lehet, hogy még nincs bejáratva.

(#12786) Laybee válasza JoinR (#12785) üzenetére


Laybee
őstag

Hajtom természetesen :K

(#12787) Ati.Inc


Ati.Inc
tag

Sziasztok!

Új hangfal vásárlása előtt állok és szükségem lenne pár hozzáértő tanácsára :)
Tehát 2 kiszemeltem van eddig.Az Edifier HCS2330,a másik pedig a Microlab Solo 6C.
Főleg zenehallgatásra (nagy mértékben elektronikus,néha rock és hiphop) valamint azért filmre és játékra is kellene azért.
Tudom,hogy a kettő eltérő kategória pont ezért is vacillálok.Tartok tőle,hogy a Microlabnél kevés lenne a mély,az Edifier pedig nem szólna annyira tisztán pont a magas és közép tartományban.
Nektek mi a véleményetek erről?Illetve ha van más alternatívátok nagyjából ebben az árkategóriában azt is szívesen venném.

(#12788) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
van egy behringer ms40-es hangfalam és egy samsung tvm. A kettőt Toslink-toslink optikai kábellel kötöttem össze, a TV-t átállítottam a behringerre, de semmi hang. Mi lehet a gond?

(#12789) Shing válasza Ati.Inc (#12787) üzenetére


Shing
őstag

Sajnos ezt meg kell hallgatni. Én annyit mondhatok, hogy nekem az Edifier HCS2330+ egy Asus Xonar D1 hangkártyával teljesen rendben van elektronikus zenéknél. Egyébként 2 utas hangfal, van benne magassugárzó. Nem biztos, hogy a másik jobb lenne magasaknál.
Az első hsz.-ben ajánlott még egy Swans ebben a kategóriában, azt nem nézted?

(#12790) Ati.Inc


Ati.Inc
tag

Azt nem néztem eddig,de utána nézve elég nehezen beszerezhetőnek tűnt (vagy csak én vagyok béna).
Én is jókat olvastam az Edifier-ről és tetszik is,de jobban szimpatizálok igazából a 2.0-val.
Utána néztem kicsit a studió hangfalaknak és a KRK Rokit RP5 elég meggyőző teljesítményt nyújt.
Kinek milyen tapasztalata van ezzekkel a studio monitorokkal,mennyire élvezhető napi használatban ha nem csak a gép előtt ülve hallgatom őket?
Mert azt hallottam,hogy ezek a fajta hangfalak úgy nyújtják a legtöbbet ha előttük vagyunk.

(#12791) RM1 válasza Ati.Inc (#12790) üzenetére


RM1
aktív tag

A KRK egy jó márka, de pl. dübörgő basszust már a felhasználási terület miatt se nagyon lehet tőle elvárni.
Napi használatban nekem nem volt eddig gondom velük.

(#12792) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Most készülök 2.1 es hangfalat vásárolni és 1 kis segítséget/véleményt szeretnék kérni. Két hangfal között gondolkozom: Philips SPA5300 és a Logitech Z323 között. Valakinek tapasztalat, vélemény hogy melyiket éri meg jobban megvenni? A Philipsről sok szépet olvastam és a teljesítménye is elég jó ilyen árkategóriában.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#12793) Anaren91 válasza Anaren91 (#12792) üzenetére


Anaren91
senior tag

Jah és van 2 db Sanyo márkájú 100w os 6 ohm os hangfalam. Egy régi hifiből maradtak meg nagyon szépen szólnak és ha ezeket kötném rá vagy a Philipsre vagy a logitechre a gyári hangfalak helyett szebben szólnának vagy hadjam a 2 gyári kis hangfalat?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#12794) JoinR válasza Anaren91 (#12793) üzenetére


JoinR
senior tag

A Philips-ről nem találtam infót, de a Logi szatelitjei 4 ohm-osak, így ez a +50% impedancia miatt valszeg igen megcsappanna a max hangerő. Ha a mélynyomó részét nem lehet hangerőszabályozni, akkor nincs sok lehetőség a dologban.
A 2 közül nekem nem kéne egyik se, de ha mégis választani kéne, inkább a Philips.

[ Szerkesztve ]

(#12795) Anaren91 válasza JoinR (#12794) üzenetére


Anaren91
senior tag

15000 ft ig bármire nyitott vagyok csak legyen jó a cucc:D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#12796) Anaren91


Anaren91
senior tag

TRUST Tytan 2.1 jack 60W esetleg ezt néztem még ki bár erről semmi infót nem találtam. Esetleg ha valaki tud erről valamit?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#12797) harry válasza Anaren91 (#12796) üzenetére


harry
veterán

Sok infót nem nagyok fogsz találni (itt), amit itt először javasolnak 2.1 szett, az már 30k körül van, előtte inkább 2.0, de ezt az első postban is láthatod.
Bár nem igazán értek hozzá, de én azzal a két meglévő hangfallal kezdenék valamit, így első sokkal ígéretesebbnek tűnik, mint egy kis 2.1 szett...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12798) Ati.Inc válasza RM1 (#12791) üzenetére


Ati.Inc
tag

Persze én sem azt várnám tőle,hogy kiszakítsa a ház falát.Csak szeretnék egy szép tiszta hangzású hangfalat,ami azért ha kell tud keményebben is szólni és nekem úgy tűnt,hogy a kis KRK-ben megvan az erő.

(#12799) Laybee


Laybee
őstag

Nem telt el két hét de már kezd javulni.. tényleg járatni kell a 1255a-t.... Nekem meg át kell állítani a fülemet 14 évnyi 2.1 után.

(#12800) harry válasza Laybee (#12799) üzenetére


harry
veterán

Utóbbi nagyon sokat számít, tényleg másképp kezded 'hallani' a zenét, legalábbis én így éreztem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.