Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Laybee válasza harry (#12800) üzenetére


Laybee
őstag

Ami feltűnt az a részletesség, kezdem szeretni :)

(#12802) harry válasza Laybee (#12801) üzenetére


harry
veterán

Ezért is ajánlott :) És akkor ez még csak egy igen egyszerű 10k-s szett...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12803) RM1 válasza Anaren91 (#12796) üzenetére


RM1
aktív tag

Én hallgattam a napokban ilyet, kicsit tompa, de a Z-323-hoz képest jobb. Utóbbiban gyakorlatilag csak a mélytartomány létezik. MM-ban nagyon sokat meg lehet hallgatni, ha van rá lehetőséged próbáld ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#12804) Creep


Creep
tag

Szevasztok.
Mostanság fogom le cserélni a Logitech X210 2.1 hangrendszerem :D

Már rég ki néztem a Z4-et,és 5.1 semmi kép nem akarok,csak 2.1 jöhet szóba.
Ezért is szemeztem a z4-el.maga a kinézete nagyon tetszik,és legfőbb kép fehér színben.

Egy kis segítséget kérnék.Az lenne a kérdésem,hogy egy Logitech Z4 vásárlása jó döntés lenne,vagy sem?"Minden kép z4 akarok venni :D,vagy lenne ettől ilyen árban jobb 2.1?"

Privátra válaszólj.

(#12805) Laybee válasza harry (#12802) üzenetére


Laybee
őstag

Azért nekem itthon van egy régi Sherwood erősítőm Pio hangfallal, van viszonyítási alapom. :) 10k-s szett, de sztem ha senki nem figyelné csak hallgatná akkor többre értékelné. Már szégyelem hogy azt mondtam hogy kopog.

(#12806) harry válasza Creep (#12804) üzenetére


harry
veterán

Igazából egyik logitechre sem mondanánk, hogy javasolt... olvass vissza kicsit meg nézd át az első hozzászólást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12807) Creep válasza harry (#12806) üzenetére


Creep
tag

A topic első hsz-t olvastam,és még direkt rá kerestem a logitech-ről szóló kritikákra stb.
Pedig elég sokan elégedettek a logitech-el. :DDD
Láttam pár 2.1,szerinted milyet érdemes venni?Ami film,zene napi használatra lenne.
De még is brutálisan szóljon. :B

Privátra válaszólj.

(#12808) JoinR válasza Creep (#12807) üzenetére


JoinR
senior tag

Kb. 7 éve én is elégedett voltam az X-210-zel, aztán vettem egy Genius 2000X-et (azóta Edifier R1900TII van, de még erre se mondanám, hogy "brutális"), és szörnyülködtem, hogy addig mit hallgattam...
30k alatt nem érdemes 2.1-et venni, de ezt is leírtuk már párszor. :(

Mitől szól neked valami brutálisan? Ha elég, hogy a basszus felvakarja a lakkot a parkettáról, akkor nyugodtan vehetsz Logi 2.1-et. Ha érdekel a hangkép is, akkor érdemes rendes hangfalat venni.

[ Szerkesztve ]

(#12809) dudika10 válasza Creep (#12807) üzenetére


dudika10
veterán

Olvasd vissza Laybee kolléga hozzászólásait amit az elmúlt 1-2 napban írt.
Nem mindig az éppen aktuális igényeket kell kielégíteni, inkább az igényeken kell csiszolni. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12810) Creep válasza JoinR (#12808) üzenetére


Creep
tag

JoinR

Nekem kb 1,5 éve van x210 logim.és hamarosan jön a váltás.
Mert szeretném magamhoz közel állítani a hangfalakat stb.Mert most a szekrény tetején fekszenek.Így is elégedett vagyok a hangzással.A z4 egyszerű és praktikus :D
Csak szeretném,ha a mély,és a tiszta magas hangok jobban csengenének a fülemben :D
"Nem kell fel kaparnia a lakkot,csak azért doromboljon :D"

dudika10
Vissza olvastam a hszket.
Volt egy srác aki fel ajánlotta,hogy sokkal komolyabb hangrendszert Össze állítana nekem mint a jobb 2.1 10k-ért.
Amint írtam,nekem a hangzás a lényeg.Az x210 semmi bajom csak ki nőttem már :/
Így ezért szeretnék olcsó,de viszont jó 2.1.A z4-be viszont bele szeretem,vagy valami ilyesmi :D Meg a kinézet is számít legalább is nekem.

Privátra válaszólj.

(#12811) harry válasza Creep (#12810) üzenetére


harry
veterán

Nem illenek össze az elvárásaid. Egy ilyen szett alapján nincs is valós képed arról, milyen a szép hangzás. Szép magas biztos nem lesz z4-ben. Meg úgy általában az olcsóbb 2.1-ben, eleve nem kéne ehhez ragaszkodni. A mostani is, ha a szekrény tetején van, ez eléggé betesz annak a kevéske magas tartománynak eleve...

A "hangzás a lényeg", de jó a mostani 2.1 is, meg ezután is egy hasonlót akarsz? Ez megint csak nem fér össze.

Na most, ha az lesz, hogy te ezt kinézted magadnak, és mi mindegy, hogy mit írunk, akkor akár abba is hagyhatjuk. Esetleg nem ártana meghallgatni pár rendes sztereó szettet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12812) dudika10 válasza Creep (#12810) üzenetére


dudika10
veterán

Ha döntöttél, akkor mindegy mit írunk.
Megerősíteni viszont itt senki nem fog, tehát azért kár is tovább szőni a szálakat.

Eldöntöd, hogy hiszel-e másnak vagy nem, aztán eldöntöd, hogy mit veszel.
Nem kell ránk hallgatni, de feleslegesen nem akarok én sem írogatni. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12813) Creep válasza harry (#12811) üzenetére


Creep
tag

Kinéztem a z4 magamnak,de nem biztos,hogy ő lenne az ideális 2.1.
De viszont 20k-30k-m nem lesz a 2.1-re :(
Kb 30-40cmre van tőlem a 2 kis hangfal ha a gép előtt ülök.
Úgy írom inkább hogy a sz.gép asztal tetején vannak a hangfalak.

Amint írtam néztem pár 2.1 hangrendszereket,és remélem azért ti is tudtok írni olyat ami viszonylag olcsó és jó.

dudika10
Nem még nem döntöttem,igaz tetszik a z4 meg néztem róla videót,olvastam róla.
Egy két márkát típust,ha írnátok meg köszönném.

Igaz rossz lett a fotó,de látszik azért hol helyezkednek el a hangfalak.[kép]

Privátra válaszólj.

(#12814) harry válasza Creep (#12813) üzenetére


harry
veterán

Már mondtuk: az említett 30k körüli 2.1 jó, igaz drága, alatta meg nincs / inkább egy sztereó szett javasolt, ha tényleg a hangzás a fontos. Ha a dübörgő mély, akkor kb. mindegy, vagy legalábbis ahhoz nem sokat tudunk hozzátenni.
Hangfalakat meg úgy illene kb. elhelyezni, hogy a füled magasságában legyenek, így teljesen máshogy szólnak a magasak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12815) Creep válasza harry (#12814) üzenetére


Creep
tag

Akkor gyűjtögető életmód bekapcsolva,és be fizetek egy jobb 2.1-re.
Egyébként voltak lent a monitor előtt is a hangfalak.És így sem volt vele bajom,csak kellene egy jóval erősebb cucc,nem csak a mély számít nekem."magasak is jól szóltak,csak már nem nagyon használom a 2.1-t"

Ha úgy adódna,akkor még írok.köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Privátra válaszólj.

(#12816) krino


krino
tag

Sziasztok, egy csaj ismerősömnek kellene a számítógép mellé hangfal, ennyit mondott támpontnak: max 15. ezer, ha lehet akkor fa legyen, és jó basszusa legyen. Mit lehetne neki ajánlani ebben az árkategóriában?

Köszönöm! :R

(#12817) harry válasza krino (#12816) üzenetére


harry
veterán

Utolsó ~30 post + az első.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12818) krino válasza harry (#12817) üzenetére


krino
tag

az elsőt elolvastam, de gondoltam hogy 2004-s és azóta talán más a helyzet, átnyálazom akkor az utobbiakat!

(#12819) harry válasza krino (#12818) üzenetére


harry
veterán

Nem, csak a hozzászólás született akkor, ami azóta nyilván frissítve/szerkesztve lett (az összefoglaló nem is olyan régen került bele)... Nem lenne kiírva, hogy el kell olvasni, ha nem lenne aktuális.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12820) krino válasza harry (#12819) üzenetére


krino
tag

rendben, köszi! elkerülte a figyelmem:) nekem is máris felkeltte az érdeklődésem ez: Edifier HCS2330 2.1 igaz árban messze vagyunk a lányka elvárásaitól, midnesetre magamnak felírtam ;] Esetleg vki nem tudja, hogy a Basys-ben mennyiért adják? mondjuk van itthon egy lg házimozi az olcsóbb fajtából, nem tudom hogy minőségben mekkora különbség lehet.

versenyben van neki a Genius 1255A, valamint ezen gondolkodtam még el:Edifier Multimedia R600 USB 2.0 System. Leginkább elektronikus zene, hip-hop vagy jazz vagy ezeknek az ötvözete.. :)

(#12821) sultansmith


sultansmith
senior tag

Üdv!

egy igazán ütős 2.1-es rendszert szeretnék! olvastam az edifier márkáról, na meg a termékről, nagyszerű lenne, egy gondom van vele, nekem több hangerő kell. ebben tudna segíteni valaki? árban 20-30k körül, estleg kicsit fölötte, hosszú távra tervezném.

ami nekem fontos:
-pontos, odabaxós mélyek (dubstep)
-csicseregjenek a magasak, ne cincogjanak
-magasabb hangerőn se torzítson
-a közepei legyenek "melegek"
-nagy-nagy hangerő (esetleg lehet egy kicsit nagyobb :) )

előre is köszi a tippeket!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12822) Shing válasza sultansmith (#12821) üzenetére


Shing
őstag

Mire kell a hangerő? Házibuli, koli? :DDD Egyébként az Edifiernek a mélye sem olyan erős. SAL20? Bár én nem hallottam.

(#12823) sultansmith válasza Shing (#12822) üzenetére


sultansmith
senior tag

itthonra kellene. időnként egy-egy házibuli, jajam, de ritka, inkább a saját magam (na meg a szomszédok) szórakoztatására.

A sal20 nem hangzik túl jól, van itthon sal pa25 szettem, nem vagyok tőle elájulva, sőt. hangosnak hangos, de ennyi. valamint jó lenne 2.1-et csinálni, a subwoofer fontos lenne, bitang mélyeket akarok, egyáltalán nem zavar, ha nem stúdió hangkép, baxxon oda. a sal ezt nem tudja sajnos.. :(

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12824) Shing válasza sultansmith (#12823) üzenetére


Shing
őstag

Ja, akkor végülis elég lehet az Edifier HCS2330+ hangereje. Én, olyan 15-25-ös hangerőn szoktam hallgatni a 60-ból. Szerintem ha maxon hallgatod és 1 szobában vagy vele, fél óra zenehallgatás után simán van egy kis halláskárosodásod. :DDD A mélyet meg kitekered erősítőn, úgy már talán neked is tetszene. És nem is torzít, ha equalizerrel vagy erősítővel sokat adsz a mélyre néha látni, hogy villog egy led, ami azt mutatja mikor lép működésbe a torzításvédelem. Szóval úgysem lehet gond.

(#12825) sultansmith válasza Shing (#12824) üzenetére


sultansmith
senior tag

ezt mondod? szerintem 2*9W+35W az nem túl sok... mekkora szobát zenélsz be vele, és milyen zenével? érdekes amit mondasz, főleg a torzítás technológia, de nagyon kicsinek tűnik teljesítményben... :(

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12826) dudika10 válasza sultansmith (#12825) üzenetére


dudika10
veterán

Vannak olyan hangfalak, amik 1W-tal is halláskárosodást okoznak gond nélkül.
Az érzékenység ismerete nélkül semmi értelme nincs a terhelhetőségnek vagy az erősítő maximális teljesítményének.

Miután tökön kívánod szúrni a hangminőséget, én ennyit kívántam csak hozzászólni a témához.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12827) JoinR válasza sultansmith (#12825) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem vegyél egy aktív mélynyomót és kész :DDD

(#12828) sultansmith válasza dudika10 (#12826) üzenetére


sultansmith
senior tag

így van, tökön akarom szúrni a hangminőséget! :D ez tetszett! :D

nem akarok vitatkozni az erősítők/hangfalak fizikájáról, de én úgy tudom, ha adott értékről 1db-el akarom növelni a hangerőt, akkor a watt az előző érték kétszerese lesz - valamikor régen olvastam erről egy leírást valami hangmérnökről. ugyanitt olvastam arról, amiről te is beszélsz, az érzékenység, ami ha jól tudom, pár centiről mérnek, és adott teljesítmény felvétele mellett, és hozzávetőlegesen 95-97 db környékén szokott alakulni, ez hivatott érzékeltetni hogy az adott cucc mennyire "hangos". jól mondom?

mivel az edifer szerintem tranyós megoldással játszadozik, aligha hiszem, hogy ez a teljesítmény elég lenne. :D egyébként nem akarom "tökönszúrni" a hangminőséget, de szeretnék mélyorientált lenni, ez az én heppem, ha úgy tetszik. minden másra van egy ilyenem, de most szeretnék egy "visszahallgató" rendszert is.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12829) dudika10 válasza sultansmith (#12828) üzenetére


dudika10
veterán

Vitatkozni nem is nagyon fogunk róla, mert nem sok értelme volna. Főleg nem erről. ;)
3dB az az 1dB teljesítményduplázásonként.
Példa kedvéért:
80dB érzékenység + ~64W => 100dB
100dB érzékenység + 1W => 100dB

Pontosan ezért nem mond semmit magában a teljesítmény.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy nincsenek rendesen dokumentálva és mérve a dolgok, tehát az, hogy hol milyen torzításokkal számolhatunk, csak próba/mérés után derül ki.

Mackie mellé vegyél egy aktív mélynyomót, és azzal el tudod rontani bármikor a hangképet.
Ha (lehetőleg jól elhangolt) basszreflex csak még jobb. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12830) sultansmith válasza dudika10 (#12829) üzenetére


sultansmith
senior tag

azért írtam, hogy nem akarok vitatkozni, mert nem voltam benne biztos, hogy jól tudom.

egyékbént akkor te most ajánlod az edifert, vagy nem? :D

mackie mellé nem veszek mélynyomót, mert egyrészt ő nem erre van kitalálva, másrészt hangváltó sincs benne erre az esetre, na meg egy teljesen másik gépen/helyen van, mint ahová a 2.1-et szánom. és különben is, szentségtörés lenne kb. :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#12831) Shing válasza sultansmith (#12825) üzenetére


Shing
őstag

~22négyzetméteres szoba. De tényleg nem kell megijedni a wattok miatt. Van még itthon Millenium márkájú olcsó 5.1-es hangrendszer, na arra szépen ráírták hogy 5*10W és fele olyan hangerőt se tud mint az Edifier, ráadásul maxon torzít mint állat. Mindenesetre ha ezt veszed garantálom, hogy még 50-es hangerőn sem fogod hallgatni. :D

(#12832) krino


krino
tag

Sziasztok, köszi az eddigi segítséget a lánykának végüli a Genius lett:)

Engem is magával ragadt a téma. (kellett nekem beleolvasni :D) Tetszik a Swan valamint az ajánlott edifierek is meggyőzőek. Lehet hülye kérdés, de melyik lenne a legjobb választás zenei hallgatás alapján. Olyan 70%ban hardcore, post rock, pop punk rock (bandák terén pl: rise against, billy talent, enter shikari, architects) 20% hip hop, rap a maradék 10% klasszikus zene. olvastam, hogy az edifier r1600t-ben talán több a basszus mint az 1900-ban, Swans D1080MKII jól szólna az efajta zenékkel?

Többségében PC-ről menne, de ha egy fáradt nap után nincs kedvem gépet benyomni csak relax akkor egy sadisck clip+ szerintetek elhajtaná? Valamint milyen kábeleket érdemes esetleg beszerezni?

Még egyszer köszönöm a segítségeteket! :R

(#12833) JoinR válasza krino (#12832) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is kb. ebben a 3 stílusban mozgok (nahjó konkrétan metal, rap, klasszikus/neofolk), és engem az R1900TII tökéletesen kiszolgál. Swans-t nem hallottam még, de olvastam róla tesztet, és elvileg nagyon izmos cucc. Az más kérdés, hogy mennyire beszerezhető.
Kábel nekem az Audiotrak Prodigy HD2 gyári (RCA-RCA) kábele van, aranyozott a vége, de semmi más extra. Ezen a szinten nem érdemes nagyon költeni ezekre (de ha mégis, a teljes rendszer 10%-át fórumos bölcseletek szerint).

(#12834) krino válasza JoinR (#12833) üzenetére


krino
tag

hmm köszi ez jól hangzik! :) és esetleg tapasztalatod nincs, hogy mp3 lejátszoról hogy szólna?:) van egy régebbi fuze meg nekem egy clip+-om jó lenne ha vmi ilyesmi kütyű is képes lenne meghajtani. Milyen nagy szobában megy nálad?

(#12835) JoinR válasza krino (#12834) üzenetére


JoinR
senior tag

Mivel aktív hangfal, azaz külön erősítője van, ezért elég neki "bármilyen" bemeneti jel...nekem okostelefonról is működik rendesen hangerőproblémák nélkül.
Egyelőre egy kb. 16 nm-es szobában megy, de ide ez bőven sok, majd nyáron bekerül 30 nm-re, ott már szükséges lesz minden ereje.

(#12836) krino válasza JoinR (#12835) üzenetére


krino
tag

király! köszi szépen a válaszokat! még annyi esetleg felmerűlt bennem, hogy keresgélve a láttam edifier r1900t és r1900t II-t, bár nem tudom, hogy van-e külünbség köztük márcsak egy megbízható hely kell, a Swans-t tényleg nehézkes beszerezni..:(

(#12837) JoinR válasza krino (#12836) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem a legtöbb az TII-es széria (újonnan biztos), egyébként külföldön már régen van TIII is, csak ide nem hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#12838) harry válasza krino (#12836) üzenetére


harry
veterán

Swanst én eddig csak itt láttam: [link], de rá kell kérdezni, hogy tényleg van-e. Egy Microlab típust ajánlottak még korábban, azt megnézném még a helyedben: [link] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12839) krino válasza harry (#12838) üzenetére


krino
tag

hmm utána olvasok majd ennek is amint, lesz egy kis időm a vizsgákra tanulások közt:D köszönöm! :C

(#12840) krino válasza harry (#12838) üzenetére


krino
tag

írtam nekik, már csak bemutató darab van, de annak is hiányzik az előlapja +van nyomodás az egyik sarkán.

(#12841) harry válasza krino (#12840) üzenetére


harry
veterán

Mármint a Swans? Féláron jó az még ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12842) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

2.0 v 2.1 hangfal kellene nekem nyarra...esti fozesek, buli etc., ebbol adodoan kint lenne.
Milyen hangfal ajanlott erre a celra 30e alatt?
Elektronikus zene szolna fokent, azon belul minden.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12843) __H4X0R__ válasza XtremLor (#12842) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Genius 1255A? Persze ne használjátok esőben, azt nem bírja ki, de 15k-ért tök jó kis hangfal :) szerintem inkább 2.0, mint 2.1 ;)

www.kristofnagy.com

(#12844) XtremLor válasza __H4X0R__ (#12843) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom :R
Nem vizallot keresek, esoben nem lesz hasznalva :DDD
A 2.1 Edifier HCS2330 ha talalnek olcson hasznaltan akkor jatszana, tobbi esetben 2.0 lesz ;)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12845) __H4X0R__ válasza XtremLor (#12844) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Az is egy megoldás :)

www.kristofnagy.com

(#12846) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Még mindig a 1255a a legjobb vétel 15k-ig bezárólag?

Üdv!

(#12847) harry válasza kkrisi (#12846) üzenetére


harry
veterán

Egyelőre úgy néz ki, igen.
De ne ijesztgessetek ezzel a 15k-s határral, már azt hittem felment az ára ennek is :D Szerencsére 11k körül beszerezhető.

XtremLor - ha van rá keret, akkor nem érném be a Geniussal :D Az említett Edifier jóféle - legalábbis igen sokak szerint, személyesen nem ismerem. De ha kicsit tolható a keret, akkor belefér, 31.5k alatt van, pl [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12848) Ace Ventura válasza kkrisi (#12846) üzenetére


Ace Ventura
addikt

15K körül Creative T20, ha a kinézete is számít.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12849) kkrisi válasza Ace Ventura (#12848) üzenetére


kkrisi
senior tag

jobban is szól mint az a1255a?

(#12850) kkrisi


kkrisi
senior tag

esetleg érvek ellenérvek vannak a 2 között?
mert a creative 1 év garival 15k a 1255a meg lehet 2 év garival venni, úgy 10,5k

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.