Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Ace Ventura válasza PuMbA (#11899) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Most barátkozok a Edifier R1900TII-vel, bár holnap már viszem vissz gariba. (fent írtam miért)
Most jelenleg Ákos Fénybe nézz c. számát hallgatom, illetve pár akusztikus Jamie Winchester számot.
Ezeknél a zenéknél tényleg szebb, mint a Logitech Z2300-am.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11902) PuMbA válasza Ace Ventura (#11901) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg filmekkel is :K Majd holnapra meg megálmodod, hogy melyiket vedd :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11903) AMDFan válasza Speeedfire (#11898) üzenetére


AMDFan
addikt

Korrekt volt egyébként, hogy kipróbáltad és felvetted :R
Egyébként már a linkelt frekvenciamenetből is látszik, hogy "muszáj" énekelnie a szubnak, hiszen 2-300Hz között már nagyon sok énekhang ott van.

(#11904) redbull86 válasza Ace Ventura (#11892) üzenetére


redbull86
aktív tag

Igazad van ne is hagyd magad ha ki fizeted egy új darab árát akkor igen is új darabot kapj ne valami ki állítási le strapált hulladékot! több mindent is rendeltem,.. Nekem egy Edifier R600 as jött vele anno. a csomag nekem sértetlen volt,. kizárólag a venti-t sajnálom.

Sok sikert a csere ügyében! :K

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11905) Speeedfire válasza AMDFan (#11903) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De én nem is hallottam amikor visszahallgattam, csak amikor írtátok, hogy van ének belehallgattam fülessel is akkor már hallható volt. Addig a sub elnyomta az éneket.
De érdekes, mert szépen hallom a frontokból az éneket, ezért is írtam, hogy nincs ének a sub-ból.
Na mindegy, igazából nem sokáig lesz meg a rendszer, mert az utód megvan csak nincs bedobozolva. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11906) Tothgera30 válasza PuMbA (#11899) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, az nem semmi, bár általában lazább számokat hallgatok, most pl. ezt, viszont tegnap csak Kispált :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11907) Ace Ventura válasza redbull86 (#11904) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Se mailre, se telefonra nem reagálnak.....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11908) kissjani72


kissjani72
csendes tag

Már más is kérdezte, hogy mit tudtok mondani az Edifier HCS2330-ról? Tesztben jót olvastam róla, de mondjuk 30e-ért kb annyi derült ki, hogy jobb, mint egy 20e.s Logitech.

(#11909) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

:) fogtok szeretni, de még mindig 5ezres kategoriájú kis 10 cm körüli hangfalat keresek, ami megy usb-ről. :) Filmnézéshez, kis zenéhez, ebben a kategóriában jónak számító minőségben :) Vagy akár egyetlen lapos, hosszúkás hangfal is jó lenne, sőt, az lenne a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#11910) Tothgera30 válasza Fehércápa (#11909) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Filmnézéshez, kis zenéhez, ebben a kategóriában jónak számító minőségben... - Ebben a kategóriában olyan nincs. Akkor mindegy ha bemész valami PC boltba, megkéred az eladót hogy vágjon hozzád egy miniatűr hangfalat, hazaviszed, kipróbálod, hangok hallatszanak belőle, tehát örülsz. Az már más tészta hogy filmeknél a beszédhangok/soundtrack tisztán érthető/hallható-e, amit te nézel, abban a kategóriában ez nem szempont. Ezért írtam két általam ajánlott hangfalat, amit én is megvennék laptop mellé, de ha nem kell akkor vess magadra. Bár én tényleg szorítanék helyet két normális hangszórónak, és nem bolhaméretű izékkel szórakoznék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11911) Fehércápa válasza Tothgera30 (#11910) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Igen, számítottam rá, hogy ezt a választ kapom, és valószínűleg így is lesz :)

(#11912) Fehércápa válasza Tothgera30 (#11910) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Sweex sp100 vagy logitech z205, ezek kuka kategória? Mondjuk sejtem a választ :D

(#11913) Tothgera30 válasza Fehércápa (#11912) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kettő közül a Logi. De csak a garanciáztatás miatt, főleg...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11914) Fehércápa válasza Tothgera30 (#11913) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Fú, meghallgattam egy tesztvideoban... asszem még keresgélek :)

(#11915) redbull86 válasza Ace Ventura (#11907) üzenetére


redbull86
aktív tag

Ha tudsz akkor meny be és személyesen beszélj velük nekem sem reagáltak semmit!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11916) Ace Ventura válasza redbull86 (#11915) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Már megvolt a mailváltás, elküldtek a francba.De még milyen stílusba.... Garanciás topicba leírtam
[link]

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11917) redbull86 válasza Ace Ventura (#11916) üzenetére


redbull86
aktív tag

Rendben ne is hagyd annyiban,. majd hidd el kedvesebb lesznek ha már a verőlegényekle mész! :D

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11918) mbesze


mbesze
csendes tag

Sziasztok! Ma délután hozta meg a futár az új hangcuccomat (Philips SPA5300). A külseje igen csak tetszetős így élőbe is és az anyaghasználat is minőséginek tűnik. Gyorsan össze is szereltem kipróbálni.. :) Elsőre kicsit sokkolt a dolog, ugyanis kicsit feljebb tekerve a hangerőt elkezdett rezonálni a láda és zavaró zajos volt a membrán kilengése. Bár olvastam arról hogy a membrán kilengése meglehetősen zajos, de így élőbe hallva mégis csak máshogy hatott a dolog. Aztán elkezdtem tekergetni a basszus állítóját a láda hátulján + leszedtem egy Realtek konfigurációs programot amivel most estére egész szépen be is tudtam lőni a hangot! Jelenleg 50% van a basszus a ládán és a Realtek-es programba jól összhangba hoztam a magas-közép-mély hangokat (a lehetőségekhez mérten persze) :)
Így már kb. 65-70% hangerőig szépen zaj mentesen lehet hallgatni a music-ot. :K Szatelitek méretükhöz képest combosan teljesítenek ami tetszik még. Összességében nem bántam meg a vásárlást, ugyanis most ennyi keretem volt hangrendszerre és így beállítva egyre jobban bejön! :)) Szép estét mindenkinek!

(#11919) redbull86 válasza mbesze (#11918) üzenetére


redbull86
aktív tag

Bejáratás során még sokat fog változni a hangja!

Csak addig ne nagyon használj semmilyen EQ-t!

Egészséggel használd!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11920) Ace Ventura válasza redbull86 (#11917) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azzal nem megyek, de minden törvényes eszközt megmozgatok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11921) mbesze válasza redbull86 (#11919) üzenetére


mbesze
csendes tag

Rendben, kösz a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#11922) redbull86 válasza Ace Ventura (#11920) üzenetére


redbull86
aktív tag

Verőlegények alatt a fogyasztó védelemre gondoltam! :))

Arra nyilván csak te fáznál rá ha izomagyú állatokkal mennél be a boltba!

mbeszeSzivesen nincs mit! :)
esetleg egy logout jöhet belőle :))

[ Szerkesztve ]

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11923) Pocok111


Pocok111
tag

Üdv.
Hangfal vásárlás előtt állok és lenne egy pár kérdésem. Edifier R1600T Plus és HSC2330 között gondolkodok, főleg elektronikus zenére , játékra és filmnézésre kellene. A 2.1 jobban tetszik a külön erősítő, fejhallgató kimenet és aux in miatt de sok rosszat olvastam itt a fórumon 2.1-ekről. Mennyire zavaró hogy a mély hangok csak egyfelől jönnek és nincs sztereo? Pl ha mondjuk Battlefield 3-ba felrobban egy gránát (ami mélyhang gondolom) akkor az csak a mélyládából fog szólni tehát nem lesz stereo? Illetve nem zúg/búg a mély? Jelenleg egy régi HI-FI-t használok ezen nagyon zavaró ahogy sokszor folyamatosan zúg a mély pedig nem lenne indokolt (pl: BF3-ban mikor vége egy meccsnek és a statokat mutatja ott folyamatosan búg). Az R1600T-nél mennyivel szól rosszabbul a HSC2330?
Előre is köszi a választ.

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

(#11924) Tothgera30 válasza Pocok111 (#11923) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A két hangfal teljesen más kategória, nem lehet őket összehasonlítani, neked jelen esetben a HSC2330-readok egy pontot, főleg ha filmezéshez és játékhoz kell, elektronikus zenénél pedig ugye basszus az elsődleges (bár ilyen téren nem vagyok jártas).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11925) mbesze válasza Pocok111 (#11923) üzenetére


mbesze
csendes tag

Az utóbbi hetekben sokat nézegettem 2.1 rendszereket amíg végül a Philips mellett döntöttem pénz hiányában.. Az elsődleges kiszemelt nekem is az Edifier HSC2330 volt de úgy hozta a helyzet hogy nem volt rá keret. Na szóval elég sokat olvasgattam felőle és szerintem jól járnál vele teljes mértékben. (kb. ugyanazokra a célokra használnád mint én) :)
én is a HSC2330 mellett szavazok! :K

(#11926) poga


poga
csendes tag

Üdv!
Erről a szerkentyűről mit gondoltok: EDIFIER M1380 ?
Főleg zenélésre kéne egy kolesz szobában.
Egy logi z323-hoz képest milyen?

előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#11927) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Megvettem a GENIUS SP-HF 1255A típusú hangfalat.
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen beállítások mellet ajánlott bejáratni és milyen zenével? ( alapból rock/metál zenét szoktam hallgatni ).
Ki mit ajánlana?
Zoleee

(#11928) Tothgera30 válasza Zoleee89 (#11927) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11929) winfier válasza winfier (#11886) üzenetére


winfier
senior tag

Megrendeltem a Edifier HCS2330-at! Remélem nem lesz csalódás. :)
Köszönöm a segítséget a választáshoz! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#11930) raus


raus
aktív tag

Megérkezett az Audioengine A5+.
Még nem tudok teljes lelkiismerettel nyilatkozni róla, csak az első benyomások vannak (amik ugye legfontosabbak)
A gyártási minőség fenomenális. Járatós még kb 50 órát a kézikönyv szerint.
Nem a legszerencsésebb az elhelyezés, egy 140cm hosszú íróasztal két végén tudtam elhelyezni kb 15 centire a faltól, köztük van a monitor.
Telt, erőteljes hangja van. A frekibalansza nagyon neutrális de semmiképp sem hideg hanem olyan A-osztályú tranyós melegséges hangja van, de nem nyalakodó! Semmi torzítás és nagyon kellemes mélyre menő basszussal. Az a jófajta effektus lép fel a hallgatása közben(amit az öreg hifisták jól ismernek és becsülnek) hogy az ember ösztönösen odanyúl a hangerő potihoz és feltekeri a hangerőt mert egyszerűen jó hallgatni. Jók a hangszerek, a szólamok külön és széles, mély a színpad. Mindenki fixen a helyén. Sok a levegő a fúvósókban. Van dinamika, elegendően gyors és pontos.
Patricia Barber Nightclub című lemezéről a Summer Samba dalban Patricia Asszony "sz" betűi nem sziszegnek hanem életteliek és vastagok. Mondjuk az egész lemez egy kerek testes és dinamikus felvétel de sok dobozon elvérzett már nálam. A Split című lemezén pedig a Two for the Road dalban fantasztikus a zongora szóló, amilyennek lennie kell nagy dinamikával jön át és üvegszerű felhangokkal külön minden húr. Nekem ez a szám etalon hangfalak tesztelésekor.

Kis kását azért érzek a magasoknál, de szerintem az X-fi Fatal1ty hangkartyán lévő csapnivaló OP-ampok és óccó kínai kondik miatt. Egy normális Xonar karival vagy egy külső CD játszóval sokkal jobb lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11931) kissjani72


kissjani72
csendes tag

Üdv!

Edifier HCS2330-at PCGear-en hol lehet még kapni?
Kösz

(#11932) redbull86 válasza kissjani72 (#11931) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szia!!
HCS2330

Tess

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11933) redbull86 válasza winfier (#11929) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szerintem jó lesz! :)

És ha lehet kérni egy logout ot kénénk!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11934) Scure válasza kissjani72 (#11931) üzenetére


Scure
csendes tag

Ha elírtad és arra gondolsz, hogy PcGear-en kívül hol lehet még kapni, akkor sehol. Most picit magas is az ára, nem tudom mennyire van hatással rá a rossz piaci helyzet és mennyire, hogy csak ők árulják...

(#11935) valerio


valerio
csendes tag

Hölgyeim és Uraim!
Nem bírtam tovább, és adtam az életemnek (meg a fülemnek) egy második lehetőséget:

http://images.junostatic.com/full/IS376117-01-01-BIG.jpg

Íme életem beruházása! Könnyes a szemem, és elvesztettem az állkapcsom!
No cukor, no hangkártya, ha akarom hordozom, ha akarom közeltéri, de kis helyen kifordítom, main-monitor pótlására is jó!!! Emberek! KÖZÉPHANGOK!!! Nagyon jó magasság, kellő mélység, jó beállítással abszolute nem hiányzik a szubláda. Sőt, van egy "bass boost" kapcsoló, ami brutalizálja a cucc alját... Sztereo térképzés: "3D" ... Azt értem ez alatt, hogy előttem nem egy sztereo mozivászon van, hanem egy óriási valós tér, mélységgel, magassággal, meglepő módon (könnyű műfajok) mögém is csúszik belőle, mintha 5.1-et hallanék.. Analitikus, szőrözős, kíméletlenül részletező, igazi "beavató" dobozok, ha valaki ezzel dolgozik, akkor utána már nincs mese: Dyno, Genelec, Magnetplanar és társai jönnek. Ráadásul van bemenete is (6,3 jack), átalakítós kábelekkel asszimetrikusan bármilyen hétköznapi cucc csatlakoztató. (az USB-je 16 bit, 44,1-48 kHz (in-out), tehát a 24/96 mániások felejtsék el...) A saját hangszórókábele ("természetesen") közeltérire optimalizált, magyarul rövid, xlr csatlakozós. "Naked" doboz, nincs hangszóróborítás.

Ajánlom mindenki figyelmébe, aki komolyabb cuccokban gondolkodik, mert ehhez képest az össze, ismétlem AZ ÖSSZES populáris márka csak pénzkidobás...itthon 62 pénz, kb 220€ odakint, ennyiért garantáltan nem lehet jobbat venni.

(#11936) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kinek van a tulajdonában olyan hogy Edifier R600 USB ?

http://www.mhmultihard.com.ar/View/5093/parlantes-edifier-21-r600.html

Vajon milyet szólhat ? Esetleg valami video valahol róla?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11937) redbull86 válasza Lalikiraly (#11936) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nekem van! :PP

Videó-t én sem találtam róla!
De kép akad elég sok!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11938) Lalikiraly válasza redbull86 (#11937) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ohh és vélemény? mekkorát szól?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11939) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Esetleg tudnátok valami jó kis hangfalakat ajánlani 10.000Ft környékén? Legyen rajta mikrofon és fülhalfató csatlakozás is.
:R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11940) redbull86 válasza Lalikiraly (#11938) üzenetére


redbull86
aktív tag

Privi-t írtam vissza! :)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11941) ludla válasza ludla (#11939) üzenetére


ludla
őstag

A mikrofon bemenetet tévesen írtam meg, erre nincs szükségem :B

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11942) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Ha az van a hangfalon ,hogy LEFT, akkor az szemből nézve kerüljön balra vagy a hifotorony baloldalára kerüljön, azaz szemből jobbra? :)

(#11943) Teaway válasza Fehércápa (#11942) üzenetére


Teaway
veterán

Szemből, azaz neked balra.

ludla:

1255A

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#11944) Speeedfire válasza Fehércápa (#11942) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Oda rakod ahova akarod, max megcseréled a csatornának. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11945) ludla válasza Teaway (#11943) üzenetére


ludla
őstag

Köszi :)
Ezt néztem de sehol nem találtam 10.000ft -ért, meg nekem még plusz posta mert nem pesti vagyok :O

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11946) Lalikiraly válasza ludla (#11945) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Húha. Esetleg woxcomputer vagy ipon, vagy edigital, vagy aqua, vagy users,? Egyikben sincs normális árban?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11947) Lalikiraly válasza ludla (#11939) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Esetleg még Genius 1201A azon is van fejhallgató és miki... Fekete színű. Nem tudom hogy szól a 1255A hoz képest. azt a woxcomputernél 9500 ért megkapod.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11948) ludla válasza Lalikiraly (#11947) üzenetére


ludla
őstag

Találtam 9.410Ft ért Genius repro SP-HF 1255 [link]
Talán idén is rendelünk a cégnek innen :D akkor ezt meg is rendelem.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11949) Ace Ventura válasza ludla (#11948) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ne csak az árat nézd, hanem a garit is.Vegyél valami jobb helyről, mégha drágább is picivel.
Én már csak tudom, most szívattak meg az Extreme Digitalban hangfallal.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11950) Lalikiraly válasza Ace Ventura (#11949) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nah mesélj mi volt.? Én múltkor iponnál szívtam mint az ipari porszívó. Jó nagyrészt nem az ő hibájuk hanem a mérhetetlen selejtarány volt.. Háromból három hangfal azért már szégyen...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.