Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Shing válasza kkrisi (#12350) üzenetére


Shing
őstag

Persze, több mélyet tud sokkal egy 2.1-es, ebben a kategóriában meg főleg. Amúgy lehet, hogy jobb lenne TV-re 2.1, oda végülis nem kell olyan jó hangminőség. Mély hangok viszont sokat tudnak dobni a filmeken szvsz. Mindenesetre én nem hallottam sok hangrendszert, ebben az árkategóriában nem tudom melyik érné meg legjobban...
Szerk.: Megnéztem mik vannak PCgear-nél, mert jó cuccok vannak náluk. Egy hangyányival drágább mint a Logi, de sokkal profibbnak tünik: http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=9092&category_id=69&option=com_virtuemart&Itemid=6

Ha megveszed írj róla! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12352) szeva000 válasza kkrisi (#12350) üzenetére


szeva000
addikt

filmre bizta jobb a 2.1 ,de zenére egyértelműen a 2.0.
az más kérdés,hogy a legalja 2.1,ami normális is az 30k-nál kezd.

(#12353) PuMbA válasza kkrisi (#12350) üzenetére


PuMbA
titán

Filmre is 1255A, mert jobb a Loginál. A több jön ki nem jelenti azt, hogy az jobb minőségű :)

[ Szerkesztve ]

(#12354) Norbi14 válasza PuMbA (#12353) üzenetére


Norbi14
senior tag

Egy ilyen 1255A szebben szól, mint egy Logitech x-230? Gondolkodom a cseréjén, mert már elég öregecske.

(#12355) Tothgera30 válasza Norbi14 (#12354) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bizony hogy szebben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12356) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

Hangfalszett vásárlás előtt állok, kifejezetten számítógéphez szeretném őket. Igazság szerint a 2.1 es hangrendszerek között nézelődtem, mivel úgyis csak a géphez kell.
Amit néztem az a Harman/Kardon Soundsticks III. Tud valaki erről véleményt mondani? Esetleg ti mit ajánlanátok?

www.kristofnagy.com

(#12357) dudika10 válasza __H4X0R__ (#12356) üzenetére


dudika10
veterán

Első hiba, hogy 2.1-et keresel, második, hogy találtál egy rossz ár/érték aránnyal rendelkező rendszert. Hacsak nem a kinézet a lényeg, akkor ne a HK-t válaszd.

Keress inkább egy jobb sztereo párt meg mellé "egyvalami" hangkártyát. De legelőször írj egy összeget, amiből gazdálkodsz. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12358) __H4X0R__ válasza dudika10 (#12357) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Ha jól emlékszem, akkor tegnapi nap veled beszélgettem hangkártya problémával kapcsolatban, de az a Windows volt. Ez pedig Mac-hez lesz. Az ár, amit rászánnék, az kb 60-70k (és környéke).

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#12359) Alex91 válasza __H4X0R__ (#12358) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12360) dudika10 válasza __H4X0R__ (#12358) üzenetére


dudika10
veterán

Áh értem, szóval kinézetre érzékenyebb rétegről beszélgetünk. :)

Felettem linkelték már az Audioengine-t, ami jó is ha ilyen kis kompakt méretben keresgélsz.
De 70k-ba már belefér egy Prodpe Pro5-ös is, amit meghallgathatsz Budapesten, összevetheted drágábbakkal is. Vannak hibái, például a relatíve magas alapzaj, de tudom ajánlani ettől függetlenül. Persze meghallgatás kötelező. :K

Ha van türelmed, akkor keresgélhetsz használt polcsugárzók és sztereo erősítők közt is. 70k-ból már lehet gazdálkodni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12361) __H4X0R__ válasza dudika10 (#12360) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Hmm elolvastam a Logout-on írt bejegyzésed a Prodipe Pro 5-tel kapcsolatban. Valóban szép darab, elgondolkodtató, meg is fogom nézni, hallgatni valamelyik üzletben. Márkákat még nézegettem, illetve még olvastam róluk, Bose, Denon Onkyo?

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#12362) viktorider


viktorider
csendes tag

üdv !
az elmult hónapban sokat néztem ezt a topicot mivel én is mostanában vettem 2.1 -et .
a választásom az Edifier HCS2330 ra esett, a sok jó tapasztalat alapján..
hm hát gondoltam megosztom énis a tapasztalatomat a cuccal kapcsolatban , hátha segitek vele vkinek a jövőben ..
szóval .. 32 ezer körül tudtam hozzájutni a pc gearben .. sehol máshol kb nem lehet kapni ,szóval muszáj volt elfogadni ezt az árat.. hát nem a legolcsobb de ezvan..
hazavittem összepakoltam minden, itt negativumként annyit tudnék megemliteni hogy nekem az egyik magassugárzó rca -ja nem illeszkedik tökéletesen az erősitőbe.. igy mozgatás basztatás során elő tud fordulni h nem érintkezik a cucc :\ hát sebaj majd ha nagyon elegem lesz belőle visszaviszem (2 év gari) de egyenlőre nem nagy dolog..
2.1 lévén a vizsgálat során a basszuson ugygondolom nagy a hangsúly hm hát.. irják hogy a z2300 asnál böszmébb, azért ez sajnos nem igaz :) :( most pont egy olyat hallgatva irok (z2300) és hát ennek fél teljesitményen erőteljeseb , mellbevágobb a basszusa azt kell mondjam..
az én edifiermen a mélyhang kiemelést maxra veszem az erősitőn de ugy sem lehet ilyen teljesitményt tapasztalni rajta.
nyilván ha a mélyben nem király , a magasak szebben szólnak rajta, az edi kétutas még a logi csak egy. hm hát biztos szebb :) most igy egyiket a másik után hallgatva pár nappal , nem tudnám megmondani h minőségben szebben szól e az edifier , de élményben nekem a logi többet nyujt, ugyh ha én most választanám talán a logit választanám :)

ha gondoljátok később irhatok egy bővebb tesztet a logi vs edifierről (bár pont ezt a kettőt hasonlitotta össze valaki régebben ) plusz még azért sem lenne értelme szerintem mert a logit már nem igazán kapni .. , de azért ha valakinek kérdése van szivesen válaszolok..

mindent összevetve azért nem rossz vétel az edifier , talán a régebbi 25 ezres áron jobb vétel , de most sem mondanám szarnak egyáltalán :) talán tényleg csak a bsszus lehettne egy lehelletnyivel erőteljesebb ..
na csáá

(#12363) dudika10 válasza viktorider (#12362) üzenetére


dudika10
veterán

Ha a basszus erőteljesebb volna, akkor beállna a sorba a többi gyártó mögé.

Az, hogy a mélynyomónak a tüdődből ki kell préselnie a levegőt, az egy téves elképzelés.
A mélynyomó akkor jó, és akkor van jó helyen a szobában, ha észre sem veszed, hogy ott van, de nem hiányoznak a mély hangok sem.
A z2300 mélyét egy süket is kiszúrja bárhová is dugod a szobában, mert annyira nem illeszkedik a rendszerbe.
Hosszú távon fárasztó sokaknak, természetestől messze van, a térérzetet összepiszkítja mit a fene, egy mélyebb hangú ember beszéde a szubból szólal meg ami vicc...

Lehet, hogy most nagyobb élményt nyújt így hirtelen, lehet, hogy szubjektíven jól szerepel számodra, de objektívebben nem jó. :N

(#12361) __H4X0R__: ezek közül konkrétan mire gondolsz?
Vigyázz, nehogy a nevet és a designt túlzott mértékben akarják megfizettetni veled. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12364) __H4X0R__ válasza dudika10 (#12363) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Hát, rájöttem, hogy a kérdésem elhamarkodott volt. Megnéztem ezt a Bose Companion 20, illetve a Bose Companion 5-öt, de utána járva a dolgoknak, ez rendkívül rossz ár/érték arány, ha azt nézem, hogy ennyiből akár egy Onkyo HT-S5405 öt is vehet az ember, jó, persze tudom, hogy az már 5.1, de most csak az árat vetettem össze.

Mindenesetre elolvastam egy másik tag Logout-ján az Audioengine A2-ről írt cikket, és így első olvasásra az talán praktikusabbnak tűnik.

www.kristofnagy.com

(#12365) Alex91 válasza __H4X0R__ (#12361) üzenetére


Alex91
félisten

[link], csak kicsit draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12366) __H4X0R__ válasza Alex91 (#12365) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igen, ennyit nem szeretnék kiadni, mert csak a számítógéphez lesz. Amit linkeltél korábban hangszettet az Audioengine A2-t az megtetszett, esetleg tudsz mondani egy olyan üzletet, ahol ki is lehet próbálni?

www.kristofnagy.com

(#12367) dudika10 válasza Alex91 (#12365) üzenetére


dudika10
veterán

Amire apple dokkoló kerül akármilyen formában, az már jó ár/érték arányú nem lehet.
Philipset 120k-ért... 3kg-os össztömeggel... Még ha nem volnának előítéleteim, akkor sem választanám. Valószínűleg értelmesebben is el lehet költeni 120k-t. :N

__H4X0R__: a Prodipe (és hasonlók) a maga 15 kilójával nem egy túl mobilis valami az biztos. Csak Te tudod mire van szükséged.
contaxg-t kérdezd meg az Audioenginnel kapcsolatban. Úgy rémlik, nála volt annó, ha most nincs is, biztos meg tudja mondani, hol tudod kipróbálni. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12368) __H4X0R__ válasza dudika10 (#12367) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Koszi a segitseget, es a tippeket ;)

www.kristofnagy.com

(#12369) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hol tudom beszerezni legolcsóbban a G 1255A-t ahol személyesen is át tudom venni? És nem lenne hátrány, ha megbízható lenne a bolt!

Köszi!

(#12370) contaxg válasza dudika10 (#12367) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönöm! :)
Én szeretem, mert elég jól szól még szimfónikusokkal is.
Van még egy nálam, a bemutató demo darab.
Elvihető komoly kedvezménnyel Valószínűleg átállok Focal-ra

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12371) _tRebroN_ válasza __H4X0R__ (#12358) üzenetére


_tRebroN_
tag

Ezt is meghallgatnám a helyedben 40k hufért mérik jelenleg
Audioengine-t kéne meghallgatnom kíváncsi vagyok miért kerül ennyibe.

(#12372) szeva000 válasza _tRebroN_ (#12371) üzenetére


szeva000
addikt

Én is kíváncsi leszek az R1900TII-re.Kedden meglesz

(#12373) _tRebroN_ válasza szeva000 (#12372) üzenetére


_tRebroN_
tag

Mondjuk számít mit hallgatsz rajta, de bizonyosan meg leszel vele elégedve...

(#12374) _tRebroN_ válasza dudika10 (#12367) üzenetére


_tRebroN_
tag

Nekem az a bajom az Audioengine-el, hogy műanyag borítású és némileg az gagyi hatást kelt nálam másfelől kínai ide vagy oda azért kíváncsi vagyok mit szólhat, de valószínűsíthetően van jobb a árkategóriában pláne, ha azt nézem, hogy Apple termékek mellé ajánlják, így már érthető is a árazás. Legalábbis szerintem

(#12375) szeva000 válasza _tRebroN_ (#12373) üzenetére


szeva000
addikt

nomeg cserélem a hangkarit is egy xonar DS-re holnap.Meg hozok pár OPAXXXX és ADXXX sorozatú IC-t próbálgatni.Valami úgy is összejön:)
Tucc-tucc zene nálam kiesik.Inkább maradok a jól beváltaknál:) (Shania Twain,U2,Nightwish,Green Day...megy tsaik) :)

(#12376) dudika10 válasza _tRebroN_ (#12374) üzenetére


dudika10
veterán

A ház anyaga nem műanyag, hanem majd 2 centi vastag MDF.
Nézd meg a méretét egyébként és rájössz, hogy miért annyi az annyi.

Nyilván hang tekintetében nem ez a legjobb ennyi pénzért, de nem csak a hangért fizet az ember. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12377) PuMbA válasza szeva000 (#12375) üzenetére


PuMbA
titán

Tudod a kellőt (mármint, hogy mit kell hallgatni) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12378) Shing válasza viktorider (#12362) üzenetére


Shing
őstag

Én csak havernál hallottam a Z2300-at. De a mellbevágó basszus több hátrány mint előny szvsz. Elmentem 10m-re a hangrendszertől és már csak a mélyét hallottam kb... Középtartomány gyakorlatilag nem is volt, ami lett volna elnyomta a basszus. :DDD
Milyen hangkártyával hallgattad meg őket? Mindenesetre én kicseréltetném, hátha több gond is van a csatlakoztatáson kívül.

(#12379) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Erről mik a vélemények?
SAL 20 ACTIVE

(#12380) _tRebroN_ válasza dudika10 (#12376) üzenetére


_tRebroN_
tag

"műanyag borítású" :U :U :U :U :U :U :U

(#12381) _tRebroN_ válasza szeva000 (#12375) üzenetére


_tRebroN_
tag

Könnyű zenére szerintem elég jó rock metálra lehet kevés lesz, de ez részben csupán a mély-közép méretéből is adódik persze dinamikában értem. Sajnálatos, hogy a gyenge forint miatt emelkedtek az árak, így már nem lehet olyan kedvező áron hozzájutni mint tavaly például.

(#12382) _tRebroN_ válasza kkrisi (#12379) üzenetére


_tRebroN_
tag

(#12383) contaxg válasza _tRebroN_ (#12374) üzenetére


contaxg
veterán

Egyrészt nem műanyag hanem fa, másrészt talán az egyetlen olyan PC sugárzó amit az egyik legkomolyabb audió szakújság, a Stereophile is tesztelt. Nem hibátlan termék, de ezzel vígan lehet zenét hallgatni és nem is rosszul. Soha nem nem írték, hogy ez Apple termék kiegészítő. Nálam jelenleg a 10 éves irodás XP gépen dolgozik. Méretéhez képest megdöbbentően jó hangja van!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12384) Tothgera30 válasza Shing (#12378) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A basszusnak inkább csak filmeknél, ott is effekteknél van nagyobb jelentősége. A többi területen eléggé torzít, tehát túl sok basszust ad.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12385) dudika10 válasza _tRebroN_ (#12380) üzenetére


dudika10
veterán

Nem értem, hogy mi az, ami gagyi hatást kelt benne. :F

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12386) _tRebroN_ válasza contaxg (#12383) üzenetére


_tRebroN_
tag

Akkor lakkréteg van rajta vagy mi? Tök olyan hatása van a feketének meg a fehérnek mintha műanyag borítaná a hangfalat tehát a borítása tűnik annak ettől még szólhat kurva jól. Fából van ok de ettől még lehetett volna rajta egy borítás de ha nincs akkor ok.
Amúgy a feláras bambusz színű nagyon szépcsak hát 470 dodó az A5+-ért nagyon kemény érte. Nagyon durvát ingadozott a A5 ára tavaly ősz óta :Y

(#12387) _tRebroN_ válasza dudika10 (#12385) üzenetére


_tRebroN_
tag

Ha műanyag lenne rajta ami úgy néz ki, hogy nem műanyag hanem lakkréteg... az keltene gagyi hatást.

(#12388) redbull86 válasza _tRebroN_ (#12387) üzenetére


redbull86
aktív tag

Élőben nézd meg :) nem tűnik gagyinak! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#12389) _tRebroN_ válasza redbull86 (#12388) üzenetére


_tRebroN_
tag

Tudsz helyet pesten ahol ki van rakva? Tényleg kíváncsi vagyok!

(#12390) redbull86 válasza _tRebroN_ (#12389) üzenetére


redbull86
aktív tag

Sajna már 1 éve vagy lehet több is hogy el költöztem pestről,.. Így sajna nem,.. :(

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#12391) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Mac minihez valami egyszerű 2.0-t keresek, lehetőleg fehére/ezüst, de ha fekete az sem a világ vége. Nem kell gyönyörű hangzás, csak megbízható legyen és lehetőleg minél olcsóbb :U

Üdv

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12392) __H4X0R__ válasza Isual (#12391) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Hello!

A tegnapi nap folyamán én is hasonló témában kérdezősködtem, és az Audioengine A2-t érdemes megnézned szerintem.

Üdv

www.kristofnagy.com

(#12393) Isual válasza __H4X0R__ (#12392) üzenetére


Isual
veterán

jóval-jóval olcsóbb kell nekem - a lényeg, hogy jobban szóljon, mint a mini beépített csipogója, kis semmi - de megbízható - hangfal megtenné /10-15k főlé semmiképp sem megyek, a legelső valamirevaló 2.0-s hangfal jó lesz, ha fehér véletlenül mégjobb, de nem ez az elsődleges kritérium/

hogy tiszta legyen, ilyen kis apró sz@rokra gondoltam : 1, 2, 3 :D (de a sz#rok közül lehetőleg a legépkézláb legyen, viszont én nemértek ehhez, ezért kérek segítséget :U)
semmi olyan dolgot nem csinálok a minivel, amihez kell a jó hangminőség ... csak a beépített pittyegőnél többet akarok azért, minimális befektetéssel :B

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12394) contaxg válasza Isual (#12393) üzenetére


contaxg
veterán

Klikk

...ezekből esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#12395) __H4X0R__ válasza Isual (#12393) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Ebben az árkategóriában a Logitech az egyik vezető márka a hangfalak között.

www.kristofnagy.com

(#12396) Isual válasza __H4X0R__ (#12395) üzenetére


Isual
veterán

Aha.. akkor contaxg linkjét és a logitech-et összedobva EZ megtenné majd? :U

(#12394) contaxg: az a másik túl csicsás nekem, a fenti logitech viszont tetszik

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12397) Alex91 válasza Isual (#12396) üzenetére


Alex91
félisten

Creative t20, ez egy kicsit dragabb, de annyival jobb is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12398) Isual válasza Alex91 (#12397) üzenetére


Isual
veterán

10k-nál nem szívesen költenék többet rá... fehérben van esetleg? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#12399) szeva000 válasza Isual (#12398) üzenetére


szeva000
addikt

miért nem veszel egy Genius 1255A-t?az legalább normálisabb,nem egy műanyag lom:) és az is 12k körül van.

(#12400) Isual válasza szeva000 (#12399) üzenetére


Isual
veterán

mert kicsi az asztal, ilyen kis (bő)öklömnyi izét keresek és 10k alatt

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.