Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) JoinR válasza Ace Ventura (#12600) üzenetére


JoinR
senior tag

Most akkor 2.0 vagy 2.1 kell? :D Szerintem az 1255A-val nem lennél sokkal előrébb, ha az R1900T nagy volt.

(#12602) Ace Ventura válasza JoinR (#12601) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Végülis egyenlőre mindegy, mert a házam sincs még meg:)
Most csak nézegetném, hogy milyen lehetőségek vannak.
Mé a 1255A olyan nagy? Nem tűnik akkorának:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12603) __H4X0R__ válasza Ace Ventura (#12602) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

147 x 266 x 167mm a Genius 1255A mérete

www.kristofnagy.com

(#12604) JoinR válasza __H4X0R__ (#12603) üzenetére


JoinR
senior tag

Az R1900T pedig 166 x 290 x 215 mm

(#12605) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Akkor marad a T20:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12606) denko


denko
senior tag

valaki ajanl 2.1est max 15-20e ig?

(#12607) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Laptop mellé keresek USB hangfalat 2.0-t leginkább, aminek nem kell külön tápellátás.

Mit ajánlotok, lehetőleg minél olcsóbban?

Let the Zone take me if I am.

(#12608) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
Hangfal vásárlása előtt állok max 30k ft-ért.
Ezeket néztem ki:
Genius SP-HF 2020
Genius SP-HF 1255A (ez olcsóbb)
Genius SP-HF 1800A
Ezek közül melyiket érdemes lenne megvenni?

GT

(#12609) harry válasza Greentea (#12608) üzenetére


harry
veterán

Én te hol néztél árakat?
Most vagy ezek közül választasz egyet, és akkor a 1255a, vagy a 30k kategóriából, és akkor Edifier R1600T vagy r1900TII.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12610) _tRebroN_ válasza denko (#12606) üzenetére


_tRebroN_
tag

használtan hcs 2330-as :K

(#12611) Greentea válasza harry (#12609) üzenetére


Greentea
senior tag

Genius SP-HF 2020 véletlenül raktam be , meg 30k ft helyett 20k ft akart lenni.
Rendben akkor 1255A lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12612) redbull86 válasza kutga (#12607) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szia

USB-s Edifier R600 saját beépített hang kártyája van,. nincs szükség saját táp ellátásra és bír szólni,..!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#12613) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Aki esetleg 20k hufig keres 1 pár hangszórót jó áron az ne keresgéljen tovább. Ehune :U :U

(#12614) kutga válasza redbull86 (#12612) üzenetére


kutga
nagyúr

Jóféle. :R

Let the Zone take me if I am.

(#12615) denko válasza _tRebroN_ (#12610) üzenetére


denko
senior tag

sajnos nincs használtan..ujonnal is ritkaság..30 k meg drága érte számomra..

(#12616) _tRebroN_ válasza denko (#12615) üzenetére


_tRebroN_
tag

Egyébiránt nyilván tudod, de azért elmondom, hogy azért ajánlják azt akik, mert tudják róla hogy jó és jót akarnak! Nincs lehetőséged spórolni még kicsit?

(#12617) denko válasza _tRebroN_ (#12616) üzenetére


denko
senior tag

kitudnám fizetni az egészet...
csak nem vagyok benne biztos hogy kitudnám használni, mert csak néha néha filmezek és játéktra ahsználnám..azért sem akrtam ilyen sokat fizetni érte..nyilván tudom hogy hogy nagyon jó, olvastam teszteket is..csak nem hiszem hogy kitudnám használni..

(#12618) _tRebroN_ válasza denko (#12617) üzenetére


_tRebroN_
tag

és 2.0 nem pálya? fentebb linkeltem egy R1600-ast használtam szerintem jó vétel lenne!

(#12619) redbull86 válasza kutga (#12614) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nekem is van! :)) És szeretem! :)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#12620) denko válasza _tRebroN_ (#12618) üzenetére


denko
senior tag

áh nem köszönöm!

(#12621) rmmm


rmmm
tag

sziasztok!

milyen nagyon kis teljesitmenyu, minosegi hangfalat ajanlotok?

Van egy jo sztereo hifim (Bose 301, Yamaha AX-596), amit eddig hasznaltam géphez is. De vettem egy kis 1 wattos Genius HP-110-t, hogy ha indexen, youtube-n meg kell nezni egy videot, akkor ne kelljen mindig a hifit bekapcsolni.

Na most megtortent az a drama, hogy neha hallgatok rajta zenet. De persze gyalazatos. Viszont a hangereje hatterzenenek eleg. Sot: bizonyos szempontbol hallkan jobb is zenet hallgatni rajta, es kimelem a szomszedokat is!

Kerdesem tehat, hogy letezik-e minoseg az 1Watt kategorianal. Vagyont nem szeretnek rakolteni, tolem lehetne 10eFt is, de az itt favorizalt Genius SP-HF 1255A nekem sok ehhez teljesitmenyben, es inkabb akkor a minosegre koltenek ennyit (vagy legyen olcsobb). Mert ha filmet nezek, vagy igazan zenet hallgatok, akkor ugyis a hifit kapcsolom be.

köszi minden tippet!

[ Szerkesztve ]

(#12622) _tRebroN_ válasza rmmm (#12621) üzenetére


_tRebroN_
tag

Leírtak alapján nem igazán értem mi a gáz a 1255A val esetedben. Amúgy is ha normál hangerővel hallgatsz zenét (ugye ami miatt erősen ajánlott a 2.0) akkor 1-2w-ott használsz effektíve. Szal 1255A neked pont jó egyébiránt kb 10k ig ha nem azt veszed ha meg nagy méretre akkor esetleg T20 ha nem akarsz sokat költeni

(#12623) rmmm válasza _tRebroN_ (#12622) üzenetére


rmmm
tag

köszi a valaszt!

feleslegesen nagy a teljesitmenye a 1255A-nak. Nekem hangeroben mar a toredeke, ez a Genius SP-110-es is eleg, csak gagyin szol. nekem nem kell hangero, mozihoz, rendes zenehallgatashoz van hifi

amit szeretnek:
- legyen olcsobb a kisebb teljesitmeny miatt, de ugyanolyan hangminoseg, mint 1255A
- vagy ha mindenkepp ennyi penzt ki kell adni, akkor legyen jobb hangminosege, mint a 1255A-nak, esetleg kisebb teljesitmenyen

persze, ha nincs ilyen (niche a gya'rtoknak), akkor marad a genius vagy creative

köszi

(#12624) dudika10 válasza rmmm (#12623) üzenetére


dudika10
veterán

Nem a teljesitmenyert fizetsz, igy ertelmetlen a felvetes.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12625) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

1255A, vagy T20?
Most már ti döntsetek :)

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12626) kutga válasza Ace Ventura (#12625) üzenetére


kutga
nagyúr

Részemről 1255A. Fa házas, erősek a mélyek, jó a hangerő, tiszták a hangok, PC és TV mellé használom, nagyon meg vagyok vele elégedve és az ára sem vészes.

Let the Zone take me if I am.

(#12627) rmmm válasza dudika10 (#12624) üzenetére


rmmm
tag

hat, a teljesitmenyt is megfizeti az ember. hangero es hangminoseg egyutt adja ki az a'rat. hiszen nagyobb tekerecs, magnes stb kell a hangerohoz. jobb fa, ugyesebb tervezes stb a hangminoseghez. vagy mit gondolok rosszul?

remenykedtem, hogy van kisebb teljesitmenyu, meretu, de hallgathato hangszoro. ezek szerint nincs.

en az 1W genius SP-110est is kb otod hangeron hallgatom, igy feleslegesenek tunt egy 20W korul mozgo cucc. 2x155W Bose melle egy pindurit keresek, de igenyest. szoval ilyet nem ismertek, szomorusag.

(#12628) harry válasza rmmm (#12627) üzenetére


harry
veterán

Elméletben igen, ha létezik termékkínálat különböző minőség/teljesítmény/ár kombinációkban, ezek alapján arányosan súlyozva. De nincs. A 1255a adott, olcsóbban nem lesz jobb minőségű - kisebb árért kisebb minőséget kapsz (a teljesítmény lehet kevesebb/több is, névlegesen, nem ez számít).

Illetve esetleg Edifier R600, USB-s kis hangfal, itt írtak már róla többen, de 8k az ára, akkor meg inkább a Geniust venném. De ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12629) JoinR válasza rmmm (#12627) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem van egy SP-HF 500-as Genius-om, kicsi, gyenge, de halkan szépen szól. 3000-be odaadom, használt persze.

(#12630) rmmm válasza harry (#12628) üzenetére


rmmm
tag

nem is tudom. akkor lehet, hogy inkabb veszek me'g egy panasonic sa pm-18 minihifit, ami most a konyhaban van. es az lesz a gepre radugva

ha jol latom 10 korul mozog hasznaltan. anno vegighallgattam az osszes kis hifit, mind borzaszto volt, mar le is mondtam rola. aztan nem hittem a fulemnek, mert ez normalisan szolt. sztem kb 5 eve 40eFt volt

mostanaban vki megkert, h segitsek neki kis hifit venni. vegighallgattuk az osszeset a boltban. sajna uj kellett, mert ajandeknak. hat ma mar 1 olyat sem gyartanak, ami szepen szolna, borzaszto doboz hangu mindegyik. termeszetesen tok mindegy, hogy fabol van-e a hangfal vagy barmi egyeb jora utalo jel.

(#12631) rmmm válasza JoinR (#12629) üzenetére


rmmm
tag

szivesen kiprobalom, folytassuk privatban

(#12632) dudika10 válasza rmmm (#12627) üzenetére


dudika10
veterán

Kis sarkítással mindegy, hogy 5 vagy 20W-os a tetszőleges hangfal.
Nekem itthon 2*75W-os dögök vannak és 1W-os nagyságrendben mozgok (alatta jóval).

Ha PA-ról beszélgetnénk, akkor volna értelme, de így nincs.
1W 100dB érzékenység mellett ráadásul kb. 128W-nak felel meg 80dB érzékenység mellett. Így magáról teljesítményről beszélgetni szintén értelmetlen.

Párszáz forint különbséget láthatnál az árcédulákon...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12633) holland69


holland69
csendes tag

Sziasztok!

Olyan tanácsot szeretnék kérni egy olyan embertől, akinek azért tapasztalata is van, hogy milyen 2.0-ás hangfalat érdemes vásárolni ha:

-kb. 30.000,- a keret
-zeneszerkesztéshez és mixeléshez szeretném használni
-nem a hangerő és a mély-kiemelés érdekel, mint inkább a pontosság
-a meghajtó eszköz NI Audio 2

Ha van esetleg tapasztalat ilyen árkategóriás stúdió monitorokkal azt is szívesen várom. Igazából ennyiért nagyon az alját lehet kapni a kategóriának, ezért gondolkozok inkább ilyesmiben.
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! ;)

>(:)->--<

(#12634) harry válasza holland69 (#12633) üzenetére


harry
veterán

Engem is lassacskán kezd foglalkoztatni a téma, jobban mondva öcsém tervez belekezdeni az otthoni stúdiózásba, és ehhez azért nem árt legalább egy ilyesmi kategóriás hangfal. Igazából az Edifier R1600T és/vagy R1900TII tetszett régebben (akkor még nem használtam volna ki), akkoriban 22k körül beszerezhetőek voltak, most meg 30, ennyit meg nekem már nem érnek meg - szóval azt hiszem, vagy mást kell keresni, vagy magasabb kategóriába kéne lépni...
Ettől függetlenül neked persze jó vétel lehet, csak azt mondom, hogy ismerem a régi / régi használt árát, és ezek után én nem vagyok hajlandó ennyit adni érte :-P Főleg úgy, hogy amik eddig is drágábbak voltak, nem igazán emelkedett az áruk, pl. [link] Már, ha érvényes még az ár, bár azért a 40k sem kevés...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12635) Casper36662


Casper36662
csendes tag

Sziasztok!
Mint ahogy a téma címe is mutatja a 3 konfiguráció közül nem igazán tudom eldönteni melyik lenne a legjobb választás.
Főképp zene hallgatás a cél, néha játék.
A fő cél nem a ház szétdöntése hanem a tiszta hangzás de a mély sem mellékes.
A szívem a Z-623 felé húz az adatok alapján de a rengeteg guglizás meg fórumozás után
kételkedem.
Sajnos meghallgatni nincs lehetőségem egyiket sem így titeket kérlek meg írjátok le a véleményeket.
Edifier-ről olvastam hogy nagyon szépen tisztán adja le a hangokat de gyengébb a mély,a Logi szatelitjeiről pedig azt olvastam hogy lehetne több a magas meg a közép hang a szatelitektől.
Mennyire vészes a különbségek?
Esetleg ebben az ár kategóriában (30000-45000 ft) ha valaki 2.0-t szívesebben ajánl azt is meghallgatom.
Előre is köszönöm.

(#12636) _tRebroN_ válasza harry (#12634) üzenetére


_tRebroN_
tag

(#12637) Casper36662 válasza Casper36662 (#12635) üzenetére


Casper36662
csendes tag

Bocsi úgy másoltam át a szöveget nem figyeltem. Erről a 3 szettről lenne szó.
Edifier S330D vs. Logitech Z-623 vs. Edifier HCS2330 ?
Mit gondoltok melyik éri meg legjobban a pénzét?

(#12638) harry válasza _tRebroN_ (#12636) üzenetére


harry
veterán

Na igen, tudom, erősen gondolkodok is rajta... Csak felmerült bennem az a két dolog, hogy költenék-e komolyabbra (bár akkor kétszer ennyit kéne), illetve, hogy használt / el kéne menni megnézni, ez azért némileg macera, illetve nem nagyon szeretek hardveraprón kívül vásárolni... de legalább garis, szóval ja, lehet megér egy esélyt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12639) _tRebroN_ válasza harry (#12638) üzenetére


_tRebroN_
tag

Azt kell eldöntened, hogy nagyságrendileg mennyi költesz rá 20ig van ez az edi 1600-os használtba, ha belefér a 2x annyi tuti, hogy meghallgatnám a Swans D1080MK-II-t ami 40k huf újba, ha meg van esetleg 68k hufod akkor Prodipe Pro 5-öt fülelnék meg. Ez ugye mind a kategóriájuk legjobb vételei között vannak.
Amit meg hardveraprón kívül veszel amiatt nem kell paráznod elmész meghallgatod és kis szerencsével még garid is lesz rá nem kell félni a használttól pláne hangcuccnál hisz ár/tudásra a használtba vannak a legjobb vételek csak ki kell próbálni és lehetőleg garisat venni. Amúgy ezt a mennyiért mit témát már annyiszor kiveséztük ezen a fórumon, hogy az elképesztő 12000hsz ből minimum a fele tuti ilyen 128x feltett sablon kérdés valamelyike. Amit biztosan tudok javasolni meghallgatás nélkül ne vegyél semmit!

(#12640) harry válasza _tRebroN_ (#12639) üzenetére


harry
veterán

Szerintem ja az lesz, hogy elmegyek megfülelni, aztán meglátjuk, végül is nem kell olyan sokat utazni...
Drágább cuccok: pont ezeket néztem én is, de azért mégis csak a kétszerese / háromszorosa, és nehéz kitalálni, hogy nekem kell-e olyan... mindegy, szerintem megnézem ezt, aztán ha 'kevés', még mindig el lehet adni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12641) _tRebroN_ válasza harry (#12640) üzenetére


_tRebroN_
tag

3 dolog pénz, izlés meg mire kell! Ebből a 3ból kell megtalálni az optimálisat ez csak akkor meg ha elmész és fülelsz :K

(#12642) korner83


korner83
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 15-50e ft között, milyen aktív mélynyomót ajánlanátok. Jelenleg Audioengine A5+ aktív hangfalam és Audioengine D1 hangkártyám van. Ehhez szeretném használni, hogy az alsó frekik is szépen megjelenjenek.

Az A5+-on van kimenet amire rá tudom kötni.

Akár használt is érdekel!

Köszönöm a segítséget!

(#12643) harry válasza Casper36662 (#12637) üzenetére


harry
veterán

Visszatérve erre: én itt még logitechet nem láttam ajánlottak között (sőt) ellenben a Edifier HCS2330 egy ajánlott típus.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12644) Shing válasza Casper36662 (#12637) üzenetére


Shing
őstag

Azt a Logitechet nem hallottam, de műanyag, egyutas hangfalak nem szólhatnak valami fenségesen. Ráadásul a legolcsóbb is 38k...
S330D és HCS2330-t még sajnos nem nagyon hallott senki sem egyszerre. Én nem tudom melyik a jobb...

(#12645) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

H/K Soundsticks III-am van és azzal kapcsolatban lenne kérdésem:
Mivel nincsen rajta kikapcsoló gomb, csak a sub potmétere nyomható, így macera mindig mögényúlkálni illetve van, mikor el is tekerem. :S
Mi van, ha nem kapcsolom ki soha, használja így valaki?
A fénye nem zavar.

(#12646) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
Behringer MS40-t tudjátok ajánlani?

(#12647) harry válasza Greentea (#12646) üzenetére


harry
veterán

Az első postban szerepel az ajánlott listán.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12648) Casper36662 válasza Shing (#12644) üzenetére


Casper36662
csendes tag

Igen a műanyag dobozzal én sem vagyok kibékülve. A mély tuti hogy jól de az kevés.
Valaki más tapasztalat Logi Z-623 és Edifier S330D illetve hcs2330 közötti különbségek.
Az s330D picivel drágább mint hcs2330 de vajon szebben is szól?:)

(#12649) Casper36662


Casper36662
csendes tag

Jah és valakinek van Sony SRS-DB500 tipusú 2.1-e? Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye róla attól eltekintve hogy műanyag a két pici hangszóró.

(#12650) harry válasza Casper36662 (#12648) üzenetére


harry
veterán

Én itt eddig a hcs2330-ről csak pozitív véleményt hallottam, és gond nélkül vennék ilyet. Szintén az itteni vélemények alapján logit nem (nem csak a dobozok anyaga miatt, hanem általában többen mondták, hogy a mélyek csak dübörögnek, ami szintén nem szép, a magas/közép tartomány meg eléggé hiányos). Az S330D - passz, biztos jó ez is, kérdés, megér-e annyival többet (+10k).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.