Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) redbull86 válasza Ace Ventura (#11949) üzenetére


redbull86
aktív tag

Van valami fejlemény ???

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11952) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

ide gyertek át, itt leírtam.Röviden annyi, hogy kiszúrtak velem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11953) redbull86 válasza Ace Ventura (#11952) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szégyen gyalázat,..
És ráadásul a fogyasztó védelem is finoman szólva leXarja,.. az egész dolgot. :(
Pedig pont az ilyen dolgokban kellene eljárni :(

Soha többet nem rendelek az extreme digital ból. :(

[ Szerkesztve ]

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11954) Ace Ventura válasza redbull86 (#11953) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azért a facebookon írtam egy pár kedves sort nekik az üzenőfalukra, amire tegnap érkezett válasz, hogy hétfőn azonnal kivizsgálják az ügyemet.Kíváncsi leszek.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11955) redbull86 válasza Ace Ventura (#11954) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szerintem semmit nem fognak csinálni vagy pedig maximum egy sajnálom al el intézik!! :(

facebook ra is csak azért válaszoltak hogy ha a fogyasztó védelem még is meg mozdulna,. Legyen valami látszata annak hogy foglalkoznak vele!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11956) Speeedfire válasza Ace Ventura (#11954) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Esetleg ha nem lesz semmi, még a tékozló homárra is rakd fel. ;)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11957) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Két dolog miatt írok.

1.)
Vásároltam pár hónapja egy LG lapostévét. Ahhoz képest, hogy mekkora (3 centis?...) hangszórói vannak meglepően jó hangja van -- viszont a mély tartományban hagy "némi" kivetnivalót maga után :) Kérdés: ha vásárolnék egy ócsó USB hangszórópárt (laptophoz/stb kitalált izé), és lecserélném valami kicsit normálisabb hangszórókra (ez épp nem akadály) csak az elektronikáját megtartva, akkor az vajon járható út lenne? Valaki bontott már ilyen hangszórót, hogy milyen átvitele van az erősítőjének? A tévé negyed hangerőtől nem szokott feljebb tekerve lenni (nincs nagy zaj nálam), szóval nem a hangnyomás vonz ;) Így mindig ki lenne kapcsolva, mikor a tévé nem megy (az USB tápját standby-ban lekapcsolja, ezt teszteltem egy LED világítású webkamerával). Ez azért lenne fontos, mert pl. a HF1255A fogyasztása, mikor be van kapcsolva de nem szól 5,5W (gondolom a többi hasonló cuccé is ekörül van), tévére alszok el, így az éjszakai kikapcsolása kizárt, és reggel se hinném, hogy eszembe lenne napközbenre kikapcsolni.

Tévével HDMI-n kommunikáló 2.0 rendszert meg énszerintem nem fogok venni, hacsak nincs használható hangú 10k alatt... de ezt nem hinném :D

2.)
Itt kaptam az ötletet, hogy vegyek a számítógéphez egy Genius HF1255A-t. Hallgattam a tanácsra, és tetszik a cucc, viszont ami zavar benne, hogy van mobiltelefonom... Általában a szoba másik végében, a nadrágzsebben pihen délutánonként, lenémítva, mikor épp be vannak kapcsolva a hangszóróknak "hála" mégis tudom, ha keres valaki, vagy épp megbeszélnivalója akad a telónak a toronnyal... Valami ötlet a dolog megoldására? Gondolom le kéne benne árnyékolni az erősítőt egy pléhlemezzel, de hátha van egyszerűbb megoldás is ;)

A válaszokat előre is köszönöm!

(#11958) Lalikiraly válasza Speeedfire (#11956) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Vagy azért, hogy milyen jópofák...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11959) J97 válasza spidersoft (#11957) üzenetére


J97
tag

A problémára lehet még egy alternatív megoldás.
[Időkapcsoló] használata. Ha lefekvés előtt beállítod a TV -t mondjuk egy óra sleep időre, akkor csak annyi a dolog, hogy az időkapcsolót mondjuk belövöd 1:05 -re. Így nemsokkal a Tv kikapcsolása után a hangfal is áramtalanításra kerül. Egyszerűbb megoldás az usb-s hangfal átszerelésénél és árban sem megterhelőbb nála.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#11960) MdewC


MdewC
nagyúr

Sziasztok,
Azt kérdezném, ha LCD tv-hez és ps3-hoz szeretnék hangfal szettet vásárolni (2.0 v 2.1), erősítő nélkül. Van-e olyan jó minőségű hangfal, amit csak szimplán a tv-hez tudok csatlakoztatni és normálisan használható? Mit javasolnátok? (Jó hangminőség, 30e Huf körül). Ha van ilyen...
Köszi szépen!

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#11961) Lalikiraly válasza MdewC (#11960) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mode-Com MC HF 60 vagy SAL PA 20 Active

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11962) MdewC válasza Lalikiraly (#11961) üzenetére


MdewC
nagyúr

Köszi!! :)

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#11963) PuMbA válasza MdewC (#11962) üzenetére


PuMbA
titán

SAL-t ne, jó 3 utas ilyen áron amúgy sincs meg egy legalja márka.

[ Szerkesztve ]

(#11964) kissjani72


kissjani72
csendes tag

Üdv!

Tanácsokat kérnék, hogy ki melyik hangfalat javasolná (ha javasolná) az alábbi kettő közül:
- Edifier HCS2330
- Edifier S330D

Árban -ahogy nézem- ugyan ott vannak manapság.
Köszi a segítséget!

(#11965) ronson válasza kissjani72 (#11964) üzenetére


ronson
őstag

Nekem nincs tapasztalatom, de a Edifier S330D sokkal szebb és van digitális bemenete.

(#11966) Lalikiraly válasza ronson (#11965) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem most lessz 2,0 ás Edifierem de énis az utóbbit mondanám! De persze ez szubjektív!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11967) redbull86 válasza Lalikiraly (#11966) üzenetére


redbull86
aktív tag

Veszed az R600 as-t ??

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11968) Lalikiraly válasza redbull86 (#11967) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen megvan rendelve csak basznak hozni... Már elnézést... muszály edigitaltól mert messze olcsóbb mint máshol... reméljük nem megy a minőség rovására és nem egy hónapot kell rá várnom... Remélem elég lessz némileg a 16nm es szobába...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11969) redbull86 válasza Lalikiraly (#11968) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nekem végül is az ígért időn belül hozzák és nekem sértetlen volt a csomag,.

Nekem az USB-s ventivel volt a gondom,.. hogy az nem az volt amit valójában ki volt rakva,.. de " LeXarták" Semmi válasz se telefon se e-mail!

[ Szerkesztve ]

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11970) Lalikiraly válasza redbull86 (#11969) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem annyi, hogy a központban van nekik a körúton, de a Sugárba kéne hogy áthozzák. Vasárnap rendeltem, akkor két napot írt, most megen három nap. Hát maj kiderül.. Addig eladom a mostani hangfalat legalább.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11971) redbull86 válasza Lalikiraly (#11970) üzenetére


redbull86
aktív tag

Szerintem holnap át viszik ha eszükben van még! :DDD
Remélem nem fizetted ki még nekik! :D

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11972) Lalikiraly válasza redbull86 (#11971) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Neem dehogy fizettem... Hát most perpill három napot ír. Szerintem azt csinálják, hogy amikor egy teherautó megtelik akkor szállítanak...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11973) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát nagyon kíváncsi leszek mit fog tudni az R600 as :) Vagy nagyon mellényúlok és használhatatlan vagy valami faja kis cucc :) Az az igazság hogy nagy hangerőt úgysem lehet ide panelba. A hifi élmény meg megmarad ótóba...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11974) redbull86 válasza Lalikiraly (#11973) üzenetére


redbull86
aktív tag

Én azt mondom inkább számíts kevesebbre és akkor kellemesen csalódol benne! :)
De ha a bejáratás illetve amiket mondtam ugy meg csinálod akkor jó lesz midenféleképen!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11975) Lalikiraly válasza redbull86 (#11974) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jaja megjegyeztem az 50 órát. Amúgy miért van a kis vezérlőn két MUTE gomb? Meg attól még a hangerőt ugyanúgy windowsban fogom sztem állítani de nem lényeges... Az eqbeállítást majd szépen elmondod ha már megvan :) Köszi szépen amúgy :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11976) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Egy stereo hangfalat Edifier R1900TII hova érdemes elhelyezni egy 4X4 es szobában?
Az asztalon nekem szebben szólt, mint most a földön.Van valami praktika erre?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#11977) redbull86 válasza Lalikiraly (#11975) üzenetére


redbull86
aktív tag

Hogy miért van rajta 2 Mute gomb az nekem is kérdéses,..
Gondolom így esztétukus illetve szimmetrikus a távirányító!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11978) ludla


ludla
őstag

Valaki tud véleményt írni a Trust Qubic 2.0 jack hangfalról? Milyen a teljesítménye hangzása?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11979) redbull86 válasza ludla (#11978) üzenetére


redbull86
aktív tag

Miért ezt nézted ki ??
ez tetszett meg vagy ez van a közeledbe,...
Media markt ban próbálta,.. bár az nem olyan mint ha othoni környezetben próbálná az ember.

http://www.argep.hu/trend/EDIF/Edifier-r600.html

Esetleg ez ??

[ Szerkesztve ]

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11980) ludla válasza redbull86 (#11979) üzenetére


ludla
őstag

Igazából egyiket sem tudtam még élőben meg hallgatni, nem nagy banzájhoz kell csak ha filmet nézünk vagy egy kis zene akkor valami normális hangerőn is szépen szóljon :)
Az edifier-nek nagyobb a teljesítménye?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11981) redbull86 válasza ludla (#11980) üzenetére


redbull86
aktív tag

Őszintén szólva ez a trust okés hogy fából van,.. de nagyon kopogós doboz hangja volt,. nem igazán híres a jó hang minőségéről.
Teljesítményben nem a W jelzést kell nézni mert,.. 2X1,2W az edifier, bár szerintem még így is többet tud teljesíteni mint a trust,. nagyobb a doboza is.
Ha azért fontos a jobb minőségű hangzás akkor R600.
Bár aki tudja próbálja ki mind 2-t!

(És aki erre jár szívesen meg mutatom mit tud egy R600)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11982) umek7


umek7
őstag

Viszonylag kis/közepes szobába szeretnék 2.1-et venni. Sokat nem akarok rááldozni, koliba lenne, mellesleg notira kötve.

Mindenféle zene szólna róla, mindenféle hangerőben..

Logitech_S220_2.1
M1360 2.1 fadobozos

Ez a két jelöltem van, melyiket ajánlanátok jobban? Más felmerülhet még ebben az árkategóriában?

(#11983) Lalikiraly válasza Ace Ventura (#11976) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A földre ilyen hangfalakat nem szabad rakni.
Mindíg fül illetve fej magasságban kéne lenniük. :)
A nagy hangfalaknál már más tészta :) Az asztalon is úgy legyen hogy picit fordítsd magad felé :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11984) Lalikiraly válasza ludla (#11978) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Én már hallgattam. Borzalmasan pici és egyszerűen pocsék... Sajnálom ez a legjobb véleményem róla! Egy erős középtartományt is éppen tud...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11985) ludla válasza Lalikiraly (#11984) üzenetére


ludla
őstag

Köszönöm :R akkor legalább ezt is tudom kilőve.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11986) Lalikiraly válasza redbull86 (#11974) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Közben nekem megjött az Edifier R600. Az első félórban sírtam olyan csúnyán szólt. Se magas se mély semmi. Aztán megjött a hangja... Most második nap kb 5 óra járatás után már 30% os hangerőnél is nagyon hangos! A középmély freki már nagyon szépen beállít. a rendes basszus még picit pattogós. De javul folyamatosan. A magas meg óráról órára tisztul.

[ Módosította: Viktor77 ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11987) Lalikiraly válasza ludla (#11985) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Helyes. Genius 1255A vagy az Edifierem is a földbe gyalázza telljesen :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11988) Lalikiraly válasza umek7 (#11982) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia! Hát ebben a kategóriában nem tudom. a Logitech ráírva nagyobb telljesítmény. az Edifier pedig valszeg jobb lessz hangzásban. De a 2,1 es régebbi Logik egész jók voltak. Hát rajtad áll a sor :) Hallgasd meg ha lehet valahol.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11989) umek7 válasza Lalikiraly (#11988) üzenetére


umek7
őstag

Igazából mivel koliba kellene... ezért valószínűleg jobban járnék a nagyobb teljesítményűvel.

(#11990) ludla válasza Lalikiraly (#11986) üzenetére


ludla
őstag

Bejáratni hogyan kell a hangszórókat?
Amúgy az edifer is tud 40w teljesítményt mint a Genius?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#11991) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Használ valaki esetleg SW-S2.1 200 hanszórót? Véleményre lennék kíváncsi. Nyilván tök alap cucc, olcsó megoldásokkal. Árban hasonló megoldásokhoz képest milyen? Van esetleg amit kifejezetten ajánlotok ilyen árban? Köszi!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#11992) Lalikiraly válasza ludla (#11990) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Bejáratás több félét is hallottam már ami álltalános, hogy első bekapcsolástól számítva maximum 40% os hangerővel hallgatva kb 40-50 óra ajánlatos. Egy High End rendszernél ez könnyen felmegy 250 órára is. Nyilván a rendszer bonyolultságától függ.
De ez a szokványos. Tehát bekapcsolod. Ha van basszus és magas állító poti azokat vagy nulla vagy full mínusz állásba veszed és úgy szól a hangfal max nagyon nagyon max fél hangerővel egy 40-50 órát. Egy pár nap max :) a legtöbb hangfalnál hallatszik, hogy járódik úgyis. Tisztul a magas. Nem puffog annyira a mély, szépen elzsírosodik kellemesebb lessz.
Igazából ennyit tudok, mondani, biztos van szakértő kolléga aki még tud tippeket :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11993) Lalikiraly válasza redbull86 (#11977) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én sem hiszem több ok lenne rá.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11994) Lalikiraly válasza ludla (#11990) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

ÖÖÖ melyikre gondolsz? Most nem vágom hirtelen...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11995) redbull86 válasza Lalikiraly (#11993) üzenetére


redbull86
aktív tag

Sokat fog még tisztulni! :)) És ha meg van az 50 óra KB utánna tedd rá azt a beálítást amit mondtam! :)) ;) még jobban fog tetszeni! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11996) Tibe válasza PuMbA (#11963) üzenetére


Tibe
aktív tag

Nem tudom miért fikázzátok a Sal 20-at. Sztem teljesen korrekt a hangja ráadásul kellően erős szépek a mélyek és telt a közép is. Szóval ennyi pénzért simán megéri az árát!
Ráadásul konkurenciája sincs mert amelyik hangfalpár szebben dinamikusabban szól az ennek a többszörösébe kerül....

(#11997) R.U.Z.S.I válasza Tibe (#11996) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

A Sal 20 régebben nekem is kiszemelt volt. De valaki itt azt mondta, nem szól jobban, mint az 1255a. Így nem éri meg.
Van esetleg neked is összehasonlítási alapod?

(#11998) Tibe válasza R.U.Z.S.I (#11997) üzenetére


Tibe
aktív tag

Az egy süket lehetett, össze se lehet hasonlítani a kettőt..... teljesítményben meg pláne. Ennyire hülye tanácsot azért nem kéne sztem adni. Én hallgattam mindkettőt.
Tisztázzunk vmit a Sal 20 nem 2x2-es szobába való, oda tényleg inkább a Genius. De ha a hangerőt is akarsz nemcsak szép hangzást akkor a Sal 20 a te választásod!
Ez az én véleményem!

(#11999) dudika10 válasza Tibe (#11998) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm szépen, rádöbbentettél, hogy süket vagyok.

Igen, teljesítményben valóban nem lehet összehasonlítani őket.
Ha valaki csak hangerőt szeretne, akkor vegye a sal-t szerintem is.

A sal és a jó hangminőség egy mondaton belül eléggé hülyén hangzik.

szerk.: 90dB mellett napi 2,5 óra az, ami még nem káros a fülnek, 93dB mellett ez már csak 1,25 óra. Ha valaki hallókészüléket szeretne viszonylag hamar, az nyugodtan tekerje fel a hangerőt. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12000) Tibe válasza dudika10 (#11999) üzenetére


Tibe
aktív tag

Nem akartalak megsérteni bocsi, de érzed nem hogy mire gondolok? Ha már itt tartunk az összes pc-hez kapható aktív hangfal és a hangminőség eléggé távol áll egymástól nem gondolod? Egy régi analóg erősítő két 80W-os Videoton hangfallal (amik mellesleg anno exportra készültek szinte) agyonveri az összes pc-hez kapható hangcuccot hangminőségben! Állítom ezt úgy hogy itt a szobában a Klipsch Promedia 5.1-es hangredszerem amit még kb. 8 éve vásároltam súlyos pénzekért. Zenére igényeseknek tökéletesen alkalmatlan ez a rendszer is.... pedig a Klipsch a zene úttörője....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.