Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Tothgera30 válasza PowerBuldog (#11100) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindenképpen 2.1-esre van szükséged? Mert 10k körül 2.0-ban van Genius HF-1255A és az veri a legtöbb 16k-20k körül kapható 2.1-est. Esetleg használtan Genius HF-2000A vagy 2000X még megvehető jó áron ha épp találni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11102) PowerBuldog válasza Tothgera30 (#11101) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nem életfontosságú, de jó ha van basszus. :) 2.0-ból 16k körül van valami? Utánanézek ezeknek a Geniusoknak.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11103) Tothgera30 válasza PowerBuldog (#11102) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Itt lesz basszus elég. De ha feltornázod 20k körüli összegre akkor vehetsz Edifier 1600-at vagy 1900-at.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11104) PowerBuldog válasza Tothgera30 (#11103) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Edifier hol kapható?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11105) Lalikiraly válasza PowerBuldog (#11104) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Például PCGear -nél.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11106) PuMbA válasza PowerBuldog (#11104) üzenetére


PuMbA
titán

(#11107) _tRebroN_ válasza PowerBuldog (#11104) üzenetére


_tRebroN_
tag

(#11108) Laca19 (a) válasza beci (#11094) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Hát mást nem tudok róla írni, mint azt, hogy nekem nagyon bejön. Torzítani nem torzít, de hát azt vedd, hogy ennek hónapokkal ezelőtt még 75000-85000 Ft körül volt az ára webáruháztól függően, csak ugye már ebbe az ársávba a blu-ray lépett és ezt már csak kiárulják a boltok, amik megmaradtak (szerintem). De én úgy voltam vele, hogy blu-ray igaz nincsen, de úgyis csak az erősítő részét használom, mint PC hangszóró.

Amúgy meg haverom elég kötözködő típusú, azt a két hibát találta rajta, hogy a DivX filmek listázásakor nincsen ékezet illetve, hogy az a "baja", hogy a kishangszórós rendszerekhez képest túl nagy a hangszórója, viszont az állványos hangszóróhoz képest meg pici, és ezért "se ilyen, se olyan". De a hangzására azt mondta, hogy "tényleg nagyon egyben van".
Egyébként a Samsungnak is van ennek megfelelő rendszere, ha esetleg az szimpatikusabb márka: Samsung HT-D423H, bár én az LG-t jobbnak tartom. Használati útmutatót is találsz mindkét termék hivatalos oldalán, megnézheted mindegyik részletes leírását hogyan működik, mik a beállítások.

http://www.diesel.com

(#11109) harry válasza PowerBuldog (#11100) üzenetére


harry
veterán

Sajnos pont azaz ár, ahol nincs igazán ajánlott hangfal.
10k-ért lehet kapni Genius 1255a hanfalat, ami az árért nagyon jó, én elégedett vagyok vele, és nekem nem hiányzik a külön mély (pedig alapvetően abban gondolkodtam én is), sőt, megtanultam értékelni a magasabb hangtartomány szépségét is. Van elején jack ki/bemenet.

20k körül vannak az Edifier R1600T és R1900TII (jól mondom?) falak, értelem szerűen egy szinttel komolyabbak. Előbbinek kicsit több a mélye, pár ezressel drágább is.

25k fölött (/körül?) vannak ajánlott Edifier 2.1 rendszerek.
Ajánlott 2.1 nincs is igazán olcsóbban, egyszerűen nem szólnak szépen, puffog a mély, nincs közép-magas, az említett sztereó szettek verik őket minden téren.

Mod: most nézem, hogy kicsit elbambultam, és már mindenki írt neked, de most már mindegy :D

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11110) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

És az Edifier E3350-ről van esetleg valami tapasztalat?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11111) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

En ma megyek atvenni a Kraun excellent music 2.1 -es keszletet. Estere keszitek kepeket es nemi leirast rola...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11112) PuMbA válasza PowerBuldog (#11110) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs, de eléggé dizájncucc kinézete van. A dizájnhangfalaknak meg nem a hangzás az erőssége.

(#11113) _tRebroN_ válasza Lalikiraly (#11111) üzenetére


_tRebroN_
tag

akkor a majdani tesztből kimarad a SAL10-es:)

[ Szerkesztve ]

(#11114) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Ez a Genius 1255A tényleg nagyon szépen szól még fos mp3-mal is! Ajándék lesz, de gondoltam kipróbálom, és most majd gondolkodhatok, hogy magamnak mit vegyek, mert ennek is rohadtul szép a hangja, csak a design nem jön be. 1255A :R 11k :Y

(#11115) R.U.Z.S.I válasza HUAFBANDITA (#11114) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

Én meg azt tapasztaltam, h fos minőségű mp3-nál jobban hallani a hibákat vele. Van olyan mp3-am ami pattog helyenként és korábban nem vettem észre. Visszahallgatva a régi hangfalammal, azért ott is hallható, de az jóval halkabban csinálja, azért nem tűnt fel korábban.

(#11116) PowerBuldog válasza R.U.Z.S.I (#11115) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az Edifier t1900tii vel kapcsolatban annyit még meg tudnátok mondani, hogy fülhallgató kimenet van-e rajta? Néztem róla videó tesztet, de mintha nem láttam volna rajta. Pedig Az fontos lenne nekem.
sorry, nem válasz akart lenni, csak mobilon félrenyomtam

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11117) beci válasza Laca19 (a) (#11108) üzenetére


beci
őstag

Samsung párti voltam mindig,de most vettem egy LG 3D tv-t,ahhoz passzolna.:)
Esetleg azt lemérnéd nekem,hogy mekkora az álló hangfalak talp szélessége?
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11118) Gampa válasza PowerBuldog (#11116) üzenetére


Gampa
aktív tag

Nincs! :(

(#11119) R.U.Z.S.I válasza PowerBuldog (#11116) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

A korábban ajánlott 1255A-nak viszont van. Engem is a külseje riasztott el eleinte :) , de végül nem bántam meg, h megvettem. Esetleg az 1800A külsőre lehet, h jobban fog tetszeni.
Annak viszont annyi hátránya van, h a csipogója nem olyan jó. A 2 nagyobb hangszóró mellett halkabb és feltekerve a treble potit, észrevehetően nem szól olyan szépen, mint az előző. De ha inkább a basszust szereted és nem tekered fel nagyon a magasat, ez is szépen szól.

(#11120) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Vettem egy Samsung [TV-t]. Mindent visz a média lejátszó része, így eltakarítanám a felkonvertálós házimozit, hisz a TV innentől kezdve média centerként funkciónál. Kérlek segítsetek erre valami 2.0-ás, vagy 2.1-es aktív hangfalszettet találni. Mely kimeneteit lehet a TV-nek e célra használni? Csak a fejhallgató, és a digitális optikait?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#11121) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik, de nem találtam külön topikot neki, főleg nem olyat, ahol élet is van :)
Tehát: szeretnék venni egy kicsi, hordozható hangszórót telefonhoz.
Elvárásaim:
- kompakt méret, laptoptáskában férjen el
- beépített akksija legyen, amit kábellel csatlakoztatva tölthetek, tehát ne ceruzaelemes legyen
- 3.5 jack-en vagy bluetoothon keresztül kommunikáljon, legjobb lenne, ha mindkettőt tudná
- méretéhez képest jó hangzás, illetve megfizethető ár (5000Ft körül)

Tippek? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#11122) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Na meg is van a Kraun excellent music 2.1 es settem :)

itt vannak képek róla!

Jó telljesítménye van. És nagyon nagyon tud szólni. Még járatás van. Fél hangerő is nagyon kellemes már :) Majd írok róla cikket.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11123) Vimi 90


Vimi 90
tag

Sziasztok!
Esetleg valakinek van Sonic Gear EVO 5-ös hangrendszere? véleményezze már nekem valaki...

(#11124) harry válasza rizso (#11121) üzenetére


harry
veterán

Haverok közül páran használnak ilyet, kis mérete ellenére valóban nem rossz: [link]
Össze lehet "nyomni", van hozzá jack bemenet, meg talán usb, ha kettőt veszel össze is kötheted őket, meg mit tudom mi egyéb, honlap: [link], Video: [link]

De nincs igazán összehasonlítási alapom, csak gondoltam ennyit megosztok.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11125) Lesliegold


Lesliegold
tag

[E] kérdésben kérném továbbra is a tanácsaitok. Közben találtam egy [S330D]típusú terméket, ami optikai bemenettel is bír, és elvileg a TV-mnek van ilyen optikai kimenete. Ez most 30K, (bár még ennyit sem akartam szánni rá) és ha azt mondjátok mindenképp az optikai kimenetre tegyem, akkor ennél van jobb vétel ezen az áron, vagy alatta?
Bár még azt sem tudom, mit vesztenék, ha nem az optikai kimenetre vennék 2.1es aktív hangfalszettet. Segítsetek dönteni legyetek szívesek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#11126) Teaway válasza Lesliegold (#11120) üzenetére


Teaway
veterán

"Mely kimeneteit lehet a TV-nek e célra használni? Csak a fejhallgató, és a digitális optikait?"

Szerintem a digitális optikait nem.

Részlet a használatiból:
"További beállítás: (csak digitális csatornák esetén) >SPDIF-kimenet > Audioformátum: digitális tv-adás vétele esetén kiválaszthatja a Digitális Audiokimenet (SPDIF) formátumot"

A médialejátszót egy szóval sem említi, de ki tudja...ki kéne próbálni.

Nincs itthon csokid??

(#11127) beci válasza Teaway (#11126) üzenetére


beci
őstag

Szerintem simán használhatja.
Az optikai audio kimenetet akár erősítőre,vagy aktiv hangfalszettre rákötheti.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11128) Laca19 (a) válasza beci (#11117) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

20cm-es átmérőjű, itt vannak a részletes adatok. Műszaki leírás/Méretek almenü.

Leírnád nekem, hogy milyen 3D TV-t vettél? Játszol-e rajta, ha igen milyen bemenetet használsz, és hogy tapasztaltál-e rajta input lagot?

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#11129) beci válasza Laca19 (a) (#11128) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Egy LG LW5590-et vettem,42colost.
Hdmi kábellel kötöttem össze a pc-vel,ezen keresztül nézem a filmeket,ami a pc-n van.
Sajna játékkal kapcsolatban nem tudok segíteni,nem szoktam játszani.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11130) rizso válasza harry (#11124) üzenetére


rizso
addikt

Ezt én is néztem, elég jónak tűnik. Egy bajom van vele, hogy nagyon pattog...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#11131) Lesliegold válasza Teaway (#11126) üzenetére


Lesliegold
tag

Pedig azt mondják ez tuti megy, ahogy [beci] is mondja...[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#11132) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok,

melyiknek van szebb hangja? (rock/klasszikus főleg)

Genius SP-HF 1255A
Sony CMT-CP101

Csak a hangminőség érdekelne, a Sony kazettás, cd-s részét nem használnám.

Előre is köszönöm.

(#11133) Szupernova


Szupernova
csendes tag

Megérkezett pénteken az Edifier r1900II hangfal :)

(#11134) Teaway válasza Lesliegold (#11131) üzenetére


Teaway
veterán

De te nem DTS-t akarsz belenyomni, hanem 2.0 / 2.1-et...

Nincs itthon csokid??

(#11135) harry válasza DrGonzo22 (#11132) üzenetére


harry
veterán

Nos kétlem, hogy sokan tudnánk összehasonlítási alappal szolgálni mindkét cuccot illetően; de többünknek van ilyen genius hangfala, ami ezért az árért egy nagyon ajánlott termék. Én elégedett vagyok vele, persze 10k-ért nem kell csodát várni, de nekem megfelel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11136) (á)dinka


(á)dinka
csendes tag

Melyiket ajánlanátok trance zenékhez és filmekhez egyaránt? A Genius SP-HF1800A-t, vagy a Genius SP-HF 800 Pro-t? És miért?

[ Szerkesztve ]

(#11137) (á)dinka


(á)dinka
csendes tag

És a mátsodik kérdésem az lenne, hogy 10-20ezer érékben inkább 2.0 háromutas hangfalat, vagy hifit éri meg venni? A hifik többsége szól olyan jól, mint egy 2.0 háromutas? Vagy talán jobbanszól?

(#11138) harry válasza (á)dinka (#11137) üzenetére


harry
veterán

Miért szempont a 3 utas?
20k: a korábban említett Edifier R1900II van ilyen árban, mint ajánlott hangfal. Logikusan gondolkodva, mivel "csak" hangfal, ezért szerintem adott árért többet kéne nyújtania, mint egy komplett hifinek, de majd a többiek pontosítanak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11139) DrGonzo22 válasza harry (#11135) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi, árban ugyanannyiért tudnám megszerezni őket. A Sony egy régebbi (2002) darab, valaha 60 ezer Forint volt újonnan a tulaj szerint - neten utánanézve én is hasonló régi árakat találtam. Tényleg nehéz eldönteni, hogy a 9-10 évvel ezelőtti ár a jobb hangminőségnek, vagy a hi-fi kialakításnak, vagy az elektronikai cikkek áresésének köszönhető.

(#11140) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#11139) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Sony kézikönyve Sajnos a Geniusról nem találtam ilyesmit, pedig úgy egyszerűbb lenne eldönteni, hogy "papíron" melyik jobb.

(#11141) beci válasza Laca19 (a) (#11128) üzenetére


beci
őstag

Na,megrendeltem az LG 2.1-et.:)
Ha minden jól megy szerda csütörtök körül ideér.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11142) (á)dinka


(á)dinka
csendes tag

Amúgy kíváncsi lennék a véleményetekre... most találtam egy kéthangszórós ...technika márkájú... hifit, max. 14w-ot bír el, most kettő 1,5w-os hangfal van benne. vajon megérne 10ezer forintot? van benne aux bemenet, meg távirányító hozzá...

(#11143) Tothgera30 válasza (á)dinka (#11142) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Technika márkájú... itt vérzik el először a dolog. ...14W-ot bír el, most kettő 1,5W-os hangfal van benne... - Itt pedig másodjára. Nem ajánlom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11144) (á)dinka válasza Tothgera30 (#11143) üzenetére


(á)dinka
csendes tag

Akkor azthiszem várok még egykét hónapot (anyagiak), és veszek egy normálisabb Sony hifit. 20-30ért már találok normálisat, ugye?

(#11145) Tothgera30 válasza (á)dinka (#11144) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én anno 30k fölött vettem Philipset. Szerintem a hifis topicban jobban tudnak segíteni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11146) sbkoci


sbkoci
csendes tag

Sziasztok!
Kislányom számítógépe mellé szeretnék valami nem túl gagyi hangszórót. A határ kb 6 - 7 ezer Ft. Ezekről kérném a véleményeteket:
Genius SP-HF 500A
Hercules XPS 2.1 20
Utóbbi nem a Pixmaniától jönne, egy ismerősöm látta külföldön a Geniushoz hasonló áron. Eredetileg 2.0-t akartam, de elképzelhető, hogy megérné azonos áron a Hercules 2.1? :U

(#11147) GaborGh válasza sbkoci (#11146) üzenetére


GaborGh
őstag

Genius 1255A 10k a legolcsóbb 2.0 az ajánlott kategóriában.
Sajnos a 2.1 25k-től elérhető, az alatt nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#11148) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Ráment 2.5 órám, de a lényeget értem :)
Ezekből kellene 1. körben választani

edifier R1600 T (- jelenleg sehol nem kapható Bp-en)
Genius 1255A
Creative-Labs GigaWorks T20 Series II
Genius SP-HF 2020
Edifier R1900TII hangszóró
Behringer MS40
M-Audio AV40

Mire kellene?
Elsősorban: Xbox 360 ill. PC játékokhoz
Másodsorban: Filmekhez és zenékhez

Kulcsfontosságú: az erős mélynyomó és tiszta hangzás fent is lent is
Jól össze legyen rakva, ne legyen szervizigényes.
és nem baj, ha nem akkora, mint egy cipős polc :)
Árkateg: optimális lenne a 20-30 között, de
hajlandó vagyok elmenni 50 e.-ig is, ha az annyival többet is tud.

Mindezek fényében, mit javasoltok?

(#11149) harry válasza Sylver001 (#11148) üzenetére


harry
veterán

Esetleg: [link]
Ha jól tudom, 2.1ek közül ez az első javasolt, itt is többen ezt választották.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11150) redbull86 válasza (á)dinka (#11142) üzenetére


redbull86
aktív tag

Meg ne vedd azt a hulladékot!

Inkább vegyél genius-t 1255A vagy A1800 at de ilyet ne,,. ha csak nem akarsz kiszurni magaddal,.

Esetleg,. philips 2.1 5300 ajánlom,.. erős dög rengeti a falat rendesen!

[ Szerkesztve ]

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.