Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) netreg válasza Soma01 (#36882) üzenetére


netreg
tag

Olvastam egy Powerline tesztet itt. Mondjuk a legjobbak nem is kaphatók errefelé (Trendnet, BT), de itt a TP és a Netgear játszik még.

A TP TL-WPA4220KIT elég jó áron van. Ez AV500. Mivel jobb az AV600? Stabilabb talán? A sebesség nagyon nem számít, 4Mbps internetről beszélünk!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36902) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni egy vezeték nélküli hálózat normális működéséhez.
Van két tp link tl-wr740n router amit szeretnék összekötni wds-n keresztül a jobb wifi lefedettség érdekében.
Wds a nem kívánt kábelezés miatt kell,kérdésem az,hogy mekkora távolságra tehetem a két wds routert egymástól,hogy ne legyen net probléma?......antenna szórási tulajdonságától függ?

(#36903) netreg válasza Soma01 (#36883) üzenetére


netreg
tag

A H1-H3 nem látja jól egymást. Egyrészt van 1-2 fa köztük, másrészt a H3 nem teljesen sík homlokú és az utcához közelebb esik egy része (H1 felé eső), ami betakar a másiknak (H1-től távolabbi).

Amúgy az ötlet majdnem jó. Elvileg találnánk olyan pontot a falon vagy a tetőt, ami besugározható H1-ről, de attól még a 4 apartmanba le kell vinni a netet, ami ráadásul külön villanyon van, tehát a Powerline is kizárt. Kábelezni ugye itt sem lehet.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36904) Soma01 válasza netreg (#36901) üzenetére


Soma01
veterán

Stabilabb a V600. Legalábbis a smallnetbuilder teszt szerint. Meg persze gyorsabb is. De ami ugyan azon a távolságon gyorsabb az távolabb is ad még jelet, így stabilabb.

(#36905) Zoli1222 válasza mezis (#36898) üzenetére


Zoli1222
őstag

Rendben köszi! Akkor ez lesz! :R

(#36906) mezis válasza Csongeee10 (#36902) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Első közelítésben kb félútra. Már csillapításban mérve az utat. Aztán majd meglátod. Nem lesz bonyolult az áttelepítés. :D

Az éteri viszonyokról (szomszédokról) elég jól lehet tájékozódni pl egy InSSIDer-el felszerelt lapossal vagy okossal.

mezis

(#36907) Soma01 válasza netreg (#36903) üzenetére


Soma01
veterán

#36878-ra mit mondasz?

Ha a powerline egyáltalán szóba jön, az véleményem szerint is csak egy épületen belül lehet.
Csak arra gondoltam, hogy a H3-ra is AP kellene és onnan utp-n be az épület belsejébe.
H3 épületban a másik oldalon is vannak szobák ahová kell lefedettség?

Az Ubi-s eszközök tényleg jók, de szerintem olyan technikai jellemzőkkel bírnak más eszközök is pl. TP, vagy Mikrotik. Vagy kiegészíthetőek olyan antennával ami pont megfelel. pl. 120-as, 60-as nyílásszöggel. De ha létezik olyan eszköz ami egyben tudja a megfelelő nyílásszöget, akkor azt kell használni. De a túl széles sem jó, mert gyengül a vétel.
Mondjuk az Ubi híres a megbízhatóságáról is, szóval ha van rá pénz, azt kell venni. Szóval csak azért mondogatom, hogy más eszköz is szóba jöhet, hogy olcsóbban kijöjjön a hálózat.

Mondjuk tervezni kellene először aztán megnézni, melyik eszköz a legjobb. Tehát milyen nyílásszög lenne az ideális. Ami nem is túl széles és nem is túl keskeny.

(#36908) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok

Mobilnet jelet szeretnék felerősíteni illetve stabilabbá tenni.
Ebben szeretnék segítséget kérni. Milyen lehetőségek vannak?
Jelenleg telenoros hipernetes stickem van.
Gondolom kell egy másik stick amin van külső antenna csatlakozó.
Milyen fajta lenne jó? Antennából milyet javasoltok?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#36909) netreg válasza Soma01 (#36904) üzenetére


netreg
tag

Igaz. Csak az a fő gond, hogy nem tudja a WiFit. Jó lesz a 4220KIT.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36910) Soma01 válasza netreg (#36909) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet jobb, hogy nem tudja. Mert egy külön AP jobb lefedettséget biztosít. Ha tudna Wifi-t akkor azzal is lenne bajod pluszban.
Házon belül vagy legalább egy folyosón belül szerintem jó lesz a powerline. Powerline range extender nincs véletlenül? ;]

Eddig ahol láttam kiépített Wifi-t az mind a folyosón AP-kal volt megoldva. Ettől függetlenül biztosan lehet máshogy is. Nekem volt kívülről besugárzós hálózatom, de nem ment be mélyen a lakásokba. De az ablaknál és az első szobában jó volt a vétel. Nagyon bonyolítani sem szerencsés a hálózatot, ezért gondolok arra, hogy a range extender-eket ki kellene hagyni. Minél egyszerűbben kell megoldani. E szerint kell tervezni.

Pláne, ha H3 másik oldalán is vannak szobák. De a legtutibb az lenne ha kipróbálnád. Fel kellene rakni egyet úgy ahogy gondolod a H2-re, és egy laptoppal végigjárni, hogy milyen a vétel.

(#36911) netreg válasza Soma01 (#36907) üzenetére


netreg
tag

Mit mondjak? Azt én írtam.:D

Igen vannak, de azt mondják most, hogy nem lényeg. Jusson be a jel és kész. Ha meg már bejut egy belsőleg elhelyezett Range Extender tovább tudja vinni. Vagy apartmanonként egy Powerline, mint a másik házban.

Meglátjuk. Remélem a TL-WA7210N a 60 fokos nyílásszöggel ilyen közelről (max. 10m) is jó lesz még. 11m szélesség, 5,7 magasság. Határeset. Ahová takar, ott biztosan lesz jel. A TPnek nem találok ennél szélesebb antennát.

Ezért tetszett meg az Ubi szektorja, ami 90 fokot fog át. Csak kicsit sok egy "egyszerű" antennáért.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36912) mezis válasza n.gab (#36908) üzenetére


mezis
nagyúr

A mobil interneted szeretnéd a WiFi 2,4 GHz-es sávjában sugározni ?
Vagy már a mobil térerővel is gondjaid vannak ?

mezis

(#36913) n.gab válasza mezis (#36912) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem szeretném sugározni.
Erősebb és stabilabb jelet szeretnék kapni.
Sajnos otthon csak mobil internettel tudok játszani mert a kábelesen sokan vagyunk és nagyon pinggel.
A mobil internetem meg 100 körül pinggel de az se stabil. Sokszor ugrál a ping és szaggat.
Ezen szeretnék javítani.

(#36914) mezis válasza n.gab (#36913) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a térerő meg van stabilan, akkor csak annak a toronynak az "upgrade"-je gyorsítana, amelyikhez csatlakozol. Meg rajtad kívül még sokan mások. (Általában magasak ezek a tornyok, de ha nincs tériszonyod..... :DDD ;] )

mezis

(#36915) n.gab válasza mezis (#36914) üzenetére


n.gab
aktív tag

:DDD
Akkor antennával nem tudom még jobbá tenni,hogy stabilabb legyen?
Hogy ne váltakozon a ping ennyire? Stabil legyen.

(#36916) BDave válasza Gubek-Einste (#36900) üzenetére


BDave
őstag

Cisco EPC3925 router van használatban.

(#36917) mezis válasza n.gab (#36915) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerő, nagyobb nyereségű antenna csak egyik kelléke a kapcsolatnak. Ha sokan kapcsolódtok, hiába van elegendő térerő, a kiszolgálás lassabb. Ezt a kiszolgáló egység bővítésével lehet gyorsítani.
(Vagy a torony tetején minden antennát beforgatsz magad felé, hogy a többieknek ne jusson csak egy kevéske már a térerőből is... :DDD )

Ha mégis kicsi térerőt jelezne a mobil kapcsolatod, kísérletezhetsz akár egy fém tésztaszűrővel is. :K

(Nekem egy kisebb kartonlap egy "pálcikát" javított a térerőn, így stabilan kb 20/6 MBps a 3G-s kapcsolatom.
Csak annyi a funkciója, hogy pár cm-el távolabb tartja a faltól a stick-et.)

mezis

(#36918) Soma01 válasza netreg (#36911) üzenetére


Soma01
veterán

Vehetsz egy külön 120-as antennát is. Van azon az AP-n RP-SMA csati.

(#36919) n.gab válasza mezis (#36917) üzenetére


n.gab
aktív tag

Oké!
Majd próbálkozok.
Akkor a külső antennának nincs értelme! :(
És ha kirakom a szobán kívülre a sticket a szabadba? Attól lehet, hogy jobb lesz?
Vagy semmi értelme,hogy bent van vagy kint?

(#36920) And válasza n.gab (#36919) üzenetére


And
veterán

Nagyon is sokat számíthat, ha falon kívül helyezed el, csakhogy ezek nem kültéri kivitelű eszközök. A tartós hideget, fagyot, nedvességet és hőséget garantáltan nem fogják szeretni.

(#36921) mezis válasza n.gab (#36919) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a Win7 (és talán a Linux is) a WiFi kapcsolatoknál néhány fehéren világító pálcikával, körcikkel jelzi a térerőt. Nálad ez hogy néz ki ? Fehéren világít minden oszlop (körcikk)
És pl egy sebességteszt milyen értékeket ad ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36922) n.gab válasza And (#36920) üzenetére


n.gab
aktív tag

Csak addig gondoltam még játszok.
Vagy bemegyek a telenorhoz és megkérdezem van-e nekik más fajta.

(#36923) Gyurka6 válasza n.gab (#36919) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Egy kisebb parabola a fejének a helyére tedd a stick-et, állítsd irányba és
meg leszel lepődve. (Ofszet tükröt célszerű fordítva tenni, így könnyebb a
földi, "egyenes" irányt beállítani). Nyilván szerintem.

Gyurka

(#36924) n.gab válasza mezis (#36921) üzenetére


n.gab
aktív tag

Azt hiszem 4 csík van. De az mind fehér.
Sebességet ha otthon leszek majd megmérem.

(#36925) n.gab válasza Gyurka6 (#36923) üzenetére


n.gab
aktív tag

Ezt szívesen kipróbálnám csak nem igazán tudom honnan szerezzek parabolát. :F

(#36926) And válasza n.gab (#36925) üzenetére


And
veterán

Elméletben ugyan szépen hangzik ez a parabolás megoldás, de a gyakorlatban azért problémás:
- ugyanúgy kültérre kell vinni a stick-et, ami nem vízálló (és az USB csatlakozója sem az),
- egy másfajta fejhez tervezett tükör fókuszpontjába csak gányolva tudod feltenni az adaptert,
- ki kell találnod a megfelelő polarizációt (a stick helyzetét),
- rögzítened kell valahol a parabolatükröt,
- el kell találnod a megfelelő irányt, ami még primfókuszos tükörrel sem egyszerű, hát még ofszet-kivitelűvel.
Egyébként a legfőbb gond még mindig a kültérre helyezéssel van, hiszen a parabolás macera egyéb nehézségeit az akaraterő még csak-csak legyűri valahogy ;].

(#36927) n.gab válasza And (#36926) üzenetére


n.gab
aktív tag

Haveroktól próbálok parabolát szerezni. Hátha.
Úgyis csak alkalmattán lenne kint a stick ha játszok.

(#36928) netreg válasza Soma01 (#36918) üzenetére


netreg
tag

TP-re gondolsz? Hol láttál ilyet? Nem láttam a termékek között. Persze nem fontos TP-nek lennie. Előny a mostani kiépítésben, hogy kompakt az egész. Ha a széleken gond lesz, mert a közelség miatt nem lesz elég a 11m átfogás, akkor tennék rá külső antennát.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36929) netreg


netreg
tag

Ha TV antenna póznájára szerelem az egyik 5GHz-es P2P WiFi átjátszót, fogja zavarni a TV-t vagy viszont a két jel? Az antenna függőleges része kb. 1,5m magas, a TV antenna a tetején van, a TL-WA7510N meg úgy középtájra kerülne egy nanobrackettel.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36930) mezis válasza netreg (#36929) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem valószínű.

mezis

(#36931) mezis válasza n.gab (#36925) üzenetére


mezis
nagyúr

Mondom, setét éjszaka osonj be a konyhába,....
:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36932) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 150Mbps Wireless N Adapter a gépemben.
Lehetséges, hogy nem bírja a UPC-s 120Mbites netet? Ha kábelen csatlakozom a netre simán megy 120-124Mbps-el, ha vezeték nélkül akkor össze-vissza mutatja a speedtest! 10-30-40Mbps körüli értékeket mér. Meg sem közelíti a 120Mbitet.

(#36933) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene !

Az otthoni hálózatom a következőkből áll:
T-home speedport 724v gyári szofttal csatlakozik a netre, és csinálja a dhcp-t
A hálózatra lan-lan összeköttetésben be van téve még egy dual wifi router fix ip-vel, dhcp forwardingal a ház másik részén lévő eszközök kiszolgálására, és a wifi kiterjesztésére.
Szeretném megoldani, hogy a második router (DD-WRT Tp-Link wdr4900) egyik, pl. a 2.4-es wifi-je csak guest módban működjön, azaz ne engedjen hozzáférést a hálózaton lévő NAS-hoz, megosztott mappákhoz, stb., hanem csak netezni lehessen vele.
Elvileg lehet guest virtuális hálózatot is csinálni, de nekem nem sikerült, mert arra a hálózatra csatlakozásnál is engedi látni a többi helyi megosztást.
Hogyan lenne érdemes ezt megoldani? Vagy lehet máshogy kellene összekonfigurálnom a hálózatot?

Előre is köszönöm a segítséget.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36934) krealon válasza KD6-3.7 (#36932) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van egy TP-Link 150Mbps Wireless N Adapter a gépemben.
Lehetséges, hogy nem bírja a UPC-s 120Mbites netet?
"

Atvinni nem birja teljes egeszeben, ha erre gondoltal.
Egy 150Mbps adapter 150Mbps linken 40-50Mbps hasznos adat atvitelere alkalmas.

A WiFi arra valo, hogy a mobil eszkozok halozati kapcsolatot tudjanak letesiteni.

Ha sebesseg es/vagy megbizhato kapcsolat kell, akkor hasznalj kabelt.

(#36933) envagyok
Mivel a Speedport halozatan keresztul epheto el az internet, igy a TP-ben kell megoldanod, hogy kulon halo legyen, de csak a router IP-jevel kommunikalhasson az a resz.
Nem egyszeru, ha sikerult megoldani, akkor nyugodtan kerekithetsz belole egy terjedelmes logout cikket masok okulasara.

[ Szerkesztve ]

(#36935) KD6-3.7 válasza krealon (#36934) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Rendben, értettem! Köszönöm a választ! :R

(#36936) roonin


roonin
tag

Hogyan lehet több Acces Point -ot összeolvasztani egy SSID alá. Mindegyik AP vezetéken csatlakozik ugyanazon hálózathoz. Az AP-k viszonylag távol vannak egymástól tehát egymás jeleit csak gyengén fogják.

(#36937) n.gab


n.gab
aktív tag

Parabola beszerezve.
Hétvégén próba. :DDD

(#36938) n.gab válasza mezis (#36931) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem rossz ötlet. :D

(#36939) n.gab válasza mezis (#36921) üzenetére


n.gab
aktív tag

Párat mértem egymás után.

Ez meg így néz ki.

(#36940) mezis válasza n.gab (#36939) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem meg így néz ki. A 3 G mellett néha megjelenik egy ki "+" jel is. Amikor meg hagytam falhoz lapulni, azt írta ki, hogy 4G.
A Win7 oszlopocskái laza kapcsolatban van a stick kijelzésével.
Csináltam két sebességtesztet. Ahhoz, hogy ne mind az 5 oszlopnyi térerőm legyen, be kellett dugnom a PC alá.




[ Szerkesztve ]

mezis

(#36941) n.gab válasza mezis (#36940) üzenetére


n.gab
aktív tag

A jel az mindig maxon van. Kivéve a földre rakva. Ott 1 csíkkal kevesebb.
De azért a 21Mbps helyett csak max 5-öt mérek. :F

(#36942) mezis válasza n.gab (#36941) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor nem hiszem, hogy térerő gondod lenne. Talán a tornyod alatt, abban a kis házikóban kell komolyabb hw fejlesztést végezni. :D

mezis

(#36943) Soma01 válasza netreg (#36911) üzenetére


Soma01
veterán

Horizontálisan 60°-os szögben 10m-ről 11,5m-t lehet besugározni. Tehát pont jó lesz, csak jól be kell állítani.
Vertikálisan 30°-os szögben szintén 10 méterről fele ennyit, 5,7m-t lehet lefedni.
Ezt én számolgattam, amit te írtál arra nem jöttem rá, hogy számítás volt, vagy az az épület tényleges mérete. De úgy látom nagyon egyforma amit írtál és amit számoltam.
Ha 90°-ban sugárzol, a térerő jobban csökken majd a távolság növekedésével vagy a falak vastagságával, az útban lévő tereptárgyak árnyékolásával. Jobb ha pont olyan a nyílásszög, mint amekkora kell, mint ha nagyobb lenne.
Ezt most nem az Ubi, mint márka ellen írom, csak az antenna tervezése miatt.

(#36944) n.gab válasza mezis (#36942) üzenetére


n.gab
aktív tag

Mire gondolsz? Milyen hw-re?

(#36945) Soma01 válasza netreg (#36928) üzenetére


Soma01
veterán

Az antenna csatlakozót biztosan észrevetted (5. kép) [link]

(#36946) Soma01 válasza n.gab (#36941) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem Vodás netem van és 12/3.6 Mbps-ot mérek 55-ös pinggel. Ez ugye 3G HSDPA. (Vodának nincs még 4G) De a térerő az maxon van. Volt már jobb is nekem, de ezeknél a technológiáknál az is számít, hogy hányan használnak egy cellát.
Neked mit ír ki a kapcsolódott hálózat típusára 3G, 4G, HSDPA, HSUPA?

[ Szerkesztve ]

(#36947) netreg válasza mezis (#36930) üzenetére


netreg
tag

Kösz, ez megnyugtató. Gondolom a GHz-eket nem zavarják a MHz-ek és viszont.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36948) n.gab válasza Soma01 (#36946) üzenetére


n.gab
aktív tag

HSPA+
Igazából az a legnagyobb bajom vele,hogy nagyon változó a ping játék közbe.
Ezért szaggat.
Tudom,hogy sosem lesz olyan stabil mint kábelesen. De valamit csak lehet rajta stabilizálni?
Ha 80-90 stabil pingem lenne játék alatt annak már nagyon örülnék.

(#36949) netreg válasza Soma01 (#36943) üzenetére


netreg
tag

Azért egyforma, mert én is ismerem a tg(x) függvényt. :DDD

Sajnos nem mértem meg sem a pontos távolságát a két épületnek (ill. a pontoknak, mert a sugárzó nagyjából a gerincnél lesz), sem a beszórandó épület szélességét/magasságát. Remélem elég lesz így.

Igen értem és egyet is értek vele, ezért nem teszek oda multi antennát. Minek 360 fokban szórni, ha csak egy szűk szelet kell nekünk? Ráadásul azok vertikálisan nem túl jók (pár fok általában). Csak itt az a bökkenő, hogy közel vagyunk és nem biztos, hogy az olló eléggé kinyílik... Meglátjuk. Ajánlatot leadtam, ha tetszik nekik, rendelem a cuccokat. Full TP-t adtam. Főleg az ár miatt.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#36950) netreg válasza roonin (#36936) üzenetére


netreg
tag

Azt próbáltad már, hogy mindegyik AP-t azonos SSID-vel nevezed el? :Y

A hand-off a TP Powerline eszközeinél nem túl megbízható, de ez nem hiszem, hogy SSID probléma. Egyszerűen képtelen következetesen a legerősebbre kapcsolódni. Néha úgy tudtam a közvetlen mellettem lévőhöz kapcsolódni WiFi-n, hogy a távolabbit újraindítottam addig (távolról belépve). :DDD

Vagy csak a laptopom antennája/programja ilyen gagyi. Ki kellett volna próbálnom mással is.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.