Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Szeretném a segítségetek kérni az alábbi dologban:

Ha szeretném az asztali PC-m wifi képessé tenni , akkor egy PCI-os wifi kártya vagy egy USB-s "stick" a jobb választás ?
Árban nincs sok különbség.

Köszönöm :R

{。^◕‿◕^。}

(#15002) Claude Leon válasza TuliPanka (#14995) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Jól belefutothattál a régi,olcsó válaszfal megoldásba.
Valószínűleg rabicfalad van, ez annyit tesz, hogy valami fémháló tartja egyben a malterbőr meg mindenféle törmelékből összevarázsolt falat.

Ezen nem túl sok jel jut át, jobban járnál, ha a routerednek találnál olyan helyet, ahol "csak" egy főfalon át sugározhatna :)

(#15003) Claude Leon válasza Dikri (#14982) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A 941-es tp-link, 3 antennás, azért fürgébb is tud lenni.
Vezetéken elbírja a 100Mbitet, rádión 70-80-at, ahogy írják, csak rendes, 300Mbites kliens kell hozzá (nem az 1 antennás n-lite)

[ Szerkesztve ]

(#15004) degu válasza mezis (#15000) üzenetére


degu
senior tag

Semmit nem mondtak az emlitett adatokra.Az elsot meg beprobalhatom /mert ez allitolag minden routernel egyforma/ de a tobbirol nem tok semmit!
Megkerdezem celzottan a muszaki ugyfeltol.
Egyebkent,ha mozgatom/forgatom a routert,vagy az antennat,akkor van,hogy magatol helyreall a helyi halozat.Van jelentosege a router-antenna,es a wifi-adapter terbeli elhelyezkedesenek /egymashoz viszonyitva/?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15005) mezis válasza degu (#15004) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem a NetResview-ot, én az InSSIDer-t használom. Grafikusan is szemlélteti az észlelteket. Installáld, könnyebben fogunk boldogulni.

A routeredről az interneten ezt találtam: ZTE. Van WiFi-je.

Itt [link] meg azt találtam, hogy 2007-ben már piacin volt a W300 verzió.

Úgy tűnik, hogy a 192.168.1.1 címen lehet belépni (hacsak el nem állította a szolgáltató).

? PPPoE-vel vagy dynamic IP-vel kapcsolódsz a szolgáltatóhoz ? Login Name, Password kell hozzá ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#15006) mezis válasza degu (#15004) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt meg valakinek már szeptemberben volt kézikönyve:

"Hekia hozzászólása AlCapone20 (22:13) részére előzmény | privát | 2010.09.14. 14:39 | válasz
Persze levan védve a wifi, de ha elírnám a jelszót akkor nem is csatlakozna, szóval a jelszóval biztos nincs probléma.
A gépen win7 fut.
-------------------------------
Ez lenne az egyik problémám, elfelejtettem leírni, hogy persze először a kézikönyvet tanulmányoztam amiben benne is van, hogy hogyan lehet elérni a kezelőfelületet.. namár most megadja hogy írjam be hogy 192.168.1.1 beírom de nem tölt be semmilyen oldal...
Gondolom ott lehetne megoldani a problémát, csakhát nem lehet elérni.
Többet között azt sem értem, hogy a könyvben miért Tilgin vood 452w van, ha a routerem, amit adtak ZTE
Tudnátok valami segítséget adni, hogyan érjem el a kezelőfelületet? Vagy esetleg máshol keressem a hibát?"

[link]

" You see a box asking your username and password. By default the username for your ZTE ZXV10 W300 router is admin and the password is admin
Enter your username and password and click the log in button to continue"

([link])

[ Szerkesztve ]

mezis

(#15007) degu válasza mezis (#15006) üzenetére


degu
senior tag

Csak a Zutrax P2P.exe ugrik be allandoan,amikor keresem a ZTE-router manualjat?!
Most ez mi a fene? Egy konfiguralo varazslo,ami jo a ZTE-router beallitasahoz? :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15008) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Sziasztok!

Kérdeznék. Van az ablakunkban egy madáretető. Erről hogyan tudnák egy wifis webkamerás képet feltenni a Facebookra vagy az IWIW-re? Van wifi routerem, erről netezek. Ehhez kapcsolódhatna a wifis webkamera.

Ha ki vannak kapcsolva a PC-im, akkor is működjön a webkamera képküldés a Facebookra.

Köszi a választ.

(#15009) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok, mobilinternetet szeretnék megosztani két gép között router nélkül. Találtam leírásokat a neten, de sajnos vmiért nem jött össze a dolog. Az asztali gépen, amin tp-link usb wlan van, illetve egy laptop. Az asztalin xp, a lapin win7 van. Készítettem xp-n egy adhocot, megadtam neki, hogy használhassa az internetkapcsolatát a rácsatlakozó gépek. Lapiról csatlakozok rá, sikerül is, de felkijáltójeles a kapcsolat, azaz nincs net. Miért van ez? Köszönöm

(#15010) zozzoo


zozzoo
csendes tag

Sziasztok!
Ez a router elegendő lenne multizni? (jelenleg 10Mb-es nettel)
És hozzá Ezt a 150-es kártyát, vagy
ezt a 300-as USB-t ajánljátok?

Hasonló árban bármi másra is nyitott vagyok. :)

(#15011) mezis válasza degu (#15007) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem. Az valami Peer to Peer letöltő lehet. Én sem tudtam sehonnan ingyen letölteni ezt a szörnyen titkos dokumentumot. (Volt ahol talán 10$-ért enyém lett volna.) Sok oka lehet annak, ha egy cég ezt nem teszi ki közszemlére. A legvalószínűbb az, hogy nincs mivel dicsekednie.

mezis

(#15012) Gubek-Einste válasza zozzoo (#15010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router megfelelőnek tűnik és az adapterek is. A PCI-E adapter jobb lehet mivel könnyen változtatható az antenna beállítása és erősebb is az antenna de az USB-s viszont könnyen átrakható másik gépbe és egy hosszabbítóval előnyösebb pozícióba is helyezhető. Hasonló árban nem nagyon fogsz semmit sem kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15013) majesco


majesco
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy apró problémám amiben a véleményetekre volnék kíváncsi. Adott egy wifi hálózat amihez csatlakozhatok, nem házon belül van, de használhatom. Nemrégiben vettem egy új notit amivel szintúgy szeretném használni. Ez a noti látja a hálózatot, csatlakozik is hozzá viszont borzasztó lassú és gyenge a net, gyakran meg is szakad.(ezen a gépen Win7 van) Ellentétben a céges notival, amit eddig használtam itthon(ezen Vista van). Ahogy bekapcsoltam anno automatikusan rálépett a hálózatra, és fix 2,5Mbit/s mérek vele folyamatosan, azóta is. Az új notim, mint említettem ha épp nem szakad meg, akkor 300-400as pinggel, használhatatlan sebességet produkál. A két gép egymástól 30centire van... :F
Sokat olvasgattam,próbálgattam, de normális okot nem találtam.
Esetleg valakinek valami használható tippje ha lenne megköszönném!

(#15014) Gubek-Einste válasza majesco (#15013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem is hasonló esettel találkoztam amikor a szomszéd netjére mentem fel akkor az egyik pozícióban nem nagyon látta hálózatot és egyáltalán nem is tudott csatlakozni de ha fél méterrel arrább raktam a gépet akkor állandóan látta a hálózatot és csatlakozni is tudott.

WiFi beállításainál próbáld meg variálni a hálózat típusát (b/g/n), hátha ez segít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15015) majesco válasza Gubek-Einste (#15014) üzenetére


majesco
csendes tag

Köszönöm a tanácsot,de az azért akkor idegesítő lehet hogy a 3éves noti vevője jobb,mint az újonnan vásárolt drága gépé...
Nem tudod esetleg win7 alatt hol wifivel kapcsolatban ilyeneket állítgatni?? (b/g/n), ez sajnos nem tudom mi.
Előre is köszönöm. :R

(#15016) zozzoo válasza Gubek-Einste (#15012) üzenetére


zozzoo
csendes tag

Egy falon keresztül durván 3-4 méterre egymástól jó minőségű, állandó jelet fogna mind a kettő? Főleg ugye a játék miatt érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#15017) And válasza majesco (#15015) üzenetére


And
veterán

Sajnos - ahogy írod is -, ez hardveres adottság. Ezen nem segít a hálózat típusának állítgatása, már csak azért sem, mert azt nem a kliens (esetedben a notebook) szabja meg, hanem a router. Hiába állítod te 802.11b only-ra a wifi-módot: ha a router például G-only, akkor egyáltalán nem tudsz csatlakozni. Az n-szabvány valószínűleg nem jön szóba, ha egy sokéves klienssel is használtad (akkoriban ugyanis még nem létezett a 802.11n).

(#15018) mezis válasza majesco (#15015) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerő pontosabb kijelzésére használd az inSSIDer programot.

mezis

(#15019) majesco válasza And (#15017) üzenetére


majesco
csendes tag

Ez esetben a probléma ugyan nem oldódik meg, de legalább tudom hogy nem nálam a hardverben van a hiba.
Köszönöm a segítséget!
üdvözlet

(#15020) majesco válasza mezis (#15018) üzenetére


majesco
csendes tag

Segíthet meghatározni milyen irányba üljek?

(#15021) degu válasza mezis (#15011) üzenetére


degu
senior tag

Feladom! :W

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15022) Claude Leon válasza majesco (#15013) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Itt nem arról van szó, hogy újabb, és régebbi, mert a rádió nem ezt veszi figyelembe.
2 dolog számít, az antenna megoldása és az eszközök csipje(persze az n szabvány óta már kevésbé).
(Nem teljesen mellékes a notid márkája sem, főleg az antenna megoldása szemontjából)

[ Szerkesztve ]

(#15023) mezis válasza majesco (#15020) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, és a teljes 3D-ben !
Teljesen új "dimenzió" nyílik előtted. Nem csak 5 kis oszlopocska alapján kísérletezhetsz, de azt is látni fogod, hogy amit fogsz, az esetleg nem csak a Te WiFi-d, hanem esetleg az ugyanazon csatornára települt szomszédod. És mindezt szemléletesen, grafikusan is, másodpercenkénti mintavételezéssel.

mezis

(#15024) mezis válasza degu (#15021) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem sikerült bejelentkezned a routered beállító menüjébe sem ?

mezis

(#15025) degu válasza mezis (#15024) üzenetére


degu
senior tag

Nem tudom kezelni-leginkabb ez a problema! :W Meg hogy nincs semmi doksi hozza.
Most pl. reggel ota megy az egesz halozat! Lehet,hogy valamelyik szerver fekudt ki,es nem nalam volt a gond.
Arra nem igazan van eleg idom/kedvem,hogy belemeruljek...
Amig megy,addig orulok... :DDD De koszi a tanacsokat! :R Ha muszaly lesz,akkor igyis-ugyis foglalkozni kell vele...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15026) Pattuska


Pattuska
csendes tag

Olyan problémám lenne, hogy van egy Toshiba L500-u2 laptopom és a munkahelyemén szeretnék netezni. Állítólag az egész épületben van egy wifi kapcsolat amihez megadták a jelszót is. Most , hogy tudok erre én rákapcsolódni? XP-t használok. - hálózati kapcsolatokon belül bogarásztam, de semmit nem találtam. Milyen módon tudnám ezt észlelni és rákapcsolódni?
Elvileg be van kapcsolva a wifi a laptopon. Milyen program kellene ? vagy mi lehet a gond.

(#15027) myprofile


myprofile
csendes tag

Hi!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémára:
Van egy rooterem. Osztom vele a NET-et 3 részre. Két gépen minden okés, de a harmadik gépen folyamatosan fel-le csatlakozik. Felváltva írja ki, hogy "Helyi hálózat csatlakoztatva" és "Hálózati kábel nincs bedugva".
Kipróbáltam másik kábellel és ugyan ez volt a gond. De ha ezt a kábelt bedugom a másik gépbe, akkor ott semmi gondot nem jelez.
A kábel nincs összetekerve sehol, így gondolom ez sem jelent gondot.

(#15028) krealon válasza myprofile (#15027) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ez erosen offtopic, tekintve, hogy vezetek _nelkuli_ atvitelrol szol a tema.
Mindazonaltal szerintem a halokartya doglott be a leiras alapjan. :((

[ Szerkesztve ]

(#15029) myprofile válasza krealon (#15028) üzenetére


myprofile
csendes tag

Huhh! Ezt elnéztem. (mármint a topicot). Bocs mindenkitől.

És köszönöm a választ!

(#15030) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Van-e arra lehetőség, hogy egy erősebb beépített vevőjű géppel kvázi továbbadjam a WiFi-jelet a gyengébb vevővel rendelkező mobil eszközöm számára valami módon, és ha igen, akkor mi a módja? :R
szerk.: Természetesen vezetéknélküli úton(akár Bluetooth, akár WiFi, előbbit a beépített adó/vevő, utóbbit a sebesség miatt preferálnám) továbbítanám, win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15031) krealon válasza CHIPman (#15030) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha biztos eredmenyre torekszel, akkor inkabb valassz egy Range extender/Repeater Access Point -ot. Pl: TL-WA501G, TL-WA601G vagy a nagytesojat TL-WA901ND. :B

(#15032) batt


batt
aktív tag

Valaki erre? Plzzzzzzz

Driver lehet gond a tp link oldalról van a legfrissebb! ha az atheros oldaláról szedem le az jó? Bár maga a kártya nincs a támogatási listán! Egyáltalán ez lehet driver gond?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#15033) laci23-1


laci23-1
tag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Van egy Air Live Wireless-em és egy kábelmodemem amit ugye az internetszolgálltató adott! Szeretném úgy használni a netemet hogy közben wifi is menjen a mobilomon! Ezt hogy tudom megoldani? Be tudok lépni az AP menüjébe csak nem tudom mit kell átállítani! Látja a telefon is a wifit de nem tudja használni a netet! Valaki segítsen légyszi!
S.O.S.
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

még csak most szeretgetem...tanígatom

(#15034) laci23-1


laci23-1
tag

Ja a pontos tipús: WL-5460AP

még csak most szeretgetem...tanígatom

(#15035) turho


turho
őstag

Pár napra kórházba kényszerülök időzni, a sebészeti osztályon, a Szt. István kórházban.
(Nagyvárad tér)
Kérlek, pestiek, segítsetek, ott van-e lehetőség notebook wifivel fizetős netszolgáltatást igénybe venni?
(Mint pl. a Wifizone a III. kerületben...).
A kórház rendszere nem teszi ezt lehetővé.....

(#15036) pystrang


pystrang
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Adott egy TP-LINK WR841N-s wifi router, ha vezetékkel kapcsolódok minden oké, viszont ha wlan-on akkor 56Mbps helyett csak 11Mbps a kapcsolat sebessége vagy kapcsolat nem jött létre címszóval nem is kapcsolódik.Valami 5let esetleg?Köszi

(#15037) krealon válasza laci23-1 (#15033) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ahhoz, hogy tobb keszulekkel is hasznalni tudd az 1 db internet kapcsolatot, wireless router-re lenne szukseged. Az AirLive WL-5460AP egy Access Point, ami a helyi halozatban a kabelek kivaltasat hivatott megoldani radiohullamok segitsegevel.

Wireless router = Router + Access Point :B

Itt egy lista a koltseghatekony routerekrol

(#15038) Daneeka


Daneeka
senior tag

Van egy fórum ahol postolgattam több mint egy évig de mikor az accom összegyüjtött egy nagyobb százalékú warn-t akkor elkezdtem multizni. (párhuzamosan két accról postoltam, mindenki tudta, hogy én vagyok a másik mögött persze, bevett szokás ez arra felé) Később ezért bannoltak. (abba most ne menjünk bele, hogy az oldal egy bizonyos játék online "piacaként" jött létre amivel én soha nem játszottam tehát a légynek se tudtam volna ott ártani, csak a jó társaság miatt voltam)

Miután bannoltak, elkerültem a helyet egy darabig, de mostanában újra megpróbáltam regelni ott egy accot. Nem sikerült.

Az imént TOR "mögül" próbáltam regisztrálni, frissen kreált email címmel. Dinamikus ip címem van itt, router mögül netezek .Nem hiszem, hogy számít de a windows is újra lett téve egy hete kb.

A kérdésem az lenne, hogy a böngészőhöz kapcsolódó dolgok (cookiek stb.) és az ip-címeken kívül mi alapján azonosíthat még egy weboldal? Láthat esetleg hálókártya MAC címet? Vagy ip range banom lehet amibe mindig beleesik amit a szolgáltatóm ad?

[ Szerkesztve ]

(#15039) Kingsouth


Kingsouth
csendes tag

Üdv mindenkinek! Sajnos még kezdő vagyok a hálózatépítés terén és örülnék, ha valaki tudna segíteni nekem egy hálózatot kiépíteni. A helyzet a következő:

Van egy bejövő internet kapcsolat, ami becsatlakozik egy wifi routerbe. Én ettől a routertől kapom a jelet és az internetelérést wifin keresztül. Namármost nem tudom, hogy létezik e olyan router, hogy ezt a jelet vegye wifin keresztül és továbbossza ugyanúgy wifin keresztül egy messzebb lakó ismerősömnek. A lényeg hogy nem a saját gépemmel szeretném továbbosztani a bejövő wifi internetkapcsolatot és továbküldeni wifin keresztül, hanem valamilyen külső eszköz segítségével. Tudna nekem ebben valaki segíteni? Köszönöm előre is..... :))

(#15040) mezis válasza Kingsouth (#15039) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ki lehet alakítani WiFi router - WiFi repeatert, vagy két WiFi-s eszközt WDS üzemmódban lehet működtetni, ha ezt a hardverek, szoftverek lehetővé teszik. Mindkét esetben a router beállításához be kell tudni jelentkezni a router menüjébe.
Vannak routerek, melyek képesek ugyan WDS üzemmóra, de csak a WEP titkosítással.
Általában a sikerhez célszerű azonos gyártó azonos chip készlettel rendelkező WiFi-s eszközeit választani.
A legjobb, ha a router gyári support-jától kérsz tanácsok a megfelelő típusra.

mezis

(#15041) Kingsouth válasza mezis (#15040) üzenetére


Kingsouth
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Abban esetleg tudnál még segíteni, hogy milyen routert (milyen márkát) érdemes venni erre a célra és hogy mit is kell pontosan beállítani benne?

Köszi előre is :))

(#15042) sittes79


sittes79
addikt

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a netvadász cuccot, milyen eszközzel lehetne megosztani több gép között? illetve milyen beállításokat kell eszközölni? lehetséges e egyáltalán?

erről van szó:

http://www.secron.hu/vadasz.html

köszi

(#15043) mezis válasza Kingsouth (#15041) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelenlegi routernek mi a típusa ? Vagy azt is le szeretnétek cserélni ?
Szükséges a minél nagyobb sebesség, vagy elég a pár Mbit/sec (normál internetezés, torrent alig, online játék nem) ?

mezis

(#15044) Kingsouth válasza mezis (#15043) üzenetére


Kingsouth
csendes tag

A jelenlegi router Netgear, de valami régi router lehet, mert folyton megszakítja a kapcsolatot. Nem tudom hogy ezt le tudom e cserélni mert ehhez beszélnem kell a rendszergazdával... De kellene ehelyett is egy uj, meg egy másik jó cucc is, aminek nagyon jó a hatótávolsága és gyors is.... Nem kell a legfullosabb, mert minél olcsóbban szeretnénk kihozni ezt az egészet, de mindenképpen jóminőségű és nagy hatótávolsűgú rotereket szeretnék....

(#15045) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok
Mióta a Win7 van fent a gépemen, nem tudok vele az SMC routeremhez csatlakozni, csak a TP-Linkhez. Az SMC routeren-n WPA-PSK titkosítás van beállítva, mert a párom laptopja nem tudja a WPA2-t és az én laptopomon pedig WIN7 alatt WPA-PSK titkosítást nem is találok lehetőségként, WPA-Personal van és abból csak az AES vagy a TKIP van... lehet ez a gond?
Amíg XP volt a gépemen simán ment a csatlakozás mindkét routerre.... Sőt Linux alól is simán megy még most is, de van amikor WIN7 alól kellene az SMC-hez csatlakoznom...
IP6-ot már kikapcsoltam, nem az kavar be...

scanman

(#15046) Gardo


Gardo
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem:

megoldható az valahogy, hogy két különböző IP címet kapjon a 2 gép. Adott a UPC net, egy Netgear VPN824 v2 router, egy asztali PC és egy Notebook, ami wifi -vel kapcsolódik.
Ennek a 2 gépnek szeretnék különböző IP címet. Van valami megoldás? Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#15047) kali válasza Gardo (#15046) üzenetére


kali
legenda

gondolom akkor nem a router által kiosztott ip címekre gondolsz?!?! mert azok ugye nem azonosak!
milyen upc csomag? mert fp 30 és attól felfelé alapban adott a 3 különböző ip cím lehetősége!

(#15048) Gardo válasza kali (#15047) üzenetére


Gardo
tag

FiberPower 30. Lekértem a neten mindkét gépen az IP címet és megegyezett.

Ugyebár a UPC által adott modemből megy az UTP kábel a routerba, abba pedig megy az asztali PC, a notebook pedig értelemszerűen wifivel kapcsolódik a routerhez.
Jelenleg ez a helyzet. Hogy lesz ebből 2 különböző IP?

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#15049) sittes79


sittes79
addikt

Segítség: :O

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a netvadász cuccot, milyen eszközzel lehetne megosztani több gép között? illetve milyen beállításokat kell eszközölni? lehetséges e egyáltalán?
erről van szó:
http://www.secron.hu/vadasz.html
köszi

(#15050) mezis válasza scanman (#15045) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A WPA stimmel, PSK stimmel. Már csak azt kell megnézned a routeredben, hogy AES vagy TKIP. Vagy próbálkozni e kettővel.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.