Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) unknownerror válasza mezis (#56000) üzenetére


unknownerror
tag

Szia!

10 és 100 megabit-esre áll át az antennán a link. Ez szerintem kábeles ethernet az antenna szemszögéből, max a tornyon lévő dolgok zavarhatnák, már erre is gondoltunk. FM, GSM cuccokat látni rajta többnyire, meg dobantennákat, gondolom pont-pont nagy frekin.

(#56002) mezis válasza unknownerror (#56001) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak antenna és nem fejegység (antenna + elektronika) ?

mezis

(#56003) unknownerror válasza mezis (#56002) üzenetére


unknownerror
tag

Mi egy egységnek hívjük az antennát, de lehet az rocket m5 + antenna, vagy egy powerbeam. Nyilván jelen esetben a rocket M5 LAN interfésze áll 10megabitre át. Mintha csak lebeszélték volna a switch-el, hogy én tudok 1000M full duplexet, te meg 10 full dp-t, legyen akkor 10M fd a link, ok? ok.

Kábel nem tud mozogni, nincs megszakadva, bár már erősen erre terelődik a gyanúm. Hisz ToughCable csere után 1 évig biztos jó volt.

(#56004) mezis válasza unknownerror (#56003) üzenetére


mezis
nagyúr

A torony földelése rendben ?
A saját földelésetek rendben ?

mezis

(#56005) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy állandóan "elmegy" az otthoni wifi (2-3 óránként). Ha a (Tenda) routert újraindítom, akkor megoldódik a probléma.
Kérdésem az lenne, hogy milyen beállításokat érdemes megnézni, változtatni, vagy hogyan lehetne a probléma forrását megtalálni?

(#56006) mezis válasza f(x)=exp(x) (#56005) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#56007) f(x)=exp(x) válasza mezis (#56006) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:R :R :R

(#56008) kuyarashi válasza kuyarashi (#55998) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mire kell odafigyelni áramköri jeltovábbító vásárlása esetén? Esetleg tudnátok konkrét típust ajánlani? Nem szükséges, hogy wifi-s legyen.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56009) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#56008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen HomePlug AV2 támogatású legyen.

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56010) kuyarashi válasza Gubek-Einste (#56009) üzenetére


kuyarashi
őstag

Párban úgy 20.000 Ft.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56011) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#56010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-PA8010 talán jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56012) kuyarashi válasza Gubek-Einste (#56011) üzenetére


kuyarashi
őstag

Találtam aprón bontatlan TP-Link AV1000 PLC (TL-PA7010P) powerline-t jó áron, de valószínű nem fog működni a dolog, mert a kérdéses helyiségek külön fázison vannak.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56013) mezis válasza kuyarashi (#56012) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress tovább.
A kapcsolat, jó működés egyébként szerencse dolga.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56014) Goldmember01


Goldmember01
tag

Sziasztok! Van egy problémám és nagyon tanácstalan vagyok ezért fordulok hozzátok.

Van két gép a háztartásban, az enyémre van kötve egy TP-Link router és így csatlakozom a netre, van ugye wifi is ezáltal és a másik gépen eddig egy Linksys usb adapterrel tudtam csatlakozni a netre. Megjegyzem, hogy tegnap előttig a két gép, ami használatban volt az egy 7 éves és egy jó 10-12 éves gép volt, mindkettőn win7 futott. A 7 éves gép lett a másodlagos, amihez csatlakoztattam a Linksys USB adaptert és frissen telepítettem a win 10-et. A problémám az, hogy sehogy sem tudok csatlakozni a netre azon a gépen és elfelejtettem már, hogy mit is kell csinálni, hogy működésre bírjam az adaptert de lehet ha emlékeznék sem segítene, mert ez már win 10. Eddig annyit csináltam, hogy az alaplap gyártójának az oldaláról leszedtem drivereket köztük a lan drivert is (https://www.asrock.com/mb/Intel/B75%20Pro3/#Download -> innen többek között a Realtek Lan driver ver:1002 is) és fel is telepítettem őket. (értelemszerűen azon a gépen töltöttem le, ahol van a router meg működő internet is). Mi a teendő ilyenkor?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#56015) Goldmember01


Goldmember01
tag

Sajna szerkeszteni már nem enged, Linksys supportal beszéltem és ez már egy elég régi Wireless-G USB Network Adapter és nem adtak ki win 10 drivert hozzá. Annyira nem értek ehhez, hogy most már azt sem értem, hogy eddig hogyan volt internet kapcsolat a másik gépen ezzel a Linksys USB adapterrel, mikor a router TP-Link márkájú. Ez azt jelenti, hogy nem muszáj TP-Link USB adaptert vegyek most, hogy tudjak netezni a másik gépen? Ez esetben tudnátok ajánlani egy jobb fajta de mégsem drága USB Wifi Adaptert, amivel működne?

(#56016) Goldmember01 válasza Goldmember01 (#56015) üzenetére


Goldmember01
tag

https://www.arukereso.hu/halozati-kartya-c3658/tp-link/tl-wn722n-p38564617/# ezzel megoldódna a problémám? Ráadásul TP-Link routerem is van, habár mondom nem tudom, hogy a router meg az usb adapter kompatibilis e kell legyen bármilyen szempontból is. Azt tudom, hogy Wifi-m van, mert telefonnan tudok rá csatlakozni.

(#56017) kuyarashi válasza mezis (#56013) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. Azt hiszem ennél is oda kell figyelni a kompatibilitásra.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56018) vbbb


vbbb
őstag

Üdv! Van egy nem túl delejes belső antennás kábel modemem amit már a 2.szobában is alig lehet fogni. Kint is szeretném használni az internetet, van valamilyen jelerősítő ill. router ami képes elég erős és stabil jelet továbbítani akár kintre is? It olyan 20m-ről lenne szó maximum a kábel modemtől számítva.

[ Szerkesztve ]

(#56019) Gubek-Einste válasza Goldmember01 (#56016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell ugyan attól a gyártótól származónak lennie a router-nek és a wifi adapternek.
Milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56020) Gubek-Einste válasza vbbb (#56018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú a kábel modem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56021) Goldmember01 válasza Gubek-Einste (#56019) üzenetére


Goldmember01
tag

TP-Link, amilyen mostmár az USB adapter is, elugrottam a media marktba és bevettem egy olyat, amit linkeltem arukereson. Ahogy csatlakoztattam a géphez máris lehetett felmenni a wifimre, elég szuper és olcsó volt!

(#56022) f(x)=exp(x) válasza mezis (#56006) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Sajnos nem oldódott meg a probléma, tudok esetleg még mással próbálkozni?

(#56023) Immy válasza f(x)=exp(x) (#56022) üzenetére


Immy
őstag

Nézd meg a router logokat, hátha van benne valaminérdekes.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#56024) vbbb válasza Gubek-Einste (#56020) üzenetére


vbbb
őstag

Sajnos nem tudom megnézni, most tartós ideig nem tartózkodom otthon. Akkor majd visszatérünk rá később. Azért köszi!

(#56025) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!

Szert tettem egy Fritz box 6360 Cable routerre, ennek a bemenete koax alapú az internet szempontjából, akár a UPC-nél. Nálam azonban egy Ethernet kábel van behúzva a DIGI álltal.

A kérdésem, hogy milyen átalakítót kell vásároljak, hogy a bejövő Ethernet kábelből koax legyen?

Elnézést kérek a szakmaiatlan, puritán megfogalmazásért. :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#56026) mezis válasza f(x)=exp(x) (#56022) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami információ kellene az éteredről.

mezis

(#56027) woodworm válasza konikan (#56025) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel a manual nem említi, hogy valamelyik lan portot át lehet állítani wan-ra, ezért sehogy. Ha ethernet végpontod van, akkor egy routerre van szükséged és nem egy hgw-re.

(#56028) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Próbálta már [ezt] valaki "tuningolni"?
Nem szeretnék újat venni,csak pár hétig kellene,viszont ha lehet kicsit erősebbre szeretném ...

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#56029) konikan válasza woodworm (#56027) üzenetére


konikan
aktív tag

A bejövő wan kábelt át lehet alakítani valahogy koax-ra?

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#56030) Gubek-Einste válasza Zaja2 (#56028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit akarsz rajta tuning-olni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56031) Gubek-Einste válasza konikan (#56029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56032) gatter1985


gatter1985
újonc

Sagemcom 3686 a fő routerem hozzá csatlakoztattam egy dlink dir600 as routert a wifi nagyobb lefedettsége miatt, évekig működött is 2db wifi halozatom volt 2 különböző névvel ellátva, jelenleg a dlink routeremnek a wifije nem működik pedig evekig működött. Reset után sikerult annyit elernem hogy ha be van dugva a sagemcom a lan 1 portba van wifi dir 600as halozaton, de ha meg egy portot hasznalni szeretnék akkor megszakad a wifi. telefon ha ra van csatlakozva akkor felkiáltójel van a térerő melett mi lehet a baj?

(#56034) Zaja2 válasza Gubek-Einste (#56030) üzenetére


Zaja2
senior tag

Hogy tobb jelet tudom fogadni. 20 méter +egy 60-as vályog fal között gyönge a jel.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#56035) Gubek-Einste válasza Zaja2 (#56034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége.
Sajnos csak közelebbi elhelyezéssel lehetne javítani a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56036) Gubek-Einste válasza gatter1985 (#56032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IPTV van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56037) hobizoli válasza Goldmember01 (#56015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert volt, mert a Wifi szabvanyt tudja az is, es Win7 alatt volt hozza driver is

Win10-nel masik driver kell, amit ahhoza a cucchoz mar nem adtak ki
azert nem mukodott azzal, mert a gep nem latta azt a regi USB Wifi modult a megfelelo driver nelkul, hiaba volt beledugva

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#56038) Gyurka6 válasza unknownerror (#56003) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy időszakosan előjövő sebesség gond oka volt a kábelköpenyen belül lecsapdó pára, látszólag hibátlan burkolat\tömítés megléte esetén és mégis nedvesség volt beül.

Gyurka

(#56039) Gyurka6 válasza gatter1985 (#56032) üzenetére


Gyurka6
őstag

Öreg (edő) router, kondik kiszáradása, púposodás. pl.

Gyurka

(#56041) gatter1985 válasza Gubek-Einste (#56036) üzenetére


gatter1985
újonc

Igen

(#56042) Zaja2 válasza Gubek-Einste (#56035) üzenetére


Zaja2
senior tag

Naja,sajnos tapasztalatból tudom. Náddal befedett,és abban acéldrótok vannak.
Közelebb nem tudom vinni,mert akkor ki kell tenni az udvarra :D így is az ablakban van.
Na mindegy,azért köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#56043) fecus


fecus
őstag

A garázsomban egy szerver USB-s WiFi stick-el szórja a Netet. Döglődik a stick, még a szervert is megakasztja.
Van másik, de arról kiderült, hogy nem működik AP-ként.
Vennék másikat, de hogyan tudom kideríteni egy bolti (esetleg kínai bolti) WiFi stick-ről, hogy alkalmas vagy nem AP-nak?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#56044) Marci112233 válasza fecus (#56043) üzenetére


Marci112233
őstag

Mondjuk adott terméknek utánanézel a gyártói oldalán? Az általában pontos adatot ír.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#56045) fecus válasza Marci112233 (#56044) üzenetére


fecus
őstag

Utánanéztem párnak, de nem tudom mit keressek. Pl.:
Készülék típusa: WiFi Stick
Frekvenciatartomány: 5 GHz
Max. átviteli sebesség: 433 Mbit/s
Különleges jellemzők: USB2.0, WPA/WPA2 WPS PBC titkosítás WLAN szabvány: IEEE 802.11 a, n, ac

Milyen kódot, jelet keressek?

Vagy ez:
Támogatott szabványok:
IEEE 802.11n
IEEE 802.11 g
IEEE 802.11b
Átviteli sebesség:
11n: akár 150 Mb / s
11g akár 54 Mb / s
11b: akár 11 Mb / s
Frekvencia-tartomány:
2,4-2,4835 GHz
Vezeték-nélküli átviteli teljesítmény:
20 dBm (MAX. EIRP)
Támogatott Modulációk:
OFDM, CCK, 16-QAM, 64-QAM
Támogatott üzemmódok:
Ad-Hoc
infrastruktúra
Biztonság:
64 bit, 128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK (TKIP / AES), szűrő MAC

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#56046) mezis válasza fecus (#56045) üzenetére


mezis
nagyúr

"Támogatott üzemmódok:
Ad-Hoc
infrastruktúra"

Ide kellene még egy AP üzemmód.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56047) hobizoli válasza fecus (#56045) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem raksz oda siman egy Range extender-t?

több drón kell ;P

(#56048) fecus válasza hobizoli (#56047) üzenetére


fecus
őstag

Nem értem. Hová? A garázsba? De melyik hálózatot terjesztené ki?
Vagy azokat rá lehet csatlakoztatni a szerverre?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#56049) Gubek-Einste válasza gatter1985 (#56041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg az IPTV forgalom tesz be neki, olyan eszköz kellene amely IGMP proxy és snooping képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56050) Gubek-Einste válasza fecus (#56048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van rajta LAN port és tud AP módot akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.