Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) btz válasza mezis (#37749) üzenetére


btz
addikt

1. Csatorna. Szomszéd a 6-oson. Más nincs

ⓑⓣⓩ

(#37752) btz válasza dealerman (#37750) üzenetére


btz
addikt

Szerintem ruházzatok be valami külső irányított AccessPointra. Gondolom ha virtuális wifi osztjja a netet egy eszközről akkor feleződik a linksebesség, már ha minden körülmény ideális, ha nem akkor ennél rosszabb

ⓑⓣⓩ

(#37753) mezis válasza btz (#37752) üzenetére


mezis
nagyúr

Cseréld el az egyik routeredet úgy, hogy mind a kettő azonos típusú, azonos verzió számú legyen. Aztám kísérletezz WDS-el.

mezis

(#37754) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok! Sürgős kérdésem lenne.

Rokonom még XP-t használ (régi gépén).
Wifiről szokott netezni, és egyik napról a másikra történt valami... Nem látja a SAJÁT hálózatát. Minden más, környékbeli hálózatot lát, a mobilomról megosztott netet is azonnal... Csak azt nem, amit használt. Másik gép gond nélkül csatlakozik. Routert újra indítottam, gépet is többször... Egyszerűen nincs több ötletem... Letiltás/Engedélyezésen túl vagyok.

Lenne valakinek valami ötlete? Köszönöm.

www.dongosofor.hu

(#37755) btz válasza mezis (#37753) üzenetére


btz
addikt

Hát jah. Csak sajnos nem olyan egyszerű az. Nincs olyan ismerősöm aki elcserélné.
Amúgy lekopogom ma ment tökéletesen mindenféle gond nélkül.

ⓑⓣⓩ

(#37756) btz válasza huszi.gyb (#37754) üzenetére


btz
addikt

Nemlehet hogy rejtettre rakta az SSID-t?

ⓑⓣⓩ

(#37757) huszi.gyb válasza btz (#37756) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nem, mobilom nem ismeri a hálózatot, de látja. :(

www.dongosofor.hu

(#37758) mezis válasza huszi.gyb (#37754) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

1. Töröld az összes beállított WiFi-s kapcsolatot és kerestetsd meg vele ismét az igazit.

2. Töröld a WiF vezérlő driverét és installáld ismét + 1.

3. Archíválás, mentés, partició törlés, XP újrainstall.

mezis

(#37759) blaca83 válasza blaca83 (#37729) üzenetére


blaca83
őstag

Esetleg erre még valaki? :F
Az ajánlott dolog nem oldotta meg a kérdést. :B :(((

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37760) mezis válasza blaca83 (#37759) üzenetére


mezis
nagyúr

Kezd el egy hosszabb böjtöt. Vagyis állítsd le a torrentet. Aztán majd meglátjiuk. Karácsony után.

mezis

(#37761) huszi.gyb válasza mezis (#37758) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszi, az XP reinstallt nem szeretné, ha nem muszáj... :) A többit ki fogom próbálni.

www.dongosofor.hu

(#37762) blaca83 válasza mezis (#37760) üzenetére


blaca83
őstag

A torrent pont nem érdekelne, de netezni azért szeretnék normálisan...! :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37763) Gézengúz válasza blaca83 (#37762) üzenetére


Gézengúz
addikt

Olyan volt már, hogy dobáld le a hülye progikat amiket mellékelnek a Lan hálókártyához és csak a driver legyen fent?

(#37764) blaca83 válasza Gézengúz (#37763) üzenetére


blaca83
őstag

Nincs fent semmi felesleg..! :(

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37765) gabesz114


gabesz114
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van egy Intel Dual Band Wireless-AC 7260 kártya a gépben, elvileg telepítve van a driver, viszont semmilyen wi-fi hálózatot nem talál. WIN 7 32bit, router Linksys E4200. Több telefon és táblagép wi-fin csatlakozik.
Van valakinek ötlete?
Azóta a bluetooth-os billentyűzetet is eldobja a gép.

(#37766) mezis válasza gabesz114 (#37765) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítsd a gyakorlatban is a drivert. (Eltávolítás - újratöltés.)
ÍValamint egyelőre ne használj blutooth-os cuccot a közelében. Majd ha már stabilan működik a WiFi.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37767) gabesz114 válasza mezis (#37766) üzenetére


gabesz114
csendes tag

2-3szor már próbáltam az újra telepítést.

(#37768) yossarian14


yossarian14
tag

Hello!

Lenne egy elméleti kérdésem. Adott egy N-es wifi router, egy N-es eszköz, ami 150 Mbps-ra képes és egy másik N-es eszköz, ami 300 Mbps-ra. Ha a két eszköz egyszerre aktív, akkor a 150-es eszköz visszalassítja a 300-as eszközt 150-es maximális sebességre? Vagy ez a visszalassulós jelenség csak különböző szabványoknál "B", "G" és "N" van jelen?

Nem tudom mennyire érthető a kérdés.

(#37769) And válasza yossarian14 (#37768) üzenetére


And
veterán

Ezen a szinten elvileg egyik kliens sem 'lassítja vissza' a másikat, mindenki a saját képességeinek megfelelően tud csatlakozni. De mivel ezek a sebességértékek csak a fizikai link sebességére vonatkoznak, ezért több kliens egyidejű csatlakozása és adatforgalmazása természetesen visszahat a másik kliens gyakorlati sebességére. Vagyis egy kisebb (150Mbps) linksebességű klienssel az adatcsere hosszabb ideig fog tartani, mint egy nagyobb (300Mbps) sebességűvel, ezért utóbbi kommunikációjára kevesebb idő fog jutni, így az effektív átvitel kisebb bitrátájú lehet, hiába csatlakozik nagyobb fizikai sebességen. A 'lassabb' kliens aktív adatforgalmának hiánya esetén lehet, hogy a csökkenés csak minimális lesz, de ha pl. mindkettő letölt, ahogy a csövön kifér, akkor még egyenlő képességű kliensek esetén is megoszlik a router által biztosított wifi-sávszélesség (hiszen az maximált), különböző fizikai linksebességgel kapcsolódó klienseknél viszont az eloszlás még a legjobb elérhető térerősség mellett sem lesz egyforma.

(#37770) yossarian14 válasza And (#37769) üzenetére


yossarian14
tag

Oké, kösz az infót!

(#37771) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Tegnap megérkezett az Asus N12 D1, és az N14-s adapter. Nem vagyok elájulva a wifi jelerősségüktől, de most abból indulok ki, hogy én csináltam rosszul valamit.

A D-Link DHCP része ÍGY néz ki. A router 1-s LAN portjából megy a kábel az N12 WAN portjába. Az N12 1-s LAN portjából pedig az IPTV-be.

D-Link routeren tiltottam a wifit, az N12-n engedélyeztem, beállítottam... megy a wifi is, az iptv is, DE! :)

- A két nagy antenna ellenére gyenge a wifi jelerőssége. Kb ÍGY néz ki a ház alaprajza. A fentebb leírt beállításokkal három falon át a D-Link erősebb jelet produkál, mint az N12 a nappaliból. Ha az adaptert az ajtóba teszem, akkor 100% a jel, viszont egy fal és egy pár centis pozdorja ajtó miatt kb 60%-ra csökken.

- Az N14-s adapter drivert telepítettem, csatlakoztattam az eszközt. ( A 722N-t addig kihúztam ) Első kattintásra tökéletes, majd a következőnél már iszonyatosan belassul a net. A hibaelhárítás azt írja, hogy a proxy beállítások nem tetszenek neki. Ha kilövöm a "beállítások automatikus észlelését", akkor már nem jön a proxys hiba, viszont a net indokolatlanul lassú. Kihúzom az N14-t, csatlakoztatom a 722N-t, és minden tökéletes ugyanazokkal a beállításokkal.

Várom az ötleteket... :)

www.smart-bus.hu

(#37772) mezis válasza gabesz114 (#37767) üzenetére


mezis
nagyúr

Antennák rendben ?

mezis

(#37773) SztiviVander válasza -Solt- (#37771) üzenetére


SztiviVander
őstag

első körben én odatenném az asus-t a dlink helyére (ugyanarra a csatornára állítva amin a dlink volt) egy próba erejéig, hogy vajon onnan (úgyanabban az irányba elhelyezve) is rosszabb-e az asus. ha igen akkor egyértelműen az asus gyengébb mint a dlink. ha viszont onnan jó a wifije akkor az az egy fal meg az az ajtó mégse olyan simán átjárható mint gondolod, és én az asust tenném a dlink helyére, az szórná a wifit, dhcp is ezen futna, a dlinket pedig kitenném oda ahol most az asus van, összekötni pedig asus lan port - dlink lan port, asus ip x.x.x.1, dlink ip x.x.x.2 , dlinken wifi/dhcp letiltva. mert ha csak nem akarod szándékosan a tv-t különválasztani akkor fölösleges a belső hálózatot átnatolni egy másik belső hálózatra (lan-wan összekötés ugye) és két külön hálózatot csinálni olyan eszközöknek amiknek -gondolom- amugy is látniuk kell(ene) egymást.

(#37774) -Solt- válasza SztiviVander (#37773) üzenetére


-Solt-
veterán

Már megvolt, onnan kb ugyanazt tudja a 2db nagy bumszli antennával mint a D-Link a belső antennájával...

Próbaképpen leszedtem az egyik antennát róla, és rátettem a 722N adapterre... gyengébb volt vele a jelerősség, mint a fele akkora tp-link antennával... :S Tovább ezzel nem szenvedek, nincs értelme, ez ennyit tud... :S

A másik, hogy az N14-s adaptert képtelen vagyok megfelelő működésre bírni... egyszerűen tetű lassú rajta a net, bármit csinálok vele. Megy vissza mindkettő...

Azon agyalok, hogy kipróbálom az 5GHz-t, mert ott senki nem ügyködik a környéken... csak ugye annak a jelerőssége elvileg gyengébb ugye... :S

www.smart-bus.hu

(#37775) sapek


sapek
csendes tag

sziasztok!
kábeles diginet van
ahhoz kapcsolódna 2 pc lan kártyán ill. 1 laptop wi-fi-n. ugye tudja ezt egyszerre 1 router?
köszönöm a választ előre is.

(#37776) kali válasza sapek (#37775) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, alapban 4 lan és sokkal több wlan porton lehet párhuzamosan kapcsolódni egy wifi routerhez.

(#37777) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

WI-FI-n csatlakozok a laptoppal egy Huawei modem-router-re (t-home gyári készüléke, optikai hálózat) és teljesen random módon képtelen néha betölteni más-más oldalakat. X idő után kilép pl a skype-ból és csak csatlakozni próbál, ugyanezt csinálja pl Spotify-jal is.

Nem jöttem még rá a ciklikusságára sem. Kipróbáltam azt is, hogy az okostelefonon töltöttem be azt az oldalt, amit éppen a laptop nem tudott. Gond nélkül sikerült... Szóval olyan, mintha a laptop és a router között veszne el az összhang valahogyan.... A kapcsolat tökéletes, de nem tölt be minden oldalt. Egy újracsatlakozás oldja csak meg a problémát, de egy idő után előjön ismét.

A DNS-t már átírtam a google-ére, de ez sem segített sajnos.

Szerintetek mit próbáljak meg? Iszonyat idegesítő hiba, mert képtelen vagyok direkt reprodukálni, hogy legalább az okát megtaláljam...

(#37778) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Jeleleg így néz ki az inssider képem:

Én állítottam 10-es csatornára.
Maradhat így?

Másik kérdésem, hogy TL-WR841N routerem van és érdemes-e firmware- frissítenem rajta?
Az ITT található firmware-k közül a legújabbat tegyem fel? Kell valamire figyelnem frissítés során? Kábeles kapcsolattal frissítsem?

(#37779) Spuri2000 válasza q13579 (#37777) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbálj csatornát váltani, hátha segít!

(#37780) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#37778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen gond akkor maradhat a jelenlegi csatorna, elég egyenletes a zavaró hálózatok eloszlása de gyengék is.
Firmware mindig érdemes frissíteni, a hardver verziónak megfelelő firmware-t szabad feltenni. Természetesen csak kábelen csinálunk ilyen, ajánlatos előtte/után 1-1 reset majd manuális újra konfigurálás,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37781) mezis válasza q13579 (#37777) üzenetére


mezis
nagyúr

Laposod környékén működik valamilyen más vezeték nélküli eszköz ? (egér, TV hangtovábbító,...)

mezis

(#37782) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#37780) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem version: 7.1 a routerem.
Akkor EZEK közül a 7v firmware ami nekem való?

(#37783) VIPowER válasza -Solt- (#37771) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én is nemrég vettem egy ilyet : Asus RT-N12-D1, de a volt Linksys WRT54GS-hez képest gyengébb a wifije. Ez ennyit tud. Azért katasztrófának se mondanám, bár a Linksys 2006-os, szóval többet vártam.

(#37784) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#37782) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy ha a router alján az van, hogy v7.x akkor a v7-es firmware-t kell feltenni rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37785) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#37784) üzenetére


tibbike01
őstag

Na megvagyok, rátettem.
Először fosás volt, mert nem akart működni, de pár reset, ujraindítgatások után életre kelt.

Már csak azt szeretném tudni hogy hogyan engedem át az utorrentem port-ját a routeren.

A régi routeren egyszerű volt de itt nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#37786) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#37785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először adsz a torrent-ező gépnek egy MAC alapján kiosztott IP címet a DHCP/Address Reservation menü pont alatt. Ezután a Forwarding/Virtual Servers alatt tudod az előbb rögzített IP-re megadni a port átirányítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37787) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#37786) üzenetére


tibbike01
őstag

Aha meg van de virtual servernél a Service Port vagy az Internal Port részhez írtam az utorrent port-ot?

(#37788) -Solt- válasza VIPowER (#37783) üzenetére


-Solt-
veterán

Az az igazság, hogy ezidáig egyáltalán nem foglalkoztam routerekkel, és emiatt képben sem vagyok... naívan azt hittem, hogy ezek a külső antennás cuccok jóval erősebben szórnak.

Most egy N18U és egy N65U között vacillálok... 5GHz-n csak én lennék a környéken, senki nem zavarna be. Erre kötném a PC-t, 2.4GHz-n meg mehetne a többi kütyü. Csak ugye ehhez új adapter is kéne, plusz állítólag 5GHz-n gyengébb a jel.

Az N18U mellet meg az AIRadar szól, hátha ezzel annyival erősebb, hogy már elég legyen...

Nem igazán tudom mi legyen! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#37789) VIPowER válasza -Solt- (#37788) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szomszédom ilyet vett : [link], és ettől is jobb Wifi erőben a régi Linksys-em. Szóval én ajánlani biztos nem fogok Neked semmilyet. De végül is próbáld végig a palettát, ami jön be, visszaküldöd. Nem túl szép dolog, de csak próbálgatás útján lehetne kifürkészni a legjobbat.

(#37790) Malonee


Malonee
tag

Sziasztok!

Van egy problémám amiben szeretném a segítségeteket kérni. Telek amin van 3-4 családiház, ezekhez kéne wifin eljuttatni az internetet. El is kezdtem van 1 tp-link 743-as router amiről jön a net vettem hozzá 2 db tp-link 5210g kültéri ap-t és ezeket akarom bekötni repeaterként. Az elsőt hozzá csatlakoztattam a routerhez ami tökéletesen működik és viszi át a netet. A másikat az első repeaterhez kötöttem, nagyon jó a jel, de amikor csatlakoztatok hozzá egy klienst annyit ír csak, hogy korlátozott kapcsolat. Utána elkezdtem állítani, el is állítottam bridge-re is de úgy sem történt semmi. Utána vissza akartam csatlakoztatni az első repeaterhez repeaterként, az admin oldalon látja, connecteltem is, de még sem csatlakozik hozzá. Tudtok valami megoldást, hogy lehet össze hozni, hogy a repeater rendesen kommunikáljon? Sajnos a vezetékes megoldás nem játszik, mert laptopok és telefonok vannak inkább.

(#37791) kali válasza VIPowER (#37789) üzenetére


kali
legenda

nem szabad a g szabványos eszközök szórását az n szabványoshoz hasonlítani, pláne nem a dual band eszközökéhez, mivel az eltérő szabvány más technikai jellemzőkkel bír, arról nem is beszélve, hogy az 5 GHz sokkal fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, mint a 2.4 GHz.

(#37792) mezis válasza Malonee (#37790) üzenetére


mezis
nagyúr

Az IP cím, DHCP beállításokat ennek megfelelően. (Mindegy, hogy dróton vagy WiFi-n csatlakoznak.)

Az internetes routerhez csatlakozót (UTP kábellel csatlakozik ugye ?) AP üzemmódba. A társát meg AP Client routernek állítsd be.

mezis

(#37793) -Solt- válasza VIPowER (#37789) üzenetére


-Solt-
veterán

Az lesz... Én sem szeretem az ilyet, de nem tudok mit tenni...

www.smart-bus.hu

(#37794) VIPowER válasza kali (#37791) üzenetére


VIPowER
senior tag

De lehet azt csak 2.4Ghz-en is használni.
A régebbi routereknél még nagyobb kimeneti jelszint volt engedélyezve a szabványban?

(#37795) cotag


cotag
senior tag

Srácok, ez jó lehet arra hogy figyeljem a házunk előtti utca részt?

[link]

Vagy van olcsóbb és/vagy jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#37796) kali válasza VIPowER (#37794) üzenetére


kali
legenda

lehet ugyan, de a g és az n szabványos 2.4 GHz akkor sem lesz minden szempontból azonos.
nem kell nagyobb, ha az eltérő szabvány miatt azonosnál is különbség van.
a tl-wdr4300 - de sok más ilyen is van még - pláne szerencsétlen csakn2.4 GHz összehasonlítgatásra - még azonos n szabványon belül is -, mivel a dual band antennája osztott a két frekvenciára, ráadásul a 2.4 GHz kapja a kevesebb értéket, így nyilván gyengébb lesz adott szempontból, mint a csak 2.4 GHz képes router, aminek a teljes antennája 2.4 GHz sávon szór.

(#37797) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#37787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettőhöz ugyan azt kell írni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37798) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Erősebb lenne a jel ezzel az antennával?

Van egy ilyen routerem: https://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr340gd/24473

És szeretném az eredeti antennát egy ilyenre: http://www.antennak.hu/index.php?antenna_atk1624ghz__7_m_kab..

És kíváncsi lennék hogy jó-e hozzá és erősebb-e az eredeti antennától? És hogy kb. hány %-al erősebb?

A választ köszönöm és sűrgős lenne a dolog.

(#37799) mezis válasza Alföldi Peti (#37798) üzenetére


mezis
nagyúr

És melyik lenne az az antenna ? :F

Zárt térben kiszámíthatatlan egy antenna hatása. Általában jó ha nem romlik ahhoz a kicsi vacakhoz képest, amivel a gyár szereli.

mezis

(#37800) btz válasza mezis (#37799) üzenetére


btz
addikt

Szerintem erre gondolt

www.antennak.hu/index.php?antenna_atk1624ghz__7_m_kabel__sma_rp_dugasz_13_db&kat=22&id=139

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.