Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

A piacon kapható range extender-ek (pl. TP-Link) Ethernet portjára csak routert, vagy switchet lehet csak csatlakoztatni, vagy ott, ahol a wifi jelet erősíteném, a pc-be is bedugható, megspórolva ezzel a wifi adaptert?

:R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#24002) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Helló!
Tegnap felraktam a win8 RP-t és a net elég sokszor megszakad aztán visszajön. Aztán eszembe ötlött a connectify, csak nem tudom, hogy jóra emlékszek-e. Az lényegében lecserélné az usb stick driverét (tp-link) vagy esetleg mást csinál? Nem maradt meg bennem sok csak a neve, ezért lehet, hogy hülyeséget írok. Előre is köszi.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24003) atos19881101 válasza Krissz5435 (#24002) üzenetére


atos19881101
senior tag

A Connectify nem cserél le semmilyen drivert sem. Ellenkezőleg, kezeli az eszközt csupán ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24004) Krissz5435 válasza atos19881101 (#24003) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Talán még az is jobb lenne. Elég az ha a connectify oldaláról leszedem a lite-ot? Vagy esetleg már a pro kéne? Vagy van olyan a pro-ban ami nekem fontos lehet?

Ja és most csak a driver van fenn a stickhez, mivel az utilty nem 64bit kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24005) atos19881101 válasza Krissz5435 (#24004) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mire akarod használni? Nem használom a programot, szóval nem tudom miben különbözik a két verzió. Az utility-nek nem kell fent lennie, elég a driver.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24006) Krissz5435 válasza atos19881101 (#24005) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Csak arra használnám, hogy kezelje a sticket. Semmi másra. Ha a vindows kezeli, akkor random időközönként leválasztja majd újracsatlakoztatja. Persze ez kb 3 perc leforgása alatt. Addig meg nincs net. És a ki/be dugás semsegít.

Szerk: Ja és csak win8 RP alatt csinálja ezt, CP alatt nem volt ilyen. Nem tudom mit babráltak az usb-vel.

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24007) atos19881101 válasza Krissz5435 (#24006) üzenetére


atos19881101
senior tag

A kezelésre nem éppen ez lesz a megoldás. A Connectify hálózat megosztásra van. Szerintem használj stabil rendszert. A windows 8 tudtommal még nem végleges. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24008) Krissz5435 válasza atos19881101 (#24007) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Igazából az RP az az RTM előtti, és ugye a nagyközösség az rtm--et fogja használni. De ha még mindig vannak ilyen hibák benne, akkor az elég gáz. Akkor a connectify-t nem használom. Remélem lesz valami megoldás erre.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#24009) barack21 válasza Krissz5435 (#24008) üzenetére

mondj máár véleményt a w8rol,megéri átállni???
jobb a linuxtol?

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24010) #62853120


#62853120
törölt tag

Sziasztok!
Rádiótechnikai segítséget szeretnék kérni.
Van egy TP-Link TL-WR542G típusú WiFi routerem a hozzá adott gyári antennával. A hatósugara nem megfelelő, az udvarra is ki szeretném terjeszteni a vezeték nélküli hálózatomat, de nem tudom, hogy mekkora teljesítményű antennát vegyek, hogy az ne legyen se túl kicsi, se túl nagy a jelenlegihez viszonyítva.
Az a gond, hogy nem tudom a gyári antenna teljesítményét, csak azt, hogy utólag vásárolhatok 5,8,9,12 és 15 dBi nyereségű antennákat.
A routerem a ház tetőterében található és azt szeretném, hogy a routertől mérve legalább 30-50 m-es távolságon belül is megfelelő vételem legyen. A routertől elindulva árnyékol legalább 1 gipszkartonfal, maga a tető, egy nagy fa és szeretném, hogy a vasszerkezetes terasz alatt is legyen jel.
Tudna valaki segíteni?

(#24011) barack21 válasza #62853120 (#24010) üzenetére

első lépésként lépbd meg ezt...

[link]

a legdrágább helyen is 1500 ftbol bőven meguszod.. :)
ha ez nem lessz jó van még egy drágább kivitelezés,de azt legvégsőbb esetben lépbd majd meg...

esetleg szerezzbe mégegy ilyen kis wifi routert,és wdsbe vidd el egy távolabbi pontba,és ki terjesztheted a kertre is a wifi jeledet :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24012) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy ilyen kis kínai csodám.

Működött rendesen, de az usb hosszabbító amivel használtam zárlatos lett, és azóta nem működik ez a wifi stick sem.

A gép egy darabig felismerte, de hálózatot nem látott, most meg már nem is érzékeli ha a gépre dugom.

Kuka vagy menthető kis gányolással?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24013) barack21 válasza Zirowe (#24012) üzenetére

próbáltad másfajta usb hosszabítóval ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24014) Zirowe válasza barack21 (#24013) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, utána már konkrétan a gépre dugtam egyből.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24015) ledgeri válasza krealon (#23990) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24016) Joker222


Joker222
csendes tag

hali, nekem olyan problémám van egy TLWR340GD routerrel hogy megcsinálok mindent amit kell a cdről valo telepités során a végén van egy ablak 2 részt kell pipálnia 1 successfully configured router ezt 1-2 perc után pipálja viszont a verifed router settingsnél piros felkiálto jel és failed és irjad h ellenőrizzem a kapcsolatot. Valami tipp? nem csináltam még ilyet és elég idegesitő! előre is kössz

(#24017) barack21 válasza Joker222 (#24016) üzenetére

én routerhez megse néztem hogy adtak-e cd-t,vagy sem...
nem kell neked ahoz cd,mert anélkül is müködik...törölj mindent amit telepitettél,és konfiguráld "simán"...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24018) Atix2008


Atix2008
csendes tag

Sziasztok, abba szeretném a segítségetek kérni, hogy újra raktam egy gépen az xp-t és nem működik a wifi-s net. Csatlakozik, mintha minden rendbe lenne. De a böngésző nem jelenik semmi. rákattinttam a javításra és azt írta ki:" Nem sikerült a probléma kijavítása, mert nem hajtható végre a következő művelet: Az IP-cím megújítása" Valaki tud segíteni?? :F

(#24019) Atix2008


Atix2008
csendes tag

Sziasztok, abba szeretném a segítségetek kérni, hogy újra raktam egy gépen az xp-t és nem működik a wifi-s net. Csatlakozik, mintha minden rendbe lenne. De a böngésző nem jelenik semmi. rákattinttam a javításra és azt írta ki:" Nem sikerült a probléma kijavítása, mert nem hajtható végre a következő művelet: Az IP-cím megújítása" Valaki tud segíteni?? :F

(#24020) atos19881101 válasza Atix2008 (#24019) üzenetére


atos19881101
senior tag

Milyen titkosítást használ a router? Ha WPA2 akkor SP3 fog kelleni az XP-re.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24021) Atix2008 válasza atos19881101 (#24020) üzenetére


Atix2008
csendes tag

WPA2, xp sp3 van a gépen. amúgz acer aspire one-ról van szó. Még azt írta még ki: hogy a DCHP kiszolgálóval nem tud kapcsolatot létesíteni.

(#24022) Atix2008 válasza atos19881101 (#24020) üzenetére


Atix2008
csendes tag

Fizikai cím: 00-24-2C-16-DE-8D
IP-cím: 192.168.1.32
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1
DHCP-kiszolgáló: 192.168.1.1
Bérleti jog kezdete: 2018.06.03. 20:22:01
Bérleti jog vége: 2018.06.03. 22:22:01
DNS-kiszolgáló: 192.168.1.1
WINS-kiszolgáló:

hátha segít vmit

(#24023) Bogyó bá' válasza Atix2008 (#24022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem az a 2018-as dátum sántít. Rendszeridő, ilyesmi nem lehet?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24024) Atix2008 válasza Bogyó bá' (#24023) üzenetére


Atix2008
csendes tag

beállítottam de semmi változás

(#24025) barack21 válasza Atix2008 (#24022) üzenetére

nekem is számtalanszor dobta ezt ki...
ha biztos vagy benne hogy ezekkel az ip címes beállításokkal müködött, és a wifi routerben is uggyanaz maradt...

írjbe mindent manuálisan,és ne legyen automatikus cím kérés...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24026) Atix2008 válasza barack21 (#24025) üzenetére


Atix2008
csendes tag

ezzekkel a beállításokkal nem müködik. Most raktam újra xp-t.

(#24027) barack21 válasza Atix2008 (#24026) üzenetére

nem az xpvel van a bajod, routerben kéne szét nézned,meg hogy ha valami klins progit használsz (tp link utiliti/kliens software) azt töröld le csak driver kell neked...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24028) blion válasza barack21 (#24027) üzenetére


blion
csendes tag

Helló,

Asus k50in, Atheros wifi. Eddig minden jól ment mostanában viszont teljesen véletlenszerűen kb. 2-3 óránként eldobja a Wifit a gép, nincs internetkapcsolat. Nyomok egy kapcsolat bontást, majd egy csatlakozást és minden újra rendben van. Valami a gépemmel lehet ez a 100%, mert a router és a modem is kifogástalan. Mi lehet a gond, mit csináljak?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#24029) barack21 válasza blion (#24028) üzenetére

ilyennel én is találkoztam már nem is egyszer,de nálam a routerben volt a gáz,mert mert megbolygattam a dhcp ip kiosztását,ezt most így nehéz lenne el magyarázni...
(ezt sem mondták amikor kérdeztem anno a wdsről,nekem kellett ki tapasztalni...)
nem log bele másik wifi , vagy a csatorna torlodás esetleges problémája nem áll fenn ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24030) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma megjött az usb utp átalakítóm, megy minden rendben, viszont sajnos csak usb 1.1es sebességgel hajlandó dolgozni akármekkora utp kábelt kötök rá.

Kis teszt: 20méternyi utp kábellal a max mért sebesség egy 25mbites hálózaton wifi stickkel 5,5mbit, 5méteres kábellal is ennyit mért, ez a max úgy látszik.

Viszont állítólag 50méterig bírja, és nincs semmilyen veszteség a wifi antenna hosszabbítóval szemben, hátha esetleg vkinek hasznos ez az infó. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24031) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Valaki megtudná mondani, hogy miért nem látják a játék szerverem? (wifiről indítom nem látják, csak én localhoston, ha kábelről, akkor látja mindenki.) Valahogy a port forwardal nem vagyok megbarátkozva ennél a routernél..., de szerintem őse. :((

(#24032) jNk válasza szemmelver (#24031) üzenetére


jNk
senior tag

Ez inkább router vagy hálózati beállítás probléma mint wifi, mert a port forward szempontjából lényegtelen hogy a szerver milyen fizikai réteget (koax, csavart rézér, optika, wifi) használva csatlakozik közvetlenül a routerhez.
A szerver ugyanazt az ip-t kapja kábeles és wifi kapcsolódás esetén is ?

(#24033) szemmelver válasza jNk (#24032) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Nem ugyan azt, amikor lecsatlakozom wifiről, és kábelen csatlakozom megváltozik. Ugyan ez fordítva is. (Amúgy dinamikus ip-m van.)

(#24034) jNk válasza szemmelver (#24033) üzenetére


jNk
senior tag

A routernek honnan kéne tudnia hogy melyik belső ip-re irányítsa a net-ről (bizonyos portra) jövő kéréseket ha változik a szerver ip-je ? :P
Dinamikus ip helyett használj fix ip-t és a probléma megoldva.

(#24035) szemmelver válasza jNk (#24034) üzenetére


szemmelver
aktív tag

:D Hülye vagyok én ehez :) Tudnál benne segíteni, hogy hozzak létre fix ip-t? (menüpont, mit hova írjak stb.. ) Köszi!

(#24036) jNk válasza szemmelver (#24035) üzenetére


jNk
senior tag

Windows 7 - TCP/IP-beállítások módosítása

1.) Kiválasztasz egy szimpatikus ip-t ami nincsen a router dhcp tartományában (pl. a router 192.168.1.50-100-ig oszt akkor a 192.168.1.10 frankó).
2.) Alhálózati maszk 255.255.255.0, Átjáró és dns is a router ip címe.
3.) Két hálókártyának nem lehet ugyanabból a tartományból ip címe, tehát ha a wifi kártyának adsz fix ip-t, akkor kábelen nem lesz net amíg nem törlöd a fixet.

(#24037) szemmelver válasza jNk (#24036) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Megcsináltam, de így nincs internet. Mármint csatlakozik a wifi, de azt írja korlátozott hozzáférés. :(

(#24038) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Na most már van net el is fogadta az ip címet, de az ip-address.com mást mutat mint ami belett írva, viszont a szerver fut ezen a címen(192.168.1.25), de megint nem látja senki. Itt egy kép mi a gond: [link]

(#24039) atos19881101 válasza szemmelver (#24038) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha külső hálóról akarják elérni, akkor nem a 192.x.x.x-es címet kell használni, hanem a másikat! A 192.x.x.x tartomány csak belső hálón él!!

mod: Szerintem az a 2012-es port lesz.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24040) jNk válasza szemmelver (#24038) üzenetére


jNk
senior tag

A szerver valóban az 192.168.1.25 címet fut, de az egy belső hálózatok számára fenntartott tartomány, ezért az internetről közvetlenül nem elérhető. A többiek a "külső" címen (78.92.243.99) fogják elérni, amint beállítod a routerben a port forwardot a (7777-es port ha jól olvasom) a 192.168.1.25-re.

(#24041) szemmelver válasza jNk (#24040) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Isten király vagy! :D:D működik :D már hónapok óta szenvedek vele :D és láss csodát xd

Ha bármi kell írj! Kösz a segítséget mégegyszer! :DD

A holnapi nap folyamán majd még jövök egy kis aprósággal, ha nem gond. ? :D

[ Szerkesztve ]

(#24042) Bombraider__


Bombraider__
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Múlt héten vettem egy asztali gépet, ebbe kellene lehetőleg PCI-os (lehet USB-s is,de gondolom azok gyengébbek) wifis hálókártya. 3-5ezer forint között, 17méterre van a router, laptoppal gond nélkül fogható a jel.

Előre is köszi!

(#24043) barack21 válasza Bombraider__ (#24042) üzenetére

ha usb-s nél maradnál....
TL-WN722N én ezt használom....2700 ft körül mozog az ára...

ez lenne a legpraktikusabb választás,mert nem kéne a gépet bütykölnöd... :)

ha pci-nál maradsz abbol neked kell eldöntened hogy melyik foglalat található meg a gépedben...

TL-WN751ND

TL-WN781ND

ha gyengének bizonyulna a jeled akkor cuppantasz rá egy ilyet 1100 ft max
TL-ANT2408CL

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24044) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne. Van egy X41T lapim egy WM3B2200BG -vel. Win7-es drivert keresek hozzá, de az Intel nem fejlesztett, a neten pedig nem találtam. Tud valaki valamilyen megoldást? A kártya csere nem megoldható, mert a BIOS-on kód ül, ami kell hozzá..

Előre is köszönöm.

(#24045) nemdan válasza Bodin (#24044) üzenetére


nemdan
senior tag

Ha minden kötél szakad, akkor usb-s wifi adapter.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24046) barack21 válasza Bodin (#24044) üzenetére

biost is lehet törni :)
kapjátok le rolla az alaplapi elemet 20 percre aksi nélkül ^^
én máár több pcnél is eljátszottam sikerrel :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24047) Bodin válasza barack21 (#24046) üzenetére


Bodin
aktív tag

Ez egy IBM laptopnál nem jön be. :(
Van rá ember a PH-n, de ha már nincs driver, egy miniUSB-s megoldás tányleg jobb és olcsóbb lehet.

(#24048) barack21 válasza Bodin (#24047) üzenetére

esetleg a sofwares hack :)
ábr amennyire én annó utánna olvastam,az is macera...
jol van te tudod az usb-s verzio meg megvan 4 ezerből legfeljebb :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24049) nemdan válasza barack21 (#24048) üzenetére


nemdan
senior tag

és sokkal fullosabb mint egy beépített mint tudjuk ;)

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24050) barack21 válasza nemdan (#24049) üzenetére

na ja :) azért írtan 4 ezret,mert rá számoltam még a "nagyobb nyereség" 8dbi-s antennát is...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.