Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) z67 válasza Bonkheads (#36500) üzenetére


z67
őstag

Keresse meg a reset gombot.

(#36502) Gubek-Einste válasza testo92 (#36499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne a Windows keressen driver-t, hanem te menjél fel a gyártó oldalára és onnan szedd le a legfrissebbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36503) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36479) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Ma eljutottam egy XP-s gép közelébe, fix ip-vel egyből belépet a kezelő felületre.
Mi lehet vajon a különbség egy Win8-64bit-es gép és egy XP-s gép között :F
Mi miatt nem tudok Win8 alatt belépni a kezelőfelületre vajon :F

(#36504) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általában a biztonsági/reklám blokkoló szoftver szokta akadályozni az admin felület elérését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36505) Gyurka6 válasza Bonkheads (#36500) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Megkeresni az alapbeállítási adatokat (google), routert resetelni.

Gyurka

(#36506) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36504) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Köszi. megnézem, erre nem is gondoltam.

(#36507) DrJaka


DrJaka
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy T-mobiletól kapott DOCSIS 3.0 kábelmodem.

Semmi jelszavas védelem nincs rajta, egyedül a MAC szűrést használom.

Olyan problémám van hogy a telefonom, random időközönként hiába csatlakozik minden gond nélkül a wifihez, netem mégsincs rajta... A modem újraindítása után természetesen tökéletesen működik 1-2 napig, majd ugyanez a felállás, csatlakozik a hálózathoz, net mégsincs.

A párom Galaxy Tab3-ja bezzeg nem csinál ilyet, tökéletesen működik nem kell neki újraindítgatni a modemet.

Próbálkoztam hogy csinálok wpa vagy wpa2 jelszavas védelmet, de ha lehet azzal még rosszabb volt 1-2 nap elteltével csatlakozni sem tudott a telefonom a hálózathoz, az "ip cím lekérése"-nél a csatlakozási folyamat megszakadt, csak a modem újraindítás segített.

Találkozott már valaki ilyennel?
Lehet hogy valami a modem beállításában nem stimmel?
Hogy tudnám elkerülni hogy naponta újra kelljen indítanom a modemet?

Köszönöm a válaszokat!

Huawei Mate 20 prO

(#36508) sztanozs válasza Bonkheads (#36500) üzenetére


sztanozs
veterán

Reset vagy serial console

Serial console hardveres beavatkozást igényel, viszont ha egyéb beállítások sincsenek meg -pl hálózat PPPoE felhasználónév/jelszó, fix hálózati beállítások, stb, - akkor ez célravezetőbb lehet.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36509) mezis válasza DrJaka (#36507) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

WiFi routert állítsd be fix csatornára 1 - 10 között. (InSSIDer)

mezis

(#36510) DrJaka válasza mezis (#36509) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Szia!

A modem menüjében a Wireless/802.11 Radio/Channel menüpont alatt tudom ezt a "csatornát" átállítani, vagy rossz helyen nézem? Jelenleg ez 1-esre van állítva.

Huawei Mate 20 prO

(#36511) Nurnen


Nurnen
csendes tag

Halihó, olyan problémám lenne, hogy az utóbbi időben (kb 1-2 hete) Folyomatosan megszakadozik a net.
Részletesebben: Van egy Wifi stickem, ami eddig perfektül működött, viszont most véletlenszerű időközönként (2 perc és 10 óra között) "kikapcsol". Ha kihúzom és visszadugom, akkor megy tovább, viszont nem egy kellemes dolog állandóan szerelőaknásat játszani. Mindegyik usb slotban csinálja ezt, viszont más USB csatlakozású eszközök esetében nem csinálja. Viszont ezt mindegyik net stickel eljátsza. Próbáltam vírust írtani, újratelepíteni a gépet, friss drivert leszedni. Tehát ahogy leszűrtem, az USB csatlakozókkal nem lehet probléma.

Bónusz infó: Néha nem disconnecteli a sticket, csak simán leszáll a hálózatról, és ha kihúzás-bedugás nélkül próbálokcsatlakozni, akkor azt írja, hogy a windows intéző működése leállt. Minden más megy rendesen.

Előre is kösz a segítséget:
Nurnen

(#36512) DrJaka válasza mezis (#36509) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Üdv!

(Az előző hozzászólásom már nem tudtam szerkeszteni :( )

Wifi Analyzer szerint is az 1es csatornára volt alapból állítva. Elvileg a 14es csatornával járnék a legjobban, viszont a modem menüje nem engedi 14re állítani... A második legjobb a 13as úgyhogy marad az.

\A Bandwidth (fogalmam sincs hogy az mi) 20Mhz-en van alapból, ha átteszem 40Mhz-re akkor csak 1-9ig engedi állítani a csatornákat. Van ennek jelentősége?\

Remélem így már megoldódik a gondom!

Köszönöm a segítséget!

Huawei Mate 20 prO

(#36513) krealon válasza testo92 (#36499) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A leptopomban egy Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter van, a driver hozzá elvileg friss ( nem talált újabbat a windows). Kábelen is kipróbáltam a gépemen, úgy hozta az 50/30at."

Optimalis esetben ez az adapter 150 Mbps linket kepes letrehozni (1x1:1), amin megintcsak optimalis esetben atmegy 50 Mbps merheto adatmennyiseg.
Kerdes, hogy nalad mekkora a kapcsolati sebesseg?

A Feldatkezelo Halozat ful aljan peldaul kiirja a Windows.

(#36514) adamandras


adamandras
újonc

Mi ez a hibakód az interneten? DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Windows 8.1 van a gépemen (ASUS k52f) és nem működik rajta egyik böngésző sem, csak az internet explorer. A mozzilla nem ir ki semmit, a chrome pedig ezt: DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET mi ez? Ráadásul a net-igényes programjaim, pl.: Minecraft, virusírtó, stb. sem működnek. Sem a tűzfal, sem a vírusirtó nem blokkolja. És a tálcán lévő ikon azt mutatja, hogy tökéletes a wifi jelerőssége.

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :Y :Y :Y :Y :F :F :F :F :F :( :( :( :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#36515) szabi_07


szabi_07
csendes tag

Sziasztok!
Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy van nekem egy külső eszközöm (led fényújság) ami wifin keresztül programozható. Namármost a win xp-vel ha rákeresek a vezeték nélküli hálózatokra akkor meglátja csatlakozik s tudom programozni (saját programjával) viszont a frissen vásárolt asus t 100 as on levő eredeti win 8.1 nem találja azt a wifi hálózatot! Minden távoli s közeli routert megtalál de ezt a titkosítás nélküli nyilt wifit nem!!!
A xp egyébként csatlakozásnál számítógépnek látja. Ha win 8.1 nél megadom a nevét új kapcsolatnak akkor sem találja.
Valami megoldás biztosan van :O
Köszönöm előre is a segítséget.

(#36516) Gubek-Einste válasza szabi_07 (#36515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen beállítások vannak ennél a nyilt wifi-nél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36517) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36504) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nem találtam semmi blokkolásra utaló dolgot.
Nem értem mi lehet a különbség egy xp és egy win8 között (ebben a vonatkozásban)
Az alábbi beállításokkal gond nélkül elérem XP-n.
Viszont azt nem tudom hogy a IPv6 beállításait is kellene módosítanom? ilyen nincs az XP esetében.

[ Szerkesztve ]

(#36518) szabi_07 válasza Gubek-Einste (#36516) üzenetére


szabi_07
csendes tag

Ha az eszközre gondolsz akkor semmilyen extra vagy legalábbis én nem tudok róla. Simán benne van a fényújságban egy wifi adó és nyomja ki a jelet. A XP sem kérdezett semmit csak simán csatlakozik.

(#36519) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Segítségre és helyre igazításra lenne szükségem internet terén.
Nemrég költöztem egy új házba(albérlet ausztria) ahol nincs a házba bekötve kábeles kapcsolattal az internet.
Ilyenkor hogy tudok internethez hozzáférni? Gondolom valami mobil nettel vagy nem tudom.Mi ennek a hivatalos megnevezése?
Eddig kábeles netem volt 100Mbits/s le és 5Mbits/s le sebességgel. Valami ehhez hasonlót keresnék ha lehetséges ebben a formában.
Milyen netet ajánlanátok erre az esetre?

[ Szerkesztve ]

(#36520) krealon válasza szabi_07 (#36515) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A xp egyébként csatlakozásnál számítógépnek látja."

Akkor gyanithatoan az eszkoz Ad-hoc WiFi uzemmodu, ezert nem latja a Win8.
Egy rendes AccessPoint az Infrastrucure (access point) uzemmodban van es minden WiFi kliens (notebook, telefon, tablet, stb) kapcsolatba tud lepni vele.

(#36521) mezis válasza tomic (#36519) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindegyik mobil telefon társaságnak van mobil internet csomagja, ami pl. működhet egy USB-s stick-el.
Általában annál a társaságnál célszerű megrendelni, amelyiktől a mobil telefonod is van.

Mindegyiknek van honlapja. Böngéssz !

mezis

(#36522) tomic válasza mezis (#36521) üzenetére


tomic
addikt

Nem valami biztató. Ezek csak felidegesíteni tudnak a lassúságuk miatt.
Nincs ezektől gyorsabb megoldás?
Ezt találtam. Ez jó lehet szerinted?

(#36523) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
Újabban barátnőm gépe nem hajlandó csatakozni wifi hálózatokhoz. Azaz a hálózatokhoz csatlakozik, csak mindig kiírja, hogy korlátozott hálózat. Nyílvános (mekis, plázás, könyvtár, stb) és otthoni hálózaton is.
Úgy vettem észre, hogy a routerre tud csatlakozni, csak valahogy az internethez nem.
Valami ötlet?
Ugyanarra a routerre (amit ma szereltek be hozzájuk) a tesója gépe felcsatlakozik.
Barátnőmnek egy Lenovo Z580 laptopja van, valamilyen Broadcom wifi kártyával.
Wifi driver újratelepítése nem oldotta meg a problémát.

(#36524) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Van egy Lenovo G550 laptopom, de a beépített wifi adapterre csak 72Mbps-t ír a hálózati adaptereknél.

lehet venni hasonló usb wifi-s cuccot, ami bírja a 150-200Mbps-t?

USB stick méretű eszközök kilőve...

Köszi
Dani

(#36525) krealon válasza D@ni88 (#36524) üzenetére


krealon
Topikgazda

"lehet venni hasonló (nano) usb wifi-s cuccot, ami bírja a 150-200Mbps-t?"

Nem.
Antenna nelkul (mert ami ebben van antenna, az nem nevezheto annak) nem lesz kello jelszint, jelszint nelkul nem lesz jo jel/zaj arány, jo jel/zaj arány nelkul, nincs nagy sebessegu kommunikacio.

(#36526) Gubek-Einste válasza D@ni88 (#36524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

usb wifi-s cuccot, ami bírja a 150-200Mbps-t?
5 GHz-es 450-es adapterrel talán összejöhet ha megfelelőek a körülmények.

USB stick méretű eszközök kilőve...
Akkor nincs mit tenni, max a beépítettet cseréled jobbra.

Az ilyen méretű adapterek semmire sem jók, olyan apró bennük az antenna, hogy semmi jelerősség lesz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36527) mate0120


mate0120
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogyan lehetne javítani a jelerősséget? PC 1 van gyakori használatban itt szeretném javítani a jelerősséget. Router: TP-LINK WR740N Vevő : TP-LINK WN722N.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#36528) Claude Leon válasza mate0120 (#36527) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ebben a helyzetben leginkább a router közelebb húzása lehet megoldás.
Esetleg az 1-es csatornán 20 MHz szélességgel megpróbálhatnád, ha nem feltétlen szükséges a 150Mbit kapcsolat, de sokkal jobb ott sem lesz.

(#36529) mate0120 válasza Claude Leon (#36528) üzenetére


mate0120
csendes tag

Hát igazából ott jön be optikán a net és nem akarok kábelt mert nagyon el sem tudom vezetni esztétikusan

(#36530) Gyurka6 válasza mate0120 (#36527) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

A rajzod alapján min. a mellette levő nagyobb helyiségbe áttenni.
A legkedvezőbb, ha a két eszköz közötti akadályra (fal) merőlegesen
vannak elhelyezve. (Így kell a rádió hullámoknak a legrövidebb utat
megtenniük az akadályozó közegben pl. 45 fokos szögesetén 1,41
szer (ha jól emlékszem) hosszabb az út.Jelen esetben még több.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36531) mate0120 válasza Gyurka6 (#36530) üzenetére


mate0120
csendes tag

Az a baj hogy ott átt kell fúűrni a falat és a PC2-nél ha lesz használva sokkal gyengébb lesz a jel

(#36532) Gyurka6 válasza mate0120 (#36531) üzenetére


Gyurka6
őstag

Kábelt kell átvezetni, boostert beállítani, esetleg egy kisebb irányított antenna, kb. ennyi lehetőség van.

Gyurka

(#36533) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#36532) üzenetére


Gyurka6
őstag

Esetleg egy jelismétlő valahol félúton megoldás lehet még.
(Vannak konnektorba dugható félék is.)

Gyurka

(#36534) mate0120 válasza Gyurka6 (#36533) üzenetére


mate0120
csendes tag

A jelismétlőt nem szeretném alkalmazni. A kábel kihúzás egyelőre kilőve. mi az a booster? illetve van olyan antenna ami nem 360°-ban hanem 180°ban szór?

(#36535) Claude Leon válasza mate0120 (#36534) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Már a gyári antenna is kb. 55° (igaz vertikálisan ;) )

Próbálkozhatsz persze antennával (panel, yagi, grid, googlizz utána az esztétikájuknak), de nem mondanám biztosra az eredményt, mivel a sugárzási szög csökkntésével a visszaverődések lehetősége szűkül, mert nem minden megy az elméleti "légvonalban".

A másik fele, hogy a dolog kétirányú, így a szomszédből behallatszó dolgok iránya is befojásolja az antenna hatékonyságát, kedvezőtlenebb esetben a kliensedre is kellhet valami.

A hosszabb antennakábel csillapítát is vedd majd figyelembe, nem jelentéktelen.

Végeredményben lehet, hogy a folyosón jól elhelyezett 2 nagy tükör is segítene valamelyest

[ Szerkesztve ]

(#36536) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
A lenti szinten van egy Asus rt-n12 router. Az emeleten a laptopommal wifin csatlakozom, viszont a két szint közti betonkoszorú nagyon gyengíti a jelet, néha csatlakozni se bírok. Milyen módszerekkel lehetne megoldani, hogy a fenti szinten jobb legyen a jel? Vagy meg lehet azt csinálni, hogy az egyik antennát kábellel felvisszük az emeletre?

(#36537) krealon válasza CanibelZ (#36536) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Vagy meg lehet azt csinálni, hogy az egyik antennát kábellel felvisszük az emeletre?"

Meg "lehet" csinalni (de nem szabad / nincs ertelme), csak akkor stabil mukodesre ne szamits.
A routeren a 2 antenna egy rendszert alkot a WiFi vezerlo szamara, ami nincs felkeszitve ilyen barkacsolasra.

Ha egyszer mar felviszel egy kabelt, akkor az legyen UTP, es a vegere koss egy masik RT-N12 D1-et AcceessPoint modban, igy tokeletes lesz a terero mindenhol.

(#36538) CanibelZ válasza krealon (#36537) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Azt nem tudtam, így működik a két antennás router. :U Még szerencse akkor, hogy megtartottam az előző tp-link routert, remélem abban van ilyen lehetőség. Köszi a segítséget! :R

(#36539) Claude Leon válasza CanibelZ (#36538) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha van másik, azt felviszed az emeletre, a kettőt pedig LAN-LAN vonalon tyúkbelezed össze, összelőtt ip címekkel, hogy 1 hálózat legyen

(#36540) mate0120


mate0120
csendes tag

SZiasztok újabb kérdés miért van a router a 13+9-es csatonrán amikor én 13-asra raktam ez nem befolyásolja a hatótávot?

(#36541) spider80 válasza mate0120 (#36540) üzenetére


spider80
őstag

Azért van 2 csatornán,mert 300mbites módban fut a wifi része. 1 csatornával csak 150mbit lenne a kapcsolati sebesség max. Szóval elvileg így van nagyobb sebességed,így jó.

Most néztem a képet,150-et ír így is neked. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36542) krealon válasza mate0120 (#36540) üzenetére


krealon
Topikgazda

"miért van a router a 13+9-es csatonrán amikor én 13-asra raktam ez nem befolyásolja a hatótávot?"

A 40MHz-es csatornaszelesseg egy masodik, 4 csatornaval odebb levo 20 MHz-es segedcsatorna hasznalataval valik elerhetove.
A hatotavra semmilyen hatassal sincs.

(Viszont gyakori problema forras lehet, az amerikai beallitasok szerint nem elerheto, 12-13 -as csatornak hasznalata.)

(#36543) mate0120 válasza krealon (#36542) üzenetére


mate0120
csendes tag

Hungaryn van így elérhető a 12-13 is illetve még egy kérdés írta hogy 14-es csatornán még jobb lenne. Viszont ez csak ugy érhető el hogy japánra van rakva viszont ha átrakom 14-es csatornára akkor már nem látja sem a gép sem a telefon a routert. miért lehet?

(#36544) krealon válasza mate0120 (#36543) üzenetére


krealon
Topikgazda

"írta hogy 14-es csatornán még jobb lenne."

A legjobb az lenne, ha egy Faraday kalitkaba koltoznel, akkor barhova allithatnad a csatornat, senki sem zavarna. ;]

"ha átrakom 14-es csatornára akkor már nem látja sem a gép sem a telefon a routert. miért lehet?"

Valoszinuleg a teruleti beallitasok miatt, egyszeruen nem hasznaljak azt csatornat a kliens eszkozok.

(#36545) mate0120 válasza krealon (#36544) üzenetére


mate0120
csendes tag

Oké akkor rajtahagyom a 13-ason :)

(#36546) Gubek-Einste válasza krealon (#36544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 14 csatorna használata csak Japánban engedélyezett és csak B-s hálózathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36547) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Lg Optimus f6 telefon,tp link wr 741 nd router,50-es digis net, wifi a telón 16/14 -es sebességet produkál(jel erőssége maximumon).
Hogy tudnám gyorsabbá tenni,milyen beállításokat nézzek vagy állítsak a gyorsabbá tételhez?

(#36548) Gubek-Einste válasza konci79 (#36547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Más eszközzel is ennyit hoz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36549) adika4444 válasza Nurnen (#36511) üzenetére


adika4444
addikt

Ezt nekem is játsza, kell folyamatos forgalom. Netrádió, online video, vagy amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#36550) konci79 válasza Gubek-Einste (#36548) üzenetére


konci79
őstag

Ezt a router alatt ülve mértem...Jel maximumon,csak lehet hogy valamit a telefonon vagy routeren kellene állítani?Más eszköz nincs.Asztali gépen megvan 54/20 as sebesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.