Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) fireproof válasza Truman (#13000) üzenetére


fireproof
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#13002) Bull Boss válasza Bull Boss (#12984) üzenetére


Bull Boss
senior tag

erre senki nem tud válaszolni? :U végülis a kérdésemnek a lényege az volna, hogy a 30mbitet tudni kellene a wifinek átvinni (ami 300mbps gyorsaságú egy 54mbps sebességű gépre) ami akár 1m-rel van arrébb..

(#13003) shev7 válasza Bull Boss (#13002) üzenetére


shev7
veterán

az 54 mbit-es halokartyad sebessegebol csak max 18-22 fogsz te erzekelni, szoval ezek az ertekek jonak mondhatok. De mivel a rotuered tudja az n-es szabvanyt, ah veszel a gepekbe n-es kartyat akkor jo lesz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13004) Tosee válasza Bull Boss (#13002) üzenetére


Tosee
őstag

Ha a laptopokban és az asztali gépben található wifi modulok csak G (54mb/s) szabványt támogatnak, akkor ennyi a maximum! Ahhoz, hogy teljesen ki tudd használni a sávszélt, ahhoz minden eszköznek támogatnia kell az N szabványt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13005) Bull Boss válasza shev7 (#13003) üzenetére


Bull Boss
senior tag

ezt még magyarázd már el nekem légyszi hogy mi ez az n-es szabvány mert fogalmam sincs :S néztek ebbe a TP-link családba mi tartozik még, Asztaliba ezt a TP-Link TL-WN951N -t néztem ki ezen kivül még két laptop van amibe legjobb volna a belső kártyát kicserélni, de sajnos ahogy néztem mind a két gépben a mini pci-nak a fele nagyságúak vannak bennük ebbe is elég volna N-esre cserélni?

(#13006) Bull Boss válasza Bull Boss (#13005) üzenetére


Bull Boss
senior tag

még két kérdés: Az egyik az, hogy számitana az hogyha a routernek a gyárilag 2dbi-s antennáit lecserélném nagyobbra? vagy elég lesz csak N-esre cserélnem hogy a 60mbitet átvigye?

más..

a PDA-m Asus A696N valaimért nem látja a routert. Külföldi fórumon irták, hogy ha lejjebb viszem a sebességét a routernek (mondjuk 11mbps-re) akkor már látja, de csak egy pillanatra első keresésig utánna megint nem találja meg.. mi ennek az oka? :B

(#13007) Tosee válasza Bull Boss (#13006) üzenetére


Tosee
őstag

Az egyik az, hogy számitana az hogyha a routernek a gyárilag 2dbi-s antennáit lecserélném nagyobbra?
Ha mindenhol megfelelő a jelerősség az eszközökön, akkor felesleges cserélned!

vagy elég lesz csak N-esre cserélnem hogy a 60mbitet átvigye?
Az előbb 30mbitet írtál! :U (bár lényegtelen ahhoz is N kell...) A gépek wifi kártyáját kell cserélned, ugyanis a router tudja az N szabványt! TP-Link TL-WN951N amit írtál az jó lesz az asztali gépbe, viszont a laptopokban már nem tudok mit javasolni, esetleg: TL-WN821N

PDA-m Asus A696N valaimért nem látja a routert. Külföldi fórumon irták, hogy ha lejjebb viszem a sebességét a routernek (mondjuk 11mbps-re) akkor már látja, de csak egy pillanatra első keresésig utánna megint nem találja meg.. mi ennek az oka? :B
Ha csökkented a sebességet, akkor az annyit jelent, hogy átállítod a routert B szabványra, tehát ezzel együtt a többi eszköz sebességét is csökkented! Viszont a G szabványt (54 mbit/s) azt támogatja a PDA-d! (tehát valamit valamiért)

Egy kis olvasnivaló a szabványokról: I
EEE 802.11

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13008) mezis válasza fireproof (#12999) üzenetére


mezis
nagyúr

Jónak néz ki. Nekem nincs vele tapasztalatom.

mezis

(#13009) Magnat válasza Tosee (#13007) üzenetére


Magnat
veterán

A legtöbb router (talán mind) tud több szabványt is sugározni, szal pl egy G-s B+G-t, így nem kell belassulnia a többinek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13010) And válasza Magnat (#13009) üzenetére


And
veterán

(Igaz, de sajnos egy 802.11b+g mixed beállítású infrastrukturált hálózat szépen be tud lassulni, ha egy b-s eszköz ténylegesen kapcsolódik az AP-hez.)

(#13011) Veron


Veron
őstag

Hello!
Megoldódni látszik az AP - noti közti kapcsolati probléma. DE új lépett fel helyette!
A kb. 2 hetes rádiós HP egér néha nem működik, egyszerűen nem mozog ,hiába rángatom. Lehetséges, hogy az AP frekvenciája zavarja be? Ugyanis ezt mondták a boltban, miután közöltem, hogy nem működik néha az egér?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13012) Sas madár válasza Veron (#13011) üzenetére


Sas madár
őstag

Máshol,pl a boltban működik?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13013) Sas madár válasza Veron (#13011) üzenetére


Sas madár
őstag

Sőt az egér papírjaiban benne kell lenni a frekvenciának amit használ,van átfedés?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13014) Veron válasza Sas madár (#13013) üzenetére


Veron
őstag

A boltban állításuk szerint működik. Ugyanis visszavittem, ők meg tesztelgetik már egy hete.
Gondolom az is 2,4 GHz-en működik, mint a Wifi, ők a Wifi csatornák átállítását javasolták az AP-ben.
De nem arról van szó, hogy nem működik egyenletesen, vagy belagol az egér, hanem meg sem mozdul néha.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13015) mezis válasza Veron (#13011) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt leginkább Te fogod tudni tisztázni. Amikor lefagy az egered, AP off, aztán tologatsz.

A zavaráshoz nem szükséges az azonos frekvencia. Kaphat abból bőven a szomszédos csatornáktól (szomszédoktól ;] ) is. Fel- és alharmónikusok is akadnak.

InSSIDer mit mutat ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#13016) club1 válasza Veron (#13014) üzenetére


club1
veterán

Nekem is volt vezetéknélküli HP egerem, de mivel idegesített, hogy energiatakarékossági okokból x tevékenység nélküli másodperct után kikapcsolta magát, és csak valamelyik gombjával kattintással lehetett visszakapcsolni, ezért visszatértem a teljesen stabil madzagos egérhez. Egyébként pedig simán el tudom képzelni, hogy egy hasonló frekin működő eszközzel interferál. Utóbbi esetben én is a csatornákkal játszanék (ha az egéren nem megy, akkor az AP/router-en).

(#13017) Veron válasza club1 (#13016) üzenetére


Veron
őstag

Elméletben van lehetőség az interferálásra, persze. A kérdés inkább az, hogy gyakorlatban láttatok-e már ilyet és érdemes verni a blattot a boltban, vagy tekergessem inkább az AP-t bőszen?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13018) jorden06 válasza sziada5925 (#12931) üzenetére


jorden06
senior tag

Szia!

Most jutottam el odáig, hogy próbálkoznék a 360R fw frissítéssel, de sehol sem találok hozzá új, friss firmwaret. Te hogy csináltad?

(#13019) And válasza mezis (#13015) üzenetére


And
veterán

(Alharmonikusok?? Na, olyanok biztos nem léteznek ;). Vagyis egy rádiós rendszer a működési frekvenciatartománya 'alá' nem tud bezavani (mármint a tényleges adójával, most feltesszük, hogy a belső egyéb áramköreit normálisan leárnyékolták). A felharmonikusok pedig csak az alapfrekvencia egész számú többszörösein jelentkezhetnek.
Az InSSIDer meg jó program, de a wifi-kliens nem spekrumanalizátor, vagyis a wifi-től független külső zavaró jeleket akkor sem fogja kimutatni, ha azok ugyanarra a sávra - b/g: 2400..2500 MHz - esnek.)

(#13020) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egyik barátomnak kellene Wifi-s net "befogására", és gép nélkül több PC-re való megosztására minnél olcsóbban egy eszköz.
Az én WL-500gP (V1)-em tudja ezt, meg a Linksys WRT54GL és a WRT54G-ből asszem a 4-es és 5-ös verzió amire biztosan lehet pl. DD-WRT-t tenni.
Ebben rá lehet keresni az elérhető hálózatokra, hasonlóan mint egy Wifi eszközzel Win alól; ilyen kellene.
De ezt elég drágán adják az aprón sajnos még mindig: [link]
Nincs valami olcsóbb megoldásra ötletetek ?
Pl. most azt olvastam, hogy az újabb/régebbi WRT54G-k 2M-s flash-ére felmegy a DD-WRT micro. De annak még most nézek utána, hogy ez tudja-e ezt (Site Survey nek hívják asszem, de most nem otthon vagyok, ezért nem tudom megnézni az enyémen).

(#13021) Truman válasza atesss (#13020) üzenetére


Truman
senior tag

A TP-Link TL-WR543G gyári firmware-el is képes erre. És nem kell kockára tenned a garanciát különféle alternatív firmware -ek miatt, ráadásul 5-6 eFt megkapod.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#13022) atesss válasza Truman (#13021) üzenetére


atesss
addikt

Hát igazából úgyis használtan kellene, úgyhogy garancia nem nagyon lenne rá már valószinűleg.
De ennek azért utána kéne nézni pontosan hogyan működik ez a TP-Link gyári FW-ével.
Mert egyenlőre csak annyit tudok, hogy ami a DD-WRT mega -ban van, az biztosan jó erre amire kellene.
Neked van ilyened, vagy részletes tapasztalatod róla ?

MOD: Hmm, akár 5000 körül is meg lehet kapni, és álltalában 5 év gar.-t adnak.
Szóval az eszköz jónak tűnik, most már csak az a kérdés, tényleg tudja-e amit kell.

És amúgy ha ennyiért lehet ilyet kapni, akkor miért adják még mindig ilyen baromi drágán a használt WRT54G-ket és WRT54GL-eket ?
Jó az ugyan még többet tud, de ennyivel azért nem hogy 9e körül adják. Pl. USB nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#13023) Truman válasza atesss (#13022) üzenetére


Truman
senior tag

Mert azok Linksys -ek, és mindenki azt hiszi (sajnos még mindig) hogy az az Isten, ezért merik olyan drágán adni.
Az általam linkelt típus meg 100% hogy tudja ezt. Felcsatlakozik a Wifi hálózatra és vezetéken szét tudja azt osztani. (Persze ekkor a Wifi része nem tud AP- ként is működni, szóval csak vezetéken tudja továbbosztani a netet.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#13024) And válasza atesss (#13022) üzenetére


And
veterán

A WRT54G-családnak csupán egyetlen verziója nem kompatibilis a DD-WRT-vel, sem más 3rd-party firmware-rel, az pedig a v7 (v7.0). A 2MB flash-sel szereltekre a micro verzió feltehető, és abban is van site survey, meg kliens-mód. A GL-ek mindegyike kompatibilis. Noha nagyon megbízhatóak, a mai 20..30 Mbps feletti sebességű netelérést nem szeretik / bírják, ill. a GL-ek ma már sajnos kicsit túlárazottnak tűnnek (múltkor egy új WRT120N-t olcsóbban láttam, mint egy GL-t, de sajnos a 120N tényleg nem egy jól sikerült darab, hogy finom legyek). Ja, a DD-WRT a repeater-funkciót is ismer, tehát vezetéknélküli továbbosztást is támogat (virtuális AP-vel, vagy WDS-sel).

(#13025) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok!
Van egy laptopom, (Emachines E520) és abban ugye a beépített wifi, egy Broadcom típusú, maximum a g-s protokollt támogatja. Gondolkodtam, hogy ki kellene cserélni a mini pcie kártyát egy újabb, n-esre. Nemrég a lányom asztali gépét egy külső, usb-s wifi adapterrel csatlakoztattuk a routerhez. Feltűnt, hogy a laptopom itt a lakótelepen max 3-4 wifit lát, addig a lányom gépén 8-12 hálózat is feltűnik. A kérdésem az lenne, hogy az usb-s külső eszköznek jobb a vétele, mint a laptopnak a beépített antennával? Elég gyenge a laptopom vétele, bár nemrég rátaláltam egy oldalra (x-drivers.com), ahol pár havonta találok friss drivert, mert a gyártó oldalán nincs, és kicsit jobban veszi most a router jelét.
Igazából még nincs n-es router sem itthon, sem a munkahelyen, viszont a routertől távolabb használva a laptopomat elég gyenge a jel, megszakad a kapcsolat, viszont ugyanitt egy HP laptop tökéletesen használható netezésre.
Érdemes lehet a laptop wifijét letiltani, és egy külsőt használni? Vagy próbáljam kicserélni a kártyát a gépbe? Bár nem tudom jó lenne-e a csere után, mert valahol olvastam, hogy az n-es kártyákon 3 helyen van az antenna kábel felfogatva, az enyémnél csak két vezeték van. :)

(#13026) club1 válasza Veron (#13017) üzenetére


club1
veterán

Akkor rákérdezek: Ha megáll az egered, és kattintasz vele egyet, nem tér magához?
Szerintem pedig inkább próbáld kiküszöbölni az interferenciát.

(#13027) shev7 válasza Zoli bácsi (#13025) üzenetére


shev7
veterán

elvileg a laptopodban az antenna korbe van vezetve a monitor kavaban -> jobb jelnek kene lennie, mivel nagyobb az antennad. Bar lehet, hogy nem jol van beteve/ meg van torve?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13028) And válasza Zoli bácsi (#13025) üzenetére


And
veterán

Szerintem elég necces dolog a belső wifi-t USB-ssel kiváltani. Egy normális kliens-eszközzel szerelt notebook érzékenyebb, főleg a hatásosabb antenna miatt (USB-s wifinél csak pici nyákra integrált antenna szokott lenni, tisztelet a kivételnek). Persze lehet, hogy a te példányodba nem épp a legjobb kártyát szerelték. Ezen talán tudsz változtatni, de a 802.11n-esre történő cserét nem javaslom (nem a három antenna miatt, az ugyanis a ma szokásos n-variációnal nem követelmény, bár kétségtelenül hasznos), hanem a kétsávos működés okán. Az n-szabvány 2,4 és 5 GHz-en is működhet, a régi beépített antennáid meg tuti csak 2,4 gigán mennek, mivel a b/g-hez az épp elegendő.

(#13029) Sas madár válasza Veron (#13014) üzenetére


Sas madár
őstag

Szerintem is ezt gyorsan tudod szűrni ha hiba van kikapcsolod a wifi-d.
De korrekt boltban nem variálnak 2hetes vásárlással ha hiánytalanul és rongálás mentesen vitted vissza.(ad másikat és mindenki boldog)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13030) daruu válasza And (#12997) üzenetére


daruu
tag

A túloldalon is egy ugyan ilyen D-Link DWL-3200AP lenne végül is bridge ként használva.Így is megteszi bármilyen irányított antenna?Ha igen akkor annak a villámvédelmét hogy tudom úgy megoldani hogy ne befolyásolja nagy mértékben a jelerősséget?

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#13031) And válasza daruu (#13030) üzenetére


And
veterán

Ez a legkevésbé az ellenoldali AP-től függ (persze attól is, de nagyságrendi különbségek biztos nincsenek az normális, önállóan működő, antennacsatlakozóval ellátott többfunkciós eszközök közt). Arra gondoltam, hogy igen, legyen ott is külső irányított antenna, rövid kábel, meg oda-vissza rálátás. A villámvédelem meg miért befolyásolná jelentősen a jelerősséget? Nyilván nem a magát sugárzó elemet kell közvetlenül és megfelelően leföldelni, hanem az árbocot, amelyre az antennát felszereled. Az sem árt, ha az antenna nem az árboc legtetején csücsül, hanem alatta, vagyis a tartórúd magasabbra nyúlik az antenna helyénél. De egy, közvetlenül az árbocot ért villámcsapásnál így is legfeljebb arra lehet garancia, hogy a villám nem okoz tüzet, ahhoz szvsz. elég nagy szerencse kell, hogy a szekunder hatás ne okozzon károsodást az antennához kapcsolt elektronikában.

(#13032) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-LINK WR841ND routerem és az a kérdésem, hogy ezzel tudok-e wifizni? Szóval, nem megy majd a routerbe vezetékes net, csak a helyi wifit szeretném fogni vele. Ez így megy?

(#13033) Truman válasza Matt-OPT (#13032) üzenetére


Truman
senior tag

Ha Open WRT -t flash-elsz rá akkor igen. De sokkal egyszerűbb ha veszel egy Wifi adaptert.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#13034) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Nektek !

A következő "szakmai" kérdésem lenne :

Vasútmodellből szeretnék "élő" videofelvételt készíteni modellfutás közben.
Van már egy jó minőségű webkamerám, ami vezetékes úton USB-re csatlakozik
( természetesen a táplálást is onnan kapja ).

Megoldható lenne-e vhogy, hogy a webkamera képe folyamatosan valamilyen vezeték nélküli úton a PC-be ( vagy notebook-ba ) - esetleg TV készülékbe - jusson ? Wifi ? Rádiófrekvencia ? Vezeték nélküli router ?

VAGY : vegyek egy mini "kémkamerát", ami micro SD-re dolgozik, saját áramforrása van ?
- és akkor csak a kártyát kell utólag beolvasni...

Az első megoldás jobb volna...

Egyáltalán "hogy induljak el", ha mégis az első megoldással próbálkozom ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#13035) Veron válasza club1 (#13026) üzenetére


Veron
őstag

club1: nem tér magához, nem csinál semmit. nyomogatom, mozgatom de SEMMIT sem csinál. akkor állítok az AP-n majd. van itthon másik 2 rádiós egér, egy másik wlan router, egyik sem produkált hasonlót. :(

Sas madár: korrekt boltnak ismertem eddig, de most tesztelgetik, pedig csak 1 hetes volt mikor visszavittem, sőt 6 napos.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13036) And válasza jasonka (#13034) üzenetére


And
veterán

Miért volna jobb az első megoldás, mikor az a gyakorlatban szinte kivitelezhetetlen? USB-t utólag vezetéknélküli átvitelre illeszteni, főleg kicsiben, nos az nem nagyon megy. Léteznek wlan-os IP-kamerák, az már sokkal ésszerűbb (lenne, ha nem volna túl nagy a méretük). A leginkább szóbajöhető típusok azok a pici 2,4 GHz-en (amúgy teljesen analóg átvitellel, tehát nem wifi-n) működő fekete-fehér vagy színes panelkamerák, amelyekhez van önálló vevőegység. Ezek a kamerák viszonylag picik, legfeljebb néhány cm oldalhosszúságúak, de létezik belőlük hengeres (falba építhető) kivitel, és bár szokásosan 12V-os tápot igényelnek, akár elemről is táplálhatók. Ilyennel készült kültéri, autómodellben készült felvételt már láttam. A másik lehetőség az általad említett kártyára rögzítő kamera lehet.

(#13037) jasonka válasza And (#13036) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönöm !

Akkor tehát marad a micro SD-re dolgozó "kémkamera"

(Most már csak azt kéne tudni, hogy melyik adja a legjobb képet és hangot, mert pl. a "kulcstartós kivitelűnek" van vagy 6- féle változata - de semmi márka v. ilyesmi nincs jelezve rajta, pedig az egyes változatok paraméterei ugyancsak eltérnek ( CPU gyártmány hangminőség, gyorsaság, elfogadott memóriakártya max. kapacitása ), de létezik a "hosszúkás kivitelű" változat is ( rágóguminak álcázott, ill. tényleges mini kamera kivitel )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#13038) atesss válasza And (#13024) üzenetére


atesss
addikt

A 2MB flash-sel szereltekre a micro verzió feltehető, és abban is van site survey, meg kliens-mód.
Köszi, akkor a lényeg ez.
a mai 20..30 Mbps feletti sebességű netelérést nem szeretik / bírják
Áh itt egyáltalán nem lenne ilyen sebességekre.

Ja, a DD-WRT a repeater-funkciót is ismer, tehát vezetéknélküli továbbosztást is támogat (virtuális AP-vel, vagy WDS-sel).
Ja-ja erről hallottam már, ki is akartam próbálni korábban a WL-500gP-mel, de aztán végül el lett felejtve.
Csak ezzel az a nagy gond, hogy csak egy antennával működik.
Tehát pl. nem lehet egy biquad antennával befogott jelet továbbosztani belső hálózatra így.

Hát úgy túnik hogy az összes azért nem, pl. a WRT54GC nem DD-WRT kompatibilis :
Linksys WRT54GC ? Router details Additional information
Chipset ?
RAM 0 MB
FLASH 0 MB

Pedig ilyet árulnak nagyon olcsón aprón.
Csak erről innen semmit sem lehet megtudni, hogy mi a hardver, és miért nem megy.

MOD:
Wikipediából kiderül: [link]
WRT54GC
WRT54GC series with 802.11b/g support. This unit has a four port 10/100 switch and one WAN port. The "C" in the router number stands for compact, as the unit measures 4" by 4" by 1" with an internal antenna. The unit can be expanded with addition of HGA7S external antenna to boost range. Hardware Version 1.0 is the only option available in the United States since introduction in 2005.

Version 2.0 is shipping in, amongst other countries, the United Kingdom. This unit has 1MB flash, 4MB RAM and a non-detachable external antenna.

The internal hardware is based on a Marvell ARM914 ("Libertas") reference design which is probably identical to the SerComm IP806SM, Xterasys XR-2407G, Abocom ARM914, Hawking HWGR54 Revision M, and the Airlink 101 AR315W. By appropriately changing the value of the firmware byte 0x26, the WRT54GC can be cross-flashed with firmware based on the same reference platform.[17]

There are reports that a sister platform of the WRT54GC (the AR315W) has been hacked to run Linux.[18]

1MB Flash. :(
De az nem egyértelmű a szövegből, hogy az 1.0-nak is ennyi lenne-e.
De amúgy simán a gyári FW-el milyennek mondható ez a WRT54GC ?
Mennyit tud a gyári FW, és pl. ez mekkora sebességet bírhat routolni, milyen a wifi része (hatótáv, sebesség, stb.), az antennája? Cserélhető-e az antennája ?

[ Szerkesztve ]

(#13039) Gaben360


Gaben360
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni tőletek:Nemrég vettem egy philips lcd tv-t,van benne integrált wifi és ezt ki is szeretném használni.
Milyen routert ajánlanátok hozzá?
Szép,jó és olcsó legyen! :D
A leírás azt írja hogy 802.11 g.
Na ez nekem semmit nem mond,nemigazán vágom ezt a témát!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#13040) club1 válasza Gaben360 (#13039) üzenetére


club1
veterán

Bármilyen gagyi g-s router megteszi neki, mert nem egy gyors valami ez a tv-s internet. (Eleve, míg az url-t bepötyögöd...) Azt nem írtad, hogy milyen neted van...

(#13041) Gaben360 válasza club1 (#13040) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát nem nagy 5/1 kábelnet.
Még annyi hogy telefonos motorola modemem van,ha ez számít valamit!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#13042) And válasza atesss (#13038) üzenetére


And
veterán

Namost ha félreérthető lettem volna, a WRT54G-család alatt a konkrétan a WRT54G különböző hardver-verzióit értettem (mivel van belőlük vagy tizenhét, épp a Wiki szerint). Meg aztán a GL-t is külön említettem, ami ugyan összesen két verziót ért meg. Ha itt tartunk, nem a GC az egyetlen a WRT54-ekből amelyre semmi más nem tehető fel, csak a gyári. Ilyen még pl. a -G2 v1.5, a -GR, és a -GX, -GX2, -GX4 típusjelűek.
A -GC család sem annyira az 1 MB flash miatt nem támogatott, sokkal inkább a chipset miatt (ugyanez igaz a -G v7-re is, hiszen abban 2 MB-os a flash, mégsem megy rá a DD-WRT Micro).
"Csak ezzel az a nagy gond, hogy csak egy antennával működik."
Hát, az egyrádiós routerből semmilyen szoftver nem csinál kétrádióst, az biztos ;). Az antennák száma meg nem egyenlő a rádiómodulok számával, a kettő antenna csak a diversity-hez kell.
A WRT54GC amúgy elég gyengécske hardver. Nem is tudom, létezhet-e ennél szerényebb hw-képességekkel megáldott router. Azt is a Wiki írja, hogy a v1.0-ás verziónak beépített antennája van, de bővíthető külsővel is (mivel rendelkezik RP-SMA aljzattal). A v2-esen nincs aljzat, és bár az antennája külső, de fixen szerelt, nem csatlakozós. Negatívum még, hogy (bár valószínűleg a nyákon található érintkezősor az, de) nincs dokumentált jtag-portja, így a félreflash-elt példányok abszolút javíthatatlanok. Nálam is itt pihen egy, örök némaságra kárhoztatva, pedig csak frissítés közben halt össze alatta a firmware-t küldő PC. A klasszikus 'kékdobozos' WRT54-eknél nincs ilyen gond, azoknál a port dokumentált, ill. létezik hozzájuk debrick utility.

(#13043) Sas madár válasza Veron (#13035) üzenetére


Sas madár
őstag

Picit érthetetlen,meg ha teszteli akkor miért nem ott és akkor minek ehhez 1 hét?
Azért vetted mert kell..

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13044) club1 válasza Sas madár (#13043) üzenetére


club1
veterán

Marha egyszerű: Mert a szervizelés abból áll, hogy végigmegyek egy folyamaton. Ha közben ki kell rohangásszak egy most-azonnal típusú ügyfélhez, akkor soha nem leszek hatékony, a főnököm elég hamar utcára tesz, mert nem tudom teljesíteni a 8 munkalap/nap-ot. A most-azonnal megoldások esetén sokkal nagyobb a tévedési/félrekezelési arány is, az pedig a szerviznek fekete pont. És bizony a gyártók/ügyfelek sokkal inkább megjegyzik az egy fekete pontot, mint a tíz pirosat. Nekem biztosít a jogszabály a nyugodt munkához legalább 15 napot, miért kellene belemenjek egy infarktussal és esetleg rossz szájízzel visszatérő kuncsaftokkal kecsegtető munkatempóba?

(#13045) Sas madár válasza club1 (#13044) üzenetére


Sas madár
őstag

Szerintem itt messze nincs mit szervizelni,egy pár napja vásárolt új egéren.
Szerintem ezt pillanatok alatt az eladó beviszi és ráteszi egy gépre és kiderül mozog vagy nem,nem feltételezem,hogy mellette fog tétlenül üldögélni napokig.(vagy a többi teszthez lehet használni)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13046) club1 válasza Sas madár (#13045) üzenetére


club1
veterán

Láttam én már karón varjút (azaz, a szervizben a hibajelenség a rá szánt 5 perc (sőt fél-egy nap!) alatt nem jelentkezett). Hajaj! Nincs annyi ujj a családban. De komolyan: Szerviztechnikust komoly szervizben nem ültetnek ki vevőszolgálatosnak. Vevőszolgálatosból pedig annyit kell alkalmazni, ahány elbír a naponta jelentkező ügyfelekkel 5 perc/kopf. Kapitalizmus van, és verseny (alacsony árrés). Itt csak úgy lehet talpon maradni, ha hatékonyak vagyunk.

(#13047) pappgahu válasza AXisBOLD (#12971) üzenetére


pappgahu
csendes tag

Helló!

Megcsináltam a firmware frissítést (remélem a legújabbat sikerült hozzá leszednem), de még így sem akarja az igazat.
Az mondjuk jelenthet gondot hogy a router a tv mellett van, vagy hogy a társasházban az enyémen kívül van még legalább 5 wifi hálózat, vagy hogy éjszakára kikapcsolom a modemet és a router hogy ne fogyasszon? (Truman)

[ Szerkesztve ]

(#13048) Sas madár válasza club1 (#13046) üzenetére


Sas madár
őstag

Rendben engem meggyőztél de szerintem jelen esetben vesztenek 1 vásárlót.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13049) Veron válasza Sas madár (#13048) üzenetére


Veron
őstag

megértem mindkét oldalt. azt is ok, hogy lehet nem jön elő a hiba 5 perc alatt, és akkor mehet a szájkarate a dühödt ügyfelekkel -jelzem ez nem én vagyok. de már csomó dolgot vásároltam ott, és egy 3500 Ft-os egérről van szó. ráadásul 8 napon belül vittem vissza, azt is mondhatnám, hogy adják vissza a pénzt. de nem tettem, belementem, hogy oké, nézegessék. végül is nem akarok balhét, de még a pénzemet sem, csak akarom használni az egerem.
ha értelmes dolgot mondanak még ki is próbálom, csak ne nézzenek hülyének. ne rázzanak le az első gondolatukkal, hogy biztos én rontottam el. mert attól, hogy rajtam a cég logójával díszített munkaruha én is érthetek hozzá, és nem biztos hogy tök hülye vagyok.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13050) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

hogyan lehet beállitani, hogy a wifi csak bizonyos laptopokat engedje használni a netet?

Azaz hogy lehet letiltani a tobbit?

vagy hogy tudok router jelszavat változtatni?

válaszokat koszi :R :R

Legyen szép a napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.