Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) Spuri2000 válasza kali (#37550) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A 75 Mbit/s kapcsolat elméleti maximuma 9,6 MB/s!

Jelenleg a saját routeremre 150 Mbit kapcsolódok és a Nas-ról az alábbiak szerint tudok letölteni különböző helyekről:

- 5 méterről (1 db 10 cm válaszfal) 13 - 14 MB/s
- 4 méterről (2 db 10 cm válaszfal) 11 - 12 MB/s
- 7 méterről (2 db 10 cm válaszfal + 1 db 40 cm főfal) 7,5 - 8,5 MB/s
-10 méterről (3 db 10 cm válaszfal + 1 db 40 cm főfal) 4,5 - 5 MB/s

Szerintem egy külső antennás 150-es routerrel optimális esetben ki lehet hajtani az a 75-ös vonalat! Aki meg a ház túlsó végéből akar netezni annak meg javaslom, hogy vegyen egy sokkal komolyabb routert!

(#37552) kali válasza Spuri2000 (#37551) üzenetére


kali
legenda

nincs olyan, hogy elméleti maximum, a munkaállomáson - vagy más lehetséges módon - látja az ember, hogy milyen sebességű kapcsolat adott, de abban minden benne van, mérésre pedig csak a hasznos adat kerül - amik mélyen csomagolva utaznak -, viszont a szükséges körítés is a forgalom elengedhetetlen részét képezi, innen a kapcsolat kiírt és mért sebességének a különbözete - még így is sarkítottam, de nagyjából ez a lényeg.
a 150 Mbps wifi jelülésű router jellemzően nem gigabit képes lan és wan portokkal rendelkezik, így kábelen is csak maximum 94 Mbps átvitelt tudhat wan <-> lan irányban, a wan <-> wlan meg ettől távol áll - az általad írt 13-14 Mbps már nem is férne át 100-as wan és lan portokon, márpedig ha wifi útján annyit mérsz, akkor ott nem 150 Mbps wifi jelölésű 100 Mbps wan és lan portokkal rendelkező rouer van, tehát nem mérvadó az összehasonlítás.
a wlan <-> wlan irány más tészta kicsit, de most nem arról van szó, a kérdező nem azzal kapcsolatban írt.
nagyon jó esetben átfér terhelés alatt (is) a 75 Mbps wan <-> wlan irányban 150-es wifi routeren, de sajnos nem jellemző, nem viccből szoktak inkább 50 - 60 Mbps sec "mérhetőt" írni, ami még reális elvárás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37553) balfek


balfek
tag

Sziasztok!

bratyómnak akarok venni valamit, ami javítana szomszédból kapott wifi-jel erősségén: repeater, extender vagy ilyesmit.elég gyenge a jel, ahol szokott netezni, de kb félútra be lehet tenni egy kütyüt :)

mintha olvastam volna valahol, hogy van különbség: egyik egy új hálózatot csinál (s csatlakozik a szomszédhoz), a másik pedig "ismétli"/bővíti az eredeti hálózatot.
melyiket érdemes venni: repeatert vagy extendert? (vagy öö ezek ugyanazok?)

mit tanácsoltok?

már nézegettem párat - ezek milyenek:
http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wa750re-p177421775/#termek-leiras
http://www.arukereso.hu/router-c3144/zyxel/wre2205v2-p217100046/#termek-leiras
http://ecodigi.hu//index.php?route=product/product&product_id=62558&sender=argep#prettyPhoto

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#37554) kali válasza balfek (#37553) üzenetére


kali
legenda

szia,

a range extender/expander eszközök jellemzően extender és access point módot tudnak, az access ponint készülékek pedig jobb esetben; access point, multi ssid, client, wds repeater, universal repeater, bridge with ap módokat.
itt egy range extender; link és egy ap; link emulátor, hozzávetőleges összahasonlítási alapnak jók.
amire neked kell, arra én az extender/expander eszközöket preferálom.

(#37555) balfek válasza kali (#37554) üzenetére


balfek
tag

köszi!
jól sejtem, hogy az AP-sok drágábbak, az RE-k egyszerűbbek, meg olcsóbbak?

a linkelt RE (az első) ha jól láttam, klasszik router formátumú - melyik a jobb ez a forma, vagy a konnektorba dugós, kompaktabb kinézetű? egyáltalán mire érdemes még ezeknél figyelni?

és akkor a korábban linketek közül mernéd ajánlani vmelyiket? (láma és túlterhelt vagyok, hogy műszaki adataikat bogarásszam és úgy döntsek)

vagy ezek:
http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wa750re-p177421775/
[link]

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#37556) kali válasza balfek (#37555) üzenetére


kali
legenda

inkább mondanám a külső antennás tl-wa730re, tl-wa830re...stb típusokat.

(#37557) balfek válasza kali (#37556) üzenetére


balfek
tag

szépek, de az a bajom, h. sok helyet foglalnak, macerásabb elhelyezésük, beüzemelésük, és tesóm sem egy expert...ezért preferálnék egy könnyen kezelhető wall.plugost

ha jól veszem ki, a külső antennásak jobbak, mert erősebb jeladás-vétel, stb?
de ha külső antennás egy wall plugos, az milyen pl. ez a netgear?
[link]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#37558) Gubek-Einste válasza balfek (#37557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A beállításuk nem a méretük függvénye, minden ilyen jellegű eszközt ugyan úgy kell beüzemelni, azonos gyártótól származó típusok esetén még a menüjük is teljesen azonos.
A konnektorba dugósoknak az a fő hiányosságuk, hogy csak korlátozottan elhelyezhetőek és akkor sem ideális helyre tehetőek mivel a konnektorok többnyire a padló szintjén vannak, sokszor árnyékolt helyen.
Ezzel szemben a normál méretű típusokat könnyű ideálisan elhelyezni mert a hosszú táp kábelük miatt mindig oda tehetőek ahol a legoptimálisabb a működési paraméterek.
A külső, nagy méretű antenna mindig ideálisabb eredmény elérést jelenthet de az elhelyezés itt is sokat számít, a külső antenna sem képes teljes mértékben kompenzálni az nem ideális elhelyezés miatti hátrányokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37559) eestipoika válasza mezis (#37542) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Kedves Mezis!
Most már elméletileg minden az instrukcióknak megfelelően van beállítva a lakásomon mégsem tudok felcsatlakozni wifin a laptopommal, mert van egy kapcsolatom, de korlátozott.
Érdemes még vele vacakolnom?
Valakinek itt a fórumon sikerült a gyakorlatban egy ilyen müködő rendszert összehozni vagy csak elméletben működik a dolog?

U.i..:az elöző hozzászólásodban említett "C"router nem igazán értettem hogy az mi?
Még egy routert kellene vennem, hogy müködjön a net? :Y

(#37560) komyka


komyka
tag

Üdv!

Van egy T-től kapott ZTE ZXV10H201L modem. Olyan problémám akadt vele, hogy több oldalt egyszerűen nem tudok elérni vele, holott elvileg az oldal él, mivel telefonról elérhető mobilnettel. Most perpill pont csak a telekom webshopja jut eszembe, de volt több is az utóbbi időben.

Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt okozhatja valamilyen félresikeredett beállítás a modemen belül?

(#37561) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok embernek sikerült már összehozni ilyen hálózatot.
Ha eddig eljutottál akkor nem érdemes feladni.

"A" - az irodában a netre csatlakozó eszköz
"B" - az irodában a külső linket biztosító eszköz
"C" - a lakásban a külső linket biztosító eszköz
"D" - a lakásban a belső hálózatot biztosító eszköz

#37560 komyka
Félresikerült beállítás sok mindet okozhat.
Reset-eld le az eszközt kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37562) mezis válasza eestipoika (#37559) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis a "C" routerhez (Client,..., átjátszó) UTP vezetékkel csatlakozva van internet kapcsoolatod ?

A "D" WiFi routerhez (ami UTP vezetékkel csatlakozik "C"-hez) UTP vezetékkel csatlakozva van interneted ?

A "D" WiFi routeren a WiFi SSID (állomásnév) ne legyen azonos a "B" router (AP) WiFi-jének SSID-jével.
De a legjobb, ha az "A" WiFi router SSID-jétől is különbözik.

(Password-ök lehetnek azonosak.)

mezis

(#37563) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37561) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Ezen már túl vagyok, mert minden beállítás változtatásánál azzal kezdtem, hogy reseteltem a routert.
Valószínűleg a "B" -s routerek amiken dd-wrt-s firmeare van abban valami beállítás nem jó, de úgy ebben kevesen tudtak eddig segíteni. :F

(#37564) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hozzászólásom második fele nem neked szól, az utánad írónak írtam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37565) eestipoika válasza mezis (#37562) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Vagyis a "C" routerhez (Client,..., átjátszó) UTP vezetékkel csatlakozva van internet kapcsoolatod ?

A "C" roterhez UTP-s kábellel csatlakoztatva van a D-s router, aminek wifin kéne szórni a túloldalról jövő netet.(szerintem)
Viszont a SSID név az A-n és a D-n egyforma ,mert ezt tanácsoltad valamelyik régebbi hozzászólásodban.
De azért kipróbálom ezt a verziót is, hátha... :W

(#37566) mezis válasza eestipoika (#37565) üzenetére


mezis
nagyúr

És a "D"-hez kábellel csatlakozva van internet kapcsolat ? (Ha nem lenne, "D"-n tűzfal kiolt.)

mezis

(#37567) eestipoika válasza mezis (#37566) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Ezt nem igazán értem, mert a netet biztosító router és modem az irodában van.
Ehhez kellene UTP kábellel csatlakoztatnom a lakásomon lévő 841 N-es routert???
Akkor mi értelme az antennáknak és az egész router rendszernek?
Vagy nem jól értem ezt a D-hez internet kapcsolatot???

(#37568) mezis válasza eestipoika (#37567) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, egy PC-t (laptopot) kellene ideiglenesen csatlakoztatni !.
Ez csupán a hiba behatárolásához lenne jelentős információ. (Egy WiFi kapcsolat lehet korlátozott akkor is, ha nem stimmel a password...)

(A kábeles teszt idejére a WiFi-s kapcsolatot meg kell szüntetni.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37569) eestipoika válasza mezis (#37568) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Ez is megtörtént a lapost összekötöttem UTP-vel a D-s routerrel, de így sem tudtam bele netet csiholni.
Emlékeim szerint azt írta ki, hogy beazonosíthatatlan hálózat, de lehet hogy csak simán korlátozott kapcsolatnak minősítette.

(#37570) mezis válasza eestipoika (#37569) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy DOS ablakban a "D"-hez drótozott PC a ping 192.168.1.4-re kap választ ?
(Ha igen, akkor tovább az útun visszafelé:
ping 192.168.1.3
ping 192.168.1.2
ping 192.168.1.1
ping 8.8.8.4 (Ez már az internet lenne.)

(A drótos ethernet vezérlő TCP/IP kapcsolata automatikus ? (Adapterbeállítások.))

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37571) Spuri2000 válasza kali (#37552) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Teljesen igazad van, nálam a wlan és a lan gigás! Ettől függetlenül csak 144,4 Mbit tud csatlakozni a laptophoz!
Ebből következik, hogy a 150 Mbit wifi képes arra, hogy 13-14 MB küldjön át másodpercenként!
Egy gyengébb routerben, ahol 10/100 a wlan és a lan, ott persze ezek lekorlátozzák! Tehát optimális körülmények között amit írtál (94 Mbps) a 75 Mbit/s netet ki kellene hajtania a routernek!
Gondolom router és router között is vannak különbségek, így ez nem minden esetben teljesül!
Este bekötöm a másik belső antennás routeremet amin már 10/100 wlan és lan van és azzal is kipróbálom!
:DD :DD

(#37572) Spuri2000 válasza mezis (#37570) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem már volt olyan, hogy minden jól volt beállítva a routerekben, de a számítógép beállításainál valami elbaszódott és ezért nem kapcsolódott, csak korlátozottan!

(#37573) mezis válasza Spuri2000 (#37572) üzenetére


mezis
nagyúr

A számítógép beállítását a rendkívül ritka véletlenen kívül csak a Win frissítés, meg a user szokta el"......."-ni.

eestipoika:
Helyesen az internet teszt ping 8.8.8.8 (Google nyilvános DNS-e)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37574) kali válasza Spuri2000 (#37571) üzenetére


kali
legenda

a wlan-od biztos nem gigás, meg aztán továbbra sem érted, hogy a wlan <-> wlan és a wan <-> wlan ilyen szempontból nem hasonlítható össze teljesen, illetve ne vonj le az egyik alapján a másikra következtetéseket.
nem csak jó router kérdése - más kérdés, hogy csak kevés 100-as wan/lan és 150-es wifi jelölésű tudja egyáltalán wan <-> lan irányban a maximális 94 Mbps átvitelt, márpedig ha úgy nem, akkor wan <-> wlan irány is kompromisszumosabb lesz -, a 75 Mbps wan <-> wlan ("mérhető") átvitelhez 300-as és mimo képes kapcsolat javasolt, de sokaknak még úgy is problémát jelent, ha nem ideálisak a környezeti tényezők vagy valamelyik eszköz.
...routeremet amin már 10/100 wlan és lan van... - arra én is kíváncsi lennék, mert ilyen router nem létezik. :)
a wan és lan lehet 10/100, de a wlan nem, az 150-es vagy 300-as.
úgy próbáld majd ki, hogy a 150-es wifi router kapja a wan portjába netet, és arra csatlakozzon fel a 150-es wifi ellenoldal, úgy mérj rá, ha a speedtest dob is 75 Mbps környékén, terhelés alatt is végezz majd mérést.

[ Szerkesztve ]

(#37575) eestipoika válasza mezis (#37570) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A 192.168.1.1 -192.168.1.4.-ig meg lett pingelve és egyikre sem jött válasz.
(de ezek még a tegnapi beállításokkal, vagyis amikor az SSID nevek az A-nál és a D-nél egyformák)
A "B"-nél meg a "C"-nél azt írtad, hogy kapcsoljam ki a SSID szórást.
A 8.8.8.4.-et nem próbáltam este összedrótozom a rendszert és megpróbálom, mert napközben az irodában nem akarok keverni, mert folyik a meló 1000-el.
Az ethernet TCP/IP beállítása :automatikus.

[ Szerkesztve ]

(#37576) mezis válasza eestipoika (#37575) üzenetére


mezis
nagyúr

Fordítva ! Legyen SSID szórás ! :Y ("Ne legyen rejtett........."

Az IP címek így ahogy vannak, jók.

Indulj "A"-tól. Dróttal ping ...
Aztán "B". Ha ping kap választ, akkor "C".

Javítottam: 8.8.8.8 a nyilvános DNS

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37577) Carryboy


Carryboy
tag

Üdv!

QoS-t szeretném beállítani ezen a routeren: TP-Link TL-WR841ND
Firmware Version:
3.14.4 Build 131129 Rel.39318n
Hardware Version:
WR841N v9 00000000

Előtte tegyek fel másik firmware-t?
Ha másik firmware teszek fel a garancia még érvényesíthető?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

(#37578) littledon


littledon
tag

Sziasztok!

Van egy T-mobile-os ZTE modemem, de harmat gyenge a wifi jelének erőssége.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám felerősíteni? Van egy Tp-Link Wifi routerem, valahogy közbe tudom iktatni, hogy a wifit az sugározza? A ZTE meg maradna a TV-nek és a Telefonnak... Ha ez nem járható út akkor bármilyen megoldás érdekel.

Köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#37579) Spuri2000 válasza littledon (#37578) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Szerintem cseréltesd le a T-Home-mal, mert annak jónak kellene lennie! A szüleimnél is van egy ilyen a padláson és a földszinten teljesen elfogadható a jelerősség!

(#37580) kali válasza littledon (#37578) üzenetére


kali
legenda

szia,

valóban sok panasz van erre a beépített antennás eszközre, bár nem teljesen használhatatlan, de nem is tartozik a jobbak közé wifi szórás tekintetében.
melyik megoldásra gondoltál; kábelen csatlakozna a tp-link a szolgáltatós eszközhöz és úgy szórna külön wifi hálót, vagy wifi útján kapcsolódna a szolgáltatós eszköz által szórthoz és úgy is továbbítaná? a kábeles kapcsolat lenne a jobb és egyszerűbb, ahhoz bármilyen router jó.
milyen típusú tp-link routered van?

Spuri2000; eltérő környezet, más befolyásoló tényezők, másmilyen ellenoldalak, ezért ami valakinél használhatóan működik, az eltérő környezetben nem feltétlenül, a wifi már csak ilyen, sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#37581) krealon válasza eestipoika (#37559) üzenetére


krealon
Topikgazda

A tobbiek errol a megoldasrol beszelnek, csak hogy szamodra is vilagos legyen:

R1 az eredeti funkciojat betolto router az irodaban TL-WR841N
WAN: az internet szolgaltato insrukcioinak megfeleloen beallitva
LAN IP: 192.168.1.1
Netmask: 255.255.255.0
DHCP Start: 192.168.1.100
DHCP End: 192.168.1.199
WiFi SSID: iroda
- Channel: 1
- Security: WPA2-PSK/AES
- Jelszo: <amit az irodaban hasznalsz>

AP1 egy AP / SWITCH modban mukodo WiFi router, aminek az antennaja le van cserelve egy iranyitott antennara, ami a masik "telephely" fele nez
WAN csatlakozo uresen marad (!)
LAN IP: 192.168.1.2
Netmask: 255.255.255.0
DHCP server: DISABLE
WiFi SSID: telep-link
- Channel: 11 (a lenyeg, hogy ne az legyen, mint az iroda AccessPoint-nak)
- Security: WPA2-PSK/AES
- Jelszo: <amit az atviteli linkhez hasznalsz>

AP2 egy Client - Bridge uzemmodu router, aminek az antennaja le van cserelve egy iranyitott antennara, ami az iroda fele nez
Altalaban a gyari firmware nem tamogatja TP-link routerek eseten, igy ezt celszeru lecserelni OpenWRT-re (pl Gargoyle)
WAN csatlakozo uresen marad (!)
LAN IP: 192.168.1.3
Netmask: 255.255.255.0
DHCP server: DISABLE
WiFi connect to: telep-link
- Channel: 11 (ez az AP1-hez igazodik automatikusan)
- Security: WPA2-PSK/AES
- Jelszo: <amit az atviteli linkhez hasznalsz>

AP3 egy AP / SWITCH modban mukodo WiFi router, amin "telephely" WiFi lefedettseget biztositja
WAN csatlakozo uresen marad (!)
LAN IP: 192.168.1.4
Netmask: 255.255.255.0
DHCP server: DISABLE
WiFi SSID: telephely
- Channel: 6 (a lenyeg, hogy ne az legyen, mint a telep-link-nek)
- Security: WPA2-PSK/AES
- Jelszo: <amit a telephelyen hasznalsz>

R1 es AP3 lehet pl TL-WR841N(D),
AP1 es AP2 pedig TL-WR741ND (itt fontos a D, mert csak igy cserelheto az antenna) vagy egy profi iranyitott antennaval egybepitett kulteri eszkoz, ha a koltsegvetes engedi.

Igy egy darab osszefuggo halozat lesz a 2 telephely kozott, amik jol beallitott antennak es optikai ralaltas eseten, akar kilometeres tavolsagban is lehetnek.

(#37582) krealon válasza littledon (#37578) üzenetére


krealon
Topikgazda

A TP-link router-t AP / SWITCH modban bekotve tudod hasznalni ugy, hogy "kozos helyi halozatot" alkossanak a ZTE-vel.

(#37583) milszab válasza littledon (#37578) üzenetére


milszab
senior tag

Ez amúgy egy kalap sz.. se ér. Volt nekünk is, de 1hónap-on belül visszaálltunk az eredeti felállásba. Totál gyenge jel, szakadozott, mer amúgy is gyenge nálunk a net. Meg ha elment, nem volt telefon, telefon is akadozott, szóval, áááá, hagyjuk!

(#37584) littledon válasza milszab (#37583) üzenetére


littledon
tag

Ennyire nem förtelmes a helyzet de nem áll messze a valóságtól... a telefon 2-3 alkalommal szakadt még meg "csak".

kali: A kábeles megoldás tökéletes. Monolit födém van meg a falak is vastagok szóval itt tényleg más a környezet. Pincéből egyáltalán nem jön fel a wifi jel rendes routerrel sem csak közvetlen felette egy kis pontban, ott is gyenge a jelerősség.

krealon: Köszönöm, megnézem! :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#37585) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdés:
A napokban fogják emelni az internetünket 6-megásról 15-megásra.
Jelenleg egy régi Tp-Link TL-WR542G 54m sebességű router szolgál ki.
Kell-e cserélnem a router-t, illetve érdemes-e cserélnem vagy továbbra is tökéletesen ki fog szolgálni?

Plusz kérdés: ha veszek hozzá egy ilyen antennát, akkor miben fog változni a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#37586) Spuri2000 válasza tibbike01 (#37585) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ha eddig meg voltál vele elégedve, akkor szerintem felesleges váltanod!

Az antennával legfeljebb annyit érhetsz el, hogy kicsit jobb lehet a jelerősséged!

(#37587) mezis válasza tibbike01 (#37585) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég lesz még egy darabig. (Különben is a UPC modemcseréjének következményeként nagy számú használt WiFi router megjelenése várható... ;) )

Beltéren az antenna hatása megjósolhatatlan. Reflexiók, interferenciák miatt. Ha két szintet sugároz be a jelenlegi, elképzelhető, hogy a "másik" szinten csökken a térerő. Merthogy ez laposabb szögben "körsugároz" egy kicsi botantennához képest. Ami meg közel gömbsugárzó.

mezis

(#37588) tibbike01 válasza Spuri2000 (#37586) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor a letöltési sebességem ugyan annyi lesz ezzel az 54m routerrel mint pl egy 150m-el?
Tehát a 15 megás net ugyanolyan gyors minkét routeren?

(#37589) mezis válasza tibbike01 (#37588) üzenetére


mezis
nagyúr

És a számítógéped WiFi adaptere mekkora sebességre képes ? ("g"-s ? "n"-es ?)

Ne aggódj ! Nem lesz attól "árvíz" a lakásodban, hogy a WiFi routered esetleg nem képes az interneted sebességére. :DDD Ismétlés: no és a klienseid mire képesek ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37590) tibbike01 válasza mezis (#37589) üzenetére


tibbike01
őstag

Ilyen wifi van a laptopomba. Na meg egy Lg G2 telórol szoktam még használni.

(#37591) mezis válasza tibbike01 (#37590) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor itt az alkalom a router cserére....(300 Mbps-re és nem valami "gagyi" 150-esre !!

mezis

(#37592) tibbike01 válasza mezis (#37591) üzenetére


tibbike01
őstag

Elmondod hogy miért?

(#37593) mezis válasza tibbike01 (#37592) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobban jársz egy "n"-es, "háromantennás" szörnyeteggel, mint a bizonytalan kimenetelű antenna tuningal.Meg gondolom karácsonyra szeretnéd meglepni magadat.... :D

mezis

(#37594) eestipoika válasza krealon (#37581) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Legelőször is a köszönet és a hála legyen az első szavam, amiért ilyen részletes, érthető módon leírtad a beállításokat.
Ugyancsak köszönet a többieknek is akik segítettek, mert az ő közreműködésük nélkül nem tudtam volna összehozni.
A lényeg, hogy működik, van netem.

Már csak egyetlen egy kérdésem van:
most a kapcsolatok között van egy olyan ami a AP3-as router és az AP2-es router.
A beállítások után az volt számomra logikus, hogy a lakásomon lévő 841ND-s AP3-as routerre kapcsolódjak, de arra nem tudtam, mert korlátozottnak írta a kapcsolatot.
Viszont az AP2-es (741ND-s)-re fel tudtam csatlakozni .
Igaz ezen nagyon lassú a net a 10 Mbps-es net max 2 Mbps-el jön.
Az SSID-n ennek(AP2) a jelerőssége 55-60 db, az AP3-nak 40-45 db(de erre írja ki ,hogy korlátozott kapcsolat.
Ennek így is kell lenni?
Én a 741 ND-s routerekre dd-wrt-s firmwaret tettem, de gondolom ez majdnem ugyanaz mint az openwrt.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségedet és ha megadod az elérhetőségedet, nagyon szívesen eljuttatok valamilyen formában hozzád egy jó üveg "hazai" orosz vodkát. :)

[ Szerkesztve ]

(#37595) mezis válasza eestipoika (#37594) üzenetére


mezis
nagyúr

A telephelyen "hivatalból" meg a térerő miatt is az AP3 lenne az igazi kapcsolat.
UTP vezetékkel csatlakozva egyik LAN portjához van internetkapcsolat ?

mezis

(#37596) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

erre a kérdésemre sikerült megoldást találni, tehát net már van. A választ And-nek köszönöm szépen utólag is.

A beállításokat alul leírom, de előtte lenne még egy tisztázatlan kérdés:

a repeaterként beállított router maximum jelerősségen adja a jelet a laptopnak, viszont van amikor sikerül a 10mbps sávszélességet kihasználni a routerrel (speedtest.datanettel nézegettem), van amikor pedig egy spotify zene sem tölt be rendesen, akkor általában 1mbps alatt van a sávszélesség. Ez a belassulás mitől lehet, esetleg tud valaki ötletet erre?

A beállítások:

main_router: tplink:

ssid: tplink
band: b+g+n
channel: 6
security: wpa2-AES: randomjelszo
def. gateway: 192.168.0.1
DHCP server: on

repeater_router: edimax:

ssid: edimax
band: b+g+n
channel: 6
security: wpa2-AES: randomjelszo
def. gateway: 192.168.0.50
DHCP server: off
mode: universal repeater
root ssid: tplink

Köszi előre is ha valaki kiszúr valamit, vagy eszébe jut valami.

További szép estét!

üdv,
z

(#37597) mezis válasza zapikanka (#37596) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Gateweay" IP címei elég furcsák.
Az EdiMax-nak én a TP-Link LAN IP címét írnám.
A TP-Link meg honnan kapta a Gateway IP címét ?

mezis

(#37598) eestipoika válasza mezis (#37595) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Igen én is ezt tartom logikusnak.
Ha UTP kábellel csatlakozok azAP3-hoz akkor nincs netkapcsolatom, mert azonositani próbálja a kapcsolatot és korlátozottnak írja, de nem tud csatlakozni :((

(#37599) zapikanka válasza mezis (#37597) üzenetére


zapikanka
tag

Szia,

A TP-Link meg honnan kapta a Gateway IP címét ?

router config oldalon DHCP beállításoknál adtam meg, mint default gateway-t: 192.168.0.1
(menüpont a router config oldalon belül: DHCP/DHCP SETTINGS)

egyébként a NETWORK/LAN fülön van külön IP Adress mező: ahol szintén a 192.168.0.1 ip cím szerepel.

Az EdiMax-nak én a TP-Link LAN IP címét írnám.

Amikor az volt megadva, akkor ugye csak a TPLINK router config oldala jött be, az EDIMAX-ot nem tudtam elérni.

Tehát így volt:

EDIMAX defaul gateway: 192.168.0.1
TP-Link LAN IP adress és default Gateway: 192.168.0.1

üdv,
z

(#37600) mezis válasza eestipoika (#37598) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor még az AP3 nincs rendben. (Feltéve, hogy a PC vezetékes kapcsolata rendben volt - adapter letiltása, újraindítása.)
Tűzfal kikapcsolva az AP3-on ? (Milyen firmware van az AP3-on ? Gyári is megfelelne.)

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.