Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) a.t.t.i. válasza shift+ő (#4000) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Szia.
Ez egy Tp-link tlwa501g,van kliens,repetear,ap,satöbbi módja.
Neteasys volt akinek vettem,ott is kliens modban ment egy ovislink ap.
De csak ugy tudom konfigurálni hogy a pc-n az ö ip tratományába eső ip-t állitok be.
Ha automatikus ip-n van nem látom az ap menüjét.

(#4002) matyics válasza gdudas (#3983) üzenetére


matyics
őstag

Úgy látom nem értetted meg amit írtam, a kártya drivere látja a jelet, az xp viszont nem, tehát nem az a gondom, hogy abszolute nincs jel, hanem hogy az xp nem lát jelet és ezért nincs net.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#4003) FID válasza a.t.t.i. (#3998) üzenetére


FID
őstag

Én kikapcsoltam a fix ip-t és automatikusra tettem, hogy a roter ossza ki és mükszik.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4004) FID válasza a.t.t.i. (#4001) üzenetére


FID
őstag

Néha engem se enged be, de akkor hosszan reset és akkor megint jo. (kb 2havonta csinálja)

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4005) shift+ő válasza a.t.t.i. (#4001) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ha a routered IP tartománya 192.168.1.X akkor a cliens router IP címét állítsd 192.168.2.1-re, lényeg hogy a 3 jegy az különbözzön. A PC-d pedig autómatikus IP-n álljon, így mennie kell.

(#4006) shift+ő válasza matyics (#4002) üzenetére


shift+ő
senior tag

Az XP-d azért nem lét netet, mert a kártyád szoftvere kezeli a wlan-t.

(#4007) capafog23 válasza capafog23 (#3993) üzenetére


capafog23
őstag

Pls Help!

(#4008) rdi válasza capafog23 (#3993) üzenetére


rdi
veterán

És ha a laptopod is kábellel csatlakoztatod fel, akkor mennyit javul az átvitel sebessége?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4009) Azazello-


Azazello-
senior tag

valoszinuleg alapveto kerdes de nem tudom a valaszt ra.
mitol van az, hogy csatlakozom a wifi router-hez, fogadott faljok vannak, de kuldott file 0kb. es nincs internet kapcsolatom...

mi a teendo?

thx elore is

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#4010) rdi válasza Azazello- (#4009) üzenetére


rdi
veterán

Először nézd meg a tcp - ip beállításaid és ird be ide

Fej! Tor! Potroh!

(#4011) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hello all

lenne egy kis gondja az egyik barátomnak:

SMC 7004VBR a router, nem sikerült hálózati címet kiosztani a számítógépnek.

akármit csinál nem megy fel a netre.

Tudjátok hogy mi lenne a megoldás?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4012) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok !

Most vettem egy TP-Link TL-WR542G tipusu WIFI routert, mar sikerult letrehoznom a kapcsolatot vele, a net is megy, mar csak az erekelne, hogyan vedhetem le jelszoval, es azutan hogyan ferek majd hozza Vista 32biten, Ultimaten keresztul !

Nagyon koszonom elore is mindenkinek, aki hozza tud szolni a temahoz !

(#4013) rdi válasza toM517 (#4012) üzenetére


rdi
veterán

Mit is kérdezel tulajdonképpen?
A router jelszavát, azt a router jelszó menüjében tudod általában beállítani és teljesen független az oprendszeredtől a dolog, mivel webbes felületet állítod be.
De az is lehet, hogy a wep wpa titkosítást kérdezed. Azt meg a titkosításoknál a routeren és a kapcsolatnál a szgépeken.

Fej! Tor! Potroh!

(#4014) toM517 válasza rdi (#4013) üzenetére


toM517
aktív tag

A masodik az :)

Legyszives fejtsd ki bovebben, nagyon nem vagyok ebben jartas.

(#4015) toM517 válasza toM517 (#4014) üzenetére


toM517
aktív tag

Megoldva.

(#4016) rdi válasza toM517 (#4015) üzenetére


rdi
veterán

:DD grat

Fej! Tor! Potroh!

(#4017) Cargo


Cargo
tag

sziasztok!

Elég láma vagyok ehhez a "wifizéshez" úgyhogy titeket okosokat kérdezlek inkább. Házban szeretném fentebbi szintre is a netet eléretni wifin keresztül. MIlyen megoldások lehetnek ilyenkor? Lehet hogy nagyon hülye kérdés de lehetséges e az hogy routert routerre kötök? Mert egy kábel felvitele még nem gond de onnan kellene elosztani még a netet.

Megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm.

nothing

(#4018) rdi válasza Cargo (#4017) üzenetére


rdi
veterán

simán köthetsz routerre routert ...

lehet így router >>kábel >> router
vagy akár így : router >>wifi>>router (repeater üzemmódban)
és van még több más lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4019) And válasza Cargo (#4017) üzenetére


And
veterán

Köthetsz routerre egy másik routert, de minek? Mi a jelenlegi topológia nálatok? Ha van már egy routered, és csak feljebb szeretnéd vinni a netet, bőven elegendő lehet egy sima switch is portbővítésként (a LAN oldalra) vezetékes megoldáshoz, vagy egy access point vezeték nélkülihez. Két router szvsz. felesleges, csak egy kell oda, ahol a bejövő nethez közvetlenül csatlakozol.

(#4020) Cargo válasza And (#4019) üzenetére


Cargo
tag

A gond azzal van hogy egy szintel feljebb túl nagy az árnyékolás. És már szinte fogni se lehet a jelet. Szóval én errre szeretnék egy megoldást, hogy a 1.-2. emeleten is minimum jó legyen a vétel.

Másik kérdésem router szintjén egyik szobában rossz a jel hogy tudnánk ezt javítani. Esetleg valamilyen antennát tudtok javasolni? Vagy egyáltalán hogy lehetne erősíteni a jelet?

Bocsánat ha már valaki kérdezte csak nincs erőm visszaolvasni ezt a pár 1000 hsz-t. :)

nothing

(#4021) lorcsi


lorcsi
veterán

[link] ?

(#4022) And válasza Cargo (#4020) üzenetére


And
veterán

Értem, de akkor sem kell két router. Azt írtad, fel tudsz kábelezni. Ha onnan wifi-elérést szeretnél, akkor a routeredtől felviszel egy ethernet-kábelt a felső szintre, és ráaggatsz egy mezei AP-t (lehetőleg a wifi-routerétől eltérő rádiócsatornát kiválasztva a beállításainál). Ha ennyire nagy az árnyékolás a két szint között, akkor ugyanis nem valószínű, hogy egyetlen eszköz használatával le tudod lefedni az egész házat. Alternatív megoldásként elmozdíthatod a meglévő routert is a mostani helyéről egy jobb pozícióba, ill. (ha van rajta külső antennához csatlakozó) rátehetsz egy beltéri antennát is, szintén jó helyre, pl. szobán belül magasra telepítve. Ez utóbbi módszerrel a javulás csak korlátozott lehet, tekintve hogy beltérre irányított (tehát nagyobb nyereségű) antennának sok értelme nincs, egy körsugárzó meg nem lesz sokkal jobb, mint a router saját antennája. Legfeljebb könnyebben odébb tudod tenni, hogy megtaláld a legoptimálisabb helyet a számára.

(#4023) Cargo válasza And (#4022) üzenetére


Cargo
tag

Igazából csak ahol a router van ott nagy az árnyékolás úgyhogy kipróbálom majd ezt az AP-t. Köszönöm a segitséget.

nothing

(#4024) shev7 válasza And (#4022) üzenetére


shev7
veterán

nem kovettem mostanaban az arakat, de legutobb egy router es egy AP kozott nem volt akkora kulonbseg, hogy az ap-t valasztottam volna. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4025) gdudas


gdudas
csendes tag

Sziasztok!

Adott az alábbi hálózat:
internet---"A"---"B"......"C"...laptop(kliens)

A pont: Zyxel P334-WT
B pont: FON router
C pont: Ovislink WL 5460v2 AP
(--- vezetéket jelöl, ... WLAN-t)

A laptop az Ovislinken keresztül csatlakozik a FON routerhez WPA-PSK titkosítással, az Ovislink Universal Repeater modeban funkcionál. A jelenség az az, hogy néha (elég gyakran) a kapcsolat ugyan megmarad, de csomagok csak kifelé mennek, vissza már nem jön semmi. Ilyenkor újra kell csatlakozni. Elég nagy a távolság a FON és az Ovislink között, de próbáltam úgy is, hogy kihagyom az Ovislinket, és csak a laptoppal csatlakozom a FON-ra, úgy akár napokig is el megy. A FON jelerőssége ahol az Ovislink van 46%.

Itthon megcsináltam majdnem ugyan ezt a felállást, csak a távolságot nem tudtam rekonstruálni, és nem volt a FON router benne hanem az Ovislink közvetlen a Zyxelre csatlakozott, úgy nem volt vele semmi gond. Most a legegyszerűbb lenne azt mondani, hogy akkor hagyjuk ki a FON routert, és csatlakozzon a Zyxelre, de azon nem cserélhető az antenna, és gyenge a jele, illetve még mindig ott van az, hogy ha csak laptoppal csatlakozok fel akkor napokat is el megy akár.

Mi lehet a baj? Köszi!

(#4026) rdi válasza shev7 (#4024) üzenetére


rdi
veterán

Már éppen mondani akartam, de azért elképzelhető, hogy vesz olcsón egy használt AP-ét :))

Fej! Tor! Potroh!

(#4027) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Üdv!
Adott egy 1megás kábeles net, ami jelenleg egy laptopra van kötve. Ezt kéne megosztani egy másik laptoppal (wlan). Tudnátok ajánlani egy jó routert?
Én ezeket néztem, de nem nagyon értek hozzá :) , jól jönne valami tanács: [link] [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#4028) rdi válasza gdudas (#4025) üzenetére


rdi
veterán

A FON-nak nem kell nyilvánosnak lennie?

Fej! Tor! Potroh!

(#4029) gdudas válasza rdi (#4028) üzenetére


gdudas
csendes tag

De! :) Van is egy nyilvános, és egy nem nyilvános interface is. A nyilvánoson ugye nincs semmilyen titkosítás, akinek van FON-os accountja minden további nélkül csatlakozhat. A másikon WPA/WPA2-PSK kódolás van, oda csatlakozik nálam az Ovislink, és arra csatlakozik a laptop. Próbálkoztam már mindennel, az Ovislinket B+G-ről átállítottam csak B-re, az Advanced settingsben az "Inactivity time"-ot a legmagasabbra vettem, a TX Powert is felnyomtam amennyire csak lehet. A FON kapott egy nagyobb antennát, hogy valamivel erősebb legyen a jel, kb 10%-ot így nyertünk! :) Azért nem értem igazából, hogy mi lehet a baj, mert ha egy fix helyre leteszi az ember a laptopot (ott van most az Ovislink), akkor ugyan jelzi hogy gyenge a jel, de megy a net, nem szakad meg, és nem csinálja ezt mint most. Megpróbálom még majd azt, hogy a Zyxelre becsatlakozni közvetlen, csak azon nem cserélhető az antenna, és így elég gyenge a jel erőssége.

Valakinek valami ötlet? :)

(#4030) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok, a köv routerek közül szerintetek melyiket érdemes megvenni:
- Asus wl520gC
- D-link dl624
- Linksys WRT54G
- Us.Robotics 5463

ooopsz, most látom van milyen routert topik. :B

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#4031) Abra


Abra
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap tettem fel a gépemre a Vistát , és az a gondom h azóta nem ismeri fel az USB antennámat ( TOPCOM-Skyr@cer wireless USB Stick 11b V.2) a hivatalos topcom.net oldalról is letöltöttem a vistás drivert de semmi , feltelepítem újraindítok , és amikor rádugom ismeretlen eszközként kezeli és nem működik.
Valaki tudna tanácsot adni? :F

(#4032) stifti22


stifti22
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mit jelentenek 1 antenánál a következő adaotk:
-2.4GHz vagy 5.8GHz
-14dBi
-H:30° V:32°
Bocsánatot kérek ha már valahol le volt írva
Előre is kösz a választ!

(#4033) And válasza stifti22 (#4032) üzenetére


And
veterán

- Ezen a sávon működik (mármint vagy az egyiken, vagy a másikon). A 802.11b/g szabványú eszközök 2.4 GHz-en, a 802.11a -sok 5 GHz-en mennek.
- Az antenna nyeresége. Ez kb. jó közepesnek számít wifi-nél, például egy jobb panelantenna vagy egy normál Yagi tud ennyit.
- Vízszintes és függőleges nyílásszög, az antenna irányhatását jellemzi (3dB-es határok között).

(#4034) stifti22 válasza And (#4033) üzenetére


stifti22
csendes tag

- Az antenna nyeresége. ?
Bocs de ezt kifejtenéd bövebben, hogy ez pontosan mire elég
PL.:100 m-re szeretnék csatlakozni legalább 8-10Mbit/s-al ez elég vagy van erre valami képlet táblázat?
előre is kössz

(#4035) And válasza stifti22 (#4034) üzenetére


And
veterán

A nyereség nem fordítható le egy az egyben távolságra / sávszélességre. Végeredményben azt adja meg, hogy az adott antenna mennyire képes a betáplált energiát adott irányba nyalábolni. 14 dBi azt jelenti, hogy az antenna főirányban 12dB-lel nagyobb (teljesítményben kb. 16-szoros) vételi szintet ad egy hagyományos (kb. 2dBi nyereségű) dipólantennánál. Ez a növekedés természetesen az adási irányra is igaz lesz, adóoldalon látszólag ennyivel nagyobb lesz a kisugárzott teljesítmény, vagyis az EIRP.
A gyakorlatban (megfelelő optikai rálátást és alacsony zavarszintet feltételezve) egy ilyen antenna 100m-es távolságra bőven elegendő egy 802.11g-s link kiszolgálásához.

(#4036) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok

SMC 54Mbit/s WLAN hálókártyához keresek Win XP drivert.
Típus: SMCWPCI-G
Az SMC honlapján fentlevővel nem működik, két gépben, két azonos típusú kártyával minden ismert variációt kipróbáltunk.
Az eredeti telepítő lemezen levővel viszont ment, de azt meg nem találom.
Ha esetleg megvan valakinek a szaboz.inarcs@citromail.hu címre elküldhetné, megköszönöm.

Vagy egyéb ötlet, hogyan tudnám életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#4037) rdi válasza gdudas (#4029) üzenetére


rdi
veterán

pedig én arra tippeltem, hogy a fon nem ismeri a titkosítást. Vagy nem nyílt, stb...

Fej! Tor! Potroh!

(#4038) rdi válasza Zolee_70 (#4036) üzenetére


rdi
veterán

nem lehet, hogy régebbi driver kéne neki? Downgrade ;] ;]

Fej! Tor! Potroh!

(#4039) Zolee_70 válasza rdi (#4038) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Pontosan, csak olyat az SMC honlapján nem találok.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#4040) fraglimiter


fraglimiter
csendes tag

Lenne hozzatok egy kerdesem, nalunk egy Dlink DI-624es router van uzemben es eddig hozta hibatlan formajat. Viszont a minap savszelesseg noveles tortent 4mbitrol 8ra (T-Online). Eddig 3 falon keresztul egy emelt kulonbseggel is fullos volt a sebesseg, most pedig meg jel sincsen. Okozhatja ezt a problemat az h a szolgaltatonal valtoztatasok tortentek vagy esetleg h az utca vegen megjelent egyik nap egy nagy szurke doboz es mellette egy téonlájnos furgon :D

Minnesota 4ever!

(#4041) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok!Egy 6 emeletes épületben, hogy lehetne az ADSL-t Wifivel "szétosztani"?
Minden emeletre külön kell tenni, vagy lehet venni olyat, ami az egész épületet eléri?
Köszi!

(#4042) rdi válasza Zolee_70 (#4039) üzenetére


rdi
veterán

a drivers .hu -n már kerested?

Fej! Tor! Potroh!

(#4043) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok!
Szeretnék, segítséget kérni tőletek van egy NETGEAR ruterem rádios.
A problémám az, hogy ha kihúzom a hálókábelt, akkor elmegy, a net böngészni nem lehet, de érzékeli, a jel erőségét a progi csak böngészés nem megy, meg a modemre se tudok felmenni, de a program, látja milyen a jel. Nem tudjátok, mért nem megy valami átjárotkel csinálnom, vagy ip? Kábellel megy.
Létszi segítsetek valahogy! Ezen a téren még nem vagyok otthon!
Köszönöm szépen!

3D élelmiszernyomtatás

(#4044) soccerfan válasza stifti22 (#4034) üzenetére


soccerfan
csendes tag

[link]

RSL = TSL - CLT + GT- FSL + GR - CLR

TSL[dBm] - adó jelerősség (kimenő teljesítmény)
RSL[dBm] - received signal level (vett jel erőssége)
FSL[dB] - a jel szabadtérbeli veszteség
GT[dBi] - az adó antenna nyeresége
GR[dBi] - a vevő antenna nyeresége
CLT[dB] - adóoldali veszteség a kábeleken és csatlakozókon
CLR[dB] - vevőoldali veszteség a kábeleken és csatlakozókon

[link]

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#4045) rdi válasza EZoli752 (#4043) üzenetére


rdi
veterán

Ne haragudj,de ezt megfogalmaznád mégegyszer? Mert csak annyit értettem, hogy ha kihúzod ahálókábelt, akkor nincs net. No ezen meg nem tudom miért csodálkozol.

Fej! Tor! Potroh!

(#4046) #32577792


#32577792
törölt tag

egy kis segítségre lenne szükségem, nem baj, ha szájbarágós a dolog
van wlan routerem -zyxel p334wt- amire egy nyomtató, egy asztali gép és a notim - wlannal- van rákötve.
tegnap azonban észrevettem egy idegen MAC címet. ha minden igaz csináltam egy MAC szűrést, amiben csak a noti hálókártyájának a címe van engedélyezve. na most vagy rosszul csináltam, vagy nem működik, mert ismét feltünt.
hogyan tudom kizárni a kis köcsögöt, hogy ne férjen hozzá a hálózatomhoz?

(#4047) jakewyler


jakewyler
senior tag

Sziasztok,
Van egy smc routerem, a netet fő gépen simán beállítottam, de notebook-on sajnos sehogy nem sikerül...
A noti egy hp 530 és vista van rajta, a gép látja a routert rá is csatlakozik, de a honlapok nem jönnek be vele!
PLS segítsetek, mert egész délutánom rá ment...

(#4048) EZoli752 válasza rdi (#4045) üzenetére


EZoli752
tag

Szia! Ez egy rádiós ruter: NETGEAR DG834GB ha kihúzom a hálókábelt a ruterböl akkor hogy rádión menyen akkor nem megy a net a program érzékeli a jel erősségét de netezni nem lehet. Szeretném kipróbálni rádiósan is hogy nincs összekötve a gépel. Szerintem valamit bekel állítani még valahol de nem tudom hogy hol ilyenem még nem volt.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#4049) Deathjay^


Deathjay^
tag

Sziasztok.

Van egy linksyswrt54g-s routerem ami kioszt egy asztali gépet és egy notit. Ezek mind teljesen jól működnek. A kérdésem az lenne, hogyan tudnám azt beállítani, hogy PDA-ról VNC-n elérjem a laptopom? Lanon megy a VNC, de nem tudom, hogy a routernél és/vagy a PDA-n mit kell beállítani.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#4050) csabyka666


csabyka666
addikt

Hali!
Légyszi mondjatok olyan progit, ami minden forgalmat kilistáz a WLAN-omon. Ilyen hacker cucc is jó, nekem arra kell, hogy 100%-ban figyelni tudjam a forgalmamat! Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.