Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy ilyen szintű eszköznek van esélye arra, hogy működjön?

Ennyi pénzért ez nyilván kb. hulladék, de nincs is vele szemben különösebb elvárás.

Kültéren kellene bekanyarodós wifit facsarni, ideiglenes jelleggel, gyakorlatilag pár órákra, pár Mbps-mal, az se baj, ha nem stabil, de azért térjen magához.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46002) user12 válasza MaCS_70 (#46001) üzenetére


user12
őstag

Arra valószínűleg megteszi.
Én anno MiFi-t rendeltem kínából még mindig megvan és kiválóan teszi a dolgát (jó, én se használom ipari célra, de egy stick netkapcsolatát gond nélkül és stabilan megosztja).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#46003) -Perko-


-Perko-
csendes tag

Sziasztok!

Kisebb problémám problémámra szeretnék segítséget kérni.

Február elején tervezek venni egy routert(RT-N18U vagy RT-AC58U).

Társasház révén az AC-s felé hajlok, de a laptopok nem tudnák használni jelenleg
mivel mind 3 laptop Wlan kártyája csak b/g/n képes.

1 gép, 4 telefon, 1 konzol, 3 laptop lenne rajtuk általában.

Kérdésem, hogy érdemes-e cserélni és van-e a 3 géppel(Dell Inspiron n5050, Inspiron 3537, Hp Mini) kompatibilis Wlan kártya vagy maradjon az rt-n18u-s router.

Egy Intel 7260-as kártyát láttam ami ajánlott, de nem találtam róla semmit,
hogy kompatibilis az eszközökkel vagy bármilyen gondba ütközhetek-e.

Egyáltalán wlan kártyát keressek vagy inkább USB-s adaptert.

Köszi előre a segítséget.

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#46004) MaCS_70 válasza -Perko- (#46003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Társasházi környezetben szerintem nem annyira az AC, mint sokkal inkább maga az 5 GHz az 58-as előnye. (A kettő közti megfeleltetés nem automatikus: az AC ugyan 5 GHz-es, de az 5 GHz nem feltétlenül AC.)

Kérdés persze, hogy jelenleg mennyire zsúfolt a 2,4 GHz -- és mennyire lesz zsúfolt a router élettartama alatt...
Meg persze, hogy az 5 GHz egyáltalán működik-e a lakás fontos zugaiban.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46005) cotag


cotag
senior tag

Tarros, Cisco EPC3928S router után, kötöttem egy RT-N18U routert kábellel.
Cisco-n wifit kikapcsoltam, de fogalmam nincs milyen módban van az Asus...
Wifi jel,és net van mindenhol. Csak a Cisco kezelőfelület jön be, Asus sehogy sem.
Mit tegyek?? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#46006) Intruder2k5 válasza cotag (#46005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen IP címeken kellene elérned az eszközöket? Az ASUS alapesetben ugyebár 192.168.1.1, de mennyi a CISCO? Illetve, hogy vannak összekötve? Az ASUS-nak a WAN portjába megy a CISCO LAN-ból jövő kábel?

(#46007) Gubek-Einste válasza -Perko- (#46003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s wifi adapter használat jó ötlet mivel az biztosan működni fog.
A kártya csere elég két esélyes, egyfelől whitelist miatt, másfelől a notebook-ba milyen rakható fizikailag/milyen MIMO képességet lehet kihasználni a beépített antennákkal.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Ajánlott dual band USB-s wifi adapterek: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46008) cotag válasza Intruder2k5 (#46006) üzenetére


cotag
senior tag

Az ASUS-nak a WAN portjába megy a CISCO LAN-ból jövő kábel? Igen!
Ez a Cisco-ról készült.

(#46009) Gubek-Einste válasza cotag (#46008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Húzd le az Asus-t a Cisco-ról, reset-eld le majd úgy állítsad be, hogy csak a beállító gép és az áram legyen bedugva az Asus-ba.
Ha támogatott akkor tedd a Cisco-t bridged módba amennyiben nem kell a Cisco router képességei.
Ha nem lehetséges akkor vagy AP módba teszed az Asus-t (adminisztráció/Üzemmód menüpont) vagy dupla NAT-ra állítod be, ebben az esetben állítsd át másik alhálózatra az Asus-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46010) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hello!
Azt szeretném megtudni, megoldható hogy az upc-s connection boxon is menjen a wifi + ha rádugok egy routert azon is menjen a wifi? Mert próbáltam az üzemmódok (router-modem) között váltani, de akkor mindig csak az egyiken volt net.

(#46011) Intruder2k5 válasza Zap-Em (#46010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Persze, ez simán megoldható. Ha a Connect box marad router üzemmódban, és úgy kötöd rá a routert, akár switch módban, akár dupla NAT-al, mindkét WiFi teljes értékűen használható marad, ha pedig bridge módban működik a Connect box, akkor az ASUS-on kívül még legfeljebb két eszközt csatlakoztathatsz a Connect box-ra, vezetéken és WiFi-n együtt, mert a szolgáltató 3 darab publikus IP címet biztosít. Természetesen az ASUS WiFi-je ilyenkor is teljes értékűen használható.

[ Szerkesztve ]

(#46012) Zap-Em válasza Intruder2k5 (#46011) üzenetére


Zap-Em
tag

Köszi a gyors választ! :) Akkor megpróbálom így, mert kellene wifi az emeletre a connection boxal, és a földszintre lenne egy Asus wifis router, így lenne lefedve a ház normális jelszintel.

(#46013) Pytyuka85


Pytyuka85
újonc

Sziasztok!
Olyan problémáim lennének, hogy szükségem lenne két routerre egy áruházba. Egy fő routerre, lehetőleg wifis-re. Erre a routerre csatlakozik 3 PC, valamint két usb-s nyomtatót is rá szeretnék kötni.
A második az eladótérben lenne, ez szintén wifis kellene hogy legyen. Erre csatlakozna 10 PDA valamint egy pár wifis eszköz. Az eladótér méretei a raktárakkal együtt kb 40*40m. Nem is ezzel lenne baj, hanem hogy a falak régi építésü vasbetonból vannak. Ezeken kellene áthatolnia a jeleknek.
Remélem érthetően fogalmaztam, és tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm!

(#46014) Gubek-Einste válasza Pytyuka85 (#46013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Ekkora területre már komolyabb eszközök kellenének.
Router-nek egy Ubiquiti EdgeRouter + switch lenne ajánlatos.
Wifi-re pedig Ubiquiti UAP-3 vagy UAP-AC-LITE-5 AP csomag, ha van 24/7-ben futógép akkor arra mehet a controller szoftver, ha nincsen ilyen akkor kell egy UniFi Cloud Key is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46015) imre123456


imre123456
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy TP-LINK MR3220 v2 [link] router. Ez egy konténer irodában van, mobilnettel használom, egy asztali gép van rákötve. Ettől az irodától kb. 20 méterre van egy másik konténer iroda, ebben egy laptop. A problémám az, hogy a laptop nem látja a wifi jelét, vagy ha látja is, a kapcsolat használhatatlanul lassú. A két konténer között fizikai akadály nincs, szabad a terület. Kérdésem, hogy esetleg csatlakoztatható-e a routerhez valamilyen erősebb külső antenna vagy valami megoldást ötletetek van-e?

Köszi a segítséget!

(#46016) Jazz


Jazz
veterán

Az ismert hálózatok jelszavát hogy lehet megnézni?
Egyszer már felcsatlakozott és beírt jelszóról van szó.

És nem nincs a hálózat a hatókörben hogy felcsatlakozzak rá és a szokásos módon utána megtudjam nézni a jelszót. Win10 x64.

Köszi!

free your mind

(#46017) Gubek-Einste válasza imre123456 (#46015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az antenna csere nem jelent feltétlenül megoldás mivel a wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt a használt kliens eszközök képességei is számítanak.
A legjobb az lenne ha tudnál a két helyszín közé egy kábelt húzni.
Ha ez nem menne akkor egy külső antennás wifi adapter kellene beszerezni a másik irodában levő géphez amire mehetne egy kültéri panel antenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46018) imre123456 válasza Gubek-Einste (#46017) üzenetére


imre123456
csendes tag

A laptop lenne a kliens az pedig pontosan nem tudom DELL Precision M4xxx típusú. Végső esetben kábel lesz, de pont ezt szerettem volna elkerülni a wifivel, csak nem gondoltam hogy a két konténer fala ennyire árnyékolja a jelet.
Tehát akkor a router antenna cserével semmi mód nincs a megoldásra? Ilyet találtam, ezzel jobb lenne?
Arra gondoltam hogy ezt akkor a routeres iroda külső falára feltenném. Így akkor az antenna és a laptop között csak egyetlen fal lenne.

(#46019) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Laikus vagyok,azért kérdezek...
Jó ez vagy csatornát váltsak valamelyikre?
Köszi!

(#46020) Intruder2k5 válasza konci79 (#46019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Talán a 9-es jobb lehet, mert a 11-esen lévő szomszédos hálózat gyengébb mint 6-oson lévő, így inkább ahhoz legyen közelebb. De ez olyan minimális különbség, hogy szerintem érezni sem fogod, a mostani is közel optimális beállítás. Vagy esetleg az 1-est érdemes még megpróbálni, ahol közel -90dBm a legerősebb hálózat is.

Érdekes, hogy a program a 11-est javasolja, miközben az ottani konkurens hálózatok jele jóval erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#46021) csixy válasza konci79 (#46019) üzenetére


csixy
addikt

Ha a klienseid tudják használni a 13.-ast , akkor azt is meg kellene próbálni. mert azt felülről már nem zavarja semmi, hacsaknem arrafelé már valami más technologia használja azt a frekvencia tartományt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46022) konci79 válasza csixy (#46021) üzenetére


konci79
őstag

Csak az asztali gépbe megy kábel,plusz 2 telefon wifiről.
Azért kérdeztem ,mert kíváncsiságból megnéztem,de én nem tudom hogy most a 90 db vagy a 60 a jobb... :B

[ Szerkesztve ]

(#46023) csixy válasza konci79 (#46022) üzenetére


csixy
addikt

A kisebb érték a jobb.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46024) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46020) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csatorna jelet, hol érdemes vizsgálni?
A routernél, a klienseknél és azt átlagolni? :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46025) konci79 válasza csixy (#46023) üzenetére


konci79
őstag

Akkor jó az úgy ahogy van,gondolom.
Köszi a válaszokat.

(#46026) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg a kliens helyén kellene, de hát mobil eszközöknél ez ugyebár nem mindig határolható be.

(#46027) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46026) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Meg hát több eszköz is van, lehet hogy 1 beállítás az egyiknek jó, a másiknak meg pont rossz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46028) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos ez a "wifi-vel szennyezett" környékek hátulütője.

(#46029) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46028) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hát akkor én benne vagyok a slamasztikában. Itt kéne lefedni 150nm-t :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46030) mezis válasza ArthurShelby (#46029) üzenetére


mezis
nagyúr

Le van az már fedve, mit akarsz még ? :DDD

5GHz-es sáv.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46031) mezis válasza ArthurShelby (#46024) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindkettőnél. A ruoter WiFi-je sem szereti, ha zavarják vételkor.

mezis

(#46032) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Sajnos kábel híján wifin kell az új PC-t az otthoni hálózathoz csatlakoztatnom.
Powerline-t drágállom, falat fúrni nem szeretnék.
Visszaolvastam, de nem találtam ajánlott wifi usb sticket.
Mondanátok 1-2 típust, amit érdemes megvenni, és/vagy amit nem?
Köszönöm.

ui: tplink wr841n a router.

(#46033) mezis válasza jambiyya (#46032) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nagyon jó a PH keresője.

mezis

(#46034) ArthurShelby válasza mezis (#46030) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak ugyebár az 5ghz-nek kisebb a hatótávja :W

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46035) jambiyya válasza mezis (#46033) üzenetére


jambiyya
őstag

Ennyi erővel írhattál volna típust is, de köszi, voltaképp ez is válasz volt...

(#46036) mezis válasza jambiyya (#46035) üzenetére


mezis
nagyúr

Így legalább tanultál is valamcskét... :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46037) jambiyya válasza mezis (#46036) üzenetére


jambiyya
őstag

Büszke lehetsz magadra, de legalább jól elszórakozol...

(#46038) mezis válasza jambiyya (#46037) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, típust nem írhattam volna, legalábbis ajánlottat, mert nekem csak régebbi típusokkal van tapasztalatom.

mezis

(#46039) Gubek-Einste válasza imre123456 (#46018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne de inkább a laptophoz megyél egy TP-Link 722N adaptert és arra tegyed a kinézett antennát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46040) MaCS_70 válasza jambiyya (#46037) üzenetére


MaCS_70
félisten

De egy kattintásra ott olvashatod rögtön az első képernyőn az ajánlott típusokat!

Ezzel Mezis szerintem sokkal többet segített, mintha típust írt volna.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46041) jambiyya válasza MaCS_70 (#46040) üzenetére


jambiyya
őstag

A stílus, tudod... Ám nincs bennem harag, jó eséllyel én vagyok túl érzékeny.

Ezt (Ajánlott dual band USB-s wifi adapterek: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH) megtaláltam egyedül is egy hozzászólás alján, de pl. nem tudom kell-e nekem dual band. Rákerestem a típusokra arukereso-n, de 8-9k a legolcsóbb, és szeretném tudni mivel tudnak többet a 3-4k-s társaiknál.
Sorolhatnám még, de inkább keresek választ máshol.

Köszönöm az eddigi segítséget.

(#46042) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?

Ajánlottak:
Csak 2,4 GHz-s:TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46043) farkas-j


farkas-j
őstag

Van egy Lenovo G510 laptopom, ami WiFi-n csatlakozik az otthoni hálózathoz. A hálózat gerince 2db TP-Link Archer C5 V1.2-ből áll, amiből az egyik csak AP-ként üzemel kábellel összekötve a főrouterrel. A problémám az volt, hogy a Lenovo G510 csak 2,4GHz-es WiFi-vel rendelkezik, ami nagyon lassú a hálózatban való nagyobb adatmozgatáshoz. Vettem bele 2 sávos WiFi modult, de mint utólag kiderült, BIOS-ból csak a gyári WiFi modult támogatja, nem hajlandó mást felismerni. :W Kénytelen voltam külső USB-s eszközt vásárolni. A cél az volt, hogy legalább 2x2-es 5GHz-es eszköz legyen. Mivel a lakásban tökéletes a lefedettség, így nem volt szempont a külső antenna, viszont fontos volt a mobilitás és az ár. Végül erre az EDUP 1200-as eszközre esett a választásom, amit nem bántam meg. Tökéletesen teszi a dolgát. Bármikor csatlakoztathatom amikor szükség van rá. Beállítottam a Win 7-ben, hogy az 5GHz legyen a legpreferáltabb hálózat. Így ha bedugom a WiFi sticket, automatikusan átvált rá. Ha kihúzom, visszavált a laptop saját WiFi-jére. A 12$-t nagyon megérte! A hatótávolságról nem tudok véleményt mondani, mivel a lakásban szinte mindenhol max közeli térerő van a dupla C5-nek köszönhetően.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46044) hati


hati
addikt

Van vkinél saját tapasztalat egy routerrel UPC wi-free -re való csatlakozásra és az így kapott internet kábelen való tovább osztására?

(#46045) Gubek-Einste válasza hati (#46044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT-s eszközzel ha jól tudom meg tudták csinálni így ott annak a topikjában kellene efelől érdeklődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46046) hati válasza Gubek-Einste (#46045) üzenetére


hati
addikt

:R

(#46047) ArthurShelby válasza farkas-j (#46043) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha moddolnád a g510 bios-át, nem lenne whitelist-es. Igaz, ez persze kockázatos is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46048) mezis válasza hati (#46044) üzenetére


mezis
nagyúr

Keresd Őt. Neki állítólag sikerült.

mezis

(#46049) kovbandi82 válasza hati (#46044) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Openwrt - Multiwan. Ott befogod a upc jelét és lan porton továbbítod

(#46050) Intruder2k5 válasza kovbandi82 (#46049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez nem MultiWAN kell, hanem Wireless kliens mód, MSCHAPV2 hitelesítés támogatással.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.