Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) czgabi76 válasza nemdan (#30000) üzenetére


czgabi76
tag

Az eladó nem akarja megmutatni a belsejét :DD de még keresek vevőnek valami antennát.

And,nemdan köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30002) nemdan válasza czgabi76 (#30001) üzenetére


nemdan
senior tag

Hardveraprón szétnéztél már? Itt van pl. EZ, ilyet is linkeltél már máskor, ez most jó vétel ennyiért.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#30003) edbacsi válasza mezis (#29959) üzenetére


edbacsi
tag

helo,

azt hol nezem meg? bocs :F

"por és hamu sapiens"

(#30004) nemdan válasza edbacsi (#30003) üzenetére


nemdan
senior tag

Vagy a router beállításaban (webes felület) vagy használhatod az InSSIDer-t is.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#30005) retexis


retexis
tag

Van valakinek valami ötlete arra, hogyan tudom kiszedni a routerből a PPPOE esetében az ISP jelszavát?
A routerpassview-et próbáltam, de ezzel a WRT54G verzióval nem sikerült.

(#30006) Intruder2k5 válasza retexis (#30005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen hardver verzió?

(#30007) retexis válasza Intruder2k5 (#30006) üzenetére


retexis
tag

Azt most nem tudom, havernál van. Majd meg nézem.

(#30008) Intruder2k5 válasza retexis (#30007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na mindegy, ha v1-v4 közti verzió, akkor arra rá tudsz tenni Tomato-t, ami megtartja a gyári Linksys firmware beállításait, és használja is azokat! Ezen viszont, ha belekattintasz a jelszó mezőbe, akkor olvasható a passwd!

(#30009) And válasza nemdan (#30000) üzenetére


And
veterán

"Mondjuk nekem gyanús az a lengő aljzat.."
Ez alapján inkább még ne legyen gyanús. Sokféle gyári antennán van ilyen, nekem például egy Hypergain grid-em van, szintén lengő N-aljzattal. Ha jól látom, az a TP-link grid is olyan.

[ Szerkesztve ]

(#30010) czgabi76 válasza nemdan (#30002) üzenetére


czgabi76
tag

Köszi,ráírok!
:R

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#30011) beelaim


beelaim
csendes tag

Szép napot mindenkinek. Keresnék egy olyan eszközt amihez a két pont között nem kell tökéletes optikai rálátás és mégis jóminőségű jelet továbbítana 150-200 méter között 40/20 Mbps sebesség esetén is. A rálátást fák akadályozzák. Motorollának kínáltak egy eszközét, de az nagybani felhasználásra tervezett 1km-es hatótávval , de az ára kissé borsos: 1,5 mill. HUF. Tehát kissé szerényebb árúban gondolkodnék....

(#30012) LordX válasza beelaim (#30011) üzenetére


LordX
veterán

200-250 m Ethernet kábel?

Tudsz-e jelerősíteni? E nélkül nem hiszem, hogy megoldható lenne, a 40 Mbit még tiszta fresnel zónával is kemény dió ilyen távon, nem hogy fákkal.

(#30013) And válasza beelaim (#30011) üzenetére


And
veterán

Azért maradjunk inkább a (műszaki) realitások talaján: nem tudom, mit ajánlhattak neked annyiért, de az, hogy az adott körülmények között átlőhető-e a szükséges táv, nem attól függ, hogy ki gyártotta a készüléket, vagy hogy épp mennyi az ára. Ha a lehetőségek rosszak, nincs az a drága eszköz, ami legális keretek között (ISM-sávon, adott teljesítményhatárral) összeköttetést ad, ha meg jók, akkor nem kell hozzá nagy művészet: SOHO-kategóriás routerekkel és párezer forintos antennákkal is kilométerek lőhetők át. Ha nagyon nincs rálátás, és kétes az eredmény, akkor sajnos próbálkoznod kell. Ezek körülbelül a 'legprofibb' cuccok, amelyek házi körülmények között is ajánlhatóak: [link] (itt az antennával egybeépített kültéri megoldásokat nézegesd), de bőven lehet, hogy már ez a kategória is erős túlzás ekkora távra, meg az is, hogy minden forint kidobott pénz, mert nem fog működni (főleg akkora sebességgel), viszont ezt így látatlanban senki nem mondhatja meg neked. Ha valaki konkrét eszközt ajánl mindenféle mérlegelés és a körülmények ismerete nélkül ('nálam már bevált, tehát nálad is biztos menni fog' alapon), akkor lehetőleg ne higgy neki: nem tudhatjuk, nálad mit jelent az (csillapításban, ami még valószínűleg változik is évszaktól és az időjárástól függően), hogy a rálátást fák akadályozzák.

[ Szerkesztve ]

(#30014) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy WAP300n Acces point amire a "modernebb" T420 (win7) meg egy VAIO SVE151G17M (Win8) simán kapcsolódik, de sajnos van egy T42 (XP SP3) amivel egyszerűen nem tudok kapcsolódni ... vagyis mégsem igaz ez mert látja a WIFIt de miután kpacsolódik azt irja ki limited or no connectivity ....

Nem tudom mi lehet a probléma ... olyan mintha nem adna neki IP címet ... automata IP cím kérésen van ...

Mi lehet a bibi ...túl öregecske a gép ?! Az AP az mixed módban van így gondolom ki tudja szolgálni a régebbi G-s wifit is ... vagy ez így nem fog menni ?!

Előre is köszi a segítséget ... ha kell plusz infó itt vagyok

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#30015) retexis válasza Orcsi (#30014) üzenetére


retexis
tag

Milyen titkosítást állítottál be?

(#30016) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a wifi beállítások (csatorna/titkosítás/stb)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30017) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Adott 2 laptop, ami csatlakozik egy munkahelyi wlan-hoz nap mint nap + privát gépként is használatban vannak, szóval a gazdáik haza is viszik őket. Gyakorlatilag ez a két kép van csak a munkahelyi hálózaton, néha csatlakozik fel rajtuk kívül más.
Azt kéne megoldani, hogy a router ezeknek a gépeknek mindig ugyanazt az ip-címet ossza ki. Szóval az 1.es számú gép mindig a 192.168.1.100 a második meg 192.168.1.101 legyen.
Ha esetleg újabb gép csatlakozna fel akkor az kapjon dinamikus címet. Ezt kellene megoldani srácok!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#30018) Gubek-Einste válasza alienpapa (#30017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon egyszerű, a MAC cím alapján hozzá kell rendelni az IP-ket a gépekhez, ezt a router LAN/DHCP beállításai között kell keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30019) alienpapa válasza Gubek-Einste (#30018) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm, sikerült!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#30020) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30016) üzenetére


Orcsi
aktív tag

@retexis

Bocsi a késlekedésért .... az allergia gyógyszer kiütött, és beauldtam ...

Wi-Fi Protected SetupTM Status: Configured
Wireless Band: 2.4 GHz
Network Name (SSID): Zahora18APn
Security: WPA2-PSK

Mondjuk már azt sem volt egyszerű kitalálni, hogy mi a titkosított jelszó (még szerencse, hogy megvolt az előző AP kódja mert ugyanazt a PSWDt használtam) és így azt elfogadta.

Üdv,

Same shit, different day!

(#30021) Orcsi válasza Orcsi (#30020) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Megoldottam ....

WEP re állítottam a titkosítást és csináltam pluszban egy MAC ID szűrést.

Most így megy a dolog minden eszközön ... (mondjuk míg végére értem mind a 10 eszköz beállításán ... kicsit elment az idő ... nem is gondoltam hogy ennyi cucc van amit wifit használ .... )

Mondjuk nem tudom, hogy a sebesség oltárán mennyit áldoztam fel a WEP +MACID szűrés bevezetésén ?!

Nem igazán tűnik gyorsabbnak mint a régi WAP54G AP sebessége ....

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#30022) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WEP-et nem szabad használni mivel nagyon könnyen törhető, min WPA.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30023) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30022) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hát olyan helyen lakom ahol mondjuk nincs a környéken sok WIFI hálózat ..... falusi élet kevés házzal ...

és MAC ID szűrés ?!

Same shit, different day!

(#30024) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30022) üzenetére


Orcsi
aktív tag

WPA esetén a T42-es nem igazán akarja az igazságot ...

Same shit, different day!

(#30025) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WPA és WPA2 között van különbség, mind a kettőveé volt próba?
Milyen csatorna volt/van beállítva mert néhány eszköz nem tolerálja a szélsőségeseket.
MAC szűréssel sem lesz sokkal jobb a helyzet, azt is könnyű kijátszani.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30026) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30022) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Illetve egy kérdés .... ha az AP mondjuk kiszolgál n-es wifivel rendlekező meg g-s wifivel rendelkező eszközöket akkor ugye nincs olyan hogy mindig a leggyengébb eszközhöz igazítja a sebességet az AP ergó nem engedi 54mbps felé ... mert most olyan mintha be lenne limitálva 54-re ...

Same shit, different day!

(#30027) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha mixed módban van a router/AP akkor mindegyiknek a saját sebességét osztja ki vagy is G-seknek 54, N-eseknek 150/300/450 (természetesen az jelerősség függvénye).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30028) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30025) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Most ez van beálítva:

Network Mode: Mixed
Network Name (SSID): Zahora
Channel Width: 20 mhz only
Channel: Auto
SSID Broadcast: Enabled

Same shit, different day!

(#30029) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30027) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Érdekes mert kb 3 méterre vagyok az APtól de eddig max 144mbps láttam még a WEP elött ... a T420on aminek aránylag jó WIFIje van ... Intel N6205

Same shit, different day!

(#30030) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálj meg beállítani egy fix csatornát és WPA-t, csatorna kiválasztáshoz használd az inSSIDer programot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30031) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30025) üzenetére


Orcsi
aktív tag

A baj egyik forrása, hogy a jelszót amit megadok az APn azt nem tudom a T42-esen beírni mert valami más módban kódolva kéri ... hogy tudom az egyszerű kis jelszavamat mondjuk WAPra kódolni ?!

Same shit, different day!

(#30032) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30030) üzenetére


Orcsi
aktív tag

az inSSIDer mit csinál ?!

Same shit, different day!

(#30033) Gubek-Einste válasza Orcsi (#30031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

T42 pontosan mit is kér? Egyszerűen csak meg kellene adni a beállításnál választott jelszót.
Az inSSIDer megmutatja a környezet wifi helyzetét, milyen és mennyi másik hálózat van és azok melyik csatornán vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#30034) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30033) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ezt:

The network password needs to be 40bits or 104bits depending on your network configuration. This can be entered as 5 or 13 ascii characters or 10 or 26 hexadecimal characters

Na és itt van egy kis bibi mert a 10 hexadecimalist még tudom (vagyis úgy gondolom tudom) de azzal nem tud kapcsolódni

Ha pedig beírom a sima jelszót akkor meg azt írja ki amit fönt írtam ...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#30035) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni tőletek hogy a Wifi képes-e olyan gyors adatátvitelre mint a kábeles megoldás.
Ez azért fontos számomra mert 120Mbit netem van, és többen mondták azt hogy a Wifi nem bír ennyit.
Én meg szeretném kihasználni teljes mértékben. Mert rengeteg adatot mozgatok interneten.
Ezt azért nem értem mert a Wifire meg 300Mbit van írva, annyit tud ha igaz.
Akkor most miv@n?
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#30036) kali válasza ÁdiBá (#30035) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi esetén a "kapcsolati" sebesség van megadva, de a wifi forgalom során a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, így a "mérhető" sebesség csak a "kapcsolati" sebesség töredéke lesz, 300-as kapcsolatnál - 2.4 gigahertz esetén - jellemzően 80 - 90 megabit/sec, szélsőséges esetben kicsivel több.
5 gigahertz alatt picivel jobb a helyzet, de még ott sem jellemző a 120 megabit/sec tartós mért átviel, pláne húzós terhelés alatt.
sarkítással, de talán érhetőbben; a mérés során nem a teljes forgalom mutatkozik, hanem csak a hasznos adat, ami a forgalomnak csak egy részét képezi, a szükséges körétés nem mérődik, de beleszámít a kapcsolati - adott esetben 300-as - sebességbe.
jön - illetve már elérhető - a wifi ac átvitel, azzal már sima ügy, ha mind a két oldalon oldalon olyan eszköz van.

(#30037) ÁdiBá válasza kali (#30036) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszönöm!
Akkor végül is lényegében nem tudná átadni azt az adatátvitelt mint a kábeles csatlakozás.
Kábelen keresztül gond nélkül töltök le 18MB/s sebességgel. Erre már a Wifi nem lenne képes, ugye jól gondolom?

ÁdiBá

(#30038) kali válasza ÁdiBá (#30037) üzenetére


kali
legenda

jól gondolod, 144 megabit/sec "mérhető" wifi átvitelhez már kevés az n szabványos 300-as kapcsolat.

(#30039) LordX válasza ÁdiBá (#30035) üzenetére


LordX
veterán

Nem képes.

A 300 Mbit az abszolút ideális körülmények között él csak, és az is csak a fizikai szintű sebesség - az IP szintű kb. ennek 60%-a (mondjuk kábelesnél is ez a helyzet, de ott a 60% helyett 95%). Város közepén pl. a 40 MHz-es csatorna esélytelen jogszabálysértés nélkül, 20 MHz-es csatornán (2x MIMO-val) meg a max a 144 Mbps (amiről lejön az előbb említett 40%).

Orcsi: a 144 Mbps az a max egy 20 MHz-es csatornán. Ha engedélyezve van, de a router visszaváltott, azt nem véletlen tette (max azt nézd meg, hogy engedélyezve van).

[ Szerkesztve ]

(#30040) Intruder2k5 válasza LordX (#30039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

60%? Ennyi szerintem messze nem jön össze! 300Mbps-nél ez ugye 180Mbps lenne, ami még légüres térben 3cm-ről sem jönne össze...

(#30041) #10949376


#10949376
törölt tag

Üdv!

Tudna valaki mondani egy profi netvadász szettet?a legerősebb antenával+wifi+10-15m megfelelő jelerősített usb kábellel,meg ami kelleni fog,köszi.

[ Szerkesztve ]

(#30042) Orcsi válasza LordX (#30039) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszi akkor már értem a 144et. de azért az hogy miért van konstans 54mbit-en azt nem értem .... írtad, hogy a router vágta vissza ?! (itt gondolom nálam ez Acces pointot jelent) de ott nem találok olyan opciót a sebesség limitet írna ?! ezt hol találhatom ?! WAP300n az AP.

Same shit, different day!

(#30043) Orcsi válasza Gubek-Einste (#30033) üzenetére


Orcsi
aktív tag

megnéztem mi a helyzet inSSID téren .... az én APom az 9-13 -35db-en van ahol van még egy valaki de az -90db-n van így nem hiszem hogy bezavarna ... van még egy ami 4-8 ig van a szomszéd de az is -85dn van meg van még egy 0-3 ig van -70db .... szeritned ?!

Same shit, different day!

(#30044) Orcsi válasza LordX (#30039) üzenetére


Orcsi
aktív tag

van összefüggés titkosítás és sebesség között ....

Most WEP van és így 54 de amikor volt WAP2 akor volt 144.

Ez lehetséges ?!

Üdv,

Same shit, different day!

(#30045) Intruder2k5 válasza Orcsi (#30044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetséges! Sok eszközben van ilyen megoldás, hogy ezzel is ösztönözzék a felhasználókat a nagyobb titkosítású, biztonságosabb átvitel használatára, vagyis WEP kódolás mellett csak G kapcsolati mód lehetséges!

(#30046) #10949376 válasza #10949376 (#30041) üzenetére


#10949376
törölt tag

am ezeket néztem ki TP-Link TL-ANT2424B+TP-Link TL-ANT24EC6N ezzel mekkora a dbi veszteség? +TP-Link TL-WN722NC vélemények?

(#30047) Orcsi válasza Intruder2k5 (#30045) üzenetére


Orcsi
aktív tag

de WAPnál is ez a helyzet ... csak WAP2 nél sikerült elérenm 144-et ....

De ezt nem lehet állítnai ?! Nem gondolnám hogy a Linksys ennyire behatárolna a usereket .. ez nem volt eddig rá jellemző ...

Üdv,

Same shit, different day!

(#30048) Intruder2k5 válasza Orcsi (#30047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is a Linksys teszi ezt, hanem a Chipset gyártó!

(#30049) LordX válasza Intruder2k5 (#30040) üzenetére


LordX
veterán

"abszolút ideális körülmények között"

És ez az, ami nem létezik. MIMO-nak az a jó, ha minél nagyobb a távolság (szeparálás miatt). De nagyobb távolságra meg rosszabb a jel/zaj arány.

(#30050) Intruder2k5 válasza LordX (#30049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, de ha nem létezik, akkor nem létezik a 60%-os hasznos sebesség sem, amiről írtál! Egy 300Mbps kapcsolatból jó esetben 120-130Mbps ami reálisan elérhető, és mérhető! De ez az, ami ideális körülmények közt van, általánosságban inkább ~90Mbps körül alakul!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.