Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) odrif


odrif
MODERÁTOR

A Wake On Lan megoldható wifin vagy mindenképp LAN csatlakozás kell hozzá?

20 éve a Prohardveren

(#50002) MasterMark válasza odrif (#50001) üzenetére


MasterMark
titán

Hint: A wifi is LAN.

Switch Tax

(#50003) odrif válasza MasterMark (#50002) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Úgy értem hogy ha a laptop nem alvó módban van hanem ki van kapcsolva akkor képes-e a wifin felébreszteni, vagy ahhoz már kábeles csatlakozás kell?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#50004) MasterMark válasza odrif (#50003) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem, így már érthető. Elméletben lehetséges, gyakorlatban meg:

"The ability to wake from a hybrid shutdown state (S4) or a fully powered off state (S5) is unsupported in Windows 8 and above [...]" [link]

Szóval nem nagyon fogod kikapcsolt állapotból felébreszteni, kábelen se. De alvóból működhet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50005) Gubek-Einste válasza Breki (#49999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AP lesz de még az is kevés lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50006) odrif válasza MasterMark (#50004) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

van egy 8 éves laptopom (rajta win7) ezt simán bekapcsoltam WOL-al kikapcsolt állapotban és alvó állapotban is vezetékkel.
Van egy 2 éves másik laptop is itthon melyen win10 fut, akkor a fentiek értelmében ez hiába újabb és hiába lehet a bios-ban kiválasztani hogy LAN and WLAN, akkor sem tudom felébreszteni kikapcsolt állapotban a windows 10 miatt.

20 éve a Prohardveren

(#50007) MasterMark válasza odrif (#50006) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem az asztali gép nem ébred teljes leállításból Win 10-el.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50008) odrif válasza MasterMark (#50007) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Átmegyek a Win10 topikba, kíváncsi vagyok ott mit mondanak erre.
Köszi! :R

20 éve a Prohardveren

(#50009) Breki válasza Gubek-Einste (#50005) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Akkor tudtok olyan eszközt mondani ami a közbeszerzési portálon normális áron beszerezhető és jó is lenne?

Az írtak közül az egyikre pl 41 ezer forintos ajánlatot kaptunk.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#50010) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok. Adott egy TP Link TLWR 841 N router, és egy Digi 100-as net, ennek ellenére a speedtest épp 1,86 mbps-t mért, a tv-n pedig el sem indul a stream. Mi lehet a gond? (Jelszó van beállítva, és a router azon az íróasztalon van, ahol a laptop is.)

(#50011) metaksza válasza metaksza (#50010) üzenetére


metaksza
tag

szerk lejárt: telefonon 60 fölött van az érték...

(#50012) Soma01 válasza Breki (#49999) üzenetére


Soma01
veterán

Mik vannak még "nem emberi árban"? Ezt nem ússza meg az intézményetek 20.000 forintból. Ha ennyi pénzért csak ilyen a választék.

(#50013) Soma01 válasza Breki (#50009) üzenetére


Soma01
veterán

Hol a lista? Tegyél be linket inkább.

(#50014) Gubek-Einste válasza metaksza (#50010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Min mérted ezt az értéket?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50015) Breki válasza Soma01 (#50013) üzenetére


Breki
veterán

https://www.kozbeszerzes.gov.hu/termek

\Kommunikációs eszközök és szolgáltatások\Aktív és passzív hálózati elemek\Vezeték nélküli (Wireless) eszközök\Vezeték nélküli elérési pont (Wireless Access Point) és Bridge/Router

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#50016) Breki válasza Soma01 (#50012) üzenetére


Breki
veterán

Nem megúszni akarjuk, de mivel nincsen önnáló gazdálkodásunk mindent pestől kell kérvényezni.

Erre gondoltam pl:

Tisztelt Uram!

A kollégámmal konzultáltam és az alábbi ajánlatunk lenne (tehát az Acces Point a megoldás):

DAP-2230 Wireless N PoE Access Point nettó 41 678 Ft KEF ár

DAP-2660 Vezeték nélküli AC1200 szimultán Dual-Band PoE Access Point nettó 66 192 Ft KEF ár

Szállítási idő: a megrendeléstől számítva kb. 1 hét.

Üdvözlettel

Ez a felső nem közbeszerzéssel.14-15 ezer forint!

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#50017) MasterMark válasza Breki (#50016) üzenetére


MasterMark
titán

41-ert olyan Unifi AP-t kapsz ami kavet is foz reggel.

Switch Tax

(#50018) Breki válasza MasterMark (#50017) üzenetére


Breki
veterán

tudom, csak a közbeszerzésen nem találok olyat és nekem onnan kell, mert csak azt fizetik, azt adtuk le igénynek amit a múltkor ajánlottatok, ha lenne megvettük volna

Ilyenek vannak.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#50019) Breki


Breki
veterán

Találtam egy ilyet.

Unified Vezeték nélküli N PoE Access Point Cikkszám: DWL-2600AP

[link]

Érdekes módon az árukeresőn ez drágább ha jól néztem.
[link]

Ez egy kicsit jobb lenne arra a célra amit írtam, mint a korábbiak?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#50020) metaksza válasza Gubek-Einste (#50014) üzenetére


metaksza
tag

speedtest.net-tel mértem. Olyan házban lakunk, ahol emeletenként összesen két lakás van, szóval nem túl nagy a merítési lehetőség. Téglák a falak, de a router a laptop mellett van. A jelszó számok, a csatorna auto volt, de most átállítottam.

(#50021) MasterMark válasza Breki (#50019) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt személy szerint nem ismerem, de ígéretesnek tűnik. Főleg az eddigiekhez képest.

Switch Tax

(#50022) chungee


chungee
addikt

Napot!

A tanácsotokat kérném. Van TP-LINK TL-WN721N usb adapterem 150mbit-es, usb 3.0 portra van csatizva a pc-n. 1 vékonyfal fal választ el az adapter és a wifi router között. Nincs a közelben szomszédos wifi-k.

Leteszteltem kábellel (átküzdöttem magam) a letöltést és nagy eltérő különbség van. Miért ekkora az eltérés a letöltésben és a feltöltés pedig változatlan:F Az adapter hibája:F De hiszen 150mbit van ráírva. Többszöri mérés alapján is hasonlóak az eredmények. Vagy cseréljem le az adaptert:F De milyenre amelyik bírná:F

Kábel

Adapter

[ Szerkesztve ]

(#50023) MasterMark válasza chungee (#50022) üzenetére


MasterMark
titán

Ez teljesen jo eredmeny, es nincs nagy kulonbseg. 150 mbit a linksebesseg, nem pedig a valos atvitel. Nezd meg milyen link sebesseget ir a kliens.

Switch Tax

(#50024) chungee válasza MasterMark (#50023) üzenetére


chungee
addikt

Szóval ha lecserélném 300mbites adapterre akkor sem érném el a kábeles eredményt:F

(#50025) MaCS_70 válasza chungee (#50024) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 300 Mbps-os adapter önmagában nyilván jobban teljesít, mint a 150-es -- a kapcsolat persze csak a másik oldal ismeretében értelmezhető.

Egyébként gondolj csak bele: milyen viszonyok vannak egy kábelen belül, ahol csak a Te bitjeid utaznak egy vezető közegben, és mi van a levegőben a két antenna között, ahol még a csillapítás is sokkal nagyobb! A tervezésnél a kábelek tulajdonságaival könnyű számolni, szabványok vannak és szinte egyértelmű viszonyok. Ezért a kábeles kapcsolatnál jellemzően nincsenek nagy meglepetések a megadotthoz képest. Rádiós kapcsolatnál ez lehetetlen.

Azért van ennyi ráírva a műszaki adatlapra, mert az eszköz (leegyszerűsítve) ennyit tud. Mondjuk úgy, hogy ennyit tud kitolni az antennára -- de azt, hogy az antenna után mi történik, a gyártó nyilván nem tudja megmondani.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50026) MasterMark válasza chungee (#50024) üzenetére


MasterMark
titán

De mihez kapcsolodsz? Miert nem nezed meg a linksebesseget? Gyanitom 72 mbit-en vagy azert csak 40 korul megy at. 150-en nalam 100 korul is atmegy.

Switch Tax

(#50027) chungee válasza MasterMark (#50026) üzenetére


chungee
addikt

Hol tudom megnézni a linksebességet:F Nem vagyok szaki ebben :B

Ilyen trékomos állítsd össze magad eszközöm van: ZTE Speedport Entry 2i. Belőni és aktiválni a netet még meg tudtam csinálni, de linksebességet lenézni hol kell:F

(#50028) woodworm válasza chungee (#50027) üzenetére


woodworm
veterán

A windows tálcán. Vagy a hálózati kapcsolat, vagy az adapter kezelőprogramjának a tulajdonságainál.

[ Szerkesztve ]

(#50029) woodworm válasza MasterMark (#50026) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem is összejön n300-on a 200-as átvitel, de ez rendkívüli eredmény, nem általános és számonkérhető. A 40 Mbit már akár jó eredmény is lehet n150-es linken.

(#50030) chungee


chungee
addikt

Erre gondoltatok:F

(#50031) MasterMark válasza chungee (#50030) üzenetére


MasterMark
titán

Erre, ott irja, hogy 135 mbit a linksebesseged. Szerintem nincs gond azzal a sebesseggel amugy. Ez wifi, nagyon sok valtozos, hogy mennyi fog atmenni.

Switch Tax

(#50032) chungee


chungee
addikt

Fogalmam sincs hogy mit csináltam. De most kábeles eredményt produkál :Y :C Ezeket a dolgokat állítottam át

Mixed g/b/n -> mixed g/n
20Mhz -> 40Mhz

Gőzöm sincs hogy ettől miért lett jobb. Viszont nagyon örülök neki :K :C

[ Szerkesztve ]

(#50033) MasterMark válasza chungee (#50032) üzenetére


MasterMark
titán

A sebbesseget elotte, vagy utana nezted?

Switch Tax

(#50034) chungee válasza MasterMark (#50033) üzenetére


chungee
addikt

Elotte a sebesség #50022 hsz-ba linkeltem

Most a babrálás után #50032

(#50035) mezis válasza chungee (#50034) üzenetére


mezis
nagyúr

A sávszélesség emelése 40MHz-re, eredményezhet nagyobb sebességet. (Zavaró környezettől függ.)

Ha bizonytalan a kapcsolat, akkor USB hosszabbító kábellel és alkalmas szoftverrel esetleg találhatsz stabilabb, jobb helyet az USB-s WiFi stick.nek. (Közeli nagyobb fém felületek általában rontó hatásúak,)

mezis

(#50036) Gubek-Einste válasza metaksza (#50020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszközileg kérdeztem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50037) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok kérnék egy olyan segítséget hogy a egy kamerát és egy routert összekötni hogy elérjék egymást úgy 50 méterre wifisem antenna típust . Köszönöm

(#50039) Soma01


Soma01
veterán

866 MHz-es kapcsolati sebességnél ideális esetben kb. mennyi valós átviteli sebesség várható?
Meg úgy általában, a kapcsolati sebesség hány százaléka tud valós sebességként realizálódni? Fele? Vagy attól kicsit több?

(#50040) MasterMark válasza Soma01 (#50039) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint Mbps-nél? Nem lehet megmondani, környezettől függ, mekkora a veszteség, mennyit kell újraküldözgetni stb.

Switch Tax

(#50041) kali válasza Soma01 (#50039) üzenetére


kali
legenda

Több tényező függvénye a dolog, ezért konkrét százalékos érték nem határozható meg, de nagyon ideális esetben a kapcsolat sebességének a felénél is több lehet a hasznos sebesség.

(#50042) Soma01


Soma01
veterán

Igen, elrontottam, 866 Mbps, 5 GHz-en.

Tehát ha minden tökéletes, akkor kb. 60-70% átmehet maximum?
Persze, nem azt kérdezem, hogy "itt ahol most állok" mi várható. :) Tudom, én azt, hogy sok múlik a környezeten. Azt kérdezem csak, hogy mi érhető el maximum?

[ Szerkesztve ]

(#50043) kali válasza Soma01 (#50042) üzenetére


kali
legenda

Pedig pont azt tudjuk megmondani, hogy ahol mi használjuk, meghatározott eszközökkel és beállítrásokkal, adott környezetben mennyi az annyi, mert a sebességet befolyásolják a használt eszközök hardveresen és szoftveresen, azok egymáshoz viszonyított elhelyezkedése és a környezeti tényezők is.

(#50044) Soma01


Soma01
veterán

Jelen esetben két egyforma eszköz lesz összekapcsolva egymással vezeték nélkül. A környezet is viszonylag kedvező lesz, a scannerek nem mutatnak más hálózatot. Ezért kérdeztem, így. Meg hát azért, hogy legyen mihez viszonyítani, tudjam mi számít jónak és mi nem.

(#50045) Revesz


Revesz
aktív tag

Sziasztok

Egy to-link tl-wd8200nd adaptert használok már egy éve, de őrületbe kerget.
Soha nem akar csatlakozni a hálózathoz.
Magától kapcsolódni csak akkor tud ha 10x kihúzom és bedugom. Ha végre kapcsolódott akkor 2 perc tétlenség után megszakad a kapcsolat és újra kezdhetem ki-be dugni.

Lehet ezzel valamit kezdeni? Kínomban már elgondolkodtam egy pci-on...

[ Szerkesztve ]

(#50046) Gubek-Einste válasza Soma01 (#50044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50047) Gubek-Einste válasza Revesz (#50045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártó/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50048) Revesz válasza Gubek-Einste (#50047) üzenetére


Revesz
aktív tag

Win 10 saját szoftverét, de egyszer próbáltam a gyárit, de az sem volt valami jó.

(#50049) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok,
Remélem jó helyen kérdezek. Van egy kis gondom a wifi-vel az Lg G5-ömmel. Szóval most ilyen resident házakba melózok ahol van AP vagy belső hálózat féleség, erre állandóan felcsatlakozik a telefonom, pedig nincs elmentve, az automatikos csatlakozás nyitott hálózatokra kikapcsolva, sőt a restricted listába is már beraktam. A vicc az ha a wifi-t kikapcsolom akkor magától bekapcsolja és felmegy rá. Nem értem miez. :F

(#50050) Soma01 válasza Gubek-Einste (#50046) üzenetére


Soma01
veterán

Ezeket az általános dolgokat tudom én is. De milyen eredmény számít nagyon jónak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.