Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) adika4444 válasza .:Secur:. (#35999) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Húzz kábelt, vagy ha egy áramhálózaton vannak a szobák, akkor powerline adapter, de ha lehet kábel, és annak a végére akassz rá egy AP-t ott, ahol használnád. Ha olyan helyen használnád, ahová nem tudod húzni a kábelt (udvar másik fele), akkor oda pedig úgy vidd a jelet, h házban ablakba rakd az AP-t.. Utolsó esély egy repeater ott, ahol még jó a jel betenni, de a kábel a legjobb, az adapter pedig utána, az utolsó a repeater.

üdv, adika4444

(#36002) .:Secur:. válasza kali (#36000) üzenetére


.:Secur:.
tag

Éppen ezért írtam, mert nem tudom mit tegyek és ez egy átlagos probléma, ezt szeretném kiküszöbölni.
Sony Xperia Arc S, de más cuccokkal is elveszik a jel folyton, nem látja. Mivel ez egy átlagos probléma ezért tettem fel a kérdést, mert gondoltam több emberrel is előforudúlt már nem csak velem. Ajánljatok routert, mert nem csak a vevővel van baj, hanem az adóval is. Valami olyan kell ami jól működik de nem akarok rászánni ennyit mint erre is, nem térült meg az ára, pedig azt hittem.

(#36003) kali válasza .:Secur:. (#36002) üzenetére


kali
legenda

látatlanban senki sem tud olyat ajánlani, ami biztosan megfelel majd az elvárásaidnak, de ha nem kell a dual band, akkor a jelenlegi osztott antennás helyett vehetsz olyat, aminek az antennája nem 2 + 3 dBi, hanem teljes mellbedobással 5 dBi, viszont az csak 2.4 GHz képes, de azon elvileg jobban szór.
nem átlagos probléma, mert mint korábban is írtam, az ellenoldalaktól és a környezeti tényezőktől is függ, ezért is nem garantált a teljes siker a router bármilyenre történő cseréjével.
vannak persze szélsőségesen wifi szórásra kihegyezett alternatívák, de azokhoz jobban a zsebbe kell nyúlni...
nincsen csak adó és vevő, minden wifi eszköz ad és vesz is egyben, ezért is probléma sokszor, hogy hiába tesz valaki komolyabb kiabálós antennát a routerre, hiába látja azt távolabb is az ellenoldal, de utóbbi nem tud megfelelően visszakiabálni, mert azon továbbra is csak a korábbi értékek adottak.
esetleg betehetsz egy range extendert/expandert, az megnyújtja a jelenlegi szórást.

[ Szerkesztve ]

(#36004) .:Secur:. válasza kali (#36003) üzenetére


.:Secur:.
tag

Azt hiszem kezdem kapizsgálni a dolgot.
Milyet ajánlasz ami teszi a dolgát és olcsó?

(Másik projekthez: nem-e tudtok olyan netes boltot ahol apróságokat lehet venni? pl. N dugó, RP-SMA dugó, szerelhető dugók, aljzatok, kis alkatrészek, kábelek Megköszönném :) )

(#36005) Alex91 válasza .:Secur:. (#36004) üzenetére


Alex91
félisten

Most vagy teszi a dolgat, vagy olcso... Olyan nincs, hogy teszi a dolgat es olcso!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36006) .:Secur:. válasza Alex91 (#36005) üzenetére


.:Secur:.
tag

Mi az-az árkategória ami nekem megfelelne? = tenné a dolgát, kinyújtaná a wifi jelet.

(#36007) Alex91 válasza .:Secur:. (#36006) üzenetére


Alex91
félisten

Probaltad mar mashova tenni a routert, vagy beallitani normalisan? Mondjuk mar kifejtettek, hogy nem is biztos, hogy router gondod van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36008) .:Secur:. válasza Alex91 (#36007) üzenetére


.:Secur:.
tag

Máshol még nem volt, holnap átrakom amennyire engedi a bejövő kábel.
Beállítást nem igazán piszkáltam, gyárin van!

Ja és... a szomszéd wifije nem is kicsit zavar be, a saját router mellett is nagy a jelük erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#36009) kali válasza .:Secur:. (#36008) üzenetére


kali
legenda

az elérhető (leg)erősebb idegen hálózatoktól eltérő csatornára kell állítani a sajátot.

(#36010) .:Secur:. válasza kali (#36009) üzenetére


.:Secur:.
tag

Oda van, sőt autómatán választja a csatornát, tehát nem lehet gond mégis gyengusz a wifi jel.

(#36011) kali válasza .:Secur:. (#36010) üzenetére


kali
legenda

a kép szerint automatán áll, ami nem mindig/feltétlenül a legjobb, manuálisan kell beállítani a megfelelőre.

(#36012) mezis válasza .:Secur:. (#36004) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl egy Google találat.

Most akkor azonos csatornán nyomultok a szomszéddal, vagy tartjátok a "3 lépés" távolságot ? :F

(InSSIDer, WiFi Scanner,...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36013) dmc válasza Alex91 (#35998) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!
Pontosan melyik eszközről?

(#36014) Alex91 válasza dmc (#36013) üzenetére


Alex91
félisten

Vegulis mindegy, csak az erdekelne, hogy mennyire hasznalhato, hany klienst tudnak egyszerre kiszolgalni.
Az UniFi AP, UniFi AP Outdoor pl.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36015) istvannet


istvannet
csendes tag

Üdv!
A problémám az, hogy ha a routerhez kábelen csatlakozok akkor minden okés, de ha wifin akkor ledob vagy korlátozott kapcsolatot ír (telefonon instabil kapcsolat).
Más routerral is próbáltam,de ugyanez volt.
Mi lehet a gond?

(#36016) .:Secur:. válasza kali (#36011) üzenetére


.:Secur:.
tag

Most állítottam autómatára eddig így volt:

Ez közvetlenül a saját router mellett van, szerintem elég szar ügy.

Aztán van még ilyen ahol kellene a wifi a legjobban.
Szerintem ezzel mindent elárultam. De amúgy valahogy a szomszéd wifijének a csatornája naponta változik kb. nem tudom normálisan beállítani ha mindig változik a másik.

(#36017) mezis válasza .:Secur:. (#36016) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki a fix 1-et. (Lehet, hogy a szomszédé sem fog annyit ugrálni.)

mezis

(#36018) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Az előző probléma megoldódott a router áthelyezésével... :U szerk.: 1-es csatornára raktam, így jó!

Következő probléma másik projekthez: Az lenne a kérdésem, hogy egy wifi adapter, tehát amit a wifi jel vételére használunk USB - (rp/sma) remélem jól írtam, tehát a wifi antennát lehet rádugni, nos ezt az eszközt lehet-e jel szórására, tehát jel adásra használni és ha igen akkor hogyan? Normál UTP kábelen menne az eszközig a net majd egy RJ45 - USB átalakítóval csatlakozna. A kérdés működne-e eddig, ha igen akkor a további kérdések az UTP kábel elején kereshetőek, hogy miből adnánk a jelet? Routerből? Ugyanez a felálllás működne visszafelé is? RJ45 to USB - USB to rp/sma - router rp/sma portja. a kérdés az aláhúzott részben van, lehet árulnak male to male csatlakozót és akkor össze lehet tekerni? Ha igen akkor működne ez az össze-vissza ötlet?
Tisztázás képen egy ábra a routertől indulva:
Router RP/SMA kimenet --- RP/SMA male to RP/SMA male --- USB-RP/SMA adapter --- USB to RJ45 --- UTP kábel --- RJ45 to USB --- USB-RP/SMA adapter --- RP/SMA csatlakozású antenna
Remélem nagyjából kivehető a gondolatmenet. Kérlek segítsetek nagy fába vágtam a fejszémet :R

szerk.: azért kellenek a RJ45 to USB átalakítók mert nem akarok aktív usb kábelt venni, 30 méter nagyon drága ezért maradt ez az UTP kábeles RJ45-ös megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#36019) krealon válasza .:Secur:. (#36018) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Az lenne a kérdésem, hogy egy wifi adapter, tehát amit a wifi jel vételére használunk USB - (rp/sma) remélem jól írtam, tehát a wifi antennát lehet rádugni, nos ezt az eszközt lehet-e jel szórására, tehát jel adásra használni és ha igen akkor hogyan?"

A WiFi az kommunikacio, vagyis az eszkozok "beszelgetnek egymassal", vagyis mindegyik eszkoz veszi es adja is a radio jeleket. Nincs csak ado es csak vevo.

"USB-RP/SMA adapter --- USB to RJ45 --- UTP kábel --- RJ45 to USB --- USB-RP/SMA adapter"

Jesszus maria.
Az USB protokol az mester-szolga felallasban mukodik.
Az USB-s WiFi adapter eseten a szamitogep a mester, az adapter a szolga. Az USB-s WiFi adapter magaban nem kepes meghajani semmit. Radasul az USB WiFi adapter az antenna felol nem vezerelheto.

Tessek az analog ide-oda atalakitasokat elfelejteni! Itt kommunikcio van az eszkozok kozott, aminek megvan a sajat szabalyrendszere (protokol), ami nem fordithato meg.

Vegul csak azt nem irtad le, hogy ezzel a katyvasszal mi a szandekod.

[ Szerkesztve ]

(#36020) dmc válasza Alex91 (#36014) üzenetére


dmc
aktív tag

Én ezeket használom:
Unifi ap outdor
Nanostation M
Ezek már 4 hónapja folyamatosan kiszolgál egy strandot. Nekem eddig beváltak.
Unifi ap
Ez meg szálódába van .
Nekem beváltak.

(#36021) .:Secur:. válasza krealon (#36019) üzenetére


.:Secur:.
tag

Yagi antennával vagy quad atennával (házi) wifi jel befogása majd továbbítása egy router felé ahol szétosztásra kerül vezetéken illetve wifin egyaránt. Ez az elméleti része.
Sokat hallottam már ilyenről, hogy antenna és usb-s adapter továbbítja akítv usb kábelen a jelet majd bemegy a gépbe. Nekem ez költséges lenne az aktív usb kábel miatt (30méter kábel nem kis pénz) így most alternatívát keresek :U
+ én routerbe szeretném adni a bejövő jelet és ott szétosztani így nem csak 1 gép tudná fogadni a jelet.
Tuti rosszul gondolkodom mert még nem volt ilyennel dolgom de bele szeretnék kicsit tanulni és itthon barkácsolgatni. De így látatlanba nem akarok vásárolgatni mindenfélét, ezért kérném a segítségetek.

[ Szerkesztve ]

(#36022) Alex91 válasza dmc (#36020) üzenetére


Alex91
félisten

Es hany klienst tud egyszerre kiszolgalni mondjuk az UniFi AP?

Egy 3 szintes, nagy vastagsagu falakkal ellatott eleg nagy epuletet kellene ellatni WiFi-vel. L alaprajzu, nem tudom, hogy kozepso szintre 3 AP-t teve menne-e az epulet teljes besugarzasa?

A masik kerdes, hogy hany klienst tudnanak egyszerre kiszolgalni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36023) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Lehet nagyon belecsaptam a lecsóba, de azért az előző kérdésre várom a választ.

Tehát először is, azt tisztázzuk, hogy mivel lehetne városban stabilan 3km-t áthidalni? Milyen eszközzel? Mi képes erre? 2db 20dBi-s Yagi antenna (Max teljesítmény: 50Watt, Bemeneti impedancia: 50Ohm, Sávszélesség: 100Mhz, Hossz: 48cm, Vertikális: 23°, Horizontális: 26°) Ezek a fontosabb adatai.
Ez képes lenne rá? Ők vannak kinézve aránylag olcsón és úgy gondolom talán képesek lennének rá. Ötlet? Javaslat?

(#36024) mezis válasza .:Secur:. (#36023) üzenetére


mezis
nagyúr

Első, legfontosabb kritérium: Közvetlen rálátás ! (Megoldható ?)
Ha ez nincs meg, nincs további teendő.

USB kábel helyett miért nem jó neked az UTP kábel ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36025) .:Secur:. válasza mezis (#36024) üzenetére


.:Secur:.
tag

Valahogyan megoldható lesz! Sejtésem van hogyan, de előtte a megfelelő eszközök kellenek :DD

szerk.: éppen így akarom USB helyett UTP... csak konkrét megvalósítás kellene.

[ Szerkesztve ]

(#36026) krealon válasza .:Secur:. (#36021) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Yagi antennával vagy quad atennával (házi) wifi jel befogása majd továbbítása egy router felé ahol szétosztásra kerül vezetéken illetve wifin egyaránt."

Erre a legegyszerubb megoldas egy Power over Ethernet AccessPoint, ami tud Client vagy Client-Bridge uzemmodot.
Gyarilag pl egy TL-WA701ND is eleg, ami kb 7000 Ft.
Epp a mult hetvegen uzemeltem egy ilyet be. Legnagyobb meglepetesemre a 10+ elemes Yagi antennaval roszabbul teljesitett, mint a sajat 5dBi-s botantennajaval.

Ha sokallod a penzt a fentiert, akkor egy TL-WR741ND is megteszi (hasznaltat a hardverapro.hu-n 3000-ert lattam, de 4500-ert van uj is), rajta Gargoyle firmware + egy PoE injector-splitter, igy eleg egy UTP kabel az eszkozhoz, nem kell a 230-at is odavinni hozza.

Szerk: Most olvasom, hogy 3km-s linket akarsz megvalositani, ehhez inkabb 2db TL-WA7510N (5 GHz) vagy 2db TL-WA7210N (2.4 GHz) kellene, mert eleve kulterre vannak tervezve, igy nem vakulnak meg, ha beleneznek egy villamba, ellentetben a belterre tervezett darabokkal.

[ Szerkesztve ]

(#36027) .:Secur:. válasza krealon (#36026) üzenetére


.:Secur:.
tag

A wifi jel 3km-re van tőlem légvonalban szerintem "kicsit" így már rizikós ;]

(#36028) And válasza .:Secur:. (#36023) üzenetére


And
veterán

"Tehát először is, azt tisztázzuk, hogy mivel lehetne városban stabilan 3km-t áthidalni? Milyen eszközzel?"
Először is, fogadd el a következő tényeket: az áthidalható távolság rengeteg tényezőtől függ, ezek közül csak az egyik lenne az antenna. A korrekt szerelés - kis kábelcsillapítás, optikai rálátás biztosítása a felek között, normális / megbízható / érzékeny eszközök használata - csak az egyik dolog, de egy csomó tényezőre nincs ráhatásod. Ilyen például a sáv foglaltsága, nagyobb városban például a 2,4 GHz-es sáv agyon van zsúfolva. Egyszerűen lehetetlen 'tiszta' csatornát találni. Ezen semmilyen antenna sem segít, a sávváltás 5 GHz-re esetleg, és ez sem örök érvényű dolog, hisz előbb-utóbb a ma még kevésbé belakott 5 GHz-es sáv is zsúfolttá válhat.
"Mi képes erre? 2db 20dBi-s Yagi antenna [..]"
Nem te vagy az első, és valószínűleg nem is az utolsó, aki túl sok jelentőséget tulajdonít az átviteli lánc csupán egyetlen elemének, az antennának, ráadásul valószínűleg rögtön egy jó nagy kamu nyereségértékkel rendelkező típusnak (20 dBi-s 2400 MHz-es yagi nem igazán van, pláne nem <50 cm-es gerinchosszal). Igen, az antenna valóban fontos dolog, de nem minden! Azt is be kellene látni, hogy olcsón jó / nagy hatótávolságú rendszert nem fogsz tudni beszerezni. Én ilyesmire amúgy is kültéri, antennával integrált eszközt javasolnék, nem soho-routert egy kamuantennával. Az USB-s eszközt meg eleve kizárnám az ilyen netmegosztós célú, kültéri linket igénylő mókából, mert az egyszerűen nem arra való.

(#36029) .:Secur:. válasza And (#36028) üzenetére


.:Secur:.
tag

Köszönöm a korrekt és érhető választ, de akkor mégis mit próbáljak ki ami működne is?
Nincsen már igazán ötletem, nem is értek hozzá annyira tehát szeretném ha megosztanád velem az egyik lehetőleg működő recepted. :R

szerk.: 2 perc és adok egy szép térképet ahol láthatóak a dolgok. (nem nagy város annyira!)

[ Szerkesztve ]

(#36030) .:Secur:. válasza .:Secur:. (#36029) üzenetére


.:Secur:.
tag


Légvonalban kb. 2,5-3km

(#36031) dmc válasza Alex91 (#36022) üzenetére


dmc
aktív tag

A szállodai az egy ruterre van rárakva és úgy van beállítva hogy 200 IP - t osszon ki de úgy általában folyamatosan 50 - 120 között van.
Én lehet hogy szintenként 2 raknák igaz drágább de szerintem az biztosabb és jobb.
Nem tudom a körülményeket ez csak találgatás .

(#36032) And válasza .:Secur:. (#36029) üzenetére


And
veterán

Ok. Eleve kétfelé kell választani a dolgot: két külön dedikált eszköz kell arra, hogy a kültéri linket létrehozd, és egy újabb ahhoz, hogy beltéren wifi-elérést biztosíts. Utóbbi eszközzel szemben nincsenek nagy követelmények, viszont a kültéri kapcsolatot biztosítókkal igen:
- Legyen meg az optikai rálátás a felek között, ha ez nincs, vagy csak részleges, akár el is felejtheted az egészet.
- A rádiófrekvenciás kábelveszteség minimalizálására PoE-képes kültéri integrált eszközök javasoltak, a krealon által javasolt TP-Link cuccokon kívül persze más is lehet (pl.: [link]), de én inkább az 5GHz irányában keresgélnék. Különálló eszközök: normális antenna + kábelezés + csatlakozók + beltéri wifi eszköz költsége meg is haladhatja egy integrált rendszer árát.
Ugye nem valami távoli nyílt hotspot (amelyre neked semmi ráhatásod sincs) elérése a cél? Mert ha igen, vagyis a nagyobb távú linket biztosító eszközt csak a te oldaladon tudod felszerelni, akkor szintén vissza az elejére, vagyis felejtős.
Így sem lehet garancia a sikerre, de tiszta sáv és rálátás megléte esetén azért jó eséllyel kivitelezhető egy ilyen kapcsolat, ha mindkét végpontban erre való eszközök vannak.

(#36033) .:Secur:. válasza And (#36032) üzenetére


.:Secur:.
tag

Természetesen tudom, hogy adó-vevő oldalon is nagy teljesítményű cumóra van szükség ezért hotspot kizárva... 2 pont között szeretnék kapcsolatot teremteni, hogy oda is eljusson a net normális sebességgel.
Nincsen szükség 5ghz-re elég a 2.4 is nincsen annyira sok wifi cucc, hogy bezavarjon.
Amúgy optikai rálátást hogy értsem? nem tudok innen látni egy 3km-re lévő hosszú karót, annyira azért nekem sem jó a szemem. Nekem ezek a a cuccok amit belinkeltél már drágák. Beltéri eszköz megvan, csak a 2db kültéri egységet kellene kitalálni. Láttam neten több embert akik egy-egy olcsó cuccal megoldották a kapcsolatot több kilóméterre is, lehet csak szerencséjük volt de annyira akkor sem verték költségbe magukat. otthoni barkácsolással is lehet elég komoly cumókat csinálni.

(#36034) And válasza .:Secur:. (#36033) üzenetére


And
veterán

"Nincsen szükség 5ghz-re elég a 2.4 is nincsen annyira sok wifi cucc, hogy bezavarjon."
Nem csak a zavarás, hanem a rendelkezésre álló sávszél miatt is célszerűbb 5 GHz-es eszközöket használni. Egyéb előnyei is vannak, például kisebb antennamérettel (grid esetén: nyílással) érhető el 5 GHz-en ugyanaz az antennanyereség, mint 2,4 GHz-en. A szabadtéri csillapítás valamivel nagyobb, egy 3 km-es link esetén 6..7 dB-lel nagyobb ez az érték 5 GHz-en, de ez oldalanként 3 dBi antennanyereség plusszal kompenzálható
"Amúgy optikai rálátást hogy értsem?"
Úgy, hogy az antennák lássák (!) egymást. Ha ez nem valósul meg, akkor nem csak az amúgy is jelentős szabadtéri csillapítással kell számolni, úgy az egész link tervezhetetlenné és kivitelezhetetlenné válhat.
"Láttam neten több embert akik egy-egy olcsó cuccal megoldották a kapcsolatot több kilóméterre is [..]"
Nézd, ezeken a fázisokon előbb-utóbb mindenki túljut, aki kilométeres távú wifi-t üzemeltet. Én is farigcsáltam a biquad-okat, barkácsoltam centi vastag koaxot brutális N-csatlakozókkal, telepítettem méteresnél nagyobb házi primfókuszos paraboloidot biquad feed-del, raktam fel gyári grid-et, és kapcsoltam ezeket soho-routerekhez, nem a legrosszabbakhoz. Most nem is számítva az ezzel járó költségeket (egy jó antenna drága, ilyenekhez neki sem állnék 24 dBi-s grid-nél kisebb példánnyal, ami pedig a legnagyobb közkeletű 2,4 GHz-es antenna, és nem éppen kis méretű), a normális router sem olcsó, lehet rajta a firmware-rel szórakozni, hogy jó is legyen, a kis csillapítású koax szintén nem filléres, a hozzá való csatlakozók sem. Ha ezeket összeadjuk, majdnem ugyanott vagyunk, mintha egy olcsóbb kültéri eszközt vettünk volna, és a kábelcsillapításunk is megmarad, míg antennával egybeépített kültéri eszköznél az egyszerűen nem létezik. Szóval ez mind megvolt, annak idején, 7..8+ éve nem is volt más megfizethető alternatíva, csak a házi barkács. Aztán közel egy éve lecseréltem az egész kócerájt kültéri, antennával integrált céleszközökre. A különbség ég és föld: stabilitásban, rendelkezésre állásban, átvihető sávszélben, méretben, szolgáltatásokban, fogyasztásban, egyszerűségben és szerelhetőségben bőven meghaladja még a legolcsóbb Airgrid is a régebbi házi tákolmányt, pedig feleakkora távot sem kellett áthidalnom, mint amekkorát te tervezel, és nagyon jó körülmények is voltak hozzá (az egyik állomás hegyoldalban, a másik tömbház tetején, tiszta rálátással).
Szóval mindenki abban hisz, amiben akar, azt és úgy telepít, ahogyan akar, de vegye figyelembe, hogy mindennek megvan az ára: vagy olcsó lesz (elsőre annak tűnhet), vagy valamivel drágább, de jóval használhatóbb.

(#36035) Alex91 válasza dmc (#36031) üzenetére


Alex91
félisten

Koszi!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36036) .:Secur:. válasza And (#36034) üzenetére


.:Secur:.
tag

Értem, tehát az adott helyzet kis ráköltéssel teljességgel lehetetlen? Ráérek szenvedni, ha arról van szó, de ha nem térül meg az ára (használhatatlan lesz) akkor teljesen felesleges annyi időt és pénzt bele srófolni.
Azt hiszem ez esetben átgondolom még egyszer mit is szeretnék pontosan és mennyire kivitelezhető az.

Viszont az tényleg érdekelne, hogy hogyan lehetne egyszerűen, különösebb befektetés nélkül megoldani azt a problémát, hogy ha lenne egy yagi antenna párosom és tegyük fel látnák egymást... akkor a rp/sma kábel kijönne a vevőből és azt hogyan tudnám szétosztani itthon? routerem van (tp-link wdr3600) nem is az a kérdés hanem, hogy hogyan jutna el az antennától a routerig a jel? hogyan lehetne ezt kivitelezni? milyen csatlakozók, adapterek esetleg konverterek kellenek hozzá? konkrét példákat hozva gondolkodtam aktív usb kábelen is már de teljességgel megfizethetetlen számomra, keresni kellene valami nyereséges alternatívát.
Kérlek segíts, te legalább értesz hozzá :) (talán marad a UTP kábel, de hogyan alakítom át kis veszteséggel költséghatékonyan az rp/sma-t rj45-re úgy hogy működjön is?? :D )

[ Szerkesztve ]

(#36037) mezis válasza .:Secur:. (#36036) üzenetére


mezis
nagyúr

Optikai rálátás ellenőrzése: alkonyatkor egy 55 W-os autó reflektor szabad szemmel is látható 3 km-ről, ha szemedbe világít...

A "vevőből" (ami adó is) nem jön ki RP/SMA ! csatlakoztatható hozzá RJ-45-ös csatlakozóval UTP kábel. Annak a másik végét dugod routerbe, ami aztán tovább osztja vezetéken illetve WiFi-n az Ethernet hálózatot (internetet).

(Antenna - koax - AP - UTP kábel - router)

(Antenna+AP - UTP kábel - router)

mezis

(#36038) .:Secur:. válasza mezis (#36037) üzenetére


.:Secur:.
tag

Oké, jó ötlet hirtelen ilyesmi eszembe sem jutott.

Ezt írják: RP-SMA Male Connector (No pin inside)

Hogyan csatlakoztatok hozzá RJ45-ös kábelt? :F
AP = AccesPoint = USB adapter? vagy külön router kellene hozzá? elvesztettem a fonalat :(

[ Szerkesztve ]

(#36039) .:Secur:. válasza mezis (#36037) üzenetére


.:Secur:.
tag

Oké az acces point része tiszta!

"Az Access Point -al nem tudsz netet megosztani. Csak a meglévő vezetékes hálózatodat tudod vele Wi-Fi -sé alakítani, illetve fordítva is: Wi-Fi -st vezetékessé. Valamin van jelismétlő funkciója is.
A Wi-Fi router az egy sima vezetékes router és egy Access Point egybeépítve. Ezzel már tudsz netet megosztani, de az AP része erősen vissza van butítva. Csak szórni tudja a Wi-Fi -t, nincs rajta pl. AP kliens mód, se pedig Repeater (jelismétlő) mód. Esetleg egy bridge mód szokott még lenni rajta, a sima AP módon kívül."

Akkor igazából nincsen több kérdésem :D csak az alábbi...

Milyen lenne megfelelő a célra?

[ Szerkesztve ]

(#36040) extrin1


extrin1
újonc

Sziasztok!

Van egy problémám.
Laptopomon otthon sokszor belaggol-belassul a netem(van, hogy sokáig semmi gond de van, hogy tartósan ilyen félpercenként belassul pár másodperces rövid időkre és ez főleg játék közben zavaró de akkor nagyon) de az az érdekes, hogy a háztartásban ez csak az én gépemen fordul elő (néztem fateromét, tesómét ugyanabban az időben és nekik semmi problémájuk az internettel).
Először arra gondoltam, hogy valami vírus, ezért futattam a vírus irtót de nem talált semmit így hát újra tettem az egész rendszert de a probléma megmaradt...Nem vagyok messze a routertől sem..
Ötletek, hogy mi okozhatja a problémát? Esetleg szoftver probléma?

Segítséget előre is köszönöm :)

(#36041) Gubek-Einste válasza extrin1 (#36040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen router-re kapcsolódsz?
Milyen adapterrel használod? Gyári vagy OS driver-rel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36042) mezis válasza .:Secur:. (#36039) üzenetére


mezis
nagyúr

Már megkaptad: krealon-tól. Igaz, régen volt. Utolsó bekezdés. (Tanuld meg ! ;] )

Router meg teljesen mindegy, bármelyikhez csatlakoztathatónak kell lennie. (De NEM USB-n, UTP-n ! ;] )

mezis

(#36043) mezis válasza .:Secur:. (#36039) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiegészítés az előzőhöz:

Az AP-vel egybeépített hátránya a "levehető antennással" szemben a rugalmatlanság. Vagy elég lesz az antennájának nyeresége, vagy nem.
Ha megoldható a különálló beltéri egység elhelyezése az antennától max. 3 m távolságra, akkor az rugalmasabb megoldás, lehet nagyobb nyereségű antennákkal kísérletezni. (Nem olcsók ezek az antennák.)

mezis

(#36044) .:Secur:. válasza krealon (#36026) üzenetére


.:Secur:.
tag

Tehát ha TL-WA701ND vennék használtan kb. 3500ft-ért az nekem nem lenne megfelelő? Lehetne jobb is? Vagy csak mert kültérre lenne azért ajánlanád a másikat? Egy melléképület padlásán lenne elhelyezve ha minden jól sül el vagy egy családi ház padlásán tehát max. a 50°C-nak és a -15C° lesz kitéve.

(#36045) .:Secur:. válasza mezis (#36043) üzenetére


.:Secur:.
tag

TL-WA701ND azt hiszem ő lesz a kiválasztott.
Levehető antennás így tudok rá külsőt is kötni. Megfelel a célnak?
Mi gondolsz? :)

(#36046) krealon válasza .:Secur:. (#36044) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha az a cel, hogy rajojj, hogy hogyan koltsd a penzed a nagy semmire, akkor nyugodtam hasznalj belteri eszkozt kulteren, tekintve hogy kb 10 - 30 celsius fok tartomanyban mukodik megbizhatoan.

Ahogy And nagyon szepen megfogalmazta, meg kell fizetni a tanulopenzt. Te dontod el, hogy idovel (barkacs) vagy penzzel (profi szakember es anyagok) fizetsz.

(#36047) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Egy kb. 180 m^2-es házban van elhelyezve a router, aminek a típusa TP-Link tl-WDR4900 dual-band. A lényeg, hogy mikor, mind a 6-an itthon vagyunk én és 3 testvérem, plusz anyu és apu, akkor egyszerűen nem ad internetet a router, csak olyan eszközöknél, ahol komolyabb antenna van, pl.: az én számítógépem egy TL-WDN4200-as Tp-Link antennával csatlakozik. Használjuk szimultán, mint a 2,4ghz-es, mind az 5ghz-es hálózatot, viszont 11 eszköz csatlakozik rá ( senki sem kábellel, mindenki wi-fi-vel ).
Itt egy kép hány eszköz van a wi-fin rajta, ez okozhatja a lassulást? Azért vettem ezt a routert, mert egy nagyobb teljesítményű készüléket szerettem volna, mert sokan csatlakozunk rá, de ez is kevés lenne?

(#36048) zsolt501 válasza Nagynozi (#36047) üzenetére


zsolt501
nagyúr

11 eszköz esetén bizony már észre lehet venni lassulást, én személy szerint raknák még be egy acces pointot és a gépek egy részét arra engedném csatlakozni, és az AP-t kábellel kötném össze a routerral.
Szóval a készülékek egy része az AP-re a másik a routerre csatlakozna.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36049) .:Secur:. válasza krealon (#36046) üzenetére


.:Secur:.
tag

Sajnos nem vagyok profi szakember ezért a 2. variáció sem teljesülhetne 100%-ig.

Igen, rájöttem már a tanulópénz dolgokra, de én egy működő cuccot akarok összehozni nem egy halom fost.
Az access point működési hőmérséklete 0-40°C körül alakul, ezt megoldhatónak látom. A tél még messzebb van egy picit és addig atombiztos megoldást keresek erre a problémára.

(#36050) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
visszaolvasgattam de nem tudok dönteni e három usb wifi közül, melyik lenne jobb beltéri használatra?
Vabeton padlós emeleten van a router, a laptop pedig az alsó szinten és a legtávolabbi szobában már nem megfelelő a wifi jel.
[link]
[link]
[link]

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.