Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) mezis válasza anonymus89 (#37150) üzenetére


mezis
nagyúr

".. a 2 antennás router egyik antennáját kivezetem a garázsajtón kívülre egy meg marad a routeren?"

[link]

mezis

(#37152) anonymus89 válasza mezis (#37151) üzenetére


anonymus89
addikt

Elolvastam Te személy szerint, hogy oldanád meg a hálózat kiépítését?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37153) eestipoika válasza krealon (#37140) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A kérdés második felére adott válaszodra lenne egy újabb kérdésem(bocsi de én nagyon nem értek a hálózati eszközökhöz) :(
Egy antennát hogyan lehet lekapcsolni?
A szó szoros értelmében letekerni vagy pedig a router menüjében kell letiltani szoftveresen?
Nézd el, hogy nagy marhaságot kérdeztem :)

(#37154) mezis válasza anonymus89 (#37152) üzenetére


mezis
nagyúr

A garázsba egyantennás, repeater üzemmódra is alkalmas WiFi routert tennék, kültérre max 2 m-es H155-ös koax-al kihosszabbított antennával.

mezis

(#37155) anonymus89 válasza mezis (#37154) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a választ, bent a lakásban esetleg van elképzelésed?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37156) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két antennás router esetén gyári firmware alatt sehogyan sem, custom firmware alatt talán megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37157) tommmika


tommmika
csendes tag

Sziasztok !
Lenen egy kis WiFI problémám remélem tud valaki segiteni !!

Kérlek ebben segitsetek nekem mi lenne a legjobb hogy a ""B"" ponton egy teljesen jó hálózat kerekedjen ?!

köszönettel :
Tom
:R

[ Szerkesztve ]

(#37158) mezis válasza anonymus89 (#37155) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, de csak azután, hogy a garázsban már működik a repeater (repeter bridge, WDS) üzemmódban a WiFi eszköz + kültéri antenna. (Lehet, hogy elegendő a lakásban alkalmas helyet keresni a WiFi routernek. Ez a sebesség igénytől is függ.)

mezis

(#37159) tommmika válasza tommmika (#37157) üzenetére


tommmika
csendes tag

Kérdésem lenne az is hogy hogy kossek ossze mit mivel ?! hogy jó legyen a net a B ponton kell - e álltanom be valami MAC cimet valahol ?! hogy fogja látni egymást a két hálózat ?!

még 1x nagyon koszi a segitséget előre is !!

Tom.
:R

(#37160) mezis válasza tommmika (#37159) üzenetére


mezis
nagyúr

Akadálymentes a két pont közötti közvetlen rálátás ?

Melyik pontban van jelen az internet ? (És melyik az "A" és melyik a "B" pont ? :F )

mezis

(#37161) tommmika válasza mezis (#37160) üzenetére


tommmika
csendes tag

Az "A" pont:
itt található :
- AP : TL-WA7210N - Bridge with AP ként használva
- Modem melyen a saját :kb 20Mbps-es netem szeretném továbbitani B-pont felé !
-ezen a hálózaton lóg még egy : TL-WR340GD - ő szolgáltatja a WiFin keresztül a netet ( és lóg rajta egy PC)

A "B" pont:
itt található:
-TL-MR3420 ez lenne az a router mely szolgáltatná az "A" pont internet kapcsolatát WIFI hálózaton keresztül.
néha egy kábellel a routerre is lesz csatlakozva.
erre a routerra van kötve az egyik antenna hejére 1 : 5dBi-s TP-Link antenna .

Most ott tartok hogy látom az eszközöket egy hálón de a "B" ponton nincs net :(
Rálátás van a két antenna között ( AP + 5dBi-s külső TP-Link antenna )

Pingre válaszolnak is

köszönettel
Tom,

[ Szerkesztve ]

(#37162) mezis válasza tommmika (#37161) üzenetére


mezis
nagyúr

Az MR3420-nak van repeater vagy WDS üzemmódja ? (dd-wrt ?)

Milyen routerrel lesz kábellel összekötve és miért ?

mezis

(#37163) tommmika válasza mezis (#37162) üzenetére


tommmika
csendes tag

Ezek a Wireless beálltásai az MR3420-nak

a "b" oldalon csak ez az egy eszköz van tervbe véve ( ha megoldható igy ) ezen néha lesz egy PC , de általában telefonok WiFi interneteléréséhez kellene

[ Szerkesztve ]

(#37164) mezis válasza tommmika (#37163) üzenetére


mezis
nagyúr

A két router IP, DHCP beállítása rendben ?

(Én találtam egy TL-MR3420 emulátort, de ott nyoma sincs olyan beállításnak, aminek képét kiraktad. Téves lenne az URL ?
Angliában vagy ?
Az Auth type helyes működés után már nem maradjon "open".

mezis

(#37165) anonymus89 válasza mezis (#37158) üzenetére


anonymus89
addikt

Melyik eszközt ajánlanád mókolgatás nélkül?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37166) mezis válasza anonymus89 (#37165) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a pontos típusa a lakásban lévő "átjátszó" AP-nek ?

mezis

(#37167) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Érdeklődnék, hogy létezik-e olyan szoftver, amellyel a wifi-kártyával és antennával rendelkező alaplapok (konkrétan: Z87E-ITX) esetén szabályozni tudom a netmegosztást, mappamegosztást, stb.?

Valami olyanra gondolok, mint a Gigabyte-nál a Wi-Fi-Share.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37168) anonymus89 válasza mezis (#37166) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha a routerre gondolsz, ami most van az egy Tp-link 1043 V1.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#37169) tommmika válasza mezis (#37164) üzenetére


tommmika
csendes tag

Remélem igy érthető h mit szeretnék elérni

Amit linkeltem képet
-- Wireless azon belül Wireless Settings
Köszönettel,
Tom

[ Szerkesztve ]

(#37170) mezis válasza tommmika (#37169) üzenetére


mezis
nagyúr

A WA7210-es "Oparation Mode" "Access Point" ?

Egy "Status"-t vagy valami hasonlót tudnál az MR3420-ról ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37171) tommmika válasza mezis (#37170) üzenetére


tommmika
csendes tag

hello

a WA7210N operation mode : Bridge with AP -- csatolva az MR3220hoz
az AP LAN kábelje bele megy a WA340GDbe

csatolnék egy rajzot is, a "B" hálózaton kellene DHCP ?

köszönettel,
Tom
:R

(#37172) mezis válasza tommmika (#37171) üzenetére


mezis
nagyúr

"WA7210N operation mode : Bridge with AP"

Csak sima AP-nek állítsd be.

Az MR3420-on is talán lenne szerencsésebb mód a "Bridge with AP"-nél. Erősen irányított antennája bizonyára csak a WA7210-el tart kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37173) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Beüzemeltünk egy TP-LINK TL-WR841N típusú routert. Két laptopon megy rajta a net. Az én gépemmel beállítottuk a jelszavakat (mást nem állítottunk rajta, tehát minden gyári beállításon maradt). Az én laptomon speedtest szerint a letöltés 16 mega, a feltöltés 18-20 mega között volt. A másikon viszont hozta a netünk max sebességét, ami 50-55 mega le- és 18-20 mega feltöltés között van. A kérdésem az lenne, hogy ez mitől lehet? Az üzletben ugye 50es net van, otthon pedig 25 megás. Otthon, wifin megy is a 25 mega, szóval nem hinném, hogy a wifi kártyámmal lenne baj. Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi lehet a hiba ebben az esetben?? :F

(a router gondok topicban nem válaszolt senki)

szerk.:
A másik kérdésem az lenne, amit csak most vettem észre... Mitől van az, hogy ha a szolgáltató kábelét dugtam be egyből a gépbe (akkor még nem volt meg a router) akkor hozta a max le- és feltöltési sebességet, az utorrent pedig kiírta a tesztnél, hogy csak letölteni tudok... Viszont!!! most, hogy meglett a router, az előbb említett sebességet hozza csak, DE!! az utorrent most már azt írja, hogy a port nyitva :DDD pedig nem nyitottam semmit :D

szerk.2: telefonon (S4 I9505) is kipróbáltam a wifit, és a telefon is 39-40 mega le- és feltöltést tud!

[ Szerkesztve ]

(#37174) mobilizmo válasza b1sti (#37173) üzenetére


mobilizmo
addikt

A TL-WR841N csak 100-as nem GB-s, nem lehet, hogy ez a probléma?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#37175) tommmika válasza mezis (#37172) üzenetére


tommmika
csendes tag

Szia !

Akkor ezek szerint a TL-WA7210N-t belövöm "Access Point"-ba ő csinálni fog egy WiFi hálózatot legyen a neve "BW_AP" megadom a Wifi PASSt, next és ezután DHCP - On / Off (?!) és Reboot

a "B" oldalon ezt a jelet kellene elkapnom a TLMR3420-al ?! Milyen üzemmódban (Bridge with AP) ?!

Bocsi hogyha sok a "lame" kérdés de egy picit meg vagyok kavarodva most ez ügyben :(

Köszi,
Tom.
:R

(#37176) b1sti válasza mobilizmo (#37174) üzenetére


b1sti
senior tag

Nem értek hozzá, így nem tudom! :(
Azt tudom, hogy 2 laptopon tesztelve az egyiken tökéletesen hozza az elvárt maximális sebességet, a másikon pedig csak az 1/3-át. Gondoltam rá, hogy az én laptopom wifije rossz, de otthon kipróbáltam és az otthoni net max értékét hozta, ami több, mint amit itt mértem az üzletben!

Saját laptop:
Wifivel
Üzletben: 17Mbps
Otthon: 25Mbps
Kábellel
Üzletben: 55Mbps
Otthon: 30Mbps

Másik laptop:
Wifivel is és kábellel is 55Mbps a letöltési sebesség.

(Az üzletben 50megás DIGI van, otthon pedig 30as Telekom)

És a legjobb, amint írtam is, telefonon is teszteltem és ott 39-40 mega volt a teszt eredménye. :F

[ Szerkesztve ]

(#37177) spider80 válasza b1sti (#37176) üzenetére


spider80
őstag

A laptopod nem g-s wifi szabványú? Abból gondolom,hogy otthon is 25 a 30 helyett. 20-25 a g-s wifi felső határa kb.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#37178) b1sti válasza spider80 (#37177) üzenetére


b1sti
senior tag

Az lehet, nincs kizárva! Viszont, akkor is kevés az, amit az üzletben mértem! Mert az üzletben 50es net van otthon, pedig ugye 30as. Otthon megy wifin a 25, de az üzletben a max 17...

Megnéztem!

[ Szerkesztve ]

(#37179) krealon válasza b1sti (#37173) üzenetére


krealon
Topikgazda

A WiFi nem kabel.

A WiFi-n keresztul merheto sebesseg, a kapcsolati sebesseg fele szokott lenni maximum.

Hogy miert annyi a kapcsolati sebesseg amennyi, az nagyon sok dologtol fugghet, tobbek kozott
- a kliens WiFi adapterenek es az AccessPoint (router) kompatibilatasa
- a kornyezo WiFi halozatok zavarasa (ezt PC-n az InSSIDer 3-mal vagy az androidos "Wifi Analyzer"-rel lehet felterkepezni)
- a kornyezo nem WiFi protokolt hasznalo vezeteknelkuli eszkozok (bluetooth, vezeteknelkuli eger stb) zavarasa
- a kornyezo egyeb 2,4 GHz-et hasznalo eszkozok (pl rosszul szigelet, mukodo mikrosuto) zavarasa
- a falakrol, femtargyakrol visszaverodo hullamok okozta interferencia
- az AP es a kliens kozott akadalyok radiojel-atereszokepessgetol (a valyog es vasbeton falak / fodemek nem nagyon engedik at a radiohullamokat)
- ha tobb kliens csatlakozik egy AP-ra, akkor az elerheto savszelesseg eloszlik a forgalmazo eszkozok kozott

(#37180) spider80 válasza b1sti (#37178) üzenetére


spider80
őstag

Igen,ez sajnos csak g szabványú wifi. Szóval 20-25 mbit az elérhető max sebesség vele. De mint krealon is írta előttem,rengeteg mindentől függ,hogy ebből mennyi lesz.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#37181) b1sti válasza krealon (#37179) üzenetére


b1sti
senior tag

Értem mindazt, amit leírtál, de azt akkor sem igazán tudom hova tenni, hogy egymás mellett van a két laptop. Így ugyanazok a zavaró tényezők mind a két gépre. Az igaz, hogy az egyik gép újabb, mint a másik, így érthető az, hogy az egyik max 25-öt tud, míg a másik az 55öt is. DE! A 25höz képest a 17 szinte sehol nincs. És akkor a telefonomra is ugyanazok a tényezők igazak, és az is bőven 17 felett mér. (konkrétan 39-40)
Teljes mértékig elfogadnám, ha max 25 lenne a kártyám miatt, mert akkor tudnám mi a hiba, de így kicsit érthetetlen számomra a dolog. :F :F

szerk.: Egy kicsit később teszek fel képet a mérésekről!

[ Szerkesztve ]

(#37182) spider80 válasza b1sti (#37181) üzenetére


spider80
őstag

A másik laptop,plusz az újabb telefonok is mind n-es wifivel felszereltek. Ennyit számít. És a 25mbit a max akkor,ha nincs semmi zavaró tényező. Mivel itt valami biztosan van,ezért 17. Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Ha ennyire zavar,vegyél egy n szabványú usb-s wifi adaptert a laptophoz.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#37183) b1sti válasza spider80 (#37182) üzenetére


b1sti
senior tag

Oké! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!! :R

(#37184) mezis válasza tommmika (#37175) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. DHCP-t csak a WR340-en ON, a többin OFF.

Az MR3420-nál meg kísérletezz. Én a TP-Link-nél elérhető dokumentációban csak WDS üzemmódot látom.
Ha más firmware hajtja és lehet Client Bridge, Bridge with AP, Repeater, Repeater Bridge meg ehhezn hasonlókat választani, akkor ezekkel kísérletezz.

Valamivel talán könnyebb lenne a dolgunk, ha az MR3420 Status vagy valami hasonló lapját láthatnánk. (Hátha leolvasható róla, hogy milyen firmware van rajta.)

A WDS üzemmódhoz valószínű, hogy az AP-n is be kell állítani az MR3420 MAC addressét.

mezis

(#37185) tommmika válasza mezis (#37184) üzenetére


tommmika
csendes tag

Szia!
Köszi az eddigi segítséget, nem ott kellene DHCP-nek lenni ahol a net is pattog ahol a 3420as van oda kellene a netet eljuttatni, oksa az AP-t belovom ráirányítva a már előbb említett routerra,igen a 3420as sajnos csak WDS-t tud az általad felsoroltakhoz.butus szegény gyariROM-al ( holnap csinalok rolla képet hátha több minden látszik majd) . Lehet hogy a "B" pontba szükséges még1 eszköz ?!

Köszi
Tom.

(#37186) mezis válasza tommmika (#37185) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a legegyszerűbb, ha az IP címeket (átjárót, DNS-t) az a router osztogatja, amelyik fogadja az internet kapcsolatot. (Nem sok dolga van vele. Adott egyet az IP címet kérőnek, bejegyezte az ARP táblájába és kész.)

A szűk szektorban sugárzó antenna miatt WiFi-t csak egy újabb WiFi routerrel a legegyszerűbb létrehozni.
De ezt majd meglátod, amikor működik a kapcsolat. Nem emlékszem már az antennákra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37187) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok

remelem jo helyre irok

viszonylag elerheto aru usb3 wifi sticket keresnek, elso blikkre ezeket talaltam:

Linksys WUSB6300
Edimax EW-7822UAC (eleg jo velemenyek vannak rola)

UI:
gondolom az 500-as net atvitelere semmi esely nincs

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37188) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok

van/volt valakinek tapasztalata Netgear Wi-Fi Range Extender EX6100-al? wn3000rp-t váltana. Extender.

Esetleg más gyártótól valakinek bevált tipus ilyen téren?

Talán az ASUS EA-N66 bár ő nem tud dual band simultant bár nem is hiszem, hogy kellene.

Igen jó lenne, ha nem egy router mérető nagy könyv lenne hanem szimplán be a konnektorba és működik dolog lenne.

Köszi. :R

(#37189) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#37188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos az ilyen konnektorba dugós eszközökkel két baj van:
1; Az elhelyezésük nem ideális, többnyire a padló közelében vannak mivel ott van a konnektor.
2; Kicsi az antennájuk ami többnyire belső (ennél a két típusnál konkrétan nem) így a teljesítményük sem lesz a legjobb.
Sokkal jobb megoldás egy normál méretű, külső antennákkal rendelkező típus használata amelyet könnyen és szabadon lehet elhelyezni az ideális hely megtalálásához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37190) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

surgos segitsegetekre lenne szuksegem.
home officekent mukodik egy szorosabb keves fos csapat. adott a szerver illetve a hozza utpn keresztul kotott router egy kb 12nm szobaban.

a folyoson dolgozik 2 ember, masik 2 szobaban pedig 4 masik ember.

a folyoson levo szerverhez kozelebbi embernek neha neha megszakadozik az internet, csak tolt es nem hoz be semmit. - semmelyik mas kolleganal nem tapasztalhato ez a problema.

a laptoppal tuti jo minden, mert ha masik kolleganak a laptopjat hasznalja akkor szinten igy mukodnek a dolgok, az o laptopja pedig tokeletes a masiknal.

macbook retina pro illetve air (2013-2014) gepeket hasznalunk. de probaltuk mar egy regebbi hp laptoppal. szinten igy jelentkezik a hiba.

A router pedig egy d-link: N600 - DIR-826L

2.4 ill 5ghz-n is szinten jelentkezik a hiba. gondolom az egyik fal kozvetlenul learnyekolhatja? - de akkor a tobbieknel hogy mukodik minden megfeleloen?

szamomra erthetetlen a hibajelenseg :( ezert fordulnek hozzatok. vasaroljunk esetleg egy jel erositot, vagy hogyan tudnank kikuszobolni ezt?

Koszonom elore is!

:R

markbellus.hu 

(#37191) mezis válasza TBMC (#37190) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer vagy valami hasonlóval kutakodj az éterben.

mezis

(#37192) TBMC válasza mezis (#37191) üzenetére


TBMC
addikt

koszi! letezik belole valami ingyenes verzi osx re esetleg? vagy valami free alternativa?

koszonom elore is!

:R

markbellus.hu 

(#37193) Goblin12 válasza Gubek-Einste (#37189) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

Szóval nem Powerlanról van szó, hanem: erről és ahol az utóbbi képen van a leptop képzelj az egészre még egy emeletet és a feletti lévő szobába már semmi jel nicns a modem/routertől, és ezért kellene szimlán egy extender. A fő probléma az, hogy a wn3000rp jól működik, teljesen jó a jel, csak épp baromi lassú a net vele, mert nem tudja a teljes szávszélt átlökni, a net képes 16MB/sec-re(!) ez a wn3000rp meg kb átlök 1,5MB/sec-et és ez eléggé tré.

Mit tudnál ajánlani normál méretben ilyen ~70€-s ár környékén mivel ezek a konnekteres cuccot ennyibe fájnának. Tesztek alapján egész jól teljesítenek, sok a pozitív vissza jelzés is a konnektoros változatokra. :R

Köszi.

(#37194) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. van egy cisco epc3925ös routerünk, meg vettem hozzá egy TP-LINK TL-WA830RE range extendert. na most a baj, hogy amikor az extender be van kapcsolva meg tud bolondulni a wifi. pl. mobilról ha a router és a repeater között állok és úgy próbálok csatlakozni, akkor néha le-le dobál, alig tud felcsatlakozni, ha igen akkor szakadozik a net. apám laptopján rendszeresen hibaüzenetet dob ki és ha rámegyünk hogy javítás akkor egy "adapter frissítés" után rá tud csatlakozni, ami kb így 5 percet vesz igénybe.

de érdekes módon ha a router "sugarában" nem vagyok benne, csak a repeaterében, akkor működik. olyan, mintha a 2 jel összezavarná egymást. van valami ötletetek? :)

(#37195) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#37193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én sem a powerline megoldásról beszéltem.
Oda kell tenni a repeater ahol még jó a jelerősség mert a gyenge jelet csak gyengén tudja tovább adni.
A legbiztosabb megoldás a kábelezése lenne a repeater-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37196) mezis válasza TBMC (#37192) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak PC-re tudok. A 30 napos bizonyára elég lesz. Csak akad egy Windows-os laptop.

mezis

(#37197) Gubek-Einste válasza TBMC (#37192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT van pár lehetséges jelölt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37198) nagyhús


nagyhús
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert sehogy sem sikerül beállítanom a wifimet.
Tehát adott egy Huawei Echolife HG865 amin keresztül jön a net, ezt a DIGI biztosítja. Erre szeretnék rákötni egy TP-Link TL_WR340 GD típusú routert.
Mindent a telepítő lemez leírásának megfelelően csinálok, vagyis előbb összekötöttem a gépet és a routert, aztán a routert és a Huaweit, majd csatlakoztattam a 220 V-hoz, adtam nevet és jelszót a hálózatnak. Ezután megkérdezi, hogy statikus, dinamikus, vagy PPPoe legyen a kapcsolat. Itt a dinamikust választottam majd tovább. Automatikus konfiguráció következik, majd egy hibajelentés, hogy ellenőrizzem a kapcsolat beállításait és próbálkozzak újra. Mi lehet a baj? A wifi jelet látom, fel is enged rá, de net az nincsen, csak kábelről jön továbbra is.( a tűzfalam ki van kapcsolva).
:W

(#37199) Cxgrav válasza nagyhús (#37198) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

DIGI az PPPoE.
Állítsd át a routered arra, majd a DIGI-től kapott szerződést vedd el, amin megtalálod a felhasználónevet+jelszót.
Utána már tud kapcsolódni a router a netre.

Picture me Rollin' by 2pac

(#37200) nagyhús válasza Cxgrav (#37199) üzenetére


nagyhús
csendes tag

Akkor ez lehetett a baj, amint hazaérek ki is próbálom. Köszönöm szépen! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.