Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

Készítettem egy ábrát, ami szemlélteti a gondomat:

Adott két WIFI roter, a Netgear switch módban (DHCP OFF, TP-Linkből a kábel a Netgear LAN1 portjába érkezik).
Az SSID és a WPA kulcs azonos, a telefon (Xperia SP, gyári android 4.3) gond nélkül "átvált" ha az erősebb jel közelébe ér.
A gond viszont az, hogy a Netgear-en wifi-vel nagyon lassú a net, alig lehet használni. A kábelen rálógatott PC vidáman tölt maximális sávszélen (persze nem egyszerre értem a kettőt).

Ha a Modem és a TP-Link közé beteszek egy régebbi D-Link Routert, akkor a probléma megoldódik! (Más problémák viszont keletkeznek, szóval ez sajnos nem megoldás.)

A TP 11-es csatornán ad, a Netgear 6-oson. Minden mást gyári beállításon hagytam.

Van valami ötletetek, hogy mit kellene átállítanom? :F

Előre is köszi :R

Beauty is pain

(#36552) Gubek-Einste válasza konci79 (#36550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kellene az inSSIDer kép, hogy látni lehessen, hogy van-e más hálózat ami zavarhatja a tiedet.
Másik eszköz alatt wifi-sre gondoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36553) Gubek-Einste válasza Narancs (#36551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
SSID/jelszó csak számokat és/vagy angol anc betűit tartalmazza?
Más eszközzel is csinálja?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36554) Narancs


Narancs
őstag

Falak stb nincsenek, konkrétan egy méterre ülök a Netgear routertól és baromi lassú a net, hiába max a jelerősség.
PC-be dugtam egy wifi adaptert, azzal föl sem akart csatlakozni, más eszközöm nincs, amivel ki lehetne próbálni.

Az SSID és a WPA kulcs is kizárólag az angol ABC kisbetűit, számokat és _ karaktert tartalmaz (WPA kulcs még azt sem, csak kisbetűk és számok).
Itt az inSSIDer kép:

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#36555) Narancs válasza Narancs (#36554) üzenetére


Narancs
őstag

Na basszus, én voltam a balfasz. Írtam, hogy semmit nem változtattam meg a csatornán kívül. Most néztem meg és a két szerencsétlen routernek ugyanaz az IP volt beállítva. A Netgearnek adtam egy másikat és láss csodát, máris minden okés. Legalábbis remélem.

Beauty is pain

(#36556) konci79 válasza Gubek-Einste (#36552) üzenetére


konci79
őstag

Nekem inaktív a network fül,nem tom hogy kell aktiválni... Home verziót raktam fel.

(#36557) Gubek-Einste válasza konci79 (#36556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszközre kell feltenni amelyikben van wifi adapter.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36558) konci79 válasza Gubek-Einste (#36557) üzenetére


konci79
őstag

Na azt majd akkor ha az asszony nem használja a telefonját,nekem buta teló van...Köszi a segítséget azért.

(#36559) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Kb. 10 méteres körzetben szeretnék wifit szórni magamnak, többre nincs szükség mert a földszinten van router de itt az emeleten elég gyenge a jel. Azt sem szeretném ha nagyon elérné a szomszédokat.

Mit javasoltok? Van valami ami ilyen kisebb helyek lefedésére van? Vagy olcsóbb ha megveszem a leggagyibb legegyszerűbb dolgot ami normál wifi router-ben létezik?

:R

(#36560) mezis válasza erahurka (#36559) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Olyan WiFi routert vegyél, aminek a kimenő teljesítménye menüjéből állítható. Pl. a TP-Link-nek van emulátora.

A 3rd party firmware-val meg majd mindegyik routeré szabályozható.

Repeater-ként fog működni, vagy UTP- kábellel kapcsolódik a routerhez ?

mezis

(#36561) erahurka válasza mezis (#36560) üzenetére


erahurka
félisten

UTP, van felhúzva a szobámba ami a laptopnak okés de telefonnal sokra nem megyek vele.
Köszi! :R

(#36562) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali
Egy kis help: [link]
Előre is kösz a választ !!!

(#36563) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Van itthon egy t-home-os ZTE ZXDSL 931VII modem/router, meg egy laptopom, amiben van egy Atheros AR9285 wifi kártya. Helyszín egy családi ház, wifi router földszinten, gépem egy szinttel feljebb a szobámban. Légvonalban van a két cucc közt kb 10m, egy födém, meg egy válaszfal.
Néha semmi gond nincs a nettel, megy rendesen, az elméleti 20 megabitből 13-at el tudok érni, néha meg egyszerűen lehal a cucc, kiírja, hogy nincs internet kapcsolat, de a hálózatról nem lép le. Megnéztem milyen hálózatok vannak a közelben, ez jött ki:

Figyelgetem folyamatosan mi történik, és vannak ezek a kiugró csúcsok baromi erős jellel. 2 van belőle, mindkettő ideiglenesen érhető el, mindkettő tp-link névre hallgat, és amikor ezek ugranak fel, azután akad meg a net. Ezek viszont nem tudom honnan jönnek. Elvileg nem a szomszédéké, de ők is messzebb vannak fizikailag, mint a mi routerünk, és legalább 2 főfal van köztem, és az ő cuccuk közt. De az előbb 12 v 13 hálózatot érzékelt a gépem, közte olyanokat is, amik a név alapján beazonosíthatóan 6 házra vannak tőlünk, ami legalább 100m...
Ez mitől lehet vajon? Szar lehet a wifi kártya a gépemben? Vagy mi lehet a megoldás erre?

Just a simple Lineman...

(#36564) Gubek-Einste válasza A Zéé (#36563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én alapból áttenném a wifi csatornát 1-re már csak az erős zavar miatt is.
Próbálkozzál egy wifi driver frissítéssel hátha segít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36565) Gubek-Einste válasza bandy13 (#36562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be a két router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36566) bon


bon
őstag

Nem tudom, hogy tudtok e segíteni, de lenne egy problémám.

Adott 11db Access Point egy épületben. Valamenyni AP beállítása azonos: SSID, tikosítás megegyezik. Időnként előforduló hiba, hogy vagy nem kapcsolódik a kliens az adott AP-hez, vagy nem kap IP-t, vagy net nem elérhető. Andoid és Windows klinesekkel egyaránt előfordul. Egy AP újraindítás mindig segít.
Mi lehet a gond?
A csatornák túlterheltek, mert egy lakótelep közepén van az épület, 50-60 eszközt szoktam találni a környéken.
Gondoltam túlterhelésre is, mert van AP amihez egyidőben 20-30 eszköz is próbálhat csatlakozni.

Az eszközök:
Cisco WAP4410N nem e legújabb firmware, mert azzal rosszabb volt a helyzett.
Cisco WAP321 - 1.0.4.4-es firmware
Cisco Aironet 1130AG legújabb firmware, vele ritkán fordul elő probléma.
Linksys WAP200 (ő hibátlanúl üzemel)
D-link DIR300-as router AP módban vele sincs gond.

Köszönöm a segítséget!

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#36567) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
Wifi jelerősítésre/kibővítésre lenne szükségem. Az alábbi két eszköz között mi a különbség, illetve melyiket ajánlanátok?
TP-LINK TL-WA830RE 300M Wireless Range Extender
TP-LINK TL-WA850RE 300M Wireless Range Extender

(#36568) A Zéé válasza Gubek-Einste (#36564) üzenetére


A Zéé
addikt

Szia!
Áttettem az 1-esre, kíváncsi leszek így mi lesz majd. Wifi kártyának elvileg a legfrissebb drivere van fenn. Azért is gyanakszom amúgy hardveres hibára, mert barátnőméknél is egyre többször csinálja ezt, hogy "no internet access"-t ír a hálózathoz, de totál random módon történik ez. Ott 2 hálózat van csak a közelben, és azok más csatornán jönnek, mégis...

Just a simple Lineman...

(#36569) bandy13 válasza Gubek-Einste (#36565) üzenetére


bandy13
aktív tag

Nem kábelesen, hanem vezeték nélkül akarom áthidalni a távot! Eddig nem jártam sikerrel ez ügyben várom a tippeket!

(#36570) Gubek-Einste válasza cstom (#36567) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében nem sok, alapvetően a kialakításukban különböznek.
Inkább a 830RE legyen mivel annak normális külső antennái vannak a 850RE beépített apróihoz képest.
Szóba jöhet még a 801ND aminek több működési módja van mint a 830RE-nek, vagy a 841ND router is de ehhez custom firmware kell mivel gyárival nem képes a repeater üzemmódra.
Gyárilag repeater képes router az Asus N12 D1, ehhez is van custom firmware amivel több minden kihozható belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36571) Gubek-Einste válasza A Zéé (#36568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben távolitsd el a wifi driver-t majd a gyártó honlapjáról tedd fel a legfrissebbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36572) Gubek-Einste válasza bandy13 (#36569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-re kellene tenni verziójának megfelelő custom firmware, a WDS eléggé szélsőségesen működik, főleg különböző gyártó termékei között mivel nem egységes eljárás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36573) cstom válasza Gubek-Einste (#36570) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi, a választ!
Anno próbáltam WR740N-re raktam dd-wrt, majd openwrt-t is de egyikkel sem jött össze.

(#36574) kutga


kutga
nagyúr

Urak!

Ehhez a routerhez hol találok friss firmware-t?

TP-LINK WR741N (vagyis NEM a WR741ND, vagy csak nekem nem világos miért nincs ilyen termék a gyártó honlapján)

Firmware Version:
3.9.7 Build 090821 Rel.58159n
Hardware Version:
WR741N v1 00000000

Let the Zone take me if I am.

(#36575) kutga válasza kutga (#36574) üzenetére


kutga
nagyúr

Megoldva. :P

Let the Zone take me if I am.

(#36576) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok! 30 mbit upc csomagon osztozunk 3-an és szeretném beállítani a wifi routerben,hogy mindenki kapjon a gépére fixen 10mbit-et hogy ne szenvedjen a másik ha valaki nagyon rátelepszik a hálozati forgalomra.

El is jutottam a qos beállításokhoz,azonban megpróbáltam mind a 3 gép mac címére beállítani,majd csak az egyikre próbaként mivel az első eset nem működött, de itt is csak annyit érek el,hogy teljesen behülyül a sebesség és jön kb 4mbit az eszközön miközben 10-re van állítva(és a 4 is ingadozik) a másik gépen meg 1 mbit közbe meg nem is lett beállítva rá semmi,egyszóval teljesen megkergül a sebesség.

Beírom a gép mac címét majd a max sebességét(most a képen nincs beállítva csak mutatom hogy én hogy próbáltam de valami nem kóser)

(#36577) sztanozs válasza tepenzed (#36576) üzenetére


sztanozs
veterán

QOS meg tudja fektetni a routert rendesen. Főleg ha nincs benne kraft. Az én routerem elvisz qos nélkül 50-60 mbit-et, qos-t bekapcsolva max 20-at.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36578) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni az alábbi ügyben.

Wifi hálózatra szeretnék csatlakozni egy router segítségével, kb-30-40 méterre van tőlünk majd ezt a jeled tovább szórni az egész házban a művelet megy is, de csak akkor ha a routert kiköltöztetem az utcára. A kérdés az lenne ha a routeremre (TP-link 841ND) egy erősebb antennát szerelnék kb 9dbi re gondoltam akkor ugyanez a dolog megoldható e úgy hogy a routert házon belül hagyom.

Előre is köszönöm üdv Ákos!

3dfx, gone but never forgotten...

(#36579) mezis válasza akos86 (#36578) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Nem egy, hanem két antenna. De azzal sem lesz az igazi.

- Javaslat: Egyantennás, WiFi repeater (a legolcsób egy WiFi router, alkalmas firmware-el), melynek antennája max 3 m-es antenna hosszabbítóval a kültéren van.
(Lehet, hogy elég lesz a saját kis botocskája). Ehhez LAN - LAN vezetékes kapcsolattal a jelenlegi 841ND.
Beállítások értelemszerűen a 3 eszközre így.

mezis

(#36580) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

eBay-es wifi antennákkal van valakinek valami tapasztalata? Meglepően olcsó, ezért kérdezem.

(#36581) akos86 válasza mezis (#36579) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm a választ!

Lehet félreértettem valamit. Eddig úgy csináltam az egészet hogy a routerem cliens módban rácsatlakozott a wifi jelre, de csakis úgy tudott ha az utcára helyeztem el a routert, és úgy szórtam a jelet tovább a lakásban így mobillal vagy laptoppal simán csatlakoztam és interneteztem. Az erősebb antennával a célom az lett volna hogy jobban vegye a jelet azaz erősebb legyen így kikerülném azt hogy a routerem az utcán legyen.

üdv Áki!

3dfx, gone but never forgotten...

(#36582) mezis válasza akos86 (#36581) üzenetére


mezis
nagyúr

A nagyobb nyereségű antennák vagy szektorsugárzók és akkor "hátrafelé" vagyis a lakásba kisebb lesz a jelszint,
vagy körsugárzók. az meg laposabb szögben sugároz. Lehet ezekkel kísérletezni, áruk több is lehet mint egy repeater-é. És a végeredmény lehet az, hogy mégis kell egy kliens szektorsugárzóval és ahhoz egy második WiFi router. (Az előbb rosszul írtam, valóban nem repeater üzemmód kell hanem kliens.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36583) And válasza Skalci (#36580) üzenetére


And
veterán

Az, hogy 'eBay-es', még eléggé tág fogalom, mert árulnak ott mindenfélét, jót és vacakot is. De amiket ide belinkeltél, azokról nyugodtan kijelenthető, hogy az utóbbi kategóriát képviselik. Ócska filléres gagyik, amelyek annyit érnek, amennyi az árcédulájukon látható. Erre utaznak az eladóik is: nem érzed magad - nagyon - átverve, mert egy doboz cigi árát nem adtál ki érte (de ha igen, pattogni / reklamálni akkor sem éri meg), ők viszont ezres - tízezres nagyságrendben tolják ezeket a nyúlfarok-antennákat.
10 dBi-s beltéri körsugárzó egyszerűen nem létezik, kültéri igen, de az sem 25 centis, hanem közel méteres darab. Ugyanez igaz az árucikk oldalán látható más antennákra is, például 20 dBi-s (2,4GHz-es) yagi sem készíthető, pláne nem 25 dBi-s, az előzőnél kettővel több direktor elemmel. A 17 dBi-s körsugárzóról nem is beszélve. Ezek meglehetősen primitív kacatok, tényleg csak rájuk - meg az adataikra - kell nézni. Sajnos a jó (a lehetőségeikhez képest valóban nagyobb nyereségű) antennákat sehol sem gombokért adják, még a külföldi aukciós oldalakon sem.

(#36584) Skalci válasza And (#36583) üzenetére


Skalci
tag

Értem, akkor ezt inkább hanyagolom. Köszi a felvilágosítást! :)

(#36585) Claude Leon válasza tepenzed (#36576) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Qos beállítást ott érdemes kezdeni, hogy az összesített sebességeket a valóságnak megfelelően írod be.
(pl. az esetedben 30000/3000, mert ehhez fog igazodni a szétosztásnál a routered)

Azután, ha egyenlően akarnád szétosztani, a minimumot érdemes beállítani maximum/ahányfelé, mivel mindenkinek szeretnéd garantálni a ráeső részt.

Persze a routereknek a párhuzamos kapcsolatok száma sem mellékes, itt korlátként jelentkezhet a vas, de jellemzőbben a vason futó rendszer, vannak típusok, amik képesek néhányszáz kapcsolaton elfeküdni, onnantól a sávszélesség beállítások annyit tesznek, mint halottnak a csók.
Így ha a csapatban valaki torrentezni kezd, az az egész kapacitást el tudja foglalni 1-2 Mbit sebességen, vagy még kevesebben is.
Azonban megfelelő rendszeren még ezen is segíthet, hogy a csomagok ütemezését prioritásos alapon rendezi, van néhány gyárilag ilyen típus, meg a többi, amire felmegy alternatív rendszer (openwrt, tomato, dd-wrt)

(#36586) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Az alábbi kérdésem volna: adott egy T-home-os Technicolor HGW illetve egy TP-Link WR941ND router. Eddig úgy használtam, hogy a modemen a wifi ki volt kapcsolva, a DHCP-t ő végezte, a routeren azt kikapcsoltam, és a modemet a router LAN portjára dugtam. Tehát a router csak a wifit szórta. Így a hálózat, megosztás is faján működik, minden lát mindent. A lakás másik végében viszont már kevesebb a jel, kissé gyengébb a net. Főként Xboxon letöltésnél tapasztalatom. Ezért gondoltam arra, hogy lehetséges volna-e az, hogy a routert oda tenném wifi repeaterként, hogy az egész lakásban jól menjen a wifi. Persze úgy, hogy a hálózati megosztás ugyanúgy működjön mint eddig. Ez lehetséges, megoldható?

(#36587) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#36586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem de custom firmware-t a router-re rakva igen, verziótól függően Gargoyle/OpenWRT tehető rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36588) gmx9


gmx9
aktív tag

Üdv!

Laptopot cseréltünk asztali gépre, amin akkor volt beépített adapter. Mivel nem nagyon értek a dologhoz, gondoltam veszek egy sima wifi USB adaptert az asztalihoz is, névszerint a TP-Link TL-WN725N-es modelljét, biztos nem lesz vele gond. A router és az adapter között nincs nagy különbség, úgy 6-7 métert mondanék (emeleten a router, az alatta lévő szobában a vevőkészülék). A probléma az, hogy hiába veszi néha gond nélkül a jelet, nagyon instabil, letöltéseknél fel-le tud ugrálni, nem beszélve az online játékokban mért pingekről (van hogy 40-ről felmegy 800-ra és hasonlók, teljesen kiszámíthatatlan).

Gondolom nem veszi elég stabilan a jelet. Lehet ezt javítani valahogy? Olvastam azóta, hogy ezek a kis vevők nem túl erősek, de jó lenne valami megoldást találni. Ha tudtok tanácsot adni alternatívák, ajánlott termékek ügyében, annak is örülnék (tudom, hogy van wifi kártya is, de inkább "külsős", USB-s megoldást keresek).

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#36589) Gubek-Einste válasza gmx9 (#36588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen köröm piszok méretű antennás típus semmire sem jó. Helyette külső antennás lenne jó, pl TP-Link 722NC/822N/7200ND/8200ND. Jobb az USB adapter mivel azt könnyű helyezgetni a jobb vétel miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36590) gmx9 válasza Gubek-Einste (#36589) üzenetére


gmx9
aktív tag

Köszönöm! Még annyi, hogy látom pl. a 822N két antennás, érezhetően sokat számít az a +1? Még egy notebook csatlakozna a hálózathoz az asztalin kívül, ha azon az 1000 ft-on múlik, akkor inkább venném a "biztosat". Vagy ilyet csak akkor érdemes, ha komolyabb a távolság/nagyobb a rendelkezésre álló sávszélesség?

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#36591) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Asztali gépemhez (panelba) lenne szükségem valamiféle wifi adapterre, eddig egy usb-s TP-linket használtam (TP-Link TL-WN322G), de annyira kuka volt hogy az valami elképesztő, ráadásul win7 support nélkül.
Routerként egy telekomos cisco epc3925 üzemel, a szomszédos szobában van, tehát 1 falon keresztül kell mennie stabilan a jelnek. Maga a net 30/10-es, szóval igazából annyi lenne a lényeg hogy végre stabilan nyújtsa nekem a netet a szobámban.

Legjobb ár/érték arányban mit ajánlotok? Illetve érdemes az ilyen USB-s megoldást továbbvinni egy értelmesebb darabbal, vagy valami antennaféle lenne a nyerő? Köszi előre is!

(#36592) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Erről az On-Networks N300R-ről vannak tapasztalatok? Nem tudjátok, csökkenthető a "sugárzási távolsága"? Pár napja írtam, tudjátok, én vagyok aki nem nagyobb hatótávot hanem kevesebbet szeretne kihozni az eszközből.
:R

(#36593) Gubek-Einste válasza gmx9 (#36590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor jelent előny a 822N/8200ND ha a router is N300 vagy jobb wifi képességgel rendelkezik, egyéb esetben nincsen jelentősége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36594) Gubek-Einste válasza Dronte (#36591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenlegi egy régi G-es eszköz így érdemesebb egy új N-esre cserélni, ajánlottak a TP-Link 722NC/822N/7200ND/8200ND.
Mit értesz valami antennaféle alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36595) Maksifül


Maksifül
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy egy TL-WR940R-es routerhez nem tud minden eszkozunk WIFI-n csatlakozni?
Nagyjabol 20 eszkozrol beszelunk /laptopok, telefonok/. Hol ez, hol amaz nem tud racsatlakozni. Van ennek a tipusnak valamifele korlatja ilyen tekintetben? Vagy beallitasi problema okozza a gondot?
Elore is koszonom a valaszokat!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#36596) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Nem igazán értek a dologhoz, ezért kérdezek :) :
Adott egy Linksys WRT54GL router, amely wifi jele a családi házam egy távolabbi pontján már eléggé gyenge (1-2 pálcika a jelerősség és a 25/5-ös netem ott már csak kb. 3/1 körüli), mivel közben van födém és több fal is.
Az alábbi repeater megoldást jelent-e, ha azt AP módban használom olyan módon, hogy a routertől utp kábelen elvezetem a ház távoli pontjára és onnan a repeater sugározza a wifi jelet? ....ezzel a móddal a repeater a router eredeti erősségű jelét fogja a felállítási helyén sugározni, mivel addig utp kábelen vittem? ...(lásd: a linkken lévő kapcsolási ábrát)

Próbáltam sima jelismétlőként használni a repeatert "hatótávnövelő módban" wifi kapcsolattal, de úgy semmit nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#36597) Gubek-Einste válasza Maksifül (#36595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a wifi beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36598) Gubek-Einste válasza fireman123 (#36596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás egy másodlagos eszköznek a kábeles bekötése.
Hogy meddig és milyen sebesség lesz azt előre nem lehet megmondani, főleg nem egy ilyen belső antennás eszköznél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36599) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy cserélhető antennás tplink 741nd routert abból a célból hogy a jelet fogjam vele majd azt kábellel egy másik router segítségével szórjam a lakásban. Lényeg hogy a gyári 5dbi-s antenna nem sok mindenre elegendő (34%jelerősséget lát) ezért gondoltam hogy megspékelem egy jóval erősebb antennával. Viszont tanácstalan vagyok hogy körsugárzó vagy irányított antennával járnék jobban? A tanácsokat előre is köszönöm!

üdv Ákos!

3dfx, gone but never forgotten...

(#36600) Gyurka6 válasza akos86 (#36599) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Amennyiben a "szórni" kívánt terület kb. közepére helyezed akkor körsugárzó, egyéb esetben a terület felé irányított antenna a célszerűbb, általában.

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.