Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) suger67


suger67
csendes tag

Sziasztok!!
Van egy laptopom ami a 4-es SSID csatornát használja és van hozzá egy wifi-s nyomtatom ami szintén a
4-est használja.És ezek állnak jelerősségbe a legközelebb egymáshoz a inSSIDer szerint.Ennek így kell
lennie.hogy működjenek együtt vagy keresek a laptopnak egy másik csatornát és akkor nem fognak
kommunikálni?
Mind a kettő 40-45-ös értéken mozog.

Köszönöm a segítségeteket!!

(#37602) kali válasza suger67 (#37601) üzenetére


kali
legenda

szia,

az ssid az - sarkítva - a wifi hálózat neve, a csatorna más téma.
a használt csatorna alapesetben attól függ, hogy a hálózatot biztosító router...stb milyen csatornán szór, az ellenoldalak ahhoz igazodnak, az általa használt értéket veszik fel.

(#37603) mezis válasza suger67 (#37601) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez eddig így működik. Vannak még a 4-es csatorna környezetében erősen nyomuló AP-k ?
Az SSID állomásnév és nem csatorna - frekvencia.

mezis

(#37604) suger67 válasza kali (#37602) üzenetére


suger67
csendes tag

Köszönöm!!
Ezekszerint semmihez ne nyuljak!!igy jó!!
A 40-45dB érték is elfogadható??

(#37605) suger67 válasza mezis (#37603) üzenetére


suger67
csendes tag

A 6-os on van de az olyan 60-70dB körül jön

(#37606) mezis válasza suger67 (#37605) üzenetére


mezis
nagyúr

A -45 dBm bőven elég. A -60 dBm is. E miatt én inkább áttenném a csatornát 1-esre vagy 10-esre. (A printeren. Aztán a lapos majd megkeresi. Az a dolga.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37607) suger67 válasza mezis (#37606) üzenetére


suger67
csendes tag

A csatornát a routeren lehet állítani nem??
Vagy a priteren is tudom??
Vagy nem értem :Y

(#37608) eestipoika válasza mezis (#37600) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A tűzfal letiltva az AP3-on, a firmware eredeti gyári.

"adapter letiltása, újraindítása"- na ezt megint nem tudom hol kell beállítani a gyári tplink-es menüben.
bocsi :R

[ Szerkesztve ]

(#37609) kali válasza suger67 (#37607) üzenetére


kali
legenda

a routeren tudod állítani, és az arra a hálózatra felcsatlakozó ellen oldalak ahhoz igazodnak majd.

(#37610) suger67 válasza kali (#37609) üzenetére


suger67
csendes tag

köszi,szuper

(#37611) suger67 válasza suger67 (#37607) üzenetére


suger67
csendes tag

A 9-es csatorna is jó?mert ahoz van a legtávolabb minden.
Mindegy,hogy melyik csatornát választom?

(#37612) kali válasza suger67 (#37611) üzenetére


kali
legenda

lehetőség szerint olyan csatornát kell választani, amit az ott elérhető idegen hálózatok nem használnak, illetve az a legjobb, ha a beállított csatorna szomszédos értéke(i) is szabad(ok).

(#37613) suger67 válasza kali (#37612) üzenetére


suger67
csendes tag

köszönöm,így már tökéletes lesz

(#37614) mezis válasza eestipoika (#37608) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a routeren ! A hozzá csatlakozó PC-n (laposon) ! Ha Win7 az op. rendszer, akkor az Adapter beállításoknál. (Vezérlőpult - Hálózat és Internet - Hálózati és megosztási központ)

mezis

(#37615) Deathskull


Deathskull
újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy az öcsém laptopja (Asus K52DE széria) ha wifin keresztül (Atheros AR9385 hálózati adapter 2014.07.22.-i 10.0.0.297 illesztőprogrammal) kapja a netet, akkor nem megy teljes sebességen, illetve nagyon ugrál (a 12 Mbpsről, akár 1-2 Mbps-re is leesik), de a ping az viszonylag normális (speedtest-tel mérve). Néha meg is szakad, illetve nem látja utána, csak ha újraindítom a routert/gépet. Ha ugyanezt a netet kábelen kapja, akkor megy normálisan. Viszont az én laptopom szintén ugyanerről a routertől (TPLink WR 841N) kapja a netet wifin keresztül, ott nincs ilyen probléma.

(#37616) btz


btz
addikt

Üdv! Erre a kérrdésre tud nekem valaki logikus választ adni?
Van egy wifi hálózatom. Rá van dugva a wifi routerre egy adsl modem hiper szuper csúcs sebességű 20 megabites adsl nettel.
20-30 méterre 2 fal mögött a térerő 50-40% között mozog de egy programmal a telómon azt írja hogy a helyi hálózaton 39 megabites sebességű kapcsolat van.
Azt hinné az ember hogy ha 39 akkor a 20 megabites netet simán átengedi és még marad is neki 19 tartalék, de nem. Kemény 3-4 megabitet mérek a speedtestel. Közelebb menve már 70%-oswireless térerő felett már 120-135megabites a hálózat de az internet ekkor is csak 15-18 megabites.
Kábellel csatlakozva egy asztali géphez akkor 20-22-t mérek a speedtest oldalán.

ⓑⓣⓩ

(#37617) mezis válasza btz (#37616) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
A WiFi már csak ilyen.
Az éteri helyzet milyen ? (InSSIDer)

mezis

(#37618) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok! Jelerősítőt szeretnék vásárolni wifi hálózathoz. Lent van a wifi router a földszinten, a laptop pedig a tetőtérben található és sajnos csak wifi jeltovábbítás oldható meg. Olyat szeretnék, amit elég csak bedugni a konnektorba kábelezés nélkül, és hopp már továbbítódott is a jel :)
8000 körül értéket szánnék rá, de max 10k. Tudtok ilyen megbízható eszközt ajánlani?

osu-no seishin

(#37619) btz válasza mezis (#37617) üzenetére


btz
addikt

Nincsenek mások a közelben. Tiszta a terep. Ez sem zavarhat be.
A laikus ember úgy gondolná hogy 39 megabit wifi kapcsolaton átjön a 20 megabit és nem 3-4 jó néha 5-6 is minden 3. mérésre kb.
Amúgy 15méteres távon is tudom produkálni (úgy hogy jól körbeölelem a tabletet vagy a telót (na jó, igazából ráfekszek :DDD )) hogy wifi kapcsolat 20%-on 15megabites kapcsolat legyen, amin az internetből csak 1-2 megabitet küld át.

ⓑⓣⓩ

(#37620) btz válasza Töki bácsi (#37618) üzenetére


btz
addikt

Beírod a guglübe hogy range extender és hogy ár és válogathatsz.

ⓑⓣⓩ

(#37621) Gubek-Einste válasza Töki bácsi (#37618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A konnektorba dugós típus nem ajánlott az előnytelen elhelyezés és a kis méretű beépített antennák miatt, jobba jársz egy normál méretű külső antennás típussal.
8-10k-ba belefér egy Asus N12 D1 is.
Természetesen be kell állítani az eszközt.

#37619 btz
Amit az eszközök kiírnak sebességnek az nem a valós, hanem a kapcsolódott link sebesség, a valósan mérhető adat mélyen csomagolva van a kommunikációban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37622) btz válasza Gubek-Einste (#37621) üzenetére


btz
addikt

De ekkora a különbség hogy 39 megabit kapcsolódott link sebességből csak 3-4 megabitesnek megfelelő adatsebesség jön ki?

ⓑⓣⓩ

(#37623) kali válasza btz (#37622) üzenetére


kali
legenda

akár annyi, ha a befolyásoló tényezők úgy akarják.

(#37624) Töki bácsi válasza btz (#37620) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Bocsi, azt hittem, hogy vannak tapasztalatok a különféle típusokkal (ajánlott, nem ajánlott kategóriák)

osu-no seishin

(#37625) btz válasza Töki bácsi (#37624) üzenetére


btz
addikt

Fentebb már írták. A külsőantennásak jobbak mint a konektorbadugósak, igaz drágábbak is.

ⓑⓣⓩ

(#37626) Töki bácsi válasza Gubek-Einste (#37621) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

osu-no seishin

(#37627) spider80 válasza btz (#37619) üzenetére


spider80
őstag

N-es 300 mbites wifi eszközökkel is sokaknak 70-80mbit a max. Ilyen arányokkal számolj. Jó esetben harmada a tényleges sebesség a wifi kapcsolati sebességéhez képest. Az csak elméleti érték. Erre jön még a titkosítás,ilyen olyan csomag,stb.

Szerk.: Látom már bőven megelőztek. Reggel van :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#37628) And válasza spider80 (#37627) üzenetére


And
veterán

(Nem elméleti érték, hanem gyakorlati: a fizikai rétegben ez megvan, de csak az adott, nagyon rövid időtartamú csomagon belül érvényes. A titkosítás pedig eredendően nem csökkenti a sávszélt, attól nem lesz nagyobb a forgalmazott adatmennyiség. A valódi okok: 802.11 csomagok - adás/vétel váltások - közötti szünetek, csomagok elején található szinkronizációs/bevezető 'preamble' adatok, kötelező visszaigazolások 802.11 és TCP szinten is, valamint az eléggé beágyazott protokoll.)

(#37629) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Talán itt van tapasztalat erről:
Van egy wr642g routerem ami feleslegessé vált. Családban viszont van egy gép, ami wifin csatlakozik egy régi pci wifi kártyával a netre és elég karcsú a sebessége. A 642G az alkalmas vevőnek? Ha igen akkor jobb lehet mint egy új pl WN881ND kártya? vagy kár variálni, egyszerűbb egy jó kártya? Ha igen akkor milyet? Modjuk ez már más topik témája.

(#37630) Gubek-Einste válasza mexel (#37629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még belefér az itteni eszme cserébe ez a kérdés.
A 642G nem alkalmas kliens módra gyári firmware-rel így nem megvalósítható vele amit szeretnél és nincsen hozzá custom firmware sem.
Jobb választás lenne az N300-as wifi adapter de a gépház árnyékolhatja az antennáit ami miatt kiszámíthatatlan mértékben rontaná a teljesítményt. Két lehetőség van: 1; USB-s adapter (pl. 822N/8200ND) használata, vagy 2; Kábellel az antennák kivezetése szabad légtérbe (pl. TL-ANT2405C/TL-ANT2408C).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37631) mexel válasza Gubek-Einste (#37630) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor a router kilőve, ez csak kósza ötlet volt. Családi házban van, most egy nagyon régi kis pci-s vevő van benne( kb 10cm-es) antennája van ami ki van vezetve a gép fölé és ezzel működik is, van aránylag stabil net. Az a baj hogy kb 5-8 éves és nincs semmi win8 driver hozzá és leálláskor hibát is okz. Ideiglenesen raktam behogy működjön, csak valahogy úgy is maradt. Márkájára nem emlékszem valami egyszerű darab, a fiók mélyén volt.
Ezt kellene lecserélni. Ezeknél talán erősebb lehet egy 2 antennás, vagy kivezetett antennás kütyü.
Erre gondoltál? Az usb-s jobb mint egy pci-s?
Nem használtam még iylen usb-s motyót, jók ezek? Egyébként szimpatikus, jókat is írnak a w822N-ről.

(#37632) thotzoltan válasza CarrGomm (#24724) üzenetére


thotzoltan
tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-LINK TL WA501G Access Point kütyüt,és ezt szeretném beállítani T-Home modemem mellé,a gyenge WIFI jel erősítésére..sehol nem találok magyar nyelvű utasítást hozzá..tud valaki segíteni?

(#37633) Gubek-Einste válasza mexel (#37631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s adapter annyiból jobb, hogy könnyű helyezgeti a jobb vételi viszonyok megtalálása véget és később notebook-hoz is jó lesz de a PCI-E típusokkal sincsen baj feltéve ha az antennájuk nincsen árnyékolva.
Nincsen semmilyen baj az USB-s adapterekkel, ha ajánlott típust veszel akkor nem lesz baj.

#37632 thotzoltan
Pontosan hogyan szeretnéd beüzemelni? Kábeles csatlakozással lenne AP vagy repeater-nek szeretnéd?
Egyébként miért vettél 2014-ben G-s eszközt?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37634) mexel válasza Gubek-Einste (#37633) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Kipróbálom az usb-st, ha nem válik be akkor veszek egy mpci-t és kipróbálom azt. Egy usb-s mindig jól jön majd itthon :)

(#37635) btz válasza spider80 (#37627) üzenetére


btz
addikt

Igen azt vágom hogy átlagban 70-80 megabit akkor is ha a N-es 300-as routerem van. Nekem az a gond, hogy a routerre kötött ADSL internetet ami 20 megabit ez a 70-80 megabites wifi vonali sebesség sem akarja átvinni.
Max 5 megabit amit átvisz vifivel nagyon közelről 3-4 méterről is max 15 megabitet. A teljes 20-at és még annál is többet 22 megabitet csak a kábelllel hozza.

ⓑⓣⓩ

(#37636) spider80 válasza btz (#37635) üzenetére


spider80
őstag

Nagyobb távolságok,falak nagyon lecsökkentik. Nekem router mellett 1-2 méterre 70mbit,másik szobában routertől kb 10 méterre egyes helyeken 15mbit,a sarokban meg épphogy csordogál 2-3mbit.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#37637) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok volna egy olyan problémám hogy van
egy TL-WN722N wifi modemem amire rákötöttem
egy TL-ANT2409A külső antennát és nem valami
sokat javított a gyári antennához képest a jel
erősségen, valami tippetek nincs hogy hogyan
állítható be jobban a dolog ??? Pls Help! *-*
Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket! ;)

(#37638) Spuri2000 válasza djkacor (#37637) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Az okosak majd megmondják, de én úgy látom ez egy irányított antenna, szóval ha nem a vevő felé néz, akkor lehet alacsony a térerőd!

(#37639) kali válasza Spuri2000 (#37638) üzenetére


kali
legenda

így igaz.

(#37640) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Wifi jelet mennyire lehet erősíteni?adott két ház egyikben van net amit a másikban szeretnénk fogni.kb 30 méter(utca,nincs más akadály) van a házak között + a falak.Mi a javaslat,ha egyáltalán létezik?

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#37641) Gubek-Einste válasza Pocee (#37640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egymással szembe állítva 1-1 kültéri AP-val történő összekötést + beltéri elérést biztosító eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37642) mezis válasza Pocee (#37640) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#37643) mezis válasza djkacor (#37637) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Zárt térben a reflexiók, interferenciák...
InSSIDer.

mezis

(#37644) Pocee válasza mezis (#37642) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

Mennyi lehet ennek kb a költsége ha mindent beleszámolunk?

Mr.Brightside

(#37645) eestipoika válasza Pocee (#37640) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Plusz rengeteg türelem :W

Én már két hete görcsölők vele és nem tudom összehozni a rendszert hogy működjön, pedig a krealon #37581-es hozzászólása tökéletes, a srácok (mezis, And és Gubek-Einste) is nagyon sokat segítettek.
A beállításokat az utasításoknak megfelelően beállítottam, mindenféle opciót kipróbáltam.
Már ott tartok, hogy összetipratom az úthengeres haverommal az összes routert és antennát, ami így egybe közel 30 e Ft-ba került :W

(#37646) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok! Kezdő vagyok és lehet hogy nem is megfelelő topicba írok, ha ez így van akkor elnézést.

Problémám a következő. Olyan routert keresek ami képes mobilnet megosztásra. Tehát vennék egy usb-s mobilnet stick-et, és azt szeretném, hogy ha ezt bedugom a routerbe akkor meg tudjam osztani a mobilnetet.
Árban max 20-25 ezer a keret. Kérlek ajánljatok egy-kettőt, mert sehol nem találok.

Köszönöm szépen.

(#37647) bigrock válasza freestailo (#37646) üzenetére


bigrock
addikt

Én ilyet használok a melóhelyen, tökéletesen működik erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#37648) mezis válasza eestipoika (#37645) üzenetére


mezis
nagyúr

Az "AP3"-nak mi a típusa és gyári firmware van rajta ? (Mer az is elég lenne....)
(Gondolom már csak ez az utolsó láncszem nem működik.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37649) btz válasza spider80 (#37636) üzenetére


btz
addikt

Nálam az a baj hogy egy szem fal nincs, max egy ajtó, de az is nyitva. De ha ez a normális működés, akkor azthiszem végzek a wifivel és maradok a jó öreg évtizedekig bevált kábelnél

ⓑⓣⓩ

(#37650) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok,
van egy fujitsu L7310w 1.4 celeron cpu, 1.5gb ram-os régi laptop,
új w7 home van rajta a 30mb/s-es kábelnetet 6-8mb/s-en tölti csak,
drivert frissítettem, de ua.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.