Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok segitsetek nekem kérlek mai napon nem igen akar müködni az internet a gépemen.
Alienware mx11-esem vabn és egy Tp-link sajnos pontosan en mtudom 5db-is 2 antenás.. telefonon néztem szedi 10megabitet amit kapunk a szolgáltatótol viszont az laptop nem.. (eddig szedte szépen)
Ma le akartam szedi egy above air-t erre 16mb-ot 20 perc után is 650kb-nál tartot és 0kb/s-el szedte ez miért van? segitsetek fontos lenne munkám miatt

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#36454) human374


human374
tag

Sziasztok!

Nincs még routerem, de a meg szeretném osztani a digis netem, hogy mindkét gépen használhassam.
Az egyik laptopra (Win7 Enterprise) kábelen jön a net (PPPOE), amit aztán ad-hoc osztottam és kikapcsoltam a McAfee tűzfalát.
A másik laptoppal (Win7 Starter) csatlakoztam a megosztott vezeték nélküli hálózatra.
A kliens gép kapott IP-t és tudom róla pingelni a google-t, viszont böngészőből nem érek el semmit.

Van valami ötletetek, hogy mit néztem be?

(#36455) Gubek-Einste válasza Toto00 (#36448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ilyen kicsi a távolság akkor használj inkább kábelt.
Csinálj egy reset és/vagy firmware frissítést a router-en, hátha segít.
Milyen csatornán van?
Az SSID/jelszóban csak számok és/vagy angol abc betűi vannak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36456) Gubek-Einste válasza akkójóva (#36450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen kép jobb lenne.
Látszatra tiszta, nincsen zavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36457) szepsy


szepsy
senior tag

Hali!

Speedport w 724v ci kaptam T-től mert a ZTE felmondta a szolgálatot.
Kérdés hogy érdemes 5ghz-en használni?
Azt észre vettem hogy 5g-n tudná a 150 mbps-t is ha olyanom lenne, ugye jól mondom?
20/1-es netem van, ez jön is szépen pontosan.
Másik hogy ha kimegyek a szobából gyengül a jel.
Ezek a jelerősítők érnek valamit, ha igen milyen márkájút keressek?
Előre is köszönöm :-)

[ Szerkesztve ]

(#36458) szepsy válasza szepsy (#36457) üzenetére


szepsy
senior tag

Xperia Z2-m van, tudja az összes wifi szabványt...

(#36459) Toto00 válasza Gubek-Einste (#36455) üzenetére


Toto00
tag

Openwrt van a routeren. 10-es csatorna, ott a leggyorsabb. és csak az angol abc betűi vannak ssid-ben és a jelszóban is.

[ Szerkesztve ]

(#36460) Gubek-Einste válasza szepsy (#36457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha telített a 2,4 GHz sáv akkor érdemes az 5 GHz-s sávot használni.
Első körben érdemes lenne megnézni a beállításokat/környezeti viszonyokat egy új eszköz beszerzése előtt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36461) Magnat válasza Gubek-Einste (#36460) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem nemcsak akkor... 150Mbit 5ghz-n láttam már 110Mb valós átvitelt wpa2-n, ugyanez az eszköz ugyanazzal a rooteren 2.4-en 40-et sem tudott. Lan copynál nem mindegy :) Csak nethez neki mindegy, ez tény.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36462) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Van nálam gy SMCWBR14-G router és az volna a kérdésem érdemes-e firmware-t frissíteni rajta?
Elég éles hangon ciripel ha rákötöm a gépet, ezt meg lehet szüntetni valahogy?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36463) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#36462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Firmware-t szinte mindig érdemes frissíteni de ezt a ciripelést nem fogja megszüntetni, ez hardveres hiba. Mivel a router régi így ez már a döglődés jele lesz, szét kellene szedni és megnézni, hogy púpos-e valamelyik kondenzátor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36464) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#36463) üzenetére


anonymus89
addikt

Elnézést, most néztem meg és nem is belül ciripel hanem a jack csati olyan mintha nem csatlakozna normálisan. Ergo ha igazgatom akkor vagy megszűnik vagy halkabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36465) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#36464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor is érdemes ellenőrizni a kondenzátorokat a router-ben és a tápjában is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36466) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#36465) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor holnap nagyító alá veszem.... :K

Szép estét!

fw--nek ezt találtam ránéznél?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36467) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Sziasztok!
Lehet számotokra gyermeteg kérdést teszek fel, de mégis megkérdezem.
Régebbi Roterer-ekre és Acces Point-okra Web-es felületen fel lehet lépni a konfig oldalra Win8.1 64bit esetén?
Nem sikerült korábban egy TP-Link TL-WR340GD Router-re most meg nem sikerül egy TL-WA501G Access Point-ra belépnem.
Sehogyan sem akkar sikerülni.
Már próbáltam hogy a gépen fix ip-t állítottam
IP: 192.168.1.2
alh.maszk: 255.255.255.0
alapért.átjáró: 192.168.1.1

Viszont egy D-Link DIR-300-ba minden gond nélkül beenged a Win8.1

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36468) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#36466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a pontos hardver verzióval egyezik a firmware akkor jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36469) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az OS verziójának semmi köze sincsen az admin felület eléréséhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36470) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36469) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Ettől féltem, akkor végkép nem tudom miért nem latja az Access Point-ot :F

(#36471) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen módon jelentkezik ez a nem-elérés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36472) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36471) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nem lép be a web-es felületre.
És ha ping-elem nincs válasz.
Próbáltam két laptopról is egyiken WIN7 64bit a másik WIN8.1 64bit.
Holnap kipróbálom egy XP-s gépen, még ha nem is ez a gond de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#36473) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IP cím rendesen ki van osztva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36474) szepsy válasza Magnat (#36461) üzenetére


szepsy
senior tag

20 megás netről van szó.
Akkor is érdemes 5g-n használni?
2 másik wifit látok az enyémen kívül (2 szomszéd), szóval nem hiszem hogy nagyon telített lenne a 2.4-en.
De ha jobb az 5g azt használom ha már van:)

(#36475) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36473) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Először próbáltam DHCP-vel
majd fix IP-t írtam:
IP: 192.168.1.2
alh.maszk: 255.255.255.0
alapért.átjáró: 192.168.1.1

Az AP ip-je:192.168.1.1

Csak azért is fura mert a D-link-el nincs ilyen gondom.

(#36476) Magnat válasza szepsy (#36474) üzenetére


Magnat
veterán

Mint írtam, lan copynál nem mindegy a sebesség... ha csak netezni kell, akkor a te esetedben nem számít.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36477) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más OS alatt elérhető az admin felület?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36478) fotosjani válasza Gubek-Einste (#36477) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Sajnos csak Win7 64bit és Win8 64bit gépeken tudtam kipróbálni, de ma vagy holnap eljutok egy XP-géphez és azon is kipróbálom.

(#36479) Gubek-Einste válasza fotosjani (#36478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Live Linux-sal is jó lenne próbát tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36480) Magnat válasza Gubek-Einste (#36479) üzenetére


Magnat
veterán

Ha pingelni sem tudja, akkor sztem máshol lesz a gond.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36481) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv mindenkinek! :)

Kis segítségre / magyarázatra lenne szükségem, mint a témában járatlannak. Van egy TP-Link TL-WR842ND WiFi routerem, ami kifogástalanul üzemel, és amit eddig ezzel használtam. Gépcsere miatt az USB WiFi kártya kikerült a rendszerből, mivel az új lapomon lévő Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260 WiFi átvette a helyét.
A meglepetés akkor ért, amikor a lassúnak ítél (egyébként gyors, 100/50 Digi) netet megmértem, és a letöltési sebesség 25Mbps-ot sem éri el! Az előző N-es rendszerben ue. legalább a duplája volt. Mit lehet tenni, milyen beállításokkal lehet -, vagy lehet-e gyorsabbá tenni az AC WiFin keresztül érkező netet? :F

(#36482) Gubek-Einste válasza szasanyi (#36481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router csak 2,4 GHz-t tud így az AC elönyeit nem tudod kihasználni.
SSID/jelszó csak számok és/vagy angol abc betűi?
Wifi csatorna 1-11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36483) szasanyi válasza Gubek-Einste (#36482) üzenetére


szasanyi
félisten

SSID : Tailor_NET (ez miért fontos?) Jelszó Kis és nagy betű és számok vegyesen. Azt én értem és tudom, DE miért nem megy az N mód, miért csak a G? Mert az alacsony sebesség tuti emiatt van. Ugyanez volt a Lingsys G-s rendszernél is, ezért cseréltem N-es rendszerre mert a gyors netből WiFi-n csak a töredékét kaptam vissza.

(#36484) mezis válasza szasanyi (#36481) üzenetére


mezis
nagyúr

Hosszabbítsd ki az antennákat ugyanoda, ahol az USB-s szerkezeted antennái voltak. (A PC fém háza igen erősen árnyékolhat.)

Vagy üzemeld be ismét az USB-et.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36485) szasanyi válasza mezis (#36484) üzenetére


szasanyi
félisten

Antenna vezetéken asztalon van, az nem lehet gond. De ez amúgy is csak a vételi viszonyokat módosítja de azt, hogy csak G és nem N tartományban működik, azt ugye nem.

(#36486) szasanyi


szasanyi
félisten

Itt miért nincs közte az N szabvány? Mert itt a sebesség gond abból adódik, hogy a vevő csak G módban működik, pedig a specifikációiban az N is benne van... nem? :F

(#36487) And válasza szasanyi (#36485) üzenetére


And
veterán

És melyik szabvány szerinti működési mód van beállítva a kliens kezelőprogramjában? Ugye nem g-only módra van fixálva? Mekkora a kliens / router által visszajelzett linksebesség? Az -ac szabványt és az 5 GHz-et tényleg a hajadra kenheted azzal a routerrel, de azért 802.11n esetén tényleg gyorsabbnak illene lennie még 2,4 gigán is, ha egyszer egymás szájában van a router és a kliensgép.
#36486: Na, mire leírom.. Ez így érdekes.
Érdemes lenne körülnézni egyéb beállításoknál is, mint a preferált frekvenciasáv (mondjuk a/b/g most is van), vagy a csökkentett sávszélességen működés, meg még ami esetleg a lista elején nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#36488) szasanyi válasza And (#36487) üzenetére


szasanyi
félisten

Az -ac szabványt és az 5 GHz-et tényleg a hajadra kenheted azzal a routerrel... - ezt én is tudom, ez nem volt kérdés. Mint láthatod a 6. van beállítva, viszont nincs benne az N amit nem értek. miért? Így nyilvány nem megy legfeljebb G módban, ezért lassú. :W
Mekkora a kliens / router által visszajelzett linksebesség? - ez hogy ellenőrizhető?

(#36489) And válasza szasanyi (#36488) üzenetére


And
veterán

"[..] ez hogy ellenőrizhető?"
A router is ki szokta írni a státuszoldalán, meg a kliens kezelőprogramja / akár a Windows is a vezetéknélküli kapcsolat ikonjára húzva az egeret, vagy a kapcsolat tulajdonságait megnézve. De az előzőek fényében el irreleváns, mivel ezek szerint maximum a b-szabvány szerinti 54 Mbps lehet, azzal meg akkora hasznos átvitelre számíthatsz, amekkorát tapasztaltál.

(#36490) Gyurka6 válasza And (#36489) üzenetére


Gyurka6
őstag

Illetve g, a b 11Mbps.

Gyurka

(#36491) szasanyi válasza And (#36489) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is erre jutottam. A kérdés még mindig ez: miért? Specifikációk szerint tudnia kellene azt N-t, ami elég is lenne mint ahogy az is volt. No, de mind1 talán erre tudsz választ: ha nem marad más, akkor cserélem a routert, de mire? Az olcsóbb kategóriából melyik AC router lehet jó választás? Sajnos panel lakásban lakom, és van vagy 3 fal a router a a PC-m között, de ez nem volt gond ezzel a routerrel és N-es hálózattal és nem tudom az AC esetén ez mennyire befolyásoló tényező,

(#36492) And válasza Gyurka6 (#36490) üzenetére


And
veterán

Ja, természetesen elcsesztem, g-t szerettem volna írni :B.
#36491: A többi beállításnál körülnéztél? Lehet driver probléma is, de az eszközkezelőben név szerint van említve a wifi típusa (persze ez sem garancia semmire). Routert én nem nagyon tudok ajánlani, de arra ott a megfelelő topik: Milyen routert?

[ Szerkesztve ]

(#36493) mezis válasza szasanyi (#36485) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapi, WiFi vezérlő driverek rendben ? (Esetleg egy Inteltől valót.)

mezis

(#36494) szasanyi válasza mezis (#36493) üzenetére


szasanyi
félisten

Az van fenn, amit a lap gyártója közzétett. Az csak jó kell legyen, nem? :F Azt hiszem ezek közül vagy ezek közül kéne vmelyik.. de melyik? :F

And: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36495) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Van egy tp link WR741 ND routerem,új lakásban eltervezve/bekábelezve a helye,viszont dugalj nincs a közelében...
2 megoldás van: vagy az ajtótokra szerelek egy hosszabbítót(végszükség),vagy (inkább ez kellene) lehet-e kapni hosszabb tápkábelt?
És ha igen hol nézzem ,mert a mostani csak kb.1m,igen rövid .

(#36496) Gubek-Einste válasza konci79 (#36495) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszabb tápkábelt nem fogsz kap, talán ha veszel egy univerzális tápot akkor annak hosszabb lesz a kábele de nem éri meg a befektetést ilyen áron.
Csináld meg szépen a hosszabbító szerelést, annál nincsen jobb és egyszerűbb megoldás. Később még jól jöhet ha van több dug aljzat ott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36497) konci79 válasza Gubek-Einste (#36496) üzenetére


konci79
őstag

Köszi a gyors választ!
El akartam kerülni mert így a nagyszoba ajtón belül ott fog figyelni egy dugalj,de ha nincs más.. :(
Már nem kezdek bele vezetékelésbe,most lett kész (majdnem) a lakás

[ Szerkesztve ]

(#36498) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#36465) üzenetére


anonymus89
addikt

Igyekeztem jó képeket készíteni, viszont az adaptert nem szedtem szét nem csavaros de most halkabb lett sokkal.


[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36499) testo92


testo92
csendes tag

Sziasztok,
Vettem ma egy TP-WR841N routert hogy elbírja a digi 50/30-as netet. A probléma viszont az , hogy speedtest szerint ebből a leptopom csak max 30/20-t kap. Először azt hittem a routerrel van a gond, de a barátnőm leptopja hozza az 53/33 -at lazán wifin. A leptopomban egy Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter van, a driver hozzá elvileg friss ( nem talált újabbat a windows). Kábelen is kipróbáltam a gépemen, úgy hozta az 50/30at. Erre tud valaki valamit? esetleg nem bír többet a hálókártya ?

(#36500) Bonkheads


Bonkheads
tag

Üdv!

Egyik ismerősömnek kellene segítség. Elfelejtette a WiFi jelszavát, és a router online kezelőfelületébe se tud belépni, az admin-admin kombóval. Valamint a router gyári papírjai se állnak rendelkezésre. Mit lehet tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.