Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) And válasza mezis (#36645) üzenetére


And
veterán

Némi pontosítás: 71 mW-os korlát nem létezik (utóbbi érték a DD-WRT v24-es verzióinak TX-power alapértéke), hanem 100mW EIRP. Egyébként soho-kategóriás routerek fizikailag nem is tudnak ennél nagyobb teljesítményt, hiába is lehet egyes fw-ekben ennek akár a többszörösét beállítani. Ez a 100 mW EIRP pedig a szokásos 2,1 dBi-s félhullámú dipól nyereségével számítva 61 mW antennába táplált adóteljesítményt (ez lenne a TX-power, hisz a firmware nem tudhatja, hogy mekkora a routerre kötött antenna nyeresége) enged meg.
Az viszont való igaz, hogy a teljesítmény növelése nem igazán jelentkezik olyan klienseknél, amelyek gyenge vételi képességgel és kis nyereségű / méretű beépített antennával rendelkeznek. Ahhoz drasztikus teljesítménynövekedésre lenne szükség, ami nem igazán megoldható, és amúgy értelme sem sok lenne. Úgyhogy én is vezetékes megoldást (odébb kábelezett AP) vagy ha az nem megoldható, esetleg repeatert javasolnék, annak a hátrányaival együtt.

(#36652) zoltanz válasza zoltanz (#34700) üzenetére


zoltanz
nagyúr

TP-Link WN727N adapter Win7 el is fos, omlanak vele a böngészők FF, Chrome.
Más az mitől van ha egy adapterrel van térerő, (72 Mbps), de mégis lassú (700 KB/s) ? Másik adapterrel jó.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36653) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#36648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Linksys WRT1900AC a tudásához képest drága és volt is rá már 1-2 panasz, már a Linksys sem ugyan olyan mint régen volt, főleg mióta a Cisco eladta a Belkin-nek. Azonos tudású eszköz olcsóbban is van. Neked pedig felesleges is egy ilyen komoly eszköz, harmad/fél áron is kapsz olyat ami jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36654) Gubek-Einste válasza zoltanz (#36652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy driver frissítés/újra rakás nem segít?
inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36655) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
PCI-Express-es wifi adapterre lenne szükségem. Win7-hez (x64) kellene alapvetően, de jó lenne a jövőre is gondolni, és olyat venni, ami Win8.1-gyel is kompatibilis. A lényeg: megbízható, 300 MBit-es, és pénztárcabarát megoldás legyen. :)
Én a TP-LINK TL-WN881ND-t találtam, ami olcsó, és nem noname. Mit gondoltok róla? Megéri ezt megvenni, vagy 2-3 ezerrel drágábban másik TP-Linket, vagy esetleg Asust érdemes?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#36656) zoltanz válasza Gubek-Einste (#36654) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Zoli-PC az enyém.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36657) Gubek-Einste válasza pete_21 (#36655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás az USB-s adapter mivel az könnyen lehet helyezgetni a jobb vétel miatt. A PCI-E adapternek a hátránya, hogy a gép ház árnyékolja, ki kell vezetni, hogy rendes vétel legyen.
Ha mindenképpen ragaszkodsz a PCI-E kártyához akkor vegyél mellé egy kettő darab TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C antennát, hogy nem legyen a kártya antennái a gépház mögött.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36658) Gubek-Einste válasza zoltanz (#36656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondjuk nincsen komoly zavar a környezetben.
Egy driver frissítés/újra rakás nem segít?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36659) mezis válasza Gyurka6 (#36646) üzenetére


mezis
nagyúr

A mobiltelefonon ritkán szokás 24 órán keresztül folyamatosan beszélni. A WiFi routerek jelentős része folyamatosan üzemel.

mezis

(#36660) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Olyan problémam lenne, hogy telefonon Wifi-n keresztül nem vagyok képes 50Mbit/s-nél nagyobb sebességgel letölteni. Olyan érzésem van, mintha nem lenne képes kihasználni az N-es sávszél adta lehetőségeket, hanem a G-t használná... :(
Konfiguráció: Samsung Galaxy Ace 3, TP-Link 1043 V2.1, Digi 500/100
Van valami ötletetek ennek a problémának a megoldására? :)

(#36661) szili.tamas1 válasza Ukeve (#36660) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A telefon ennyit tud. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#36662) Ukeve válasza szili.tamas1 (#36661) üzenetére


Ukeve
tag

N-es sávszélen is? :((
#36663: Akkor azt elnéztem. :( Hát akkor muszáj leszek ezt a sebességet elfogadni... Ha nem megy többet, akkor nem megy többet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36663) szili.tamas1 válasza Ukeve (#36662) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

50 mbit az mar nem g, az tuti. G-n max 30-35 korul lenne a sebesseg.
Edit: most nezem, nekem is annyit megy a lenovo a850 telefon.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#36664) kali válasza szili.tamas1 (#36663) üzenetére


kali
legenda

vagy csak bő 20 megabit/sec környékén, a 30 körülihez már super-g vagy hasonló kiterjesztés kell, ami alapban nem adott.

Ukeve; szia, a mobiltelefonokban nincs 300-as, pláne nem 450-es wifi modul, 2.4 GHz sávon jellemzően csak 72/75 megabit/sec képes, ami mellett bő 40 megabit/sec szokott lenni a mérhető sebesség, illetve ha dual band lenne - az ace 3 nem az -, akkor 5 GHz sávon 150-es, így azon valamivel több is átférne.

[ Szerkesztve ]

(#36665) Ukeve válasza kali (#36664) üzenetére


Ukeve
tag

Akkor tényleg hozzá kell szokni ehhez a sebességhez. :)
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! :R
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a fent említett routernél (1043 V2.1) melyik sávot érdemes használnia a Wifi-nek? Gondolom azt, amelyiket a környező hálózatok nem használnak. Vagy érdemes auto-n hagyni? Már olvastam egy-két írást ezzel kapcsolatban, de konkrét választ nem sikerült találnom. :(
(Valószìnűleg én vagyok a balf@sz :DDD )

(#36666) kali válasza Ukeve (#36665) üzenetére


kali
legenda

olyat érdemes beállítani, amely csatornát más elérhető idegen hálózat nem használ, illetve úgy a legjobb, ha a szomszédos érték(ek) is szabad(ok).
40 MHz beállításnál azt is figyelembe kell venni, hogy két csatorna van használatban, a router csak az egyiket írja ki, a másik alatta vagy felette négy értékkel áll be, az inssider 3 alkalmazással ellenőrizhető, amit egy wifi képes eszközön kell futtatni; link

(#36667) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Hali!
Segítséget kérnék. A probléma a következő D-Link DIR-615 router jól működött idáig, most bedugok minden kábelt és csak a power led világít de nem zölden semmi más nem villog. Próbáltam resetet, átvittem másik konnektorba, a kábeleket végignéztem de semmi, gépről nem is érem el a kezelőfelületet. Ennek annyi?

[ Szerkesztve ]

(#36668) Gyurka6 válasza gabesz.1986 (#36667) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

A tápegységet érdemes átnézni/cserélni, sok félénél ott a baj.

Gyurka

(#36669) gabesz.1986 válasza Gyurka6 (#36668) üzenetére


gabesz.1986
tag

Aha valószínű! Jó hogy írtad most már be se kapcsol és egy kicsit büdös is, most már tuti kuka.

(#36670) Gyurka6 válasza gabesz.1986 (#36669) üzenetére


Gyurka6
őstag

Eddig kondi cserével menthető lett volna, ha már büdös is, akkor már kicsi az esély.

Gyurka

(#36671) KisBundi


KisBundi
őstag

Olyan problémám van egy Tenda A30 Range Extenderrel, hogy ahol használni akarom ott a router WPA2 PSK védelemmel van ellátva. Ahová helyezni akarom a jelismétlőt ott a jelerősség erős és telefon szerint 72 Mbit a szávszél. Telefonnal gond nélkül tudok a routerhez csatlakozni amint megadtam neki a jelszót. A tenda is megtalálja a wifi jelet és el is menti. Jelerősségre 58-at ír! Ez eddig mind nagyon szép és jó csak nem tudok csatlakozni a tendához, mert nem tud a telefonnak IP-t kiosztani. Arra hivatkozik, hogy lassú az internetkapcsolat. Ezzel mit tudok kezdeni? :F

[ Szerkesztve ]

(#36672) Gyurka6 válasza KisBundi (#36671) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Repaeter/wds módot be tudtál állítani?

Gyurka

(#36673) KisBundi


KisBundi
őstag

Igen! Most WPA2 AES kódolással sikerült csatlakozni, de net az nincs! De ha simán a routerhez csatlakozom akkor van :(

(#36674) Gubek-Einste válasza KisBundi (#36671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a pontos beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36675) KisBundi


KisBundi
őstag

(#36676) Soma01 válasza KisBundi (#36675) üzenetére


Soma01
veterán

Mi a Tenda LAN IP címe és mi a routeré amire csatlakozni akarsz?

(#36677) KisBundi válasza Soma01 (#36676) üzenetére


KisBundi
őstag

Tenda is 192.168.80.128 meg a router is ugye a repeater miatt!
De am a Tenda LAN: 192.168.0.254

(#36678) Soma01 válasza KisBundi (#36677) üzenetére


Soma01
veterán

A Tenda Lan-t próbáld megváltoztatni 0-ról. 192.168.1.xxx

[ Szerkesztve ]

(#36679) Gyurka6 válasza KisBundi (#36673) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Én először megnézném, hogy kliens módban a tenda, lan kábellel egy gép hozzá, így átmegy-e a net.
Azután váltanék repeater vagy wds (ha van olyan) módba.

Gyurka

(#36680) KisBundi válasza Gyurka6 (#36679) üzenetére


KisBundi
őstag

Kliens módban sem megy! :(

(#36681) Gyurka6 válasza KisBundi (#36680) üzenetére


Gyurka6
őstag

Meg kellene nézni, hogy titkosítás nélkül, kliensként megy-e?

Gyurka

(#36682) KisBundi válasza Gyurka6 (#36681) üzenetére


KisBundi
őstag

Itthon ment az biztos! Wifivel meg mindenhogy titkosítás nélkül! :F

(#36683) Gyurka6 válasza KisBundi (#36680) üzenetére


Gyurka6
őstag

Meg kellene nézni, hogy titkosítás nélkül, kliensként megy-e?
Először egy wep -et kellene rátenni, utána egy sima wpa-t.
Amennyiben így mennek, akkor, titok nélkül a repeater-t.
Ha már így nem megy, akkor a tenda-t ap-nek és a telefont/vagy amit akarsz kliensnek, hogy a tendat eléri-e.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36684) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

200/50-es netem van a Diginél. Szerintetek mi okozza azt, hogy a letöltési sebesség jóval lassabb, mint a feltöltési, amikor fordítva kellene lennie? (Természetesen nem megy a háttérben letöltés és Wifi kapcsolatról van szó. Kábeles kapcsolat esetén megvan a 200/50 Mbites sebesség.)

(#36685) krealon válasza Tesztelo.hu (#36684) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Szerintetek mi okozza azt, hogy a letöltési sebesség jóval lassabb, mint a feltöltési, amikor fordítva kellene lennie? (Természetesen nem megy a háttérben letöltés és Wifi kapcsolatról van szó. Kábeles kapcsolat esetén megvan a 200/50 Mbites sebesség.) down:28.91 Mbps, up: 53.79 Mbps "

Egy pelda:
router 2x2:2 MIMO (20MHz)
kliens 1x2:2 MIMO

Es ekkor pont az tortenik, amit leirtal.

[ Szerkesztve ]

(#36686) kali válasza Tesztelo.hu (#36684) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán a kapcsolatot.
40 MHz legyen beállítva minden oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#36687) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Van itthon egy 1043nd és egy 841nd routerem.
Az 1043nd a fő router gyári fw-vel míg a 841nd repeater gargoyle fw-vel. Olyan gondom van, hogy csak 1,5megával jön a 841nd-n a cucc. Lehet hogy nem bírja a sebességet repeaterként? 60megás a net

(#36688) kali válasza smallmer (#36687) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott módban eleve felez a wifi, de az írt sebességtől jóval többet is bír normális esetben a tl-wr841nd, a befolyásoló tényezők (távolság, falak...stb) és az ellenoldal inkább lehet korlátozó ok.
milyen módban csatlakozik az ellenoldal a tl-wr841nd által szórt hálózatra, és mennyit ír ki kapcsolati sebességnek adott munkaállomás?

(#36689) smallmer válasza kali (#36688) üzenetére


smallmer
őstag

egy asus g75vw-vel kapcsolódtam hozzá. speedtesten 16,33 le és 5,10 feltöltést mértem vele.
ez hogy milyen módban ezt hogy érted? :)

(#36690) kali válasza smallmer (#36689) üzenetére


kali
legenda

g vagy n szabványos kapcsolat?
az is probléma lehet, hogy nagyon távol - vagy akadályoztatva - van a másik routertől a tl-wr841nd, és már eleve nem kap olyan gyors sebességet, amiből többet tudna továbbítani a noti felé.

(#36691) smallmer válasza kali (#36690) üzenetére


smallmer
őstag

n szabványos én úgy tudom :) meglehet :) amilyen falak vannak itthon :D

(#36692) pete_21 válasza Gubek-Einste (#36657) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
Mindenképp PCI-E lenne célszerű. Egyébként szerintem nem kell túl nagy távolságot áthidalni, szóval nem hiszem, hogy gond lenne abból, hogy a ház árnyékol. Megpróbáljuk, ha nem elég a jel, akkor veszek majd külső antennát. :)

(#36693) kali válasza smallmer (#36691) üzenetére


kali
legenda

mennyit ír ki a noti kapcsolati sebességnek, amikor adott sebességet méred?

[ Szerkesztve ]

(#36694) Gubek-Einste válasza pete_21 (#36692) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a gépház fémből van így rendesen tud árnyékolni, még relatíve kicsi távolságon is jelentős lehet a veszteség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36695) Skalci válasza Skalci (#36650) üzenetére


Skalci
tag

Végülis sikerült egy kábelt diszkréten elvezetni a dlink routerig, de most az a problémám, hogy a t-home routeren és a dlink routeren lévő gépek nem látják egymást. Hogyan tudnám ezt orvosolni?

(#36696) pete_21 válasza Gubek-Einste (#36694) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Hamarosan kiderül, hogy mennyit is árnyékol le. Ha még lesz kérdésem, írok.
Köszi még egyszer!

(#36697) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy otthon van egy ilyen router: [link], illetve húgom gépében egy ilyen adapter: [link], nos ezekkel az eszközökkel egy beton födémes családi házban csak a router fölötti 2 szobában van használható net, húgom szobájában, ami a routertől kb 8 méterre az emeleten, nagyon gyenge és instabil.
Hogy tudnám megoldani, hogy húgom szobájában is használható legyen a hálózat? A routert sajnos nem tudom mozgatni házon belül, mert az adsl a nappaliba lett behúzva, illetve a lenti gép is oda csatlakozik cat6-al.

A válaszokat előre is köszi!

(#36698) Gubek-Einste válasza Poultier (#36697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvasd ezt el

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36699) Poultier válasza Gubek-Einste (#36698) üzenetére


Poultier
tag

Gondolom minél nagyobb az izotróp teljesítménye, annál nagyobb lefedettséget ad, igaz? Tehát a drágább ajánlatos inkább.

(#36700) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Van egy Atheros AR5B91-es MiniPCI-E-es WLAN kártyám. A netet szeretném megosztani vele. Viszont én szeretném a csatornát kiválasztani. Az eszközkezelőben nincs rá mód. Egyáltalán lehetséges ez? Vagy csak ez a kártya nem tudja ezt? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.