Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) TBMC válasza Gubek-Einste (#37197) üzenetére


TBMC
addikt

Koszonom az alternativakat!

A NetSpotot hasznaltam a teszt soran.
Elsokent a tbmc-home dlink 2.4et teszteltem, folytonos szakadason mutatkoztak, azona helyen, de vmi csoda folytan utana behoztam a macbookot amin futott a teszt a szerver melle ahol a router helyezkedik el, s itt is szinten mutatkoztak a szakadasok amelyek lathatoak a gradfikonon.
Ezt kovetoen bekapcsoltam egy t-home routert is, de azon is szinten mutatkoztak mint a graf is szemlelteti.

A kerdesem az lenne, ez hiba-e, vagy masnal is igy mukodik?
- mindenhol mashol megfeleloen mukodik a kapcsolat, kiveve az emlitett helyen. Pedig mindenhova ir szakadasokat.

Van esetleg valami egyeb beallitas, mely segitsegevel erdemben tudok informacioval szolgalni szamotokra?

Elore is koszi!

:R

markbellus.hu 

(#37202) mezis válasza TBMC (#37201) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak a helynek közelében vannak máshol nem használt WiFi-s eszközök ? (egér, billentyűzet, printer, ...)

mezis

(#37203) TBMC válasza mezis (#37202) üzenetére


TBMC
addikt

:N semmi sincs a kozeleben kb 2 meteres korzetben. 1 asztalon kivul, vele szemben pedig egy masik kollega, o kozeleben sincs semmi csak a gepe (viszont nala minden OK)

:U :F

markbellus.hu 

(#37204) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

UPC-től kaptunk egy új modemet, ez már tud WiFi-t spriccelni a világba.
Az lenne a problémám, hogy azóta úgy érzem a szobámban (emeleten) lévő TP-Link WiFi Router mintha nem lenne az igazi. YouTube videó lejátszás közben időnként fura zörgő hangot ad, meg ilyenek.
Lehet hogy a két vezetéknélküli hálózat "összeakad"? Meg lehet oldani valahogy a dolgot, vagy YouTube-bal alapvetően vannak mostanában gondok? Mert amúgy böngészésben nem igazán érzek visszaesést, persze a kettő sávszélesség és folyamatos jeligénye köszönőviszonyban sincs egymással.

Előre is köszi! :R

(#37205) mezis válasza erahurka (#37204) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az bizony lehetséges. InSSIDer a barátod. Vagy valami hasonló.

mezis

(#37206) b0ldi


b0ldi
újonc

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Böngésztem a korábbi kérdéseket, hasonlót találtam, de megoldást nem :/. A helyzet a következő. Nemrég váltottunk 50 MB-os DIGI netre, beszereléskor minden prímán működött, két Lenovo laptopon is (Z570, Y560) hozta az 5-6 MB/s-es letöltést wifin. Sajnos nem tudom mit hoztam össze, de az egyik laptopon (Y560) pár hete maximum 400 kB/s-et tudok elérni wifin, de azt viszonylag fixen tartja. Olyan mintha le lenne korlátozva erre a sebességre. Ami furcsa, hogy a feltöltési sebesség nem változott, ugyanolyan gyors, plusz ha kábellel csatlakozok akkor a letöltés is normális. A másik laptop azóta is hozza a max-ot.

Tudnátok nekem segíteni? Mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#37207) mezis válasza b0ldi (#37206) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Távolítsd el a WiFi drivert és frissítsd. (A Win egynémely frissítése nagyon el tudja varázsolni a WiFi-t)

(MB = Mega Byte, Mbps = Mega bit per sec

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37208) erahurka válasza mezis (#37205) üzenetére


erahurka
félisten

inSSIDer szerint a legrosszabb helyen is -40 db a TP-Link és -80 körül van a UPC. Vagy nem ezt az adatot kellene néznem? Nem igazán értek hozzá :B

(#37209) nagyhús válasza Cxgrav (#37199) üzenetére


nagyhús
csendes tag

Megpróbáltam így is, sajnos továbbra sem továbbítja a netet. Szokott a DIGI ilyen anomáliákat okozni?

(#37210) beleszólok válasza nagyhús (#37209) üzenetére


beleszólok
senior tag

A szolgáltatónak eleve semmi köze ahhoz, hogy te wifi-t használsz.
Bele kellene nézni a router logjaiba, hogy mi baja van. Lehet, hogy rossz usert vagy jelszót adtál meg a pppoe létrehozásához, lehet, hogy valami egyéb paramétert állítottál el a korábbi próbák során, ami miatt most nem tudod használni (pl. beállítottál fix, de nem létező/nem működő DNS-t - csak, mint példa)

Ha nem okoz gondot, akkor talán az lenne a legjobb, hogy a routeren egy factory resetet (magyarul gyári állapot visszaállítása - ilyenkor minden korábbi beállítás elvész) csinálsz és utána újra beállítani amit akarsz.
És nem győzöm hangsúlyozni: logot nézni, abból jó eséllyel kiderül, hogy mi a gond, ha a router nem tud kapcsolódni a szolgáltatóhoz.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37211) b0ldi válasza mezis (#37207) üzenetére


b0ldi
újonc

Sajnos ez már megtörtént, de a biztonság kedvéért most újra megcsináltam. Nem oldotta meg :/

(#37212) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Bocsi az uj kerdesert elég gyenge a netem a keresohoz.

Adott egy D-Link Dir-615 wifi router.

Ennek elég gyenge a wifije. Másik szobába tudnék tenni egy belkin wifis routert.

- Ennek fizikailag mi a megvalósítása? LAN -Wan mit hova.
- milyen szoftveres beallitasokat kell eszközölni? AP mód e dhcp stbstb

Nem feltétel hogy azonos wifikent lássa.

Előre is Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37213) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Mennyire megbízható egy TP-Link Archer C2? Egy 500/100 ( 200/50 ) netet kellene neki tolnia, egy AC-s Wlan kártyára.

Szerintetek tudná a 200Mbps-t?
A laptop abban a szobában lenne leginkább, ahol a Router lenne. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#37214) Ferenc9229


Ferenc9229
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy egy asztali pc-hez úgy csatlakoztassak egy wifi router-t, hogy azzal tudjam fogni a másik épületben lévő routerből érkező wifi jeleket, ezzel elérve azt, hogy az asztali pc-n is elérhető legyen az internet. Két netet fizetünk, (egyik céges, másik magán) és ezt akarom megszüntetni. Tehát a lakásban lévőt megtartani, és az onnan érkező wifi jeleket pedig "fogni" kint, a másik épületben egy dlink router segítségével.

Légyszíves segítsetek!

Köszönöm szépen előre is!

Üdv.
Feri

(#37215) mezis válasza Ferenc9229 (#37214) üzenetére


mezis
nagyúr

A két épület mekkora távolságban van ?

Elhelyezhető-e mindkét épületen egy-egy kb arasznyi felületű antenna úgy, hogy közvetlen rálátásuk legyen egymásra és a beltéren lévő WiFi routerhez max 3m-es koax kábellel csatlakozhassanak ?

Kb mekkora a sebesség igény ? (1 - 10 - 100 Mbps ?)

Mi a meglévő WiFi-s eszközök pontos típusa, hw. verziója ?

mezis

(#37216) mezis válasza Graphics (#37212) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Így. ("A" router: Dir-615)

Én azért előtte szórakoznék egy InSSIDer-el. Hátha csak nagyon árnyékol valami. Meg ha mégis kell jelismétlő, annak is keresgélni kell a jobbnál-jobb helyeket.

Minden WiFi kapcsolat felezi, harmadolja, (tizedeli ;] ) a sávszélességet. Elég lesz ami marad ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37217) mezis válasza b0ldi (#37211) üzenetére


mezis
nagyúr

Indíts el egy Live Linux-ot DVD-ről, PEN-drive-ról (kukorica csutkáról :D ) és pár percen belül kiderül, hogy hw. vagy sw. hibád van . :K

mezis

(#37218) mezis válasza erahurka (#37208) üzenetére


mezis
nagyúr

De, ez az egyik adat. A másik lényeges a csatornaszám (frekvencia). Az melyiken mennyi ?
(Esetleg egy ScreenShot-ot.)

(A -40 bőségesen elég, a -80 meg semmihez sem elég. Lehet a grafikont kukkolva esetleg jobb helyet is találni a routernek (antennájának).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37219) Graphics válasza mezis (#37216) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég lesz, mert egy szobában nincs internet, kábelen elfut odáig, de ott több eszköznek is kellene.

Ezért agyalás ment mi legyen.

A Belkin-t nem bírtuk működésre bírni , pedig PPPoE beállításokat is megcsináltuk. Ennek elvielg erősebb lett volna a jele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37220) erahurka válasza mezis (#37218) üzenetére


erahurka
félisten

Igazad van, egy screenshottal járunk legjobban :DDD

(#37221) myke009


myke009
csendes tag

Helló Mindenkinek
Egy kis segtítségre lenne szükségem !
Adott egy tp link hálózat (3 router 1 repeater) olyan eszközzel szeretnék netezni amin nincs wifi ! Tehát kellene egy wlan lan adapter ,ami meg is van( hama 53122) de mindig elveszíti a jelet,újra kell idítani. Van erre valami megoldás ? Vagy tudnátok valamit ajánlani ?

(#37222) mezis válasza myke009 (#37221) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltál kedvezőbb helyet keresni routernek, adapternek ? (InSSIDer vagy valami hasonló egy laposra, mobilra.)

Nincs zavaró WiFi-s eszköz (egér, billentyűzet,...) ?

mezis

(#37223) myke009 válasza mezis (#37222) üzenetére


myke009
csendes tag

Szia nincs semmi zavaró a közelében !Most próbálok firmwaret frissíteni hátha az segít!

(#37224) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne, hogy win 8.1pro esetében lehet e vezetéskes lan hálózatot wifiként megosztani? Routerként szeretném használni a gépem...

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#37225) lockdown90 válasza ACAB95 (#37224) üzenetére


lockdown90
senior tag

sztem semmi ertelme, sem fogyasztasilag, nyilvan beallitani sem egyszeru.. nem egyszerubb venni egy routert 5k-ert?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#37226) Gubek-Einste válasza ACAB95 (#37224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen meg lehet oldani, ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37227) gedikart


gedikart
aktív tag

Csináltam egy wifi scan-t a router (bal oldali oszlop a képen) és az accespoint oldaláról (jobb oszlop). Szerintetek melyik csatorna a leginkább ajánlott? A 6-os csatorna nem jó, mert a routerhez közel van még egy másik kliensünk is, és ott a szomszéd a 6-oson áll.

1-es vagy 11-es csatornát használjak, vagy inkább átfedésben lévőt, pl 4, 8, 10,stb?

Nálunk jelenleg 22-es a link quality, 1 ms-os ping.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#37228) Gyurka6 válasza gedikart (#37227) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezt valószínű senki nem tudja távolról megmondani, a puding próbája az evés....

Gyurka

(#37229) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok hozzáértő és ezért tanácsot, útmutatást kérek! :B
Kábelinternet lett a t-comtól, hoztak egy EPC 3925 routert. Megfelelően működik. Így viszont szabaddá vált a TL-WR741ND. Lehetne e ezt hotspot ként használni? Hogyan kellene a beállításokat elvégezni?
Köszönöm a segítséget!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37230) Cxgrav válasza eax1650 (#37229) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

EPC 3925 router LAN lábát összekötöd UTP-vel a TL-WR741ND LAN lábával.

Következőket állítsd be:
- EPC 3925 router IP címe legyen pl 192.168.0.1 - DHCP ON és pl 192.168.0.10-től ossza a címeket pl 20 eszközik
- TL-WR741ND router IP címe ebben az esetben 192.168.0.2 legyen és DHCP OFF

Ebben az esetben minden eszköz látja egymást, stb....

Picture me Rollin' by 2pac

(#37231) eax1650 válasza Cxgrav (#37230) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod!
Délután megcsinálom.
Jelent ez majd sebességcsökkenést?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37232) Gubek-Einste válasza eax1650 (#37231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a Cisco gigabites LAN portokkal rendelkezik, a TP-Link pedig 100-asokkal így a TP-Link-re kötött eszközök max 100-as sebességgel érik el a több eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37233) 444ttys


444ttys
csendes tag

Sziasztok,

Lenne néhány kérdésem, ugyan abban nem vagyok teljesen biztos, hogy nem mobilinternet/4G topicban kellene-e feltennem őket?

Két hete előfizettem a T-Mobile 4G internetére és ezt szeretném megosztani több eszközzel (3 mobil, 1 tablet, 2 pc). A szolgátatótól kaptam egy Alcatel W800Z 4G/wifi modem stick-et, ami igazából router is, így a megosztás lehetősége adott és működik is. A problémám az, hogy a laptopba be kell dugnom a stick-et, bejelentkezni a T felületén és onnantól minden eszköz látja, persze csak ameddig a laptop megy. Mivel a legtöbb esetben a telefonról használom ezt a wifit, semmi szükségem nincs arra, hogy a laptop állandóan bekapcsolva legyen. Milyen eszközre van szükségem, hogy direktben tudjam megosztani az internetet?
- A stick-nek elég áram és valahogy betudnék lépni minden eszközön?
- A stick-et router-be kell dugnom és onnan megosztani? Ha igen, milyen router kompatibilis ezzel a stick-el?
- Van esetleg olyan 4G router, amibe belrakhatom a SIM-et és akkor a stick nem is kell?

Nagy rejtélyek ezek előttem, előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#37234) Gubek-Einste válasza 444ttys (#37233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez alapvetően egy mobilnet modem, programjával lehet megosztást is csinálni így egy bekapcsolt gép nélkül nem lehet használni jelenlegi formájában.
Ami neked kell az egy gyári firmware-rel mobilnet képes router (pl újabb Asus-ok, TP-Link MR3220/3420) de ellenőrizni kell a gyártói webodalonon, hogy kompatibilis-e a stick. A másik lehetőség az a custom firmware támogatott router (szinte az összes USB porttal rendelkező típus alkalmassá tehető rá).
SIM kártya fogadó router-ből kevés van és azok sem olcsóak, sokkal jobb megoldás a stick + router páros használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37235) masoo


masoo
tag

Sziasztok
Kérdésem lenne.
Megvettem az ac56u routert. Tetszetős, a súlya is megvan, a melegedése nem jelentős.
Összekötöttem a géppel, feltelepültek amiknek fel kellett települni, be is állítottam a fontosabb paramétereket, de most csak a wifi részt.
only n 20/40 mhz vegyesen, most a 8as csatornán megyek, ezt nézegetem inSSIDer programmal.
Másik szobában van elhelyezve mint általában ahol netezünk, de ugye wifiről lévén szó, nem akarok ráülni a routerre, és a modem is abban a szobában van.
Amit észrevettem, hogy amig csak letettem a szomszádos szobában, addig ment, de 58-72 között ugrált a signál a fent is írt programmal nézegetve.
Most felém fordítva a signál 43-44 felé van ha csak megy a net és nem csinálok semmit. Ha tölt vagy böngészgetek, akkor fel szokott csúszni 58ig is, és ha csak egy már betöltött lapon nézegetek, akkor megint lemegy 40+ ra.
Kérdésem, hogy ez miért van. Kell e tenni valamit a beállításoknál, amivel a vétel jobb lehet esetleg. Érdemes e valamit beállítani benne.
Ilyesmik.Főleg a jel és a sebesség lenne nekem a fontos. Eleve nem gyors a net, jó lenne ha jól áthozná a sebességet. Kell a benne menni a tűzfalnak, ha kikapcsolom gyorszlhat e?

köszönöm

u.i.: Tehetek olyat, hogy az ac56u-ba belekötöm az elődjét? Belkin F4 sorozat. Jelent ez nekem gyorsulást esetleg? Belkin külső antennás. Ha igen hogyan kell kivitelezni ezt?

köszönöm 2

[ Szerkesztve ]

(#37236) Gubek-Einste válasza masoo (#37235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a viszonyokról + írt le a környezeti tényezőket (falak száma/anyaga, távolságok).
Másodlagos eszköz bekötése, kérdés, hogy a régi router milyen sebességre képes mert ha nem N-es típus akkor sebesség csökkenés lesz a használatával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37237) mezis válasza masoo (#37235) üzenetére


mezis
nagyúr

Routerek összekötése így.

A külső antennások általában szerencsésebbek. A WiFi csatornákra nyilván figyelni kell.
A térerő elől gondolom lemaradt az előjel. (Vagyis ami lement, az tulajdonképp felment :D ) Az, hogy ugrál, talán energia takarékossági - elektroszmog csökkentési okokból van. (Természetesen a környezetben mozgó, nagyobb víztartalmú tömegek, fémfelületek is befolyásolhatják a jelszintet. :K )

Sebesség teszthez a www.szelessavindex.hu -t ajánlom.

mezis

(#37238) mezis válasza masoo (#37235) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez még kimaradt: A tüzfal maradjon bekapcsolva !

mezis

(#37239) eax1650 válasza Cxgrav (#37230) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Hát persze, hogy jó lett! :))
Gubek-Einste is köszönöm a tájékoztatást!
Eszembe jutott a leszerelt, mert annak semmi baja nem volt! Így stabil mindenütt: kertes ház: udvar, még a kamrában is!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#37240) masoo válasza Gubek-Einste (#37236) üzenetére


masoo
tag

Egy fal választ el, tégla. viszont ezen az oldalon van egy komplett mozi szett, lejátszó, felvelő 1000watt hangfalszett tv, 3 fali dísztükör. Router mellett 1m távon belül egy nyomtató, bluetooth képes. tőle balra fal mentén réz fűtéscsövek. mellette 50cm konnektor.

[ Szerkesztve ]

(#37241) Cxgrav válasza eax1650 (#37239) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Nincs mit ;)

Picture me Rollin' by 2pac

(#37242) Gubek-Einste válasza masoo (#37240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég sok minden van a környezetben ami befolyásolhatja a vételt de elég erős a jel így nem hiszem, hogy nagyobb baj lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37243) masoo válasza Gubek-Einste (#37242) üzenetére


masoo
tag

Valami van esetleg amit ac56u esetén érdemes beállítani, a szolgáltatások között?
jeleneleg a mobil wincsim nincs rákötve, de a következő az lesz az adatok elérése miatt.
akarok egy vendéghálózatot is, ezt majd kitapasztalom.

(#37244) 444ttys válasza Gubek-Einste (#37234) üzenetére


444ttys
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, csináltam egy teljes site search-öt az Asus és a TP-Link oldalán is, úgy tűnik sehol nem szerepel ez a stick, mint kompatibilis eszköz.:( Közben rájöttem, hogy nem muszáj laptopba dugnom a stick-et ha a telefontöltőmről kap áramot, akkor is tudok csatlakozni minden eszközről. Nem ideális, mert a jelszót az első csatlakozó eszközön mindig be kell írni, de legalább géptől függetlenül működik. Remélem hamarosan lesz alkalmas 4g router. Köszönöm mégegyszer! :)

(#37245) Storms


Storms
őstag

üdv!

Most egy Kasens G5000 Wifi adapterem van,(Alfa APA-M04 irányított antennával) de szeretnék "N"-es-re váltani hasonló erős adapter személyében, ezeket találtam :
ALFA Awus036NH
Kasens 990WG

Ezek közül melyiket ajánlatnátok? Én az Alfa felé hajlok de annak gyárilag 5dB antennája van, az mennyivel lenne gyengébb a mostani irányítottamhoz képest?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#37246) moma


moma
őstag

Sziasztok,
Egy cégnél lévő wifi-ről van szó és amikor csatlakozni próbálok, nem kér jelszót, hanem valami ilyesmit ír:
A Windows nem talált tanusítványt amivel bejelntkeztethet a hálózatba
Két másik embernek kért felhasználót és jelszót a csatlakozásnál és be is tudnak lépni.
Én XP-n vagyok, ők win 8.1-en.

Van tippetek mi lehet a baj? Hogy tudnám rávenni az xp-t hogy kérje a felhasznál/jelszót?
Köszi!

we all deserve a bit of luck.

(#37247) mezis válasza moma (#37246) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az XP eljutott az SP3-as frissítésig ?

Próbálkozhatsz az XP WiFi driverének frissítésével is.

mezis

(#37248) moma válasza mezis (#37247) üzenetére


moma
őstag

Igen sp3. De megoldottam. Kellett kicsit állítgatni a hitelesítés részt:
Védett EAP (PEAP), tulajdonságok: ne legyen pipa a kiszolgálói tanúsítvány érvényesítésnél, és még alul a hitelesítési mód beállításoknál is ki kellett venni a pipát, hogy ne a windows bejelentkezési adatokat adja meg(és a tartományt, amit kér lehetett kitöltetlenül hagyni).

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#37249) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Ahol lakom ott nincs semmilyen net csak MiFi. De sikerült beszélnem egy helyi vállalkozóval és tőle lett bridge -n keresztül átlőve a net... kb. 30-40 méter légvonalban. Egész jól működik is, szerintem a mérések alapján 25/25 Mbs lehet... Eléggé ingadozik a fel le töltés, mérések szerint. Az lenne a kérdésem, hogy a vezeték nélküli bridge-k miatt lehet? Vagy esetleg ez az eszközöm nem képes ilyen sebességre: tp linkwr941nd ?

Köszönöm a válaszokat!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37250) Gubek-Einste válasza Sickboy25 (#37249) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközök és milyen beállítással vannak használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.