Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) btz válasza Entee84 (#37846) üzenetére


btz
addikt

A dos commanderbe beírod hogy ping 192.168.1.1 akkor mit mutat? Esetleg port scanner programmal meg lehetne nézni hogy vannak-e rajta nyitott portok. Pl 80-as port.

ⓑⓣⓩ

(#37852) Entee84 válasza btz (#37851) üzenetére


Entee84
csendes tag

Pingelés végeredménye:
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.

Csomagok: Küldött=4, fogadott=0, elveszett=4 (100% veszteség)

Ez nem hangzik túl jól gondolom. Mi lesz így velem?

[ Szerkesztve ]

(#37853) btz válasza Entee84 (#37852) üzenetére


btz
addikt

Reseteld mégegyszer és a gép dinamikusan a routertől kérje a címet. A gyártó oldalán 192.168.0.1 van megadva gyári alap ip-nek. Ha reset után ezt dinamikusan nem adja ki a router akkor próbáld meg statikusan is.
Ugye nem a wan portal van ősszekötve a gêppel hanem valamelyik lan porton?!?
Router ledjei amúgy mit mutatnak?

ⓑⓣⓩ

(#37854) Spuri2000 válasza Entee84 (#37846) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Haverod jól átbaszott! :DDD Eladta neked a régi szarját!

(#37855) Gyurka6 válasza Entee84 (#37852) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

A havertól kellene megkérdezni az ip-címet, admin/jelszó párost...

Gyurka

(#37856) Gubek-Einste válasza Rico45 (#37850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37857) Entee84 válasza btz (#37853) üzenetére


Entee84
csendes tag

Természetesen LAN porton van összekötve a géppel. Már sokadik reseten vagyok túl,ahogy kell felvillan az összes led,majd reboot-ol. Led-ek amik mutatnak valamit:
Bekapcsolva: világít (ki gondolta volna) :-)
Kis fogaskerék: villog (system error a kézikönyve szerint)
Wifi: villog (wifi funkció bekapcsolva)
Lan1: villog (aktív eszköz csatlakozik a porthoz) ide van a géppel összekötve
Lan4: világít folyamatosan (eszköz csatlakoztatva,de nem aktív) Na ezt eddig nem figyeltem,nincs is bedugva semmi.
WAN: világít folyamatosan (u.a. pedig ide sincs dugva semmi)
Ennyit mutatnak a visszajelző fények. Dinamikusan,statikusan is próbáltam már IP-t. Végigzongoráztam kézzel az összes lehetséges IP-t ami előfordulhat TP-Linknél. (192.168.1.1 ; .1.0 ; .0.1 ; .1.2 ; .2.1)
Automatán pedig mindig a 192.168.1.1-et adja neki.

Spuri2000: Pénzt nem adtam érte :-) Feleslegessé vált havernak és elhoztam, hogy nekem jó lesz WDS-re,de nem akarja az igazságot.

(#37858) btz válasza Entee84 (#37857) üzenetére


btz
addikt

Ha a wifi funkció gomb világít, akkor elvileg sugároznia kéne neki a wifi jelet is. Ezt megteszi? Fogaskerék led gyorsan vagy lassan villog? Systemerror azthiszem a gyors villogás a lassú az a normál működés.
Ha wifin sem sugároz akkor nincs sok ötletem. Ha dhcp-t oszt, akkor legalább valami működik benne, szerintem ha stabilan nem bootol be akkor azt sem osztaná.
Így távolról csak ennyit tudok mondani.

ⓑⓣⓩ

(#37859) btz


btz
addikt

Router admin remote manage probléma.
Van két routerem.
Egy dlink és egy tplink. A TPlink wifi wds-el kapcsolódik a dlinkre ami a getway, az internet átjáró, ez kapcsolódik a modemre.
A dlinket külső internet hálózatról domain.hu:81 porton elérem, be tudok lépni a felületére dlinkrouterip:81 porton is belső hálózatról. A tplink 8800-s porton érhető el. Belső hálóról tplinkrouterip:8800 ról elérem.
Kívülről domain.hu:8800 címen szeretném elérni. Ehhez port forwardingot beállítottam a dlinken a 8800-as portra a tplinkrouter ip címére. Majd most már DMZ-be is beraktam a tplink router ip címét, de semmi. Kívülről nem elérhető. Belsőhálón viszont elérem domain.hu:8800 címen.

ⓑⓣⓩ

(#37860) Juszti


Juszti
újonc

Sziasztok! tud nekem valaki segíteni? ASUS laptop win8.1. programok elindulnak de nem tudnak a vezeték nélküli hálózathoz csatlakozni.

(#37861) mezis válasza Entee84 (#37857) üzenetére


mezis
nagyúr

A tápegységét ellenőrizted ?

Próbáld meg gyári firmvare-t (pontosan a hw vwrzónak megfelelővel !) újra tölteni TFTP-vel.

(Nekem egy USROBOTCS WiFi routerre sikerült a gyári firmware-t visszatölteni. Valami "mini dd-wrt" volt rajta, reset nem működött, a Login Name/Password meg ismeretlen volt. Azóta kiválóan működik.)

Aztán még van ilyen is, ínyenceknek.

mezis

(#37862) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

WiFi adapter vásárlása előtt állok, és két típus között nem tudok dönteni. Az egyik a jól ismert WN822N, a másik egy WN881ND. Melyikkel járnék jobban?
Egy WN822N volt nálam pár napig, de nem volt teljesen stabil a jel, többször lecsatlakozott a hálózatról(mintha túlmelegedett volna). Ez típusbetegség, vagy csak nálam volt valamilyen beállítás rossz?

(#37863) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nagyon messze van a gépem a routertől, és sokszor eljátssza, hogy nem fog jelet, utána meg mintha semmi se történt volna megint 50%-os a szignál. Már a lehető legközelebb tettem a gépemhez a routert, de így is elveszti a jelet. Gondolkoztam, hogy veszek egy extendert, de mivel "gamer" vagyok, és azt olvastam róluk, hogy növelik a késleltetést, ezért rögtön kizártam, utána nézelődtem a villamos hálózaton keresztül kommunikáló kütyük körül is, de sajnos nem 1 fázison van a 2 szoba, úgyhogy az is kilőve. Amin most gondolkozok az az erősebb router+modem kombó.
A hálózat úgy néz ki, hogy Telekomos vezetékes net bevezetve a földszinten, bele a telekomos modembe (megvan róla a véleményem :W ), onnan rákötöttem egy TP-link wr741nd routerre, a szobám meg az emeleten van a ház másik végében, a gépemben meg egy TP-link tlwn722n van.
Kinéztem egy ASUS DSL-N14U modem router párost, de inkább megkérdezlek Titeket, hogy mit ajánlotok 15 max 20 ezerért?

Válaszokat előre is köszi.

(#37864) mezis válasza honyike (#37862) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#37865) mezis válasza vtomi2 (#37863) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer-t a PC-re és tájékozódj az éteri viszonyokról.

Lehetőleg ne használj más WiFi-s készüléket (egér, billentyűzet,...) a közelben.

UTP. telefon kábelt és ezekkel vidd a lehető legközelebb a WR741-et a szobádhoz.

mezis

(#37866) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Előre is elnézést kérek a láma kérdésekért.
Fiaimtól karácsonyra kaptam egy notit, de mivel eddig soha nem használtam WIFI-t, ezért a használatával kapcsolatban sok mindent nem tudok és kérdéseim ezzel kapcsolatosak lennének.

1. Olyan UPC modemem van ami WIFI-s. Kérdésem, hogy ennek használata mennyire biztonságos? (Eddig csak kábelen keresztül csatlakoztam a netre)
2. Ha elutazom vagy elmegyek otthonról, akkor hogy tudok a noti WIFI-jével a nettre csatlakozni (free WIFI, stb)?
Ha szabad kérnem, akkor erre légyszi kicsit részletes választ adjatok.
3. Az esetleg elérhető free WIFI-k használata mennyire biztonságos?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37867) btz válasza sz.j (#37866) üzenetére


btz
addikt

1. Annyira biztonságos amennyire be van állítva. Ha teljesen nyitott akkor pl semennyire.
Néz utánna a neten a wireless titkosítási lehetőségeinet wpa2, amit érdemes használnod.
2. Megjelenik a windows vagy a linux (attól függ mit használsz) tálcáján egy kis térerő ikon. Oda rákattintasz és megjelennek az elérhető hálózatok. Free wifi esetén csak nyomsz egy csatlakozást és kész is van a dolog.
3. Attól függ ki üzemelteti azt a wifit. Ha mondjuk xy center vagy a mcdonalds akkor nem hiszem hogy gondod lehet belőle, de ha az van kiírvaa hogy csatlakozz ide mert nem lopom el az adataidat akkor azért vigyázz.
4. Olvasd el a wifi router használati kézikönyvét + a notebook használati kézikönyvében a wifire vonatkozó részt.

ⓑⓣⓩ

(#37868) Entee84 válasza mezis (#37861) üzenetére


Entee84
csendes tag

Köszi a segítségeket, de sajnos nem sikerült sehogy sem. Se webes felületen,se tftp-n nem tudtam belépni ,ha dinamikus,ha kézzel beállított IP-je van. Nem reagál semmire. Ping-re se, kliens programmal sem kommunikál. Többet én nem vacakolok vele,annyit nem ér az egész. Na meg kérdeztem havert,hogy miért is lett lecserélve másikra? Tudni kell,hogy ő teljesen láma ezekhez a dolgokhoz,csak annyit felelt,hogy nem tudja,de most hogy kérdezem lehet azóta lett lecserélve mikor villámkáros lett pár hónapja egy TV,cirkó,1 pc,1 mobil töltőstül és még a kapucsengőjük is meghalt. :-D :-) Na erre nem mondom mit reagáltam mivel itt szoptam vele X órát. Mondtam egy cifrát az a lényeg. Mondjuk még így utoljára baxta a csőröm,szétszedtem,de semmi leégést vagy furcsa elváltozást nem látok benne. Talán az egyik kondi mintha púposabb lenne a többinél,de ennyi.

(#37869) sz.j válasza btz (#37867) üzenetére


sz.j
nagyúr

Először is köszi a választ.

A 2-es pontra adott válaszod szerint csináltam mindent és a Csatlakozás-gombra nyomás után "Hálózati biztonsági kulcs megadását" kéri. Ezt honnan tudom beszerezni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37870) vtomi2 válasza mezis (#37865) üzenetére


vtomi2
őstag

Ebből az InSSIDer-ből nem sikerült triál verzot találnom, de ha a chanel-re gondolsz, akkor csak 1 másik wifi van a közelben, és másikon kommunikál. Vezeték nélküli billt használok, de nincs látható javulás ha kikapcsolom, meg kihúzom a usbjét. És a lehető legközelebb van téve a router, ennél közelebb már nem engedi se a adsl, se a utp kábel. Nagyobb hatókörű wifit szeretnék venni, hogy telefonnal is rá tudjak csatlakozni.

(#37871) btz válasza sz.j (#37869) üzenetére


btz
addikt

Attól kell megkérdezni aki bekonfigurálta azt a wifi routert. Ha a gyári beálításokon van akkor nézd meg mi a gyárilag beállított jelszó vagy hogy milyen jelszóval lehet belépni a router adminfelületébe. Ha oda be tudtál lépni (webböngészőn pl firefoxon vagy gchromeon keresztül) akkor a router kézikönyve szerint állítsd be a wifi beállításait. Ha kész vagy akkor a wines jelszó bekérőbe azt a jelszót kell megadni, amit beállítottál a router webes adminfelületén

ⓑⓣⓩ

(#37872) sz.j válasza btz (#37871) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Attól kell megkérdezni aki bekonfigurálta azt a wifi routert"

Bocsi, de ez megint homály .. Ezt mire értsem, az új notira vagy az UPC-s WIFI-s modemre? :B
Elnézést a sok kérdésért, de mint előzőleg írtam láma vagyok a témában ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37873) sz.j válasza btz (#37871) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben megnéztem az új notin a Hálózat beállításokat és ott az látható, hogy a WIFI és az Ethernet-hálózat sincs csatlakoztatva.
A Tulajdonságok-nál a gyártó, a Leírás, Illesztőprogram verziója valamint a Fizikai cím található.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37874) Mobil87


Mobil87
tag

Sziasztok
Szeretnék kérni egy kis segítséget
Routerem : http://www.asus.com/hu/Networking/RTN12E/

Diginetem 100 / 50 MBPS

HA bedugom a laptopba a kábelt adja is ezt a sebeséget, de a wifis router nem akarja adni ezt a sebeséget.
Már csináltam mindent
VAlaki tud valami megoldást ?

Már probáltam a sebeségeket állitani akkor se.

(#37875) Gubek-Einste válasza Mobil87 (#37874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router alkalmatlan a 100-as netnek a lekezeléséhez, ide gigabites típus kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37876) Mobil87


Mobil87
tag

De miért?
Digi net 100mb es a router 300 mb

(#37877) Gubek-Einste válasza Mobil87 (#37876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 300 a wifi link sebességére vonatkozik, a router hardvere nem képes NAT-olni ekkora sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37878) Mobil87 válasza Gubek-Einste (#37877) üzenetére


Mobil87
tag

Még mindig nem értem de köszi a választ.
Most vettem a routert gondoltam vinni fogja a 100 mb os netet
Akkor ezek mit jelentenek pontosan ?
Adatátviteli sebesség
802.11b : 1, 2, 5.5, 11Mbps
802.11g : 6,9,12,18,24,36,48,54Mbps
802.11n : max. 300Mbps

(#37879) Spuri2000 válasza vtomi2 (#37863) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Powerline eszközök esetében is van a Conradban olyan eszköz ami különbözô fázisokat köt össze így elvileg tudod használni ezt is. Nézd meg hátha beválik!

(#37880) mezis válasza vtomi2 (#37870) üzenetére


mezis
nagyúr

Modemre felesleges költened. Nagyobb teljesítményű (hatókörű) router sincs. (Ugye nem szeretnéd "megfőzni" a családodat ? A mikrohullámú sütőd is a 2,4 GHz környékén működik....)
WiFi jelismétlő van, de aztán majd jössz azzal a panasszal, hogy lassú.

Gondold át még egy szer a vezetékezést. Annál nincs stabilabb, gyorsabb.

mezis

(#37881) btz válasza sz.j (#37873) üzenetére


btz
addikt

Nincs csatlakozva a wifi, mivel nem tudod hozzá a jelszót. A wifi routert valaki beállította. Vagy a fiad vagy a netszolgáltató. Szóval vagy a fiad vagy a netszolgáltatót kell megkérdezned hogy mi a jelszó. Ha a router a szolgáltató tulajdona, akkor viszont kihívod a szolgáltatót és ingyen beállítják gondolom.

ⓑⓣⓩ

(#37882) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka a következő jelenségnek?

- Adott egy modem-wi-fi router kombináció (T-home saját készüléke). Huawei HG8245

A probléma vele, hogy wi-fi hálózaton néha nem tölt be oldalakat (véletlenszerű, hogy éppen mire finnyás), illetve pl megszakad a skype, vagy spotify csatlakozás. Ma pedig már az netsebesség is a 20%-ra csökkent, speedtest.net-en mérve magas ping és nagyon alacsony sebességet tapasztaltam (nehezen töltődtek az oldalak, illetve a letöltési sebességgel is jelentős gondok voltak).

- Megoldás: A Huawei után beraktam egy TP-link WR1043-ast, amivel azonnal megszűnt a probléma, azóta betöltődnek az oldalak, illetve a sávszélesség is maxon volt (természetesen, ha a TP-link wi-fi-ére csatlakozom :)) ). Közben visszacsatlakoztam a Huawei hálózatára, ott még mindig fennállt a probléma, tehát egyértelműen vele van a gond.

Ja és fontos információ, hogy 7-es channel fölött nincs más wi-fi hálózat, a huawei a 11-esen volt, wi-fi tester szerint nem volt átfedésben más hálózatokkal. Bluetooth nincs, más eszköz a háztartáson belül nem kavarhat be.

Tudna valaki esetleg ész-szerűnek tűnő magyarázatot adni a dologra? Vagy egyszerűen ennyire semmitérő lenne ez a Huawei optical network terminal (dobozról olvastam :)).

(#37883) sz.j válasza btz (#37881) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a sok infót.

Kellemes Ünnepeket Kívánok neked is és mindenki másnak is!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37884) btz válasza sz.j (#37883) üzenetére


btz
addikt

Viszont kívánjuk

ⓑⓣⓩ

(#37885) btz válasza q13579 (#37882) üzenetére


btz
addikt

Hallottam már T-s dolgozót ezt a HüvelyiGW-t a legcsúcsabb wireless eszköznek magasztalni, akkor biztos hiperszuper lehet :D

ⓑⓣⓩ

(#37886) btz válasza btz (#37859) üzenetére


btz
addikt

(#37887) dealerman válasza Mobil87 (#37874) üzenetére


dealerman
senior tag

Gondolom 150-es a vevő a laposodba,mert a 72,2 -ből ítélve (csak a felén megy) a wifi prof beállításokba nincs csatorna szélesség opció ? Nekem tp-link-en turbo 40MHz-en megy 150-et :K

underground techno will never die

(#37888) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#37879) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Itt van:

[link]

(#37889) Gubek-Einste válasza Mobil87 (#37878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek a különböző szabványok használatánál a tipikus kapcsolódási link sebességek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37890) Mobil87


Mobil87
tag

Sziasztok
digi 100/50 nethez néztem ki ezt a routert

http://www.emag.hu/d-link-router-wireless-n-300mbps-4-port-10-100-1000-dir-636l/pd/ESDKKBBBM/
Mi a véleményetek ?

(#37891) Gézengúz válasza Mobil87 (#37890) üzenetére


Gézengúz
addikt

Menj át ide összefoglalót olvasni..

(#37892) Gubek-Einste válasza Mobil87 (#37890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elméletileg jó lesz de mostanság a D-Link router-ek nem ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37893) Mobil87


Mobil87
tag

ÉS akkor tudtok valamit ajánlani ami jó de nem annyira drága.,..?

(#37894) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#37892) üzenetére


Gézengúz
addikt

De miért csinálják ezt, olvasni luxus? Vagy azt hiszik az az összefoglaló rájuk nem érvényes?

(#37895) Mobil87 válasza Gézengúz (#37894) üzenetére


Mobil87
tag

Elolvastam én
csak érdekel melyik a jobb amit ajánlanátok.. vagy ami fel van sorolva az mind jó?

(#37896) vtomi2 válasza mezis (#37880) üzenetére


vtomi2
őstag

Ennél közelebb nem tudom hozni, csak ha kihúzom a szoba közepére, de az meg nem megoldás. És ha vennék 5GHz kompatibilis router+stick kombót? Azzal se nőne a lefedettség?

(#37897) btz válasza Gézengúz (#37894) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom ki honnan van, de én pl mobilról és ott semmilyen összefoglalót nem látni, lehet mások is vannak így, ebben a tabletes mobilos világban egyre többen használják így az oldalakat, de sajnos ezek a mobil nézetek nem adják vissza az oldal teljes funkcionalitását

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37898) woodworm válasza btz (#37897) üzenetére


woodworm
veterán

Sokszor jövök én is mobilról, nekem szimpatikusabb a desktop nézet, ezért azt használom.

(#37899) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Kérdésem.

-Olyan előfordulhat,hogy az ASUS RT-N53-as típusú Router-em egy áramtalanítás utáni vissza kapcsolás után a 2,4 GHz-es hálózatra áll vissza és nem az 5 GHz re?

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#37900) btz válasza woodworm (#37898) üzenetére


btz
addikt

Izlés és hardver kérdése. Nekem letisztultabb és a gyenge telómat és gyenge asztalimat sem piszkálja fel annyira. Ezért én mindenhol a mobilverziót használom. Van annak is hátránya, de az előnye számomra több.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.