Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy egy router-vel ki van építve hálózat (internet-megosztás) 3 gép között (1 asztali gép UTP kábellel a WLAN routerbe, 1 másik asztali gép WLAN PCI kártyával és egy noti integrált WiFi-vel). Na most direkt IP címmel csak a 2. asztali gépbe tudok belépni (a PCI kártyás), ha a notiba vagy az első asztali gépbe szeretnék belépni akkor user/password-ot kér, ami érdekes, mert nincs beállítva semmi ilyesmi. Ha helyi hálózatot hozok létre, akkor is csak a 2. asztali gépbe tudok belépni, egyébként fagyás van és csak nagy sokára ír ki valami olyasmit, hogy most nem elérhető a másik gép. Mit csinálok rosszul? (Ha volt már hasonló probléma, akkor bocs, probáltam használni a keresőt, de nem találtam hasonlót)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3002) Monday


Monday
csendes tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám! Adott egy Chello internet hozzáférés és most szeretném vezeték nélkül megosztani a házban! Kettő sima Pc- re osztva! Egyikben sincs vevő egység! Mire lenne szükségem hozzá? Ha ajánlanátok valamit az is nagyon jó lenne! Ez egy kétszintes kertesház és jó lenne ha mindkét szinten elérhető lenne!
Köszi a válaszokat! :R

(#3003) imi69


imi69
csendes tag

Az lenne a kérdésem, ha megakarom toldani a hálozatomat kb 5-600 méterre, és felteszek egy kültéri antennát a routerre, ami áttudja löni ezt a távot, akkor a másik tehát az uj helyre elég lenne e egy sima wifi alap egység, mondjuk egy access pont, amin csak gyári antenna van?
Rálátás lenne. :F

(#3004) Chili7 válasza Monday (#3002) üzenetére


Chili7
őstag

Kell 2 wlan kártya (kb 2x 5 ropi), kell egy wlan router (kb 10-12 ropi) Az SMC-t nem szokták szeretni.

(#3005) Monday válasza Chili7 (#3004) üzenetére


Monday
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ! :R

(#3006) Szoszibá


Szoszibá
tag

Aki kicsit nehezebbet kérdez annak nem válaszoltok vagy mi?
Ötlet a kérdésemre? Valaki?

(#3007) Monday válasza Chili7 (#3004) üzenetére


Monday
csendes tag

Most jutott eszembe, hogy nekem egy Asus p4p800-e deluxe alaplapom van amin elvileg van Wifi slot de magát az antennát csak külön lehet megvenni hozzá! Szerinted van értelme keresgélni vagy inkább vegyem meg azt ami kapható!

(#3008) rdi válasza Szoszibá (#3006) üzenetére


rdi
veterán

nem tudjuk :(

Fej! Tor! Potroh!

(#3009) rdi válasza imi69 (#3003) üzenetére


rdi
veterán

elég lehet, de én a biztonság kedvéért olyan routert vennék, amin cserélhető az antenna.

Fej! Tor! Potroh!

(#3010) LordX válasza shev7 (#2897) üzenetére


LordX
veterán

Rég volt, dehát.

Erre való a WiFi vezérlő chip. Külön chip minden általam látott routerben, mint a CPU.

@tzs84 egyel később: Köszönöm leülhetsz, nagyon jól tudom. Talán olvasd el a többi hozzászólást is.

(#3011) shev7 válasza LordX (#3010) üzenetére


shev7
veterán

errol beszeltem, vagy a vezerlo chip szerinted nem proci...???

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3012) vince


vince
őstag

Sziasztok!

A kérdésem elvi jellegű lenne, egy kicsit elbizonytalanodtam. Van nálam egy kábelmodem egy routerrel, aminek az egyik portjára egy smc ap van kötve. Az egyik ''kliensemnél'' az ap-je mögé betettem egy switch-et, mert az eddigi egy gépe mellé érkezett egy újabb. Az összeállítás azonban nem működik, az a gép éri el az internetet, amelyik előbb csatlakozik a switch-en keresztül az ap-hez.
A kérdésem tehát az, hogy az ap-ap híd nem úgy működik, mintha vezeték lenne a két pont között? Erre gyanakszom, ez esetben viszont a switch helyett egy routerre van szükségem a kliensnél....

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3013) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

#3001-re senki? :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3015) rdi válasza Lord Myn (#3013) üzenetére


rdi
veterán

fájlmegosztás engedélyezése, ugyanaz a munkacsoport, egyszerű fájlmegosztásnál vendégfiók engedélyezése ?

Fej! Tor! Potroh!

(#3016) Lord Myn válasza rdi (#3015) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, így csináltam. De igazából azt nem értem, hogy ha nem csinálok 'munkacsoportot' hanem direkt IP címes kapcsolodást csinálok, akkor miért tudok a 2. asztali gépbe belépni akár a notiról, akár az első asztali gépről (az alapértelmezett 'Shared Docs' könyvtárat látják), viszont se a notira, se az 1. asztali gépre nem tudok direkt ip címmel kapcsolódni semmelyik gépről, szóval ez miért van?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#3017) shev7 válasza vince (#3012) üzenetére


shev7
veterán

nekem nem igazan jott at, hogy milyen a halozatod felepitese :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3018) vince válasza shev7 (#3017) üzenetére


vince
őstag

ok, akkor megpróbálom érthetőbben leírni. Nálam van az internet-előfizetés, én osztom a hálózatot 3 másik embernek. Nálam üzemel egy ZyXEL router, aminek az egyik portján lóg az SMC ap, ami a többiekkel (másik három helyen lévő SMC ap-vel) tartja a kapcsolatot. Az egyik helyen az eddigi asztali gép mellé vásároltak egy notebookot, amivel szintén szeretnének internetezni, tehát az egyik ap-re nem egy, hanem két gépet szeretnénk kötni. Az ap-k közötti kapcsolatot én úgy képzeltem, hogy az szimplán helyettesíti a vezetéket, de egyébként ugyanúgy működik, mintha wired hálózat lenne. Ennek megfelelően a szóban forgó végpontra beüzemeltem egy sima 4 portos (egyébként ZyXEL) switch-et, csakhogy ezzel a két gép együtt nem éri el a hálózatot, csak az, amelyik előbb elindult, előbb csatlakozott a hálózatra. A kérdésem az, hogy ez így van-e rendjén és az ap egy db számítógépet tud rákapcsolni a hálózatra, és ha többet szeretnék, akkor a switch helyett egy routert kell beállítanom, vagy ez nem normális jelenség.

[Szerkesztve]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3019) q2w3


q2w3
senior tag

Hy!
Azzal fordulok hozzátok, hogy van egy routerem és arra csatlakozik a gépem. De vettem egy Asus wlan adaptert amit AP ként szeretnék használni, de nem sikerült. Mit kéne beállítanom?
Egyébként Azért van az egész mert a router wpa 2-es védelemmel van beállítva és a Ds-em csak a web-et ismeri és azt szeretném ha a wlan adapterren keresztül tudnék játszani neten a DS-el.

(#3020) q2w3 válasza q2w3 (#3019) üzenetére


q2w3
senior tag

A neve ASUS WL-167G WLAN Adapter. Ha nem lehet vele AP-t csinálni akkor hogy lehetne ezt megcsinálni másképp?

(#3021) netboy válasza netboy (#3000) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#3022) shev7 válasza vince (#3018) üzenetére


shev7
veterán

igy mar teljesen vilagos :)

nem ez nincs rendben. Automatikus ip keres van? Ha igen, meg kene nezni, hogy ki ad ipcimet a gepeknek (MOD: altalaban az ad ipcimet a gepeknek ami az atjaro lett). Altalaban az szokott a hiba lenni, hogy az AP-k dhcp szervere nincs kikapcsolva, es ez okozza galibat. Ha mindenkinek a ZyXEL router adja a cimet, akkor ''akarhany'' gepet kothetsz az ap moge elvileg.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3023) rdi válasza q2w3 (#3019) üzenetére


rdi
veterán

Ezt én nem értem. Ez egy usb wifi adapter. Usb portba berak, driver feltelepít, hálózat megkeres, csatlakozik, titkosítást beállít és kész.
:)

Fej! Tor! Potroh!

(#3024) q2w3 válasza rdi (#3023) üzenetére


q2w3
senior tag

Deén nem azt akarom, hogy ez az adapter kapcsolódjon a routerre hanem, hogy ez küldje tovább a netet másik wifinek. Mert nekem van egy másik adapterem ami fogadja. De itt egy gyorsan rajzolt kép, hogy hogyan is gondolom. [link]

(#3025) vince válasza shev7 (#3022) üzenetére


vince
őstag

ezek szerint az elképzelésem jó, megnyugodtam. Az ip-címeket a router osztja mindenkinek, a klienseknél az ap-k ethernet kliens üzemmódban működnek, dhcp szerver nem működik rajtuk. Az ip-címüket beállítottam, az alhálózati maszkkal együtt, és a router címét adtam meg minden ap-nél átjárónak, de átnézem még egyszer az összes beállítást, ha hazaértem.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3026) q2w3


q2w3
senior tag

Sikerült!

(#3027) donel


donel
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.
Nagyon láma vagyok a témában , bocs.

Eddigi helyzet internetezéskor:
matáv kábel - adsl modem - ethernet kábel - notebook

Az újabb notebook beépített WLAN-nal rendelkezik, gondoltam kihasználnám
( és kevesebb lenne a kábel).

A kérdésem (kérésem) mi kell nekem ahhoz, hogya lakáson belül Wifi-t használjak.
Milyen eszközt kell vennem, ezt mihez kell csatlakoztatnom,
milyen beállítások kell(het)nek majd?

Kérlek írjátok meg,

köszi
donel

(#3028) plit


plit
csendes tag

Üdv!

Van egy kis gondom mégpedig az hogy nem tudom kikerülni a proxy beállítását.

Na a helyzet, az hogy szatellit letöltésem van és mellette wlan feltöltést, használok.
Ez így dolgozik is csak egy a gondom, mégpedig hogy mindem egyes programot külön-külön be kell állítani.

Ezt ki szeretném küszöbölni.
Leírom hogy mit csináltam eddig …
Van két gépem és az egyikbe van a sat kártya és a wlan kártya is valamint egy AP ami arra kel hogy az barátomnak kiosszam az Internetet.
Így olcsóbb ha közösen dobjuk össze a pénzt.

Tehát már elértem, azt hogy birunk internetezni az AP-re csatlakozva.
És most azt szeretném megtudni hogy lehetne kiiktatni a proxy beállításokat.
Van rá esetleg valamilyen program, ami a szerveren ezt megoldaná.
Mert hiába keresem valahogyan nem, tudok rábukkanni. :W
Még ha nem is, program csak valamilyen utasítás az is jó lenne (hogyan is dolgozik vagy port átirányítása vagy valami).

Bármilyen megoldás érdekel (link, progi, használati utasítás, ami ezt is taglalja, stb…)

Előre is kösz… ;)

(#3029) LordX válasza shev7 (#3011) üzenetére


LordX
veterán

Hát nem. Ebben a routerben van egy külön CPU, meg van egy külön WiFi vezérlő chip. Meg külön 6 portos switch chip. A CPU-ban van még kettő Ethernet vezérlő is integrálva, az egyik van bekötve a switchbe, a másik kihasználatlan. (Ezért van csak 5 db RJ-45 dugó rajta.)

(#3030) LordX válasza donel (#3027) üzenetére


LordX
veterán

Egy AP-re vagy még inkább egy WiFi-s routerre van szükséged. Rádugod az ADSL modemből az internetet, rádugod a noteszgépet etherneten, beállítod a routert, és már vígan lehet wlanozni.

(#3031) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Ma vettem 2 terméket, mindössze egy ezrest kellett fizetnem az egészért, a PoP kedvezmény miatt.
Mutatom a 2 terméket:
[link]
[link]

Ezek a termékek jónak számítanak wifis viszonylatban?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3032) rdi válasza front3r (#3031) üzenetére


rdi
veterán

igen

Fej! Tor! Potroh!

(#3033) front3r válasza rdi (#3032) üzenetére


front3r
őstag

Köszönöm!

WPA2 titkosítást használok, azért remélem nem törhető fel, ja és nem macika a jelszó. :D

Ha netán valaki feltörné a wifim(Internet-használat céljából), akkor miként terelhetném ezt jogi útra? vagy ehhez logolnom kellene sokmindent? Gondolom nem egyszerű az ilyen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3034) LordX válasza front3r (#3033) üzenetére


LordX
veterán

Esélytelen. De WPA2-t feltörni is, ha egy erős jelszót használsz.

(#3035) ArchElf válasza LordX (#3034) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem esélytelen. A hálózatba betörés vétség (még ha kárt nem okoz, akkor is), feljelentést tehetsz. Ha kárt is okoz, vagy warezol akkor már a haszonszerzés is ráfogható (ugrik mostanában erre a rendőrség), akkor 3 évet is kaphat. Ha nagyon jó az ügyvéded és be tudod bizonyítani, hogy biza az otthoni gépeden dolgozol és nagy kárt csinált, akkor még ennél is többet...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3036) Deathjay^


Deathjay^
tag

jó tudni, hogy már vigyázni kell az ilyenre is. eddig midnig nagy bátran ültünk kint az utcán és neteztünk, de aki védelem nélkül nyomatja a wifi jeleket az megérdemli.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#3037) shev7 válasza Deathjay^ (#3036) üzenetére


shev7
veterán

es aki privat halozatra csatlakozik engedely nelkul, es ezert seggbebasszak az is ;]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3038) rdi válasza shev7 (#3037) üzenetére


rdi
veterán

aki a szabad világba nyomja a hálózatát az elég ritkán ellenőrzi, hogy ki csatlakozott rá...

Fej! Tor! Potroh!

(#3039) jancsi881109


jancsi881109
tag

Szevasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Most vettem egy laptopot MSI M673x van benne beétített wi-fi (802.11g MiniPCI Wireless Adapter), Windows Vista van rajta.. Az lenne a kérdésem, h 1es háózatokra feltudok lépni egyesekre meg nem (ezek közöl 1ik se volt lekódolva) mellettem ült vki egy windows xp-s géppel, ő simán fellépett a hálózatra... Nem tudjátok h mi lehet a probléma, esetleg bekéne állítani vmit Vistában?

''Te is fiam, Bluetooth?''

(#3040) rene85


rene85
aktív tag

Helló! ez a topik jobban pörög mint a többi, azért írok ide. (plusz a munkahelyen a hwsw érthetetlen okból le van tiltva, ahol a neteasy eredeti fórumja van.) tudom hogy ez nem neteasy-s topik, de... Sehol nem mondják meg nekem egy hozzászólásban hogy mi kell és azt hol vehetem meg (lehetőleg egy helyen...)

1. Ha jól értem, a neteasy-hez kell egy router (olyan, amihez kábellel lehet antennát csatlakoztatni) plusz valami kis ellenállású kábel, plusz egy antenna. két notebookra menna a net. Ez így megfelelő?

2. tudtok olyan boltot ahol ezt mindet üzembiztosat be lehet szerezni? volt már ajánlat routerre meg antennára is, de az a város két különböző felén van, ja egyébként budapestről beszélünk:)

3. a neteasy úgy tűnik, hogy ppoe-elven működik. Ez azért horror, mert kaptam egy tesztjelszót tegnap (felhasználónév jelszó kombó természetesen) de kimaradt a felhasználónévből a @ és utána a valami mint @t-online.hu vagy ilyesmi mint adsl-nél. azért kipróbáltam a cuccost a honlapjuk leírása alapján (sima adsl csatlakozás egy az egyben xp alatt), és persze nem működött. a notimon látszik a neteasy két hálózata is a wifi hálózatok között egyébként. Ha ppoe-vel akarok csatlakozni a neteasyre (máshogy nem lehet ha jól értem), akkor bizony a wan miniporton keresztül akar csatlakozni (ami az ethernet lyuk a gépen nem?????) és a wifihez persze hozzá se ér. Akkor most a wifi szoftverét kapcsoljam ki, vagy mi a szösssz? (amit meg ugye nem lehet, csak úgy hogy a windows irányítja a wifi-hozzáférést.)

Én vagyok a hosszú hozzászólások mestere, basszameg. ráadásul off topicban.... Azért kössz a válaszokat, jöhet pü-ben is, hogy ne b*sszuk szét a topikot.

(#3041) Hani


Hani
aktív tag

Hello mindenkinek.

Kis segítség kéne: próbálok beállítani egy wireless routert (SMC WBR 14-G2). Ha nincs titkosítás, akkor minden rendben megy, tudok prohardverezni, etc. Ha rárakok valamilyen titkosítást, akkor onnantól kezdve nem tudok csatlakozni a routerhez, nincs net, stb.
Mi lehet vajon a megoldás?

Amiket beállítottam:
FireWall disable, Wireless enable,
WPA : AES
Auth: Pre-shared Key
Pre-shared Key Type: Passphrase
Pre-shared Key legyen mondjuk abcdefghijklmnopq
Group Key Re-Keying (ez mi?) : disabled

Wireless encryption : Allowed client type: WPA/WPA2 only

A gépen természetesen a kártya tulajdonságainál is beállítom ugyanezeket, tűzfalat ideiglenesen kikapcsolom, routert, usb-s hálókártyát kihúzom-bedugom, de semmi nem segít, csak hardveres reset után enged be újra, bár látni látom az elérhető eszközök között a routert (bár még így sincs mellette a kis kulcs, ami a titkosítást jelzi)
Ha patch kábellel akarok kapcsolódni hozzá, már titkosítás nélkül sem látja a default IP-n a routert (wirelessel azonnal látja, és kapcsolódik, ha nincs titkosítás)



[Szerkesztve]

(#3042) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!!
Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés!
Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

Válaszaitokat előre is köszönöm! Nagyon jó lenne a segítség!

Péter

(#3043) ArchElf válasza Szoszibá (#3042) üzenetére


ArchElf
addikt

1) Mit nevezel letöltésnek? HTTP? FTP? Torrent? eDonkey?
2) Ha elindítod a ''letöltést'' más sem megy a laptopon (webböngészés, AP pingelése, másik gép pingelése)?
Amúgy szerintem - gondolom torrentet szeretnél használni - az AP egyszerűen nem tud kezelni annyi csatornát a wireless kapcsolaton, amennyit nyitni akarsz... Amúgy meg egyszerre felelslegesen töltesz le a vezetéknélküli és vezetékes hálózaton, a kimenő sávszélesség úgyis véges...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3044) ArchElf válasza ArchElf (#3043) üzenetére


ArchElf
addikt

BTW, kicsit utánaolvastam, kapcsold be az UPnP-t a routeren, ha még nincs bekapcsolva...
Bővebben: [link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3045) front3r


front3r
őstag

RIP-et célszerű használni? Bocs de nem vágom annyira a témát.

Ja és RIP1 vagy RIP2? RIP2-őn belül még van olyan hogy: RIP2B, illetve RIP2M.
* RIP-2B uses subnet broadcasting.
* RIP-2M uses multicasting. (See note below.)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3046) rene85 válasza rene85 (#3040) üzenetére


rene85
aktív tag

UPCA! a ppoe-s dolog basztatja a fantáziámat leginkább.... ha másra nem, akkor arra nem tudna írni valaki valamit? Köff :R

(#3047) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy használt bridget, de nem tudom, hogy kell működésbe fogni.
Tápot bedugom, a power led világít, utp-vel összekötöm a gépet és a bridget,a lan led világít beírom, hogy 192.168.1.1 vagy 2, de nincs semmi. A wlan led soha nem világít.
Mit kell csinálnom, hogy konfigurálni tudjam?


[Szerkesztve]

(#3048) Noxy válasza phanfantom (#3047) üzenetére


Noxy
veterán

Neve, gyártó? lehet az 192.168.0.1-is. Ja elötte meg nyomj 1 resettet (Hátulján van) Bekapcs.. állapotban nyomod, amig a ledek elkezdenek villogni.

Mod: A wlan led soha nem világít.

Lehet, hogy k van kapcs.. a routerban.


[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3049) phanfantom válasza Noxy (#3048) üzenetére


phanfantom
senior tag

Senao NL-2611CB3 PLUS
(drLeei-nek is van itt eladó ilyene)
Megpróbálom a 0.1-et is.
Akkor elvileg jól kezdtem hozzá? ( bridge bekapcs, utp-n keresztül összekötöm a géppel, majd a lan elkezd világítani és ekkor az ip-t beállítom, aztán a böngészőbe beírom újra az ip-t és ilyenkor meg kellene hogy jelenjem a beállítási felület? )

(#3050) Noxy válasza phanfantom (#3049) üzenetére


Noxy
veterán

Download User Manual: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.