Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) mezis válasza Winne (#37950) üzenetére


mezis
nagyúr

A modemet is lehet USB hosszabbító kábel végén lógatni. Csak a vastagabb (kisebb ellenállású) fajtát kell használni, nehogy elfogyjon az 5 V-os tápfeszültség a végére. (Nálam nagyon sokat jelentett amikor egy darab kartonpapírral kb 5 cm-re eltávolítottam a faltól.)

Nincs tapasztalatom a 822-vel. A két antenna talán szerencséseb a kisebb, változó térerőnél.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37952) Winne válasza mezis (#37951) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a segítséget! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37953) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
Van olyan wi-fi router, amire mobil sticket lehet dugni és úgy használni?

A legegyszerubb megoldás érdekelne beállítás ügyileg.

Konkrét típus is jöhet!

Köszönöm!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#37954) btz válasza sebijani1982 (#37953) üzenetére


btz
addikt

Azthiszem mindegyikre amire van mobilnet pach az adott stick eszközhöz és usb bemenet arra rálehet tenni mobil sticket. Pl 1043-as tplinknek nagy supportja van ilyenekhez de csak mókolt fw-n, nem gyárin.

ⓑⓣⓩ

(#37955) megema válasza sebijani1982 (#37953) üzenetére


megema
őstag

Nekem ASUS RT-AC66U van. Ez gyárilag támogatja az USB-s modemeket és tud dual WAN-t is. Ha ez feleslegesen drága neked, akkor szerintem nézd meg az olcsóbb ASUS modelleket. Amin ASUSWRT van, annak támogatnia kéne szerintem. Itt egy régebbi demo oldal a webes felületéről.

[ Szerkesztve ]

(#37956) ASUSSACAHD


ASUSSACAHD
tag

Szasztok!
Mikre kell figyelni hogy erős wifi jelem legyen a házon belől mert van nekem egy Tenda w303r ruterem és 2.dik szobábam ami 10mre van már gyenge a jele.

:F

Intel Core i7

(#37957) mezis válasza ASUSSACAHD (#37956) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehetőleg a ház közepére tedd és ne túl alacsonyra, ne túl magasra.
PC-re InSSIDer és keresgélj jobb helyet routernek, PC-nek.

mezis

(#37958) mezis válasza sebijani1982 (#37953) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#37959) btz válasza ASUSSACAHD (#37956) üzenetére


btz
addikt

Nekem a fejmagasságban lévő polc jött be.

ⓑⓣⓩ

(#37960) caindwan


caindwan
tag

Heló!
Keresgélek valami átfogó magyar művet ami a hálózatokról szól. Nem biztos, hogy konkrétan ebbe a topicba kellene írnom, de ez is beletartozik. Tudna valaki valamit ajánlani?

(#37961) rattilaa


rattilaa
csendes tag

Hali, nekem egy olyan problémám van hogyha a húgom fel megy az ájfónjával (4s) a wifi-re oly szinten elkezd laggolni az internet hogy a google-t is fél perc alatt tölti be, konkrétan lefoglalja az egész sávszélességet.Az lehet hogy vírusos a telefon? mert amikor éppen nem használja csak le van zárva de wifin fent van és nem fut semmilyen app akkor szokott ilyen 500-1000 közötti pinget/ms-t csinálni és már azon agyaltam hogy szétverem baltával a telefonját...ha valakinek vana valami ötlete az legyenszíves és segítsen.köszönöm előre is.

ui.:1.:nem fogom letiltani a wifiről mert közös az internet
2.: a router jól be van állítva (elméletileg)

itt egy kép a router beállításokról

[ Szerkesztve ]

HELÓ

(#37962) btz válasza rattilaa (#37961) üzenetére


btz
addikt

Állíts be neki sávszél kontrollt

ⓑⓣⓩ

(#37963) btz válasza caindwan (#37960) üzenetére


btz
addikt

Nekem van egy hálózati alapismeretek könyvem még a suliból maradt rám de ki van dobva a garázsba :D

ⓑⓣⓩ

(#37964) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!

A munkahelyi Wifi hálózathoz szeretnék csatlakozni. A telefonomat felengedi,tehát a kód az jó. Amikor a notit szeretném csatlakoztatni, "Nem lehet csatlakozni a hálózathoz" üzenettel elutasít. Ezt ki lehetne küszöbölni valahogy?

Köszi előre is. :R

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#37965) caindwan válasza btz (#37963) üzenetére


caindwan
tag

:O Pedig még egy cím is elég lenne :DDD

(#37966) btz válasza caindwan (#37965) üzenetére


btz
addikt

Az iskola szaktanárai által készített könyv

ⓑⓣⓩ

(#37967) btz válasza Kozs (#37964) üzenetére


btz
addikt

Értesítsd a vállalati rendszergazdát

ⓑⓣⓩ

(#37968) caindwan válasza btz (#37966) üzenetére


caindwan
tag

Jah. Nálunk az a gond, hogy a suliban nem kaptunk könyvet. Elméletileg hálózat műszerész :F a szakmegnevezés, aztán a hálózatról elég gyéren tanulunk.

(#37969) btz válasza caindwan (#37968) üzenetére


btz
addikt

Minek is az egy hálózati műszerésznek? :D
Ti lesztek az új Telekom dolgozók? :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37970) rattilaa válasza btz (#37962) üzenetére


rattilaa
csendes tag

már próbáltam de wifi-re nem lehet ilyen a router...

HELÓ

(#37971) caindwan válasza btz (#37969) üzenetére


caindwan
tag

:C Ha rajtuk múlna :D

(#37972) btz válasza rattilaa (#37970) üzenetére


btz
addikt

Reseteld a nyálfonját

ⓑⓣⓩ

(#37973) Garsza


Garsza
veterán

Helló van egy TP-Link TL-WR743ND routerem. Repeater -ként szeretném üzemeltetni, csatlakozik is az adott kiterjeszteni kívánt hálózathoz de az internetre nem enged ki mi lehet gond? Nem kapok automatikusan IP-t ha repeaterhez csatlakozom. A másik router amihez csatlakozik a repeater az valami WKLWA 6206

[ Szerkesztve ]

(#37974) btz válasza Garsza (#37973) üzenetére


btz
addikt

Ezer féle gobdja lehet

ⓑⓣⓩ

(#37975) Garsza válasza btz (#37974) üzenetére


Garsza
veterán

Közben elindult. nem tudom mitől de megy.

(#37976) btz válasza Garsza (#37975) üzenetére


btz
addikt

Akkor szerencse hogy nem mondtam semmit amivel elk..rod

ⓑⓣⓩ

(#37977) mezis válasza Garsza (#37975) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha legközelebb is gondod lenne, hangold össze a két routert.

mezis

(#37978) btz


btz
addikt

Wifi térerőben gazdag kapcsolat megszakadásoktól mentes boldog új évet

ⓑⓣⓩ

(#37979) Savanya12


Savanya12
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani a Windows 7 alatti jelszavas fájlmegosztást, hogy ne csak a kábeles csatlakozásokat, hanem a WiFi-ről érkezőket is engedje belépni?
A Windowsos fájlmegosztáshoz létrehoztam egy új Distributed COM Users csoportbéli guest fejlasználó egy jelszóval.

Bekapcsoltam a jelszavas megosztást és beállítottam a megosztani kívánt mappát is a megfelelően.
LAN kapcsolatlon szépen kapcsolódik, beenged, azonban WLAN kapcsolaton egy másik laptopról, vagy telefonról már nem. Ezt hogy lehet beállítani, hogy ezek is működjenek?

(Megjegyzem, hogy az Otthoni Csoport tagjai írhatnak olvashatnak, tehát ezek a gépen akár kábelen, akár WiFi-n, a csoportba belépve elérik a mappát, viszont anélkül már nem, csak kábelen.)

(#37980) krealon válasza Savanya12 (#37979) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Hogyan lehet beállítani a Windows 7 alatti jelszavas fájlmegosztást, hogy ne csak a kábeles csatlakozásokat, hanem a WiFi-ről érkezőket is engedje belépni?"

Tekintve, hogy a Windows nem kepes megkulonboztetni, hogy egy kliens WiFi-rol vagy kabeles kapcsolatrol erkezik, igy ilyen beallitas nem letezik.

Az AccessPoint (router) beallitasai kozott van egy "AP Isolation" vagy hasonlo nevu kapcsolo, ami pont az altalad felvazolt esetet okozza, azaz bekapcsolt allapotban a WiFi kliensek csak az internetet latjak.

(#37981) Savanya12 válasza krealon (#37980) üzenetére


Savanya12
csendes tag

A roterem beállítását is tudom módosítani a jelenlegi beállításokkal.
A nyomtatómegosztás is megy (otthoni csoporton belül).

WiFi-n a hálózati gépeket is listázza, csak belépni nem enged, ha konkrét felhasználóval akarok. Ha teljesen megosztom a mappát, akkor viszont hozzá tudok férni a mappához csoporttagság nélkül is WiFi-n.
Én nem látok összefüggést így a router beállítása között.

Bár, lehet én vagyok tapasztalatlan.

Ezalapján a videó alapján csináltam mindent: https://www.youtube.com/watch?v=DlHCropfUSA
Ahogy a videón is, nekem is megy, de csak kábelról. WiFi-ről ugyan úgy kilistázza a hálózati gépeket, el is kéri a jelszót csak éppen nem fogadja el (ha nincs, akkor sem fogadja el), tehát gondolom, maga a Windows nem enged belépni.

(#37982) SztiviVander válasza Savanya12 (#37981) üzenetére


SztiviVander
őstag

azért ez a video itt-ott elég vicces :) na mindegy.
telefonról mivel akarsz csatlakozni a pc megosztásához? mert a legtöbb app nem támogatja a 128bites titkosítást. ehez kapcsolódó kérdés hogy az a notebook amiről wifin át nem éred el a megosztást, ha kábelt dugsz bele akkor működik? azt kipróbálhatod még hogy a hálózati és megosztási központ - speciális megosztási beállítások módosítása alatt a titkosítást átkattintod a 128bit-ről a 40/56 bites titkosításra.
de itt egy egyszerű hogyancsináld:
- létrehozol egy gipszjakab user-t a gépen ahol a mappát megosztod, csoporttagsága a "felhasználók" (users) csoport
- mappát megosztod, megosztási és fájlszintű engedélyeknél hozzáadod a juzert vagy valamelyik csoportot
- másik gépről vagy telefonról csatalkozol a \\megosztó_gép_neve\megosztottmappaneve megosztáshoz, azonosításnál a megosztó_gép_neve\gpszjakab juzert és a neki adott jelszót kell használni.
ennyi, a videóban kicsit túl van misztifikálva.

@krealon: az a beállítás a wifi klienseket egymástól választja el nem a helyi hálózattól.

(#37983) btz


btz
addikt

Mégis csak lehet használni a Packet Tracert. Aki nem ismerné, ez egy jó kis hálózat szimuláló alkalmazás. Virtuálisan létrehozhatjuk otthoni hálózatunkat és tesztelhetjük, hogy milyen beállítás miként hat a rendszerre.

A képen egy kisebb otthoni mintahálózat látható. Benne Linksys wifi routerrel, laptoppal, asztali PC-vel, DSL modemmel, internetes kiszolgáló szerverrel.

Könnyen megérthetjük vele a hálózatok működését.

ⓑⓣⓩ

(#37984) Dzsemman


Dzsemman
csendes tag

Sziasztok! Egy ASUS N550JK laptopom van, kb 2 hete vettem. A gond az, hogy néhány napja egyszerűen nem tudok semmilyen wifire csatlakozni, semmit sem talál, de még az is eltűnt,ahol ki/be tudom kapcsolni a wifit. A vezetékes net probléma nélkül megy. Ezzel nem tudom, hogy összefüggésben lehet-e ez, de rögtön a vásárlás utáni napon egyszer már behalt a windows és ilyen szmájlival :( írta h sajnos vmi probléma volt, azóta már többször is lefagyott a gép, de úgy hogy ilyen remegő hangot ad ki, olyat mint ami ebben a videóban hallható olyan 1:55 körül [link], viszont itt semmit nem írt ki a gép, újbóli bekapcsoláskor sem. A windowst újraraktam (8.1), nem segített. Mi lehet a gond?

+most jut eszemben, többször nézegettem a feladatkezelőben, hogy a merevlemez 100%-on pörög, amit vagy valamilyen systemes dolog vesz el, vagy a chrome

[ Szerkesztve ]

(#37985) mezis válasza Dzsemman (#37984) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valószínű, hogy frissít a Win. (Várj még egy hetet és addigra talán naprakész lesz... ;] )
A WiFi-t néha el szokta "varázsolni" egy-egy jól sikerült frissítés. Távolítsd el a WiFi vezérlő driverét (mert másképp nem lesz hajlandó újratölteni a lusta vindóza) és ezzel frissítsd.

mezis

(#37986) btz válasza mezis (#37985) üzenetére


btz
addikt

Nekem is már az agyamra megy hogy percenként frissítésért visít.

ⓑⓣⓩ

(#37987) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Megoldást keresnék az alábbi problémára:
Adott egy hosszú épület aminek az egyik végében van elhelyezve egy router(X jelöli), a jel a kör jelölésig megfelelő.
Az volna a kérdésem hogy tudnám a jelet továbbítani az épület végébe is.
A routerhez nem férünk hozzá mert céges és wpa2 kódolás van rajt. Én egy jeltovábbítóra gondoltam.
De van egy használaton kívűli tp link routerünk is, esetleg ezzel is megoldható lenne?
Pontos router típusokat nem tudok de ha fontos akkor megnézem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#37988) btz válasza bull84ghia (#37987) üzenetére


btz
addikt

Ha nem tudod a wpa2 jelszót akkor esélytelen, de lehet akkor is

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37989) Spuri2000 válasza btz (#37988) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Gondolom tudja mert akkor nem tudna rá csatlakozni. A legegyszerűbb és még a régi routerbe sem kell belépned ha kihuzol egy hosszú netkabelt és oda rakod az új routerbe.

(#37990) mezis válasza Spuri2000 (#37989) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy picikét azért bonyolultabb, de megoldható...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37991) Spuri2000 válasza mezis (#37990) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nekem nem volt ilyen bonyolult mint amit írsz! Csak annyi volt, hogy bedugtam a kábelt és már működött is! Később belépve az új routerbe mindent be tudtam állítani (Új ssid, új kód, stb, stb...) Ebben a formában két külön hálózatod van és te tudsz választani mikor melyik!

(#37992) Gézengúz válasza Spuri2000 (#37991) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valószínűleg a Wan portba dugtad a kábelt, igazam van?

mezis nem ezt a módot írta le..

[ Szerkesztve ]

(#37993) Spuri2000 válasza Gézengúz (#37992) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Persze, így nem kell szarakodni vele...

(#37994) Gézengúz válasza mezis (#37990) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak tudnám minek erőlködünk itt :F

(#37995) mezis válasza Gézengúz (#37994) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán el kellene tárolni egy egyszerű tanácsot: addig dugdosd öszze-vissza, amíg jó nem lesz ! :DDD

mezis

(#37996) btz


btz
addikt

Nem tud valaki listát arról hogy országonként milyen wifi teljesítmény korlátozások vannak? Egyszer régen volt egy ilyen lista, de nem biztos hogy az egész még érvényben van, lehet azóta már az egész világot 100mW-re állították (?)

ⓑⓣⓩ

(#37997) Alteran-IT válasza btz (#37996) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem valami ilyesmit keresel?
[link]

(#37998) btz válasza Alteran-IT (#37997) üzenetére


btz
addikt

Azthiszem ez lessz az.

ⓑⓣⓩ

(#37999) Spuri2000 válasza Alteran-IT (#37997) üzenetére


Spuri2000
senior tag

ASUS AC68-ban hol próbálkozzak az állítgatással? Sehol nem találom, hogy hol lehet országot állítani!

Van egy Netgear-em ami eredeti amcsi, de ott sem lehet megváltoztatni az országot!

(#38000) Alteran-IT válasza Spuri2000 (#37999) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én sem látok benne külön beállítást a régiókra vonatkozóan, max USB beállításainál láttam, de az megint más.
Azt viszont látom, hogy nyelven lehet benne választani (van magyar is), ezért gondolom hogy aszerint alkalmazza a regionális beállításokat is, legalább is szerintem, de közel se biztos, lehetséges, hogy globális beállítást használ és ilyenkor nem kell neki, vagy eleve adott országhoz van állítva (pl ahol forgalmazzák).

Meg egyébként nincs olyan egetrengető jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.