Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Newyorker


Newyorker
addikt

PROBLÉMA!!!

Szerény hajlékomban egy Gigabyte GN-BR01G wifi router van. Amikor vettem, akkor csak a laptop miatt vettem, mert ezen keresztül netezek javarészt, sosem volt gond vele. Kb. 2 éve vettem első wifis teló, egy Nokia E52-őt.

Ekkor leltem azt a problémát, hogy ha wifin keresztül netezek a telón, akkor összevissza szakad a net. Pl. a youtubén látszik a legjobban,mert betölt egy 10 mp-nyi darabot, majd megáll. Ha frissítek akkor tovább tölt újabb kb. 10 mp-nyi darabot.

Megvettem ez Iphone 4-em és azt veszem észre ugyanez a baj, azaz nincs normális net.

A kérdésem az lenne, hogy Ti milyen wifit használtok, ahol nagyon ok minden a netezés wifin keresztül telefonnal? (mert gondolom ez wifi router gond)

Köszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#16002) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Működik itthon egy TP-Link WR340G wi-fi-s routerem. Az lenne a kérdésem, hogy be lehet-e állítani ennél a routernél azt, hogy a rá kapcsolódott gépek közt mekkora legyen a sávszélesség-kiosztás? Tehát, hogy egy 5Mbps-es netből az egyik gép (MAC cím alapján kiválasztva értelem szerűen) mondjuk kapjon 3-mat a másik meg csak 2-t? Beállítható ez? Ha igen, akkor hogyan? Kösz előre is a válaszokat! Üdv! :U

(#16003) Tosee válasza gamer0101 (#16002) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Azzal a routerrel nem tudod megoldani! QoS (Quality of Service) hiánya miatt...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#16004) Soma01 válasza gamer0101 (#16002) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy néztem nem lehet ezzel ilyet csinálni.

(#16005) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy problémám az ittoni wi-fi vel,egyre többször jön elő.

tehát a szomszéd szobában van egy Dlink wrt54g router 7.2,legújabb gyári fw-vel
(ddwrt-vel még több baj volt)
a modem:dlink dsl321b
(a probléma másik modemmel dlink dsl360 vel is ez volt)
internet:Adsl t-online 5 megabit

A router által sugárzott netet a másik szobában lévő asztali pcvel használom
(wifi jével linksys wmp54g)
innssid szerint csak én használom azt a csatornát amelyikre a router van állitva.
jelerősség -50-70db

A probléma az hogy egy ideig tökéletes a net,jól bejönnek az oldalak,stb.
De aztán változó időközönként probléma lép fel:

a vezetéknélküli hálózati kapcsolatoknál fent vagyok ugyanúgy a routerem által sugárzott neten,jelerősség is jó de ha be akarok a böngészővel egy weboldalt tölteni,a böngésző fülön csk annyit ír: Betöltés... és csak 2 perc mulva hozza be az ismert oldalt:

A kapcsolat alaphelyzetbe állt A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.
Vagy be se hozza és akkor még mindig csak betöltés felirat van..
Ilyenkor a router konfig oldala sem mindig érhető el.van hogy annál is ezt dobja be.

a modem status ledje változatlan ritmustban villog, a lan led kb 2 másodpercenként villan fel.
a router wlan és internet ledjei szakaszosan ,vagy felváltva villognak lassan.
ilyenkor hiába bontom a kapcsolatot a pc-n,majd visszalépek,továbbra is ugyanez a helyzet.

Próbálom ilyenkor kikapcsolni csak a modemet,majd visszakapcsolni:
de a böngésző ugyancsak azt írja egy oldalra amit meg akarok nézni:Betöltés....
próbálom azt is hogy csak a routert kapcsolom ki majd be,ez se segit semmit. a helyzet ua.
(tehát csatlakoztatva vagyok de az oldalak csak betöltés...)

a sárga felkiáltójel a jelerősség mutatón is megjelenik olyakor olykor(korlátozott hozzáférést ír a kapcsolatra ilyenkor)

A problémát csak az oldja meg hogy ha a routert és a modemet kikapcsolom,várok majd visszakapcsolom őket.
ilyekor 2-3perc mulva megjön a net,villognak is gyorsan a ledek.
De sajnos a hiba újra előjön nemsoká.

Tudtok segíteni?mi lehet a baj?hol keressem a bajt?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16006) Soma01 válasza flash- (#16005) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a legnagyobb eséllyel a router a hibás.
Próbáld azt kihúzni hosszabb időre. Esetleg próbálj kábellel csatlakozni és nézzd meg, hogy úgy előjön e. Úgy értem a routerhez is kábellel ill. a modemhez is. mind2 esetben nézd meg, hogy jön e a hiba.

(#16007) mezis válasza flash- (#16005) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"a sárga felkiáltójel a jelerősség mutatón is megjelenik olyakor olykor(korlátozott hozzáférést ír a kapcsolatra ilyenkor"

Az erős jelből mennyi lehet a zaj ? (Más WiFi eszközök, "ipari melléktermék - mikrohullámú sütő,...". Az asztali PC-d mögé jól eldugtad a antennát (a PC háza mennyire árnyékolja). Próbáltál jobb helyet keresni akár a router antennájának akár a PC antennájának ?

"a böngésző fülön csk annyit ír: Betöltés... és csak 2 perc mulva hozza be az ismert oldalt"

Az elmúl napokban UTP-s kapcsolatnál a Firefox-al jártam hasonlóan, parallel az Opera max sebességgel hozta amit kellett. A Firefox aztán kapcsolat nélküli munka módba tette magát annál a letöltésnél - a többi megnyitott oldalnál nem. Ebből csak a csuki/csiki hozta ki. (A CHIP magazin 250 MByte-os ajánlását töltöttem le, az Opera már rég befejezte, a Firefox meg szenvedett pár kilo bit/ sec-el). Böngészőháború ? Vírus ?
Ilyen estben hasznos segítség egy egysoros batch programocska:
ping 8.8.8.8 -t
Ez a Google nyilvános DNS-e. Mostanában kábelneten nekem 15-20 msec, szolgáltatóm DNS-e ennél kisebb, régen az Externeté ADSL-en 30-40 msec volt.

mezis

(#16008) gabe96


gabe96
aktív tag

sziasztok!
elég kezdő vagyok
le tudná valaki nekem írni azt ,hogy mi az az BSSID, valami olyasmit tudok hogy annak az eszköznek a MAC címe, amihez csatlakozni szeretnék, de van egy kis eltérés ha megnézem a router alján a MAC címet( egy 8-as helyett a)

(#16009) Rav3n02 válasza flash- (#16005) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Én tegnap egész este ugyanezzel a problémával szenvedtem szó szerint. Aztán reggel újraindítottam a routert, letiltottam/engedélyeztem a wifi adapteremet majd több böngészővel is teszteltem. Firefox továbbra is hozta a hibákat, de opera és chrome rendesen futott..szóval valószínűleg a tűzróka adta meg magát, vírust nem találtam, de rókácska pl egy csomó scriptet nem tudott rendesen lefuttatni mint pl itt a ph-n a belépés, emotikonok stb...

ez most akkor LOL ? :Y

(#16010) mezis válasza gabe96 (#16008) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A csatlakozás beállításakor az SSID-t szokta kérni a PC. Ha rejtett lenne, akkor meg kell tudni a router gazdájától.

Egy routernek 2-3 MAC addresse is lehet, azonkívül bármire átállítható. Ezek közül a WiFi-hez tartozó a BSSID. ([link])

Installáld az ingyenes InSSIDer-t, többet fogsz látni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16011) gabe96


gabe96
aktív tag

tehát ha én beírom egy Ap-be hogy ennek a routernek a jelét sugározza tovább(a BSSID alapján) akkor működik?
tényleg az AP-knek ez a továbbsugározás hogy van?

(#16012) mezis válasza gabe96 (#16011) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában igen. A titkosításnál néha alább kell adni. Az AP-t bizonyára "repeater" üzemmódban szeretnéd működtetni.

mezis

(#16013) flash- válasza Rav3n02 (#16009) üzenetére


flash-
veterán

hát nekem ma is csinálta a router szerintem ebből router csere lesz,
ugylátszik még 3 évet sem bírt...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16014) mezis válasza flash- (#16013) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen a hűtése a routerednek ?

mezis

(#16015) flash- válasza mezis (#16014) üzenetére


flash-
veterán

wrt54g nek semmi hűtése nincs
gondolom ha a nagy mindenható linksys cégnél nem gondoltak erre az azért van mert nem kell neki hűtés

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16016) ArchElf válasza flash- (#16015) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem is előjött ez a hiba (kb egy éve), de dd-wrt-vel működik rendesen azóta is.
Szerintem nálam memóriamenedzsment gond lehetett (azelőtt sem volt túl megbízható az eszköz). Nálad talán lehet táp probléma is (esetleg megnézheted a belsejét púpos, vagy kinyílt kondi után kutatva :) ) - talán még megmenthető a cucc.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16017) mezis válasza flash- (#16015) üzenetére


mezis
nagyúr

Passzív hűtésre gondoltam terelni figyelmedet. Ezeket az apró dobozos szerkezeteket általában falra szerelem, függőleges helyzetben. Soha nem volt semmi gondom velük, a legnagyobb nyári kánikulában sem. Ha valamelyiket laposan helyezem el, pár óra múlva tapinthatóan melegebb lesz.

mezis

(#16018) mezis válasza flash- (#16015) üzenetére


mezis
nagyúr

Passzív hűtésre gondoltam terelni figyelmedet. Ezeket az apró dobozos szerkezeteket általában falra szerelem, függőleges helyzetben. Soha nem volt semmi gondom velük, a legnagyobb nyári kánikulában sem. Ha valamelyiket laposan helyezem el, pár óra múlva tapinthatóan melegebb lesz.

mezis

(#16019) mezis válasza mezis (#16018) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem én dadogtam, hanem a technika ! ;]

mezis

(#16020) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Egy meglévő vezeték nélküli hálózatot szeretnék kibővíteni. Adott egy régi Linksys BEFW11S4 ez működik vezeték nélkül és csatlakoznak ide vezetéken keresztül is, nem mozgatható. Van egy másik eszköz, egy TP-Link 1043nd. Az utóbbi támogatja a WDS üzemmódot, vagyis vezetéknélkül csatlakozna a Linksys routerre és erősítené annak a jelét.
Azaz, nem, mert valami miatt nem működik. Nem kap IP-t a routerről.
Tudna valaki segíteni?

Köszönöm előre is.

Zoli

(#16021) joe2005 válasza bzoly (#16020) üzenetére


joe2005
senior tag

3.12.2 Build 100820 Rel.41891n
ez a firmw. van rajta?

Próbáltad már a LAN beállításnál üresen hagyni az ip címet?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16022) bzoly válasza joe2005 (#16021) üzenetére


bzoly
aktív tag

Igen, ez a firmware van rajtra és a Linksys-en is a legfrissebb van, ami már támogatja a WDS-t.

(#16023) joe2005 válasza bzoly (#16022) üzenetére


joe2005
senior tag

LAN ip üresen van?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16024) bzoly válasza joe2005 (#16021) üzenetére


bzoly
aktív tag

A LAN-hoz mindenképp kér valamit.
Viszont be van kapcsolva a DHCP a TP-Linken, nem az a gond?

(#16025) joe2005 válasza bzoly (#16024) üzenetére


joe2005
senior tag

Azt le kellene tiltani, a linksys-től kapják majd, ha kell nekik. A linksysen nem kell bekapcsolni a wds-t.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#16026) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Két régebbi notihoz (Compaq Evo N800v, IBM ThinkPad T40), amelyeken van USB 2.0 és PCMCIA is, milyen csatolófelületű n-es Wi-Fi adaptert ajánlotok? Ideális körülmények között működne valamelyikkel (közel) teljes sávszélességgel egy Fiber Power 60 netkapcsolat?

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#16027) bzoly válasza joe2005 (#16025) üzenetére


bzoly
aktív tag

Az a fura, hogy ha letiltom a DHCP-t, akkor nem érem el a TP-linket sem kábelen, sem wifin keresztül.

(#16028) bzoly válasza Goatman (#16026) üzenetére


bzoly
aktív tag

Mind a ketőhöz a belső mini PCI kártyát ajánlanám.

(#16029) dr.bubo válasza bzoly (#16027) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mivel letiltottad a dhcp-t a tp-link--ben, ezért nem oszt ip-t a gépednek. Az ip-t Linksys-től kapja meg. Ha tp-linket akarod elérni, addig fix ip-t kell a gépednek.
pl.
ip: 192.168.1.50
alh.maszk: 255.255.255.0
alapért. átjáró: 192.168.1.1
Ezek, akkor érvényesek, ha tp-link ip-jét (192.168.1.1) nem változtattad meg. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#16030) mezis válasza bzoly (#16027) üzenetére


mezis
nagyúr

visszavonás

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16031) bzoly válasza dr.bubo (#16029) üzenetére


bzoly
aktív tag

Ok, most már elérem a router, de még mindig nem osztja meg a netet...

(#16032) dr.bubo válasza bzoly (#16031) üzenetére


dr.bubo
őstag

Itt [link] megtalálod, hogyan kell beállítani a WDS-t. (repeater-nél találod ) :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#16033) bzoly válasza dr.bubo (#16032) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi, csak az a baj, hogy a leírásban AP van, nekem meg routerem. :(
Teljesen más a menüje :(

(#16034) dr.bubo válasza bzoly (#16033) üzenetére


dr.bubo
őstag

Wireless Setting: WDS pipa.
Azt a megjelenő menüben: Search
A megjelenő listából kikeresed azt, amihez csatlakoznál, titkosítást megadod. Kb. ennyi.
Elsőre próbáld meg titkosítás nélkül.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#16035) ferrari1


ferrari1
őstag

Sziasztok!

Láma vagyok a wifis dolgokhoz ezért segítséget kérnék.

Van egy TP-Link TL-WN422G-m. Meg tudom osztani vele a gépbe jövő netem egy androidos telcsivel? Ha igen milyen módon? Legyetekszívesek szájbarágósan leírni nekem. Oprendszer Win7.

:R :R

(#16036) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

wpa2-s wifi router-laptopsegítségével ha kapcsolatba lép az ember egy távoli asztali géppel team viewer 6-tal, és az asztalin https oldalon tevékenykedik távolról, mennyi az esélye, hogy adatokat lophatnak az embertől?
enkripsön automatik

úgy értem, hogy van-e esély rá egyáltalán egy normál lakásban.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#16037) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#15987) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!

A problémám még mindig fen áll.
Sajnos az egyik géphez nem tudok csatlakoztatni WIFI adaptert, mert egy nyomdaigépről van szó, csak vezetékkel tudok csatlakozni.

a kérdésem még mindig az hogy hogyan tudok két WIFI-s routert egymáshoz csatlakoztatni WIFI-n keresztül (egyszóval átjátszónak használni)?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#16038) Soma01 válasza Mr.Skyline (#16037) üzenetére


Soma01
veterán

16032-ben van 1 link, ott van szó ilyesmiről is.

izomhod!

Szerintem esélytelen az adat lopás.

[ Szerkesztve ]

(#16039) bzoly válasza dr.bubo (#16034) üzenetére


bzoly
aktív tag

Ezt tettem, de sajna nem kap IP-t a másik routeről...

(#16040) Claude Leon válasza Mr.Skyline (#16037) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha tud a belső kliensként csatlakozni, akkor úgy.(ebben talász néhány fajta üzemmódot, erősen típusfüggő (ill. igazából firware, ahány típus, annyiféle, dd v. openWRT-vel simább ügy)

Esetleg WDS de ehhez mindkér routernek ismerni kell ezt a megoldást, az ajánlott, hogy legalább márkájuk egyezzen, és nem tudom, hogyan intézi így a rendszer a dolgot a belsőhálós vezeték felé.

(#16041) Soma01 válasza bzoly (#16039) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem itt mindent próbáltál már, csak azt nem amit kellene. :DDD
Linksysen mit állítottál annak érdekében hogy legyen WDS? (menüben valamit?)

(#16042) adam_


adam_
senior tag

Van egy ASUS laptop benne beépített wifi kártyával, és van egy asztali konfiguráció, abban szintén található egy D-link wifi kártya, a két számítógépet hogyan lehet "összekötni" e két wifi eszköz segítségével, hogyan lenne lehetséges egymás gépét látni és rácsatlakozni, fájlokat megosztani, esetlegesen multiplayerben játszani egymással?

(#16043) Pattuska


Pattuska
csendes tag

Sziasztok!

Wifi Routert szeretnék venni, olyan célra kellene, hogy UPC-s netem van egy asztali pc-re rákötve. De szeretnék egy időbe wifizni laptoppal is.
Tehát a PC-re maradna a kábeles net, laptopra meg wifi milyen routert vegyek e célból?7
Van olyan router amivel tudom változtatni az amúgy fix ip címes netemet?
Tehát van vmi olyan lehetőség ami tudja azt, hogy minden resi után új ip-t kapjon mondjuk a laptop? Ha van ilyen router valaki bemásolná nekem ipon-ról vagy valahonnan hogy milyet rendeljek esetleg pm.
Sose kötöttem még be wifi routerrt, hol tudnám legegyszerűbben megtanulni?

Köszönöm a segítséget fontos lenne!

(#16044) Soma01 válasza Pattuska (#16043) üzenetére


Soma01
veterán

adam_!
Ad-hoc hálózatot csinálj!

...milyen routert téma, első hsz...

[ Szerkesztve ]

(#16045) mezis válasza Soma01 (#16044) üzenetére


mezis
nagyúr

Lesz internetje az Ad-hoc hálózattal ?

mezis

(#16046) mezis válasza Pattuska (#16043) üzenetére


mezis
nagyúr

"Sose kötöttem még be wifi routerrt, hol tudnám legegyszerűbben megtanulni?"

Otthon, egy WiFi router, WiFi-s PC (laptop) és pár m UTP-s kábel társaságában. :)

mezis

(#16047) Soma01 válasza mezis (#16045) üzenetére


Soma01
veterán

Nem mondta, hogy kell neki net. Helyi hálót akar a két eszköz segítségével. Gondolom a net kábelen megy a gépébe.

[ Szerkesztve ]

(#16048) bzoly válasza dr.bubo (#16034) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi mindenkinek, már ok a dolog.

A probléma a securityvel volt. A WDS csak a WEP-et támogatja...

(#16049) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy asus x5DAD notim és egy linksys wrt54gr routerem
wap2 titkosítással szertnék netet varázsolni rá:

és:
a security:

nyílván a passpharse-t beírtam..

és még egy:

de semmiképp sem akar csatlakozni :F
mi lehet a gond-?

titkosítás nélkül persze megy, de azért...kellene, fő a biztonság

[ Szerkesztve ]

(#16050) And válasza lorcsi (#16049) üzenetére


And
veterán

A notebook op.rendszere milyen? Sima WPA-val megy? Mert WPA+AES kulcsolással szinte semmit sem vesztesz a WPA2-eshez képest. A network mode ne legyen "mixed", ha csak 802.11g-s klienseid vannak, bár ennek nem sok köze van a kulcsoláshoz. A MAC-szűrést meg WPA / WPA2 mellett nyugodtan kikapcsolhatod, értelmetlen, főleg hogy a MAC-lista tök üres a táblázatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.