Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) dr.bubo válasza Pavlovsdog (#9000) üzenetére


dr.bubo
őstag

Új routerben Dhcp kikapcs. Wifit beállitani. :)
Régi router egyik lan portját össze kell kötni az új egyik lanportjával.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9002) V.L. válasza brutaka (#8999) üzenetére


V.L.
aktív tag

Próbáld meg ezt!
Hálózati kapcsolatok / Jobb klikk->>tulajdonságok / TCP/IP protokoll->>telepítés / Protokoll->>hozzáadás az ott lévőket telepítsd.

(#9003) Csabee. válasza Csabee. (#8998) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hálózati szakik? erre nincs akkor megoldásotok?ötletek?

Üdv: Csabee.

(#9004) brutaka válasza V.L. (#9002) üzenetére


brutaka
tag

szia! Fel van telepítve de sajna semmi :S nemtudjuk pingelni egymást, és semmi :S fentvagyunk a h
lózaton de ennyi.. hogy ez hogy lehet azt nem értem...

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#9005) ugri21


ugri21
tag

Sziasztok!
Segisegeteket kernem egy halozat kialakitasaban. Nagyon lama vagyok a temaban de annyit tudok, hogy kell egy router :) ami
mar meg is van.

Problema a kovetkezo. UPC internetem van ami modemen jon es van egy laptop es egy deszktop amit ra szeretnek kotni de egyiket sem tudom kabelen keresztul.

Annyi az egesz, hogy rakotom a routert (Linksys) a modemre majd rakapcsolodok a 2 geppel? A laptopon van wifi, a szomszedtol mar neha kolcson is vettem az internetet :D de a deszktopon nincs. MIt kell meg beszereznem?

Help plizzzz

Thx :R :R

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#9006) joe2005 válasza ugri21 (#9005) üzenetére


joe2005
senior tag

Pl. ez

"Have you tried turning it off and on again?"

(#9007) ugri21 válasza joe2005 (#9006) üzenetére


ugri21
tag

thx! Es a routert ra tudom kapcsolni a modemre majd wifin a gepeket?

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#9008) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Sziasztok, jellemzően elő szokott fordulni, hogy egy PCI-s wifi adapter egyik napról a másikra tönkremegy?
Hibajelenség: pár napja állandóan megszakad a kapcsolat, amikor van, akkor is nagyon lassú. Ma reggel óta meg egyetlen vezetékes hálózatot sem lát a rendszer (sem Windows, sem Linux alatt). Ugyanarról a helyről a laptopba beépített Wifi-vel simán fel tudok csatlakozni a hálózatomra, elfogadható (Windows szerint "Very Good") jelerősség mellett.
A nem működő adapter típusa: Ralink RT2561/RT61 802.11g PCI

[ Szerkesztve ]

(#9009) kali válasza a_nagy_pok (#9008) üzenetére


kali
legenda

illesztő rendben? másik foglalatban, vagy esetleg másik gépben próbáltad az adaptert?

(#9010) Pavlovsdog válasza dr.bubo (#9001) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de nem nekem!
összedugtam este ahogy mondtad, működött is az internet a második routerbe dugott kábelen keresztül. viszont ma reggelre kiderült, hogy csak az egyik gépen van net (amiről az egész varázslatot intéztem), valamint az, hogy egyik gépről sem működik a hálózati nyomtató. és még a wifit sem sikerült beállítani. (szomorú vigyori arc)
a fene sem érti. nem gyengén vagyok vesztes... (fejét téglafalba verő vigyori arc)

[ Szerkesztve ]

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#9011) dr.bubo válasza Pavlovsdog (#9010) üzenetére


dr.bubo
őstag

Új router: Amikor a dhcp-t kikapcsoltad benne, akkor a router menüjét már nem fogod elérni, csak, ha a gépeden fix ip állitassz be. (ezt utána vissza kell állitani automatikusra, hogy a régi routeredtől tudjon ip-t kapni.
Esetleg az új router ip cimét (pl. 192.168.1.1), ha egyezik a másik routerével változtasd meg.
Wifit miért nem sikerült belöni? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9012) localhost válasza dr.bubo (#9011) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Új router: Amikor a dhcp-t kikapcsoltad benne, akkor a router menüjét már nem fogod elérni, csak, ha a gépeden fix ip állitassz be."

-NEM!-
Ennek a két dolognak semmi köze nincs egymáshoz, ha tudom a router IP címét akkor beléphetek rá dhcp ide vagy oda! A fix IP-nek sincs semmilyen szerepe ezügyben!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9013) dr.bubo válasza localhost (#9012) üzenetére


dr.bubo
őstag

Pedig igy van, legalábbis a tp-link menüjét, nem lehet elérni, ha a dhcp ki van kapcsolva benne és a gép automatikus ip-re van állitva. kapcs. korlátozott ikon lesz a tálcán. Amint fix ip-t adok a gépnek elérhető. :) Nem véletlen, hogy néhány router beálitását ugy kell kezdeni (mert alapból nincs a dhcp bekapcsolva benne), hogy fix ip kell a pc beállitani, hogy ellehessen a menüjét érni.
Próbáld ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9014) localhost válasza dr.bubo (#9013) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De ez nem ok-okozati összefüggés! :))
Ha ki van kapcsolva a dhcp, akkor NINCS IP-címed attól a routertől és nem vagytok egy hálózatban. De lehet IP-címed másik routertől (másik dhcp szervertől) és onnantól a netmask értékétől függően az adott IP című router elérhető.

Másként: én itt a munkahelyemen a szervertől kapok IP-címet, MÉGIS be tudok logolni az otthoni routerembe, amiben ki van kapcsolva a dhcp.

Szóval "Próbáld ki szerintem." helyett "próbáld megérteni az elméletet" szerintem. :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9015) ludsimon válasza localhost (#9014) üzenetére


ludsimon
veterán

Mivel sikerül elérned az otthoni routert?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9016) localhost válasza ludsimon (#9015) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://külső_ip_címem (Enter)

ha nem tudod a külső IP címedet: http://whatismyip.com/ persze ezt otthonról.
Nem minden esetben működik jól, pl. NAT-olt hálózaton vagy Proxy mögül a szolgáltatód IP címét látod.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9017) dr.bubo válasza localhost (#9014) üzenetére


dr.bubo
őstag

Értem én. :) De itt arról van szó, hogy van egy meglévő router, ami ossza dhcp-n az ip-t. és lett egy új router véve, amiben a dhcp ki van kapcsolva "sima switch-ként és ap-ként üzemel. A régitől kap ip-t a gép automatikusan, de az új router menüje nem érhető már el.
Ez ki is próbáltam és nem érhető el a router csak az, amelyik az ip-ket ossza. :)
Az meg teljesen más, hogy kivülről éred el a routered. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9018) localhost válasza dr.bubo (#9017) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Feladom! Én azt állítottam, és most is azt állítom, hogy a Te mondókádban nincs ok/okozati összefüggés. Én tudom, hogy más, éppen ezért hoztam fel ellenpéldának. De ne vitatkozzunk ezen! ha a példádban LENNE a második routernek IP címe (NINCSEN!!!) akkor elérhető lenne az is függetlenül (!) a dhcp-től! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9019) ludsimon válasza localhost (#9016) üzenetére


ludsimon
veterán

Mármint a router IP címére gondolsz?

Én ezt ajánlom.
Szerintem a lehető legtöbb adatot kiírja. ;) :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9020) localhost válasza ludsimon (#9019) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, de nem a belső, hanem a külső ip címére.
Ez meg a lehető legkevesebbet : [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9021) ludsimon válasza localhost (#9020) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem. Na nálam ez nem működött, sajnos a szolgáltató miatt (gondolom).

"Ez meg a lehető legkevesebbet : [link] "

:D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9022) ludsimon válasza localhost (#9020) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt nézd. :D

undefined

(#9023) dr.bubo válasza localhost (#9018) üzenetére


dr.bubo
őstag

"Feladom!"
Én is. :)
A router kivülröl való eléréséhez a routerben nem kell beállitani semmit? Pl.: remote management? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9024) localhost válasza dr.bubo (#9023) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az én routeremben van három opció a külső IP-ről történő eléréshez
Bárki/senki/aaa.bbb.ccc.ddd IPcímről

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9025) ludsimon válasza localhost (#9024) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen routered van?

undefined

(#9026) dr.bubo válasza localhost (#9024) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nekem ez van:
web managment port: 80
remote managment ip address: gondolom ide azt az ip kell irni, ahonnan elakarom érni a routert? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9027) a_nagy_pok válasza kali (#9009) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Azt honnan tudom, hogy az illesztő rendben van-e? Megnéztem, az antenna kábele teljesen rá van csavarva a kártya kimenetére, nem lötyög, de van amit még ezen kívül még érdemes ellenőrizni?

Sajnos arra viszont nincs lehetőségem, hogy másik gépben/másik foglalatban is megnézzem...

[ Szerkesztve ]

(#9028) joe2005 válasza ugri21 (#9007) üzenetére


joe2005
senior tag

Igen. Kábel a modem felé a WAN porton.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#9029) mezis válasza a_nagy_pok (#9008) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy a zavarszint nőtt meg. Én az ingyenes Xirrus WiFi Inspektor sw.-el szoktam ránézni a 2.5 GHz környékére.

Az "Ugyanarról a helyről"-ben biztos vagy ? (Tudod, hogy hol van a laptopdban az antenna ?)

A WiFi világában 5-10 cm is sokat jelenthet jelszintbe. Vagy egy cserép virág is nagyot tud árnyékolni. Továbbá a jelvisszaverődésekből adódó interferenciák. Nem volt semmi változás a bútorozásban (a szomszédban sem ;] ) ?

mezis

(#9030) mezis válasza brutaka (#8999) üzenetére


mezis
nagyúr

A NETBIOS over TCPIP-t engedélyezted ?

mezis

(#9031) localhost válasza dr.bubo (#9026) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen és onnan így éred el : ipcím[kettőspont]portcím, például a portcím 5678 az ipcímed pedig 155.121.20.140, akkor így:

http://155.121.20.140:5678

Belkin Routerem van típusa F5D7230... és most következzék az IP -címem, a jelszavam, a bankkártyám száma és a PINkódom....

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9032) dr.bubo válasza localhost (#9031) üzenetére


dr.bubo
őstag

:R köszi, majd kipróbálom.
Az ip-d és jelszavad nem érdekel, de a bankártyád számát és PIN kódját elküldhetnéd. Már ha szép summa van rajta. :D :DDD

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#9033) localhost válasza dr.bubo (#9032) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az összeg annyi jegyű, hogy akár IP-címnek is nézhetnéd:))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9034) ugri21 válasza joe2005 (#9028) üzenetére


ugri21
tag

Thx! :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#9035) mrcodman


mrcodman
csendes tag

Sziasztok!
A problémám nem túl egyedi, de nem boldogulok vele,abszolút "tejfelesszájú" vagyok a hálozati kérdésekben.
Az eset a következő: a tápom leégette az alaplapom, és kénytelen voltam egy új MSI PM8PM-V alaplapot beszerezni. Összeraktam a gépet, de ekkor jött a meglepetés: a net nem működik. Újra raktam a Vista Home Basicet, felpakoltam a drivereket, a probléma még mindig fenn áll: a "Hálozati, és megosztási központ" "Nem azonosított hálozatként" észleli a gépre kötött Linksys WRT54GC-t. Olvasgattam a fórumot, volt már Vista alatt ilyen probléma, beállítottam az IP címet, átjátrót, stb., frissítettem a drivert (egy vistás driverrel), de még mindig nem jó. Wi-fivel tudok csatlakozni a hálozatra, de kábellel a routerből nem. Megnéztem a parancssor "ipconfig /all"-al a hálozati tulajdonságokat, és itt vettem észre, hogy a hálókártya (VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter) MAC címe a következő: "FF-FF-FF-FF-FF-FF". Ez mit jelent? és valahogy meg lehet változtatni?
2 évig tudtam netezni ugyanezzel a konfiguráicóval, remélem van valakinek ötlete.
Előre is köszönöm.

(#9036) localhost válasza mrcodman (#9035) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a kártya az alaplapodra van integrálva, vagy külön kártya, ha ez utóbbi, akkor a leégéssel együtt ez is elszállt

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9037) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Köszi a tippet, a Xirrus WiFi Inspektor hasznos eszköznek tűnik :) Egyébként ez a program akkor is megmutatja a hálózatokat, ha még a kártya saját segédalkalmazása (Ralink Wireless Utility) sem látja őket? (Most valamiért megint látom a hálózatomat, így nem tudom kipróbálni...)

Azt nem tudom, hol van pontosan a laptoban az antenna, de tény, hogy a laptopot akárhova vittem ma a szobába gond nélkül tudtam vele csatlakozni, míg az asztali gép antennáját szinte mindenhova tettem (amíg a kábel engedte), de így sem tudott csatlakozni. (Ez az 5-10 centis mozgatás egyébként már sokszor jót tett, de mostanában már ez sem működik...)

Ja, meg ami még érdekes, hogy a laptopon futó Xirrus több hálózatot lát, mint az asztali gépen futó Xirrus, még akkor is ha közvetlenül egymás mellett vannak. Ezek szerint nem minden antenna egyforma érzékenységű...

Szerk: ez mezis-nek volt válasz, csak rossz gombot nyomtam... :N

[ Szerkesztve ]

(#9038) localhost válasza localhost (#9036) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az előző kérdőmondat akart lenni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9039) mrcodman


mrcodman
csendes tag

Integrált hálókártya volt, de ma beszereztem egy vista kompatibilis kártyát (Edimax en-9130txl), de a diagnózis ugyanaz... A mac cím ff:ff:ff:ff:ff:ff. Sőt mostmár ip címet sem kap, az ip 169.254.46.53 és az átjáró 255.255.0.0. Ha ezeket átállíytom akkor is változatlan a helyzet. :W :W :W :W

(#9040) AND1


AND1
őstag

Sziasztok!

Van ötletetek, hogy mitől lehet "korlátozott kapcsolat" wifin? Van egy asus wl520-as routerem. Semmi extra beállítás nincs rajta. Csak akkor kapcsolódik, ha kábelen összekötöm a laptoppal és úgy bootolok és jelentkezek be winbe. Utána lehúzom és bárhol tudok netezni. De wireless nem kapcsolódik a routerhez, mert kis gondolkodás után megkapom, hogy "Korlátozott kapcsolat" és nem megy net, se semmi. Mitől lehet ez? DHCH problémára gyanakszom, hogy rádiósan nem osztja ki a megfelelő ip-t, de nem értem, hogy ezen mit lehet nem jól beállítani. Simán engedélyeztem dchp-t. 192.168.1.2-től 255ig oszthat ip-ket. Átjáró maga a router ip-je és a másodlagos dns is. Az elsődleges dns-mező üres. Lehet ez a baj?

Egy régi PH-s.

(#9041) And válasza AND1 (#9040) üzenetére


And
veterán

Az valószínűleg lehet gond, hogy az elsődleges DNS-mező üres. De valami nem tiszta: csak az IP (és maszk / átjáró) címeket állítottad automatikusra, a DNS-t meg nem? Vagy azt is, csak épp nem kapsz elődleges DNS-szerver címet a routertől, vagyis a DHCP-kiszolgálótól?

(#9042) ludsimon


ludsimon
veterán

Antennaszakértőtől kérnék tanácsot.

Ha egy 24dBi-s Grid-et le akarom cserélni, mert idegesít, hogy csavargatni kell, mennyire befolyásolná, ha egy 15dBi-s HwaYaoTek körsugárzóra cserélném le pár miliwattos kimenő teljesítménnyel?

Kritikusan visszaesne a térerő?
Nekem az a tippem, hogy borzasztó nagy zajt szedne össze napközben, és alig lehet majd használni csak a közelben.

Szakértő tanácsát kérem, belekotyogók kíméljenek.

undefined

(#9043) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogyv egy PCI, USB antenna lehet-e "központ"? Szóval van egy pc-men net és abba rakok egy pci kártyát akkor a wifi-s telefonommal tudok-e netezni?
Tudom, hogy a kérdés nem hangzik valami szépen, de nem nagyon vagyok jártás a halázatok terén.

(#9044) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv. Lenne egy kérdésem. Adott egy Linksys Wlan router abból táplálkozik 4 gép rj45-ön és 2 Wlanon. Tehát idáig a delej a routerbe Adsl-ből jött (WAN). Viszont az ADSL megszűnt. Viszont van a házba több ingyenes nyitott háló is amire a Wlanos eszközökkel nagyon szépen rátudok csatlakozni. Na most az lenne a kérdésem, h nem lehetne a routert esetleg rávenni valahogy, hogy ő Fogja a Wlanos Netet és azt ossza szét úgy mintha ADSL-ből kapná a mannát? A Segítséget előre is köszi!

20 éve a PH-n.

(#9045) And válasza Hikvision (#9044) üzenetére


And
veterán

Kliens-mód kell hozzá a wifi oldalról. De azt alapesetben nem tudja, firmware-t kell cserélni hozzá, azt meg nem mindegyiken lehet, még akkor sem, ha Linksys.. Erről több infó ebben a topikban: [link], már ha az adott sorozatnak megfelelő a routered. Azt meg csak reméljük, hogy legálisan nyitott (tehát nem csak egy 'úgyfelejtett') hálóra szeretnél így csatlakozni ;).

(#9046) karantÉN


karantÉN
aktív tag

hellosztok !

1. nincs időm visszaolvasni ( bocs :B )
2. kérdésem

Mivel tudom megerősíteni a gépemben a wifi vételt , most egy wifi router antennája van rádugva de nem elég ;] házilag lehet valamit csinálni ezzekkel az antennákkal ? valahogy egy kinti antennát szeretnék rá dugni ha lehetséges és ha igen milyet éri meg :)
üdv
r

6543210

(#9047) ludsimon válasza karantÉN (#9046) üzenetére


ludsimon
veterán

Attól függ mire használnád.

Ha a házban osztod vele a netet akkor én ezt ajánlom.

Ha AP-kra kell csatlakoznod vele akkor ezt.

undefined

(#9048) ludsimon


ludsimon
veterán

Megérkezett a 7dbi-s D-link antenna.

20eFt-ot kérnek érte Magyarországon...

Segítő szándékkal mondom, senki ne költsön 5eFt-nál többet ilyen bot antennákra!!!

Egyszerűen semmivel se jobb a 4dbi-s gyári antennánál, ráadásul még kisebb is a 4dbi-s hosszra és ugyan olyan.

Most levelezgetek az illetővel, 1400HUF-ért jött, visszakérem a pénzemet, mert én nem ezt vettem, hanem elvileg 7dbi-set de ez SEHOL sincs a 7dbi-től. :(

Már nagyon elegem van ezekből a bot antennákból, először egy 12dbi-set próbáltam ki ami már a nyereségből kiolvasva is kamu, igen...
A 12dbi-s akkora kamu volt, hogy gagyibb volt a 4dbi-s gyári Edimax antennámnál is.
Második antenna egy 5dbi-s dipol antenna, ez már rendesen teljesített, egy picivel a gyári 4dbi-s felett. Nem volt elég nekem, úgyhogy ez a D-Link volt az utolsó rendelésem.
Ez meg hab a tortán...
Segítő szándékkal írtam le, akik antennavásárlás előtt állnak.
Sajnos a bot antennák nem az igaziak.
Vagy egy körsugárzó, vagy egy jobb grid.

Van tapasztalatom a cső Yagi antennákkal is.
Nekem nem jön be. A 18dbi-s cső yagit próbáltam de nem hozta azt amit elvártam tőle.
Véleményem szerint nem volt az se 18dbi.
Pedig eredeti német gyártmány volt, nem gagyi kínai.
Talán a reflektorok hiányoztak hátulról. Össze-vissza szórt.
Igazi győztes a 24dbi-s Grid.
Egyszer lehet kipróbálom a prim tükör közepébe helyezett kis 4dbi-s antennámat cantennával egyesítve. ;]
Úgyis van egy bazi nagy 120cm-es tányérom. ;]

Számításaim szerint ha rendben megépítem, karcolgatni fogja a 30-34dbi-t. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9049) And válasza ludsimon (#9048) üzenetére


And
veterán

(120cm-es tükörrel a 2,4GHz-es sávon az elérhető elméleti maximális nyereség 29,7dBi lehet. A gyakorlatban pedig nyilván ez sem teljesülhet, mert a hatásfok nem 100%, a feed nem pontosan teríti be a tükröt, ill. ki is takarhat, ha primfókuszos a kivitel. Tehát ekkora nyílással szvsz. 26..27dBi körül lesz a maximum. 34dBi-hez már közel 2m-es elméleti nyílás kellene, gyakorlatban min. 2,5méter.)

(#9050) ludsimon válasza And (#9049) üzenetére


ludsimon
veterán

Elvetted a kedvemet. :D

Akkor hozzá se fogok.
Az a 2dbi..
Meg szerintem egy ilyen prímtükrös cantennás megoldásnak meg iszonyat kicsi lenne a nyílásszöge. Elég "csőlátású" lenne szerintem. Nem mintha a Gridnek nagy lenne, de én úgy tudom még kisebb lenne.

Ennek a videó láttán jött meg a kedvem. A feltöltő 30dB-t ír. A tányér kb. 60cm-es lehet, szvsz nem teljesen igaz, de majd Te kijavítasz. :)
200+ kapcsolatot lát ezzel a cuccal. :D :R

Kertes háznál szerintem ez kb. 5-re csökkenne. :DDD
Azért onnan az emeletről, ráadásul hány panel van a környéken? :DDD
Szerintem egy egyszerű kis dipol antennával ott simán 300+ kapcsolatot látna. A kis nyílásszög nem mindig jön jól.

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.