Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Kriccs


Kriccs
tag

Sziasztok!

Most váltottam 50Mbs-es csomagra és az öreg TP-Link USB vevőm már nem tudja tartani a tempót. Milyen (lehetőleg USB csatlakozású) vevőegységet tudnátok ajánlani 50/25-ös csomaghoz?

Köszönöm!

(#36102) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy 5 éves laptop wifi hatótávjánál nagyobb egy átlagos USB-s Wifi antenna hatótávolsága?

Ha igen, akkor milyen usb-s eszközt ajánlotok?

(#36103) donathl válasza krealon (#36099) üzenetére


donathl
csendes tag

Szia krealon!

Köszönöm a gyors válaszodat!
Drivert az első linkről le tudtam szedni, fel is települt, de ugyanúgy nem megy a kártya.
A harmadik linkről is le tudtam szedni a fájlokat, de mivel az nem telepítő, így nem tudom azzal mit kell csinálni. :) A fájlok a következőek: athw.sys, athwx.sys, netathw.cat és inf, netathwx.cat és inf. Ezekkel mit kéne csinálni? Valahova be kellene másolni?
Választ köszi előre is!

A Nő nem ember, a Sör nem alkohol, a Medve nem játék!

(#36104) krealon válasza donathl (#36103) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A fájlok a következőek: athw.sys, athwx.sys, netathw.cat és inf, netathwx.cat és inf. Ezekkel mit kéne csinálni?"

A driver frissito "varazslonak" kell megadni a fajok mappajat.

Device manager --> Jobbkatt az eszkozon --> Update driver software -->
Browse my computer for driver software --> Search for driver software in this location -->
Browse gomb --> kikeresed a fenti fajlok mappajat --> OK -->
bepipalni az "Include subfolders" jelolonegyzetet --> Next

Ha minden jol megy elfogadja a drivert es mukodik utana.

(#36105) And válasza Cartman023 (#36102) üzenetére


And
veterán

Az 'átlagos' eszköz nem létezik, illetve a wifi-nek (és más rádiós rendszereknek) nincs konkrét hatótávolsága, mivel az a körülmények függvénye. USB-s 'wifi-antenna' sincs, csak USB-s kliens. Ha arra gondolsz, hogy egy USB-s eszközzel (klienssel) váltod ki a laptop belső kliens-kártyáját, akkor nem feltétlenül csinálsz jó boltot vele. Hátránya elsődlegesen a 'pendrive' formájú kliensek nyomorék, igen szerény képességű antennája, amiből nem sok mindent lehet kihozni. Pár év alatt sem fejlődött a technika annyit hogy ebben a méretben hatásosabb legyen (fizikai képtelenség), míg egy laptop általában ennél sokkal normálisabb antennákkal (általában nem is eggyel) van felszerelve. Van persze kihajtható / külső (nem nyákra integrált) antennás USB-kliens is, de ez a ritkább. A laptop tud antenna diversity-t (kevésbé érzékeny a beltéri mozgatásra), és több antennával akár MIMO-s módokat is támogathat (természetesen ilyen USB-s is létezik, de az már nem olyan pici). Az USB-s kliens egyetlen határozott előnye a nagyobb elhelyezési szabadsága, azaz a komplett laptop helyett csak az eszközt kell odébb tenni, hogy jobb legyen a kapcsolat minősége. Ez a hatás vagy kompenzálja az általában rosszabb antennát, vagy nem. A lényeg, hogy egyáltalán nem feltétlenül 'jobb' egy mai USB-s kliens, mint egy pár éves belső buszos példány.

(#36106) donathl válasza krealon (#36104) üzenetére


donathl
csendes tag

Szia krealon!

Köszi a választ! Sikerült megoldani, most már működik.

"A driver frissito "varazslonak" kell megadni a fajok mappajat." Ezt csináltam tegnap is, de valószínűleg a másik driver miatt nem ment. Most leszedtem minden kártyával kapcsolatos dolgot, és előröl kezdtem, az általad leírt módon. Így felismerte, utánna a dlink progival a hálózatra is tud kapcsolódni!
Köszönöm még egyszer! :) :R :R

A Nő nem ember, a Sör nem alkohol, a Medve nem játék!

(#36107) Cartman023 válasza And (#36105) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Köszönöm a részletes választ.

Kicsit böngésztem a fórumban, és az inSSIDer nevű programmal észrevettem, hogy a wifi n-es módban van, a laptopom wifije viszont csak b/g-s szabványt tud.

Ilyen esetben segíthet egy b/g/n-es usb-s kliens beszerzése?

(Albérletben vagyok, a netet a szomszéddal közösen használjuk, viszont én csak a tulajt ismerem, őket nem, ezért nem tudok belenyúlkálni a wifi beállításaiba,hogy csatornát meg egyebeket váltsak, szóval nekem kell alkalmazkodnom.)

(#36108) And válasza Cartman023 (#36107) üzenetére


And
veterán

"Ilyen esetben segíthet egy b/g/n-es usb-s kliens beszerzése?"
Kérdés, hogy min kell segítsen: a 802.11n szabvány lehetőségei igen széles spektrumot fognak át. N-szabványú lehet a '150 Mbps' sebességű mód ugyanúgy, mint annak a három-négyszerese, mármint linksebességben. Hasznos átvitelben a legszerényebb (150 Mbps) n-mód 2..2,5x-es hasznos sebességet tud nyújtani a 802.11g-hez képest, csakhogy ennek ugyanúgy feltétele a jó térerő, mint annak, hogy 54 Mbps-es linksebességed legyen egy g-szabványú klienssel. Magyarán ha rossz a jelenlegi jelszinted, akkor a hajadra kenheted, hogy b/g/n-es kliensed van, mert önmagában attól a ténytől, hogy több szabványt támogat, még nem lesz automatikusan gyorsabb is a kapcsolat, ha a távoli router jele már nem megfelelő. Ha a térerő jó, akkor profitálhatsz a váltásból, de ha az a router legalább '300 Mbps'-es, akkor egy MIMO-s (legalább kétantennás) n-es kliensre lesz szükséged, és nem kell feltétlenül USB-s kivitelűnek lennie, hisz akár a laptop belső kártyája is cserélhető n-szabványúra.

(#36109) gurabli


gurabli
senior tag

Megvan az inSSIDer kép, ahogy látható, elég sok wifi hálózat van a közelben. Szerintetek érdemes valamit állítanom, hogy ettől valamivel jobb legyen?

WR1043ND v1, dd-wrt,
Beállítások: NG-Mixed, Wide HT40Mhz, 11 Channel lower

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36110) Gubek-Einste válasza gurabli (#36109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd próbaképpen az egyesre, még ott a legkisebb a zavaró hálózatok befolyása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36111) And válasza gurabli (#36109) üzenetére


And
veterán

Minden csatornán van átfedés, de a többség -80dBm alatti, gyenge jelet produkál. Viszont az egyik narancssárgával jelölt ("WIFIHOME") elég erősen vehető, és pont a 11-es csatornaközéppel. Tehát jobban jársz, ha minimum 4..5 csatornával lejjebb költözöl, mert a legerősebb szomszédoddal nem leszel átfedésben.

(#36112) Kriccs


Kriccs
tag

Sziasztok!

50/25-ös net mellé keresek USB-s wifi egységet. A router kb. 3 méterre van és egy vékony fal van a gép és közte. Az érdekelne, hogy a kettő közül melyiket érné meg elhozni: a TL-WN722N vagy a TL-WN821N. Most egy 54-es antennás TP-Linkem van, amin maxon van a jelszint. Lényeg, hogy az 50Mb átmenjen és ne dobálja le a netet.

Köszönöm!

(#36113) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WDR3600 routerem OpenWrt Fw-vel.
Vettem hozzá nemrég egy Grid antennát (22dbi).
100-150m távolságra van ahonnét veszem az Internetet. 2 falon belül van az adó kliens, s elég jó is a rálátás.
De a 30/4 Internetből csak 2,5-6,5MB/s jön át. :(((
38-44% között szokott lenni a jelerősség. De néha kis időre felugrik 70% fölé is.
Miért csak ekkora sebesség jön át?? Pedig az adó oldalon nem igazán használják a hálózatot.
Kevés lehet az a feszültség amit a routerem tud adni a Grid antennának és ezért nem megfelelő erősséggel tudja venni a jelet? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36114) krealon válasza libus (#36113) üzenetére


krealon
Topikgazda

A masik antennat ugye leszerelted?
Mert csak 2 egyforma antennaval mukodokepes a router.

(#36115) libus válasza krealon (#36114) üzenetére


libus
őstag

Rajta van a másik, de ma megpróbáltam úgy is, hogy leszedtem a másik antennát is, de nem lett jobb a vétel. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36116) And válasza libus (#36113) üzenetére


And
veterán

Ha az egyik állomás falak mögött van, akkor ne is csodálkozz az eredményen. Hiába van neked nagyobb nyereségű antennád, ha a másik nem olyan (milyen is?), és beltéren van, több fal mögött. Ekkora távra különben messze nem kéne ilyen antenna, de mindkettőt kültérre kellene telepíteni, egymásra tiszta rálátással.
"38-44% között szokott lenni a jelerősség. De néha kis időre felugrik 70% fölé is."
A százalék annyit jelent jelszint-mértékként, mint a répa vagy a krumpli: semmit sem. Jó ha több / nagyobb, de ennyi, nem tudod mihez kötni (nem tudod, minek a százaléka, így értelme sincs sok, hiába erőlteti ezt több kezelőprogram vagy maga az oprendszer).
"Kevés lehet az a feszültség amit a routerem tud adni a Grid antennának és ezért nem megfelelő erősséggel tudja venni a jelet? :U"
Hú, most adjuk azt a 'feszültséget' az antennának, vagy vesszük a jelet?? Az antenna vételkor egy generátor, adáskor meg egy terhelés / fogyasztó. Mivel a wifi-forgalom kétirányú, az antenna szerepe váltakozik ugyan, de az egyiknek nincs ráhatása a másikra, vagyis nem kell ahhoz semmilyen 'feszültséget adni' az antennára, hogy az maga vegye a jelet (sőt, amikor vesz, akkor éppen az antenna ad feszültséget /pontosabban: teljesítményt/ a router felé).

[ Szerkesztve ]

(#36117) libus válasza And (#36116) üzenetére


libus
őstag

A adó oldalán egy TP-LINK TL-WR940N router van.
Hú, most adjuk azt a 'feszültséget' az antennának, vagy vesszük a jelet??
Veszem a jelet!
Akkor semmi megoldás nincs arra, hogy javuljon a jel, ill. a sebesség nálam? Pl. Repeater vagy AP-s routerrel?
Bár ez a Vargalex fw tudja a repetert. Vagy egy gyári direkt erre tervezett router beiktatásával nagyobb esélyem lehet jobb sebesség elérésére?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36118) Gubek-Einste válasza Kriccs (#36112) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 722N esetén kb az N150-es képesség határa az 50 Mbps így inkább egy N300-as lenne jobb. A TP-Link 821N-t inkább nem ajánlanám a beépített kicsi antennája miatt, inkább legyen egy 822N vagy 8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36119) Gubek-Einste válasza libus (#36117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A megoldás: Kültérre egymással szembe állítva 1-1 AP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36120) libus válasza Gubek-Einste (#36119) üzenetére


libus
őstag

Ez nem megoldható. :(
Mikor a szomszédból (kb. 10m) kaptam a Netet, 3 falon át megvolt nálam is a 30/4 sávszélesség.
Igaz, ez Grid antenna nélkül volt, csak a routeremen 8dbi-s antenna volt...
Griddel ez a jó sebesség miért nem sikerül? Pedig csak 2 fal van, + nincs is messze, + a rálátás sem rossz. :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#36121) Gyurka6 válasza libus (#36120) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezt olvasd el....

http://logout.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_36101-36125.html#msg36121

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36122) And válasza libus (#36120) üzenetére


And
veterán

"Pedig csak 2 fal van [..]"
Khm, attól, hogy a Balatont (keresztben ;]) 'könnyedén' átússza az ember, a La Manche csatornát még közel sem biztos..
"+ nincs is messze [..]"
Oké, a falak eddig is megvoltak, de a távolságot megtízszerezted vagy 15x-özted, ami a csillapítást további 20..23 dB-lel növelte. A 'nagyobb távú' wifi ilyen műfaj: hiába relatív kicsi a távolság, amely kültéri antennákkal könnyedén áthidalható lenne, ha akár csak az egyik antenna beltéren van, pláne nem csak egy fal mögött, akkor ez lesz az eredmény: gyenge jelszint, amely drasztikusan (de csak egyoldalúan) megnövelt antennanyereséggel sem kompenzálható annyira, hogy teljes sebességgel használható legyen a link.
"+ a rálátás sem rossz."
Ja. Azt a két, éppen útba eső falat nem számítva egész jó lehet :(.
#36117: "Veszem a jelet!"
Igen, meg néha adod is, mindezt másodpercenként néhány ezerszer váltogatva.

[ Szerkesztve ]

(#36123) Kriccs válasza Gubek-Einste (#36118) üzenetére


Kriccs
tag

Köszi!

(#36124) XFoxyX


XFoxyX
tag

Sziasztok!

Van egy hálózat 5db WRT120N router-el. Wifi-t sugároznak egy sorban vannak összekötve egymással mind külön hálózaton oszt címet. Az SSID és a jelszó ugyan az mindegyiken.

Probléma az hogy sokszor nincs internet rajta. Ha csatlakozik a laptop akkor sokszor csak korlátozott és nem kap címet dhcp-n. Mi lehet a gond? Rajzoltam egy képet amin jól látszik a dolog. a kék az a szolgáltató által beszerelt router.

Segítségeteket előre is köszönöm.

http://oi61.tinypic.com/2dmayjl.jpg

[ Szerkesztve ]

(#36125) cajn


cajn
tag

Üdv!

Némi net sebesség lassulással küzdök, de még nem találtam rá megoldást.

Egy 10 megás Invitel net van bekötve a szolgáltató által nyújtott Huawei modemmel.

A net meg van osztva egy TP-Link Tl-WR542G Wifi router-rel.
A következő lenne a gondom: A router csatlakoztatása után az net sebességem a felére csökken :/
Netspeed test szerint router nélkül megvan a 10 mega stabilan.. viszont a router csatlakoztatása után csak 2.5-4,8 között ingadozik.
A modem már újra is lett konfigurálva de semmi eredmény. Quick beállítások mellet se lett javulás.

Valakinek van esetleg megoldása vagy dobjam kukába a routert??

(#36126) Gyurka6 válasza XFoxyX (#36124) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Én kétféle megoldást próbálnék meg, minden router ssid/jelszó megváltoztatása,
amennyiben nem jó akkor csak az első router-nél legyen bekapcsolva az ip-kiosztás.
(Vagy mind a kettő...)

Gyurka

(#36127) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Halihó!

Nem rég vásároltam egy Lenovo S660 mobilt, majd wifi-n keresztül netre akartam csatlakozni, nem sikerült, nem sikerül azóta sem.
A telefon látja a wifimet, csatlakozik is, még sem tölt be egy oldalt sem.
Adatkapcsolaton keresztül simán megy a net a telefonon valamint a wifi router is jó, mert a lenti gépen ezen keresztül megy a vezetékes net.

Van esetleg valakinek valami ötlete?

Ha nem jó topikba írtam, akkor elnézését.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#36128) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Fel akartam rakni a TP-Link TL-WR741ND routeremhez a legujabb firmware-t - fel is raktam - és pakk elment teljesen minden net. Totál meghalt. Megpróbáltam feltenni az eredeti dobozban kapott CD-t ( nem tudom hogy az tesz-e fel firmwaret vagy bármit, mindegy, telepítettem újra) de a legvégén ezt a hibaüzenetet kapom:

Nyomtam reset gombot nagyon sokáig, próbáltam azt hiszem felrakni másik firmware-t, bár az nem tudom mennyire volt sikeres mert csak 1 csík futott végig. Amikor a gebaszt okozó firmwaret raktam fel, akkor több mindent csinált, kért PIN kódot a router aljáról...meg ilyesmi. Nagyon sürgős lenne természetesen.
Ötlet valakinek?
Előre is köszi!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#36129) Magnat válasza Fr@nkieWilde (#36127) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Melyik csatornán szórod az áldást?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36130) Magnat válasza XFoxyX (#36124) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Jól gondolom, h a routerek lan-wan vannak összekötve?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36131) Gubek-Einste válasza XFoxyX (#36124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne router módban használd őket, hanem tedd őket AP módba egy alhálózatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36132) Fr@nkieWilde válasza Magnat (#36129) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mire gondolsz pontosan? :P (egyáltalán nem vagyok otthon az ilyesmiben, csak ha használom, ha valaki előre beállította)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#36133) Gubek-Einste válasza Fr@nkieWilde (#36132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem értesz hozzá akkor keres valakit aki igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36134) Magnat válasza Fr@nkieWilde (#36132) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor hogy tudtad így lerajzolni a struktúrát meg a címtartományokat?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36135) lak20


lak20
újonc

Sziasztok!

A következő problémám van:
- ha a laptop a routerre csatlakozik, a sebesség kb 150 Mbit/s, viszont a hálóban (miért??) szinte lemegy 0-ra a kapcsolat.
- ha beteszek félúton egy repeatert/range extendert, a hálóban is van jó kapcsolat, viszont a laptop belassul. Mint kiderítettem, így a repeaterre csatlakozik, kb 120Mbit/s sebességgel, viszont a range extender csak 50Mbit/s körül csatlakozik a routerhez!

Jól értem-e, hogy itt a repeater-router kapcsolat szűk keresztmetszet, így jó esetben is csak az 50Mbit/s-t tudom a laptopon elérni?

Több megoldással is próbálkoztam, de egyik sem nyerő:
1. a repeatert odébbrakni nem tudom, mert a LAN csatlakozóját is használom.
2. sajnos a repeaternek nincs olyan funkciója, hogy időlegesen lekapcsolom a "műsorszórást" és csak a routerrel kommunikál
3. letilthatom a laptopot a repeaterről (jellemzően nem ezt viszem a hálóba), de vhogy ezt pont nem tudtam beálltani a repeateren
4. külön SSID alatt sugároz a repeater és ezt alaphelyzetben elfelejtem a laptopon, de persze a roaming így sem megy.
5. le tudom tekerni a repeater sugárzási erejét, hogy a router erősebb legyen, de akkor romlik a vétel a hálóban.

A legjobb az lenne, ha be tudnám állítani, hogy a laptop oda kapcsolódjon, ahova a legjobb a kapcsolat és ne oda, ami a legjobbnak látszik. Létezik ilyen wifi-kezelő program? Végső esetben a LAN portot powerline-nal hozom létre és akkor nincs ez a hiszti. Minden tippet előre is köszönök.

(#36136) Gubek-Einste válasza lak20 (#36135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyszínről és ha tudsz rajzol egy térképet is, hogy mi hol/merre van.
A wifi mindig arra kapcsolódik amelyik a legjobbnak látszik, ezen csak úgy lehet segíteni ha a másikhoz nem adod meg a jelszót.
Pontosan milyen típusú a router/repeater?

2; Kliens módban csak felkapcsolódik a másik wifi-re és tovább osztja LAN irányba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36137) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Nemsokára költözünk új lakásba,és érdekelne hogy egy tplink wr741nd routert hová tegyek hogy jó legyen...egy gép van ,az a jobb oldali szobában lesz.
Wifi szempontból én az előszobába gondoltam a konyha vagy szoba bejárat mellé/felé valahová,jó ötlet?
Kb ilyen a lakás:

[ Szerkesztve ]

(#36138) Gubek-Einste válasza konci79 (#36137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így első ránézésre jó lesz az előszobába elhelyezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36139) cajn


cajn
tag

Valaki????
[link]

(#36140) KrasyJ


KrasyJ
csendes tag

Sziasztok! Egy furcsa jelenségre szeretnék megoldást/magyarázatot.

Volt egy alap UPC internetünk (30-as), ehhez kaptunk egy modem-router eszközt, amivel ment is szépen kb 3 megával a letöltés. Emeltünk a csomagon, 120-as mostmár, de ott tart a dolog, hogy kábelen 13-14 megával megy, ami király, de wifin max 400kb/s... wifin, ha nem is a 13-14 megát, de legalább a régi 3-4 megát miért nem tudjuk elérni?

Köszi!

(#36141) spider80 válasza KrasyJ (#36140) üzenetére


spider80
őstag

a router közelében ennyi? Nem a távolság a baja? ami gép wifin csatlakozik,ott a kapcsolatoknál mit ír ki kapcsolati sebességre?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36142) Gubek-Einste válasza cajn (#36139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendesen kézzel állítsál be mindent a router-en.
Rendes reset volt a hátsó gombbal?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36143) Gubek-Einste válasza KrasyJ (#36140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel csatlakozol a wifi-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36144) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, teljesen kezdő vagyok a témában, és többek között a ti tanácsotokra vettem egy TL-WR841N-et.

Egy perc alatt beüzemeltem, semmi gond vele, de elég gyengének találom a jelet, 54 m2-es lakásban 2 fal mögött már csak egy (esetleg kettő) osztás a jelerősség.

Több eszközzel is leteszteltem, a router mellett, vagy egy fal mögött még kitűnő a jel.

Gubek-Einste kolléga javasolta a másik topicban, hogy megfelelő csatorna beállítást kell csinálni...

Na ezt hogyan? :DD

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36145) Gubek-Einste válasza nobela (#36144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel csatlakozol a wifi-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36146) nobela válasza Gubek-Einste (#36145) üzenetére


nobela
senior tag

Erről az inSSIDer-ről most hallok először, de majd kiképezem magam :N
Min érdemes futtatni?

Amúgy 2 tablet, 1 telefon, 1 netbook az alany (külön-külön próbáltam mindegyiket)

Társasház, tégla/beton vegyes falazattal. Egy elválasztó és egy egész vastag tartófal van a jel útjában, de légvonalban max 5-6 méter lehet...

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#36147) Gubek-Einste válasza nobela (#36146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer egy program amely megmutatja, hogy vételi körzetben milyen wifi hálózatok vannak és az azoknak az adatait. A 4.x már fizetős így keres régebbi még ingyenes 3.x verziót.
Természetesen win-es wifi gépen kell futtatni de van mobil verziója is és más hasonló program is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36148) lak20 válasza Gubek-Einste (#36136) üzenetére


lak20
újonc

Köszönöm a választ. Megnéztem inSSIDerrel és 47-57 közötti átlagos értékek jöttek ki, az íróasztalomnál 70 körül. Nincs komoly interferencia egyik sávon sem (kb 40dB különbség van a külső hálózatokhoz képest), de a router és a repeater egy sávon sugároznak, itt a repeater előnye kb 6-7dB.

A router egy Fritz!Box 7390, hozzá Fritz!WLAN repeater 300E-t használok. A repeater automatikusan átveszi a router frekvenciáját (ez talán nyilvánvaló is), ráadásul van vendég-hálózat is (ez lenne a gond?), persze ugyanezen a sávon.

Íme az alaprajz: bejelöltem a routert, a repeatert és a jellemző használatot (legalább 80%-ban a bal felső sarokban). Itt van pár laptop, mobil, ráadásul DECT telefon is, amúgy a satírozott részen még van pár laptop/telefon/tablet elszórva. A ház részben vasbeton szerkezetű, ez nyilván nem segít.

Most egyébként nem panaszkodhatom, ugyanis a repeater 250 Mbit/s körül kapcsolódik, viszont hozzá csak 50-60 Mbit körül. Lehet, hogy majd egy zűrös időszakban újra nézem.

Sajnos ennek a repeaternek nincs ilyen módusza.

(#36149) konci79 válasza Gubek-Einste (#36138) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi.
Egyébként kell majd valamilyen beállításokat átállítanom a routeren vagy a gépen a cím változás miatt vagy csak simán összedugom és mehet ?

(#36150) Gubek-Einste válasza konci79 (#36149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól, hogy elköltözöl nem kell semmit sem állítani a router-en.
Max a wifi csatornát kell állítani a helyi viszonyokhoz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.