Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) laleeee


laleeee
őstag

tudja valaki ,hogy a középső oszlopban mit jelent az hogy "csat." és hogy mik alatta azok a számok ?

(#36302) #65537792 válasza laleeee (#36301) üzenetére


#65537792
törölt tag

Csatorna?

(#36303) laleeee válasza #65537792 (#36302) üzenetére


laleeee
őstag

találgatni én is tudok :)

(#36304) Gyurka6 válasza cool13 (#36299) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Szerintem az utolsó a legjobb, talán még most is 3 ip-címet ad a upc.
A modem után szétosztod 2 (v. 3) router felé, teljesen külön hálózaton
lesznek, valószínű nem fog zavarni az azonos fizikai cím. (Kipróbálni
nem tudom, nincs egy telefonom se...)

Gyurka

(#36305) #65537792 válasza laleeee (#36303) üzenetére


#65537792
törölt tag

A wifinek a csatornája.

(#36306) spider80 válasza laleeee (#36303) üzenetére


spider80
őstag

Nem hinném,hogy találgatott. Tök egyértelmű,hogy csatorna az.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36307) Gyurka6 válasza laleeee (#36303) üzenetére


Gyurka6
őstag

Már megírták...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36308) laleeee válasza #65537792 (#36305) üzenetére


laleeee
őstag

én is csatornára tippelnék..de azért kérdezem amúgy ,mert mielőtt frissítettem a routeremet ez 11-et jelzett,most meg csak 4-et. nemtom ez mit jelenthet

[ Szerkesztve ]

(#36309) spider80 válasza laleeee (#36308) üzenetére


spider80
őstag

Általában 1-től 13-ig lehet állítgatni a csatornákat a router menüjében. Azért van több csatorna,mert ha mindenki pl az 1-esen lenne,akkor állandóan zavarnák egymást. Tehát itt nem azt kell nézni,hogy a 11-es nagyobb,mint a 4,akkor az sokkal jobb. Az a lényeg,hogy ne legyen terhelt az a csatorna,ahova kapcsolódsz.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36310) laleeee válasza spider80 (#36309) üzenetére


laleeee
őstag

értem köszi

(#36311) mezis válasza laleeee (#36308) üzenetére


mezis
nagyúr

Csatorna = frekvencia (nincs pályázat, aki bírja, marja :D ). Újabban a WiFi routerek alapbeállítása automatikus. Vagyis a legkevésbé zavart csatornára (frekvenciára) hangolja a WiFi adóját/vevőjét.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36312) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
Van egy Seltech gridem,és a tükörből hiányzik két szál alumínium.
(Képen bekeretezve hogy melyik)
És az lenne a kérdésem hogy ez az sugárzásba vagy esetleg a nyereségbe jelenthet valami hátrányt?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#36313) Intruder2k5 válasza czgabi76 (#36312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyilván egy antenna úgy tökéletes ahogy azt egykor megtervezték, és minden egyes hiányzó darabja ront annak hatásfokán, vagyis csökkenti a nyereségét! Ennek ellenére úgy gondolom, hogy az általad jelzett 2 alkatrész hiánya esetleg műszerrel mérhető változást okoz a működésben, de gyakorlatban ez nem érzékelhető, és a Windows "pálcikáin" sem fog látszódni a hiányuk!

(#36314) sztanozs válasza czgabi76 (#36312) üzenetére


sztanozs
veterán

Esetleg nagy távolságra, és/vagy az irányítottságban jelenthet majd valami. Valószínűleg nem pont"egyenes" irányban lesz a legnagyobb a nyereség

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36315) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretnem segitsegeteket kerni, hogy egyik ismerosom vasarolt egy wifi repeatert (jeltovabbitot), de nem tudja, hogy hogyan kellene beuzemelni.

Esetleg tudnatok ebben segiteni?
Valaszaitokat elore is koszonom! :R

Samsung S9

(#36316) mezis válasza Víz Elek (#36315) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában sikerül a segítség. Ha hagyja valaki. ;] Vagyis kellene a WiFi-s eszközök pontos típusa. Néha a hw. verziószáma is.... :K

mezis

(#36317) mezis válasza sztanozs (#36314) üzenetére


mezis
nagyúr

Higgy Intruder2k5-nak !
Beállítani meg a jelszint, jelminőség alapján kell, nem célkeresztes irányzékkal.

mezis

(#36318) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!!
Egy munkásszállon lakom ahol van wifi de annyian használják este ,hogy használhatatlan de viszont tölünk 80 m re van a szálloda ahol dolgozunk. ott nagyon jo a net és nincs leterhelve ennyire. Milyen antennát javasoltok amivel eltudnámn érni a szálloda wifijét ? olyan max 10k szánok rá ! :R :R

(#36319) sztanozs válasza huby80 (#36318) üzenetére


sztanozs
veterán

Közvetlen rálátás van?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36320) And válasza czgabi76 (#36312) üzenetére


And
veterán

(Az a kb. 5m hosszúságú cérnavékony levezető koaxkábel sokkal többet ront az összképen, mint a két (tükörként funkcionáló) rúd hiánya. Valószínűleg nem túl bonyolult dolog pótolni azokat, például két megfelelő méretű és alakra hajlított rézpálcával, amelyeket akár oda is lehet csavarozni a többi tükröző felületet tartó alumínium zártszelvényhez.)
Mod @ huby80: lehet próbálkozni közepes nyereségű (pl. panel-) antennákkal, de ez a 'belső wifi-t próbálunk elérni külső antennával' mutatvány közel sem hoz tuti biztos eredményt, és egyáltalán nem biztos, hogy stabil kapcsolatod lesz. Mivel a szálloda wifi-jét nem kültéri elérésre tervezték (értsd: beltéren elhelyezett kisebb nyereségű antennával van felszerelve), nem feltétlenül fog működni kültéren, 80m-es távolságból. Van rá némi esély, de biztos nem lehetsz benne, főleg ha valóban stabil kapcsolatot szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#36321) Víz Elek válasza mezis (#36316) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Szia!

Ez a wifi router, ez pedig a wifi repeater.

Samsung S9

(#36322) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
WiFi-s NET-et hogy lehet használni asztali géppel? Lehetőleg olcsón, oprendszer függetlenül.
Szóval, ahol meg kéne oldani ott elvileg nincs bekötve a NET, csak WiFi-n keresztül lehet használni, az asztali gépbe pedig nincs WiFi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36323) Intruder2k5 válasza gyulank (#36322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WiFi kártyával, vagy USB-s WiFi adapterrel! Olyan, hogy oprendszer független, nincsen, mert csak akkor működik a WiFi adapter, ha van hozzá megfelelő driver telepítve!

[ Szerkesztve ]

(#36324) gyulank válasza Intruder2k5 (#36323) üzenetére


gyulank
addikt

És WiFi Routerrel nem lehetne valahogy? Az oprendszer független, és rá lehet kötni a gépre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36325) Intruder2k5 válasza gyulank (#36324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben az említett WiFi router képes Wireless Client módra, akkor lehet!

(#36326) krealon válasza gyulank (#36324) üzenetére


krealon
Topikgazda

Client Bridge uzemmodu router-rel megoldhato, hogy vezetekes eszkoz elerje a vezeteknelkuli halozatot.

A Tp-link TL-WAx01ND (x= 7 vagy 8 vagy 9) AccessPoint-ok alapbol tudjak ezt a mukodesi modot.

A legolcsobb altalam ismert megoldas: TL-WR740N router, rajta Gargoyle firmware.

(#36327) gyulank válasza krealon (#36326) üzenetére


gyulank
addikt

Azzal a Fw-el még az itteni NET-et se tudtam használni. Csak azzal lehetne?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36328) Intruder2k5 válasza gyulank (#36327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami gyárilag tudja, az a 743ND hasonló árban!

(#36329) gyulank válasza Intruder2k5 (#36328) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm mindenkinek! Volt egy másik Fw ami működött, csak nem jut eszembe a neve, de itt csinált róla egy topikot a készítője. De ha csak azzal a Gargoyle Fw-el lehet akkor mindegy. Ha ezt a hármat nézzük, TL-WR740N; TL-WR743ND; TL-WA701ND Mivel jobb a drágább? Azt értem, hogy az 1. nem tudja gyári FW-el, de a 3. mivel jobb?
Állítólag ezen a helyen laptoppal csak egy helyen volt térerő, de ott is alig, tablettel pedig mindenhol volt. Úgy látom, mindhárom ugyanazt tudja, csak a drágábbon kevesebb csatlakozó van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36330) kali válasza gyulank (#36329) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr740n router (nem levehető/cserélhető antennával), a tl-wr743nd access point/client router (levehető/cserélhető antennával), a tl-wa701nd pedig access point (levehető/cserélhető antennával).

(#36331) krealon válasza gyulank (#36329) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha ezt a hármat nézzük, TL-WR740N; TL-WR743ND; TL-WA701ND Mivel jobb a drágább? Azt értem, hogy az 1. nem tudja gyári FW-el, de a 3. mivel jobb?"

A 3. nem jobb, csak mas funkcioval van ellatva, mint a routerek.
Peldaul Passive Pover over Ethernet kompatibilis, igy eleg 1 db UTP kabel az eszkozhoz, a 230V-ot nem kell kiepiteni a kozelbe. A felsorolt tobbi eszkoznel ez nem megoldott, illetve venni kell egy PoE injektor / splitter parost a megvalositashoz.

(#36332) oszi99


oszi99
csendes tag

Sziasztok!

A problémámmal biztosan nem vagyok egyedül, olvasgattam elég sokat, de igazán jó választ sehol nem találtam, ami nem jelenti, hogy nincs - csak valószínű elsiklottam felette.

Adott egy épület (2 szintes) ami 40 méter hosszú. Körülbelül 10-12-en dolgoznak benne folyamatosan, fejenként 2 wifi-s eszközzel. (laptop + telefon). Egy linksys router (RV320) szolgál jelenleg 2 linksys access pointot, de az AP-k már 7 évesek és kezdenek gyengülni + egyéb okok. Szeretném leváltani őket, de nem is ez a kérdésem, hogy milyet vegyek (mondjuk az is), hanem, hogy szükségem lenne azonos SSID-ra az épületben, mert most kettő van.

Olvasom (és próbáltam is), hogy csak akkor rugaszkodik el az egyiktől az eszköz ha végképp megszűnik a jel hiába van ott a másik teljes jelerősséggel.

Mit javasoltok? Milyen eszközt és milyen beállítást, hogy rendesen működjön a dolog?

Köszönöm. :R

www.pcboltok.hu ---- Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=oszi99

(#36333) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy wifi segítségével áttudom -e vinni TV-re a ppt, doc fájlokat?
A képek, zene, videók tökéletesen megy, de nem tudom hogy ezek is megoldhatóak -e valahogy.

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#36334) mezis válasza gaba2001 (#36333) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem valószínű, hogy a TV szoftvere megbirkózna ezekkel a file-okkal. (Talán pár év múlva...) Ezért csak egyetlen módon: rámásolod egy PEN drive-ra és azt ráteszed a TV-dre. :DDD Ha nagyon lapos, használj ragasztót ! :DD

mezis

(#36335) gaba2001 válasza mezis (#36334) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszi szépen, én is így gondoltam, de mondom megkérdem hátha valaki tud jobb megoldást.

Sajnos pendrive-ról sem ismeri fel....

(#36336) Víz Elek válasza Víz Elek (#36321) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Sziasztok?

Enyemre esetleg tudna valaki valaszolni? :)

Samsung S9

(#36337) krealon válasza Víz Elek (#36321) üzenetére


krealon
Topikgazda

Mi nem ertheto a magyar nyelvu leirasbol?

(#36338) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Hello!
panelban lakom wifi eléggé telített,érdemes a routert automata csatorna keresésre raknom?
Végeztem méréseket és van ami bekavarhat egy mellettem lévő csatornán.

[ Szerkesztve ]

(#36339) Gubek-Einste válasza Zsolteecah (#36338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Zsúfolt környezetben pont nem ajánlott az automatikus, legtöbbször egy gyárilag fix-en beállított csatornát jelent. KI kell keresni, hogy melyik a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36340) kali válasza Zsolteecah (#36338) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router típusának függvénye is, de jellemzően nem arról szól az automata csatorna, hogy folyamatosan figyeli a környezetet és mindig a legjobbat állítja be, hanem csak gyárilag előre beállított érték(ek)et takar.
az a biztos, ha magad térképezed fel a környezetet - inssider 3 -, és manuálisan beállítod a megfelelő csatornát, illetve néha ránézel a környezet esetleges változásaira.

(#36341) Zsolteecah válasza Gubek-Einste (#36339) üzenetére


Zsolteecah
tag

Az a baj,hogy egyik sem jó igazán :( de valahogy kimérem a csatornát.
5 Ghz-s wifiről mi a véleményetek? Megéri?

(#36342) kali válasza Zsolteecah (#36341) üzenetére


kali
legenda

adott szempontból zsúfolt környezetben pláne jó az 5 GHz, de ahhoz ugye az kell, hogy ne csak a router, hanem az ellenoldalak is támogassák.
sokkal kevesebben használják az 5 GHz sávot, ráadásul gyorsabb átvitelre képes, mint a 2.4 GHz háló, viszont fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, de egy átlagos paneles lakásban ez az azért jellemzően nem okoz problémát.
én is egy olyan panelban lakom (150 lakás), ahol rengeteg idegen wifi hálózat elérhető, ezért a 2.4 GHz sáv részint problémás, de dual band router van (tl-wdr3600) és szinte minden ellenoldali eszköz 5 GHz képes, így a mások által alig használt 5 GHz sáv hiba nélkül működik, és le is fedi a teljes lakást, még mobiltelefonnal is mindenhol jó a kapcsolat, illetve ami még pozitívum, a 100/50 net maximális letöltési sebessége nem is fér át a 2.4 GHz sávon, az 5 GHz viszont maximálisan átviszi, még több átférne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36343) gyulank válasza krealon (#36331) üzenetére


gyulank
addikt

Ha jól értem, az fantomtáp. Arra nem igazán lenne szükség, de nem árt. Még olyan kérdésem lenne, hogy
1. a 740-es openwrt-vel is tudja, vagy csak a másik firmware képes rá?
2. a működéshez hozzá kell nyúlni a forrás routerhez, illetve meg kell tudni róla plusz infókat a beállításhoz, vagy csak működik, mint a mobil, tablet vagy WiFi adapter? Mert nem biztos, hogy engednék, hogy kínlódjak az övékkel.
3. a panel lakás felső szomszédja osztja meg a WiFi-t, ez rosszabb, mintha egy szinten lenne? Ebből a szempontból is jobbnak gondoltam a routert, mert azt könnyebb jobb helyre tenni, mint a gépet.
4. a 743-ashoz alapból olyan rajzok vannak, hogy az antenna a bemenet, és a WAN port a kimenet, de attól még máshol lehet fordítva is használni ugye?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36344) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Jelenleg adott egy Digi 100/50 net csomag, ehhez vettem egy TP-Link TL-WR841N routert beállítottam működik, annyi bajom van vele hogy vezetékes kapcsolaton megvan a 90-95 MB addig Wifin csak 45-50 mb ez normális vagy be kell még valamit állítanom?

(#36345) Gubek-Einste válasza gyulank (#36343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A Gargoyle is OpenWRT, csak más a GUI-ja.

2; Sima kliens módú csatlakozásnál nem kell a másik oldalon semmit sem állítani és nincsen szükség plusz info-ra sem, elég a user/pass páros.

3; Ha megfelelően stabil a jel akkor mindegy honnan jön.

4; Igen, a 743ND több üzem módban is lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36346) Gubek-Einste válasza zsoleer (#36344) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel/kliens eszközzel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36347) zsoleer válasza Gubek-Einste (#36346) üzenetére


zsoleer
senior tag

Ket szintes csaladi haz fent van az emeleten gipszkarton falak, klienst. Adaptert nem ertem mit jelent pontosan? Ha egy helysegben vagyok az eszkozel akkor mer 50-et ha lent akkor epp hogy 30-at

(#36348) V.Stryker válasza zsoleer (#36347) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az sem mindegy,hogy milyen sebességű a noti, telefon wifi-je amivel veszed. Egyébként ez tök normális dolog. Nekem egy drágább Netgear eszközöm van, aminek 300-as a wifije, két méterre a notitól ugyanaz a helység és mégis 50 mega körül jön.

Pl. itt a wifi sebesség és itt van ha bedugom a kábelt.

Wifin ne nagyon várd,hogy átmegy a 100 mega...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36349) gyulank válasza Gubek-Einste (#36345) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Akkor csak rosszat próbáltam. 1-2 éve a WDR-4300-on próbáltam vargalex-féle OpenWRT-t és Gargoyle-t. A NET 5GHz-es AP-ra jön, és arról megy a routerre. A cél az volt, hogy szabályozhassam a sávszélességet gépenként. Azt írták Gargoyle-lal lehet, de azon nem tudtam kapcsolódni a NET-re, míg az OpenWRT-vel működött. Emiatt kérdeztem. Kinézetre a sötétebb tetszett volna, de csak az eredeti, és az OpenWRT csatlakozott.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36350) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Hello!

Mi lehet az oka ha mondjuk panelban scannelek akkor fel feltünnek wifi hálózatok összevissza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.