Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) btz válasza Atesz 666 (#37899) üzenetére


btz
addikt

Nem mind a kettőt sugározza egyszerre?

ⓑⓣⓩ

(#37902) Atesz 666 válasza btz (#37901) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Ez jó kérdés,de tudtommal csak azt amelyikre rá van állítva.:U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#37903) btz válasza Atesz 666 (#37902) üzenetére


btz
addikt

Elvileg ezek egyszerre sugározzák a 2,4-et és az 5-öt is.

ⓑⓣⓩ

(#37904) btz válasza Atesz 666 (#37902) üzenetére


btz
addikt

Nem tényleg csak egyet tud egyszerre ez a tipus. Megnéztem.

ⓑⓣⓩ

(#37905) Gubek-Einste válasza Mobil87 (#37893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300

#37895 Ott csak olyanok vannak amelyek ajánlottak.

#37896 vtomi2
Nem mivel az 5 GHz-es eszközök érzékenyebbek a zavaró tényezőkre így kisebb területet tudnak lefedni de cserébe nagyobb sebességet tudnak biztosítani és több a használható csatornák száma is így kicsi az esélye, hogy más hálózat bezavarna.
Az igazi megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37906) vtomi2 válasza Gubek-Einste (#37905) üzenetére


vtomi2
őstag

he a aljzatba dugható repeatereknél nagy a késleltetés, meg sok rosszat hallottam róluk.

(#37907) Gubek-Einste válasza vtomi2 (#37906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak normál méretű repeater eszközök is, sok wifi router is használható erre a célra valamilyen firmware-rel (általában custom kell ehhez).
Ha fontos a késleltetés akkor csak a kábelezés marad, ez lehet direkt és lehet a másodlagos eszköz irányú is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37908) Rico45 válasza Gubek-Einste (#37856) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#37909) btz


btz
addikt

Ha egy internet átjáró wifi routert egy másik wifi routerrel wds-bridge módon összekötöm, majd a wds kiszolgáló router egyik lan portját a másik lanportjával összekötöm (hurokban) mi történik? Az olyan lenne mintha direktben kábellel összekötöttem volna a két routert? Kell e crosslink kábel, vagy a moderneknél elhanyagolható? A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37910) Gubek-Einste válasza btz (#37909) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már kábellel összekötöd akkor minek a WDS Bridge?
Hivatalosan crosslink kábel kell de manapság már minden eszköz képes az automatikus fordításra így nem feltétlenül szükséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37911) btz válasza Gubek-Einste (#37910) üzenetére


btz
addikt

Nem a két routert kötöm össze, hanem az másodlagos router egyik LAN portját kötném vissza a másik (nem a másik router, hanem a saját) lanjába.
A probléma az hogy a wds-en kapcsolódó router nem lát ki az internetre, annak csak belső háló létezik. Tehát a router ping eszközéből hiába pingelem pl a google.hu-t a célálomás nem elérhető hibát kapom.
De másik topicban elmondták hogy LAN porton keresztül sosem fog kifelé kommunikálni gyári fw-n csak openWRT vel lehet erre meghekkelni.
Jelenleg wan portba van visszahurkolva, így megkapja az internet elérést a gyári fw és a másodlagos router (ami ugye a wds funkciós router) kapcsolódó kliensek a wan hálózat ip címeit kapják meg az elsődleges dhcps routertől.

[Ebben a topicban lerajzoltam a hálózatot, hogy jobban legyen szemléltetve, hogy miért kell ez így nekem]

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37912) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy invitel 60/7,5 Mbps vdsl kapcsolat és egy linksys EA6300 router. A gigabites portra kötve 71/8,5 Mbps-et mérek, viszont a szobában kb. 6 méterre levő asztali gépen ami n-es wifin (TP-Link WN881ND) kapcsolódik azon max. 20/5-öt. Már próbáltam másik csatornát állítani ami nem terhelt, de az eredmény változatlan. Gondolom a wifi kártya a szűk keresztmetszet (windows szerint 52-144Mbps a kapcsolódás sebessége), milyen wifi adaptert érdemes venni ehhez a konfighoz, hogy megbízhatóan vigye a vdsl sebességét? Gondolom a cat6 kábel volna a legjobb de sajnos nem tudom hova tenni a vezetéket.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#37913) kali válasza Tibro5 (#37912) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a wifi modul 300-as és 2t2r képes, tehát elég kellene, hogy legyen, ha a környezeti tènyezők és a beállítások is úgy akarják.
a maximum 144 Mbps kapcsolódási sebesség azt sejteti, hogy nem jó a beállítás, ellenőrizd a router beàllításaiban és az ellenoldalon is, hogy 40 MHz legyen, ha kell akkor kényszerítve, hogy 300-as legyen a kapcsolat.

(#37914) SztiviVander válasza Tibro5 (#37912) üzenetére


SztiviVander
őstag

első körben azért nézd meg hogy miért csak 52-144Mbps a portsebesség, 300-nak kellene lennie. a routeren nem fix 20Mhz csatorna szélesség van beállítva véletlenül? ha igen (vagy ha auton van) akkor állítsd át 40Mhz-re. ja és az 1-es vagy a 3-as csatornán próbálkozz.
-
na míg begépeltem kali leírta ugyanazt :)

[ Szerkesztve ]

(#37915) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy gép, és egy router (asus rt-n16). A gép a routertől kb 6-7 méter távolságra van, viszont van két fal a kettő között.
a gépben egy smcwpci-g kártya van. (Az még hozzá jön a dologhoz, hogy a gép eleje néz a router felé, tehát az antenna a gép mögött van.
Namost ha kb 1,5-2 méterrel arrébb raknám a "vevőegységet", akkor szerintem már teljesen jó lenne a vétel, mert egyrész a gép sem zavarna be, másrészt ott már csak egy falon kellene a jelnek átmennie.

Két lehetőség van, egy, hogy veszek egy kb 2 méteres kábelt, amit eddig kb 3k körüli áron láttam (még nagyon nem mélyedtem bele), vagy veszek egy usb stick wifit (ez utóbbi előnye, hogy nem csak akkor már nem csak egy egy 54mbs-t vennék, hanem ami "újabb, gyorsabb, jobb")

Szóval a kérdés adott, hogy járok a legjobban?

(#37916) btz válasza sbazsi (#37915) üzenetére


btz
addikt

Olyan usb wifivel aminek két külső antennája van és lehetőleg legyen azonos a router gyártójával.

ⓑⓣⓩ

(#37917) krealon válasza sbazsi (#37915) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy gép, és egy router (asus rt-n16). A gép a routertől kb 6-7 méter távolságra van, viszont van két fal a kettő között.
a gépben egy smcwpci-g kártya van. (Az még hozzá jön a dologhoz, hogy a gép eleje néz a router felé, tehát az antenna a gép mögött van.
"

Olcso, de nem jovoallo megoldas (1200-1400 Ft):
TP-Link TL-ANT2405C

Sokkal modernebb eszkoz (4000 Ft)
TP-LINK TL-WN822N

[ Szerkesztve ]

(#37918) sbazsi válasza btz (#37916) üzenetére


sbazsi
veterán

Amit találtam, az kb 10eft, ami kicsit sok.
A gép egy régi c2d e8200 gép, remélem így érthető ;)

#37917
Ez már árban szimaptikusabb.

Esetleg ez, vélemény?

(#37919) Gubek-Einste válasza sbazsi (#37918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az sem lesz rossz de így nem tudod teljesen kihasználni a router wifi képességét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37920) sbazsi válasza Gubek-Einste (#37919) üzenetére


sbazsi
veterán

azt hiszem a kérdés megoldódott.
találtam itthon egy gigabyte wn-wbkg sticket, és próbaképp kb 470kb/sec ment a linux iso letöltés stabilan.

amire kell, ez jelen pillanatban bőven elég.

(#37921) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

sziasztok.

Szeretnem a netem megosztani 2db tp-link eszkozzel, kov hsz-ben kuldom.
A routerembol szeretnem a netet felloni, az1es ado lenne, a2es vevo.
Melyiket milyen modba kell allitani, hogy ez mukodjon?
TL-WA7210N -rol 2db -rol van szo.mindketvegen routerrel.

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#37922) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Milyen eszközzel tudnám kideríteni, hogy mi okozza a wi-fi hálózatom instabilitását? Sajnos továbbra is előjön az a probléma, hogy véletlenlenszerűen lelassul wi-fi-n keresztül az adatátviteli sebesség, illetve képtelen betölteni oldalakat.

Ha rákötöm kábellel a routerrel a notit, tökéletes a sebesség speedtest szerint. Csak wi-fi-n keresztül van probléma...

Elméletileg más wi-fi ezen a csatornán nincs (enyém 11-esen van a következő 7-es, a többi alatta van....). BT nincs bekapcsolva soha, illetve nem látok eszközt sem.

Van valamilyen eszköz, amivel be lehetne lőni, hogy mi zavarhat be ezen a frekvencián? Iszonyat zavaró, hogy reprodukálni sem tudom direkt a hibát, nemhogy elhárítani azt... :(

(#37923) And válasza Csaszykj (#37921) üzenetére


And
veterán

A felállás lehet: AP(1) - client(2), vagy bridge(1) - bridge(2). Beállítástól és szerepkörtől függetlenül mindkettő ad és vesz is, nincs külön adó meg vevő.

(#37924) Tibro5 válasza SztiviVander (#37914) üzenetére


Tibro5
senior tag

Az egyes csatornán valóban felment 243-300-ra a port sebesség, de az internet sebesség még mindig elmarad a routeren mérttől. Viszont channel width beállításnál csak auto vagy 20 Mhz van, 40Mhz-et nem tudok beállítani, ez miért van?
Köszönöm a válaszaitokat SztiviVander és kali! :R

(#37925) SztiviVander válasza Tibro5 (#37924) üzenetére


SztiviVander
őstag

ez router függő, ebben a linksys-ben akkor így van megoldva. auto-ra állítva, ha a kliens 40Mhz-es szélességgel tud csatlakozni akkor a router is úgy fog működni. a wifi kártya beállításainál is szokott lenni 20/40Mhz -re vonatkozó beállítás. de ha 300Mbit a protsebesség akkor ez a maximum amit ki lehet hozni ebből a párosból. mennyi lett így a letöltési sebesség, 40-50Mbit?

(#37926) Tibro5 válasza SztiviVander (#37925) üzenetére


Tibro5
senior tag

50Mbps lett a letöltés, ami már lényegesen jobb a korábbi eredménynél, de 70-et nem tudok kicsikarni. A routerben külön tudom állítani a 2,4 és 5 Ghz-es hálózatot és 5Ghz-en tudok 40Mhz-et állítani, de sajnos a wifi kártya nem látja az 5Ghz-es hálót. Lehet az lesz a vége veszek valami ac-s wifi adaptert.

(#37927) kali válasza Tibro5 (#37926) üzenetére


kali
legenda

2.4 GHz 300-as kapcsolaton is simán átférhetne a 70 Mbps, próbáld ki esetleg manuálisan minden csatornán, hátha jobb lesz valamelyIken, vagy mozdítani valamerre a routeren/ellenoldalon.
nem.feltétlenül kell ac, már az n szabványos 5 GHz is többet tud, mint a 2.4 GHz.

[ Szerkesztve ]

(#37928) Csaszykj válasza And (#37923) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

rendben.
Kuldok kepet a setuprol, mert nekem tul sok az opcio...

(#37929) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Adott egy ASUS RT-AC66U és egy TP-Link WR842ND. Előbbin gyári szoftver van és ez az elsődleges router, utóbbin pedig Gargoyle 1.6.2 és wireless client bridge-dzsel csatlakozik az előbbire. A WR842ND nem osztja tovább a WiFi-t, csak a kábeles eszközöket szolgálja ki, és nyomtatószerverként funkcionál (valószínűleg már nem sokáig).

Az a problémám, hogy mindösszesen egy fal és kb. 5 méter távolság van a kettő között, de a WR842ND csak 78 Mb/s sávszélre képes az ASUS felülete szerint, ami a Speedtesten mérve valójában csak 25-30 Mb/s. A WR842ND-be csatlakozó okos TV-n így nem tudok HD filmeket nézni DLNA-n, mert folyton megáll töltögetni. Meg lehetne valahogy oldani, hogy elérje a 20 MHz-en maximális 144.4 Mb/s-ot? A kábelre váltás egyelőre nem nyerő, mivel az IPTV box miatt már megy egy jó hosszú kábel egyik helyiségből a másikba, és nem szeretnék még egyet behúzni majdnem ugyanonnan ugyanoda. IGMP proxy sem oldható meg egyelőre, mert a lebutított szolgáltatói router/HGW meggátolja (1 porton csak net, 3 porton csak IPTV jöhet).

A másik kérdés az, hogy mennyire normális, ha 20/40 MHz módban csak 20 MHz-en megy a 2.4 GHz-es WiFi az ASUS-on (csatornától függetlenül)? Emlékeim szerint 40 MHz módban is 20 MHz volt csak. Korábban az ASUS helyett használt TP-Link WDR4300-zal is ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#37930) Joker88


Joker88
őstag

Lenne egy kérdésem.

Jelenleg a hálózat így néz ki nálunk :
Modem --> router --- > WiFin keresztül két asztali gép ,plusz a telefonok és egy tablet.

Namost a ház kétszintes, és néha valamelyik telefon illetve a tablet nem látja/vagy alig érzékel a WiFi jelből.
Van itt elfekvőben egy TP-Link router ( Ez ; TP-Link TL-WR340GD router )
Ezt a routert esetleg nem lehetne befogni ide az emeletre egy amolyan jelismétlőnek,hogy minden eszköz fogja normálisan a netet ?
Ha igen,valaki tudna segíteni egy leírással ? :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37931) #40835072


#40835072
törölt tag

Néha elmegy a wifi és iphone/ipad utána nem találja meg csak ha hálózati visszaállítást csinálok rajtuk.
Ez mitől lehet?

(#37932) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Nővérem egy régebbi, de felújított házban lakik, nála van a megoldandó probléma.

Mobilnetről neteznek, ehhez vettem nekik egy routert. Ebbe van a stick csatlakoztatva és erről menne a net. A két noti amin menne, azok elég gyéren vannak megáldva wifi chippel (az egyikben általában nem működik, a másikban meg egy G-s), ezért vennék hozzá egy usb-s vevőt.

A két kiszemelt és a kérdés: [link] vs. [link]?

Az a lényeg, hogy a lehető legerősebb legyen a jel, mert hosszú a ház és vastagak a falak.

Van két ilyen antennám itthon, ezt is érdemes rátenni? Jobb lesz tőle?

A ház két végén használnák a netet és most sokszor ledobja a gépet két-három csíknál is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37933) megema válasza megema (#37929) üzenetére


megema
őstag

Mégis megy a 40 MHz, ha átállítom. Majd kiderül, hogy javul-e a helyzet.

(#37934) btz válasza Joker88 (#37930) üzenetére


btz
addikt

Mért ne lehetne? Összekötöd kábellel vagy a wds funkcióval.

ⓑⓣⓩ

(#37935) SztiviVander válasza btz (#37934) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 340-ben mondjuk pont nincs wds...

(#37936) btz válasza SztiviVander (#37935) üzenetére


btz
addikt

Owerviewnél rögtön a 3. Bekezdés

[itt]

ⓑⓣⓩ

(#37937) SztiviVander válasza btz (#37936) üzenetére


SztiviVander
őstag

szimulátort néztem, abban nincs. de akkor ezekszerint mégis.

(#37938) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! van egy asus T100 win 8.1-es tabletem. Tegnap óta olyat csinál, hogy szakadozik az internet. Maga a kapcsolat nem szakad meg, de nagyon belassul, vagy egyáltalán nem hajlandó betölteni semmit. :F
inSSIDer:

Valakinek bármi segítő hozzászólása? :U Szűkíteném a kört, csak erre a gépre, mert egy másik(notebook) erre a wifi hálózatra csatlakozó gép nem csinálja.

(#37939) mezis válasza Winne (#37932) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha antennát akarsz cserélni, akkor már inkább ezt.

Csodát ne várj. Talán vezetékkel összekötve kellene mégy egy WiFi router.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37940) mezis válasza laccy88 (#37938) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Használsz még valamilyen vezeték nélküli eszközt (egér, billentyűzet,...) a T100-as közelében ?

A routertől távolabb használva is szakadozik ?

Frissítések naprakészek ?

mezis

(#37941) Winne válasza mezis (#37939) üzenetére


Winne
nagyúr

Ennél nem számít, hogy ez csak 150 megabites? Nyilván nincs ekkora sebesség, csak más különbség nincs mondjuk egy 721 meg egy 821 között?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37942) akos86


akos86
aktív tag

Kedves fórumtársak!

Adott egy laptop tplink 721n adapterrel továbbá kb 10méterre van egy tp link 741nd router a vicc az, hogy nagyon gyenge a jel inssiderrel mérve -80; -82 dBm.

Amit tudni illik hogy panelházban (szobában) van a router elhelyezve és körülöttünk elég sok a wifi, a szomszéd wifijét erősebben fogja az adapter mint a másik szobában lévőt :/ Mit és hogyan tudnék beállítani hogy stabilabb legyen a jel mert így folyamatosan megszakad a kapcsolat a laptopon.

Előre is köszönöm!

üdv,
Ákos!

3dfx, gone but never forgotten...

(#37943) laccy88 válasza mezis (#37940) üzenetére


laccy88
senior tag

Igen használok egy vezeték nélküli egér+bill kombót, fura módon annál is akadozik néha a jelátvitel.

(#37944) SztiviVander válasza laccy88 (#37943) üzenetére


SztiviVander
őstag

nekem is volt ilyen gond a wireless egeremmel ami 2.4Ghz-en megy, zavarták egymás a routerrel. de általában az egér volt az erősebb kutya. esetleg próbáld ki a routert a két szélső csatornán (1-es és 13-as), hátha valamelyiken kevésbé akadnak össze.

(#37945) mezis válasza akos86 (#37942) üzenetére


mezis
nagyúr

- Sasolod az InSSIDer-t és keresgéled a jobbnál jobb helyeket. Elsősorban a routernek (antennájának) és amennyire lehet a WiFi adapternek is.

- A router és adapter közötti VB falak számát csökkented.

mezis

(#37946) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy iPad mini retina és egy i6. Linksys WRT320N társaságban
(internet - digi: 90/25).

Az iPad hoz 50/25-öt, az i6 pedig 25/25-öt... mi ennek az oka, pontosabban a különbségnek?
(speedtest-el mérve)

Milyen routert tudnék venni, ahol egyszerre megy a 2,4 és az 5GHz (ac szabvánnyal)?
Mert 5Ghz-re váltva mind a két eszköz hasonló sebességet diktál, de ezeken kivül laptoppal is van használva, ami mondjuk bg-s lehet kb és 2,4GHz only.

Vagy másképpen, ahol a két (illetve több) fent felsorolt eszközt maximálisan ki tudnám használni?
Esetleg van e valami firmware-s okoság? 300-as wifijével többet is hozhatna sebességbe, nem? Vagy 50 a max?

Én ezt találtam, de azért ez elég drága, meg aztán én nem töltenék USB-re, stbstb, persze a sebessége kiváló.

Üdv és kösz! :R

Peti

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#37947) mezis válasza Winne (#37941) üzenetére


mezis
nagyúr

Hosszú ház vastag falakkal, szakadozós WiFi-vel. Vannak 8 dBi-s antennáid, amikkel szintén kírérleteznél.
Gondoltam nincs nagy különbség a 300-as és 150-es WiFi adapterekkel elérhető sebességben és akkor már inkább egy sokkal olcsóbb cserélhető antennásat.

mezis

(#37948) Winne válasza mezis (#37947) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem talpas az antenna, meg ilyen nagy lób***ó, azt a vevőre nem tudom feltenni. :)

Ha jobb az a vevő "távolságra", akkor azt veszem, csak ez számít. A mostani beállításban ugyan csak a belső G-s vevővel tudtam tesztelni nekik, de azzal mikor felcsatlakozott volt 4 csík, aztán mikor beírtam valami oldalt maradt kettő, majd timeout. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#37949) mezis válasza Winne (#37948) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer-t rakj fel a WiFi-s PC-kre, azzal keresglj jobb poziciót routernek, kliensnek. (Sem a padló, sem a mennyezet közelsége, nem jó a roternek.)

Az adapternek nem feltétlenük lell függőlegesen állnia, lóghat az antennával lefelé is.....

Az, hogy 150-es vagy 450-es egy adapter vagy router, csak kis mértékben befolyásolja az elérhető sebességet. Azt alapvetően a térerő és a zavaró térerő befolyásolja.
A "g"-ssel szemben az "n"-es használata mindenképp kedvezőb.

mezis

(#37950) Winne válasza mezis (#37949) üzenetére


Winne
nagyúr

Az a baj csak, hogy mivel mobilnet, még külön azzal is kellene valamit kezdeni, hogy a neki legjobb helyet találja meg az ember, azt meg nem tudom mi monitorozza gyorsan, mert ha a gépbe dugom a sticket, vagy a routerbe, akkor is csak nagy frissítési időközönként látok értéket.

Akkor szerinted a 722-es TP-Linket vegyen nekik, vagy a 822-est, ha az ára nem számít?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.