Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) modflow válasza Soma01 (#60000) üzenetére


modflow
veterán

Azért annak brutál ára van....

(#60002) Soma01 válasza modflow (#60001) üzenetére


Soma01
veterán

ASUS CD6 AC1500 (3-Pack) - kb. 55.000 ft
Kettes csomag is elég, ha neki is AiMesh képes a routere.
TP-Link Deco M4 (3pack) - kb. 45.000 ft
Kettő neki, egy neked. M4-ből vehettek kettes csomagot is, ha elég 1-1 eszköz a jó lefedettséghez.
1-1 darab Asus router, ami tud ilyen funkciót. Neked mehet AiMesh képes is. Legolcsóbban AC57U v3 - 16.000 ft.

Amit te kinéztél, annak darabja volt 40.000 ft. Amit én mondtam, ott 27.000 körül van egy darab és amit ajánlottam, az gyorsabb is ha nincs vezetékes felhordó hálózat, jól elhelyezni is elég könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#60003) modflow válasza Soma01 (#60002) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, megnézzük.

(#60004) Soma01 válasza modflow (#60003) üzenetére


Soma01
veterán

Most ajánlották egy másik fórum témában a HONOR Router 3-t. Nézzétek meg. Jókat írnak róla. Tud mindent, ami nektek kell. Mesh hálózatot is lehet vele létrehozni és a klasszikus repeater módot is tudja. Tud WiFi 6-ot is. Árban is 20 alatt van most akciósan az edigitalnál.

[ Szerkesztve ]

(#60005) NuWest


NuWest
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy TP-LINK WN722N 150 Mbps wifi adapter, frissen telepített Windows 10 Professional 64 bit. Feltelepítettem, kiválóan működött, hozta a 30/30-at. Elé egy Asus jelerősítő van kötve. A problémám az, hogy újraindítás után a feltöltési sebesség tökéletes, viszont lefelé max 1 Mbps-el jön. Ha újraindítom a gépet, újrarakom a drivert ismét jó. Amiket próbáltam már:
- a csatorna amin a jelerősítő kommuninkál nincs leterhelve
- a gép mellett a telefon és a laptop is hozza a kívánt sebességet
- állítgattam 2,4 Ghz és 5 Ghz között, a routeren, erősítőn
- a Windowsban engedélyeztem minden program automatikus indítását
- A Windows minden frissítése naprakész
Járt már valaki hasonlóan? Tudtok valami megoldást? Jelzem, próbáltam Mercusys nano stickkel is, a helyzet ugyanaz. Köszi előre is!

(#60006) Gubek-Einste válasza NuWest (#60005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy Win sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60007) NuWest válasza Gubek-Einste (#60006) üzenetére


NuWest
csendes tag

A windows-ét, de ez eddig nem jutott eszembe, leszedem a sajátját és megpróbálom.

(#60008) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Van a házban két Asus router AP üzemmódban, egy a földszinten, egy az emeleten. Úgy olvastam valamikor, hogy úgy tudom "átjárhatóvá" tenni a wifit, ha ugyanarra állítom az SSID-t és a jelszót. Így vannak beállítva, két kérdésem lenne:

Jó-e ez a megoldás?
Win10 alatt hogy tudom megnézni, hogy aktuálisan melyik AP-ra van kapcsolódva a gép?

Köszi!

(#60009) NuWest válasza Gubek-Einste (#60006) üzenetére


NuWest
csendes tag

Zsákutca volt sajnos a chipset driver, felraktam az AMD gyáriját, mondjuk alacsonyabb verziószámot ajánlott a telepítő, mint ami fenn van... :(
Printscreen: [link]

(#60010) krealon válasza DEJVID (#60008) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van a házban két Asus router AP üzemmódban, egy a földszinten, egy az emeleten. Úgy olvastam valamikor, hogy úgy tudom "átjárhatóvá" tenni a wifit, ha ugyanarra állítom az SSID-t és a jelszót. Így vannak beállítva, két kérdésem lenne:
Jó-e ez a megoldás?"

Ha mukodik akkor jo.
Ha nem mukodik, akkor viszont orbitalis szivas, mert nem szokott beepitett eszkoz lenni a klienseken az analizisre.
A kiens eszkoz dont, hogy hova csatlakozzon.
Ha nincs tamogatas (mesh vagy kozponti vezerles), akkor
- a kliens nem tekinti azonos halozatnak az azonos nevu Access Point-okat
- amig teljesen meg nem szakad az aktualis kapcsolat, addig nem probal masikhoz csatlakozni
- AP valtaskor a teljes authentikacios proceduranak vegig kell menni, ami tobb masodperces kisest okoz.
"Win10 alatt hogy tudom megnézni, hogy aktuálisan melyik AP-ra van kapcsolódva a gép?"

Az aktualisan kapcsolodott AP BSSID-jet (MAC address) parancssorbol lehet lekerdezni.

netsh wla sh int mode=bssid|findstr BSSID

vagy hosszabban (olvasmanyosabban) kiirva

netsh wlan show interfaces mode=bssid|findstr BSSID

(#60011) DEJVID válasza krealon (#60010) üzenetére


DEJVID
őstag

Igazából az a gondom, hogy home officbe-ban vagyok: a gépen fut egy vpn és távoli eléréssel használom az irodai gépet. Néha elmegy egy kis időre a wifi, ilyenkor megszakad a vpn és ledob a távoli elérés, kurva idegesítő. De ez jellemzően nem nagy ritkán történik, hanem egyszer elkezdi és akkor folyamatosan. Jellemzően akkor, ha a párom zoom meetingen van (szintén home office). Eddig azt hittem a laptop szar, mert van más gondja is, tegnap jutott eszembe, hogy lehet ilyenkor vált a két AP között.

(#60012) MasterMark válasza DEJVID (#60011) üzenetére


MasterMark
titán

Vedd lejjebb a roaming agresszivitását. Vagy akár ki is kapcsolhatod ha nem mozogsz a géppel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60013) DEJVID válasza MasterMark (#60012) üzenetére


DEJVID
őstag

Egyáltalán nem mozgok a géppel, de nem tudom mit jelent, amirt írtál :D

(#60014) MasterMark válasza DEJVID (#60013) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#60015) krealon válasza DEJVID (#60013) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egyáltalán nem mozgok a géppel"

Ebben az esetben, a stabilitas erdekeben, javaslom kulonbozo SSID es kulonbozo csatornaszam hasznalatat az Access Point-okon.
Igy egyertelmuve valik hova vagy csatlakozva, illetve kelloen tavoli csatornaszam eseten nem zavarja egymast a ket AP.

(#60016) DEJVID válasza krealon (#60015) üzenetére


DEJVID
őstag

Más eszközökkel viszont igen.

(#60017) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, eBay/aliexpressrol kellene nekem usb-s wifi adapter, ami tuti bevált

Inkább Realtek-es, de ami stabil jöhet

Lehet antenna nélküli jobb lenne, mert egy 10 gépes terembe lenne.

300Mbps-es.

Van-e valami tuti tipp? :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60018) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Egy laikus, vagy is láma kérdés:
Egy TP-Link WR841N routerből tudok wifi adaptert csinálni?

(#60019) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Pár napja vásároltunk egy ASUS PCE-AC51 Wireless-AC750 Dual-band PCI-E Adaptert az iPonnál egy irodai gépbe. A régi TP-Link adapter már kezdi ledobálni a Wifit, még N-es szabványú, gondoltam az új antennával jobb lesz.

Na most ezzel az új adapterrel kb. 2-5 mbit/s sebességet mérek, míg a régivel kb. 30-at, telefonomról ugyanott 150-et. Triviális dolgokat megpróbáltam:
- driver update
- PCI-E eszköznél az energiatakarékossági lehetőségek kikapcsolása
- Wifi mód forceolása AC-re
Egyik sem segített, továbbra is lassú.

Mivel nem magánszemély volt a vásárló, így iPonnál a 14 napos elállás nem él. Szerintetek ezek alapján ez a darab hibás lehet? Érdemes garanciális ügyintézést indítani?

(#60020) Soma01 válasza fenergie84 (#60018) üzenetére


Soma01
veterán

AP-t, hogy lan-on adja tovább az általa WiFi-n vett netet pl. egy csak lan portal rendelkező gépnek, eszköznek?
Lehet ilyet. Firmware-t kell cserélni rajta, de lehet és elég könnyű megoldani.
Ja! Hanyas hardver verziójú?

[ Szerkesztve ]

(#60021) rin33 válasza fenergie84 (#60018) üzenetére


rin33
senior tag

Szia,

Igen, sokáig úgy használtam. DD-WRT-t kell rárakni és klinems üzemmódba beallítani. Nem olyan lesz mint egy USB adapter, hanem fixen csatlakozik a beallitott routerre és a LAN kimeneteken lesz a net.

Sajnos egy firmware frissítéskor tönkretettem.. azóta csak újraindul.. recovery módban is.
Figyelni kell a hardver verzióra és pontosan a leírások alapján kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#60022) rin33 válasza krealon (#60010) üzenetére


rin33
senior tag

A mostani TP-Link routerek One Mesh funkciója stabil, jól működő dolog? (Router+repeater felállásban)
Tehát vagy egy Archer C6-om, ha veszek hozzá egy megfelelő TP-LINK repeatert akkor lesz egy Mesh hálózatom, olyan szintű lesz mint a ,,kockákból, hengerekből" álló Mesh routerek?

(#60023) fenergie84 válasza Soma01 (#60020) üzenetére


fenergie84
addikt

Igen, h vegye a jelet és lanon adja a gépnek. Azért adná magát, mert itt porosodik, így meg lenne haszna.
TL-WR841N Ver. 7.2 ennyit látok rajta :)

(#60024) Gubek-Einste válasza NuWest (#60009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi adapternek kellene a gyártói/chipset driver-ét feltenni

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60025) fenergie84 válasza rin33 (#60021) üzenetére


fenergie84
addikt

Esetleg tudnál linket adni, vagy leírást hozzá? :R

mód: meg van :R

[ Szerkesztve ]

(#60026) Gubek-Einste válasza Sidorovich (#60019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PCI-E-s kártya antennái gépház mögött/asztal alatt/fal mellett van?
Milyen router van használatban?
Milyen típusú volt a régi adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60027) rin33 válasza fenergie84 (#60025) üzenetére


rin33
senior tag

(#60028) Soma01 válasza rin33 (#60022) üzenetére


Soma01
veterán

Elvileg igen. De fontos, hogy másik One Mesh routerrel nem tudod összekapcsolni egy Mesh hálóba. Powerline adapter vagy range extender kell hozzá, ami szintén tudja a One Mesh-t.

(#60029) Soma01 válasza fenergie84 (#60025) üzenetére


Soma01
veterán

Én a Gargoyle 1.10-et raknám fel. A felhasználói felület sokkal barátibb és jobban "hasonlít" a (egy) gyárira.

(#60030) fenergie84 válasza rin33 (#60027) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönön! :R
Felraktam, de nem sikerül beállítani h kliensben menjen, valamit biztos elnéztem, vagy nem tudom... :F

Soma01: :R

(#60031) krealon válasza fenergie84 (#60030) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Felraktam, de nem sikerül beállítani"

Nagyon vigyazz a DD-WRT-rol valtaskor (a webes feluletet messzire keruld el), mert konnyen tegla lehet a TL-WR841N v7-bol, mert abban meg nincs gyari TFTP recovery es csak soros portrol lehet eletrekelteni, ha valami felremegy.

(#60032) rin33 válasza krealon (#60031) üzenetére


rin33
senior tag

Pont így jártam :(( :(

(#60033) fenergie84 válasza krealon (#60031) üzenetére


fenergie84
addikt

Rendben, vigyázok :R
Nincs valahol egy egyszerű leírás h tudom kliensnek beállítani. Az este egy rakás videót megnéztem, megcsibáltam az abban látottakat, de egyik sem vezetett eredményre.

(#60034) Soma01 válasza fenergie84 (#60033) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem próbálkozz még egy pár órát :) és ha nem megy rakd fel amit mondtam és állítsd be 2 perc alatt. ;)
A Dd-wrt több lehetőséget ad, de ha azok neked nem kellenek, akkor minek "kínlódni" vele?

(#60035) fenergie84 válasza Soma01 (#60034) üzenetére


fenergie84
addikt

Tom, igazad van :R
Csak már ha felkínlódtam ezt a...., akkor gondoltam be is fejezem. De lehet akkor felrakom a másikat.

(#60036) Soma01 válasza fenergie84 (#60035) üzenetére


Soma01
veterán

Én is szoktam úgy lenni dolgokkal, hogy mostmár csakazértis megcsinálom, ha több órámba telik, akkor is. És ha kész, akkor tök jó érzés! :)
Plusz, ezt a dolgot a DD-WRT-vel meg lehet is lehet csinálni kis utána járással. Csak én úgy voltam vele, hogy egy ilyen, hardveresen gyenge eszközre nem teszek olyan oprendszert, amit úgyse használok ki. Bonyolult feladatot úgyse bízok rá, meg nincs is igényem, bonyolult hálózati beállításokra jelenleg.

(#60037) fenergie84 válasza Soma01 (#60036) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor azt mondod a másikat sokkal könnyebb beállítani?

(#60038) Soma01 válasza fenergie84 (#60037) üzenetére


Soma01
veterán

Nézd meg, hogy milyen a felület és döntsd el, hogy neked könnyebb-e: [link]
Az biztos, hogy csak itt (ami a videón látszik a linkelt időponttól) kell állítgatni a dolgot. Nem kell más menükbe menni és ott is átállítani xy dolgokat, hogy menjen.
A megfelelő módot kell majd kiválasztani és a routert a hálózat IP tartományába tenni. De oda ez is van írva a router felületre amikor csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#60039) fenergie84 válasza Soma01 (#60038) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszöntm! :R

(#60040) Sidorovich válasza Gubek-Einste (#60026) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Az antennák a gépház mögött vannak, maga a PC pedig a előtt, íróasztaltól balra.
A router a UPC-s fehér doboz amit az internetcsomaghoz adnak, AC-s Wifi.
A régi adapter egy régi (még N-es szabvényú) TP-Link, USB-s, az asztalon van.

Ökölszabály, hogy ilyen PCI kártyát nem szabad venni mert az antennák a gépház mögött, a földön vannak? Sajnos ehhez a típushoz nem járt kábel, amivel szabadon máshová lehetne tenni az antennákat. Erre van esetleg utólagos nagyobb antenna vagy kábel? :(

(#60041) Gubek-Einste válasza Sidorovich (#60040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ökölszabály, hogy ilyen PCI kártyát nem szabad venni mert az antennák a gépház mögött, a földön vannak?
Igen

Erre van esetleg utólagos nagyobb antenna vagy kábel?
Van

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60042) Sidorovich válasza Gubek-Einste (#60041) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Javítás: "maga a PC pedig a FAL előtt, íróasztaltól balra."

Köszi a tanácsokat, tanulópénznek legalább jó volt. :) Mondjuk ha a telefonomat a gépház mögé az antennák mellé teszem, még úgy is bőven 100 mbit-et mér, pedig a telefonból nem lóg ki 2 nagy antenna. :(

Ilyen kábelt honnan lehet beszerezni? Magyar boltokban nem találtam. Ez szabvány, vagy márkánként specifikus mint régen a töltők? :D

(#60043) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Újépítésű lakóparkba költözök és egy ideig nem várható vezetékes net kiépítése így maradnak a vezeték nélküli megoldások és ebben kérném a segítségeteket. Két szintes, közepes nagyságú ingatlan lesz, fenti emeleten TV és asztali PC, lent TV, laptop és persze mobiltelefonok. Midegyik esetében szükségem lenne gyors internetre.

Netflix 1080p minőségben a lenti és a fenti TV-n is
Akadásmentes böngészés asztali PC-n, laptopon, telefonon
A lehetőségekhez képest gyors adatforgalom asztali PC-n (torrent). 700-800 kb/s letöltési sebesség nekem sajnos nagyon lassú lenne, 2004-ben használtam utoljára ilyen sebességeket. Ennél létezik gyorsabb megoldás vezetéknélküli net esetében?

A kérdésem egyszerű, a válasz lehet annál nehezebb. Milyen eszközök megvételére lenne szükségem a fentiek teljesüléséhez?

Köszi a segítségeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#60044) Doky586 válasza oxide83 (#60043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"asztali PC-n, laptopon"; "torrent"

Feltaláltak egy nagyszerű találmányt: utp kábel (cat5e) és még olcsó is.. :K

[ Szerkesztve ]

(#60045) oxide83 válasza Doky586 (#60044) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszönöm ezt a segítőkész és mindenre kiterjedő választ, esetleg van itt egy segítőkész kolléga aki érdemben is tudna segíteni :)?

[ Szerkesztve ]

(#60046) Soma01 válasza oxide83 (#60043) üzenetére


Soma01
veterán

Te most net szolgáltatót keresel, vagy WiFi (vagy Mesh) hálózatot szeretnél építeni az lakáson belül? Ha ez utóbbi, akkor kb. mennyi összeget szánsz rá? Milyen sebességet biztosít a net szolgáltatód?

(#60047) oxide83 válasza Soma01 (#60046) üzenetére


oxide83
aktív tag

A kérdésedre pontos választ nem tudok adni, nincs tapasztalatom vezeték nélküli internet kialakításában, én egy mezei júzer vagyok ilyen téren, telekom optikai kábeles netet használok kezdetek óta, de ezt nem fogom tudni tovább vinni mert az új helyen semmilyen vezetékes netelérhetőség sincs. A fentieket akarom elérni amiket írtam. Vezetékes szolgáltató nincs a helyszínen, a mobilnetben nem hiszek, rengeteg a panasz rá, a mikrohullámú netszolgáltatókról is csak rosszat hallodtam. Egy megfelelő vezetékmentes netet akarnék kiépíteni a lakásban ha beköltözök. Ha ilyen nem létezik akkor nem költözök oda mert nekem a home office miatt is elengedhetetlen a megfelelő és gyors net. Tudsz valamit javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#60048) Soma01 válasza oxide83 (#60047) üzenetére


Soma01
veterán

A lakáson belüli WiFi hálózat kiépítésében és a megvásárolandó eszközökben tudunk elvi segítséget adni.
Ha nincs vezetékes szolgáltató ott, akkor a mikro marad vagy a mobil. De ha neked nincs vezetékes, akkor másnak se. Ezért biztosan leterhelt a mobilnet vagy akár a mikro is. Meg kell nézni, hogy milyen szolgáltatók érthetőek el a környéken. Nem mind használhatatlan. Znet van?

(#60049) Soma01 válasza oxide83 (#60047) üzenetére


Soma01
veterán

Plusz Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra téma: [link]
Meg van valami olyasmi oldal, hogy szélessáv kereső.

(#60050) oxide83 válasza Soma01 (#60048) üzenetére


oxide83
aktív tag

Ők vannak a környéken, finoman szólva se bizalomgerjesztőek :).

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.