Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy kaptam egy A.C. Ryan HD1 73200-as típusú médialejátszót, amit hálózaton keresztül szeretnék összekötni az asztali PC-vel.

A hálózat úg ynéz ki, hogy van egy TP-LINK-es router, amibe megy az UPC kábeles net és erre a routerre csatlakozik UTP kábelen az asztali PC (NEMETH-PC) és a média lejátszó (Realtek Embedded UPnP Render(acryan)) is.

A média lejátszó látja a hálózatot, ez eddig oké, viszont az asztali PC-n megosztott mappákat nem.

Amit nem értek, hogy a hálózat megjelenítésnél van egy Számítógép (NEMETH-PC), illetve van egy médiaeszköz (NEMETH-PC: Nemeth:).

A médialejátszó ezt a médiaeszközt (NEMETH-PC: Nemeth:) látja, de a sima számítógépet (NEMETH-PC), amin megosztottam a mappákat nem.
Mi lehet a probléma, milyen beállításokat kell módosítanom?

Nem tudom mennyire érthetőn írtam le problémát, de tudnátok segíteni?

Köszi

(#37502) mezis válasza SPeti1984 (#37500) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A WiFi-s kapcsolat természetes velejárója a sebesség feleződése (negyedelődése, tizedelődése,...).

További részletekért használd a topik keresőjét (jobbra fent).

mezis

(#37503) Pityke78 válasza Pityke78 (#37501) üzenetére


Pityke78
őstag

Most már addig eljutottam, hogy látja hálózaton keresztül az asztali PC-t, viszont hálózati bejelentkezésnél kér Felhasználói Azonosító-t, illetve jelszó-t.

Ide mit kell beírnom? Mert én sehol nem adtam meg ilyesmit a gépen, hálózatnál.

Köszi

(#37504) Spuri2000 válasza Pityke78 (#37503) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Felhasználónévhez írd be ami a windowsnál van a jelszót pedig hagyd üresen

(#37505) milszab válasza mezis (#37499) üzenetére


milszab
senior tag

Igen az. Auto - N only - Legacy lehetőségek vannak. A másiknál meg ahogy írtam 20 vagy 40 vagy ez a vegyes ami most alapban van. Ezektől jobb lesz esetleg a jel? Vagy mi változna?

(#37506) eestipoika válasza mezis (#37497) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Akkor ha jól értem, akkor a TX(iroda) oldalon az internetet adó 841ND-s routeren"A" semmit sem kell állítani csak kiolvasni a DHCP tartományt és a LAN címet.(Nálam ez:192.168.1.100 - 192.168.1.200) illetve a LAN cim:192.168.1.1)
A TX(iroda) oldalon a 741 ND-s "B" custom firmwares routeren beállítani egy fix IP-t, mondjuk:192.168.1.49., illetve letiltani a DHCP-t, beirni a WIFI SSID-t, a titkositást beállítani , és beállítni a csatorna számot.

A lakás oldalon(RX) a 741 ND-s custom firmware-s router "B" beállítani a LAN címet mondjuk 192.168.1.50 -re.
Mit kell állítani a (RX) lakás oldali "A"-s routeren?
Illetve a custom firmware-s 741 ND-s routereken van egy menű ahol be kell állítani hogy AP-s vagy client vagy client(bridge) módban használom.
Oda melyik kell?
Bocsi a sok kérdésért, de mint írtam teljesen laikus vagyok és még hozzá nem is egy mai gyerek közelebb az 60-hoz mint az 50.-hez :)

(#37507) give3


give3
tag

Sziasztok,

A fiamnak karácsonyra rakok össze egy asztali pc-t amit elsősorban játékra fog használni (netes játék is, pl: World of Tanks).
Van egy TP-link 741N routerem, és a netet kellene valahogy "odavinnem" a géphez.
Van egy kínai noname wifi stick-em (802.11n), de azzal a routertől 2m-re már játszhatatlan a Wot, a 300-as ping miatt.

A kérdésem az, hogy létezik ennél jobb eszköz is, vagy ez mind ilyen, és vezetékkel kell megoldanom a problémát?

köszi.

(#37508) Spuri2000 válasza give3 (#37507) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mennyit szánsz rá?

A vezetékesnél nincs olcsóbb és stabilabb megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#37509) give3 válasza Spuri2000 (#37508) üzenetére


give3
tag

Nem ismerem az árakat, de sokat nem szeretnék rá költeni. (max 2-3k)
A vezetékes megoldást azért nem preferálom, mert fúrni-faragni kell hozzá...

(#37510) mezis válasza milszab (#37505) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédoktól függ ! Mi a hejjjzettt ? (InSSIDer)

mezis

(#37511) Pityke78 válasza Spuri2000 (#37504) üzenetére


Pityke78
őstag

A windowsnál elvileg nem kér felhasználónevet, rendszergazdaként jelentkezek be automatikusan

(#37512) mezis válasza eestipoika (#37506) üzenetére


mezis
nagyúr

IP címek rendben.

A lakás oldalon is "B" típusú router kell. A 4 routered küzül csak az internethez csatlakozó "A" típusú.

A 741-esen lévő dd-wrt-t client vagy client-bridge üzemmódba kell állítani.
Gateway:192.168.1.1. (Ezt mindegyik "B" típusúban be kell állítani, ha van rá mód.)
DNS üresen marad.
Firewall-t le kell tiltani (SPI).

mezis

(#37513) milszab válasza mezis (#37510) üzenetére


milszab
senior tag

Szomszédba nincsen router sehol. Csak az enyémet lehet fogni(kis falu). Nem tudom mi az az "InSSIDer" Valami router beállítás?

(#37514) Gubek-Einste válasza milszab (#37513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer egy program amellyel meg lehet nézni a helyi wifi helyzetet és ez alapján beállítani a használt wifi csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37515) mezis válasza milszab (#37513) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelismétlő ruoter helyét térerő szempontjából kb középre állítva érheted el a max sebességet. A sávszélesség lehet akár 40 is, ha mindkét router tud olyat.

Sebességben ne várj csodát a második WiFi kapcsolatnál. Hivatalból csak negyede lehet a maximumnak, aminek meg jó ha fele igaz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37516) Spuri2000 válasza Pityke78 (#37511) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akkor is van felhasználóneved, még ha jelszód nincs is! Amikor feltelepítetted a Windowst akkor meg kellett adnod! Mi a windowsos fiókneved? Próbálkozz azzal! Esetleg ha nem megy, akkor adj hozzá jelszót is és úgy próbáld meg!

(#37517) Spuri2000 válasza give3 (#37509) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A probléma, hogy 2-3k-ból lehet a kábel sem jön ki!

A router amit használsz nem a legcombosabb! Milyen előlfizetésed van, mekkora a sávszélességed? Milyen a gép amire a net továbbítódik? Itt leginkább a hálókártya adatai kellenének, meg a wifié ha van? Pl.: 10/100 a vezetékes, a hálóé meg pl.: 150 Mbit/s-os. Esetlweg ha ezeket megadod, akkor lehet meg tudjuk mondani merre indulj el! (A gép paramétereit is leírhatod!)

(#37518) szundybence


szundybence
aktív tag

Bocs, az UPC we-free témakörnek van saját topikja?

(#37519) mezis válasza szundybence (#37518) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne reménykedj abban, hogy ezzel az átgondolatlan ötlettel fog valaki is foglalkozni. Legfeljebb azzal, hogy a csudába lehet lekapcsoltatni. Hivd a 1221-et munkanapon, munkaidőben. Mert a modemjük menüjébe bele nem tettek egy ilyen menüpontot. Hogyisne ! hogy csak úgy kedvedre kapcsolgasd !
(Megérdemelnék, hogy a jó szomszédok összefogjanak, és párosával használjanak egy internet kapcsolatot !)

mezis

(#37520) szundybence válasza mezis (#37519) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem értem miért írtad ezt, de már nem is fontos. Nyitok neki én.

(#37521) give3 válasza Spuri2000 (#37517) üzenetére


give3
tag

Digi-netem van (kábeles) 50/25Mbps.
A jelenlegi gép kábellel csatlakozik a routerhez. (Asrock Z68 Extereme3 Gen3 alaplapon levő hálókártyával, Realtek RTL8111E)
Ehhez jönne az új gép (Asrock B85M pro4 alaplappal) usb-s wifi vevővel.
Kell még valami adat?

köszi.

(#37522) eestipoika válasza mezis (#37512) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Beállítottam az általad eddig leírtak szerint, de nem akar működni.
A jelerősség kiváló, de csak korlátozott kapcsolat jön létre, netem nincs :(

(#37523) mezis válasza eestipoika (#37522) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy olyan sejtésem, hogy a dd-wrt-ben kell még valamit be vagy kikapcsolni.

Tehát az internet kapcsolatot biztosító router ("A") maradt ahogy volt. (DHCP = ON)

"A"-hoz csatlakozik LAN - LAN kapcsolattal egy WiFi router ("B"), amelyiknek fix IP címe van, ami különbözik a "A" LAN IP címétől és kívül esik a DHCP tartományon. Ezen be tudtad állítani a LAN kapcsolatnál Gateway címnek az "A" router LAN IP címét és a DNS üres 0.0.0.0.? Ezen a routeren DHCP = OFF ?

A "B"-hez LAN-on vagy WiFi-n csatlakozva internet elérhető ? (ping 8.8.8.8-ra jön válasz ?

mezis

(#37524) eestipoika válasza mezis (#37523) üzenetére


eestipoika
csendes tag

"A"-hoz csatlakozik LAN - LAN kapcsolattal egy WiFi router ("B"), amelyiknek fix IP címe van, ami különbözik a "A" LAN IP címétől és kívül esik a DHCP tartományon.

Az A-nak(841ND) a LAN-ja 192.168.1.1, a "B"-nek(741ND) 192.168.1.2
a lakáson a kettő db "A"-nak pedig 192.168.1.3(741ND) illetve 192.168.1.4(841N)
A DNS üres és a DHCP kikapcsolva

A pingelést nem tudom most megmondani, mert szétszedtem a routereket, hogy legyen netem.

(#37525) milszab válasza mezis (#37515) üzenetére


milszab
senior tag

Nem igazán értem hogy mit kéne középre állítanom?? :)

Az alsó gép látja a fenti routert! Jó a net meg a hálózati sebesség is. Viszont a többi eszköz(telefon, tablet) már gyengén, ezért gondoltam felrakok lentre egy másik routert. Csak ha be van kapcsolva, az alsó gép is átáll arra és az van amit írtam. A wifi jel jobb lesz, viszont a hálózati sebesség szarabb.

Ha nem lehet sehogy sem kiválasztani melyik routerre kapcsolódjon a gép, megpróbálom tőle messzebb rakni a routert, hogy ne menjen fel rá, viszont a többi cuccon meg jól jöjjön. Kábellel sajna nem tudom összekötni a 2 routert.

A csatornát már belőttem amúgy 5-ösre, mivel a táblagépen ott jön a legjobban.

(#37526) mezis válasza eestipoika (#37524) üzenetére


mezis
nagyúr

És a Gateway ?

mezis

(#37527) eestipoika válasza mezis (#37526) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Az 192.168.1.1 vagyis a netet adó routrnek a címe.

(#37528) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A múltkor próbálkoztam WDS módot létrehozni 2 szinte azonos router között. Eltérés köztük csupán annyi volt, hogy az egyik cserélhető, míg a másik fix antennás. Hiába követtem az utasításokat, nem sikerült összehoznom, elég sokat szívtam vele.
Gondolkoztam Range Extender-en, de az egyik szakboltban ezt javasolta az eladó: RT-N12 D1
Elmondása szerint, és a leírás szerint is használható Range Extender-ként is.
Jó párosítás ez egy TPlink TL-WR841ND routerhez?

Utóbbi lenne a felső szobában, az emeleten, az Asus a földszinten a konyhaszekrény tetején, ahol elég erős a jel, igy kiterjesztve azt a nem messze lévő SmartTV-hez például...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#37529) Spuri2000 válasza give3 (#37521) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A legolcsóbb megoldás az utp kábel behúzása!
Ahogy a leírásodból kiderül a TP-Link 741-es szerintem éppenhogy ki tudja szolgálni az 50/25-ös netet!
Elméleti letöltési sebesség 6,4 MB/s és a feltöltés ennek a fele!
A [link] címen le tudod tesztelni, ekkor persze 50/25 Mbit/s adat körül kell lennie!
Azt nem írtad a te géped eddig hogy csatlakozott a netre? Vezeték vagy WiFi?

Visszatérve a megoldásokra:
Amennyiben nem megoldható a bekábelezés vagy macerás, úgy mélyebben a zsebedbe kell nyúlni!
Ebben az esetben én kicserélném a központi routert egy 300-as vagy 600-asra! A dual-ra gondolom nincs szükséged, így elég lesz a 2,4 GHz gondolkodnod! A régi routert tartsd meg és csatold azt a fiad gépéhez, esetleg ha te is wifi-n csatlakozol, akkor vegyél még egyet (routert) vagy egy wifi pci bővítőkártyát a gépbe! Annak tudod cserélni az antennáját is ha kell!

Hosszabb távon a kábelezéssel jársz jobban mind anyagilag, mind technikailag!

Remélem tudtam segíteni!

(#37530) Gubek-Einste válasza volvoguy (#37528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz amire használni szeretnéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37531) eestipoika válasza mezis (#37523) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A B routerhez nem érhető el az internet és pingelésre nem jön válasz :(

(#37532) eestipoika


eestipoika
csendes tag

And és Gubek-Einstei!

Tudtok esetleg segíteni a gyakorlati kivitelezésben ?

[link]

Mert már 2 napja görcsölök vele Mezis segítségével de nagyon vakvágányon vagyok :W

(#37533) mezis válasza eestipoika (#37531) üzenetére


mezis
nagyúr

A "B"-b gyári firmware van ? (Az AP funkciójához nem kell dd-wrt.)

mezis

(#37534) eestipoika válasza mezis (#37533) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A két antennához kötött 741ND-n custom a 841Nd-n ami a wifi jelet szórná a lakásomon azon pedig gyári.
Arra nem is találtam dd-wrt firmwaret mert ehhez a verziohoz(ver.9.) nincsen
Egyébként ezzel (841ND) van a legnagyobb gondom, mert ezen nem tudom mi a helye sbeállítás.
Ugye a WAN-t nem lehet kikapcsolni a gyári firmwaren hanem van STATIC IP, DINAMIC IP meg egyebek.
MEg itt nem tudom hol illetve mit kell beállítani (AP, Client ?)

(#37535) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A lakási 841ND-n csak a LAN IP-t kell beállítani, DHCP off, kábel az egyik LAN portba, wifi igény szerint és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37536) mezis válasza eestipoika (#37534) üzenetére


mezis
nagyúr

A "B" routert AP üzemmódba kell állítani. Ehhez megteszi a gyári firmware is, legfeljebb bekapcsoláskor szomrúan, de tudomásul veszi az internet kapcsolat hiányát. dd-wrt esetén a WAN portot csatolhatod 5. LAN portnak. A tűzfalat kell esetleg kikapcsolni még.

Majd a "C" router lesz a client vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37537) eestipoika válasza mezis (#37536) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Hol van a 841ND-s gyári menüjében az a menüpont ahol be lehet állítani az AP-t ?

(#37538) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37535) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Ezt így is csináltam, de a kapcsolatok közt megjelenik a régi illetve egy "Rejtett kapcsolat" de miután bekéri az utobbinál bekéri az SSID-t és a jelszót kiirja hogy nem tud kapcsolodni a nethez.
A másik kapcsolatnál egy wifi jelszót kér csak, de arra is ugyanezt csinálja :((

(#37539) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37535) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Ja és a beállításokat a dd-wrt-s 741 ND-s antennákhoz kapcsolt routereken a Mezis által hivatkozott video alapján csináltam:
https://www.youtube.com/watch?v=Ud-Hq3kgvk4

(#37540) give3 válasza Spuri2000 (#37529) üzenetére


give3
tag

Átgondolom mi legyen, de ha jól értem akkor a jelenlegi routert (741N) wifi vevőként használva elfogadható lenne a sebesség játékok közben is? Megszűnne a 300-as ping?

[ Szerkesztve ]

(#37541) WiE_TaK


WiE_TaK
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Van egy Tp-link 3g/4g Wireless N Ruterem. Model: TL-MR3220
3g ruterként használtam korábban. De ahol most lakok van Wi-fi hálózat.
Van valami lehetőségem arra, hogy ezzel a ruterel csatlakozzak
a Wi-fi hálózatra és azt megosszam azt az asztali pc-mel. (mondjuk utp-n)

(#37542) mezis válasza eestipoika (#37537) üzenetére


mezis
nagyúr

A 841-nek nincs ilyen menüpontja. Fölösleges lenne. Csak AP üzemmódja vagyon.

Viszont az SSID ne legyen rejtett azon az AP-n, amelyikhez kapcsolódna repeater (bridge, client) üzemmódban egy WiFi-s eszköz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37543) mezis válasza WiE_TaK (#37541) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha V1 a hw verzió, akkor talán 3rd party firmware-val (pl. dd-wrt).

mezis

(#37544) suger67


suger67
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy UPC 75Mbit/s-os előfizetésem ami LAN-on tökéletesen jön,de Wifin csak 20-25Mbit/s
Ez a vesztesség ez normális WLAN-on keresztül,vagy azért ezen lehet javítani?
Köszönöm a választ

(#37545) Gubek-Einste válasza suger67 (#37544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37546) suger67


suger67
csendes tag

AjAj :Y Ez a SSID egy kicsit nekem kinai!!Nem nagyon értek hozzá.
Egyébként 3 méterre van a router a géptől és nincs fal se közte.

(#37547) suger67 válasza suger67 (#37546) üzenetére


suger67
csendes tag

Meg van inSSIDer 38 és 43 között mutat!!
Az megfelelő adat

(#37548) Spuri2000 válasza give3 (#37540) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Biztos hogy elég, ha nem hibás az eszköz!

Nekem jelenleg micros netem van, amit kb. 1,5 km kapok és ezt a házban egy Netgear Wndr3400 belső antennás routerrel osztok meg. Így a pingem kb. 10 ms átlagban ami nem rossz szerintem, de volt hogy régebben Dota-ztam és akkor nekem volt a legkisebb a késleltetésem 5 ms alatt!

A döntésed és a tapasztalatod írd majd meg, hogy a többiek és én is okuljunk belőle! :)))

Sok sikert!

(#37549) Spuri2000 válasza suger67 (#37547) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A leggyorsabban akkor tudunk segíteni ha leírod a netet megosztó router típusát és specifikálod azt az eszközt amivel netezel!

A 75 Mbit/s nethez elvileg elég egy 150 Mbit-es router, de ahogy a kolléga írta azt is figyelembe kell venni, hogy hol helyezkedik el a router és a számítógép! Hány és mekkora falak vannak közöttük. Ezek vasbeton vagy pl tégla alapúak? Stb..

(#37550) kali válasza Spuri2000 (#37549) üzenetére


kali
legenda

75 Mbps net maximális átvitele már szélsőségesen jó eredménynek számít 150 Mbps wifi jelölésű router használatával, nem mondható jellemzőnek, inkább ritkának, pláne ha nem csak speedtest és társai mérésről van szó, hanem komolyabb terheléses átvitelről, ha meg nem csak néhány méter távolság és/vagy fal is adott a router és az ellenoldal között, akkor pláne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.