Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) SamS20


SamS20
senior tag

hali

segítséget szeretnék kérni, jelenleg van 2 router.
Az fő router (r1), az én szobámban van és ide van bekötve az szolgáltató által behúzott kábel.
Ebből egy utp kábel átmegy anyumék szobájába ahol is csatlakoztatni szeretném router2-höz.

A gond csak az, hogy nem tudom mit kellene, vagy hogyan beállítani hogy a wifi jelet mindkét router sugározza (más más ssid-vel), valamint ha a r2-ből egy utp-n össze kötném a laptopot akkor legyen internet (jelenleg "korlátozott", digi internet de valamiért nem tud csatlakozni a hálózathoz a router, pedig jól be van állítva)

Tehát r1 - fő router - tp link - WR1043ND
r2 - másod számú router - WR841ND

ha valaki tudna segíteni megköszönném :)

SamS

(#37452) Gubek-Einste válasza SamS20 (#37451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszközt ÍGY állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37453) SamS20 válasza Gubek-Einste (#37452) üzenetére


SamS20
senior tag

"B"-n: LAN IP címének beállítása.

ez azt jelenti hogy a routeren statikus ip-t kell megadni ?

(#37454) Gubek-Einste válasza SamS20 (#37453) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel a WAN port nem lesz használatban. A LAN IP a belső hálózati címet jelenti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37455) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Vettem ma egy Lenovo g50-45 laptopot, amiben Realtec RTL8723BE Wifi modul található, amellyel egy UPC-s Technicolor tc7200 modem-router-hez csatlakozom. A gondom az lenne, hogy bár N-es szabványú a wifi, és úgy is megy a kapcsolat, viszont max 72 mBit-es sebességet ír a kapcsolat állapotánál ls a sebesség is ennek megfelelően 4,5 mb/s-nál maximálódik...

Szerintetek nem kellene ennek minimum 150 mBit körül mennie, még ha csak névlegesen is? A router és a laptop egy szobában vannak, a jelerősség is maximális. Nem értem, mi lehet a gond..

(Egy TP-link 3200-as USB wifivel megy a 150 mBit... )

Köszönöm a válaszokat :)

(#37456) Hoorus válasza Hoorus (#37455) üzenetére


Hoorus
őstag

A routert már átállítottam 40 MHz-re és a laptopon is 20_40 MHz van beállítva, vagyis auto... :S A helyzet továbbra is csak 72 mBit... :O

(#37457) Hoorus válasza Hoorus (#37456) üzenetére


Hoorus
őstag

Sikerült!!

Nem csak a 40 Mhz-et kellett beállítani, hanem csatornát is váltani kellett a routeren!

(#37458) mezis válasza Hoorus (#37456) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

(m: mili, M: Mega, B: Byte, b: bit. Sebességet, sávszélességet Mbps-ben szokás megadni. Mega bit/sec))

mezis

(#37459) Spuri2000 válasza Brigitta78 (#37445) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elvileg mostanában kezd elterjedni a Sonos márka! Nézd meg, szerintem ez lesz a te terméked!
Media Marktban már láttam!

(#37460) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Megpróbáltam a wifi jelet itthon kiterjeszteni, a felső routertől a jelet egy másik routerhez wds móddal elvezetni, s ott lent így a hálózathoz smart tv-t, egyebeket csatlakoztatni. Mindent a leírások szerint csináltam, mégsem jött össze, sőt a már beállított Al router kifagyasztotta a FŐ routert többször is. Eleget szívtam vele, meg is untam. Mi lenne a legjobb megoldás? Egy erősebb antenna, vagy egy Range Extender? Ki mit javasol? Köszönöm!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#37461) mobilizmo válasza Spuri2000 (#37459) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mintha kicsit túl lennének árazva. :(

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#37462) Gubek-Einste válasza volvoguy (#37460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen eszközök állnak rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37463) volvoguy válasza Gubek-Einste (#37462) üzenetére


volvoguy
addikt

Egy Tplink 841ND cserélhető antennás router lett volna a FŐ, a sima nem cserélhető antennás 841N lett volna az AL.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#37464) sesshou


sesshou
senior tag

Linksys E900 routerrel olyan problémám van hogy pppoe-n kereszütl kapcsolódok az internetre és kábelen kereszütl el is jutok vele az internetig viszont wifin keresztül csak a routerig.

Valaki esetleg találkozott már ilyesmivel? Van erre megoldás esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37465) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Linksys wifi hálózati kártyám, még 54mb-es, és sajnos gyenge a falnál a jelerősség, kérdésem az lenne, hogy ha vennék ilyen zsinórós tp-link antennát hozzá, akkor rá tudom e csavarozni majd. "TL-ANT2405C 5dBi Antenna" Mert van valami sma csati meg a másik, és a tp linké állítólag sma-s vékony csatis, rámegy e a linksys 54 megabites wifi kártyám csavaros részére?

Köszönöm a segítséget! :R

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#37466) mezis válasza Feri1977 (#37465) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Fontold meg, mennyibe kerül pl egy TP-Link WN722ND tip. USB-s WiFi adapter + egy USB hosszabbító kábel.. Gyanítom, hogy jelenleg a PC ház erősen árnyékol és fél - egy m-el odébb már megfelelő lesz a térerő. N-es, aminek a névleges sebessége 150 Mbps.

A WiFi kártya meg hátha kell valakinek.

mezis

(#37467) Feri1977 válasza mezis (#37466) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen, a pc ház árnyékol, vagy a sarok miatt ahol van a gép, sarokba van (panelház), gondoltam a zsinóros antenna jó megoldás lehet, mert kiteszem az asztalra az antennát és jó lesz minden, de a te ötleted is nagyon jó..meggondolom..köszönöm, hogy segítettél!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#37468) Gubek-Einste válasza volvoguy (#37463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyikre tegyél custom firmware-t és így már tudod használni repeater-nek.

#37464 sesshou
Reset/firmware frissítés volt már?
Custom firmware-rel is tehet egy próbát.
A wifi rendesen be van állítva? Egyáltalán nincsen wifi-n semmilyen külső hálózati elérés?

#37467 Feri1977
Szerintem is inkább az USB adaptert vedd meg inkább mivel abból később még profitálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37469) Mattey


Mattey
tag

Hello,!

Egy ilyen problémám adódott az egyik vezeték nélküli hálózatra csatlakozó laptoppal, újraindítás után nem tudott csatlakozni a hálózathoz, a hibajavításra ezt dobta ki: A vezeték nélküli hélózati kapcsolat nem rendelkezik megfelelő ip konfigurációval. Gondolom a router orrolhatott meg valamire, de mivel nbagyon kezdő vagyok a témábban inkább nem próbálok meg vakon tapogatózni. (A router egy TP-link WR720N )

(#37470) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám!adott egy wifis belkin router és egy olyan kapcsolat ami antennàs és jön belőle egy lan kàbel ami vmi àtalakitoba esonnan megint lan kabellel a roterbe megy ès ez az atalakito a 230ba van dugva.milyen kapcsolat lehet ez? Jelszò es fhasznév mentes.dynamic ip vagy ppop vagy mit valasszak?

[ Szerkesztve ]

(#37471) Gubek-Einste válasza Mattey (#37469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen laptop/wifi adapter?
Driver újra rakás/frissítés volt már?
Ha el volt mentve a kapcsolat akkor törlés majd újként csatlakozás.
A router-en volt valami változás?
Más eszközzel meg a wifi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37472) Gubek-Einste válasza Matthisa (#37470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-s külső, antennával egybeépített AP kliens módba kapcsolódva PoE táplálással ami nálad van.
Ha közvetlenül a gép csatlakoztatva hogyan kapcsolódsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37473) Matthisa válasza Gubek-Einste (#37472) üzenetére


Matthisa
tag

Ha direktbe egyből az eternet kartyaba megy nem ker semmit felcsatlakozik egybol.

(#37474) Mattey válasza Gubek-Einste (#37471) üzenetére


Mattey
tag

A laptop típusa mennyire fontos ? (Csak azért kérdem, mert valami noname cucc)
Driver frissítve még nem volt
A kapcsolat törlése/mentése megvolt
Routerhez nem nyúltam
A wifi más eszközzel működik. (az asztali is azt használja.)

(+1 bár ez nem tudom mennyire releváns, elvileg egy avast fissítés után szállt el a hálózat. a gépen, jobban mondva miután újra lett indítva.)

(#37475) Gubek-Einste válasza Matthisa (#37473) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor dinamikus/automatikus konfigurációt kell beállítani és valószínűleg szükség lesz MAC klónozásra is azzal a géppel amelyikkel eddig ment a net.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37476) Gubek-Einste válasza Mattey (#37474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó volna tudni, hogy pontosan milyen laptop/wifi adapter meg akkor célirányosabba lehetne kutatódni.
Csináld meg a driver frissítés/újra rakást de természetesen csak is a gyártó weboldaláról leszedettel mert az OS által kínált sokszor nem éppen megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37477) Matthisa válasza Gubek-Einste (#37475) üzenetére


Matthisa
tag

Dynamic ip nel ker vmi host name dolgot.mac klonozas?annyira nem vagom! Nekem adsl van

(#37478) Gubek-Einste válasza Matthisa (#37477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell semmit sem meg adni, csak, hogy dinamikus/automatikus.
Kell lennie egy MAC Clone menünek is valahol,
Pontosan milyen router-ről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37479) Mattey válasza Gubek-Einste (#37476) üzenetére


Mattey
tag

Közben megoldódott, de köszi a segítség szándékát. :)

(#37480) Matthisa válasza Gubek-Einste (#37478) üzenetére


Matthisa
tag

http://gizmeup.com/images/detailed/0/Belkin_Wireless_WiFi_G_Router_7234_H.jpg

(#37481) akos114


akos114
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy 3 szintes ház, szinte minden szobában RJ45 csatlakozási lehetőséggel.
Először is az lenne a kérdésem, hogy ha nem elég a router 4 portja, akkor az működőképes megoldás-e, hogy az egyik portra rákötünk egy switch-et, ezzel továbbosztva még X felé a vezetékes netet?

A másik kérdés az lenne, hogy mit ajánlotok annak érdekében, hogy mindenhol megfelelő legyen a wifi jel, gondoltam sima hatótávnövelőkre, de csak olyat látok ami kapja az alap wifi jelet és annak növeli a hatótávolságát. Milyen eszközzel lehetne azt megoldani a legegyszerűbben, hogy egy adott RJ45-ös portra rákötném és az eszköz ezen keresztül kapná az internetet és ebből a jelből osztaná a wifit?

Előre is köszönöm. :R

(#37482) Gubek-Einste válasza akos114 (#37481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Adott egy 3 szintes ház, szinte minden szobában RJ45 csatlakozási lehetőséggel.
Először is az lenne a kérdésem, hogy ha nem elég a router 4 portja, akkor az működőképes megoldás-e, hogy az egyik portra rákötünk egy switch-et, ezzel továbbosztva még X felé a vezetékes netet?

Pontosan így van, ha kevés a router LAN portja akkor egy switch bekötésével lehet annak a számát növelni.

A másik kérdés az lenne, hogy mit ajánlotok annak érdekében, hogy mindenhol megfelelő legyen a wifi jel, gondoltam sima hatótávnövelőkre, de csak olyat látok ami kapja az alap wifi jelet és annak növeli a hatótávolságát. Milyen eszközzel lehetne azt megoldani a legegyszerűbben, hogy egy adott RJ45-ös portra rákötném és az eszköz ezen keresztül kapná az internetet és ebből a jelből osztaná a wifit?
Mivel szintenként ki van építve a LAN hálózat így a legjobb megoldás az lenne ha ezekbe a portokba lenne dugva a wifi elérést biztosító eszközt. A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás min szintenként (a nem fedi le a teljes területet akkor lehet több is) egy sima wifi router lenne AP/Switch módba tévé mert így lesz vezetékes csatlakozási lehetőség is szükség esetére és később még más célra is fel lehet használni az eszközt.
A beállításnál érdemes inSSIDer-t használva beállítani a használt wifi csatornát, hogy ne zavarják egymást az eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37483) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!

A helyzet az, hogy az utca túl feléről egy szomszédunktól jön át a wifi de csak bizonyos szobákból elérhető. Főként egy laptop csatlakozna hozzá. Mit érdemes használni, hogy az egész lakásban legyen elérhető hálózat?
Ahogy látom vagy egy usb-s antennát szerzek a laptophoz vagy valamilyen WIFI repeater-t kell beüzemelni.
Szerintetek a jelen helyzetben mi a legjobb megoldás? Esetleg van ajánlott eszköz vagy eszközök?
Előre is köszönöm!

(#37484) krealon válasza sesshou (#37464) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Linksys E900 routerrel olyan problémám van hogy pppoe-n kereszütl kapcsolódok az internetre és kábelen kereszütl el is jutok vele az internetig viszont wifin keresztül csak a routerig."

Ugye a gepen letiltottad / kitorolted a PPPoE kapcsolatot? (Azt a router-nek kell csinalni)

(#37485) Spuri2000 válasza Geretnero (#37483) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mennyire erős a jel ami átjön? Mennyit szeretnél/tudsz rákölteni?

[ Szerkesztve ]

(#37486) milszab


milszab
senior tag

Múltkor kérdeztem de nem kaptam rá választ. Szóval ha használok egy routert jel erősítő módban, meg lehet valahogy oldani hogy ki lehessen választani, melyik routerhez csatlakozzon a gép? Win7-ről van szó. Nézegettem de nem igazán találtam megoldást rá. Csak mer a netet jól megossza, viszont a hálózati sebesség gyengébb ha a 2.hoz csatlakozok. Kábellel nem igen tudom összekötni a kettőt.

Meg mi alapján dől el, ha nem lehet változtatni hogy melyikhez kapcsolódik a gép? Amelyiktől jobb jelet fog?

(#37487) And válasza milszab (#37486) üzenetére


And
veterán

A válasz az, hogy ez több tényező függvénye lehet. Függ például a jelismétlés (ami a híresztelésekkel szemben nem erősítés) megvalósítási módjától, ami lehet univerzális, vagy virtuális AP-vel megvalósított repeater, esetleg észrevétlen átmenetelt biztosító (szakadásmentes) WDS-repeater. Aztán függ a klienstől (annak szoftverétől) is: ha az 'ismételt' és az 'eredeti' hálózat SSID-je más, mindenképp külön hálózatként fogja azokat kezelni, innentől az a kérdés, hogy mi alapján választ közülük, kezeli-e a preferált hálózatok listáját vagy egy bizonyos térerő / bithibaarány alatt egyszerűen átvált a 'másik' hálózatra. A hasznos sebesség feleződése pedig egy repeaterre kapcsolódva teljesen természetes.

(#37488) Gubek-Einste válasza Geretnero (#37483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás az lenne, hogy egy irányított antennás AP venné a szomszédból a jelet majd egy másik eszköz biztosítaná a beltéri elérést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37489) Geretnero válasza Spuri2000 (#37485) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Az előszobában használható de beljebb már nem tud csatlakozni. A cél, hogy jól működjön persze az sem árt ha nem kell több tízezret rákölteni. Mondjuk ha egy tízesben megáll az jó lenne. (semmi játék, semmi komoly letöltés)

(#37490) Spuri2000 válasza Geretnero (#37489) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ha elég nagy a sávszélesség és nem probléma, hogy az előszobába telepített router már csak az eredeti sávszél felét tudja (repeaterként), akkor szerintem elég egy megbízható router!
Azonban ha a teljes sávszélt akarod, akkor az irányított antennás játékos a nyerő!

(#37491) sesshou válasza krealon (#37484) üzenetére


sesshou
senior tag

Van egy dir 600 as routerem is és azzal meg az internet wifin keresztül.
Valószínű hogy a beállításoknál van valami csak nem tudom mi lehet az :(

(#37492) stilo18


stilo18
addikt

Az előbb véletlenül rossz helyen tettem fel a kérdést.

Linkelem a hsz-t: [link]

Ha valaki tudna esetleg segíteni azt megköszönném! :R :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37493) stilo18 válasza stilo18 (#37492) üzenetére


stilo18
addikt

Újra kellett csak indítani :F

Köszönöm azért!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#37494) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,
remélem a jó topicba teszem fel a kérdésem:
adott két router (TP-LINK WR841N , EDIMAX BR-6225N) és egy jó nagy ház, ahol sajnos a Wifi jel nem mindenhova ér el.
Jelenleg a TP-LINK router a fő router, abba megy a WAN, ez az EDIMAX lenne amivel szeretném növelni a hatótávot.
Van is az edimaxon Universal Repeater beállítás, de nem igazán tudok vele mit kezdeni. Neten találtam néhány megoldást, amivel sajnos nem jutottam dűlőre.
A kérdésem tehát, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni, vagy vegyek egy jelerősítőt?
Szívesen bajlódok vele, mert érdekel a dolog.
Köszönöm szépen előre is mindenkinek.
Üdv,
z

(#37495) And válasza zapikanka (#37494) üzenetére


And
veterán

Ha te 'jelerősítőt' (természetesen nem az) vennél, az is csak egy repeater volna, tehát éppen ugyanott lennél vele, mint ezzel az Edimax-szal. Utóbbi univerzális repeater módját elnézve nem túl bonyolult beállításai vannak. Ezekre kellene odafigyelni:
- Band: ez a menüpont egy egysávos routernél kicsit fellengzősnek tűnik, lényegében a wifi-szabványt lehet beállítani vele. Legyen N, ha csak n-es klienseid vannak, esetleg B+G+N, ha g-szabványú eszközök is kapcsolódnának a hálózatra (a WR841-esen ugyanúgy legyen beállítva).
- ESSID: a repeater (másidok AP) SSID-je, elvileg szabadon választott.
- Channel number: egyezzen meg a WR841-es rádiócsatornájával.
- Root AP SSID: az első / ismétlendő AP, vagyis a TP-Link SSID-jét kell ide beírni.
Mod: Az Edimax sajnos nem támogatja a két rádiófolyamos (300Mbps MIMO) n-módot, tehát a két router között legfeljebb 150 Mbps-es linksebesség jöhet létre.

[ Szerkesztve ]

(#37496) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37414) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Miután a routerből a negyedik darabot is beszereztem, ma megpróbáltam nekiállni a kivitelezésnek.
Valószínűleg már az elején valamit nem jól csináltam, mert már a routerbe is nehezen tudok belépni, mert ha összedugom a laptoppal egy UTP-s kábellel, hiába ütöm be az IP címet nem enged be a menübe csak ha csinálok egy resetet.
Frissítésként az esetem:van egy iroda ami kb 30-40 m-re van az út túloldalán a lakásomtól.
Adott az irodában egy TP-LInk 841 ND-s router+ egy TP-LINK 741 ND-s router amire tettem egy dd-wrt-s firmwaret.
Ez csatlakozik a szép nagy TP-Linkes 2424B-s antennámhoz.
A túloldalon a lakásomon van egy TP-Link 841N-es routerem és egy TP-Link 741 ND-s (ezen is dd-wrt-s firmware van) ami csatlakozik a TP-Link 2409A -s antennához.

Legyetek szívesek megírni, hogy ebben az esetben melyik az "A" jelű és "B" jelű router és melyiken mit kell beállítani, mert a hivatkozás alapján amit kaptam nem akar összejönni.

De valószínűleg, hogy én csinálok valamit nagyon rosszul. :(
Segítségeteket nagyon szépen köszönöm!

(#37497) mezis válasza eestipoika (#37496) üzenetére


mezis
nagyúr

Amelyikre az internet érkezik, az az "A", az összes többi "B". Természetesen a "B"-knek különböző LAN IP címeket kell kiosztani - ugyanabból a tartományból (192.168.1.)

Gateway (átjáró): az "A" router LAN IP címe.

(Miután leállítottad egy "B" típusú routeren a DHCP-t, vagy fix IP címet kell beállítani a PC-n a csatlakozáshoz, vagy "összedrótozod" az IP címeket osztgató "A" routerrel.)

mezis

(#37498) milszab válasza mezis (#37497) üzenetére


milszab
senior tag

Ha állítom a vezeték nélküli módot, meg a csatorna sávszélességet fixre, fog valami változni? Ha igen mi? Az első auto-n van? A második meg 20/40-en.

(#37499) mezis válasza milszab (#37498) üzenetére


mezis
nagyúr

"...vezeték nélküli módot"

Ez csatornát (frekvenciát) jelentene ? :F

A sávszélességet és a csatornát is a szomszédok függvényében célszerű megválasztani. (InSSIDer).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37500) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos hogy jó topicba írom a kérdésem, de hátha tudtok segíteni. Vásároltam egy EW-7438RPn v2 Range Extender ksézüléket, mivel egy többszintes családi hátban lakok és szerettem volna ha a földszinten magasabb lenne a le ill feltöltési sebességem. Be is állítottam a készüléket, és amikor teszteltem azt tapasztaltam, hogy az alapból 30MB-os netem az eddigi routeremmel olyan 14-re csökken, míg ha az extenderhez csatlakozok akkor meg csak 10 körüli, pedig a jel szint magasabb mint a router jele. Ez mitől lehet? Épp fordítva kellene hogy legyen, mármint hogy felerősíti a jelet, itt meg kevesebb ami elég furcsa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.