Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) mezis válasza rostiron (#29000) üzenetére


mezis
nagyúr

Valamilyen késleltetési időt állíthatsz ezzel. Nem régen And ezt pontosan leírta itt vagy az Otthoni hálózat... fórumon.

mezis

(#29002) Lacko32


Lacko32
tag

Üdv mindenki!

Szóval...az volna az én problémám,hogy már jó ideje üzemel nálunk a T-Rabant. Ez nem volna gond,de az,hogy szakad a net,na az már teljesen más tészta.
Huzamosabb ideig letöltök,utorrentba szépen lekapcsolódik mindenről,elmegy a net kb 5 percre,majd visszajön.De aztán meggondolja magát,és ismét elbandukol gombászni.Újra megjön,és elmegy.És ezt játsza velem,amig ki nem húzom a wifi-s routert,meg a sima modemet.D-Link ADSL 2+-os modem (DSL-360R) van rákötve egy wifi-s D-Link DIR-300-ra. Kérdés,valamelyik modemmel lenne a gond,vagy csak nem kedvelik egymást? Padlás,oszlop...segitsetek :/

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29003) rostiron válasza mezis (#29001) üzenetére


rostiron
őstag

Nem találom, remélem ha olvassa segít. :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29004) mezis válasza Lacko32 (#29002) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy a szolgáltatód próbál ilyen módin rávenni a moziba járásra ?

mezis

(#29005) Lacko32 válasza mezis (#29004) üzenetére


Lacko32
tag

Azóta kaptam új modemet is (régin felpuposodtak a kondik),volt nem egyszer bejelentés de semmi...

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29006) Intruder2k5 válasza Lacko32 (#29002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen az új modem? Típusra gondolok...

Próbáltad router nélkül is?

[ Szerkesztve ]

(#29007) mezis válasza Lacko32 (#29005) üzenetére


mezis
nagyúr

Mióta ?

mezis

(#29008) Lacko32 válasza mezis (#29007) üzenetére


Lacko32
tag

Intruder2k5: Ugyanaz a DSL-360R trágya. Másnak nem csinálja ezt...nekem igen :/ Régebben nem volt wifi-s routerem,azzal is csinálta ezt nem egyszer.Új szűrőt is kaptam,de mit sem ér.

mezis: hogy mióta? Hm...nagyon rég óta.Egy éve tuti csinálja már,szerződésünk meg már isten tudja mióta van. Fennt a felhők fölött meg csak tesztelik a sávszélességet,de nem igen kezdenek vele semmit sem.

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29009) mezis válasza Lacko32 (#29008) üzenetére


mezis
nagyúr

A szűrőben nem szoktak felpúposodni a tekercsek, kondenzátorok. Merthogy a kondenzátor sem elkó.

mezis

(#29010) bacus válasza Lacko32 (#29008) üzenetére


bacus
őstag

Próbáld ki router nélkül. Ha akkor is ezt csinálja, akkor legalább tudod, hogy az ADSL modemed jó.

A torrent letöltésnél állits be korlátot, mert nem jó ha a teljes sávszélességet lefoglalod. Próbáld ki, hogy max 80%-os sebességget állitasz be, igy stabil router nélkül? És routerrel?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#29011) Lacko32 válasza mezis (#29009) üzenetére


Lacko32
tag

Rosszúl irtam,ne haragudj.A tréhomtol kapott régi ugyanilyen DSL-360R-nél voltak puposak a kondik :)

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29012) Lacko32 válasza bacus (#29010) üzenetére


Lacko32
tag

Mindenképpen teszek vele egy újabb próbát,köszönöm! :)

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29013) glocker


glocker
tag

sziasztok

az utcánkban sajnos a mi oldalunkon csak vidanet internet van (jelenleg 4Mbit le és 0.5 Mbit fel), de szemben már digi... jó nekik... úgy tudom, hogy egyelőre nem is fogják tovább vezetni (nem gazdaságos, mi társasházban lakunk kevés lakóval, szemben meg panel van...)

arra gondoltam, hogy keresek valakit a szemközti panelban, és előfizetek neki egy digi internet csomagra és valahogy átlövöm magunkhoz az utca túloldalára (lengő kábel kizárva), légvonalban kb 50 méterről van szó... különösebben nem árnyékolja semmi...

(természetesen a mostani internetet is megtartanám)

szerintetek mi szükséges ahhoz, hogy élvezhető sebességű net jöjjön át?!

most egy TPLink 1043ND-m van vargalex fw-el... de nem vagyok benne biztos, hogy elég lenne egy ugyanilyen router a túloldalra, illetve nem világos, hogy ezen az oldalon, hogy kapnám el és osztanám tovább a távolról jövő netet...

5letek?

(előre is köszönöm)
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#29014) mezis válasza Lacko32 (#29011) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, nem írtad rosszul. Én szándékoztam arra célozni, hogy még a kábelek is gyanúsabbak lehetnek hiba esetén a szűrőnél. A szűrőben nincsenek öregedő alkatrészek. A szűrő mindaddig jónak mondható, amíg egy balta nem áll ki belőle ! :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29015) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék, itthol használni Wifit a telefonokhoz és a notebookhoz. van vezetékes internetem meg számitógépem is,
Beszereztem egy Tp-link Usb wifi adaptert.
Azzal lehetne hálozatot létrehozni?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29016) Intruder2k5 válasza steve24 (#29015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jobban jártál volna, ha egy routert szerzel be, akkor nem kellett volna a PC-t is bekapcsolni ahhoz, hogy a telefonon netezz!

(#29017) steve24 válasza Intruder2k5 (#29016) üzenetére


steve24
aktív tag

Igazábol ezek a dolgok álnak a rendelkezésre.
Meglehet valósitani?
A sz.gépen van net, csak onnan kellene Wifis dolgokra eljutnia a netnek :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29018) Intruder2k5 válasza steve24 (#29017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#29019) steve24 válasza Intruder2k5 (#29018) üzenetére


steve24
aktív tag

Odáig eljutottam hogy megtalálja a telefon a és a noti is a wifit, kapcsolódik beirom a kúlcsot, és elenőriz
majd kiirja érvénytelen szervernév

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29020) Intruder2k5 válasza steve24 (#29019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez már fél siker! :)

(#29021) steve24 válasza Intruder2k5 (#29020) üzenetére


steve24
aktív tag

:) Tudnál segiteni hogy hogyan tovább? :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29022) steve24 válasza Intruder2k5 (#29020) üzenetére


steve24
aktív tag

Lehet hogy nem alkalmas a Tp-link TL-WN721N . vagy a szoftver?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29023) Intruder2k5 válasza steve24 (#29022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még sosem csináltam ilyet, routert használok a net megosztásra, csak tudtam, hogy van rá lehetőség! Persze, hogy esetleg ezt nem minden eszköz szoftvere támogatja, azt nem tudom... Tény, hogy ennél nincs feltüntetve a TP-LINK weboldalán sem ez a funkció, még a mondjuk a 321G-nél igen!

(#29024) steve24 válasza Intruder2k5 (#29023) üzenetére


steve24
aktív tag

[link]
Találtam ezt. ugyan ilyen szoftver van és a stick is ilyen, csak neki sikerült.
lehet a windowsba is állitani kell valamit.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#29025) Lacko32 válasza mezis (#29014) üzenetére


Lacko32
tag

Akkor úgy néz ki tényleg nem irtam rosszúl,lehet félre értesz :( A régebbi modememet szétbontottam,és ott a kondik voltak felpuposodva. Ezek a tökkelütött szervizesek gondolták azt,hogy a szűrővel van gond. :) Bár ha megmutatnám,mit csináltak a lakásban,és hogy van behúzva az internet...sokkot kapnál :)

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29026) mezis válasza Lacko32 (#29025) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábelre is van egy minimális hajlítási sugár. Rendezd át a kábeleket elfogadhatóra, esztétikusra. (Bár így lehet, hogy azonnal rájön a szolgáltató, hogy ezt valaki piszkálta ! :D ;] )

A szűrő (splitter) telefon ágán van az összes telefon ?

mezis

(#29027) bacus válasza steve24 (#29024) üzenetére


bacus
őstag

Persze, hogy kell! Mondja is a videoban :D Nem beszéled rendesen a nyelvet? :))

Nem értem, hogy miért erőlteted ezt, ez egy ideiglenes megoldásnak kiváló, de tartósan ezt használni? Mindig be kell legyen kapcsolva a gépednek, sőt, annak működnie is kell, egy gép meghibásodás esetén sehol nem lesz net, még googlit sem tudsz használni. A windowsok beépitett tűzfalai gyengék, te ezen keresztül netezel, sőt ez van kint állandóan a neten, kb. mint a golyózáporba kiállni félmeztelenül a lőtérre, hogy itt vagyok.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#29028) jNk válasza glocker (#29013) üzenetére


jNk
senior tag

2db kültéri ap/bridge-re, vagy 2db ap/bridge funkciót ismerő routerre+2 antennára van szükséged a két ház közötti wifi kapcsolat létrehozásához.
A panelban nem kell router (ha az előfizetőnek nem kell a net), a digi modemből kapásból menne az utp a kültéri wifi eszközbe, nálad pedig a párjából egy 2 wan portos routerbe (ahogy a vidaneted is).

(#29029) Lacko32 válasza mezis (#29026) üzenetére


Lacko32
tag

Hogy őszinte legyek,a padlásról szüleim szobájából jön le a vezeték,kb még 10 m hosszan és 1 falon át(bizony,a konyhából átfúrták a falamat...)
Egy telefon van rákötözve,társa szüleim szobába található,szerencsére vezeték nélküli az a "beltéri".
A kábelek mind gyáriak,ahogy ők befüzögettek mindent,az úgy is van :W

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#29030) gycs02


gycs02
tag

Üdv!
Nemrég már kérdeztem, jutottam is előrébb, de ismét megakadtam.
Adott 2 router az 1. lan összekötve a 2. wan-l. A 2-ban dhcp kikapcsolva, stat ip beállítva. Az 1. dugott géppel a 2. ip-jét tudom pingelni. Mit kell még beállítani, hogy elérjem az 1-re dugoot gépről a 2. kezelőfelületét? A múltkor írták, hogy be kell kapcsolni a távoli elérést, de sajna azt nem találtam a 2-ben (tplink wr841n), melyik menüpontnál kell keresni.?

(#29031) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Lenne még egy kérdésem, két ilyen van egymással szembe, most AP / Cliens módban vannak. A kapcsolat minőségén változtatna ha Bridge módba raknám őket ? Mikor kell használni a bridge módot ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#29032) glocker válasza jNk (#29028) üzenetére


glocker
tag

köszi az infót
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#29033) jNk válasza gycs02 (#29030) üzenetére


jNk
senior tag

Security / Remote Management

Az IP Address-hez 255.255.255.255 ha bármilyen IP-ről elérhetővé akarod tenni, ha csak egyről (pl a te géped) akkor azt azt IP-t írd oda.

(#29034) gycs02 válasza jNk (#29033) üzenetére


gycs02
tag

Közben csak megtaláltam én is! A 1. lan-> 2. wan és a 2-n a dhc kikapcs az jó?

(#29035) Vinyo66


Vinyo66
csendes tag

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne, hogy asztali gépbe milyen wifi vevőt ajánlanátok. 20m tovább nem kell sugározni és max 1-2 fal lehet még az útjában. A router 300MB sávszéllel sugároz, szóval valami olyan vevő kéne ami ezt ki tudja használni. Jobb minőség jöhet, 5-6000 forintot áldoznék rá. A lényeg, hogy internet szakadás ne forduljon elő.

Remélem nem írtam össze sok hülyeséget, nem igazán vagyok otthon a témában.

Köszönöm!

(#29036) kali válasza Vinyo66 (#29035) üzenetére


kali
legenda

szi,

milyen csatolással kellene? pci, pci-e, vagy usb?
az is segítene, ha leírnád a router típusát, a mimo milyensége miatt!?!?

(#29037) Vinyo66 válasza kali (#29036) üzenetére


Vinyo66
csendes tag

A router egy tp-link TL-WR841N Link

Ha jól látom pci-e van az alaplapon [link] , de nem tudom mi a különbség az alaplapi vagy usb-s között. Az kéne amelyik megbízhatóbb.

(#29038) kali válasza Vinyo66 (#29037) üzenetére


kali
legenda

ilyet vennék hozzá; link

(#29039) Vinyo66 válasza kali (#29038) üzenetére


Vinyo66
csendes tag

Köszönöm, pont ezt néztem ki én is :)

(#29040) MtHq válasza gycs02 (#29034) üzenetére


MtHq
tag

Ha a második routeren kikapcsolod a DHCP-t, akkor a LAN portjába dugd az 1. routerről jövő netet, így lesznek egy hálóban..Pont ezért kell kikapcsolni a DHCP-t, hogy az ne osszon a LAN portjain IP címet, hiszen azt az 1. router elvégzi. Így a 2. router egy kvázi sima Access Pointként + switchként működik majd.

Példa:
Router1 LAN/5 <------> Router2 LAN/1

(#29041) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
van arra értelmes magyarázat,h egy eszköz (jelen esetben 1 droid teló) folyamatosan cseréli a mac címének utolsó 6 karakterét??
a neve ugyan az,a mac első 6 karaktere ugyan az,de a többi változik.(folyamat új IP-t kap ezért hiába rakom "dhcp reservation list"be,mert így mindig újat kap :U
normális ez??

szerk. 1 hetes zsír új,magyar 2év garis a teló (edigitál ból) :D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#29042) kali válasza Tegla80 (#29041) üzenetére


kali
legenda

szi,

nem, nem igazán normális!
főzött rom?

[ Szerkesztve ]

(#29043) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy simán laptoppal (Asus K40IE) tudok wifin keresztül netet megosztani, router nélkül? Az alap Win7-es megosztással nem érzékeli a telóm, csak más laptopok.
Előre is kösz a választ!

(#29044) StSanya válasza badrian250 (#29043) üzenetére


StSanya
őstag

A laptopod wifi kártyájától függ a dolog. Próbáld meg ezt: Connectify

Szerk: Illetve a telótól is függ, néhány nem csatlakozik mindenhova (nyilvános hotspot), illetve a csatornaszám is érdekes lehet...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29045) germinator66


germinator66
aktív tag

Atheros 5001X+ WLAN kártya, amikor csatlakozni próbálna a hálózathoz, kiírja hogy: "A winbdows nem talált tanusítványt amivel be tudna lépni a hálózatba". Azt írták, hogy ki kell kapcoslni a 802.1x hitelesítést a routerben, de most akkor ez azt jelenti, hogy a titkosítást kapcsoljam ki?
Ahogy néztem, a kértya WEP-et támogatja, a router meg WPA2-ben van, ez lehet a gond?

(#29046) LordX válasza germinator66 (#29045) üzenetére


LordX
veterán

Nem.

Alapvetően 3 protokoll létezik titkosításra: WEP, WPA és WPA2. WPA és WPA2 esetben a kulcsot két módon kaphatják meg az eszközök: vagy kézzel megadni (hívják ezt WPA-Personal vagy WPA-PSK módnak), vagy egy authentikációs szerver segítségével, kölcsönös authentikáció után, ezt a folyamatot a 802.1x végzi. (WPA-Enterprise módnak szokták hívni.)

Neked WPA-Personal módot kell kiválasztanod a routerben. Ha a kártya nem támogatja a WPA-t, akkor WEP-et, de inkább dobd ki a kártyát a francba..

(#29047) germinator66 válasza LordX (#29046) üzenetére


germinator66
aktív tag

Oks, tehát a lényeg az, ha sanszos, hogy nem támogatja a WPA-t, és ez esetben a routert WEP-be rakva fog csak rendesen működni? Tehát a WPA-t hardveresen kell támogatni?

(#29048) kali válasza germinator66 (#29047) üzenetére


kali
legenda

hardveresen és szoftveresen is kell, hogy támogatott legyen!
amennyiben a modul csak wep képes, úgy nem fog felcsatlakozni a wpa és/vagy wpa2 módban szóró router hálózatára.

(#29049) germinator66 válasza kali (#29048) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm, így már egyértelmű! :R

(#29050) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, asztali gépbe néztem wifi kártyát ebayen, és két félét találtam: ralink3062 és 3690, az lenne a kérdésem, hogy a kettő között mi a különbség, melyik a jobb?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.