Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) mezis válasza Zsolteecah (#36350) üzenetére


mezis
nagyúr

Oka természetes. Léteznek. :D Valahol az észlelés határán. Vagy néha energia takarékos, környezetkímélő üzemmódra váltanak.

mezis

(#36352) kali válasza mazda626 (#49) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez csak gyakorlati próba során fog kiderülni, mert nem csak a router...stb és ellenoldali wifi modul típusának, beállításának és elhelyezkedésének a függvénye, hanem a környezeti tényezők is nagyban számítanak, nem is csak a maga az eszközök közötti távolság, hanem a fal/födém vastagsága, anyaga és egyéb befolyásoló tényezők is.

(#36353) Zsolteecah válasza mezis (#36351) üzenetére


Zsolteecah
tag

Ja szóval a horizonton túl léteznek vagy a bolygón túl? ez azért nem mindegy mert igazából már nem zavaróak csak furák. Az ufok is használnak wifit,nem?

(#36354) gyulank válasza Zsolteecah (#36353) üzenetére


gyulank
addikt

Ha az se győz meg arról, hogy másnak is lehet WiFi-je, ha kijelzi, akkor szerintem semmi se fog.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36355) And válasza Zsolteecah (#36353) üzenetére


And
veterán

Teljesen mindegy, hogy hol keresel hálózatokat, a helyzet ugyanez lesz, csak sok közeli hálózatnál jobban feltűnik a dolog. Egyrészt a vételi térerő - főleg hordozható / mozgó kliens és gyengébb AP esetén - valóban nagyságrendeket változhat, vagyis amelyik AP az előbb még látható volt, nem biztos, hogy pár másodperc múlva is az lesz. Másrészt az SSID-t tartalmazó beacon-csomagok gyakorisága a routerek konfigurációs felületén is beállítható, és (bár a szokásos alapbeállítás szerint 100ms-os gyakorisággal adja le egy AP / router) egyáltalán nem biztos, hogy az adott csatornára eső keresési időn belül a kliens éppen veszi azt. Tehát a jelenségben semmi varázslat nincs.

(#36356) Zsolteecah válasza gyulank (#36354) üzenetére


Zsolteecah
tag

Csak poénkodtam vele

(#36357) krealon válasza gyulank (#36343) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha jól értem, az fantomtáp."

Rosszul erted.
A Power over Ethernet (PoE) lenyege, hogy a tapegysegnek nem kell az eszkoz mellet lenni, hanem tavol (pl szerverszobaban stb) is lehet.

(#36358) gyulank válasza krealon (#36357) üzenetére


gyulank
addikt

Azért az. A fantom táp azért fantom, mert nem kell a tápnak külön kábel. A TV antenna erősítőjének fantomtápja is ugyanazt csinálja, elég lent bedugni, nem kell hosszabbító a tetőre. Illetve már az eszközökbe szokták integrálni, úgyhogy még külön be se kell dugni, de ugyanazt csinálja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36359) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy létezik olyan wifi kártya asztali gépbe amivel meg tudom osztani az internetet?

Ha van ilyenre lehetőség akkor tudnátok ajánlani valamit?

Köszi!

(#36360) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Remélem a megfelelő topikba irok.
Wi-Fin kapom a netet a laptopomhoz. Elvileg 5MB/sec sebességű digis net van a lakásban. Tökéletes jelerősség. Ha torrenten keresztül töltök le, akkor meg is van a beigért sebesség. Viszont böngészőn keresztül, ha letöltök, ha speedtestet csinálok, ha youtube videót akarok nézni, akkor teljesen lelassul az internet (Mozilla, Chrome és IE alatt is próbáltam). Ilyenkor speedtesten kb 0,5-1 MB/sec sebességre lassul. Valószinűleg valami rosszul lehet beállitva.
Segitségeteket kérem. Előre is köszönöm! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#36361) krealon válasza rocketry23 (#36359) üzenetére


krealon
Topikgazda

"létezik olyan wifi kártya asztali gépbe amivel meg tudom osztani az internetet?"

Ha minimum Win7 van a gepen akkor ez alapjan megoldhato a dolog:
Internet megosztas Windows 7-es gep WiFi adapetren reszletezve.

"Ha van ilyenre lehetőség akkor tudnátok ajánlani valamit?"

Konkret eszkozt nem tudok ajanlani, mert nekem csak USB-s WiFi adaptereim vannak.

(#36362) rocketry23 válasza krealon (#36361) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm! :)

(#36363) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Átjöttem szüleimhez 1 hétre. TP-Link TL-WR1024ND. Probléma amivel egyébként rendszeresen kűzdök több fronton és sosem tudom a megoldást.
Wifi jelecskén jobbra lent a tálcán sárga háromszög, benne felkiáltójel!!!!!! ilyenkor felkiáltok, hogy $+(@#$!!!!!
Mert a kapcsolatnál felcsatizok, azt írja, hogy csatlakozva, de NINCS NET!! :W
legfelül pedig írja, hogy nincs internetelérés :S

Please help! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#36364) kali válasza Lmh (#36363) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router adminisztrációs felületén, a főoldalon kiírtak szerint a router csatlakozva a szolgáltatóhoz, illetve amúgy működik a netes szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#36365) Lmh válasza kali (#36364) üzenetére


Lmh
őstag

kábelen megy a többi gépen, szóval kéne lennie. a router menüben azt nem tudom pontosan hol kell látnom amire gondolsz.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#36366) mezis válasza Lmh (#36365) üzenetére


mezis
nagyúr

A password rendben ?

mezis

(#36367) HXY


HXY
addikt

Használ valaki más is Bluetooth-os kihangosítót?
Mert nekem, amikor telefonálok, akkor sosincs internetem... :)

(#36368) Soma01


Soma01
veterán

Az lenne a kérdésem, hogy az én routeremmel egy csatornán lévő másik (pl. szomszéd) router csak akkor zavarja az én WLAN hálózatomat (sebesség csökkenés pl.) ha ő is adatot forgalmaz? Vagy állandóan, konstans módon lassít, zavar?

(#36369) And válasza Soma01 (#36368) üzenetére


And
veterán

Egy bekapcsolt wifi-router / AP soha nincs teljesen 'csendben' akkor sem, ha épp nincs hozzákapcsolódva kliens. Ilyenkor a forgalma intenzitása elég alacsony, szinte csak a hálózatot szinkronizáló / beacon csomagokat továbbítja (ezt biztosítja többek között azt, hogy a kliensek megtalálják). Ugyan ezek az adatcsomagok meglehetősen sűrűn megjelennek az éterben, általában másodpercenként tízszer, de az azokban továbbított adatmennyiség nem sok, ezért a csomagok (adások) nagyon rövid időtartamúak. Vagyis valószínű, hogy egy másik 'idegen' hálózat forgalmát ilyenkor nem tudják számottevően lassítani, mivel a csomagütközések és ismétlések aránylag ritkák lehetnek. Csakhogy nem tudom, mennyire életszerű erre bármilyen tekintetben alapozni, ha nem ismerjük az adott hálózatot, az nem a miénk, és nincs ráhatásunk a kapcsolódó kliensekre és azok forgalmára. Aktívan forgalmazó kliensekkel a rendelkezésre álló szabad időkeret nyilván erősen lecsökken az adott csatornán és környékén, ilyenkor a körülményektől (és az 'idegen' hálózat(ok) térerejétől) függő mértékben lassulhat a saját hálózatunk forgalma.

(#36370) Soma01 válasza And (#36369) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!

Én tudom, hogy kb. mennyit (keveset) forgalmaznak OTT. De viszont a többi csatorna sokkal zsúfoltabb és ott már viszont tényleg nem tudom mennyit forgalmaznak. Tehát maradok ahol vagyok. Kb. 75 Mbps jön így át. Az milyennek számít? Szerintem nem rossz. (1043ND V1, egy légtérben, kb. 3-4 m távolságról)

A Win7 135Mbps-ot ír kapcsolódási sebességnek. Ezt nem lehet feljebb tornázni?
Alaptopban Atheros AR9485WB-EG adapter van.

[ Szerkesztve ]

(#36371) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy fizikus kiszámolta, hogy a szoba melyik pontjára kell tenned a routert ahhoz, hogy gyorsabb legyen a net

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36372) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!

Itthoni wifi-vel az elmúlt egy-két napban probléma van. Ha az emeleten csatlakozok laptoppal, akkor annyit ír ki, hogy a kapcsolat korlátozott. Ha lent csatlakozok, akkor semmi gond. A router egy pc mellett van, annak a monitorját ideiglenesen kicseréltem egy crt-re, mert az lcd nem kapcsol be... Ez lehet a gond? Mert mintha azóta produkálna ilyen tüneteket.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#36373) Gubek-Einste válasza CanibelZ (#36372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen valószínű, hogy a monitor zavar be a képbe. Ha tudsz mutass egy képet a jelenlegi helyzetről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36374) And válasza Soma01 (#36370) üzenetére


And
veterán

Egy 150 Mbps-es linksebességet támogató kliens chipset-től szerintem ekkora valós átvitel kész főnyeremény. Ha meg szerinted sem rossz, akkor mi is a kérdésed? ;]

(#36375) CanibelZ válasza Gubek-Einste (#36373) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Kb 20 centire van tőle, de előbb kikapcsolta öcsém a monitort és akkor jó lett. Szóval gyorsan be kéne szerezni egy új monitort...

(#36376) Soma01 válasza And (#36374) üzenetére


Soma01
veterán

Csak azért raktam be, hogy megtudjam, hogy milyen szerinted a link minősége az átvitel alapján.

Ezek szerint jó.

De ha feljebb akarnék lépni, kártyát kell cserélnem. De milyet? Csak 2db antenna van a laptopomban (Lenovo G580) és azok nyilván 2,4-esek. Mert ugye a most benne lévő kártya is ilyen.

Tudsz valamit ajánlani?

(#36377) Robert-Mave


Robert-Mave
csendes tag

Sziasztok!

Rendelkezem a képen látható modemmel, UPC-s előfizető vagyok.

Van hozzá egy TP-LINK TL-WR841N típusú routerem, ami a vásárlást követő pár hétben tökéletesen működött, hosszú hetekig, mostanában a wifi-jel viszont szakadozik. Változó időközönként (5-20 percenként) elmegy 1-2 percre majd visszajön.
A csatorna ütközést már ellenőriztem, azzal jelenleg nincs probléma.
Volna valakinek ötlete, hogy milyen beállításokkal próbálkozzak, vagy mi lehet a hiba oka?

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#36378) mezis válasza Robert-Mave (#36377) üzenetére


mezis
nagyúr

Kezdetnek: InSSIder. És jó lenne, ha egy hordozhatóval a router közelében is "mérnél".

(Egyéb WiFi-s eszközt egér, bill.,,, nem használsz ?)

mezis

(#36379) Samus


Samus
addikt

Adott egy helyi hálózat, ami jelenleg így néz ki:

-TP-LINK TL-WR841N (bgn mixed mód)
-Laptop UTP és Wifi-n keresztül csatlakozik (utóbbi sajnos csak g-s) egyszerre
-Windows-os megosztás
-Androidos mobil, N-es Wifivel

Amit szeretnék: hálózati lejátszás, a laptop, mint szerver, a lejátszó a droid, XBMC (és MX Player), HD anyag.
Ami nem megy: a folyamatos lejátszás.

Állandó jelleggel megakad, a mobilban van erő (egy ZTE GXIN, és egy Xperia SP), de valami mégsem oké. Ha másolok, a sebesség 700-1600 kB/s, ennek elégnek kellene lennie egy átlagos 720p-s filmnek, nem (a bitráta általában 7-10Mbps+DTS vagy DD5.1 hang, ez még kb. 600-1500Kbps)? Ha SD anyagot nézek, az oké, zene oké, de a nagyfelbontású anyagok nem mennek, tíz másodperc után a XBMC előtölt, az MX Player szimplán diavetítést játszik innentől ...

Okozhatja a problémát az, hogy a lapos csak g-s Wifivel van szerelve? Bár így sem éri el a hálózat a maximumot (a laptopnál ez 2.5mB/s). Megoldást jelentene, ha vételeznék egy N-es (például az olcsóbb 150 megabitet ígérő példányt), USB-s hálókártyát?

A másik kérdés: ha csak UTP-n csatlakozik a gép a hálózatra, a telefonok nem látják a megosztást. Ez miért van?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36380) Magnat válasza Samus (#36379) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

G-s wifin sztem kár ezzel probálkozni, inkább a kábeles csatlakozást erőltetném személy szerint. Egy light N-s usb-s cucc lehet, h segít de ezt nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni. A megosztást hogy csinálod, természetesen vezetéken is mennie kellene.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36381) Samus válasza Magnat (#36380) üzenetére


Samus
addikt

A megosztás sima Win7 HP mezei megosztás, jelszavas megosztás kikapcsolva, mappák vannak megosztva Otthoni csoportnak teljes jogosultsággal.

Droid oldalról ES FIle Explorer látja őket mint Samba megosztást. Jogosultságok jók, de csak akkor működik, ha a laposon is aktív a Wifi. Ha lekapcsolom, A telefon nem fér hozzá a megosztásokhoz.

A routerben a WAN és a Wifi és DHCP beállításain kívül minden default.

Ötlet a kábeles problémára? Vagy biztos megoldást jelentene egy FullN-es adapter, pl. ez: [link]

Ha igen, lényeges, hogy legyen antenna, vagy beépített változatok is működnének? A hatótáv nem probléma, a router a géptől két méterre, egy tégla közfal van köztük.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36382) Gubek-Einste válasza Samus (#36381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legbiztosabb a kábeles kapcsolat használata.
Jobb a külső antennás típus, pl TP-Link 722NC/822N/7200ND/8200ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36383) Magnat válasza Samus (#36381) üzenetére


Magnat
veterán

Ip cím v név alapján megy a megosztás? Próbáld meg azt, h kikapcsolt wifivel restartolod a notit és úgy megnézed a megosztást.. ha úgysem megy v nem stabil, akkor probáld ip alapon statikus dhcp-vel. A wifivel az a baj, h sosem lesz tök stabil, valszeg full N-en sanszosabb h jó lesz, 5ghz-n meg még inkább, de ez sajnos tipikus puding, csak kipróbálás után lehetsz biztos. Az antennára megint csak ezt tudom mondani, jobb a külső, de lehet h ilyen távolságból a beépített is elég. Az lenne a jó, ha tudnál kölcsön kérni tesztre, h ne bukj rajta ha nem működik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36384) Samus válasza Magnat (#36383) üzenetére


Samus
addikt

Mindegyik hálózati eszköz statikus IPt használ, ez alap számomra, a gépet IP alapján érem el. A leírtat megpróbálom.

Sajnos kölcsön nem tudok kérni ilyen eszközt, nincs a környéken senkinek sem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36385) Magnat válasza Samus (#36384) üzenetére


Magnat
veterán

No de ha ip alapján éred el akkor nem azért akad le ha lelövöd a wifit, mert annak az ip címén éred el? Egyébként mire jó, h egyszerre kapcsolódsz mind a két adapterrel? V ezt csak a teszt idejére csinálod?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36386) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Találkozott már valaki olyannal,hogy a router előtt max jelerősséggel jön a wifi fizikailag tehát -30 dbM értéket mérek ugyanakkor a sebesség 4-5 megabit/s a net gyors,akadás nincs más hálózattal tplink routerről van szó mellesleg és már nem tudom mit csináljak :W
Több klienssel mértem már meg és mindenhol fos 4-5 megabit jön a net 100 megabit/s körüli

[ Szerkesztve ]

(#36387) kali válasza Zsolteecah (#36386) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú tp-link router, és milyen típusú wifi modulos ellenoldalakkal tesztelted?
próbáltad más/minden csatornán? mert hiába nincs zavaró idegen hálózat, attól még nem minden modul szereti az összes csatornát, sebesség szempontjából legalábbis megmutatkozhat a különbség.

(#36388) Zsolteecah válasza kali (#36387) üzenetére


Zsolteecah
tag

TPLINK WRT1043ND v 2es mindkét eszökz 802.11b/g/n módon kommunikál így is adja a wifit a router.
Csatornákat még nem zongoráztam végig,de megteszem ezt is
gyári fwvel is lassú volt legújabbal most openwrt fut rajta

[ Szerkesztve ]

(#36389) kali válasza Zsolteecah (#36388) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg az ellenoldalak által elérhető leggyorsabb szabványra állítani a routert, például ha tudják az n szabványt, akkor csak n módban szórjon a router, nehogy az legyen a gond, hogy csak b módban csatlakoznak fel, és adott a szabvány 5 megabit/sec körüli maximális sebessége.
mennyit írnak ki a munkaállomások kapcsolati sebességnek, amikor felkapcsolódnak a router által szórt hálózatra?

(#36390) Zsolteecah válasza kali (#36389) üzenetére


Zsolteecah
tag

Az a gond,hogy csak B+G+N szabványt húz fel a router itt gargoyle alatt gyári fw alatt már nem emléxem mennyit.. aztán vagy b módban szór vagy g módban
érdekes,hogy 5ös csatornára állítva 10 megabitet is kivitt most.
Hm

Tudsz abban segíteni hogyan tudnám megnézni melyik eszköz milyen módban van fent? a router szerint Gargoyle van és nem látom a grafikus felületen.
ifconfiggal látnám? sshból valahogyan
a telefonom 1868522 Mbps ír ki az állomásnál excellent signalt

(#36391) Zsolteecah válasza kali (#36389) üzenetére


Zsolteecah
tag

Nem tudod a gyári fwben le lehet korlátozni a jelszórási szabványt csak N-re? úgy emléxem nem
aki tudja segíthetne! köszi
11bgn az alap ott is arra rájöttem

[ Szerkesztve ]

(#36392) Zsolteecah válasza kali (#36389) üzenetére


Zsolteecah
tag

Jobb nem lesz :( 10 körül van max aztán a sáv elején több zavaró jel van így oda már nem teszem át
ez akkor is édes kevés :((

(#36393) kali válasza Zsolteecah (#36390) üzenetére


kali
legenda

moddolt alatt nincs csak n mód, illetve v2 esetén talán a friss gyári alatt sem, hanem csak mixed, így akkor az bukta.
a mobiltelefonokat nem szoktam mérési alapul venni, de ha van notebook vagy ilyesmi, akkor a hálózati kapcsolatoknál láthatod a kapcsolati sebességet, és abból lehet következtetéseket levonni.
a 1868522 Mbps nem jó, annyit semmi sem tudhat. milyen mobiltelefon írta ki ezt?
a tl-wr1043nd v2 3*3:3 mimo képes, így 450 megabit/sec wifi sebességű, és bár ritka a hasonló képességű ellenoldal - pláne 2.4 GHz sávos -, de a 300, illetve legalább a 150-es adott, illetve mobiloknál - 2.4 GHz sávon - a maximum 75 megabit/sec, ami jellemzően 72 vagy 65 megabit/sec inkább.
igaz, ezek a kiírt "kapcsolati" sebességek, a mérhető jóval kevesebb, de a kiírtból már lehetne kiindulni, hogy mi lehet a hiba.
a tl-wr1043nd v2 még egy 300-as és "csak" 2*2:2 ellenoldallal is átvisz 80 megabit/sec környéki "mérhető" sebességet is, ha jók a beállítások és a környezeti tényezők is úgy akarják.

(#36394) Zsolteecah válasza kali (#36393) üzenetére


Zsolteecah
tag

van notebook is mindjárt megnézem azon tudom,hogy ez a x mbps érték ez nem valós
mindjárt megnézem azon

(#36395) Zsolteecah válasza kali (#36393) üzenetére


Zsolteecah
tag

72mbps ír ki a notebook csatlakozáskor de a sebesség csak 5 mbps most mérve!
a kiírt sebesség még jó is lehetne elméletileg,nemde?
itt vagyok a router előtt szinte és ennyi
a notebookos kliens oldalon nem sok beállítás van van egy ilyen multimedia gaming environment azt bekapcsoltam gondolom az valami zajszűrő lehet

[ Szerkesztve ]

(#36396) Zsolteecah válasza Zsolteecah (#36395) üzenetére


Zsolteecah
tag

Kilőttem a gaming environmentet így 7 megabites letöltést kapok és felfelé viszont kiviszi az 50 megabitet!!!

ezt add össze régen is ez volt felfelé kivitte a maxot lefelé viszont keveset

A lefelé ág volt kevés eddig is felfelé kivitte a maxot eddig is! :W :W

[ Szerkesztve ]

(#36397) kali válasza Zsolteecah (#36395) üzenetére


kali
legenda

a 72-es érték jó, bár gondolom 150-es modul, csak 40 MHz helyett 20 MHz van beállítva.
kábelen átmegy a routeren a maximális netes sebesség?
milyen wifi titkosítás van beállítva?
a bandwidth control nem aktív?

(#36398) Samus válasza Magnat (#36385) üzenetére


Samus
addikt

Jó, user error volt. Rég volt már az a Technikum...Mikor ezt írtad, leesett, hogy a MAC cím nem gépre vonatkozik, hanem hálózati adapterre. Beállítottam fixet a vezetékes adapterre is, ezen keresztül elérve hiba nélkül megy a HD stream is.

:R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36399) Zsolteecah válasza kali (#36397) üzenetére


Zsolteecah
tag

40 Mhzen továbbít! elvileg! azt állítottam be
igen kábelen átmegy!
WPA2/PSK titkosítás van beállítva ez az alap

(#36400) Zsolteecah válasza Zsolteecah (#36399) üzenetére


Zsolteecah
tag

QOS-t nem állítottam be sehogyan sem egyik irányban sem!
Váltok csatornákat azt figyelem meg,hogy a letöltést viseli meg a legjobban ott most pl 2 mega csak
a felfelé majdnem max 50 megabit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.