Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) rdi válasza modflow (#5998) üzenetére


rdi
veterán

A linksysnek van. de a program nevére nem emlékszam.

Fej! Tor! Potroh!

(#6002) rdi válasza Rambovits (#6000) üzenetére


rdi
veterán

Esetleg észlelték, hogy rákapcsolódsz és letiltottak?

Fej! Tor! Potroh!

(#6003) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

D-Link DIR-300-as [link] ruternél valami olyasmit szeretnék hogy ne csatlakozhasson bárki.
MAC cim alapján itt kell megadni hogy melyik gép csatlakozhat: [link]?
Legördülőablakban melyiket kell választani?

Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#6004) gecko03 válasza VINIKOR (#6003) üzenetére


gecko03
csendes tag

Igen, és be lehet állítani, hogy a listában szereplőket engedje és senki mást, vagy mindekit, kivéve a listázottakat..

Mj.: csak MAC szűrés "semmilyen" védelmet nem nyújt (lehallgatható és másolható)

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#6005) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Oké akkor hogy kell tutira kizárni gépeket? Jelszó módositgatás?
WPA-2-t használok.

(#6006) vpeti88


vpeti88
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Itt olvasgattam a témában egy pár órát, de a kérdésemre nem igazán kaptam választ szétnéztem már a google-ban is, de nem találtam semmit. Remélem tudtok segíteni:
[Kép]
Van 2 routerem ami a képen is látható a WR542G és a WR642G, mindkettő tud bridge módban működni.
De ha ezt a valóságban megcsinálom, mindkettő látja egymást vezetéken kapcsolódnak is egymáshoz és az internetet is áttudják vinni.
Ha wifin próbálom bridge módban összekapcsolni a routereket akkor a wireless listán megjelennek egymásnál a listán, de csomagott nem tudnak küldeni egymásnak, a pinggelés működik.
A beállítások a következők voltak 642: 192.168.1.1/255.255.255.0; 542: 192.168.1.200/255.255.255.0 SSID: mindkettőnél ugyan az.
1.: Melyiket kell bridge-be állítani 1. 2. vagy mindkettő?
2.: Hogy tudom beállítani a WR542G-t, hogy a WR642G-n kersztül lássa a netet?

Szerk.: A képen az alsó szövegeket nézzétek!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6007) modflow


modflow
veterán

Vettem egy Tp-Link TL-WN 620G 108Mb/s USB adapter Vista alatt használnám, de amit adtak hozzá CD-t, nincs Vista-s driver.

A honlapjáról még csak-csak találtam, de nincs Vista-s TP Link Wireless Client Utility, csak XP-s és neten se találtam.

Az XP-s utility meg nem is érzékeli a WiFi adaptert, így minden opció inaktív.

Valaki tudna segíteni?

(#6008) rdi válasza modflow (#6007) üzenetére


rdi
veterán

a vista általános drivere nem jó?

Fej! Tor! Potroh!

(#6009) rdi válasza VINIKOR (#6005) üzenetére


rdi
veterán

Ha wpa -t használsz, akkor csak azok tudnak csatlakozni, akik ismerik a jelszót. Aki nem az nem tud csatlakozni.

Fej! Tor! Potroh!

(#6010) LordX válasza vpeti88 (#6006) üzenetére


LordX
veterán

Miért nem állítasz be WDS-t? A bridge mód az nem az, ami neked kell..

(#6011) Core2duo6600 válasza LordX (#6010) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi az a WDS ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6012) T.C.G.T.


T.C.G.T.
csendes tag

Helo

Van itthon egy D-Link vezeték nélküli usb adapterünk és a net a tetőtérbe van behúzva. Fent is van egy gép meg lent is. Soxor elmegy a vétel pedig a távolság kb 6 méter lehet, bár a szintkülönbség nem tudom mennyit számít. Az van ráírva, hogy zárt helyen 100m, kültérben pedig 300m. ha ez így van akkor, hogy lehet probléma neki ez a kis távolság?

(#6013) Davko


Davko
csendes tag

Sziasztok! A következő kérdésem lenne: vezeték nélkül internetezem laptopon. Egy bizonyos időközönként elmegy a net rajta, és csak akkor jön vissza ,ha teljesen kikapcsolom a laptopot és úgy vissza. Sima restartnál nem jön vissza. TP Link routerem van, Mac filter van beállítva. Eszközkezelőbe sem mutatkozik hiba,driverrel elméletileg nincs gond. Van hogy 10perc múlva megy el a net, van hogy birja 2 órát is. Jelerősség kiváló. Először azt mondták vegyem le a wep jelszót és mac filtert rakjak rá, de mint előbb leirtam ez se jött be:(
Előre is köszönöm a segítségeteket

(#6014) vpeti88 válasza Core2duo6600 (#6011) üzenetére


vpeti88
csendes tag

Egyetértek én se tudom, hogy mi az. :(

(#6015) vpeti88 válasza vpeti88 (#6014) üzenetére


vpeti88
csendes tag

Utánanéztem:
WDS támogatás: két wifi-s kapcsolat között jel erősítésre szolgál
Oké, de én nem akarok routereket cserélni (egyikse támogatja, a router-eket AP-ba és Bridge-be lehet állítani).
Egyéb ötlet?
Ui.: Akkor minek a wifi-s bridge funkció?

Szerk.: Bocsi davko, de nem tudok segíteni nekem megy a cucc; WPA2-PSK-t + AES-t és Mac szűrést használok és 2 wifivel és egy lannal tökéletesen megy

[ Szerkesztve ]

(#6016) modflow válasza rdi (#6008) üzenetére


modflow
veterán

Hát saját szoftverével szeretném belőni.

(#6017) And válasza T.C.G.T. (#6012) üzenetére


And
veterán

A dobozra írt hatótáv-adatoknak sosem lehet hinni: gyakorlatban nulla jelentőségük van, hiszen a telepítési környezet befolyásolja leginkább a hatótávot, azt pedig a gyártó nem tudhatja. A beltérre szánt routerek és adapterek körsugárzó antennái leginkább a vízszintes síkban szórnak. Úgyhogy ilyen rövid távolság is számíthat, ha az antennák nem a megfelelő irányban állnak, ill. sok árnyékolás (főként fal és födém) van a felek közt.
#6015: Azért az elég elnagyolt meghatározás, hogy a WDS "két wifi-s kapcsolat között jel erősítésre szolgál". A WDS eredetileg access pointok közötti wireless kommunikációt tesz lehetővé, amelyre azok egyébként WDS nélkül nem képesek. Tehát a WDS-nek eleve csak AP-k (vagy multifunkciós eszközök AP-módba állítása) esetén van értelme. A WDS-módú AP a gyakorlatban jelismétlőként is felfogható: pl. kapcsolódhat vezeték nélkül az eredeti megosztó (szintén WDS-be állított) routerhez, miközben wireless kliensek is csatlakozhatnak hozzá. Ezzel kiterjeszti az első router hatótávolságát. A #6006-os hozzászólásban linkelt rajzon a két router közötti kapcsolat - mint említették - tipikusan WDS-sel valósítható meg, ha azok támogatják ezt a módot. A sima bridge-módnál a routerek v. AP-k csupán egymás közötti wireless linket engedélyeznek, emellett kliensek nem tudnak rájuk kapcsolódni (ebben különböznek a WDS-től). Hagyományos bridge-módot valósít meg az AP - kliens híd kapcsolat is, egyébként a gyártók látszólag össze-vissza tudják keverni ezen módok értelmezését..

(#6018) vpeti88 válasza And (#6017) üzenetére


vpeti88
csendes tag

Köszi szépen a részletes leírást! :)

(#6019) Davko válasza vpeti88 (#6015) üzenetére


Davko
csendes tag

Köszi azért! Neked a Tp Linknél a DHCP settings-nél mi van beállítva? Az AES az mi? Hol tudom beállítani?

Köszönöm széepn

(#6020) modflow


modflow
veterán

Na kész befejeztem a szenvedést.
Vettem egy TP-Link TL-WR340GD routert.

Most már csak nem tudom bekonfigurálni. :(

Baromi jó, mert a quick setup -ban kb. annyit kell csinálni, hogy beírom az ip, mask, átjáró és cső.

De így nem megy a NET még kábelen se. Sirály. :)

Tud valaki segíteni?

(#6021) Davko válasza modflow (#6020) üzenetére


Davko
csendes tag

Hello

Mac Clone kell szerintem és kész is vagy!
Router konfignál -->Network menü -->MAC Clone--->Clone mac adress

(#6022) modflow válasza Davko (#6021) üzenetére


modflow
veterán

Na sikerült megoldanom, hogy a 192.168.1.1 -et beütve a böngészőbe már a konfig oldal se jön be.

Rohadt jó. Hiába nyomom a resetet, nem jó. Hogy lehet fullra -resetelni?

(#6023) modflow válasza Davko (#6021) üzenetére


modflow
veterán

Úgy se megy. Beállítom, hogy PPPoE, és ebben benne van felhasznév + jelszó, akkor nekem még külön kell csatlakoznom Invitelhez?
Bár így se úgy se jó, mert csatlakozni nem tud, mert távoli gép nem válaszol.

(#6024) modflow


modflow
veterán

Gép hálókártyájának beállítottam a megfelelő IP-t, Subnet mask -ot, gatewey -t.

Ha beírom a parancssorba: ping 192.168.1.1, akkor jó.

A net -nél a PPPoE -t választom és kitöltöm.

Ennyi az egész nem? Miért nem jó mégse?

(#6025) modflow válasza modflow (#6024) üzenetére


modflow
veterán

Na már megy valami. :)
Kábelen legalább.

(#6026) modflow válasza modflow (#6025) üzenetére


modflow
veterán

De még így se bírom azt elérni, hogy fájlokat tudjak ide-oda másolni. Ezt hogy kell beállítani?

(#6027) T.C.G.T. válasza And (#6017) üzenetére


T.C.G.T.
csendes tag

Köszi a választ.

(#6028) modflow


modflow
veterán

Na mindent úgy állítottam be, mint ahogy az első hsz-ben le van írva.
A másik gép nem látszódott, csak ha IP-címet írtam be, de úgy már igen.

Ami a gond, hogy a NET-is rohadt lassú, 4 Mbit helyett kb. 0,8 van, a fájl átmásolás meg kb. 10 kb/s.

Mi lehet a gondja?

(#6029) modflow válasza modflow (#6028) üzenetére


modflow
veterán

Pedig amikor itt volt a laptop, azon kitűnő volt a jelerősség.

A lenti gépben a WiFi kulcs:

- TP-Link TL-WN620G 108 M
- TP-LINK TL-WN322G 54 M

Mindkettővel gyenge a jel. Hogy lehet mindkettő szar?

(#6030) vpeti88 válasza Davko (#6019) üzenetére


vpeti88
csendes tag

Nálam a DHCP enabled-en van.
A többi alapbeállítás
Az AES az titkosítási algoritmus. Ha a wifi settingsben => Enable Wireless Security => Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK Encryption: AES

(#6031) IST90


IST90
csendes tag

Csa Mindenkinek

Az lenne a problemam hogy van ket gepem egyik a padlason a masik lennt a szobamba.
A fetire jonn a Net egy wifi kartyan keresztul. De van benne egy Lan Kartya is. Windows XP Sp2 van rajta. A lentin csak egy Halo kartya van. Azt szeretnem kerdezni hogy lehet megosztani a netet hogy a lentin is mukodjon. Annyit sejtek hogy egy Munkacsoportba kell oket hozni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De tobbet nem a Fenti gepben ( D-link DWA 520- Wifi card es egy realtek LanCard) A lentiben pedig ugyszinten realtek. En ugy porobaltam hogy a fentibol leengedtem egy haloKabelt a lentibe, Egy halozatba hoztam oket de igy nem mukodott.
De Van egy Swicsem is. Meg az is a problema hogy amint a fentin engedelyezem a helyi Lan Kapcsolatot nem megy a net fent sem. De ha leallitom a vezeteknelkuli abban a percben elindul.
Nem tudom mit tegyek aki tud segitsen pls pls pls pls pls pls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :((

(#6032) Gergello


Gergello
addikt

Ha titkosítást állítok be a wifire, akkor nem tudok rácsatlakozni, titkosítás nélkül megy.
A kapcsolathoz a win beépített cuccát használom, jól beírom a kulcsot, beállítom az indexet és "a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott". Eddig működött csak azóta újratelepítettem a rendszert. Mi a fene lehet?

(#6033) M@nH. válasza IST90 (#6031) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Szerintem próbáld ki azt hogy a fenti gépen a Lan és a WLAN kártyát hídkapcsolatra kötöd és úgy már mennie kell mind2 gépen a netnek. Ha ugye engedélyezed a helyi lan-t akkor meg azért nincs neted mert a LAN kártyán keresztül próbálja behozni. Szóval hidkapcsolatra a két kártyát és működnie kell. :))

[ Szerkesztve ]

(#6034) Tonyk84


Tonyk84
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem ez elég amatőr kérdés lesz nektek, és lehet hogy már volt téma is:
Vettem egy spectec wlan sd-t pda-hoz, ami 802.11B és látom hogy létezik 802.11 B/G
Nah szóval erre szeretnék választ kapni, mégis mi a különbség. Full hülye vagyok a témában, úgyhogy légyszi parasztnyelven :DD
Előre is köszi :R

(#6035) localhost válasza Tonyk84 (#6034) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem a kérdés amatőr, hanem a keresési eredményeid és a kérdés felvetése :)

802.11b = 11 Mbit = parasztnyelven: lassabb
802.11g = 54 Mbit = parasztnyelven: gyorsabb sebességű Lásd_itt

Google_ találatai

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6036) IST90 válasza M@nH. (#6033) üzenetére


IST90
csendes tag

Roviden elmagyaraznad hogy Xp alatt hogy kell hid kapcsolatot letrehozni a wifi kartya es a Lan kozott??????????????? Elore is kossz, Illetve ha van ra lehetoseged egy par kepet Linkej mar be a hidkapcsolat rol!!!!

[ Szerkesztve ]

(#6037) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok.
Van egy nagy épület amit teljesen le szeretnék fedni wifivel, ehhez felszereltem már kettő linksys wrt54gl routert és most jönne a 3.
Azt szeretném kérdezni, hogy a hálózat nevének adhatom-e ugyan azt(titkostás ilyesmi egyezése mellett) vagy hogy kellene ezt egy hálózattá alaktani?
Köszi

(#6038) modflow


modflow
veterán

Nem tudom, lényegtelen is, mert fagy, ráadásul csak reset segít rajta.

Na na bevittem mindkét WiFi adapteremet:
- TP-Link TL-WN620G 108 M
- TP-LINK TL-WN322G 54 M

És kipróbáltam a benti laptopon, amin mondtam, hogy itthon az alaplapi WiFi-t tökéletesen vette.
Rákerestem hálózatokra a saját intergált WiFi-jével, ami valami Intel akármi, és míg ez látott kb. 12 hálózatot, és a legerősebb az OTP-é volt ezen a nemtudomhányból 4-5 vonal volt, addig a 620 látott mondjuk 5 db hálózatot és a legerősebb OTP-t 2 vonalasnak, míg a 322G kb 3 hálózatot, OTP-t 1 vonalasnak.

Ez már egyértelmű számomra, hogy ezek az USB-s WiFi adapterek egy talicska kakit se érnek. Az integrált intel WiFi kb. 2,5x erősebben fogja a jelet és az az alaplap mondjuk nemtom 15k, ez az USB-s adapter meg önmagában 5k. Akkor mégis hogy lehet ilyen rossz. Konkrétan ez használhatatlan! Ami már mint írtam is rögtön látszott, hisz a 4 Mb-es netből 0,8at tud csak fogni legjobb esetben, míg a laptop vígan vitte a 4 Mbit -et.

Szóval mondjatok már egy olyan WiFi adaptert, ami legalább olyan jó mint ebben a laptopban (Acer TravelMate 8005LMi) lévő integrált. És használható is.

Már kezd ez az egész egy nagy pénznyelővé válni sajnos, de ha már itt a router, jó lenne, ha használni is lehetne.

(#6039) M@nH. válasza IST90 (#6036) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Hát pl. lehet így: Strat-->Vezérlőpult-->Hálózati kapcsolatok és ott látnod kell egy Helyi kapcsolat és egy vezeték nélküli hálózat ikont, amiket kijelölsz, jobb klikk és hídkapcsolat. Utána lessz egy 3.-ik ikon is aminek a neve asszem hálózati híd vagy ilyesmi lessz és annak a tulajdonságaiban kell mostantól beállítani az IP-t, Maszkot, átjárót és DNS-t is.
Ha kell kép akkor szólj, de sztem nem lessz gond :))

(#6040) localhost válasza Cufter (#6037) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De miért kell HÁROM router! Hibás tervezés! Egy router és 2 AccessPoint (AP) bőven elegendő lett volna. Nem adhatod ugyanazt a nevet, mert három router nem egy hálózatot alkot, csak akkor, ha abból kettőt AP módba (másként Bridge mód) lekapcsolsz, de ahhoz meg nem kell routernek lennie.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6041) And válasza Cufter (#6037) üzenetére


And
veterán

Attól függ, mi a cél. Ha a routerek / AP-k között nem szeretnétek vagy nem lehet vezetékezni, WDS-linkkel is megoldható az AP-k kapcsolata. Ekkor ugyanaz a hálózatnév, csatornaszám és kulcsolás él mindegyiken, cserébe a kisebb vezetéknélküli sávszélességért (WDS-repeater). A kliens gépeken mindez egyetlen wifi-hálózatnak látszódik, szabadon barangolhatnak az egész területen, viszont az említett WRT54GL routerekre ehhez 3rd-party firmware-eket kell telepíteni, mert a gyári nem ismeri a WDS-t.
Ha fontos a teljes wifi-sávszélesség kihasználása, akkor inkább AP-módban (azaz a LAN-portokon keresztül összekábelezve a routereket). Így három különálló wifi-hálózatot kaphatsz, lehetőleg egymástól távoli csatornákon üzemeltetve. A hálózatnév ill. a titkosítás ilyenkor mindegyiken szabadon választható. A kliens gépeken viszont mindhárom AP-hoz be kell állítani a kapcsolatot, ha azok nem állandóan csak az egyik AP által fedett területen mozognak.

(#6042) Cufter válasza localhost (#6040) üzenetére


Cufter
tag

Persze h hibás, tudom én, azért kérdezek én utána itt! :)
Szóval van mindenhova vezeték. A lényeg az lenne, hogy az ember a laptopján beálltja a netet, és bárhova megy akkor működjön, ne kelljen újra csatlakozni.
Még csak két router van az egyik mindenféleképp kell, szóval akkor apt vegyek?
Gondolom a linksys használható annak is, nem?
Látjátok annyira nem értek a hálózatokhoz...uh légyszi minnél egyszerűbben mondjátok el hogyan álltsam be őket, úgy hogy a már leírtként üzemeljenek!
Köszönöm...And neked is!

[ Szerkesztve ]

(#6043) shev7 válasza localhost (#6040) üzenetére


shev7
veterán

"Nem adhatod ugyanazt a nevet, mert három router nem egy hálózatot alkot"

Biztos ez? Harom router/ap harom kulonbozo csatornan, azonos titkositassal, azonos ssid-val, ha a dhcp egy kulon szerveren, vagy az egyik routeren fut (es termeszetesen a routerek ossze vannak kotve) akkor eleg egyszer beallitani a klienseken a kapcsolatot. Ahhoz fognak csatlakozni amelyiknek erosebb a jele. "Handover"-nel a kliens szepen visszakapja ugyan azt az ipcimet... egy pillanatnyi szakadst fog csak eszlelni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6044) localhost válasza shev7 (#6043) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Most elbizonytalanítottál.
Van abban valami, amit írsz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6045) shev7 válasza localhost (#6044) üzenetére


shev7
veterán

"Van abban valami, amit írsz!"

Remelem, mert mi igy csinaltuk es mukodott :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6046) ArchElf válasza localhost (#6044) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy az SSID poisioning is így működik... Felnyomsz egy erősebb jelű, azonos SSID-jű AP-t a kliensek közelében és azok a "saját" AP helyett a tiédre fognak csatlakozni.
Néhány klienst még az sem zavarja, ha nem titkosított az új AP, pedig a sajátja az volt... Ebben az esetben a sniffelni kívánt csoport AP-jén levő titkosítást fel sem kell törni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6047) localhost válasza ArchElf (#6046) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jól van no! Háde' bólogattam, hát! :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6048) LordX válasza vpeti88 (#6015) üzenetére


LordX
veterán

Megeszem a kalapom, ha a Linksys WRT routerei nem tudják a WDS-t.

(#6049) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

En a kabeles megoldasokban hiszek, mikor WiFi-m volt, allando gondok voltak vele. Viszont sikerult szert tennem egy eredeti PSP jatekra, aminek roppant mod elvezetes lenne kihasznalni a multiplayer funkciojat. Viszont a PSP-nek wireless net kell, ehhez kernek toletek segitseget! Egy olyan megoldast szeretnek (persze lehet, hogy ilyen nincsen), hogy csak addig mukodjon wifi net, ameddig jatszom, utana "levalasztom" a routert a geprol es a tovabbiakban natur kabeles megoldassal neteznek, mindenfele geptologatas, huzogatas, allitgatas, beallitasokkal valo pocsoles mellozese nelkul. Tehat a kerdes: van olyan router, ami USB-pendrivekent uzemel, bedugom, adja a jelet par klikkolas utan, majd ha vegeztem, kihuzom es uzemel tovabb kabeles cucc? Huh, eleg bonyolultan fogalmaztam, de remelem ertitek. Elore is koszi!

Szereted az állatokat?

(#6050) localhost válasza piqla (#6049) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Viszont a WiFi- router egyben kábeles router is.
Használod kábelesként simán, és amikor kell a Wifi, akkor bekapcsolod benne ezt a szolgáltatást, aztán mikor már nem kell, akkor kikapcsolod, marad madzagos.
Ez nem jó?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.