Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) Sickboy25 válasza Gubek-Einste (#37250) üzenetére


Sickboy25
addikt

Gondoltam, hogy kelleni fog, de nem hiába nem írtam, mivel sajnos nem tudom... :( Akkor ez egyenlőre zátonyra futott :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37252) jezo78


jezo78
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem. UPC netem van, Technicolor TC7200 modem, Win7.
Kábelen összekötve a gép a modemmel, net van, de a hálózati kis ikon mégis azt írja, hogy nincs csatlakozás, nem állnak rendelkezésre kapcsolatok.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#37253) mezis válasza jezo78 (#37252) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehet, hogy az a kis ikon egy másik vezérlőre vonatkozik ? (Adapter beállítások.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37254) mezis válasza Sickboy25 (#37251) üzenetére


mezis
nagyúr

A sajátodat csak tudod ! (Pl ablakban van a WR941 mid a 3 antennájával ?)

mezis

(#37255) jezo78 válasza mezis (#37253) üzenetére


jezo78
csendes tag

Nem valószínű, mert az adapterbeállításoknál semmilyen hálózat nincs, csak helyi kapcsolat.

(#37256) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon nagy problémánk! A cégnél kaptunk pár száz darab laptopot, melyet otthondolgozásra is felkészítettünk. A probléma az, hogy ha otthon a felhasználó felhasználói jogosultsággal felveszi a wifi hálózatát, csak nyilvánosnak tudja beállítani. Ezáltal nem éri el a benti hálózati meghajtóit stb... Amennyiben meg szeretnénk változtatni ezt munkahelyi hálózatra (próbáltuk így minden királyul működik), akkor kér rendszergazdai jelszót. Namost mivel vegyesen nem csak Pesten laknak és több száz emberről beszélünk, olyan megoldást szeretnénk, hogy saját magának meg tudja változtatni a hálózat típusát rendszergazdai fiók közbeiktatása nélkül. Oprendszer: Windows 7 Pro x64.

A probléma nagyon égető.
Segítségetek előre is köszönöm

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#37257) beleszólok válasza Energie X (#37256) üzenetére


beleszólok
senior tag

win7 topikban talán előbb kapsz választ.
Nekem van egy olyan érzésem, hogy ezt vagy a Group Policy-ben lehet szabályozni (GPO néven keresgélj, ha jól emlékszem) vagy ha VPN-t használsz, akkor a VPN szoftver is erőltethet ilyen jellegű korlátozásokat.

Egyébként amennyit felfogtam a problémádból: nem az otthoni router-t kellene munkahelyi hálózatként kezelni, hanem a VPN-t, amin belépnek a munkahelyre (mert ugye VPN-en mennek be?)

Vagy félreértek valamit?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37258) Energie X válasza beleszólok (#37257) üzenetére


Energie X
őstag

Igen, jól sejted :)

Egyébként sikerült megtalálnom!

Leírom, hátha másnak is jól jön majd valamikor.

Szóval mindig rendszergazdai jogú felhasználónak kellett jóváhagyni a hálózat típusának megváltoztatását.
Ezt át lehet hidalni a következő megoldással:

Számítógép -> Kezelés -> Helyi felhasználók és csoportok -> Csoportok -> Hálózatbeállítási felelősök -> Tulajdonságok -> [Hozzáadás] -> [Speciális] -> [Keresés most] -> Mindenki -> [OK] -> [OK] -> [OK]

Már csak azt kell megtalálni, hogy ezt hogy lehet kimenteni mondjuk vmi .reg fájlba és hozzáadni minden notihoz...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#37259) AMD Power


AMD Power
titán

Egy olyan asztali pc amiben nincs hálókártya, de mondjuk veszek hozzá egy Wiifi "vevőt" úgy lesz net?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37260) Gyurka6 válasza AMD Power (#37259) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen, lehet...(USB-sre gondolsz?)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37261) GangBAng^


GangBAng^
tag

Sziasztok!

Most kötötték be hozzánk a UPC netet, 240/20 -ast. Kábelen jön a teljes sebesség, wi-fin 85-100/20 szokott lenni. Egy wi-fi kártya csere a notiban (Qualcomm Atheros AR9485WB-EG van benne) megoldás lehetne a max. sebesség elérésére? Ha igen, milyet kéne vennem? Előre is köszi a választ!

GangBAng^

(#37262) mezis válasza GangBAng^ (#37261) üzenetére


mezis
nagyúr

Aligha. A WiFi kapcsolat felezi, harmadolja (tizedeli ;] ) a sávszélességet. Térerő/zavaró térerőtől erősen függ.
Amit meg a dobozára írnak egy ilyen kütyünek, az a bruttó átviteli sebesség - oda/vissza összeadva. Csak hát be kell csomagolni az infót kis csomagokba,....

mezis

(#37263) GangBAng^ válasza mezis (#37262) üzenetére


GangBAng^
tag

Oh, akkor marad a kábel ha nagyon kell a sávszél. Köszi a gyors választ!

GangBAng^

(#37264) AMD Power válasza Gyurka6 (#37260) üzenetére


AMD Power
titán

:R Már meg is van. Köszönöm.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37265) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok volna egy olyan problémám hogy van egy TL-WN722N wifi modemem amire rákötöttem egy TL-ANT2409A külső antennát és nem valami sokat javított a gyári antennához képest a jel erősségen, valami tippetek nincs hogy hogyan állítható be jobban a dolog vagy esetleg valami progi nincs erre hogy megnézni hogy merre sugároz jobban és úgy belőni?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

(#37266) mezis válasza djkacor (#37265) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
InSSIDer.

mezis

(#37267) Energie X


Energie X
őstag

Megint problémám van :D

Kaptam egy másik fajta notit. A lényeg, az első széria image-t toltam vissza rá. Az előző drivereket uninstall, az újakat pedig install. Az előzőben Intel Wlan volt ebben meg Broadcom van. Ez idáig tök jó. A baj az, hogy a Vezetéknélküli adapter le van tiltva! Engedélyezem és akkor is letiltve marad, így nem lehet használni a wifit! Help! Mit lehet tenni???

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#37268) bigrock válasza Energie X (#37267) üzenetére


bigrock
addikt

Nem lehet, hogy van egy dedikált kapcsoló a notin, ami a wifit engedélyezi?

(#37269) Energie X válasza bigrock (#37268) üzenetére


Energie X
őstag

Van dedikált kapcsoló, és jó irányba is van kapcsolva. A bluetoothot engedélyezi és tiltja is rögtön, csak a vezetéknélküli marad szürke...

UEFI-ben engedélyezve van, Eszközkezelőben is, mégis szürke...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#37270) mezis válasza Energie X (#37269) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg a Broadcom oldaláról a megfelelő drivert.

mezis

(#37271) eestipoika


eestipoika
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Wifi antenna szakértöktől kérnék segítséget!
A kb 50 méterre levő irodámból lövőm át a jelet a lakásomra egy TP-Link ANT 2424B típ antennával:

Kb két hete szereltem fel, de nem vagyok elájulva a jelerősségtől.
Ha jól értem ez egy irányított antenna, tehát a lakásom irányába kell álljon a reflektor része és lehetőleg akadálymentes kell legyen a terep.
Ez mind adott, ennek ellenére nem valami erős a jel.
Kérdés: az lehet-e ennek az oka, hogy egy olyan 3m-es antenna hosszabbított használok, ami elég vékony átmérőjű (talán nem valami tökéletes a szigetelése?).
Az ebay-ról rendeltem.
Az eredeti gyári ettől vastagabb, tehát valószínűleg a szigetelése is jobb.
A másik kérdésem, hogy sok helyen láttam, hogy nem vízszintesen hanem függőlegesen helyezték el az antennát.
ennek mekkora jelentősége van jelerősség szempontjából?
A gyári leírásban a vízszintes elhelyezést ajánlja.
Vagy egyáltalán mire kell figyelni, hogy optimális legyen a jelerőssége ennek az antennának?

(#37272) StSanya válasza eestipoika (#37271) üzenetére


StSanya
őstag

Aztán mivel veszed ennek a jelét a lakásodon? :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#37273) mezis válasza eestipoika (#37271) üzenetére


mezis
nagyúr

Kábel: legaláb H155. Annak az "ócó" vacaknak már 3 m-en is jelentős lehet a csillapítása.

Irány: 10 - 14 Fokos szögben sugározza teljesítményének döntő töbségét. Nem hiszem, hogy sikerült érzésből célba találnotok. Kellene valamilyen jelszint indikátor (PC-n pl. InSSIDer, vagy routeren repeater üzemmódban SCAN,...)

És az ellen oldalon mi van ? Egy kis 2 dBi-i botocska ? :F

Vízszintes vagy függőleges: párban kel azt eldönteni. Bizonyára jó lesz a vízszintes.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37274) And válasza eestipoika (#37271) üzenetére


And
veterán

"Ha jól értem ez egy irányított antenna"
Hát ennél irányítottabb már valóban nem nagyon van ;). Ezzel néhány fokon (!) belül el kell találjad az irányt, mert egy 24 dBi-s grid / paraboloid hasznos nyílásszöge csak ennyi. 50 méterre különben igen erős túlzás egy ilyen méretű és nyereségű antenna felszerelése különösen úgy, hogy a terep akadálymentes és a szabad rálátás biztosított (?) a felek között.
"Kérdés: az lehet-e ennek az oka, hogy egy olyan 3m-es antenna hosszabbított használok, ami elég vékony átmérőjű (talán nem valami tökéletes a szigetelése?)."
A 3m-es kábel ekkora linktávon nem igazán számíthat: ha minden egyéb jó, akkor még cérnavékony koaxkábellel szerelve sem lesz olyan nagy a tápvonal csillapítása, hogy amiatt ne működjön. A szigetelésnek ehhez nem sok köze van, a kábelcsillapítást nem attól függ (különösen nem a külső köpeny anyagától). A kábel vastagsága természetesen számít, de nem a szigetelés miatt (például az RG58 és a H155 típusú kábelek azonos méretekkel és hullámimpedanciával rendelkeznek, utóbbi fajlagos csillapítása 2,4 GHz-en mégis dB-ben feleakkora, mint az előbbié).
"A másik kérdésem, hogy sok helyen láttam, hogy nem vízszintesen hanem függőlegesen helyezték el az antennát. ennek mekkora jelentősége van jelerősség szempontjából?"
Természetesen számít az elhelyezés, és nem a 'gyári ajánlás' miatt: a pozíció (a sugárzóelem helyzete) megszabja az antenna polarizációját. A fotón látható állásban szerelve az antenna vertikálisan, 90°-kal elforgatva pedig horizontálisan polarizált lesz. Ez részben szabad választás kérdése, ha mind a két oldalon telepített antennára van ráhatásod, a lényeg, hogy egyformán (egy irányban / síkban) legyenek polarizálva, különben erős csillapítás lép fel az átvitel során.
A problémát a következők okozhatják:
- Túloldali antenna (erről semmit sem írtál). Ha ott nincs semmilyen kültéri antenna, akkor ne csodálkozz: kültéri linkhez mindkét oldalra falon kívül szerelt antennák szükségesek a megbízható átvitelhez. Ha a lakásban mindössze egy laptoppal és annak a saját antennájával vagy felszerelve, akkor nincs min csodálkozni. Egyébként a legkisebb kültéri irányított antennákkal is problémamentesen kellene mennie egy ilyen kis távú kapcsolatnak, ha az antennák látják egymást.
- Kontakthiba a kábelnél, leginkább a csatlakozóknál, ezt műszerrel érdemes bekötés előtt ellenőrizni.

(#37275) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok!
A kovetkezo kerdesem lenne:
Van egy 2 antennas Wr841n v5 router, csak ap-kent hasznalva, gyari fw.
Ez a router elegendo e 7-10 kliens kiszolgalasara, ugy hogy ne legyen jelentos sebesseg csokkenes (legalabb 5 megabit, minden kliensen, 100-as net mellett)
Valaszokat koszonom!

(#37276) eestipoika válasza And (#37274) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Köszönöm mindnyájatoknak a hasznos és kimerítő válaszokat!

A túloldalon valóban semmilyen antennám illetve hálózati eszközöm nincsen a laptopom illetve a mobil telóm wifijén kívül.
Ha jól értem az antenna szögének a belövése elég sokat számít.

Megmondom őszintén, hogy nem terveztem ennek az antennának a felszerelését, mert előtte volt egy 2409A-s antennám fent és majdnem ugyanezt tudta, de olyan olcsón jutottam hozzá a jofogáson, hogy kár lett volna kihagyni.

A megmaradt TP-Link 2409A-s antennával és egy tartalék TP-Link 741N-es routerrel tudok valamit erősíteni a jelen úgy, hogy a fogadó oldalon(a alkásomon) felszerelem a2409A-s antennát kívülre ?
Megmondom őszíntén, hogy plusz eszközt már nem szeretnék vásárolni, mert már így is túlköltekeztem ebben a projektben :)

(#37277) And válasza eestipoika (#37276) üzenetére


And
veterán

Ha a meglévő TL-2409-es antennádat ki tudod szerelni kültérre (falon kívülre vagy padlástérre), akkor nem hinném, hogy gondjaid lesznek a kapcsolattal (mod: persze utóbbit is vertikális polarizációba kell állítani). A TL-WR741-es router pedig működik kliens-módban, ha máshogy nem, 3rd-party firmware-rel biztosan. De ez csak vezetékes elérést tesz lehetővé az egyik LAN-portján keresztül. Ahhoz a lakásodon belül egy újabb AP-t (vagy routert AP-módban) kell telepítened, és a külső link rádiócsatornájától jó távolra kell állítanod, hogy normális vezeték nélküli elérést adjon házon belül.

[ Szerkesztve ]

(#37278) eestipoika válasza And (#37277) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Bocsi, de nem vagyok szakértője a dolognak, de ha jól értem, akkor a 2409-es antennához kell még valamilyen eszköz, hogy wifi módban tudjam használni, mert a 741N-est csak vezetékes formában tudnám hasznosítani(annak meg egy laptop és mobil esetében semmi értelme)

(#37279) mezis válasza eestipoika (#37278) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2409-eshez tökéletes elektronika lesz a WR741-es WiFi router.

De hozzá már csak UTP kábellel lehet csatlakozni. (4 - 5 port-on). Ha kell azon a környéken is WiFi, akkor kell venni még egy WiFi routert, AP-t, amit vezetékkel kötsz össze a WR741-essel.

(A WR 741-esre célszerű pl egy dd-wrt firmware-t tenni, mert azzal kapsz információt a WiFi-s kapcsolatod minőségéről.)

Az ath0 kapcsolat kb 20 m-re lévő 5 dBi-s körsugárzók közötti kapcsolat. Egyik ezek közül beltéren, ablak mögött. Stabil, 10 Mbps kapcsolatot biztosít.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37280) eestipoika válasza mezis (#37279) üzenetére


eestipoika
csendes tag

És egy olyan jelerősítő 2 mini antennás router aminek az egyik antennáját levéve hozzákötöm a 2409-es antennát?
Ilyen szerkezet létezik?Ha igen mi a típusa?

(#37281) And válasza eestipoika (#37280) üzenetére


And
veterán

Ez az ötlet szinte minden második héten előkerül, de sajnos felejtsd el! Olyan nincs, hogy egy kétantennás router egyik antennáját kivezeted a külső antennára, a másik meg majd belül ad lefedettséget: nem erre való, a két antenna egyetlen rádiómodulhoz tartozik. Vagy az egyik, vagy a másik antennát használja (802.11a/b/g esetén legalábbis), a másikat meg szépen lekapcsolja.

(#37282) eestipoika válasza And (#37281) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Hát pedig az én esetemben ez így működik és úgy tűnik, hogy mindkét antenna nyomja a netet.
Ugyanis mint ahogy fentebb leírtam az irodámban egy TP-Link WR 841 ND 2 antennás router van, aminek az egyik antennája helyére kötöttem be a TP-Link 2424B-s antennát.
Az irodán belül meg maradt a router saját antennája.
A méréseim szerint nem kapcsolta le egyik antennát sem.
Az antennákat egyenként kiiktattam és az inSSiDer-el jelerősséget mértem.

(#37283) #48967168


#48967168
törölt tag

Beszereztem egy PLA5206-os Zyxel csodát, de nemigen akar működni.
Tekintve hogy faék egyszerűségű, valami csalafintaságot sejtek... :)
Szóval egyik adapter a konnektorba, abból a router (Asus AC68U) egyik LAN-jába, a fogadó oldalon szintén a faliröfi, onnan a médialejátszó (Dnne HD Max) 2mp-es gombnyomogatás, 2 percen belül a másikon is.
A power led világít, a hálózati kapcsolati led világít, de a középső adatfolyam led nem! Nem vörös, hogy szar a sebesség, hanem egyáltalán nem ég... :(
Kér ez a ketyere magának valami ip címet a routeről? Vagy mi a fenét csináljak? Mert ugye a hálózatomon nem látok belőle semmit (nem jelent meg új MAC adress) és a Dune sem látja a hálózatot...

(#37284) beleszólok válasza #48967168 (#37283) üzenetére


beleszólok
senior tag

Amíg előkerül valaki hozzáértő: valami olyan rémlik, hogy közös fázison kell lenniük. De belerondíthatnak a kismegszakítók is állítólag.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37285) #48967168 válasza beleszólok (#37284) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a tippet, de azonos szobában sem látják egymást... :(

(#37286) Gyurka6 válasza #48967168 (#37285) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Az, hogy egy szobában vannak nem jelenti azt, hogy egy fázison is!
Mondjuk, ha azonos elosztóban vannak az már inkább.
Ami nekem volt linksys, működés előtt össze kellet "párosítani" egy hozzá adott programmal-

Gyurka

(#37287) beleszólok válasza Gyurka6 (#37286) üzenetére


beleszólok
senior tag

Megelőztél. Akartam írni, hogy elosztóban kellene próbálni és ha ott megy, akkor gondolkodni egyebeken. Ha ott sem, akkor esetleg visszamenni a boltba, hogy vagy hibás vagy mutassák meg, hogy működőképes...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#37288) tween


tween
őstag

Üdv.!

Ha adott egy szobában egy rooter, de 2-3 szobával arrébb már minimum a vétel, vagy szakadozik, mi a legkézenfekvőbb, legjobb megoldás a problémára ( persze árban is )?

Köszönöm!

(#37289) mezis válasza tween (#37288) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

14-es Hilti fafúró + UTP kábel + egy újabb WiFi router (AP).

mezis

(#37290) And válasza eestipoika (#37282) üzenetére


And
veterán

"Hát pedig az én esetemben ez így működik és úgy tűnik, hogy mindkét antenna nyomja a netet."
Úgy tűnik igen. Csakhogy ez csalóka.
A TL-WR841 egy b/g/n-szabványú router. A két antenna együttes használatára van szüksége a 300 Mbps-es n-módban (MIMO-működés). Ha n-szabványú a beállítás, és szétválasztod az antennákat, akkor eléred, hogy soha az életben nem kaphatod meg a maximális 300 megabites linksebességet, legfeljebb a felét.
"A méréseim szerint nem kapcsolta le egyik antennát sem."
Ezt mivel mérted ;)? Az, hogy sikerült kapcsolódnod, még nem mérés. Ha az egyik antennát letekered, akkor nyilván a másik fog működni, észrevétlenül és automatikusan (mikroszekundum nagyságrendű idő alatt) arra kapcsol a router, ez az antenna diversity lényege.
Ha b/g-módban csatlakozol, akkor a router igenis kapcsolgatja az antennákat, csakhogy a térerő (egészen pontosan a vételi bithibaarány) függvényében. Vagyis egyetlen klienssel ezt nem fogod észrevenni, mert a router azt az antennát fogja használni az egy szem kliensedhez való kapcsolódáshoz, amelyiken az épp normálisan vehető: ha az irodában vagy, akkor a belsőt, ha meg gyengén, de a külső gridre kapcsolódsz, akkor azt. Ha a diversity-módú kétantennás router antennáit szétválasztod, a következő furcsaságokkal szembesülhetsz:
1.) Kizárólag egyetlen wifi-klienst használva semmit nem veszel észre. Azonban több kapcsolódó kliens esetén, ha azok a szétválasztott terekbe helyezett antennák közül nem az azonost látják 'erősnek', vagy a másikra egyáltalán nem volnának képesek kapcsolódni, akkor a mozgó kliensek egyszerűen leszakadnak, vagy gyenge térerővel (és kis linksebességgel) tudnak csak kommunikálni.
2.) Ugyanez igaz az olyan működésre, amit a #37280-ban vetettél fel. Ha itt kliensként vagy repeaterként használnád a második routert, akkor mindenféleképp lassulást vagy teljesen megbízhatatlan kapcsolódást tapasztalnál, mivel a router állandóan a távoli állomásra csatlakozna (lekapcsolva a beltérre helyezett antennát), vagy ha véletlenül a 'belső' antennára váltana, a távoli link szűnne meg illetve gyengülne nagyon erősen. Mivel a 'lekapcsolás' nem tökéletes, ha van némi tartalék a jelszintben, akkor az erős csillapítás miatt úgy éreznéd, mintha működne de az állandó átkapcsolgatás miatt nagyon-nagyon szörnyű módon, és a jelismétlés miatt még ideális esetben (amiről itt messze nem beszélhetünk) is csak felezett sebességgel.
A két antenna között csak megnövekedett bithibaarány okán történik váltás, vagyis ha valamelyiken stabil jelet vesz a router a kliensek felől, akkor 'ott ragadhat'. A két antenna egyetlen rádiómodulban végződik, és egyetlen célja, hogy beltéren a router kevéssé legyen érzékeny a kliensek mozgására. Csakhogy ehhez az antennáknak kötelezően egymás mellett, az üzemi hullámhossz nagyságrendjének távolságában kell lenniük, a szétválasztás semmiképp nem üzemszerű.
Egyetlen eszköz pont-pont kapcsolatban csak egy antennát tud kiszolgálni (vagy MIMO-nál többet, de azokat sincs értelme különválasztani, ha a teljes, szabvány által támogatott sávszélt át szeretnéd vinni), tehát az otthoni beltéri lefedettséghez és a normális működéshez muszáj egy újabb beltéri AP-t telepítened.

(#37291) eestipoika válasza And (#37290) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Hát nagyon szépen köszönöm a kimerítő és számomra néhol teljesen érthetetlen választ.
De ez nem a te hibád, hanem az én nem hozzáértésem. :)
Most már csak egy illetve két kérdésem van, aztán azt hiszem a témával egyenlőre tényleg nem foglalkozom tovább.
1/ Mivel mint írtam további beruházást nem nagyon szeretnék eszközölni, de azért szeretném kihasználni ennek a 2424B-s antennának az előnyeit, mit kell tennem hogy simán az egy WR 841ND-s routerrel és a grid antennával (2424B) maximális jelerősséget érjek el a 30-40m-re lévő lakásomban.
Mert ha jól értem, azzal nem sokra megyek, hogy a routerről az egyik saját antennáját letekerem.
Lehet ezt az eredeti gyári firmwarejével lekapcsolni(hogy csak a grid szórja a jelet?)

2/A másik kérdésem(ha az első nem járható és nem jár nagy beruházási költséggel):
mi az az AP?
Ne nevess, mert mint írtam nagyon kezdő vagyok :)
És ha ez kell a lakásomba akkor ennek mi a típusa és hogy kell bekötnöm a meglévő jelenleg nem használt eszközökhöz(TP-Link WR 741N router és ANT 2409A-s antenna)
Még egyszer nagyon köszönöm hogy ennyi időt szántál rám. :R

[ Szerkesztve ]

(#37292) Szajkop válasza Szajkop (#37275) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Erre valaki? http://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_37275-37275.html

(#37293) mezis válasza eestipoika (#37291) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerezz még egy "levehető, egyantennás" WiFi routert (pl WR741ND). Arra kötöd a 2424B-t. Másik oldalra kerül a meglévő WR741 + panel antenna.
A WR841-es meg jó lesz "AP"-nek. (Minden WiFi router tartalmaz AP-t. Vannak AP-k, amiben nincs router funkció. Ezek általában sokkal drágábbak... :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37294) And válasza eestipoika (#37291) üzenetére


And
veterán

1.) "[..] Mert ha jól értem, azzal nem sokra megyek, hogy a routerről az egyik saját antennáját letekerem."
Nem jól érted: ha csak az egyik antennáját használod a kettő közül, és a másikat nem hagyod rajta, akkor teljes értékűen működni fog b/g-módban (az n-szabvány MIMO-ja viszont nem fog menni, mert ahhoz kell a két antenna). Tehát ha megelégedsz a 802.11g által nyújtott 54 Mbps-es linksebességgel (valamivel 20 Mbps feletti hasznos átvitellel), akkor ez járható, csak ekkor feleslegessé válik a router 802.11n-es képessége, mivel az nem lesz kihasználva. Szétrakni nem lehet a két antennát különböző térrészekbe, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne csak az egyiket használni a kettő közül. Lehet, ekkor az antennaátkapcsolás / diversity-mód jelentőségét veszti, de kültéri pont-pont kapcsolatnál ennek amúgy sincs értelme.
A lényeg, hogy a kültéri kapcsolatot biztosító eszközöknek csak ez legyen a feladatuk, semmi más. Normális beltéri lefedettséget nem tudnak nyújtani egy kültérre szerelt antennával. Vagyis igazán korrekt akkor lehetne a rendszer, ha összesen 4 wifi eszközzel oldanád meg:
1: beltéri router (AP) az irodában,
2: a kültéri antennát/linket ellátó eszköz az irodában,
3: a kültéri antennát/linket ellátó eszköz otthon, és
4: beltéri lefedettséget biztosító AP (vagy AP-ként használt router) otthon.
A kültéri kapcsolatot biztosító 2. és 3. eszköz lehetne akár kifejezetten kültérre szánt (ethernet-kábelen keresztül táplált / PoE-képes, antennával egybeépített) eszköz is, ilyeneket tizen valahány ezer forintért már be lehet szerezni, és direkt ilyen célokra vannak kitalálva, lásd például itt a NanoStation és az AirGrid nevű termékeket: [link].

(#37295) eestipoika válasza And (#37294) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Akkor az én esetemben és eszközeimmel így nézne ki az összeállítás?
Irodába:
1/WR-741 ND-s router
2/Antenna:2424B

Lakás:
3/Antenna 2409A
4/Router 841ND

(#37296) And válasza eestipoika (#37295) üzenetére


And
veterán

Ez így (elfogadható módon) továbbra is csak arra jó, hogy a kültéri linket biztosítsd, vagyis ezekkel egyik beltéri helyszínen sem lesz (normális) wifi lefedettséged. A 2. és 3. eszköz alatt nem csak egy-egy szimpla antennát értettem, hanem wifi-eszközöket, tehát ebben az általad vázolt felállásban az 1-2-es tölti be a #37294-ben említett 2-es egységet és a 3-4-es a 3-ast. Wifi-eszköz ≠ passzív antenna! Egy wifi-berendezés minden esetben tartalmaz legalább egy antennát, mert anélkül nem működik, de egy passzív antenna önmagában még nem "wifi".
Vagyis egy ilyen összeállítás működhet ugyan, de ez kizárólag a végponton (a lakásban) adhat vezetékes elérést, mert így ez az összeállítás csak egy szimpla hídkapcsolatot valósíthat meg a két helyszín között.

[ Szerkesztve ]

(#37297) hviiick


hviiick
csendes tag

Sziasztok!!

Segítségre lenne szükségem!
Van egy netgear 824 wifim és szeretném rákötni, HP M1120n, nyomtatómat, hogy megtalálja az Andoidos telóm! (a nyomtatón, nincsen wifi gomb) :)

Hogyan kezdjek hozzá, mert összedugtam és nem tudom beállítani.
Elvileg a DHCP-t automatikusan ki kellene osztania a routernek és akkor az én értelezésemben látni kellene a telefonnak. Tehát, akkor automatikusan el kellene indulni a nyomtatásnak.

De nem teszi...

Vagy másik nekifutásból, hogyan állítsam be a windows hálózatot, hogy az androidos telefonom, lássa a nyomtatót?

Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#37298) krealon válasza hviiick (#37297) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ennek a nyomtatonak nincs IPP tamogatasa, igy az androidrol nyomtatas eselytelen.

(#37299) hviiick válasza krealon (#37298) üzenetére


hviiick
csendes tag

Akkor sem, ha 8eres vezetékkel összekötöm és világít a lan ledje?

(#37300) krealon válasza hviiick (#37299) üzenetére


krealon
Topikgazda

Most viccelsz? :F
A nyomtatonak (a nyomtato print-szerverenek) kell tudni az Internet Printing Protocol-t (IPP), kulonben nem fog menni.

Az, hogy milyen kabelen vagy milyen sebesseggel, tokmindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.