Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) nolika


nolika
aktív tag

Üdv,

Van egy noti (HP probook 4330s), amiben jelenleg egy single band-es wireless N atheros ar9285 van.
Szeretném ezt egy dual band-esre lecserélni a sebesség végett.

Lehet gond, ha pl Intel Centrino alapú mPCI-E karit teszek bele? Gondolok itt hogy a bios letiltja, vagy más HW-nek nem tetszik.

(#37402) Spuri2000 válasza nolika (#37401) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem hiszem hogy gond lehet!

Elvileg ha felrakod a driver-t akkor mennie kell!

(#37403) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37400) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Akkor valójában 4 router kell és akkor talán lesz elfogadható jelerősségű netem.
A vicc csak az, hogy azzal kezdődött, hogy volt egy routerem(841ND+egy úccsó 2409A-s antennám.
És ezzel is elfogadható volt a jelerősség a lakáson.
Aztán azt hittem, hogy ezzel a 2424B-s beszerzéssel sokkal jobb lesz, de tévedtem, mert semmivel nem éreztem többnek a 2409-nél.
Úgyhogy most van 3 routerem+2 antennám és még kéne egyet venni, hogy talán picivel jobb legyen a jelerősség a lakásomon.

Hát most nagyon mérges lettem magamra :W

Nem kellett volna belemennem ebbe az egész fejlesztgetésbe :W

Valószínűleg letépek mindent a falról és megy az olx-re és a jofogásra.

[ Szerkesztve ]

(#37404) Spuri2000 válasza eestipoika (#37403) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Egy Asus RT-AC68U Dual-band Wireless-AC1900 Gigabit Routerre van szükséged! :DD

(#37405) mezis válasza eestipoika (#37403) üzenetére


mezis
nagyúr

"... még kéne egyet venni, hogy talán picivel jobb legyen a jelerősség a lakásomon."

Nem picivel ! :Y

(Persze ha eldugod a legtávolabbi sarokba, akkor valóban picike lesz a térerő... :U )

mezis

(#37406) Gyurka6 válasza eestipoika (#37403) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
2db ilyent, vagy az 5GHz-es változatát (vagy ugyanezt ubiquti-t):2,4GHz kellene venned...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37407) And válasza eestipoika (#37403) üzenetére


And
veterán

Ne haragudj, de nem értelek. Már sok hozzászólással ezelőtt is ugyanitt jártunk: közöltük, hogy négy wifi-eszközre lesz szükséged a terved korrekt megvalósításához, plusz kettő passzív kültéri antennára. Utóbbi két antenna és az azokra kapcsolódó wifi-eszközök összevonhatóak egy-egy kültéri, integrált antennát tartalmazó eszköz formájában, ilyet javasoltam korábban én is és az előbb a #37406-os hsz-ben is. Ebből a felállásból hiába próbálsz alkudni, a kapcsolat nem fog menni (!), vagy csak olyan módon, ahogyan a kiinduló helyzetben is működött, azaz megbízhatatlanul és gyengén. Nincs itt semmilyen jelerősítés meg repeater, van két beltéri elérést biztosító wifi, meg van két másik, amelyik a kültéri linkért felel. Utóbbiak esetén szinte mindegy, hogy 50 méteres, vagy több kilométeres távról van-e szó, a felállás mindkét esetben ugyanolyan kell, hogy legyen (a kisebb távú linknél egyedül a kültéri antennák nyereségéből lehet valamelyest engedni, de ugyanúgy szabad rálátást és külső elhelyezést igényelnek, mint sokkal nagyobb távra tervezett társaik). Az előbbiek értelmében ezen nem tudsz úgy segíteni, hogy az egyik oldalra óriási antennát szerelsz, a másik oldalon meg egy laptoppal várod a csodát :(.

(#37408) Gubek-Einste válasza Gyurka6 (#37406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2014-ben azért nem kellene G-s eszközöket ajánlani, ideje lenne már elfelejteni ezeket és csak N-esekkel foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37409) Gyurka6 válasza Gubek-Einste (#37408) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Az ubi az 108megás, meg tp-link-be is az 5Ghz-es...(megnézem a 2,4-est is). Meg vannak n-esek is, eNNek megfelelő áron, meg nyilván kisebb hatótávval.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#37410) Gubek-Einste válasza Gyurka6 (#37409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan melyik Ubiquiti-re gondolsz?
A TP-Link TL-WA5210G 2,4 GHz-n működik mivel G-s.
TP-Link-ből amit ajánl lehetne az a TL-WA7210N és CPE210 a 2,4 GHz-n, valamint az 5 GHz-s sávon a TL-WA7510N és CPE510.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37411) eestipoika válasza And (#37407) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Bocsi, valószínűleg a nem hozzáértésem és a figyelmetlenségem az oka értetlenségemnek.
Ezek alapján valószínűleg leteszek a tervemről, mert mint ahogy írtam már még egy routerre nem szeretnék beruházni.
Köszönöm tanácsaitokat.

(#37412) Spuri2000 válasza Gubek-Einste (#37410) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez lehet jó lesz neked: UBNT PicoStation®M

(#37413) Gyurka6 válasza Gubek-Einste (#37410) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Igazából az Air-live WH-5400CPE típus adata jutott eszembe, az 54000-as jelzés ellenére turbó módon 108Mb. 7-10éves kb. 3500Ft-ért kínálták őket, egymással tudják ezt a módot. (Amely sebességért sok ADSL-előfizető megnyalná a tíz úját. Még koax-on is szolgáltat a t-com(?) 0,5/3-6 Mb-et.) A hobbitelekre, kamerához is kiválóak.

Gyurka

(#37414) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem? Már csak egy TP-Link 741ND-t kellene venned, minden más már meg van, be kellene állítani a dolgokat és menni is a rendszer. Pont a cél előtt adnád fel?

#37412 Spuri2000
G-s eszközöket 2014-ben hanyagoljuk már.

#37413 Gyurka6
Ez is csak G-s és gyakorlatban annyit nem nyújt, hogy megérje.
Lehet, hogy van olyan kis sebesség igényű eset amikor még jó lesz de a most tárgyalt esetben már kevés ez ide.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37415) Spuri2000 válasza Gubek-Einste (#37414) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Tőlem vehet AC-et is, de az nem lesz olcsó! :D

(#37416) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37414) üzenetére


eestipoika
csendes tag

Lehet, hogy igazad van, de fosok a beállításoktól is mert ehhez aztán totál analfabéta vagyok.
És közben még az is eszembe jutott, hogy nem tudom hogyan oldanám meg az irodába azt a problémát, hogy 4 db LAN csatlakozóba 5 db kábelt kellene dugnom (3 számítógép, 1 db hálózati nyomtató és plusz az külső antenna kiszolgálójának(741ND) a kábele)?

(#37417) And válasza eestipoika (#37416) üzenetére


And
veterán

Hát ez igazán nem probléma, mivel a 741-es is egy router - AP - 4-port switch kombó, vagyis ha a két routert össze is kapcsolod 1-1 LAN-portjukon keresztül, még mindig marad routerenként 3-3, azaz összesen hat darab LAN-portod. :U.

(#37418) milszab


milszab
senior tag

2 szintes házunk van. Az alsó szinten jelerősító módban használok még egy routert. A lenti géppel wifin csatlakozok a nethez. Viszont a hálózati sebességem lassabb ha a lenti router be van kapcsolva(tehát ugye ehhez csatlakozik). Azt nem lehet valahogy beállítani hogy a lenti gép a felső routert lássa(ahogy eddig is volt amíg 1 router volt és tökéletes működött)? Mer a többi eszközön (tab, telefon) nem lényeg a hálózat csak a net, azt meg frankón tolja.

(#37419) eestipoika válasza Gubek-Einste (#37400) üzenetére


eestipoika
csendes tag

A hozzászólásodban megadott hivatkozás szerinti beállításokat mind a két oldalon ugyan úgy kell elvégezni(iroda-otthon) ?

[ Szerkesztve ]

(#37420) Gubek-Einste válasza eestipoika (#37419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel az irodai router fogja osztani a net a több eszköznek amelyek csak AP/Switch szerepet töltenek be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37421) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Pci-e wlan kártyára lenne szükségem, koax kábelem van és antenna, tehát az se baj ha árnyékol a ház.

Milyet ajánlotok úgy max 5-6 ezerig?

Ubuntu-hoz használnám főként, meg egyé Linux disztróhoz, de Win támogatás se ártana, használok mindent.

(#37422) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy erős, kültéri routerre, ami egy két szintes házat teljesen lefed.
Ha nem megoldható, akkor egy erős beltéri router is megteszi.
Elsődleges szempont a hatótávolság.
Dual-Bandes felesleges, mert a vevő oldalon nincs Dual-Bandes eszköz.
Mit javasoltok?

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#37423) mezis válasza gameresboy (#37422) üzenetére


mezis
nagyúr

Olyan nincs, hogy erős. Legalábbis törvényesen, engedéllyel. A törvény Téged véd. Attól, hogy nehogy ropogósra sülj a WiFi routered mellett. A mikrohullámú sütőd is kb 2,5 GHz-en nyomul, de csak ajtón belül ! Olyan van, hogy ügyes, vagy okos. Beltéri WiFi routert, külső, "háromantenná"-val javaslok. (Mennyit a keret ?) Valahova a ház közepébe. Esetleg arra számítva, hogy szintenként kell egy db, lehetőleg UTP kábellel összekötve.
Kívülről ne is próbálkozz a lakásod "besugárzásával". A WiFi router nem egy középhullámú rádió adó.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37424) mezis válasza _NCT (#37421) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Levehető, egyantennásat.

http://www.arukereso.hu/halozati-kartya-c3658/f:vezetek-nelkuli-igen,interfesz-pci/?gclid=CJvc0sqUpcICFQjKtAodhkoAdQ

Döntést a gyár támogatása alapján hozz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37425) trec12


trec12
addikt

A gondom a következő. Van egy TP-LINK TL-WA850RE Range Extenderem. WPS-el simán kapcsolódik a TP-Link 841 ND routerhez. Tévé miatt vettem mert ahol a tv van ott mindig megakadt a youtube. A routert nem igen tudom/akarom áthelyezni. A helyzet sokat nem javult de még most is lefagyogat a Range Extenderrel is.
Amit nem értek, hogy ha LAN kábellel dugom a tévére a Range Extendert akkor a tévében a böngésző 30/30-as sebességet mutat (speedtest.net). Nem is akad semmi. :K Ha a LAN-t kiveszem a körből, akkor olyan az egész mintha megint csak a routeren lógan és a semmit nem erősítene az eszköz.(6-8 Megabit) :W

Mit rontok el? Netán a tévé wi-fije ilyen gyenge? Az sem biztos mert a tévét a router közelében hozva a 30/30 körüli érték megvan. Akkor a Range Extender a tévé melletti konektorból miért nem erősíti neki a jelet, miközben 4 LED ég az 5-ból azaz a jel jó amit vesz. LAN-al kötve Range Extenderről meg pörög a net rendesen? :F

Akinek van tippje kérem segítsen! Köszi előre is!

(#37426) _NCT válasza mezis (#37424) üzenetére


_NCT
őstag

Végül ő lett.

Linux is támogatott "out-of-the-box".

(#37427) mezis válasza trec12 (#37425) üzenetére


mezis
nagyúr

Keresőt indítsd be itt a fórumon "WiFi sebesség", "WiFi sávszélesség"-el és olvasgass. Vagy dugd vissza az UTP kábelt.

mezis

(#37428) mezis válasza _NCT (#37426) üzenetére


mezis
nagyúr

Két db antenna hosszabbító kábeled van ugye. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37429) trec12 válasza mezis (#37427) üzenetére


trec12
addikt

Akkor sem értem, hogy LAN-al a wi-fis eszközből a tévébe - ami ugyan úgy továbbra is vezeték nélkül adja veszi a jelet a routertől - miér sokkal gyorsabb ugyan azon helyen? Szerintem ugyan úgy kellene mennie neki vezeték nélkül is. Aztán lehet tévedek. Leegyszerűsítve miért gyorsul fel egy LAN kábeltől ugyan azon a helyen?
Találtam a youtubon egy videót. Itt a tag valami statikus IP címmel bűvészkedik csak nem igazán értem:
How to configure Tp-Link Range Extender TL-WA830RE

Máshol is olvastam ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#37430) mezis válasza trec12 (#37429) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Azonkívül egy WiFi kapcsolat sebessége függ a térerőtől, zavaró adók (WiFi-s egér, szomszédok WiFi-je,...) térerejétől.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37431) trec12 válasza mezis (#37430) üzenetére


trec12
addikt

Magyarul így önmagában szinte semmi nem ér a tévének az eszköz. :( Marad az ha LAN-al csatlakozok a Range Extenderből a tévébe. Para nincsen mert úgy viszont kifogástalan. :K Végül is a célt elértem, hogy ne szakadozzon youtube a tévén....

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdés. A tag abban a videóban miket állítgat, milyen célból? Annak van valami haszna, célja?

[ Szerkesztve ]

(#37432) trec12


trec12
addikt

@Mezis! Még annyit, hogy nekem mikor azt gondolom, hogy a kütyü ezerrel dolgozik vizszintesen húzza mindkét színű csíkot azaz 0-án megy, LAN összeköttetés esetében csak a kék rajzolja a grafikont az is úgy, hogy a 0-ra potyog le időközönként. Szerintem itt mindkettőnek mennie kellene. Ez a kép a használati utasításból van és a router menüjében érhető el. Ilyent nálam nem rajzol. Szerintem kellene...ergo lehet semmit nem csinál vlan-on azért érzi úgy az ember mintha ott sem lenne az eszköz...

[ Szerkesztve ]

(#37433) mezis válasza trec12 (#37432) üzenetére


mezis
nagyúr

A Range extendert is a meglévő LAN-hoz kell illeszteni.

mezis

(#37434) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
Egy TP-Link TL-WR542G típusú routerem van. Nem mai gyerek, de jól teszi a dolgát.
Szeretném a le és feltöltési sebességeket maximalizálni készülékenként.
Ha lehetséges ilyen, akkor hol találom ezt a funkciót?

(#37435) mezis válasza Dr. Gonzο (#37434) üzenetére


mezis
nagyúr

Az üzletben, egy új, korszerű WiFi routerben. :D ;] (Lehet, hogy a PC-dhez, laptopodhoz is kell költekezned.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37436) Dr. Gonzο válasza mezis (#37435) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ezt a funkciót szerintem ez a router is tudja, csak jól jött volna egy valódi segítség.

(#37437) Spuri2000 válasza Dr. Gonzο (#37434) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem ismerem a készülékedet, de szerintem nem tudod ha nagyon régi! Qos esetleg segíthet, bár nálam szart se ér! (NETGEAR WNDR3400)

(#37438) _NCT válasza mezis (#37428) üzenetére


_NCT
őstag

Van persze, akár 3-at is tudnék ha kellene. Régen használtam és megmaradt.

(#37439) Dr. Gonzο válasza Spuri2000 (#37437) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

IP QoS beállításoknál sikerült maximalizálni a sebességeket.
Letesztelve, jól működik!
Kösz!

(#37440) Sickboy25 válasza Gubek-Einste (#37324) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Nos, akkor ezek közül a készülékek közül választva, megszűnhetnek a szakadásaim? Mert most nem is szoktam torrentezni, de sajnos a szakadások egyre sűrűbben jelentkeznek!

Nem azért kérdezek vissza ennyiszer, mert nem bízok benned, csak azért mert a mostani routerem és ezek között amit ajánlottál semmilyen eltérő technikai paramétert nem találtam. Csak egyszerűen újabbak?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#37441) trec12 válasza mezis (#37433) üzenetére


trec12
addikt

Sikerült beállítani TP-LINK TL-WA850RE Range Extenderemet. Kíválóan felerősíti a jelet. Szóval a kütyü ebből a szempontból nagyon jó. Viszont van egy gondom. Kikapcsolás után a tévét mindig újra be kell állítanom a Range Extender wi-fi-jére. Miért dobja el minden kikapcsolás után a tévé?

[ Szerkesztve ]

(#37442) batai15


batai15
félisten

sziasztok!speedport w724v ilyen tipusú routerem van.
wifi jelszót szeretnék beállítani,de a beállításoknál nem tudom meg váltotiztatni azt a jelszót ami a wifi hátuljára van írva és amivel fel tudok csatlakozni a netre.

(#37443) mezis válasza batai15 (#37442) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP vezetékkel csatlakozol a routeredhez ?

mezis

(#37444) batai15 válasza mezis (#37443) üzenetére


batai15
félisten

igen.

(#37445) Brigitta78


Brigitta78
újonc

Sziasztok!
Én a férjemet szeretném meglepni és ehhez szeretnék segítséget kérni. Olyat szeretnék csinálni, hogy a tv-t lehessen hangfalon hallgatni egy másik helyiségben.Arra gondoltam, hogy vennék bluetooth-os hangfalat és a tv-be bluetooth adaptert, ez szerintetek működőképes lenne? A tv és a hangszóró közötti távolság kb.3 méter. A tv LG M2250D PZ. Ha ez működöképes, akkor milyen adaptert kellene vennem, bármelyik jó vagy kifejezetten ehhez a tv-hez valót kell keresni? Remélem valaki tud segíteni.Előre is köszönöm!

(#37446) mezis válasza batai15 (#37444) üzenetére


mezis
nagyúr

Böngészővel a 192.168.1.1 címen próbálkozol admin néven vagy van hozzá kezelő szoftver ?

(Egy dokumentációban két helyen is azt írják, hogy a készülék hátuljára van vésve a password. Ez akár egyezhet is a WiFi psw-vel.)

mezis

(#37447) mezis válasza Brigitta78 (#37445) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán ez lehet egy megoldás. De a falak lehet, hogy akadályt jelentenek

Nem hiszem, hogy annyira "smart" lenne a TV, hogy egy USB-s a bluetooth kezelni tudna. A bluetooth-nak egyébként is kicsi a hatósugara. Ha nincs mód a vezetékezésre, akkor talán egy vezeték nélküli fejhallgató lehet a megoldás. De ekkor még csak a fejhallgatón van a TV handja. Azt még be kellene vezetni egy erősítőbe. Ezek talán 0,5 GHz-en működnek, nagyobb hatótávolsággal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37448) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket.
Adott egy Asus Transformer T200 (Broadcom 802.11 abgn wireless SDIO) és egy Asus RT-N18U. A felsorolt sebességek a routertől 1m-re szabad rálátással a gép a router felé fordításával mért adatok.
Előmenetel az volt, hogy baromi lassú volt wifin keresztül a másolás 300 kbps és 800 kbps között ugrált, ha jobb napja volt felugrott 2 MBps-ra is illetve B és G-s hálózatokra nem csatlakozott. Visszaküldtem a gépet, cseréltek alaplapot a wifi miatt. Kezdetben képes volt stabilan tartani a 2 MBps-ot (ami még mindig nem megfelelő, a telefonom gyorsabban tölti le messzebbről) de mostanra egy youtube videót nem tudok megnézni a gépen mert szakadozik. Másik szobában a jelerősség kiválló, viszont netezni már nem lehet vele. (50 nm panelház a két szóba között 1 vastag és 2 vékony fal van) Teszteltem egy régi G-s laptoppal és egy új N-es géppel, azokkal az adatátvitel megfelelő, a másik szobában még a 720p-s videóstream is átmegy.
Az inssider ezt mutatja youtubozás ("terhelés") közben:

Galaxy S4 ugyan ebben a pillanatban:

Előre is köszi!

(#37449) Gubek-Einste válasza flegga92 (#37448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át 1-re a wifi csatornát mert a jelenlegi elég terhelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37450) flegga92 válasza Gubek-Einste (#37449) üzenetére


flegga92
senior tag

Átállítottam, most a másolás 1-1,5 MBps néha leesik 200 kbps-ra. Viszont ha elindítok egy youtube videóta (nem HD) akkor ismét jelentkezik a probléma. Ha másolás közben indítok egy videót akkor leesik 0-100 kbps közé a másolás, és a youtube sem megy. A jelerősségben a kilengések akkor keletkeznek, amikor egy újabb részt töltene be a videóból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.