Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) mezis válasza btz (#37800) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez arra való, hogy a szomszéd falu szélső házát próbálja eltalálni a 25 - 29 Fokos sugárzásával...

mezis

(#37802) -Solt- válasza mezis (#37792) üzenetére


-Solt-
veterán

Már akartam kérdezni... a linkben leírtakat én miképpen tudom beállítani, ha a DHCP-nél csak ENNYIT látok?

www.smart-bus.hu

(#37803) mezis válasza -Solt- (#37802) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára 192.168.0.10 - 255 az osztogatott IP tartomány.
Maradhat így is, ha elég a 192.168.0.1 - 9 a fixen kiosztott IP címeknek. (Ebből egy már az övé !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37804) -Solt- válasza mezis (#37803) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm. Apránként csak meg tanulom mit miért... :)

www.smart-bus.hu

(#37805) mezis válasza -Solt- (#37804) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs mit. Tisztességesebb dokumentációban közlik az alkalmazott rövidítések jelentését.
Tegnap épp találkoztam egy ilyennel. Volt benne egy rövidítés, amivel még nem találkoztam. A legutolsó lapon szépen felsorolták az egyébként közismert rövidítéseket, AP -től DHCP-n át Z-ig. Kivéve azt az egyet.
Az úgy látszik üzemi titok. :U

mezis

(#37806) Alföldi Peti válasza mezis (#37801) üzenetére


Alföldi Peti
tag

Akkor az nem jó? Vagy az is sugároz körsugárba? vagy csak egy beállított helyre? és ha szeretném ha körsugárba is sugározzon akkor előnyösebb egy ilyen? : http://www.antennak.hu/index.php?wlan_wifi_panelantenna_atkp1_24_ghz__5m_h155_kabel_smarp_dugasz_8db&kat=25&id=157

(#37807) Gubek-Einste válasza Alföldi Peti (#37806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Linkeljél rendesen.
Ez sem körsugárzó, ez egy panel antenna melyik 70°-s szögben dolgozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37808) btz válasza Alföldi Peti (#37806) üzenetére


btz
addikt

www.antennak.hu/index.php?antenna_res_korsugarzo_extraeter_wlan_wifi_24_ghz_18_db&kat=24&id=149

Ez itt egy körsugárzó. A nevében is benne van.

ⓑⓣⓩ

(#37809) btz válasza Alföldi Peti (#37806) üzenetére


btz
addikt

Vagy itt van ez. Ez pont az 1-2 kilóméteres antenna.

www.antennak.hu/index.php?antenna_korsugarzo_proeter_24ghz_10db&kat=24&id=151

ⓑⓣⓩ

(#37810) btz


btz
addikt

De azért én is megnézném hogy mit okozna ez beltéren :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37811) hanslanda


hanslanda
tag

Sziasztok

Az uj jatekos gepembe lesz szuksegem wifi kartyara/stickre.
Melyikkel jarok jobban?
Pontos tipust irjatok legyszi!
Savszel 8 Mbps, maximum 900 Kb/s-el szoktam letolteni.

Elore is kosz

(#37812) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

És amúgy az antennáknál a Nyereséget (dBi)-t kell figyelni? Gondolom minél nagyobb annál erősebb jelet sugároz vagy nem? És ennek a routernek igaz hogy 3 dBi-je van? https://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr740n-router-59497

(#37813) And válasza btz (#37809) üzenetére


And
veterán

Továbbra sincs olyan, hogy "1-2 kilométeres" antenna, ha kell, akár hetente is leírom ;]. Persze, ez egy lehetőség a nagyobb hatótávra, de semmi egyéb. Az egyszeri felhasználó még azt hiheti, hogy kitesz egy ilyet és majd másfél kilométerről felcsatlakozik rá a vacak okostelefonjával, pedig ez messze nem igaz.
Beltérre abszolút nem való. Egyébként az iránykarakterisztikája (ha lehet neki hinni, és érdekes módon az eredeti pdf-adatlap szerint totál máshogy néz ki, mint az antennak.hu oldalon rajzolt) valami egész érdekes: [link]: ahhoz képest, hogy körsugárzó, helyenként 10 dBi különbség van a horizontális síkbeli karakterisztikában.
Ja, és te is megpróbálhatnál már linkelni a Link-gombbal, nem csak úgy bemásolni, mert ez így nagyon szörnyű..

(#37814) Gubek-Einste válasza hanslanda (#37811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 722N/822N/7200ND/8200ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37815) hanslanda válasza hanslanda (#37811) üzenetére


hanslanda
tag

Pl. egy ilyen teljesen felesleges, overkill lenne?
D-Link DWA 547

(#37816) hanslanda válasza Gubek-Einste (#37814) üzenetére


hanslanda
tag

Koszi, csekkolom oket.

(#37817) bigrock válasza cotag (#37795) üzenetére


bigrock
addikt

Ebben a topicban jobban tudsz tájékozódni.

(#37818) btz válasza And (#37813) üzenetére


btz
addikt

Van itt közelben egy háztetőn ilyen (vagy hasonló) antenna kb 800-900 méterre és a telómmal rátudok csatlakozni kültérről persze. Igaz IP címet nem ad meg jelszavat várna radius szerver azonosításal megy.
Persze nekem mostmár egyértelmű hogy ilyen antennát több kilóméterről jól venni szintén csak egy külső antennával vagy irányított antennával lehet.

Nem tudom használni a fórum képbeszúrás és link funkcióját mert mobil platformos verzióba nem fejlesztették bele a prohardveresek. Csaj egy textarea és egy offtopic és egy ok gomb van és ennyi. Nyilván ha lehetne, akkor használnám.
Gyorskódokat akartam egyszer használni képbeszűráshoz de nem jól fogadta az [img] cimkét. Más fórumokon ezzel megjeleníti a képet.

ⓑⓣⓩ

(#37819) And válasza btz (#37818) üzenetére


And
veterán

"Van itt közelben egy háztetőn ilyen (vagy hasonló) antenna kb 800-900 méterre és a telómmal rátudok csatlakozni kültérről persze."
Oké, csak ez nem magától értetődő, érzékeny kliens meg nagy adag szerencse is kell hozzá. A lényeg, hogy messze nem csak a távoli antennán múlik.
"Nem tudom használni a fórum képbeszúrás és link funkcióját mert mobil platformos verzióba nem fejlesztették bele a prohardveresek."
Így más. Bár a mobilokra szánt oldalon is ott van az oldal alján a 'teljes verzió' link, illetve egy normális böngészőben meg lehet adni, hogy asztali gépnek mutassa magát, így eleve nem a mobilos oldalakat hozza be.

(#37820) mezis válasza Alföldi Peti (#37812) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a dBi-t.
És nem csak azt, hanem azt is, hogy ki írta azt a dBi-t !
Mert minden szélhámos tudja, hogy oda nagyot kell ám írni....

mezis

(#37821) Gubek-Einste válasza hanslanda (#37815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PCI-E kártyákkal az a baj, hogy a gépház nagyon le tudja árnyékolni az antennáikat így rossz teljesítményt lehet elérni. Ki kell vezetni az antennákat a gépház mögül és akkor már nem lesz gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37822) hanslanda válasza Gubek-Einste (#37821) üzenetére


hanslanda
tag

Koszi.
Okosabb lettem ;)

(#37823) blaca83 válasza blaca83 (#37729) üzenetére


blaca83
őstag

Sajnos egyenlőre semmilyen megoldás sem oldotta meg a problémát!
Sőt, ma délelőtt volt Nálam az UPC szerelője is.

Lecserélte a modemet, meg méregetett össze-vissza, de pozitív eredményre nem jutottunk. :((( Azt mondta kijön majd egy másik kollégával és megpróbálják megoldani.

Azóta próbáltam laptoppal is, nem csak az asztali gépemmel és a probléma szinte ua. Tehát nem a torrent vagy a böngésző a gond.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37824) mezis válasza blaca83 (#37823) üzenetére


mezis
nagyúr

1.: Kérj a UPC-től egy Galvanic Isolator-t és azt csavarjátok be a legkorábbi érkezési csatlakozó és a lakás kábelei közé.

2. Írjj 4 db "egysorosat" pl MaceraUPC1.bat,...nevekkel, a következő tartalommal:
ping 213.46.246.51 -t

Ezekhez parancsikont, aztán ereszd el őket és néha nézz rájuk.

mezis

(#37825) blaca83 válasza mezis (#37824) üzenetére


blaca83
őstag

Ha ráérsz priviben küldenél egy kicsit bővebb leírást? :B

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37826) bigrock válasza blaca83 (#37825) üzenetére


bigrock
addikt

Szerintem mehet az nyilvánosan is, hadd művelődjünk :-)

(#37827) btz válasza blaca83 (#37825) üzenetére


btz
addikt

Ne privátozzunk tényleg had tanuljon belőle a jövő degenerációja is

ⓑⓣⓩ

(#37828) mezis válasza btz (#37827) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán csak ennyi volt az érdemi privi:

[link]

Vagy ennél tööbbet kértek a jó öreg DOS-os Batch prokramok írásáról ?

[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37829) -Solt-


-Solt-
veterán

Nos Urak, tartozom egy bocsánat kéréssel az N12-D1 felé... :) Bár ez ugye elvileg nem falra szerelhető, de így, hogy falra raktam és aktiváltam a "fejlett zavarkezelést", kb 10-15 dBi-vel erősebb jelet produkál mint a T-től kapott D-Link. :B Mea culpa...

www.smart-bus.hu

(#37830) btz válasza -Solt- (#37829) üzenetére


btz
addikt

Az volt a baj hogy nem volt a falra rakva + a zavarkezelés?

ⓑⓣⓩ

(#37831) -Solt- válasza btz (#37830) üzenetére


-Solt-
veterán

Tulajdonképpen igen... ha simán vízszintesen letettem a másik router mellé, akkor ugyanazt produkálta... feltettem mellé a falra, és ennyivel erősebb lett. A zavarkezelésnek köszönhetően meg nem ingadozik annyira a jelerősség...

www.smart-bus.hu

(#37832) btz válasza -Solt- (#37831) üzenetére


btz
addikt

Nekem is a router kb 1 méter 90 magasan van talajszinttől és így nagyobb a jelszint mint mikor lent volt félméteren.

ⓑⓣⓩ

(#37833) mezis válasza btz (#37832) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak beépített antennás routerek, amelyiknél a kezelési utasítás is a függőleges elhelyezést javasolja. Továbbá lehetőleg ne egy nagy fémfelületre tegyük.

mezis

(#37834) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Lenne egy problémám. Megkaptam a UPC-től az új Ubee egységet, ami modem+wifi router egyben. Szépen be is üzemeltem a régi wifi router+upc modem páros helyére.
Van egy TP-Link 841ND routerem is, ami wifi repeater módban üzemel openwrt fut rajta, és feladata hogy kibővítse az új ubee wifi lefedettségét egy távolabbi szobában. Erre a 841-re csatlakozik ethernet kábelen keresztül a TV és egy NAS is.
A PC-m azonban az Ubee-hez csatlakozik, szintén kábelen keresztül. Hogy tudnám elérni az ubee-n keresztül a 841-en át a NAS web felületét?

Konkrétan 192.168.1.191-hez szeretnék csatlakozni web-en keresztül, de ezt a DHCP-t a 841 osztotta ki.

(#37835) blaca83 válasza Pörp (#37834) üzenetére


blaca83
őstag

Szerintem jobban jársz,ha az UPC-s készüléket "Bridge módba" teszed. Akkor csak modemként fog működni, a wifi-t pedig a házban lefedi a 841D is. :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37836) mezis válasza blaca83 (#37835) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogyan lehet a UPC Ubee készülékét (EVW3226_1.0.13) "Bridge módba" tenni ? :F

mezis

(#37837) mezis válasza Pörp (#37834) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha egyetlen azonos alhálót akarsz, akkor a 841-es ne osztogasson IP címeket.

mezis

(#37838) btz válasza Pörp (#37834) üzenetére


btz
addikt

A modemrouternak és a gépednek, és persze a NAS-nak is 192.168.1.VALAMILYENSZÁM ip címmel kell rendelkezni és dhcp-t csak az egyik router osszon, átjárónak pedig a modemrouter IP címe legyen megadva. Gondolom a modemrouter + a rákötött géped 192.168.0.VALAMILYENSZÁM IP címmel rendelkezik. Belépsz a modemrouter felületére és beállítod hogy az is 192.168.1.VALAMILYENSZÁM IP-vel rendelkezzen

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37839) blaca83 válasza mezis (#37836) üzenetére


blaca83
őstag

Otthonról is be lehet lépni és ki tudod iktatni! ;)
192.168.0.1

Jobb oldalról a 2.fül = Rendszer
Utána a 2.sorban van a SWITCH MÓD (a jelszó menüpont alatt). Itt tudod átállítani "Bridge mód"-ra. :K

MÁS:
Igazad volt a földelési problémával és a kialakuló áramhurokkal kapcsolatban. :R A probléma még nem oldódott meg teljesen. de egy fokkal jobb mint volt és legalább elindultunk egy úton.
Rámért a sráca kábelre és jelzett,sőt amikor elkezdte kulccsal csavarni, meg is "csípte a kezét". :DDD

Ezért betett egy kb 8cm-es "kék hengert" a kábel végére. Ő valamilyen szűrőnek hívta azt hiszem,de elvileg akkor ez a galvanic isolator??? :B :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37840) petya1985


petya1985
tag

hello!

T-Com 20 mbites netem van, mai napig minden tökéletes volt, míg a szekrénysor vétele után átrendeztem a szobám. Mindent ugyan oda dugtam vissza, minden megy tökéletesen, csak a wifim (ha ott a gond?)nem 2 helyen! A tv-m és a netem ugyan olyan gyors mint volt, viszont a tesom tv-je nem érzékeli a wifi kapcs. -t(nem tudok csatlakozni,hiába irom a jelszót) és a ő gépén is hol van(ekkor is lassúbb ,mint volt) net, hol nincs! Mi lehet?

Mondom semmit nem konfiguráltam ,a router beállítást is ellenőríztem,nem látok benne hibát,ugyan úgy van!
Speedport W724V router.

Tanácstalan vagyok mit tegyek,h jó legyen...?!

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#37841) mezis válasza petya1985 (#37840) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bizonyára nem ugyanoda vagy nem ugyanolyan pozicióban van a routered.
InSSIDer a WiFi-c PC-kre, aztán keress jobb helyet, jobb poziciót a routerednek. Meg esetleg a WiFi-s PC-knek (antennájuknak.

mezis

(#37842) bolcsogab


bolcsogab
újonc

Sziasztok!

Van egy 46PFL6806k/02 Philips tv-m. A gyár a PTA01/00 wifi sticket írja kizárólagosan hozzá. Valóban próbáltam másik modellt, de elvérzett. Tud-e valaki segíteni abban, létezik-e helyettesítője, mert gyakorlatilag már nem kapható a modell az ebayon meg egy tv áráért kínálgatják.
Várom a hozzászólásokat.
Gábor

(#37843) Gubek-Einste válasza bolcsogab (#37842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg milyen chip van a gyári adapterben és keres egy ugyan olyannal szereltet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37844) Entee84


Entee84
csendes tag

Üdv! és egyben Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Van egy problémám aminek megoldásához segítséget kérnék,mert sehogy sem jutok egyről a kettőre. Rengeteg fórumot,cikket olvasgattam de nem találtam a megoldást. Egyszerű a dolog,nem is a beállításokkal van a problémám hanem azzal,hogy odáig el sem jutok. Adott az alsó szinten egy T-Home-os Speedport router ami szórja a netet,de itt az emeleten gyenge a jel. Pont egy haver lecserélte a sajátját,így átruházta rám a régit. Ez egy TP-LINK TL-WR841N. Gondoltam beállítok neki WDS funkciót és meg van oldva a dolog. Csináltam már ilyet régebben,nem egy nagy dolog,de ahhoz be kéne lépnem ennek a routernek a beállításához. Na ez sehogy sem sikerül. Kezdésnek nyomtam egy nagy reset-et hiszen mivel nem az enyém volt nem tudhatom a jelszavát. Géppel összedug --> aztán böngésző -->beírom a gyári IP-t és nem történik semmi. Gondoltam lehet nem az ami rá van írva,nem ez lenne az első aminél előfordul. Cmd/ipconfig-al is megnéztem az IP-t,márpedig a gyárit írja az is. (192.168.1.1) Mi lehet a hiba?
Köszi előre is az építő jellegű kommenteket.

(#37845) btz válasza Entee84 (#37844) üzenetére


btz
addikt

A gépednek mi az ip címe? Ha a gépnek is 192.168.1.1 a címe akkor ütközés van. A gép kapjon dinamikusan ip címet vagy statikusan állíts be neki 192.168.1.2-t és az átjárójának az ...1.1-t ami elvileg a router ip címe

ⓑⓣⓩ

(#37846) Entee84 válasza btz (#37845) üzenetére


Entee84
csendes tag

Gépemnek 192.168.1.68, tehát nincs ütközés. A T-home-os routernek pedig .254-re végződik,bár az most engem nem zavar semmiben csak megírtam. Közben beszéltem haverral aki adta, azt mondta,hogy ő is azért cserélte le mert sokat vacakolt mostanság. Lehet akkor egyszerűen csak behalt és kuka?Mondjuk még garanciális,számlája a dobozban,ha nem találok megoldást visszaviszem PCX-be. :-) Ilyennel én még nem találkoztam,hogy nem tudok belépni reset után a gyári IP-vel.

(#37847) btz válasza Entee84 (#37846) üzenetére


btz
addikt

Böngésző mit ír ki? Vagy csak várakozik?

ⓑⓣⓩ

(#37848) Entee84 válasza btz (#37847) üzenetére


Entee84
csendes tag

Gondolkodik,gondolkodik,gondolkodik aztán egyszer csak a weblap nem elérhető kiírást kapom vagy néha még azt sem csak tök üres fehér lap van a képernyőn. Próbáltam már laptopról ,pc-ről,sehonnan sem jutok bele.

(#37849) krealon válasza bolcsogab (#37842) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van egy 46PFL6806k/02 Philips tv-m. A gyár a PTA01/00 wifi sticket írja kizárólagosan hozzá. Valóban próbáltam másik modellt, de elvérzett. Tud-e valaki segíteni abban, létezik-e helyettesítője, mert gyakorlatilag már nem kapható a modell az ebayon meg egy tv áráért kínálgatják."

Egy csomo hasonlo chipsettel szerelt eszkoz letezik (Atheros AR9271), de azoknak mas VID : PID ertekuk, igy szerencse kell, hogy mukodjon barmelyik is.

[ Szerkesztve ]

(#37850) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok és boldog karácsonyt mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne ,hogy Tp-link wn727n sztikkel hogyan tudnék nyitott wifi jelet adni?

Vagy csak jelszóval védetten tehetem meg?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.