Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) embe


embe
nagyúr

Na ma kipróbáltam a Mikrotik routert, azzal sem változott semmi. Sőt a lanos másolás sebessége ahogy jósoltátok, lecsökkent.

Viszont ma jelent meg egy új fw az Asus routerhez. Azt feltettem. Valamint a wifi csatorna sávszélességet ami eddig "auto"-ra volt állítva, átállítottam fix 40MHz-re.
Most a korábbi sebesség duplázódott. És már ez is valami.

Illetve már itt is nagyobb sebességet ír ki:

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49002) woodworm válasza embe (#49001) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan akkor mekkora másolási sebességet tudsz produkálni a gép és a himedia között, ha wifin csatlakozik mindkettő?
Az n18u ereje 3x3-as vagy turboqamos kliensekkel érvényesül igazán, ha mindkettő adott, akkor ac-s készülékekkel összevethető sebességeket produkál. Csak az ilyen klienseket aranyárban mérik.

(#49003) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Átrendeztem a szobám, a wifi router és a gép között van egy fal meg kb 7-8 méter, az 60Mbps net a speedtest szerinte kb. 30Mbps-el jön, wifi sticken, nem szeretnék vezetéket, mert körülményes, de van valami olcsó megoldás, amivel erősíthetem a jelet, hogy maxon kapja a gép? Ezek a wifi jel erősítők jók? Láttam van ami konnektorba dugható stb... (A stick bírja a sebességet mert 2 vagy 300Mbpsig bír) Köszönöm :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#49004) embe válasza woodworm (#49002) üzenetére


embe
nagyúr

Kábellel csatlakozik a Himedia a routerhez.
De lehet egy AC-s routerre beújítok.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49005) greenface válasza Gubek-Einste (#48943) üzenetére


greenface
aktív tag

"Öreg tápegység okozhat olyat, hogy CSAK A WIFI szakadozik..?
Igen mivel a wifi-től lesz először elvéve az erőforrás."

Köszönöm a tippet! Tápot cseréltem 3 napja, azóta egyszer sem volt gond a Wifi-vel. :) kopp-kopp. :)
(mint kiderült, nagyon öreg táp volt, mivel még az előző, vezetékes router tápja volt; előkapartam a dobozból az újat, ami a mostani Wifi-shez járt. :) )

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#49006) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#48996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49007) Gubek-Einste válasza HUTCHDB (#48999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49008) Gubek-Einste válasza kriszwells (#49003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
Milyen router van használatban?

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49009) Aleks782


Aleks782
csendes tag

Sziasztok,
Havernek kellene házon belül, több falon keresztül wifi jelerősítés. A router telekomos Huawei HG8245H. Nem tudom mi volna jó extender vagy repeater és milyen típus? Ti mit ajánlotok?
Szerk.
Van hálókábel a helyiségek között.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49010) krealon válasza kriszwells (#49003) üzenetére


krealon
Topikgazda

"60Mbps net a speedtest szerinte kb. 30Mbps-el jön, wifi sticken, nem szeretnék vezetéket, mert körülményes, de van valami olcsó megoldás, amivel erősíthetem a jelet, hogy maxon kapja a gép? Ezek a wifi jel erősítők jók? Láttam van ami konnektorba dugható stb... (A stick bírja a sebességet mert 2 vagy 300Mbpsig bír)"

Matekozzunk egy kicsit.
Tegyuk fel hogy optimalis a kornyezet es egy 300 Mbps linkre kepes repeater a routert es a kliens gepet is jol latja (300 Mbps link-re kepes)
Az ismetles miatt, a hatasos kapcsolati sebesseg ugyebar felezodik, mert az adatnak 2-szer kell megjarni az etert a celbaereshez.
Egy 150 Mbps linken 40-50 Mbps atvitel realizalhato.

Elkoltesz 8e HUF koruli osszeget (ASUS RT-N12 D1) es ha szerencsed van nyersz 10-20 Mbps atvitelt.
Ha nincs szerencsed, akkor semmivel sem lesz gyorsabb. (Ha sok wifi halozat latszik, akkor az utobbi a valoszinu.)
Kerdes: Megeri?

(#49011) krealon válasza Aleks782 (#49009) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Nem tudom mi volna jó extender vagy repeater és milyen típus? Ti mit ajánlotok?
Van hálókábel a helyiségek között.
"

Ha lehet kabeles kapcsolatot hasznalni, akkor a legnagyobb doreseg a jelismetles (repeater).

Access Point-okat (vagy koltseghatekonyan AP modu wifi router-eket) hasznalva kabeles kapcsolattal, sokkal nagyobb sebesseg erheto el wifi-n.

(#49012) Aleks782 válasza krealon (#49011) üzenetére


Aleks782
csendes tag

Köszi!
A dolog onnan indult, hogy meg akart venni valami noname repeater-t 3000-ért.Nekem is csak a végén mondta hogy van hálókábel.

(#49013) Opa válasza krealon (#48998) üzenetére


Opa
tag

Köszi a választ!

Olyan firmware kellene, amiben van repeater funkció? (ez az amit pl. az asus n12D1 tud alapból?)

(#49014) krealon válasza Opa (#49013) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Olyan firmware kellene, amiben van repeater funkció?"

Akkor tudom megmondani, ha definialod, hogy szamodra mit jelent a "wireless bridge".
Ugyanis ez valojaban egy konkret eszkozben levo funkcio, nem ertem mi koze egy masik eszkozhoz.

(#49015) Opa válasza krealon (#49014) üzenetére


Opa
tag

A modem/router wifi jelét szeretném erősíteni, és a kábelezés kizárt.
És van egy fölös 841ND-m, amivel szeretném megoldani.
A wireless bridge kifejezést valahol a topicban olvastam, de úgy látszik rosszul használtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#49016) krealon válasza Opa (#49015) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A modem/router wifi jelét szeretném erősíteni, és a kábelezés kizárt.
És van egy fölös 841ND-m, amivel szeretném megoldani.
"

A legegyszerubb a Gargoyle firmware hasznalata ebben az esetben. (v9-ig bezarolag a Gargoyle 1.8-at javasolnam hasznalni.)

Vagy OpenWRT CC + suste repeater script

(#49017) Opa válasza krealon (#49016) üzenetére


Opa
tag

A modem/router egy TC7200, a 841ND pedig v7.2 típusú.
Akkor a Gargoyle 1.8-at kipróbálom.

Hálás köszönet! :R

(#49018) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Szeretném kiterjeszteni a Wifi-met egy régebbi routerem segítségével, vezeték nélkül.
Erre a régi router-re első sorban vezetékkel akarok csatlakoztatni egy gépet és nyílván vezeték nélkül is egyéb eszközöket.

Tehát a C9 és a WR941nd között wifi van.

A routerek:
TP-link Archer C9 és a régi TP-link WR941nd V3.1 (300Mbps)
C9-en nem állítottam semmit, 192.168.1.x tartományban van, DHCP fut.
A WR941-en beállítottam az IP-t, a WDS-t(ami a C9-re mutat). A beállítások,ugyan azok mint ami C9-en vannak.(wifi,chanel,time, stb.) Kikapcsoltam a DHCP-t.
(Youtube-on találtam pár beállítást)

A problémám az, hogy ha sikerül is valahogy fix IP-vel csatlakozni, nincsen internet.
Alapból a DHCP meg nem megy át a régi routerre, ami a C9-en fut, csak APIPA címet kapnak az eszközök.
Gargoyle firmware se segített :(

Előre is köszi az ötleteket!

(#49019) kriszwells válasza Gubek-Einste (#49008) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Üdv! Köszönöm, a hosszú segítséget. Az alábbiakat tudom mondani:

Jelszó: angol abc betűi csupa nagybetűs karakter 8 db
Wifi csatorna: pontosan nem tudom, szerintem 1-es
Nem telepítettem drivert, szóval az OS driverje (win10)
Adapter: USB TP-LINK TL-WN823N
Router: Technicolor TC7200.20

[kép]
[kép]
[kép]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#49020) kriszwells válasza krealon (#49010) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Értem! Egy darab wifi hálózat van csak a közelben, amit lát is a gép. A legközelebbi wifi, egy térfigyelő kamera wifije, ami kb 200 méterre van.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#49021) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. Nem tudom jó helyen vagyok-e a gondommal, ami a következő:
Mobil internetet szeretnék megosztani hotspottal és egy notival kapcsolódnék hozzá. A fellelhető wifi hálózatok között meg is találja, beírom a hálózati biztonsági kulcsot, amit a hotspotot szolgáltató tableten megadtam. (WPA2-PSK titkosítással) Ezután van a gond, hogy rövid "malmozás" után kiírja, hogy: " Eltérő hálózati biztonsági kulcsok" és felkínálja, hogy írjam be azt. De nem tudom, hogy mi lehet az. A notit használom otthoni wifi routeres nettel is.
Mit tehetek, hogy tudjak kapcsolódni a hotspothoz is??

(#49022) Gubek-Einste válasza kriszwells (#49019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen gyártói/chipset driver-t érdemes használni.
Az mini adaptertől nem érdemes sokat várni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49023) Pilács


Pilács
senior tag

Helló, engem olyan érdekelne, hogy a station és a client eszköznek is tudnia kell a két eszköz közötti távolságot teljesítményben lefedni, vagy elég ha a station nagyobb teljesítményű és a Client eszközök adása csak beleér a station szórásába?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#49024) Gubek-Einste válasza Pilács (#49023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a legjobb ha mind a két oldali eszköz ugyan olyan, érdemes eszközpárral megoldani a távolsági linket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49025) theooracy válasza theooracy (#49021) üzenetére


theooracy
aktív tag

Tárgytalan. Megvan a megoldás.... :)

(#49026) Gubek-Einste válasza theooracy (#49025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Oszt meg, hogy okolhassunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49027) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!
Asus rt 12D1 routerem van,és a jobb felső sarokban jelzi már egy ideje,hogy frissítés érhető el hozzá.
A hozzáértőket kérdezném,hogy érdemes engedni neki a frissítést,vagy nem?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv: Attila

(#49028) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg usb sticket használok és 120Mbps helyett csak 60-at tud még a wifi routertől fél méterre is...
Megéri venni pci wifi kártyát? Számíthatok jelentős javulásra?
Ill. ha igen, tudnátok ajánlani típust?
köszi

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#49029) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes, mindig érdemes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49030) Gubek-Einste válasza forguet (#49028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49031) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49029) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!
Köszi a választ,akkor megpróbálom a frissítést! :R

Üdv: Attila

(#49032) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49029) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sajnos nem tudom szerkeszteni az előzőt,ezért most kérdezek. Az hogy lehet,hogy Asus laptoppal wifin nem tudok csatlakozni egy itthoni tp link wr741 típusú routerhez? Ez az elsődleges router a upc modemje után.Mobilok csatlakoznak rá gond nélkül. A tp link utáni 2 db Asus d1 AP módban lévő routerhez gond nélkül kapcsolódik wifin a laptop.A win nem tudja beazonosítani a problémát,és én sem....Mindent újra indítottam már,de nincs változás...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#49033) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen adapter van a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49034) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adva van 2 teló (Doogee, LG) és egy Fujitsu A514 + W8.1.
A gondom a következő. A Doogee-n keresztül szoktam (már csak szeretném) megosztani a netet hotspoton keresztül, de sajna jelszó megadása után: nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz üzenetet kapok.
Ami érdekes, az LG-vel rátudok csatlakozni a Doogee hotspotjára, s a Fujitsu is simán rácsatlakozik az LG hotspotjára. A doogee-n nincs tiltott felhasználó, a laptopon viszont nem tudom hol lehet megnézni, nem lett e véletlenül letiltva (ha egyáltalán van ilyen lehetőség) a Doogee.

Mi lehet a gond, hol keresgéljek?

Köszi dm

(#49035) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49033) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Családi ház,szinte nincs zavaró szomszéd wifi.
A laptopon az Asus oldaláról leszedett driver van. Atheros AR9285 wifi adapter van a laposban. A jelszó csak számokból áll.A wifi csatorna automatán volt,de átállítottam fix 10-re.Nem akar csatlakozni így sem arra. Több mobillal is próbáltam,de azokkal nincs gond.

Üdv: Attila

(#49036) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át 1-esre.
A képből semmit sem lehet látni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49037) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49036) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Át tettem az 1-re,de így sem csatlakozik ahhoz. Két Asus lapossal abban a szobában voltam,ahol a fent nevezett tp link router van,mindkettőre felraktam az issider progit,és figyeltem mindkettőt. A másik Asus laptop simán fel csatlakozik ahhoz a routerhez! Az,ami csatlakozik hozzá,az 6 másik wifis SSID-t jelez,de az az Asus,amelyikkel a gond van,az meg 13 wifis SSID-t jelez. Érzékenyebb lehet,de valami baj is lehet vele...
A képet nehéz volt .doc-ból átkonvertálni jpeg-re,úgy,hogy még látható is legyen rajta valami... Majd a következő jobb lesz,ha szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#49038) mcgyver87


mcgyver87
csendes tag

Üdv Urak!

A gépemben van egy MSI B150M Mortar alaplap, amihez szeretnék egy WiFi bővítőkártyát venni. Odáig eljutottam, hogy M.2 foglalat van az alaplapomon, de a méretekkel gondban vagyok. NEm tudom, hogy például az "INTEL Dual Band Wireless AC 7265" bele illik-e...

A másik az antenna kérdése, én szívem szerint vennék hozzá egyet, mert a gép fém háza leárnyékolja a jelet, jól gondolom?

A routerem tud 802.11ac-t, jó lenne, ha ezt tudná a kártya is...

(#49039) Gubek-Einste válasza mcgyver87 (#49038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy USB-s adapter nem lenne jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49040) mcgyver87 válasza Gubek-Einste (#49039) üzenetére


mcgyver87
csendes tag

Jelenleg azzal használom, most lett olyan gyors a bejövő net, hogy az n szabvány már nem elég. Ha ac-ra váltok, akkor attól azt remélem, hogy ki tudom használni a teljes sebességet (figyelembe véve a veszteséget persze a falak miatt)

(#49041) Gubek-Einste válasza mcgyver87 (#49040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49042) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.

Ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki, wifinél olyasmi gondja van, hogy tegnap épp áramszünet volt náluk és a router minden eszköz újraindult.

Router újraindulást követően ismerösöm laptopja nem látja a saját wifi SSID-ját és enm tud rá csatlakozni.
Ezesetben a laptop wifi drivert törli, újra felteszi, de nem javul semmit sem a helyzet.
Laptop wifije a körben lévő többi wifi jelét fogja és látja csak a sajátját nem.

Router Asus RT14U, megújabb firmwarrel. Ez a jelenség csak a laptop és wifi között áll fenn, mert az összes többi eszköze (Tv,telefon,tablet ) tud csatlakozni a wifire, csak laptop nem.

Ez mitől lehet?

Wifi beállítások nem ismertek számomra, hogy melyik csatornát használja.

Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49043) mrmft


mrmft
senior tag

Egy MSI - AR9285 kartya es egy Samsung - AR9485 kartya laptoban szeretnenek WiFi kartyat cserelni. Intel 6205-ot talatam neki olcson ebayen, kiemelik a hirdetesben, hogy HP es Lenovo gepekhez valo, ez alapjan nem szeretnek hazardirozni vele, hogy esetlen nem mukodik a laptopokban. TP-Link AC-s rotuer melle lenne, 5m-en belul 1 beton vagy 1 gipszkarton fallal elvalsztva.
Jelenleg 30-40mbps a kapcsolat WiFin 2,4GHz-en ezen szeretnenek javitani. Milyen kartya lehene jo az erdetiek helyett, ha a fenti Intel nem az?

(#49044) Gubek-Einste válasza mrmft (#49043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-s adapter nem jöhet szóba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49045) mrmft válasza Gubek-Einste (#49044) üzenetére


mrmft
senior tag

Jobb lenne a gyari helyre valami, kis gyerekek is hasznaljak, ha nem log ki a gepbol semmi az elony.

(#49047) krealon válasza mrmft (#49043) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy MSI - AR9285 kartya es egy Samsung - AR9485 kartya laptoban szeretnenek WiFi kartyat cserelni. Intel 6205-ot talatam neki olcson ebayen, kiemelik a hirdetesben, hogy HP es Lenovo gepekhez valo, ez alapjan nem szeretnek hazardirozni vele, hogy esetlen nem mukodik a laptopokban."

A markatol fuggetlenul az csak a baj, hogy az eredeti kartya egysavaos (2.4 GHz) az uj pedig 5 GHz-et is tud. A regi antenna nem jo az uj katyahoz (az AC-s uzemmod nem mukodne).

Tehat az uj kartya beepitesevel egyutt antennat is kellene cserelni a notebook-ban.

(#49048) mrmft válasza krealon (#49047) üzenetére


mrmft
senior tag

Koszonom a valaszod, a 2,4-es resze mukodene vagy ezt igy nem lehet kulon valasztani es felejtsuk el az egeszet?

(#49049) Gubek-Einste válasza mrmft (#49048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem fog menni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49050) dm1970


dm1970
tag

Üdv!

Erre [link] senkinek nincs ötlete? Esetleg arra tipp, hogy hol lehetne még érdeklődni?

Köszi dm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.