Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) lamajoe válasza lamajoe (#32000) üzenetére


lamajoe
tag

Na megtaláltam neten. Akkor próbálkozom :)
(Váltottam 6-osról 3-asra és máris jobb egy kicsit. Nézzük tovább..)

[ Szerkesztve ]

(#32002) lamajoe válasza lamajoe (#32001) üzenetére


lamajoe
tag

Sajnos korai volt az öröm, nagyjából mind megegyezik :( akkor vissza az eredeti kérdéshez, milyen router kéne?

(#32003) mezis válasza krealon (#31996) üzenetére


mezis
nagyúr

A dokumentáció 27. oldala szerint működik AD-HOC üzemmódban is....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32004) polaroi8d


polaroi8d
csendes tag

[Router/Wifi] Adott egy TP-LINK TL-WR5426G router, lassan 2 éves de eddig kitűnő állapotban működött, van hozzá egy 5dBi-s szintúgy TP-LINK TL-ANT2405C beltéri antenna, na már most egyik napról a másikra fogta magát ez a két remek szerkezet és fittyet hányva a fizika törvényeinek, nem akarnak WiFi-t sugározni. Pontosabban sugároznak de olyan szintűt, hogy kb 3 méteres körön kívül már nem is lehet fogni. Az antenna kb 3 hónapos. Próbálkoztam már router resettel, mindenféle beállítás nullázásával, de semmi. A vezetékes internet ugyanúgy hibátlanul működik mint eddig. + 50mb/s DIGI net van itthon. Ha valakinek volt már valami hasonló vagy van tippje, hogy mivel lehet a baj, illetve, hogy hogyan tudnám orvosolni, megköszönném.

orbanlevi.hu - I have an addiction. It's called winning.

(#32005) mezis válasza polaroi8d (#32004) üzenetére


mezis
nagyúr

És az eredeti antennával ?

mezis

(#32006) Claude Leon válasza polaroi8d (#32004) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azzal próbálkoztál már, hogy szimplán leveszed az antennát és visszadugod ?
(ugyan más típuson, de tapasztaltam már ilyesmit)

(#32007) polaroi8d válasza mezis (#32005) üzenetére


polaroi8d
csendes tag

Eredeti antennával se megy jobban, és igen próbáltam már antenna cserét is. :/

orbanlevi.hu - I have an addiction. It's called winning.

(#32008) krealon válasza polaroi8d (#32004) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy TP-LINK TL-WR5426G router, lassan 2 éves..."

Elso korben tapegyseg cserevel probalkoznek.
Kulonosen akkor, ha nem jol szellozo helyen, esetleg tetoterben mukodott eddig.

(#32009) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy wdn 4800 as wifi kártyám
és tudok e olyat hogy az lg tv-m ehhez a kártyához csatlakozzon es ne a routerhoz ?
Ezáltal igy lenne összekötve a tv a géppel es igy néznek rajta filmet gépről ;)
tudok ilyet? Köszi.

Egyszer fenn....

(#32010) sztanozs válasza CrAck69 (#32009) üzenetére


sztanozs
veterán

connectify + beállítod, hogy a TV a gép által "szórt" hálózatra csatlakozzon, ne a routerre.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32011) CrAck69 válasza sztanozs (#32010) üzenetére


CrAck69
senior tag

Igen ez meg is van, de így ha csinálok a gépen egy hálózatot
pl universal media server akkor így nem látja a TV-m :(
Hogyan tudok akkor filmezni így?

Egyszer fenn....

(#32012) sztanozs válasza CrAck69 (#32011) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy nézem az universalmediaserver nem csinál wifi hálózatot, csak egy felépített hálózaton tud műsort szórni. Connectify-jal felépítetted a wifi access point-ot a gépeden?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32013) CrAck69 válasza sztanozs (#32012) üzenetére


CrAck69
senior tag

Az hogy kell? 😊

Egyszer fenn....

(#32014) sztanozs válasza CrAck69 (#32013) üzenetére


sztanozs
veterán

connectify letölt, feltelepít, felhasználói segédlet megnéz, elindít majd a tévén csatlakozik a beállított Wifi hálózathoz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32015) Andrasxy


Andrasxy
tag

Sziasztok!

Következö lenne a problémám.
Van egy DELL laptopom és egy Philips wifivel rendelkezö tévém.
Azt szeretném, hogy a laptop képernyöje a tévén is megjelenjen wifi csatlakozáson keresztül. (nem szeretnék kábelt használni)
Van a laptopon külsö megjeleinítönek csatlakozója és a tévén is van VGA bemenet, de én wifi-n keresztül szeretném ezt megoldani.
Hogy lehetséges ez?
A tv honlapjáról már töltöttem le egy MediaManager+Server programot a laptopra, de azzal csak a laptopon található fényképeket, videót, zenét tudom a tv-n megjeleníteni. (Az patentul müködik is.)
Èn azt szeretném hogy a TV mint monitor funkcionáljon wifi összeköttetéssel.
Mit kell telepítenem, illetve mit kellene beállítanom?
(Win 7 oprendszer fut a laptopon)
Elöre is köszönöm a segítségeteket!

u.i.
Ha lehet szájbarágós módon írjátok le, hogy értsem és felfogjam pontosan mit kell csinálnom.

Köszönöm.

(#32016) Claude Leon válasza CrAck69 (#32013) üzenetére


Claude Leon
senior tag

win7-től már nem kell connectify
Valahol errefelé is rátaláltok több megjegyzésben, de nem emlékeztem, hogy merre keressek.

(#32017) Andrasxy válasza Andrasxy (#32015) üzenetére


Andrasxy
tag

Azt még elfelejtettem, hogy a TV a ruterrel kábellel van összekötve.
Tehát azt kellene megoldani valahogy, hogy a Laptop képernyötartalmát lássam a TV-n.

(#32018) Claude Leon válasza Andrasxy (#32017) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Keress rá a használati utasításban a vnc-re.
Ha ilyesmit nem találsz, feltehetőleg okosítanod kell rajta (pl. droidos stick)

(#32019) sztanozs válasza Claude Leon (#32016) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt írtam 20-al korábban: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32020) Claude Leon válasza sztanozs (#32019) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocs, úgy emlékeztem jóval korábbi :)

(#32021) Gubek-Einste válasza Andrasxy (#32017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos amit szeretnél az nagyon nehezen megvalósítható és elég sokba is kerülnek a szükséges eszközök. Sokkal egyszerűbb egy kábelt használni.

ITT van egy komplett leírás az egészről amit ismerek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32022) sztanozs válasza Claude Leon (#32020) üzenetére


sztanozs
veterán

Biztos volt korábban is :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32023) Fecogame


Fecogame
veterán

A router gyengeségére utal, ha helyi hálózaton másolok két gép között ( WiFi - LAN ), és ilyenkor rendkívül lelassul a net sebessége a WiFi-s gépen? Illetve van, amikor a másolás sebessége is a 0-t karcolja alulról.

Ha vennék egy erősebb routert ( jelenleg D-Link DIR-600 van a hálózaton ), az segítene?

Jelenleg 5Mbites netem van, és a közeli jövőben nem is lesz gyorsabb. A netet elbírja, viszont a helyi hálózaton való másolást már nem. Milyen router javasolt?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32024) CrAck69 válasza Claude Leon (#32016) üzenetére


CrAck69
senior tag

srácok bocs, nem írtam h win8-van a gépen :(
És ezeket a dolgokat nem találom win 8 alatt xD

Egyszer fenn....

(#32025) sztanozs válasza CrAck69 (#32024) üzenetére


sztanozs
veterán

Be kell hozni a command line-t és ott kiadni a parancsokat, amit linkeltem.

1) Admin Command Prompt megnyit

2) A következőket egyesével lefuttatod:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=OTTHONIMEGOSZTAS key=VALAMIEROSJELSZO123

netsh wlan start hostednetwork

3) csatlakozol a tévén a létrehozott OTTHONIMEGOSZTAS hálózathoz

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32026) flash-


flash-
veterán

olyan kérdésem lennehogy látok jó áron media tech wifi antennákat

router gyári antennáját cserélném le

9dbi

szerintetek ez a media tech hozza az elvárt szintet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32027) flash-


flash-
veterán

még egy kérdés

Mimo routert lehet normál módon is használni?

(régi routert akarom kicserélni)és most tplink mimo hoz tudok hozzájutni

van valami korlátozás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32028) kali válasza flash- (#32026) üzenetére


kali
legenda

linkelhetnéd a konkrét terméket, de attól félek, csalódás lesz...
nincs jelentősége, hogy egy mimo router által szór hálózatra mimo képes, vagy adott módot nem tudó ellenoldal csatlakozik, normál módon lehet bármilyen ellenoldallal használni, nincs korlátozás, egyszerűen csak nem lesz kihasználva a mimo router által nyújtott többlet.

(#32029) krealon válasza flash- (#32026) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha az elvaras nem sokban kulonbozik a jelenlegi helyzettol, akkor azt valoszinuleg teljesiteni fogja.

Az antenna nem erosito. Az antenna passziv eszkoz. Annyit tesz csupan, hogy fokuszalja a radiohullamokat.
Omnidirekcionalis (korsugarzo, bot) antennaknal ez annyit tesz, hogy az antennarudra meroleges sikban koncentralodik a hatasos ter. Metszeti kepek a kulonbozo nyeresegu botantennak hatasos nyilasszogerol:

(#32030) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok

van egy ilyen routeerem: TP-Link 300Mbps Wlan,3G Router(MR3420)

Az lenne a bajom hogy a 60megás netből 12-20 at tudok befogni és nem értem miért mikor az asztali gépem a routertől 5 m-re van és csak egy szoba fal választja el és a jel sem a legerősebb 5 csíkból 3 vagy4 et mutat változóan a gépemben a wirelles kártya: 300Mbps Wireless N PCI Adapter TL-WN851ND

és nem tudom melyiknek hogy állítgassam már az antennáját vagy mit tegyek hogy jobb legyen

(#32031) mezis válasza vati182 (#32030) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A csíkok helyett az InSSIDer-t sasold és keress jobb helyet roternek (antennájának), PC-nek (antennájának).

mezis

(#32032) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék tőletek,win7 alól érek el egy asus wifi routert..wl-330n3g és zte mf662-vel párosítva.
Mostanság észrevettem belassul valamiért ezen a netem,és gépen wifit ellenőriztem egy net osztással ott szépen ment.
Firmware csere volt a routeren és ez sem hozta meg a hatását.Teljesen tanácstalan vagyok.Modemet gépben próbálgatom itt jónak tűnik..
köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#32033) gkozak válasza gkozak (#31923) üzenetére


gkozak
tag

Szia mezis!

Kérlek segíts beállítani a routereket, mert nem megy egyedül.

Köszi,

G.

(#32034) _Roy_


_Roy_
tag

sziasztok

segítséget szeretnék, kérni
adott egy router(dlink t-home modem/routere), amihez kábelen csatlakozik egy másik router(linksys ea6500), hogy wifi kapcsolat legyen az emeleten
a linksys router lan portjába megy a kábel, fix címe van a hálózaton, de a ip-t a dlink router osztja ki
ez működik is, viszont kábelen mindenhol van net, wifin, hol van hol nincs(korlátozott kapcsolat, de ip-t kap dhcp-n, átjáró, dns minden ugyan az mint kábelen)
ha nincs akkor a böngészőben "nem tud kapcsolatot létesíteni" hibaüzenet jelenik meg
illetve a win7 hálózat kezelője azt írja, h: probléma van a hálózati kapcsolat létesítésével... javítás nem segít
van valami ötletetek arra, hogy mi lehet a probléma

[ Szerkesztve ]

(#32035) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Lehet hogy buta kérdés lesz, de hogyan lehet a legolcsóbban megoldani azt, hogy a tőlünk kb 750m max 1km-re levő strandon ingyenesen jelszó nélkül fogható wifit fogni tudjuk és laptoppal tudjunk netezni? Igaziból nagy ritkán csak levelek megnézésére kellene, mert a mobilnet sajna iszonyat gyenge, hol van térerő hol nincs. Van erre valami megoldás?

(#32036) mezis válasza _Roy_ (#32034) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer. Aztán majd meglátjuk.

mezis

(#32037) mezis válasza SPeti1984 (#32035) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiirtod a közvetlen rálátást biztosító fákat, ha épületek is akadályozzák a közvetlen rálátást azokat lebombázod, titokban Lakihegyi nagyadóra cseréled a strand WiFi-jét, magadnak felszerelsz egy alkalmas parabóla antennát...... :DDD ;]

mezis

(#32038) SPeti1984 válasza mezis (#32037) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ha csak ennyi akkor holnap neki is állok. :) Amúgy neten láttam ilyen több km-es hatótávú antennákat ezért kérdeztem.

(#32039) And válasza SPeti1984 (#32038) üzenetére


And
veterán

1.) Egy antennára - mindenféle híreszteléssel ellentétben - nem adható meg egyértelmű hatótáv, még annak minimális értéke sem (értsd: 'x távolságot mindenképpen át fog vinni', mert ilyen nincs). A link egyik eleme az antenna, de ez még nem minden. Komplett, ismert adatokkal rendelkező rendszerre közelítőleg lehet számítani ilyesmit, de ez nem veszi figyelembe a külső hatásokat (csatorna / sáv foglaltsága, zavar), és csakis nyílt térre igaz.
2.) Ha nincs meg a felek között az optikai rálátás, az egész borul, kiszámíthatatlanná válhat a hatótáv illetve nagyon kicsire csökkenhet.
Hiába világít el amúgy, tiszta terepen a te elemlámpád 100m-re, ott még értékelhető megvilágítást létrehozva, mert egy 100m-en belüli házon, fatörzsön, lombkoronán vagy egyéb tereptárgyon nem fog áthatolni a fénye akkor sem, ha a teljesítményét a tízszeresére vagy százszorosára növeled..

[ Szerkesztve ]

(#32040) _Roy_ válasza mezis (#32036) üzenetére


_Roy_
tag

[link]
ez volt az eredeti felállás

most így néz ki, de semmi változás:
[link]

(#32041) Echo_


Echo_
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy két router van összekötve: LANból WANba. Az első egy NETGEAR DG834 típusú router, ami egy kábelmodemre van rákötve és az egyik LAN portjára egy asztali pc. Az első router ip címe 192.168.1.3 és a DHCP-je 100 felett osztja az ip-ket. A második egy TP-LINK WR841N típusú router aminek az ip címe 192.168.2.3 és a DHCP-je szintén 100 felett osztja az ip-ket. Mi okozhatja azt, hogy 2-3 hetente újra kell indítani a routereket, mert korlátozott hálózatot ír az asztali pc-n és a wifin csatlakozott gépeken?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#32042) mezis válasza _Roy_ (#32040) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozz driver frissítéssel.

mezis

(#32043) mezis válasza gkozak (#32033) üzenetére


mezis
nagyúr

Írtam Privát Üzenetet (PÜ).

mezis

(#32044) _Roy_ válasza mezis (#32042) üzenetére


_Roy_
tag

több laptopon is és telefonon is probléma van vele, tehát nem egy gép és ott nem hinném, h a driver frissítés megoldani, inkább a firmware a wifi routeren

(#32045) vati182 válasza mezis (#32031) üzenetére


vati182
aktív tag

és mit kell nézni ebben InSSIDer ha letöltöm, helyezgetni nem tudom a routert sem a gépet különben már rág azt csináltam volna hogy a legjobb jelet kapjam, de ez egy vicc 5m-re van csask a cucc kb egymástól légvonalban.. Nem lehet hogy a routerem van rosszul beállítva?

Ja és az előzőleg linkelt Pc fogadó egységhez merrer van rendes w8 driver?

(#32046) Gubek-Einste válasza vati182 (#32045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer megmutatja a környezeti wifi helyzetet és ez alapján be lehet úgy állítani a használt csatornát, hogy a legoptimálisabb legyen. Lehet rossz beállítás vagy terhelt környezet is.
A hivatalos oldalon csak Win7-hez van driver de az is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32047) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Netgear wnr2000-es routert lehet repeater-ként használni? Sehol nem találok erről infót. Ha nem tudja akkor ez megfellene arra a célra? Dlink GO-RT-N300? Mert csak sima repeatert ugyan ennyiért lehet kapni, akkor meg ez már többportos wifi router is egyben ha jól látom.

(#32048) tjb007


tjb007
nagyúr

D-Link DIR-600 routerből varázsolható valahogyan repeater ?

(#32049) And válasza tjb007 (#32048) üzenetére


And
veterán

A DD-WRT feltehető a DIR-600 A1, B1 és B2 hardververziókra (a C-re nem, a B5-ről pedig nincs infó), úgyhogy ha ezeken normálisan fut, akkor képesek lesznek a repeater-módra.

(#32050) tjb007 válasza And (#32049) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont B5-ös :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.